Weerbericht Mandei fa. 0. Miks, Mag. JE ZON", Raat! Neemt nog voor de Pinksterdagen een mooie Kinderwagen. A.s. Zaterdag extra aanbieding in Dames- en Kinderkousen. En toch ook dezen politicus, priester dichter ondervond strijd, ook in eigen gelederen en zag men hem ongaarne naar de 2e Kamer gaan. Doch het Ciedo pugno Ik geloof en strijd deed hem overwinnen ons ten voorbeeld. Daarom, geachte vergadering, als gij straks wordt opgeroepen door middel Uiver kiesvereeniging tot het oprichten van een Dr. Schaepman comité, geeft U dan in grooten getale op. Gij moogt niet onontwikkeld blijven in de politiek, daar hierin zeer groote gevaren schuilen Spr. wijst in dit verband naar Moskou waar de domme massa met flambouwen in de hand het lijk van den revolu tionair Lenin bewaakt aan zijn graf. Door organisatie en ontwikkeling der arbeiders en middenstanders is slechts te verhinderen, zegt spr., dat enkelen, ook in Nederland, de macht in handen houden. Hun onchristelijk werk moet aan de kaak gesteld worden. Vrome leden van gemeenteraad, Prov. Staten en 2e Kamer met liberalistische ideeën lokken de plattelands-bewoners naar de centra en spr. wijst op Eind hoven, waarin hij voor de toekomst een ramp voor Brabant ziet. Neen, zegt spr., wij zoeken geen organisatie waarin we gestuurd worden door het werken van deze enkele, naar het socialisme of communisme, doch wij willen zijn echte roomsche Schaepmanianen. Na dc heftige rede van den heer Sassen, die vol vuur was en een lang durig applaus oogstte nam de voorz. nog even het woord en gaf de aan wezigen gelegenheid tot het stellen van vragen, waarvan een dankbaar gebruik werd gemaakt. Nog even kwamen eenige punten ter bespreking en wel 1. Ziekenfonds. Leden moeten bij eventueele ziekte modellen van 't fonds gebruiken, daar anders den leden voor de dokters briefjes 50 cents in rekening zal worden gebracht. 2. Reis naar Lourdes. De leden kunnen deze reis mee maken voor den prijs van f67,50 waarvoor men nu reeds gelden kan inleggen. Vertrek uit Nederland 19 April 1929. 3 Opwekking tot deelneming congres op 29 Juli as. van het 25jarigjubilé der R K. W. V. te 's Bosch. Hiervoor gaven zich 8 leden op. 4. Kolenfonds. Vanaf heden zal eiken Zondag van 9 tot 10 uur voorm. zitting worden gehouden in de vergaderzaal voor het inleggen van gelden. Na een opwekkend woord door den Voorzitter om toe te treden tot de organisatie en haar onderafdeelingen werd de vergadering gesloten met den christelijken groet. MADE. Op Zondag 27 Mei a.s. hoopt Ds. Steenhuizen des v.m. lOuui te Made in.de H.V.K. den godsdienst te leiden en des n.m. 2 30 een vaca ture beurt te vervullen te Dongen. Wegens vacature vdn een her vormd predikant te Drimmelen zal op 27 Mei a.s. des n. m. 2,30 aldaar Ds. Brans een vacaturebeurt vervullen. ST. JOACHIMSMOER. Woensdag middag was jong en oud hier op de been om getuige te zijn van 't opstel len van den optocht, die gehouden werd bij gelegenheid van het zilveren jubileum van den Boerenbond te Loonopzand. Te ongeveer 3 uur arri veerden de praalwagens van "„Kraan ven" en „Loonopzand" met gardes honneur, waarbij zich de Moer aan sloot. Het geheel maakte een goeden indruk en gaf tot in bizonderheden het boerenbedrijf van vroeger en nu weer. Vermeldenswaardig zijnde praalwagen van Kraanven met zijn ouderwetsch bedrijf, van Loonopzand met 't boerenhuishouden van vroeger en 't dorschen in 1903 enthans.Ook de Moer had zich niet onbetuigd ge laten en gaf een goed afgewerkt Oud- Brabantsch dorpsleven te zien Een heiveld met schapen, schaapherder en herdershond gaf weer de toestand hier van voor 25 jaar. Een wagen met een malsch weiland en grazend vee toonde duidelijk de verbetering van den bodem door ontginning. Een melkkarretje van tegenwoordig en een dito wagentje met een paar gekleed in ouderwetsch costuum trokken even eens de aandacht. Na eerst door de Middelstraat getrokken te zijn, zette de stoet koers naar Loonopzand. HELMOND. In de gisteren ge houden raadsvergadering is besloten met het Staatsboschbeheer een over eenkomst aan te gaan ter bebossching Het bestaande contract zal worden aangevuld en ter bebossching 82.97.20 H.A. onder Stiphout en Nuenen worden aangewezen. In 1926 en 1927 is beboscht 39 99.41 H.A. zoodat voor 1928 nog 60.00.59 H.A. in aanmerking komt waarvoor f 200 per H.A. rente loos voorschot wordt verstrekt. In totaal heeft de gemeente 142.97.79 H,A. ter bebossching in eigendom. Prachtig wandelweer. Moderne wagen zijveeren f 32.50. Moderne wagen doorloopenden bak f 37.50. Wandelwagentjes vanaf f 10.50. Ruime voorraad VAN DELFTS* en FRANSCHE WAGENS. Heeren Overhemden Heerensokken. Combinatie Homo-Bonus, 184 zaken in Nederland. BURGERLIJKE STAND. LOONOPZAND. Van 1—15 Mei 1928. Geboren Huberta Johanna Cornelia Maria d. v. J. H. Damen en M. J. Akkermans. Bertha d.v. L. A. de Jong en B. v. d. Broek. Marinus Henricus z.v. F. J. van Diessen en M. P. van Turnhout. Catharina d.v. E. de Man en J. P. van Duppen. Maria Petronella Wilhelmi- na d.v. W. P. van Beers en A. Bruinen- baard. Johanna Marm Jacoba d.v. P. J. Monsieurs en M. C. v. d. Velden. Josephina Joanna Maria d.v. A. Trommelen en H. Molenschot. Ma ria Petronella Theresia d.v. W. C. Sins en C. H. Gommers. Helena Wilhelmi- na d.v. W. Vugts en J. C. Maas. Ja cobus Leonardus Cornelius z.v. P. J. Oomen en M. C. Maas. Antonia d.v. J. M. Damen en C. Govers. Overleden: Christianus Johannes Oomis echtg. van Adra. Wilha. Maas oud 29 jaar. Antonie van Dijk echtg. van Chra. Da men oud 53 jaren. Gerardus Govers oud 32 jaren. Johannes Smulders, echtg. van H. van Helvert oud 53 jaren. Adriaan van Moergastel echtg. van A. Nouwens oud 72 jaren. Lamber- dina Rijkers echtg. van M. Strijbos oud 74 jaren. Johannes van Amelsvoort oud 75 jaren. Gehuwd Joannes van Gompel oud 40 jaren, wonende te Udenhout met Wilhelmina Jansen oud 26 jaren, wonende alhier. Johannes van Loon oud 29 jaren, wonende alhier met Godefrida Maria van der Lee, oud 28 jaren wonende al hier. Gornelis Dirven oud 33 jaren, wonende te Gilze en Rijen met Cathari na van der Linden, oud 26 jaren, wo nende alhier. Marinus van Gooi oud 21 jaren wonende alhier met Maria Johanna Netten oud 19 jaren wonende alhier. Waltherus Godefridus van Mosselveld oud 35 jaren wonende al hier, met Adriana Joanna van Broek hoven oud 25 jaren wonende alhier. Wilhelmus Franciscus de Jong oud 28 jaren, wonende alhier met Petronella^ Nouwens oud 29 jaren, wonende, alhier. Bernardus Petrus Verboven oud 24 jaren, wonende alhier met Wilhelmina Maria van Gorkom oud 23 jaren, wo nende alhier. MADE. Geboren: H. z.v. A. Dingenouts-Boeren. J. d. v. W. Geerts-Verboven. C. d.v. A. v. d. Made Huigens J d.v.'J. Verhoeve- Mureau. J. d.v. C. de Bar-v. Geloof. Gehuwd P. J. van Alfen 28^. en A. Quirijnen 29 jaar. W. Diependaal 25 jaar en M. Daamen 26 jaar. P. de Laat 22 j. en C. Weiten 21 jaar. DUSSEN. Geboren: Henrica Adriana d.v. L. van der Plu ij m en J. M. van Suntenmaartens- dijk. Godefridus Antonius z.v. H. G. Olislagers en C. M. Ribbers. Gerrit Johannes z.v. J. K. van Achterberg en C. Konings. Roelof Simon z.v. P. Wigboldus en M. Groenenberg. Sij- ke d.v. T. van de Nat en W. M. van Daalen. Helena Cornelia d.v. C. J. van der Pluijm en A. M. A. van Dort- mont. Elisabeth Cornelia d.v. C. A. van der Stelt en A. Groen. Wilhel mina Pietronella d.v. M. Rijken en P. van Vark. Hendrikus Franciscus z.v. P. J. Verheijden en C. H. Verharen. Adriana Petronella Antonia d.v. C. Ver- meeren en S. J. M. Huisveld. Getrouwd: H. Schelle 24 jaar en P. de Gast 22 j. W. P. A. Broks 32 jaar en M. Rietra 22 jaar. Overleden: R. H. van Houtem 83 jaar. A. Hui gen wed. van G. Lensvelt 71 jaar. N. Roos wed. van J. Glas 80 jaar. - J. Penninx echtg. van C. van der Pluijm 40 jaar. L. K. Donkersloot echtg. van B. van Moergestel 72 jaar. C. J. van der Pluijm 17 jaar. P. van Dinteren wedn. van H. M. H. van Dongen 76 j. i RAAMSDONK. i Ingekomen: Pieter Braak-Schaap en gezin van Rotterdam. Hennanus J. Kip-van Gulik en gezin van Emmen. Maria P. Verboven van Dongen. Dirkje M. van Oosterhout van Sprang-Capelle. Adriana H. van Dommelen van Geer- truidenberg. Pierre L. Munnceom van Luik. Margaretha P. van Kuijk v. Antwerpen. Godefridus Kieboom- de Graaf en gezin van Puers. Berte Lonsdorfer van Lisdorf. Eli sabeth J. M. van den Kieboom van Oosterhout. Francisca J. Winter- mans van Dussen. Martinus Ram- stijn van Loon-op-Zand. Johannes W. van Gerwen-Broekmans van Was pik. Johanna E. Vinck van Roosen daal. Antonia Bakkeren van Vrees wijk. Cornelia A. M. Rijken van Rot terdam. Huiberdina Th. A. Vissers van Breda. Adrianus A. Sneijers van Zevenbergen. Johanna M. Roeien v. Loon-op-Zand. Vertrokken: Gornelis Kelderman naar Oisterwijk. Petronella M. Broeders naar Oosler. hout. Cornelia J. Hof mans naar Dus sen. Anna M. van den Bosch naar Geertruidenberg. Adriana J. v. Don gen naar Loon-op-Zand. Johanna A. Gommeren naar Zevenbergen. Jo hanna F. Heesbeen naar Loon-op-Zand. Anna M. Zijlmans naar Geertruiden berg. Heildina W. Vos naar Emmen. Adrianus P. de Ruijter-van Toren naar Puttershoek. Maatje H. Pruijs- sers naar Delft. Johannes A. de Smit naar Dongen. Theodora G. van der Kuip naar Breda. Geert van der Lin den naar Vreeswijk. Johan M. Kloot wijk-Treffers en gezin naar Papen- dreclit. Theodora Verduijn naar Waspik. Jacoba Theuns naar Reu sed. Antje de Waal naar Made. Johanna Spitlers naar Zevenbergen. Gerdina A. van Loon naar Goirle. Bertha C. van Steenoven naar Ooster hout. GEMENGD NIEUWS. Men meldt uit Berlijn Een zestienjarige piccolo van een bekend Beriijnsch restaurant heeft van een oom. die jaren geleden naar Amerika was gegaan, een bedrag van 2'/4 millioen mark geërfd. De vader van den knaap, een tramconducteur, is een paar jaren geleden gestorven. De overleden oom had Duitschland verlaten om in Amerika zijn geluk als goudgraver te beproeven. Al het geld dat hij verdiende, had hij op een bank geplaatst. De man overleed vele jaren geleden, zonder dat de bank er in slaagde zijn erfgenamen te ontdek ken. Thans is dit echter geschied. De erfgenamen, in het geheel zes personen, zullen een bedrag van ongeveer 15 millioen kunnen verdee- len. De piccolo is van plan voorloo- pig in zijn tegenwoordige betrekking te blijven. Bij het breken van den haak waaraan een schip gesleept werd door den sleepboot joma, uit Oorin chem, werd de 17 jarige zoon van den kapitein Van Angelen getroffen en in het Merwedekanaal bij Gorin- chem geslingerd. Hij heeft beide dij- beenen gebroken. Gistermorgen is te Oosterhout de 26 jarige C- Oomens tusschen dc buffers van den stoomtram bekneld geraakt, waardoor zijn borstkas werd ingedrukt Het slachtoffer is naar het Ziekenhuis overgebracht. Zijn toestand is zorgwekkend. De veehandelaar P. de Taeye uit Eede (Zeeland) is gistermiddag tusschen Aardenburg en Maideghem met zijn rijwiel onder de stoomtram Breskens—Maldeghem geraakt. De ongelukkige was onmiddellijk dood. Uit Madrid wordt gemeld, dat een kiankzinnige 10 personen heefi doodgeschoten. Hij had 7 kinderen meegelokt onder voorgeven, dat zij jacht op duiven zouden kunnen maken Eenmaal op het vrije veld aangekomen schoot hij het eene kind na het andere dood en ook 3 volwassenen, die op het hulpgeroep van de kinderen te hulp snelden. Een afdeeling gendarmes is uitgezonden, om den krankzinnige onschadelijk te maken. Ongeluk met een verkeersvliegtuig. DUIVENSPORT. KAATSHEUVEL. De combinatie, gevestigd bij den heer J. van Dun, hield Zondag een wedvlucht van Quievrain. Uitslag: 1 F. Damen, 2 M. Zacht, 3, 20, 38 P. Stokkermans, 4, 31, 32 M. Soeterboek, 5, 6 A. Emmers, 7, 13 H. van Dongen, 8 J. Corstanje, 9, 14, 23, 30 G. v. d. Ven, 10 A. Versterren, 11, 17, 33 L. Mossel veld, 12, 36 J. Opperman, 15, 37 J. van Riel, 16 C. de Bondt, 18, 22 A. Vloe mans, 19 A. v. d. Ven, 21 C. van Wan- rooy, 24, 26, 27 P. van Heesch, 25 B. Remmeren, 28, 29 J. Emmers, 34 H. Esch, 35 J. Couwenberg, 39 P. Remme ren. Lostijd 7 uur. Ie duif 9 u. 2 m. Snelheid 1400 M.; laatste duif 9 uur 15 m., snelheid 1235 Meter. NIEUWKUIJK. Zondag j.l. hield de postduivenver- eeniging „G.V.V." een wedvlucht van uit Oss. De prijzen werden als volgt behaald: H.- Kieviets 1, 2, 4, 7, 10; Th. van Eethen 3, 5, 6; A. Kooien 12; C. Coolen 8; Th. van der Geld 9, 11; le get. H. Kievits, le en 2e Koningspoule H. Kie- vits. CuPELLE. J.l. Zondag hield de postduivenvereniging „deLuchtvaart" gevestigd in het Café van Mej. de weduwe van der Haart alhier gecom bineerd met een tweetal verenigin gen uit Kaatsheuvel een wedvlucht vanuit Qjiévrain met den volgenden uitslag H. v. Kampen 1 11 16; A. van Moergestel. 2—8; Chr. van Heeswijk 3—7; D. Donders 4; H. Snoeren 5 12 13; van Best 6; C. de Rooy 9—17—21—24; A. Versteeg 10—15- 20—23; B. Bruykere 14; P. Wagen makers 18—29; Netten 19; N Zwart 22; W. v. d. Velden 25; P, van der Velden 26; J. Pijnenburg 27 en M. v. Boxtel 28. De eerste prijswinnende duif werd geconstateerd om 9 0 46 en de laatste om 9 15 52. De 3 inzittenden verbrand. Aan boord van een Fransch ver keersvliegtuig van de lijn Parijs—Ber lijn heelt gistermiddag, kort na hel vertrek van het vliegveld te Keulen, een ontploffing plaats gehad. Het vliegtuig had 700 liter benzine aan boord en is geheel verbrand. De drie inzittenden, een vrouwelijke passagier de bestuurder en de boordmonteur kwamen om. Nader wordt gemeld, dat het vlieg tuig even nadat het van het vliegveld te Keulen was opgestegen, weer daalde. Daarop raakte hei in brand. Men meldi nader uit Berlijn. Het verongelukte vliegtuig was een Farman-tweedekker van het type Goliath, voorzien van twee Bristol— Jupitermotoren van elk 450 p.k. en icon behalve den bestuurder en den monteur nog 9 reizigers vervoeren Het toestel was zeer stabiel en had in het luchtverkeer reeds groote dien sten bewezen. De bestuurder, een gewezen oorlogsviieger, vloog sinds geruimen tijd op de lijn Parijs- Keulen—Berlijn. Vermoedelijk heeft een defect aan den motor aanleiding tot de nood landing gegeven. Wolff meldt nader: Het vliegtuig was ongeveer 3 kilo meter van het vliegveld verwijderd, toen het van 400 a 500 meter hoogte plotseling omlaag viel. Bij het op den grond komen raakte het in brand. Men vermoedt, dat de bestuurder geprobeerd heeft het vliegtuig op het laatste oogenblik op te vangen. De bestuurder, de Franschman Charpentier, heeft jaren lang op de lijn Frankrijk-Marokko gevlogen. Meestal is het vliegtuig vol passa giers. Nu ging er slechts één dame mee, een Weensche, die in Berlijn woont. AD VERTEEREN DOET VERKOOPEN. Een betrouwbaarheidsrit zonder weerga. Verder nieuws van de Chevrolet-Expeditie. Een verzoek aan radio-liefhebbers. Wij vermeldden in een vorig arti kel, dat Captain Lacey en zijn metge zellen Kaapstad verlaten hadden, op weg naar Stockholm, in twee Chevro- let-autos, beiden gewone serie-model len, de eene wagen een Sedan, de andere een Chevrolet-truck. Slechts de zitplaatsen van de Sedan werden ver anderd, daar deze 's nachts als slaap gelegenheid dient voor de leden der expeditie, indien het gebrul der leeu wen hen tenminste niet wakker houdt. Bovendien worden op de treeplanken der Sedan extra benzinereservoirs me degevoerd, elk met een capaciteit van 30 liter De ramen zijn voorzien van uitneembare gordijntjes van muskieten gaas om lastige indringers in tropisch Atnka op een alstand te houden, in de bedan. tegen het dak bevestigd, bevinden zich verschillende vuurwa pens om ODgewensctue klanten men seden en dieren met het hun ver schuldigde respect te kunnen ontvan gen. Alle deelnemers aan dezen trip dragen bovendien, voor hun persoon lijke veiligheid, een revolver. lot de verdere uitrusting behooren twee re servebanden, bumpers voor en achter, schokbrekers, twee spotlampen en een meter voor de Koelwater-temperatuur. Up de truck bevinden zich eveneens twee extra reservoirs voor benzine, van een iets geringer inhoud dan de extra tanks van de bedan. Teneinde gedu rende de geheele reis in communicatie te kunnen blijven met de beschaatde wereld, heelt General Motors bouth /ttrican voor in de truck een radio ontvang- en zendstation doen montee- ren. Voor het zenden van berichten wordt gebruik gemaakt van een gene- rateur en dynamo, aangedreven door den motor, van i5Uü Volts. De golf lengte zal voor het zenden 2Ü 40 Meter bedragen. Voor het ontvangen van benemen moet de marconist der expeditie aistemmen op AU.2UU Me ter. Zoo goed ais lederen dag zal Mr. Wilson om 6 uur voorm. Zuid—Atri- kaansche tijd op een goltlengie van 20 Meter trachten in verbinding te komen met de bewoonde wereld. Deze berich ten kunnen onder gunstige omstandig heden door amateurs in Europa opge vangen worden en om deze kans te vergrooten, zal de expeditie eveneens om 2 uur voorm. Zuid Atr. lijd sei nen. De expeditie wordt aangeduid met het oproepteeken A8M. Wij woiueii door General Motors Continental te Antweipen er aan he- (innetd, aal zij op pnjs zulien stellen te hooren van raüio-amaleuis in ons tand, die eenig bericht van de Che vrolet expeditie opvingen. De banken in de truck zijn in de lengterichting langs de wanden aan gebracht. Ook de bewoneis van dezen wagen worden door muskietengaas oescnermd. Voor een expeditie als deze, die aan de meest uiteenloopende weeis- gesieiuheden bloot gesteld is, dient naiuuiUjk alle mogelijke voorzorg ge nomen legen ziekte. Daarvoor werd een welgevulde me- dicijntrommel uil Kaapstad meegeno men, samengesteld volgens aanwijzin gen van een bekenden dokter te johannesbutg. Mr. Makepeace, de aan de expeditie verbonden journalist, zal voor het phystck welzijn der deel nemers zorg dragen. Dr. Levey, een man, die zeil veei ondervinding heeft opgedaan door zijn reizen in Z-Afrika, heett voor het doortrekken van zekere tropische gebieden waarde volle raad gevingen gegeven. De medicijnkist oevat behalve de gebtuikelijke medi cijnen tegen tropische ziekten, o a. ook een serum tegen slangenbeten. Voor het vertrek werden Captain Lacey en zijn makkers bovendien ingeënt tegen pokken en typhus. De karavaan zal gedurende de ge heele reis niet anders gebruiken dan Shell benzine en olie. Hiervoor was net noodig om langs de route in Afrika op bepaalde afstanden benzir.e- en olie depots op te richten. De voorraden moeten soms door in boorlingen aangevoerd worden van verwijderde plaatsen, op meerdere dagreizen van de opslagplaats gelegen. De Chevrolet-expeditie voert 3.000 Meter film mede, hetgeen volgens Mr. Williams den film operateur,toereikend is lot Cairo, waar de voorraad kan worden vernieuwd. Wij vinden het interessant te ver melden, dat deze expeditie de eerste van dien aard is, om zelf een courant uit te geven. Ons kwam een geestig blaadje onder oogen, hetgeen Mr. Makepeace de „Cape to Cairo Argus- noemde; de verschijning was mogelijk dank zij de medewerking van de „Bulawayo Chronicle". Ziet hier, hoe het hoofd dezer courant er uit ziet; Cape To Cairo Argus Editor Gordon Makepeace The first nevspaper ever produced on a Trans-Continental motor run Published at Bulawayo. Southorn Rho- desia on March 24th. 1928. Guaranteed CirculationPrice: Something Enormous Beyong Rubies De expeditie nam uit Kaapstad een mascot mede een ruwharige terrier die evenwel onder weg ziek werd en teruggezonden moest worden. Niet- temin zijn de leden der expeditie niet zonder een viervoetigen metgezel, daar een zwervende hond er niets op tegen scheen te hebben de verdere avonturen der vier reizigers en hun zwarten boy te deelen. In een volgend artikel zuilen wij een en ander mtdedeelen over de avonturen der expeditie en de waarlijk niet geringe moeilijkheden, waarmede men te kampen had.

Echo van het Zuiden | 1928 | | pagina 7