IE ECHO IfAH KET ZUIOEN „VADER". BEZOEKT WITTE BIOSCOOP. No. 41. ZaUrdag 19 Mei 19118. 51e Jrg. DERDE BLAD. PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 18 Mei 1928. Waalwijks Belaag. Voor de kas van Waalwijks Belang speciaal voor Volksconcerten. Vorig bedrag f 271 Albert Rietjens f 5.— Koninklijke Stoomschoenen- fabriek A. H. van Schijndel. Waalwijk f 15 Totaal 1 291.00 Concours hippique te Waalwijk. Te Waalwijk zal op Donderdag 21 Juni a s. een groot concours-hippique gehouden worden op het sportterrein van W. S. C. langs den Parallelweg Volgens het programma zijn er o.m. de volgende afdeelingen: Aangespannen Siamboekmerriën zoowel koud- als warmbloed. Dres suur-proeven en Carouselrijden door Landelijke rijvereenigingen. Luxe tuig- paard, waaronder ook een tandem- nummer. Schoonste rijpaard. Spring concours. Het springconcours zal bijzonder attractief zijn door de deelname van een 35 tal van de beste ruiter-officieren die op het oogenblik aan de rijschool te Amersfoort in training zijn voor de Olympische spelen, zoowel wat betreft dressuur- als hindernisrijden. Deze officieren komen op 't concours te Waalwijk met verschillende paarden proeven afleggen, waarna een keuze gemaakt zal worden van degenen, die de Nederlandsche kleuren op de Olympiade, in de hyppische afdeeling zullen verdedigen. Onder deze proeven verdient bij zondere vermelding dat op het hier te houden concours zal worden gevraagd het zware springconcours, volgens O ympische elschen hindernissen van pl.m J 40 M. Het comité kan zich reeds verheu gen in de toezegging van verschillende deelnemers. Als bijzonderheid mogen wij no vermelden, dat een overdekte tribune wordt gebouwd die 1200 zitplaatsen biedt. De tribune is lang 100 M., breed 5 M. en hoog 10 M. Het secretariaat van't concours- hippique is gevestigd Grootestraat 268, Waalwijk. Algemeene vergadering Doktersfonds R. K. Werkliedenvereeniging. Donderdagmiddag (Hemelvaartsdag) ten 12 uur hield het doktersfonds van de R.K. Werkliedenvereen in de groote zaal van het vereenigingsgebouw een vrij goed bezochte algemeene ver gadering. Na opening door den voorzitter met den gebruikelijken groet en welkom, werden door den secretaris de notulen voorgelezen van een tweetal voor gaande vergaderingen, waarna door dezen functionaris verslag uitgebracht werd over de bestaansperiode 1 Mei 1927—31 Dec. 1927. Hieruit stippen we aan dat het ledental bij de oprich ting 1096 verzekerden tellende, gelei delijk is toegenomen tot 1245 op einde December en momenteel 1358 be draagt. Het geeft de oprichtingsgeschie- denis weer, een overzicht van de ge houden conferenties, de verkiezing van een definitief bestuur, en van de gehouden algemeene— en bestuurs vergaderingen. Uit het jaarverslag van den pen ningmeester, die hierna aan het woord was, bleek dat de inkomsten over de afgesloten 8 maanden hadden bedragen f4687.27 en de uitgaven f 4419.39,/a alzoo sluitende met een batig saldo van f267.391De penningmeester gaf een toelichting betreffende de diverse uitgaafposten. Door het lid J. Swinkels werdnamens de controlecommissie verslag uitge bracht van het onderzoek der boeken en bescheiden van den penningmeester die door de commissie in de beste orde waren bevonden. De voorzitter bracht de heeren C. Didden en F. Smolders, die vanaf de oprichting de administratie voor het fonds hadden verricht, dank voor hun 'vele werkzaamheden. Gaarne bracht hij ook een woord van dank aan de heeren doktoren en apothekeres, voor hunne medewerking in het belang van het fonds verleend. Tot controleurs voor 1928 werden benoemd de leden J. Swinkels, H. Maas en Jos. Verschuren. Het voorstel van het bestuur om toe te treden tot de opgerichte Zieken fondsen—Centrale van den B.D.W B. ontlokte nogal eenige discussie, maar na krachtige verdediging door den penningmeester, eveneens door den voorzitter van de R K.W. V. en eenige leden, werd het zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Bij punt „mededeelingen" gaf de voorzitter een uiteenzetting van de kosten aan tandheelkundige behande ling verbonden, die voor het fonds meer dan f 1000 per jaar zouden be dragen. Een contributieverhooging van 11 /2 cent per verzekerde per week zou zeker noodig zijn. De vergadering ging er thans niet verder op in. Mededeeling werd gedaan dat in 't vervolg voor eenmaal in de kosten van een bril en breukband, resp. f 3 en f4 zal vergoed worden. Den leden werd verzocht zoo eenigs zins mogelijk recepten des Zaterdags en 's Maandags te laten klaar maken en niet des Zondags. Nog werden wenken gegeven voor oogbthandeling en voor oor-, neus- en keelbehandellng, en werd Mevr. Dr. Gimbrère aanbevolen, die om de veertien dagen in de R.K. Kliniek te consulteeren is, omdat daarmede een overeenkomst is getroffen. Door het bestuur werd naar voren gebracht de vraag, hoe te handelen met leden die in den loop van 't jaar, soms met contributieschuld de ver- eeniging verlaten. Het bestuur meende loopende rekeningen dan niet te vol doen. Na uitvoerige discussie werd op voorstel van het lid Schmidt besloten, voor hen die met schuld uittreden, geen loopende rekeningen te betalen. Na het stellen van eenige vragen werd deze belangrijke vergadering ten half drie met den gewonen groet door den voorzitter gesloten. Winando. Wij vernemen, dat dc bekende telepaath en hypnotiseur Winando, op Maandag 4 Juni a s. in Musis Sacrum zal optreden. Polder-vergadering. in ons vorig nummer namen wij uit het „Huisgezin'' een verslag over be treffende eene algemeene vergadering van den Binnen en Buitenpolder van Baardwijk. Naar men ons namens 't bestuur thans mededeelt, is dit verslag vrijwel geheel onjuist wat de hoofdzaken betreft. Wat de jacht kwestie aangaat kunnen wij mededeelen, dat in Mei 1927 in openbare vergadering de pachttermijn der jacht met vier jaar verlengd is, zoowel van Binnen- als Buitenpolder en zulks met op twee na algemeene stemmen. Bedevaart naar Handel. Aan de bedevaart naar Handel, die Zaterdagmiddag van de Markt te Waalwijk vertrekt, nemen pl.m. 260 personen deel. Kapelaan Sanders zal de bedevaart leiden. Zangconcours. De Waalwljksche Gemengde Zang vereniging Vooruitgang zij ons Doel, directeur de heer Nelis, behaalde j 1. Donderdag op het zangconcours te Shedrecht den 2en prijs in de afd. Uitmuntendheid Met een tweetal bussen reed men er heen en men had een prettige en succesvolle dag. Vereeniging en directeur proficiat. Biljartwedstrijd. Hedenavond ten 8 uur zal W.B C. een wedstrijd spelen in café Kemper man tegen de aldaar gevestigde biljart club Ons Genoegen. Volksmatinée Oefening en Vermaak. Naar wij vernemen zal de jongejuffr. Francine IJzermans, leerlinge van den heer Jan Verhoeven, op het volks matinée, dat door de Liedertafel Oefe ning en Vermaak zal worden gegeven op den len Pinksterdag, hare mede werking verleenen door enkele plano solo's ten gehoore te brengen. Zij zal spelen werken van Wollenhaupt, Aug. de Boeck en Fr. Liszt. Waalwijks Belang. in de a.s. dagen zullen de jaarkwi tantiën van „Waalwijks Belang" we. derom worden aangeboden en wij twijfelen er niet aan of allen zullen deze honoreeren niet alleen, maar velen zullen ook voor één jaar een gulden meer willen bijdragen. Zooals bekend, is op de laatste algemeene vergadering uit den boe zem der leden voorgesteld, dit jaar de contributie van f 2 op f 3 te stel- len, waarop besloten werd zulks fa cultatief te stellen. Wij hopen dat velen hieraan gevolg zullen geven en er daardoor toe zullen meewerken W. B. in staat te stellen haar pro gramma uit te voeren, nog meer te doen voor onze plaats, wat werkelijk noodig is en meer en meer noodig blijkt. De inschrijving in ons blad heeft een werkelijk aardig resultaat. Wij bevelen deze nogmaals gaarne aan. Voeg"hierbij dat de leden dit jaar eens f 3 betalen en naar wij vertrouwen een flink aantal nieuwe leden zich aan melden, dan zijn er ook de noodige financiën om de zaken fiink aan te pakken en veel goeds tot stand te brengen. Allen dus lid van „Waalwijks Be lang". „The Accordeon Band". Naar wij vernemen zal het zoo gunstig bekende muziekgezelschap „The accordeon Band" gedurende de kermisdagen te Drunen optreden in de zaal van den heer Elshout. Wij voorspellen dit gezelschap een goed succes en iedere bezoeker van de Drunensche kermis verzuime niet eens te gaan hooren naar de prestaties onzer Waalwijksche musici 7 wist. v. H. van wien sprake is in het bericht omtrent de twist in ons vorig nummer, verzocht ons te melden dat 'i gebeurde niet plaats greep in 't Markt- straaije maar in de Dijkmijn, dat hij niet werd verbonden door Dr. Lange- meijer, maar door Dr. Sweens en dat er van twist of vechtpartij geen sprake was, maar dat hij onverhoeds een klap op z'n oog kreeg met den kof fiepot, toen hij een persoon wilde thuisbrengen. Aanbesteding. Ter Prov. Griffie is o.m. aanbesteed het herstellen van de boordvoorziening van het le pand van het Wilhelmina- kanaal onder de gemeente Oosterhout. Raming f9000. Inschrijvers als volgt N. V. Abtei, Made f 10.980 A. Rovers en Co., Made f 10 854 C. Verwater, Made f 10 490 Adr. Rovers. Made f 10.400 Fa. Kasteleijn, Dordrecht f 10.297 C. W. Canters. Raamsdonk f 10.284 P. A. v. Weijnen, Dordrecht f 10.257 J. v. d. Elshout, Made f 10.240 P. v. Geel. Terheijden f 10.200 C. v. Loon, Werkendam f 9.950 J. v. d. Heuvel. Made f 9.93C L. Schermers. Nieuwendijk f 9.895 P. Visser, Papendrecht f 9 800 H. Canters, Raamsdonk f 9.798 Parel, Sliedrecht f 9.450 J. v. d. Tak, Zuilen f 8.964 Fa. Kogels, Den Haag, jubileert. Dinsdag heeft de N V. A. Kogels en Zoon's Schoenmagazijnen te Den Haag den dag herdacht, waarop 50 jaar geleden de grondslag werd ge legd voor het bedrijf. De heer A. Kogels Sr., die tevens zijn 79en verjaardag vierde, en ge boortig is uit Baardwijk, dus uit het harlje der schoenindustrie, heeft in Mei 1878 te Dei Haag het eerste schoenmagazijn gevestigd. De vennootschap, met magazijnen in Den Haag, Amsterdam, Rotterdam, Arnhem en Utrecht, geniet een alge meene bekendheid. Sinds 1904 is de heer H. J. Th. Kogels, zoon van den oprichter, eenig firmant en nadat in 1920 de zaak in met de a.s. Pinksterdagen de meest besproken en succes volle film van den laatsten tijd: met in de hoofdrol den gewel digen Emil J&nnfngs in de Niemand moge deze boeiende film, waarin deze groote acteur zoo'n enorm spel geeft, verzuime te gaan zien. 40559 een naamlooze vennootschap is om gezet, eenig directeur. Dinsdagmiddag is ten kantore der vennootschap een receptie gehouden, waarbij zeer velen van de gelegenheid hebben gebruik gemaakt om de directe met het gouden feest te complimen teeren. Het kantoor was gevuld met groen en met de vele bloemstukken, die de firma bij deze gelegenheid zijn aangeboden. Des avonds had in De Vereeniging (Willemstraat) een huldiging van de zijde van 't personeel plaats. De alge meen procuratiehouder, de heer R.de Nes, ging in een rede de ontwikkeling van het bedrijf gedurende de 50 jaren na, en bood namens het geheele per soneel de directie een tegeltableau aan, benevens een album, met de handteekeningen van allen, die aan de huldiging hebben medegewerkt. Het tegeltableau, dat de thans bestaan de zeven zaken voorstelt met den winkel, waarin 50 jaren geleden het bedrijf werd begonnen, is vervaardigd door de Porceleyne Fles. Daarna was er een feestmaaltijd en de rest van den avond is onder gezel lig samenzijn, opgeluisterd door mu ziek en voordrachten van de leden uit het personeel, doorgebracht. De directie heeft aan eiken employé een herinneringsbord. vervaardigddoor de plateelbakkerij van Hoyng te Gouda, en een gratificatie geschonken. i Het Bossche Carnaval. In de gemeenteraadsvergaderingen van Woensdagmiddag- en avond zijn de algemeene beschouwingen over de nieuwe politieverordeningen de amen dementen daarop, hoolazakelijk be treffende carnaval en 't dansen voort gezet. Toen alle 24 leden het woord hadden gevoerd, hield de voorzitter een rede, waarin hij verklaarde, dat zonder de ruchtbaarheid van onware berichten en anonieme ingezonden stukken, zonder het vuile politieke spel, de eer der stad hoog ware ge houden, terwijl de naam der magistra tes in aanzien zou zijn. Verontwaar digd was hij over de onverantwoor delijke besnijding van op sensatie berekende berichten, welke handel wijze hij tel hekelde. Een amendement van Nispen-Nivard r.k.) wilde een verbod voor't houden van optochten en het maken van muziek op straten en wegen gedurende de drie dagen voorafgaande aan den Asch-Woensdag (de carnavalsdagen). Mevr. Brouns (r.kwil de carna valsviering alleen op den Zondag ver bieden. Een meerderheid van de commissie van strafvordering advi seerde aanneming van het amendement v. Nispen, terwijl de geheele commissie zich tegen het voorstel—Brouns ver klaarde. De raad nam met 13 tegen 11 stem men het voorstel v. Nispen-Nivard aan zoodat optochten en muziek op straat, waaronder te verstaan muziekkorpsen, met carnaval niet meer zijn toegestaan. Evenals in de bestaande verordening verbiedt de nieuwe verordening het zich gemaskerd, vermomd ot onkenbaar gemaakt op straat vertoonen. Een voorstel van het lid Kuijpers (partijloos) om het carnaval 1929 weer gemaskerd toe te staan, waarvoor de commissie voor de strafverordeningen geen enkel motief aanwezig achtte, werd ver worpen. Een andere voorgestelde wijziging betrelt het sluitingsuur voorcalé's, dat op hailéén gehandhaafd blijft. Thans had de burgemeester de bevoegdheid om bij algemeene feestelijke gelegen heden verlenging toe te staan tot 3 uur 's nachts, de heeren v, Nispen- Nivard wilden dit in het algemeen terugbrengen tot halftwee, de meerder heid der commissie tot 2 uur. De raad sprak zich met 15 tegen 9 stemmtn uit voor 2 uur, voor besloten bijcenkomaten blijft het 3 uur. Het voorstel-Van Nispen-Nivard, om tijdens de carnavalsdagen geen ver lenging van stuitingsuur toe te staan, waarvoor zich de meerderheid dei commissie verklaard had, werd aan genomen met 13 tegen 11 stemmen Het voorstel mevr. Brouns om het sluitingsuur op Carnavals-Dinsdag te bepalen op 12 uur 's nachts, waar tegen de commissie zich in haar »theel verklaarde werd teruggenomen. De heeren van Nispen en Ntvarfl wilden het maken van muziek en hei geven van gelegenheid tot dansen in café's enz. gedurende deCarnavaldagen verbiedenmevr. Brouns wilde dat verbod alleen voor Carnavals Zondag Jit waren de eenige amendementen waar zich de meerderheid der Com missie tegen verklaarde. Het voorstel v. Nispen werd ver worpen met tien tegen veertien stem- men, terwijl het voorstel Brouns ver viel. Verdere wijzigingen hadden betrek king op de dansgelegenheden. De heeren v. Nispen en Nivard wenschten dat geen dansvergunningen zullen worden verleend op len Paasch, len Pinkster, len Kerstdag, Allerzielendag en in de Goede Week; de heeren v. d. Pol c.s. wenschte het dansen alleen toe te laten op de Zondagen (behalve le Paasch en le Pinksterdag de Zondag vóór de Vasten, Palmzon dag. le Kerstdag en Allerzielen als deze op een Zondag vallen) alsmede op carnaval Maandag en Dinsdag en op feestdagen als kermis, verjaardagen van leden van het Kon. Huis. Mevr Brouns wilde in het algemeen beper king van het aantal dansvergunningen strenger toezicht en een dansverbod voor een naderite bepalen aantal dagen voor en na carnavals Maandag en Dinsdag. Deze motie werd ingetrok ken. De voorstellen v. d. Pol. v. Nispen wérden samengevat in één motie om alleen op Zaterdag en Zondag en op feestdagen dansen toe te staan en dit over te laten aan den burgemees ter. Deze motie werd aangenomen met twintig tegen 4 stemmen. Als voorwaarden voor dansvergun ningen waren door de heeren Van Nispen-Nivard voorgesteld: Gedurende den tijd voor 't dansen gebezigd, mag in het lokaal slechts alcoholhoudende drank, andere dan sterke drank, en alcoholvrije drank aanwezig zijn. Met 13 tegen 11 stemmen werd deze voorwaarde verworpen. Niet toegelaten mogen worden personen beneden 18 jaar tenzij onder geleide van ouders of de aangewezen voogden of verzorgers; evenmin zij die kennelijk onder den invloed van drank verkeeien. De elschen waaraan de localiteiten moeten voldoen moeten door B en W worden vastgesteld, evenzoo het maximum aantal personen dat elk dier lokaliteiten mag bevatten. De vergunning wordt ingetrokken bij niet naleving dezer bepalingen. Deze voorwaaiden werden goedge keurd. DRUNEN. Gisteren hield de St. Jozetsveieeniging, (Zitkenlonds) eene algemeene vergadering, die maar slecht bezocht was. Uit het jaarverslag bleek, dat aan 32 leden, 134 unkeeringen waren ge daan. De jaarrekening sloot met een nadeelig saldo van 1 354 93. Voorstel van het bestuur om de twee hoogste uitkeeringsklassen omlaag te brengen, wijl jaarlijks meer blijkt, dat de hooge uitkeeringen oorzaak zijn van het grooter wordende nadeelig saldo. Na bespreking wordt een voorstel van de vergadering aangenomen, om alleen de hoogste klas af te schaffen en tevens voor alle klassen de con tributie te verhoogen, die in vergelijk met andere vereenigingen te laag is, om het voortbestaan mogelijk te maken. De aftredende bestuursleden M. v. d. Leur, H. v. d.Bosch en W. Klerks, werden met algemeene stemmen her kozen. Daarna sloot de Voorzitter de vergadering. CAPELLE. Voor de Ned. Herv. ge- meente alhier zal a.s. Zondag des nam. half drie optreden Ds. v. d. Vlugtuit Drunen. Het muziekgezelschap „Kunstna Arbeid" alhier zal op Maandag 28 dezer (2en Pinksterdag) deelnemen aan het te Rotterdam te houden Na tionaal Muziek- en Zangconcours. De vereeniging zal uitkomen in de le afdeeling. We wenschen den heer A. Christ en zijn werkende leden dien dag veel succes. A.s Zondag des nam. 2 uur hoopt in de Ned. Herv. Kerk a. d. Loonschen- dijk op te treden Ds. Mülhnickel van Waalwijk. MADE. Op Zondag 13 Mei j.l. hield ds Vink, des v m. te 10 uur in de Herv. Kerk te Drimmelen een at- scheidsrede van zijn gemeente in ver band met zijn vertrek naar Bolsward alwaar hij a.s. Zondag 20 Mei zijn intrede zal houden, De gemeente Drimmelen die onder zijn gehoor kwam zag zijn beminden en humanen herder noode heengaan, en hoopt dat 'them en zijn echtgenoote in;hun nieuwe standplaatssteeds zal mogen welgaan. Op Zondag 20 Mei des v.m. 10 uur zal ds. J. Steenhutzen alhier in de Herv. kerk den godsdienst leiden. Vanwege den Rijkswaterstaat werd bij onderhandsche inschrijving aanbesteed het maken en plaatsen van een ijzeren hek ter lengte van 105 M voor de dienstgebouwen aan de rolbrug te Geertruidenberg. Aan den mr. Smid, A. v. d Elshout te Made werd als laagste inschiijver het werk opgedragen. GEERTRU1DENBERG. De heer Arens, commies le klas aan het station Bussum is benoemd tot stationschef te Geertruidenberg. EETHEN. De inzameling voor het huldeblijk aan HM. de Koningin Moeder heeft in deze gemeente het volgende opgebrachtDoeveren f 2.75, Heesbeen f 7 74, Meeuwen f 12.45, Eethen f 15.29, Drongelen f 20 25, Babyloniënbroek f 21 70 enGendeien f 36 92. Totaal f 117 09. Op de lijsten hebben ongeveer 600 vrouwen en meisjes geteekend. Hulde aan de dames die in de ver schillende dorpen zich bereidwillig beschikbaar stelden dit werk op zich te nemen, hetgeen ze vol ijver hebben afgedaan. MEEUWEN. De heer A. D van Buuren uit Meeuwen, lid der Rijver- eeniging „Land van Heusden en Al- tena" behaalde in 't springconcours voor landelijke rijvereenigingen op het concours-hyppique te Breda gisteren den len prijs, zijnde een rljzadel. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 17 Mei 1928. Alhier circuleert een adres, gericht aan Baronesse Van Wassenaar te Nederhemert, ten einde haar te ver- zoeken, niet zooals haar voornemen is, de veerdiensten op de Maas ter verbinding met Gelderland te be perken, doch ze ongewijzigd te hand haven, zulks in 't belang van vele neringdoenden als van de bezoekers van het prachtige „eiland". De processie naar Brielle (H Martelaren van Gorkum) vertrekt van hier Maandag 4 Juni e k om halt vijf v.m.

Echo van het Zuiden | 1928 | | pagina 9