lUli M HEI ZUIüLH Verzuimt niet Emil lannings „V A D E R" Wille Bioscoop Waaloiiik. Bezoekl de loiieslen derde blad. V() 43. Zaterdag 20 Mei '28. 51e Jrg. Internationale Tentoonstelling v00r de Schoen en Lederindustrie van 16 tot en mel M ^aii inden dierentuin te 's-Gravenhage. Aar, allen die op eenigerlei wijze betrekking staan tot de Schoen-en ederinüustrie, berichten wij, dat bovenbedoelde Tentoonstelling de voortbrengselen van het geheele vak jjnvatten zal. Handelaren die interesse iebDen voor zoolleder, kunnen te ast gaan bij de groote en zeer be- angrijke inzendingen van de groot- edcrindustrie. De meest vooiaan- taande Vache-looiers zijn in de groote taal vertegenwoordigd. Voor Schoenwinkeliers zullen een twintig-tal Nederlandsche fabrikanten eH evenveel vertegenwoordigers van fransche, Engeische en uuitsche luizen, de fijnste en nieuwste artikelen irengen in Heeren-, Dames- en Kin dersciioeisel. pe iijnste binnen- en buitenlandsche 20olleder-en overledersoorten alsmede ournituren waaronder de nieuwste Oiissrveerings artikelen, zullen ineen wintig tal stands dc aandacht van jciioenmakers en Schocnwinkeiiers vragen. Een uitgebreide verzameling van, vooral in den laatsten tijd veel ver jeterde macnines op scnoengebied, uilen in voile werking tentoongesteld worden. Een afzonderlijke zaal, waarin een wintig-tal der meest vooraanstaande maaiscnoenmakers, luxe en orthopae- disch schoeisel zullen tentoonstellen, al een in volle werking zijnde moderne maatscboenmakerij, niet alleen schoen makers maar ook duizenden particulte- en tot zich trekken. Op het zeer groote tooneel zal eet» nodel machinale schoenreparatie- nrlchting in voile werking aanwezig tijn.Een elf-tal bekwame vakmenschcii tal daar onaer deskundige leiding de machines bedienen. Een honderd paar schoenen zullen .edeicn dag op de meest economische wijze in bewerking worden genomen en algeieverd, waarbij iedere werk wijze, hetzij gepend, gelijmd, doorge- naaid, aigelapt, enz. enz., zal worden edemonsireerd zoodat ook de leek- iezoeker een idee kiijgt van de eisch die aan goede reparatie moet worden gesteld. Vooral voor de veie schoenrepara- teurs loont hei de moeite nu eens te gaan zien hoe op de meest loonende vijze gewerkt moet worden. Verscmiiende, tot nu toe nog niet n den handel zijnde machines, zuilen op deze tentoonstelling in volle wer ing worden gezien. Voor Schoenmakers-Schoenwinke iers verdient het van dit jaar aanbe- eung de voile vacantie in den Haag dooi ie brengen, het nuttige moet nu aan hel aangename worden verbonden. Miet licht zai zulk een gelegeuheid lot leeren en genieten zich voor doen. Bij iijdige opgaaf zorgt onsBonds- tanioor voor logies, terwijl bij voor tgaande aanvraag verschillende Haag sche Collega's bereid gevonden zullen worden als gisds op te treden. Een commissie uit de plaatselijke vereeni gingen heeft zich bereids gevoimd. Ut vele bezienswaardigheden van den Haag de Vorstelijke residentie ea het nabij gelegen Schevemngen, alsook Wassenaar, Kijkduin, enz. vormen op zichzelf een groote aan trekkelijkheid en een zeer interessante aiwisseling. Tijdens de tentoonstellingsdagen zal tweemaal een groot vuurwerk worden afgestoken, dat in gewone omstandigheden duizenden en tien duizenden kijkers trekt. Coocerten en zanguitvoeringen zul len des avonds de muziekliefhebbers onder de collega's, genot verschaffen. Daarom durven wij met alle vrijmoe digheid iedereen op te wekken tot een bezoek aan onze tentoonstelling. Deze gelegenheid mag niet worden verzuimd. Ook de dames moeten mede ge bracht worden, want in de meeste bedrijven vervult de vrouw een oorname plaats. Ook zij moet op de w: Sogte biijven van haar tijd, terwijl - zij weieens genieten mogen wat den Haag in de ten oonstellingsdagen geven zal. )or verdere inlichtingen wende zich tot ons Bondskantoor. ietHoofdcomité der Tentoonstel ng. W. DONKER Pzn., Voorz. F. HESSELS Secr.-Adm. J. F. PETERS-WEYTENS. G. VAN VOORN. R. VAN DER VALK. W. BUCH. FRISCO HUYKMAN. E. J. TEUN1SSEN. PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 25 Mei 1928 Waalwijks Belang. Voor de kas van Waalwijks Belang speciaal voor Volksconcerten Vorig bedrag f 315.5 J- van Iersel, Waalwijk. f 10.— Totaal f 325 50 Wij deelen bij deze mede, dat w de inschrijving ten bate der vereen ging Waalwijks Belang sluiten, van daag over 8 dagen, dus in 't nummer van Zaterdag 2 Juni en hopen dat nog velen zich in die week gedrongen zullen voelen een grootere of kleinere gift aan onze redactie toe te zenden. We zijn zeer dankbaar gestemd over het resultaat en wij twijfelen er niet aan of het bestuur van W B met ons, maar er zijn er toch nog zoovelen, die konden en moesten bijdragen. Om eens een voorbeeld te noemen. Onder degenen die bijdroegen zijn 3 winkeliers, dat zijn ook de eenigen uit het groote leger z g middenstands zakenmenschen. Begrijpen zij hun be lang dan niet? Begrijpen zij niet dat een financieel krachtige vereeniging, die een groot aantal leden telt, wat vermag te doen en hetgeen zij doet hoofdzaak is voor hen en hunne bedrijven Wij zullen daarop niet verder ingaan, jegrijpen zij 'tniet of willen zij 't niet begrijpen, dan is dat een hun eigen out. Gelukkig dat er vele anderen zijn die het anders inzien en de zaak steunen. Mogen er deze week nog velen van dden blijken. Examen. Op het 10 Mei 1.1. te Utrecht ge houden examen voor boekhouden nstituut Pont slaagde mej Antoinet van Huiten alhier, welke haar oplei ding genoot bij den heer Christ van Liempt alhier. Benoemd. De agent van politie, de lieer Keiler alhier, is met ingang van 1 Augustus a.s. benoemd tot gemeenteveldwachter te D ussen. Eind examen R. K. Hoogere Handelsschool. Tot gecommitteerden bij het eind examen 1928 der R.K. Hoogere Han delsschool alhier zijn benoemd N. H. .T. v. Riel, Pastoor par. St. -Tan illiier; M. A. .T. v. Liempt, secretaris Kamer van Koophandel en Fabrieken alhier; J. van Iersel, Industrieel, morz. plaatselijk schoolbestuur; H. Wiesman, Industrieel, secretaris pl. comm. van toez. op liet M. O. alhier; Gr. v. Loon, Industrieel, lid Kamer van Koophandel en Fabrieken alhier; Dra. B. Geers, Apothekeres alhier; Mr. C. W. v. Ommeren, Kantonrechter Heus- denMr. H. Loeff, Burgemeester Dru- nenDrs. L. Michels, Docent R.Kath. Leergangen Tilburg. Deze benoeming is door den Minis- ter van O., K. en W. goedgekeurd. Kamer van Koophandel. De Kamer van Koophandel voor de Langstraat zal in algemeene vergade ring bijeenkomen op Donderdag 7 Juni a.s. des namiddags 3 uur. V er keer 8 h e langen. Naar wij vernemen is door het Ge meentebestuur en Waalwijks Belang hij Gedeputeerde Staten van Noord- Brabant adhaesie betuigd aan de mo tie, door de algemeene vergadering van Kaatsheuvels Belang aangenomen terzake het intrekken der concessie der Cito en het onvoldoende voorzien in de verkeershelioefte der streek, door de Hollandsche Buurtspoorwegen. De Kamer van Koophandel zal deze aangelegenheid bespreken in hare ver gadering van 7 Juni a.s. In ons vorig nummer heeft men de publicatie van Gedeputeerde Staten kunnen lezen omtrent een concessie- lanvraag der Zuider-Stoomtramweg- Mij. te Breda, tot het in werking bren gen van Autobusdiensten van Waal wijk over Sprang, Vrijli.-Capelle, Was pik en 's-Gravemoor naar Oosterhout. Waar de connectie tusschen Capelle Waspik en Waalwijk op 't gebied van handel, industrie, marktwezen, enz. steeds zeer belangrijk is geweest en deze plaatsen buiten 't spoor nog geen enkele verbinding hebben, is door goed in en lijkt ons een beste keus. Het verplicht nummer: Ouverture Fédéra le, L. Blemant, stelt zeer hooge tech nische eisch en en heeft liet gezelschap een taaie studie gekost om liet zoo goed onder de knie te krijgen. Laten wij hopen dat de dag van mor gen ,,St. .Tan" weer een trap liooger brengt op de muzikale ladder en zo hetzelfde succes mag behalen als baar •op het concours te Zevenbergen is te beurt gevallen, 't Zal de beste beloo ning zijn voor de ambitie der muzikan ten en niet. minder voor directeur en instructeur. N.V. Arch Shoe Company, Amsterdam. In de 24 dezer te Amsterdam gebon den algemeene vergadering van aan deelhouders, werd de balans en verlies- en winstrekening over het boekjaar 1927, zooals die door de directie werd aangeboden, goedgekeurd en werd het dividend, na ruime reserveering, be paald op 274 Zooals bekend is, worden de gepa tenteerde schoenen, die deze maat schappij voert, gefabriceerd door (le Kon. Stoomschoenenfabriek A. H. van Schijndel te Waalwijk onder liet merk Arch-Shoe en door de N.Y. G. L. Smits Cie. te Dongen en de firma J. Man- naerts te Tilburg, onder het merk Welf schoen. Vechtpartijtje. Onder den invloed van sterken drank zochten zekere S., de gebroeders v. G. en zekere H. Zondagavond ruzie tegen een paar andere inwoners. Ter hoogte van de St. Clemenskerk werd men, handgemeen en kwamen zelfs de mes sen voor den dag, waarmede een der personen door den overjas werd ge sneden. Overigens liep deze vechtpartij zonder ernstige gevolgen af. Het kwam echter der politie ter oore, die te gen de vier genoemde vechtlustigen proces-verbaal heeft opgemaakt. Tegen S. en een der gebroeders v. G. was even te voren op de Drunensche Kermis reeds proces-verbaal wegens ordever storing opgemaakt. 40-;'rtrige Echtwreeniging. De echtelieden J. v. d. Meijdenbrg- v. Mierlo en L. Burmanje-v. Leent, bei den aan liet Hoogeinde alhier, her dachten gisteren onder vele blijken van belangstelling hun 40-jarig huwelijks feest. R. K. Fabrieksarbeidersbond. Spoedeischende vergadering der lederbewerkersafdeeling op Woensdag 30 Mei, des avonds 8 uur in den Gildenbond. OnderwerpBehandeling collectief contract, aangeboden door de Federatie van Nederlandsche Schoenfabrikanten. Missienaaikring Waalwijk. Donderdag 7 Juni a.s. begint de Missienaaikring te Waalwijk weer hare werkzaamheden. Mochten er soms dames zijn, die hieraan wenschen deel ie nemen of naai of handwerk aan huis willen maken, dan worden zij beleefd verzocht zich aan te melden Mr. v. Coolhstr. No. 6 of bij een der andere leden van den Missie Naaikring Merriën keuring. De op 24 Mei alhier gehouden Provinciale keuring van Fokmerriën (tuigpaardtype) zag veel deelname en had den volgenden uitslag: 2-jarige merriën. le prijs f40.Nolara v. Holand van G J. W. Branderhorst te Eelhen. 2e prijs f30.— Norala v. Cicero van Gebrs. Oerlemans van der Schans te Drongelen. 3^ prijs f z5.— Nolara v. Holand van C. van Everdingen te Heusden. 4e prijs f20.— Ningli v. Zwingli van Gebrs. Oerlemans van der Schans te Drongelen. i tj i rn cioio,, Medaille Nanci v. Ebert van Wed. Waalwijks Belang aan Ged. Staten ye.- d Bont ,e Raamsdonk zocht deze concessie-aanvraag te sv.jz,- Medaj,|e Noijna Ho)and. van q gen m dien geest, dat de bus zou loo-1 Buufen (e Meeuwe„ 3-jarige merriën. pen door 's-Grevelduin-Capelle en door Waspik of tenminste de kom dezer plaatsen zal aandoen. Overtuigd van 't belang dezer zaak heeft W. B. zich in dien geest gewend tot den raad der gemeenten Waspik, Sprang-Capelle, Waalwijk, tot de Ka mer van Koophandel voor de Lang straat. Timtur-Schoenfabriek. De Timtur-schoenfabriek alhier heeft ter uitbreiding aangekocht van den tegenover de fabriek gelegen tuin, het gedeelte langs de Mr. van Coothstraat ter lengte van 28 M. en ter breedte van 13 M. Gegund. Naar wij vernemen is de installatie eener centrale verwarming in de in aanbouw zijnde villa van den heer A, Jansen-Huijs opgedragen aan de firma Wed. Joh. Verhulst Zn. alhier. The Accordion Band. Gedurende de Pinksterdagen zal bo vengenoemd gezelschap weer optreden in de zaal van den heer Elshout te Drunen. Wij vernemen dat The Accor dion Band in de eerste kermisdagen te Drunen zeer veel succes heeft gehad. Naar 't concours. Morgen gaat onze harmonie „St. Jan" deelnemen aan het Groot Natio naal Muziekconcours te Boxtel. Onze beste wenschen vergezellen het jonge actieve gezelschap, dat zich met groote ambitie voor dezen muziek wedstrijd heeft voorbereid. Bijna dagelijks wer den den laatsten tijd repetities gehou den en de wijze waarop thans de beide concoursnummers worden uitgevoerd, doet de beste verwachtingen omtrent den uitslag koesteren, indien althans het pech duiveltje den muzikanten geen parten speelt. Want zoo ergens, clan komt op een concours het „zonder ge luk vaart niemand wel" tot zijn recht. Het eigen gekozen nummer: La pe tite Duchesse, S. Riccius zit er vooral Waalwijks Belang. Het secretariaat der vereeniging „Waalwijks Belang" verzoekt ons te melden, dal voor de leden van W. B. ter inzage liggen: Gidsen en nadere oijzonderheden omtrent: Den Helder en Huisduinen, de Be- luwe, Baarn, Oldenzaal en De Lutte, Schiermonnikoog, Amersfoort, Noord zeebad Zandvoort, Arnhem. Assen, Utrecht, Doesburg. Doetinchem, Zul- phen, Amsterdam, Zierikzee, Huizen, Laren, Noordwijk, Egmond, Hilversum, Alkmaar, Gooi, Delft, hotels in Twente. Voorts: Noord-Amerika en Canada, den Harz, Arnsberg. Programma der reizen der Nederl. Roomsche Reisvereeniging. Gids voor Schoolreizen. Het fiscale vraagstuk. Vanwege het Bureau voor Bedrijfs organisatorische adviezen, hield de neer Drs. J. de Groot jr. uit Tilburg, Woensdagavond in de achterzaal van hotel Verwiel een lezing over „Af schrijving en Fiscus". De belangstellenden bestonden voor namelijk uitindustrieelen, boekhouders en belastingambtenaren. Na een inleidend woord van dn heer de Groot Sr., waarin hij o.a verklaarde dat het niet de bedoeling van het Bureau is om de belastingen langs een achterdeur te smokkelen, gaf hij het woord aan zijn zoon Drs. J. je Groot, die daarop de volgende stellingen ontwikkelde en verdedigde a. Het door den fiscus gehuldigde afschrijvingssysteem is onjuist. b. Afschrijving in vetband met oedrijfsresuliaten is economisch ge rechtvaardigd. c. Langs welken weg moet de Hooge Raad van de onjuisiheid van liet door hem ingenomen standpuni worden overtuigd? Met betrekking tot stelling a. zette spr. uiteen de interpretatie der wet cn van der» Hoogen Raad inzake af schrijving volgens goed koopmanschap. Spr. verduidelijkte een en ander aan de hand van verschillende arresten van den Hoogen Raad en komt tot 't resultaat dat de wet geen concrete maatstaf geeft voor afschrijvingen. Dan toont spr. aan dat iemand die aan de fiscale eischen van goed koop manschap voldoet, blijk geeft geen goed koopman of bedrijfsleider te zijn, omdat hij er dan niet komt. In deze lijn voortgaande komt de heer de Groot aan stelling b. Duidelijk geeft spr. met eenige voorbeelden aan dat in jaren van hooge bedrijfsresul taten, in gelijke verhouding een meer dere afschrijving geboden is. In direct verband met de vorige stelling komt spr. dan tot punt c. en zet in een breed betoog uiteen langs welken weg de Hooge Raad van de onjuistheid van het door hemingeno men standpunt moet worden overtuigd. Na de pauze werden door den Inspecteur der Dir. Belastingen alhier eenige vragen gesteld, waaruit een korte gedachtenwissellng ontstond Aan 't eind,der vergadering ver klaarde de heer de Groot Sr. tot de conclusie te zijn gekomen dat de afstand tusschen de aanwezige fiscale ambtenaren en zijn bureau in werke lijkheid niet zoo groot is. te gaan zien naar de groote Filmartist in zijn boeiende film gedurende de Pinksterdagen in de ren ambtsjubileum. Na hoofd—commies, redacteur en gemeentesecretaris Van Tilburg, weid hij in 1915 tot burgemeester onzer grootste industriestad benoemd. In de moeilijke jaren van depressie, maar ook van hoog conjunctuur heeft Tilburg 't voorrecht gehad zulk een leider te bezitten, die met groote werkkracht, scherp verstand en voor uitzenden blik ontzettend veel voor zijn stad heeft weten te bereiken. Eenieder uit deze plaats en streek, die met Tilburg zulke uitgebreide relaties heeft, weet wat er al die jaren is gedaan voor Tilburg Kijken we alleen eens op 't gebied van woning bouw. straten aanleg, onderwijs (vesti ging van Leergangen en Hoogeschool), Wilhelminakanaal, te veel om hier te citeeren. Wij bieden den eersten magistraat van deze nabije stad onze beste wen schen, moge hij z'n beste krachtenen goede eigenschappen nog lange jaren in dier st stellen der bloeiende ge meente Tilburg. 40-jarig priesterfeest pastoor Kuipers. In aansluiting op onze reeds vroeger gedane mededeelingen, brengen wij nog even in herinnering liet 40-jarig priesterfeest van den Zeer Eer'w. lieer pastoor Kuipers, pastoor der St. Anto- niusparochie, dat Maandag 2en Pink sterdag zal worden herdacht. Om half 10 zal door den Z.E. Jubi- laris een plechtige Hoogmis worden opgedragen. Z.E. zal door een stoet bruidjes naar de kerk worden geleid. Bij het binnenkomen in de kerk zal door het zangkoor gezongen worden de cantate: „Haec est dies" van J. v. Scliaik. Na de Hoogmis zal liet koor zingen de cantate „Priesterleven" van E. Fransen. Om 12 uur zal een kinderhulde aan den jubilaris worden gebracht. Om half 1 begint de receptie. Na het Lof zal door de dames van den Missienaaikring uit de parochie van St. Antonius gezongen worden „Tu es Saeerdos" van E. Fransen. Het zangkoor zal nog 'n serenade brengen. Zooals bekend wordt door de paro chianen aan den jubilaris als feestga ve een bedrag ter hand gesteld tot stichting van een „Pastoor Kuipers fonds". Dit fonds zal worden aange wend als studiebeurs voor een toekom stig priester uit de St. Antoniusparo- chie. Muziekconcours van da harmonie VEcho das Montagues te Tilburg. Pinkster-Zondag en Maandag, 27 en 28 Mei en Zondag 3 Juni, zal te Til burg op het prachtige terrein van het Tilb. Sportpark, een muziekconcours worden gehouden, georganiseerd dooi de Kon. Erk. Harmonie l'Echo des 1868 1928 te Tilburg op 27, 28 Mei (Pinksterdagen,) en Zondag 3 Juni a. s. Terrein Tilb. Sportpark. Groote Kermis met nieuwste attractle's. Vrij entrée. le prijs f40.— Malanda v. Holand van G. J. W. Branderhorsf te Eethen. 2e prijs f30.— Maha v. Ruthard IV van denzelfde. 3e prijs f25.— Mukana v. Cicero van Gebrs. Smits te Waspik. 4e prijs f 20.— Maline v. Ebert van Gebrs. Oerlemans van der Schans te Drongelen. Medaille N. N. v. Holand van J.de Waal te Wijk. Medaille Makda v. Holand van D, van Buuren te Meeuwen. 4—8 jarige merriën. le prijs f50.— Irelonia v. Exellent van A. Z. Snoek te Almkerk. 2e prijs f40.— Komtesja v. David van j. C. Wink te Wijk. 3e prijs f 40.— Lepika v. Holand van G. H. Straver icBabyloniënbrotk. 4e prijs f30.— Jelita 1 v. Caladijn van J, de Waal te Wijk. 5e prijs f25 Kenora v. Caladijn van Kinderen G. Boll te Doeveren. 6e prijs f20 Iriana v. Wilfried van A. Z. Snoek te Almkerk. 7e prijs f 15.— Icuma v. Unicum van dezelfde. Medaille Izilla v. Ekko van J. de Waal te Wijk. Medaille Lera v. Cicero van Gebrs. Smits te Waspik. Medaille Kawia v. Caladijn van D. van Buuren te Meeuwen. Medaille Irijna I v. Custos van C. A. Quirijns te Meeuwen. 9-jarige en andere merriën. le prijs Medaille Giwanka v. Iwan van G. J. W. Branderhorst te Eethen. 2e prijs Medaille Aranka v. Cicero van Gebrs. Smits te Waspik. 3e prijs Medaille Carita v. Elizen- knaöe van Gebrs. Oerlemans van der Schans te Drongelen. A. A. van Vught te Ha'nk Te Almkerk twee, n.l. De 4—jarige zwarte Litigata V Ebert van A de Lorm te Andel. Een 3-jarige zwarte VCordaatvan A. van Honsewljk te Dusscn. Te Keizers Guldenwaard twee, waar onder De zw br. 3—jarige Minalóa V Rinaldo van C. van der Steil te Kei zers Guldenwaard. Te Waalwijk drie, n 1. De 3 jarige zwarte Maha V. Rut- hard IV van G. j. W. Brandcihorst te Eelhen. De 3—jarige zw. br. Malanda V Holand van alsvoor. De 3-jarige Moluna V Holand van de Kinderen G J. Boll te Doeveren. Een premie van f 50 uilgelooid door de afdeelirvg Nooid— Brabant van bo vengenoemde vereeniging, voor een 1—jarige hengst, werd toegekend aan Ogiwo V Holand M Giwanka van G J. W Branderhorst, Eethen vooigebracht op de keuri' g te Meeuwen MADE. Hedennamiddag ongeveer l'/a uur zakle de 75 jarige heer J. van Oosterhont ineer. en overleed na eenige oogenblikken, HERPT. Op Hemelvaartsdag had in den tuin van den hter L v. d. Griendt een concours plaats van den Bond „Gezellig Samenzijn". De belangstelling voor dit concours was groot, o.a. merkten wij ok op den EdelAchtb. Heer H. j. v. Eggelen burgemiester dezer gemeente en be schermheer van „Ons Genoegen". Den geheeler dag heusclre er een gezellige drukte en een aangename verhouding onder de deelnemende vereeniglngen wisselden de strijdende oogenblikken af. De uitslag was dat bij de le zestallen als kampioen kwam „Eendracht maakt Macht" uit Baardwijk met 32 punten. De Korpswedstrijden le De Wets Zonen Drunen (Heide) 84 p. le Constantia Drunen, 77; 2e Claudius Civilis. Haarsteeg 73; 3e Ons Genoegen, Herpt 72 4e Eendracht maakt macht. Baardwijk 61 5 Victoria Elshout 60 l15)6 Ons Gezellig Tehuis Baardwijk 60 (,a); 7c Burger Zonen Kaatsheuvel 46; 8 Oefeningen Vol- Montagnes te Tilburg, en zulks tot harding, Ammerzoden9e Buiter Ver- herdenking en viering van haar zestig jarig bestaan. Voor deze muzikale festiviteiten be staat zeer veel belangstelling, hetgeen bevestigd wordt door het feit, dat niet minder dan 27 corpsen aan dit muziek- tournooi zullen deelnemen. Niet alleen het feit, dat een zoo groot aantal harmonieën en fanfares hebben ingeschreven, is een bewijs voor het welslagen van dit concours, maar het feit, dat niet minder dan 6 vereenigin- gen elkaar in de hoogste eereafdeeling zullen bekampen, is een gebeurtenis, waarop zich geen enkel concours in den lande kan beroepen. De belangstelling van de zijde van het publiek is dan ook groot, en met een weinig zonnig weer belooft 't voor Tilburg en omstreken een feestelijke periode te zullen worden. Een flinke kermis met diverse nieu we attracties is opgebouwd in de na bijheid van het. feestterrein en na af loop van het concours zal er volop ge legenheid zijn, zich uit te vieren over de behaalde successen. Wilt IJ met de Pinksterdagen toch een uitstapje maken, reserveer dan die dagen voor een bezoek aan Tilburg. Hot zal er gezellig worden. Matinée. Wij hebben medegedeeld dat de Liedertafel „Oefening en Vermaak" met Pinksteren eene volksmatlr.ée geeft met medewerking van de jeug dige pianiste de jongejuffr Francine IJzermans. Deze zal spelen: 1. Valse Styrlesme. H A Wallenhaupt. 2. Valse dolente. Aug. de Boeck. 3. Rhapsodie No. 2. Fr Liszt Schoenen In- en Export. In April 1928 werden ingevoerd 101.750 paar ad f440.014 tegen 162.002 ad f715.823 in Maart 1928 en 113.237 paar ad f487.801 in April 1927. Uitgevoerd werd in April 1928 65.775 paar ad f 359 917 tegen 71.558 paar ad f417.976 in Maart 1928 en 30.380 paar ad f 156 522 in April 1927. Concours-hipp'que. Naar wij vernemen worden door het comité van het concours-hippique pogingen aangewend om te bereiken dai de werktijd op fabrieken en kan toren in de week van 1724 |uni a.s. eenlgszins wordt verschoven, n 1. zoodanig gesteld, dat binnen het raam van 48 uren werktijd, op Donderdag middag 21 Juni ter gelegenheid van het concours-hippique het werk om 12 uur kan eindigen. Door b.v. eenige dagen één uur vroeger te beginnen of later te eindi gen, zou eenieder in de gelegenheid zijn dit zeldzaam concours—hippique, dat iets zeer bijzonders belooft, bij te wonen. Mr. Dr. F. L. Z. M. Vonk te Both. De burgemeester van Tilburg her dacht Donderdag 24 dezer zijn k.ope- MEEU WEN. Op de keuring vanwege de Nationale Vereeniging tot verbete ring var» het Paardenras, tot inschrlj ving van merriën in het stamboek, die op 22 dezer alhier gehouden werd, werden 12 merriën aangeboden. Hiervan zijn de volgende voor in schrijving goedgekeurd: Een 6—jarige bruine merrie, V Cus tos van M Millenaar te Dussen De 3—jarige zwarte Mellanda V Holand van Wed A. Stravers te Ba- bilonienbroek. De 3 - jarige zwarte witvoet Manatha V Friedel van G van der Beek Gzn. te Dussen. De 5—jarige zwarte V Cicero van denzelfden. De 3 -jarige bruine witvoet Makda V Holand van D. van Buuren te Meeuwen. wachtir.g. Eerekruis G Pizon, Herpt. 2e Zestallen. Kampioen „Ons Ge- 1 noegen" Herpt 21 p Korps: le Ons Oer.oegen Herpt; le Constantia Drunen 2e Claudius 'Civilis. Haarsteeg; 3e Buiten Verwach- tlng Vlijmen; 4e De W't^Zoneni Ons Gezellig Tehuis6e E.m maakt macht; 7e Bur ger Zonen; 8a Oefening en Volharc'irg; 9e Victoria. Eere-kruis L. van der Lee. Drunen 17. Bestuursprijs Th. v. d. Besi'tlaar, Elshout. Bij het Koningschleten voorden Kruisboog in café Verhoeven, weid koning Ad. Verhoeven Wzn met 123 punten in 30 schoten. NIEUWS UIT HEUSDEN Heusden 24 Mei '28 Naar de brigade der Kon Maréchau sée alhier werden overgeplaais de Maréchaussées L Overbaks van Os sendrecht en C Bosman van Raaros- donksveer Den tweeden Pinksterdag gaan onze beide fanfare gezel chopper op concoursde R K. naar Box'el, de „Heusdensche" naar Rotterdam, resp in de 2e en 4e afdeeling V?n harte hopen we van beide op succes. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. Kaatsheuvel, 26 Mei '28. R.K. Spaarbank Gedurende 1927 werd in de R.K- Spaarbank te Kaatsheuvel ingelegd f 39527 en terugbetaald f 39089. Het reservefonds werd aangevuld met f 2400 netto winst en bedraagt than9 f 14844. Er zijn thans 563 boekjes uitgegeven^ waarvan 24 in 1927 met een totaal tegoed van f 162647. Benoemd Aan de R.K. Jongensschool, alhier tot assistent beroemd de heer K. De 3 jarige zwarte Maline V Ebert j Joosen, onderwijzer te Geertruiden- van Q^br. Oerlemans van der Schans berg. te Drongelen. De 8 jarige bruine Juliana V Custos van M van Mersbergen te Drongelen Op de overige keuringsplaatsen voor deze keuring werden goedgekeurd Te Heusden drie, n.l. De 5—jarige, vos Itllla V Ekko van J. de Waal Hzn. te Wijk. Een 3-jarige zwarte V Holand van alsvoren. De 3-jarige zw. Melanda V Holand van J C. van der Beek Lzn. te Gen- deren. Te Waspik drie, n.l.L De 5-jarige Vos Koka V Qay Boy wisseld. Ook in van C van Rooy ie Tilburg. L De 3—jarige bruine Mukana V Ci cero van H. Versteyaen te Tilburg. Een 3—jarige van L Pols te Waspik Te Hank één, n.l. De 3—jarige bruine V Holand van Congres te Boxtel. Door ruim 80 leden onzer H. fa milie zal aan 't Congres, dat op -4 Juni a.s. te Boxtel wordt gehouden, worden deelgenomen. Zij zullen per extratrein de reis ondernemen. Kermis. Naar wij vernemen zal het Kon. Muziekgezelschap „Euphonia" dit jaar in plaats in plaats van twee matinee s, eiken dageen morgen uitvoering geven, terwijl 's avonds de dans met een cabaret nummertje zal worden afge 't Café zullen de i bezoekers geregeld muziek ten gehoore krijgen. Apollo Woensdagavond hield Apolio een repetitie op de K.B. kiosk onder in structeur Groot om het spelen in de «.cuwum. is

Echo van het Zuiden | 1928 | | pagina 9