§en bezit uoor Uu) ieuen ging van het eene terrein nabij het St. Antoniusplein zou, naar het ons voorkomt, de verkoopprijs daarvoor kunnen worden gesteld op f 130 per strekkenden meter. Voor het andere, aan de Tweede Zeine gelegen, zou kunnen worden volstaan met f 110 per strekkenden meter. Wij stellen U voor, den verkoop, prijs voor de beide genoemde bouw terreinen voorloopig aldus vast te stellen. Bij het inkomen van aanvragen van gegadigden zal Uwe definitieve beslissing worden gevraagd. Aangenomen. 4. Voorstel tot verkoop van bouw terrein aan M. Kleijngeld. Overeenkomstig prae-advies van B. en W. (reeds opgenomen in ons vorig nummer), wordt bet voorstel aangeno men. Met betrekking tot punt 4 stelt de beer v. d. Geld nog de volgende vraag: Wanneer deze verkoop beslag krijgt, is 't dan de bedoeling om met den aan zet der straat te beginnen? Voorzitter. Ja, met wat ascb en sin tels voorloopig. Ook zullen we er het trottoir leggen. v. d. Geld. Voorloopig is dat ook voldoende. 5. Voorstel tot liet heffen van een retributie voor ingenomen weggedeel ten. T)e Voorzitter zegt dat het 77 per- ceelen zijn van 50 eigenaren. Conform voorstel wordt bsloten van de betrokken eigenaren als recht van erkenning een recognitie te heffen van 0.25 per jaar. G. Voorstel tot hel beschikbaar stellen van een erediet voor 't bouwen van 13 arbeiderswoningen aan de le St. Crispijnstraat (op het terrein aan gekocht van L. van den Hoven). In de hieronder volgende exploita- tiebegrooting wordt in beeld gebracht de vermoedelijke exploitatie-uitkomst. Exploitatiebegrooting van 13 volkswo ningen waaronder l winkelwoning aan de Eerste St. Crispijnstraat. Stichtingskosten. II woningen f 2250, per woning f24.750,— 1 woning f 2900,f 2.900,— 1 woning f 4000,f 4 000,- f31.650,— Grondkosten f 3.053,38 Totaal stichtingskosten f34.703,38 Afgerond f35.000,— Lasten. Annuïteit over 50 jaren, rente voet 4 3|4 pCt. 5,2674 pCt. van f 35.000,- f 1.843,59 Algemeene kosten 13 woningen a f 5,— f 65,— Assurantie, grond- en polderlasten k f 15 per woning f 195, Waterleiding k f 12,— per woning f 156, Storting in het onderhoudsfonds k f 30 per woning f 390,— Totaal f 2 649,59 Baten. Huur van 3 woningen k f 3,85 per week f 600,60 Huur van 8 woningen f 3,75 per week f 1.560,— Huur van 1 woning f 4,— per week f 208,— Huur van 1 woning f 6,— per week f 312, Totaal f 2.680,60 Balans Baten Lasten Overschot f 31,01 De heer Roxs merkt op dat op de exploitatie voorkomt een bedrag van 3035.3S als grondkosten, terwijl door de gemeente de grond reeds is be taald. Voorzitter. De bedoeling is goed, maar we hebben ons niet juist uitge drukt. U hebt gelijk, 't erediet wordt dus 35.000. De Baad gaat z. h. s. met dit voor stel accoord. HierUa sloot de Voorzitter de openbare vergadering en ging de Raad in geheime zitting ter behandeling van eenige belastingreclames. Ongecorrigeerd VERVOLG PROVINCIAAL NIEUWS. Ned. R.K. Fabrieksarbeidersbond St. Willibrordus. De afdeeling baardwijk van boven genoemde bond houdt 2en Pinksterdag voormiddag 12 uur eene ledenverga, dering in bet paironaaisgebouw. Gasfabriek. In den loop der volgende week de datum is nog niet bepaald zal het plaatsen van een gedenksteen, of eerste steenlegging, aan de in aanbouw zijnde nieuwe gastabnek geschieden. Het zal een eenvoudigen hardsteen zijn, vermeldende de maand en het bouwjaar en de namen van de leden van het gemeentebestuur. H.E.C. Naar aanleiding van het behaalde tweede klasserschap der vereeniging H.E.C., geven wij hierbij een stukje geschiedenis dezer vereeniging. De naam H.E.C. beteekentHercules Exeisior Combinatie. Tot voor 1921 bestonden hier de twee vereenigingen Hercules en Exeisior, die beiden in aldeeling Langstraat van den R.K V.b. speelden, begin 1921 zijn beide ver eenigingen gecombineerd. Na dien zomer verschillende vriendschappelijke enseriewedstrijden te hebben gespeeld, werd de nieuwe vereeniging H.E.C., seizoen 1921—'22, ingedeeld in klasse A van den R K.V.B. aldeeling Tilburg. Reeds het eerste jaar bracht vele suc cesses, zoodat de strijd om de boven ste plaats ging tusschen H E C. en K.V.V., Tilburg. Doordat een protest niet voldoende werd uitgewerkt, bleef men in het onzekere v/ie de bovenste plaats bezette. Het gevolg was dat H.E C. 't volgende seizoen geplaatst werd in de R.K. Federatie. Het ging met H.E C. steeds cresendo, want reeds het eerste jaar werd het kampioenschap behaald. De grootste concurrenten waren toen „Vucht" en „Quick", 's Bosch. De promotie-wed- strijden werden gespeeld tegen Weert, Veghel en Oss, waarvan de tweede plaats werd bezet. Het gevolg was weer een trap hooger in het seizoen 1923—'24, nl. in de Overgangsklasse. Nadat ook in deze afdeeling een jaar met succes werd gespeeld, was H.EC. genoodzaakt den R.K.V.B. te verlaten en een anderen bond op te zoeken die grootere perspectieven bood. De oorzaak hiervan was de meer dan geringe belangstelling hier in Waalwijk voor de R.K. sport en de reizen die steeds grooter werden. Pogingen om direct in den N.V.B. te worden geplaatst faalden, daar dit in strijd was met de reglementen. Daar om kwam H.E.C. een seizoen uit in den Brabantschen Voetbalbond. Hierin werd het eerste jaar het kampioen schap behaald cn promoveerde zij dus naar den N.V.B. in 1925. Ook in dit millieu sloeg H.E.C. een goed figuur en was een der pretendenten voor de eerste plaats. Het slot was dat „Devo" den eeretitel behaalde en H EC. met een klein verschil de derde plaats bezette. Seizoen 1926—'27 was ongeveer gelijk aan het voorgaande. Ook toen werd weer een eervolle derde plaats ingenomen. Het afgeloopen seizoen is, zooals algemeen bekend, een groot succes geweest. Van de 18 gespeelde wed strijden werd er slechts één, nl. tegen „Oranje—Wit", gelijk gespeeld en de rest allemaal gewonnen. De twee promotie-wedstrijden, die nog versch in het geheugen liggen, werden even eens twee overwinningen, zoodat H.E C. na een bijna niet te evenaren prestatie de tweede klas N.V.B. heeft bereikt. H E C., die momenteel honderd leden telt en waarin een goeden clubgeest heerscht, waarvan in hoofdzaak den grooten bloei het gevolg is, gaat zeer zeker een mooie toekomst tegemoet. Noord-Brabantsche Maatschappij van Landbouw. in de jongste vergadering van het dagelijkscn oestuur der Noord—Bia- bantsche Maatscnappij van Landbouw is aan de hand van een hierover van het Kon. Nederl. Landbouw—Comné ontvangen schrijven nagegaan, weike landen, die de op 8 November 1927 te Üenève gesloten conventie inzake afschalfing van in-en uitvoerverboden hebben onderteekena, thans hebben verzocht om verboden en bepeikingen, welke op 8 Noveinoer 192/reeds van kracht waren, te mogen handhaven. Besloten werd tegen verschillende dezer verboden of beperkingen be zwaren in te dienen. Op een van het Kon. Nederl. Land- bouw-Comné ontvangen verzoek werd besloten, uitvoerige inlichtingen inzake de wijze van bestrijding van 't mond en klauwzeer, welke door de regeering wordt toegepast, ook ten opzichte van 't gratis beschikbaar stellen van serum voor inspuiting, in te zenden. De voorzitter bracht verslag uit van een door hem en den heer P. J. Tim- mers Hzn. bijgewoonde vergadering te Amsterdam van de Vereeniging van Nederi. Zaadexporteurs, waarin bespro ken is het instellen van een algemeene arbitrage voor het geheele land voor de teelt van fijne zaden. Men kon niet tot overeenstemming komen en beslo ten werd een studiecommissie* in te stellen. Als vertegenwoordiger der N.-Br. M. v. L. zal daarin zitting nemen de heer L. C. Vogeiaar te Steenbergen. De heer Rijken klaagde over het gioote ongerief, dat ondervonden wordt bij het gebruik van trekhonden voor de meikerij. Tegenwoordig mag de voerman niet meer op de kar plaats nemen, wat bij afstanden van 7 a 8 K.M., die dikwijls moeten wor den afgelegd om het melkvee te be reiken en dit tweemaal daags, een groot bezwaar is. Practisch zijn hon den voor de meikerij bijna niet meer te gebruiken en veie processenverbaal wegens overtredingen worden opge maakt. Besloten werd de aandacht van het Kon. Nederl. Landbouw Comité hierop te vestigen. Men schrijft uit Heusden Aan het groot Nationaal Bonds- festival op Zaterdag 29 Juni en Zondag 1 Juli zal door de navolgende Muziek- enZangvereenigingen worden deelgenomen Harmonieën: Harmonie „De Een dracht" van Herpt en Bern, „De Vol- j harding" Drunen, „St. Cecilia" Haar steeg, „Tot Onderling Genoegen" Engelen, „De Eendracht" v. Onsenoord en Nieuwkuijk, .Concordia" Vlijmen, „Kunst Adelt" Helvoirt en de Zang en Muziekvereen., Fanfare „Unitas" Mierlo-Hout. Zangvereenigingen„De Vriendenkring" Haarsteeg, Mannen koor „Tot Bloei der Toonkunst" i Baardwijk, Mannenkoor „Uitspanning door Inspanning". Jongenscongregatie Elshout, Zang en Tooneelvereenlging „Werkmanskring" Vught, R K. Zang- vereeniging „Surcum Corda" Hedel, „Oefening en Vermaak" Vlijmen, „Heusdensch Mannenkoor" Heusden, „Madensch Mannenkoor" Made en de Tilburgsche Postfanfare. Op Zaterdag 30 JuniHeusdensche Fanfare Heusden, Fanfare „Excelsior" Drongelen, Gem. Koor „Uitspanning door Inspanning" Werkendam, Til burgsche Postfanfare Tilburg. Tevens joyeuse entree van het Kon. Muziek korps der Kon. Ned. Sigarenfabrieken Eug. Goulmy en Baar, welke tevens des avonds zal komen concerteeren. Door den edelachtbaren heer burge meester, tevens voorzitter van het Eere-Comité, zullen de afgevaardigden der deelnemende vereenigingen officieel ten stadhuize worden ontvangen, waarna de feestmarsch zal worden uitgevoerd. EEN MOOIE UITGAVE. „Het groote Sportboek voor Jongens", Gebr. Kluitman, Alkmaar, (20 x 28 c.M., 252 blz., 2,90 ingen., geb. 3,90). Met medewerking van eenige beken de sportlieden en tijdgenooten, heeft H. van Boven, als een blijvende herin nering aan de Olympiade 1928, onder bovengenoemden titel een pracht boek samengesteld, dat door de Gebrs. Kluit man schitterend is uitgegeven. Tot welk een frisch boek is 't gewor den! Het bevat vele aardige vertellin gen, waarbij de een of andere tak van sport betrokken is. Er zijn ook eenige verhalen die het avontuur en 't zoeken van avontuur geven, maar die toch nauw verband toonen met sportieven zin, zooals b.v. de geschiedenis van Gerbault, die geheel alleen in een zeil boot, den wijden Atlantischen Oceaan overstak; de getuigenis van Luitenant Koppen, den koenen Oost-Indië-vlieger, enz. Het boek is rijk geïllustreerd. Geen Hollandsche jongen met spor tieven geest mag dit mooie boek mis sen. Het biedt ontspanning, ontwikke ling en avontuur. Bedenk bij de aanschaffing van Uw lepels en vorken, dat deze een bezit voor Uw leven behooren te zijn. Stel daarom Uw eischen zoo hoog mogelijk. Verlang een goed Hollandsch zilver- model van onverslijtbaar door en door wit metaal, dat bij normaal onderhoud zijn fraaien zilverglans be houdt en waarvan de sa menstelling, de chemische zuiverheid en de volkomen houdbaarheid U gegaran deerd worden door een bekende fabriek, kortom verlang Gero-Alpacca! De prijs valt binnen ieders be reik. Gero-Alpacca lepels en vorken zijn in alle goede zaken verkrijgbaar tegen door de fabriek vastgestel de prijzen vanaf f 4.20 - per dozijn. Let op het Garantiemerk. f 2.680,60 f 2.649,59 ^fPACC^ GERO

Echo van het Zuiden | 1928 | | pagina 12