niet verder komen dan het eiland Amsterdam en is Maandagmidda onverrichter zake teruggekeerd. De Amerikaansche stations In Alaska hebben om beurten elk in verbinding gestaan met de Citta di Miiano wat de ongerustheid over het lot van de Italia en haar bemanning nog verhoogt want er blijkt met vrij groote stellig heid uit, dat het luchtschip niet naar den Amerikaanschen kant kan afge dreven zijn. Uit Tromsoe vertrokken gisteren drie vliegers naar Konings baai om zoo mogelijk nog te helpen zoeken. Met Nobile zijn er in totaal 18 op varenden aan boord van het vermiste luchtschip. KINGSBAY, 28 Mei. Tot heden middag twaalf uur zijn alhier van de .Italia* nog altijd geen berichten ont vangen, zoodat men thans reeds meer dan drie maal 24 uur zonder nieuws van generaal Nobile en zijn onver schrokken bemanning is. Weliswaar liepen gisteren geruchten, volgens welke het meteorologisch instituut te Oslo een radiotelegrafisch bericht van de .Italia" zou hebben opgevangen dat het luchtschip zou zijn geland en om hulp vroeg zonder echter op te geven waar het zich bevond, doch dit werd later niet bevestigd. Hetvoorne men bestaat thans, dat morgen een Noorsch marinevliegtuig uit Oslo naar Tromsö zal vertrekken, terwijl Larsen een hulpexpeditie voorbereidt, die on middellijk zal vertrekken, indien daar toe door de Ita'.iaansche regeering het verzoek wordt gedaan. DRUNEN. De harmonie der Jon genscongregatie behaalde 1.1. Zondag den len prijs in de afdeeling Uit muntendheid met 128 punten. Een schitterend succes voor deze kranige vereeniging en haar directeur den heer Brok. Begrijpelijkerwijze was het enthou siasme zeer groot zoowel onder het corps als de congregatie en geheel Drunen en werden de kampioenen hartelijk ontvangen. Onze vroegere dorpsgenoot de heer J. J. A. v. d. Vlugt, thans on derwijzer te Treebeek, hoopt op 11 Sept, a s. met de „Christiaan Huijgens" naar Celebes te vertrekken, om aldaar in de Minahassa het Chr. Onderwijs te dienen. De Kermis is dan weer voorbij en men kan gerust zeggen er is goed gefeest, vooral met de Pinksterdagen. Bij nen heer Vissers werd den len Pinksterdag wederom een concert ge geven door het bekende ensemble van Steenhoven met medewerking van den alom bekenden humorist J. v. Esch, welke het talrijke publiek op uitste kende wijze wist te vermaken. Door de harmonie .De Volharding" werd in de zaal bij den heer Th. Elshout een keurig matinée gegeven waarbij optrad de heer Tom Burmanje uit Waalwijk. Een prachtprogram werd door dezen uitstekenden zanger uit gevoerd. Met groot succes heeft hij gezongen. Nauwelijks had hij een paar nummers laten hooren, of het publiek was onder de bekoring van zijn mooie baritonstem. Werkelijk we kunnen zeggen, de heer Burmanje is een van de beste baritonzangers uit den om trek. De heer Knepfle wist hem volgzaam te accompagneeren. Door den heer Verhoeven werd een mooie solo gegeven die een dankbaar applaus oogstte. 's-HERTOGENBOSCH, De Vee markt-kwestie, n.l. de kwestie of de Veemarkt ter plaatse kan vergroot wor den of naar het industrieterrein buiten de stad moet verplaatst worden, is langen tijd een question bruiante ge weest, omdat de middenstanders vree zen, dat door een zoodanige verplaat sing ook de bezoekers buiten de stad zullen blijven en dientengevolge hun belangen ernstig zullen worden ge schaad. Geruimen tijd heeft men de zaak laten rusten, maar eerlang zal de gemeenteraad een beslissing moeten nemen. Inmiddels heeft de vereeniging 's-Hertogenbosch Belang de zaak door een commissie doen bestudeeren. Die Commissie constateert nu in haar ver slag, dat het vaststaat.dat de bestaan de veemarkt veel te klein is en uit breiding ter plaatse ook niet kan brengen wat noodig is om in de be hoeften voor jaren te voorzien. In ver band met de eischen der veewet 1922 zouden, ook ingeval er ter plaatse mogelijkheid van behoorlijke uitbrei ding bestond, groote bezwaren over blijven met betrekking tot het steeds toenemende verkeer. De commissie zou de veemarkt liefst zien dicht bij de tegenwoordige plaats en zoo mogelijk binnen de stad, waar voor alleen in aanmerking komen de terreinen der Citadelkazerne, die gun stig aan vaarwater zijn gelegen, ge makkelijk zijn af te sluiten en een op pervlakte hebben van pl m. 15 000 M2 terwijl de huidige markt 1750 M2 groot is. Er ontbreektechter een direc te spooraansluitlng welke evenwel naar de commissie meent, tot op heden op alle groote Nederlandsche veemark ten wordt gemist. Mocht er werkelijk van eene on middellijke spooraansluitlng groote voordeelen voor den bloei der vee markt zijn te verwachten, dan is eene oplossing op de terreinen der Citadel kazerne onmogelijk en rest wellicht geen andere weg, dan verplaatsing der veemarkt naar het industrieterrein, waar zoowel 3pooraansIuiting als groot vaarwater aanwezig zijn. De commissie deelt de bezwaren daartegen van middenstanders mede, doch eveneens de verzekering van vee marktbezoekers, dat niet in de eerste plaats de veemarkt de drukte in dc stad tot gevolg heeft, maar veeleer de wekelijks terugkeerende drukte op den Woensdag een gevolg is van de tra ditie, dat dien dag de buitenlui de gewone markt bezoeken, welke tradi tie de laatste jaren zeer bevestigd is door de geweldige toeneming der verkeersmogelijkheid met autobussen en trams etc. Als conclusie voegt de commissie hieraan toe, dat zuiver vakkundig be keken, uit de ons van verschillende zijden verstrekte mededeelingen geble ken is de noodzakelijkheid om, als er een nieuwe veemarkt moet komen deze zoo voortreffelijk mogelijk moet worden ingericht en moet voldoen aan de hoogste eischen. Zij is van oordeel, dat het alsdan niet is uitgesloten, dat de Bossche veemarkt haar reeds bestaande bekend heid niet slechts kan handhaven, maar de grootste veemarkten in ons land zou kunnen evenaren, zoo niet over treffen. De centrale ligging van Den Bosch, niet te ver van de grenzen aan groot vaarwater en spoor, wettigt volgens de meening van vele echte veemarktkenners dit oordeel, ook al omdat de Woensdag zoo geschikt is als veemarktdag. en omdat het gehee- Ie Zuiden door de snel toenemende fokkerij meer en meer in beteekenis wint tengevolge van fokveedagen en tentoonstellingen, Met gerustheid stelt de commissie aan het Bestuur van B. B. voor, zich ten deze te onthouden van eenige actie, welke weder tot een brandende kwestie zou kunnen uitgroeien. Zij is er van overtuigd, dat eventueele schade voor den middenstand bij verplaatsing der veemarkt wellicht lot een minimum kan worden teruggebracht, indien door een goede verkeersregeling het con tact met de stad en hare neringdoen den werd bevorderd, terwijl zij verder de meening is toegedaan, dat deze be langrijke zaak met gerustheid aan het beleid van B. en W. en den raad kan worden overgelaten en dat de verschil- ende belangen daarbij behoorlijk on der het oog zullen worden gezien en geregeld. SPRANG-CAPELLE (V.m. Sprang). De Chr. Gemengde Zangvereen. „Ex celsior" alhier, directeur de heer Alb. Christ, behaalde op Maandag 2en Pink sterdag op het te Rotterdam (Tuin dorp) gehouden concours den 2en prijs. VRIJH.-C APPEL. De fanfare Sire- na behaalde op 't concours te Dord recht in de 2e afdeeling den 3en prijs. CAPELLE, J.l. Maandag (2en Pink sterdag) behaalde ons muziekgezel schap .Kunst na Arbeid" onder lei ding van zijn directeur, den heer A. Christ, op het nationaal muziek- en zangconcours der Harmonievereeni- ging .industrie" te Rotterdam in de le afdeeling een 2er. prijs met 282 punten. A.s. Woensdag hoopt Ds. A. v, Willigen te Woudrichem, beroepen aredikant bij de Ned. Herv. gemeente alhier, een bezoek aan onze gemeente brengen, terwijl Z Eerw. des avonds uur in het kerkgebouw een spreek beurt zal vervullen. Het muziekgezelschap „Sirena" te Vrijhoeve—Capelle behaalde j.l. Maandag onder leiding van zijn di recteur den heer P. Bisselink, op het Nationaal Concours gehouden te Dor drecht, in de 2e afdeeling een 2en prijs WASPIK. Werd voor eenige weken het gezin van den heer G. Z. ver meerderd met de geboorte van een drieling, thans is ook het gezin van den Heer v. d. H., schipper met de geboorte van een drieling. 3 jongens vermeerderd. Moeder en kinderen maken het naar omstandigheden zeer goed. De heer M. uit Tilburg had het ongeluk, tengevolge van het te veel uitwijken voor schoolgaande kinderen, met zijn auto in een sloot te geraken. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Bij den Heer J. S. op het Dijkje ontstond een begin van brand, die met behulp van eenige emmers water spoedig was gebluscht. De familie v. d. W. alhier ont ving het treurige bericht dat haar 28-jarige zoon overboord was gesla gen en levenloos te Axel (Zeeland) werd opgehaald. Door het Bestuur der Harmonie .Volksvlijt en Volksvermaak" alhier is besloten deel te nemen aan het groot nationaal concours voor mu ziek- en zangvereenigingen te Zeven bergen. De harmonie komt uit in de afdeeling uitmuntendheid. Zondag werd de St. Theresia kerk bezocht door een 600 tal pel grims uit Tilburg. Aan de grens der parochie werd de stoet afgehaald door misdienaars met bruidjes, waarna naar de kerk werd getrokken, alwaar om kwart over elf eene plechtige H. Mis met assistentie werd opgedragen. De WelEerw. Pater Canisius hield eene schitterende predicatie. Des namiddags half drie werd een plechtig Lof gecelebreerd, waarna de pelgrims weder vertrokken. Als een merkwaardigheid merken wij nog op dat de vrouw, die het vorige jaar in de St. Theresiakerk op wonderbare wijze van hare ziekte werd genezen, tot de pelgrims be hoorde en den weg vanaf 's Grave moer (Schuur) naar Waspik, een af stand van ruim een uur, geheel te voe heeft afgelegd, zonder hiervan eenige hinder te ondervinden. RAAMSDONK. Zaterdagmorgen had in de Chr. school te Raamsdonk het afscheid van den heer Stoffels plaats in tegenwoordigheid van verschillen de belangstellenden. De heer Stoffels is 8 jaar lang als hoofd aan de school werkzaam geweest en heeft altijd met liefde en opgewektheid zijn werk mogen verrichten. Hij dankte de kinderen voor hun liefde, die ze hem geschonken hadden, want hij kon zeggen dat in die 8 jaren niet een van zijn leerlingen hem het leven had zuur gemaakt en hij hoopte dat zij op den ingeslagen weg zouden voortgaan. Als blijk van waardeering werd door de kinderen tot aandenken een prachtige pianostoel aangeboden. Als bestuurslid sprak de heer Boezer het scheidende hoofd toe. hem dankend dat hij niet getracht had het woord eens menschen te brengen, maar het woord Gods. Nadat de kinderen hun geliefden leermeester Pa. 7312 en de beken de zegebede hadden toegezongen werd hun een zijden boekelegger als aandenken geschonken, nog eenige versnapering werd uitgedeeld daarna werd persoonlijk afscheid genomen en vertrok de heer Stoffels naar Groenekan. RAAMSDONKSVEER. Eersten Pink sterdag werd alhier op luisterrijke wijze het 40 jarig Priesterjubileum gevierd van den Z.Eerw. Heer Pastoor H. Berkelmans, pastoor te Raamsdonks veer. De mooie kerk van het Veer was op zeer smaakvolle wijze versierd door de firma Vroom en Dreesman en 't geschenk der parochianen bestaande uit twee Gothische biechtstoelen was reeds geplaatst. Van vele huizen wap perden de vlaggen. Een waardige inzet van het feest was wel de talrijke deelname aan de algemeene H. Communie der paro chianen en zeker zal wel voldaan zijn aan het verzoek der feestcommissie te bidden tot Intentie van den jubilaris. Om 10 uur had de solemneele H. Mis plaats, welke de Zeereerw. Heer zelf celebreerde. Het zangkoor voerde onder leiding van den heer v. Gerwen op zeer verdienstelijke wijze uit de missa .Gratia Plena" van Don Refice voor drie stemmig gemengd koor; de organist de heer Norbert Snijers be speelde op meesterlijke wijze het prachtig orgel. De feestpredikatie werd gehouden door den weieerw. heer van Elk, welke eindigde met de aanbieding van het geschenk der parochianen,twee smaak volle biechtstoelen in Gothischen stijl, vervaardigd door de firma Jonker en v. Bokhoven te 's Hertogenbosch naar de bestaande van Cuypers.den bouw- leer der kerk. De H. Dienst werd besloten met de 4-stemmige Priester- cantate van Haagh Hulde aan het priesterschap. Van de receptie welke gehouden werd van half één tot half twee werd zeer druk gebruik gemaakt. Om 3 uur begon het plechtig lol waaronder het kerkkoor zich van zijn beste zijde liet hooren. De jubilaris hield ondjr het lof een predikatie waaruit nogmaals bleek de groote liefde welke hij zijne dierbare parochie toedraagt. Daarna werd ge zongen het vier stemmig Te Deum van Goller. Een serenade van de Harmonie De Eendracht besloot dezen mooien dag, welke den Veerenaars nog lang in aangename herinnering zal blijven. Tweeden Pinksterdag werd het feest n intiemen kring gevierd, terwijl he den feest zal zijn voor de schooljeugd. GEERTRUIDENBERG. Vrijdag 25 Mei j.l. werd in de openbare school al- bier de laatste les gegeven van den i Handelsavondcursus. Tegenwoordig waren het College van B. en W., de bestuursleden van den cursus en het onderwijzend personeel. De Directie sprak een woord van welkom en gaf een overzicht van het werk in het af geloop en cursusjaar. De cursus kan als geslaagd beschouwd worden. Het beste bewijs hiervoor is wel, dat van de 27 leerlingen er 24 tot het einde toe trouw de lessen gevolgd hebben. Tevens blijkt hieruit, dat er met. genoegen wordt gewerkt door de leerlingen en inet ijver en tact les wordt gegeven. Het woord, van dank bij monde van den heer Offermans aan den lieer Burgemeester en de bestuurs leden, die zoo krachtig geijverd hebben voor het Handelsavondonderwijs, was alleszins verdiend. Na het aflezen der rapporten namen de heer Burgemeester en de Voorzitter van het Bestuur het woord, dankten het onderwijzend personeel voor hun werk, prezen den ijver der leerlingen, spoorden hen aan op den ingeslagen weg voort te gaan en spraken hun vol le vertrouwen uit in den bloei van het Handelsavondonderwijs in Geertrui- denberg. MADE. A.s. Zondag 3 Juni zal het Krulsboogschuttersgezelschap .Wil lem Tel" gevestigd In het café Markt- zicht alhier een Onderling Schietcon cours worden gehouden om een wis selbeker, waaraan behalve die van Made nog zes gezelschappen uit om liggende gemeenten deelnemen Het burgerwoonhuis gelegen in de Kloosterstraat Wijk A no. 303, eigenaar de heer F. Lambregts is dezer dagen onderhands overgegaan aan J. Broeken te Made voor f3300. Op 11 en 12 Juni zal de hereik van maten en gewichten op 11 Juni voor Drimmelen van 9—12 uur en voor Made op 12 Juni 9 12 en van 1—4 n.m. plaats hebben. Op Zondag 3 Juni zal alhier de jaarlijksche Kindsheid des n.m. 4 uur een plechtige rondgang met begelei ding van de patronaats harmonie door onze gemeente maken. Op Zondag 15 Juni des n.m. 4 uur, zal door de harddraverij Wilhel- mina een Concours Hippique gehou den worden op het terrein van den landbouwer F. van Dongen. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden 29 Mei '28. Tengevolge van het verzoek aan freule Van Wassenaar te Nederhemert met betrekking tot den veerdienst over de Maas voor de stad heeft zij een bevredigende beslissing genomen. Voortaan .zal worden overgezet van 6—9 uur v.m. en van 5.30 tot 7 uur n.m. en bovendien Woensdag den geheelen dag van 1 Mei—1 Oct. zal men ook gebruik kunnen maken van het Veer van 1,10 uur n.m. B. en W. van Waalwijk hebben voorgesteld onzen stadgenoot, den Heer J. M van der Pol, thans tijdelijk leeraar aan de Gem. teekenschool te benoemen in vasten dienst. Zekere L. v. d. S. heeft het ongeluk gehad door een luik op de 2de verdieping op straat te vallen en wel zoo, dat zijn toestand als ernstig wordt beschouwd. Onze beide fanfares, de Heus- densche en de R.K. der H. Familie, haddenMaandag buitengewoon succes. De eerste verwierf op het concours te Rotterdam in de 4e afdeeling, de aatste te Boxtel In de 2e een eersten prijs. SPORT. H.E.C. Tweeden Pinksterdag is H.E.C. er in geslaagd een sprekende 62 over winning te behalen op Giulok. Niette genstaande '1 warme weer is bet. een goede, vlug gespeelde wedstrijd ge weest. die liet aanzien ten volle waard was. De uitslag geeft de verhouding niet precies weer. De Gudokkers waren in bet veld even sterk als de H.E.C,ers. Zij zochten echter het doel dikwijls te boog. terwijl ook de H.E.C. achterhoe de in goede conditie was. De voorhoede was weer productief, reeds met de rust was de stand 51. De doelpunten ont stonden meestal uit prachtige voorzet ten van den linksbuiten, die door liet middentrio goed werden benut. Na de rust'trad de rechtsbuiten op den voor grond. H.E.C. heeft een goeden wed strijd gespeeld, ook Gudok, dat niet 2 invallers uitkwam, gaf dikwijls mooi werk te zien. Voor den wedstrijd werd H.E.C. door Gudok met bloemen gehuldigd, welke attentie door H.E.C. op lioogen prijs werd gesteld. Het tweede elftal speelde om 1.2j uur tegen Good Luck 2 en verloor met een oneven; goal, 12. R.W.B. R.W.B. zal gedurende de maand Juni seriewedstrijden houden. Zondag 3 Juni worden de seriewedstrijden go. opend voor lagere elftallen. OM DEN B.V.B.-BEKER. De halve eindwedstrijd op het W.S.C.-terrein. De halve eindwedstrijd om den Brab. V.B.-Bcker moet volgens het reglement op een neutraal terrein gespeeld wor- den en heeft de vereeniging W. S. C. haar speelveld hiervoor beschikbaar gesteld. A.s. Zondag, 3 Juni, zal boven, staande ontmoeting reeds gespeeld worden en hebben de beide volgende vereenigingen de reis naar Waalwijk te ondernemen, n.l. O.S.S. 1 uit Oss en Het Eerste uit Ginneken, beiden afdee. lingskampioenen der eerste klasse. W. S. C. Voor Zondag a.s. zal zeer waarschijn, lijk een interessante ontmoeting op het WSC-lerrein plaats vinden. Officieus is althans bekend dat het bekende zomerelftal van „Unitas" uit Gorinchem op bezoek zal komen. Wij zijn benieuwd hoe W.S.C. zich tegen dezé combinatie, die meest uit spelers van Unitas I bestaat, zal hou. den. Het vele spelen dat het Bestuur op het programma heeft staan voor de di. verse elftallen, blijkt intusschen wel met goede resultaten beloond te wor. den. Zondag j.l. heeft het publiek W.S. C. eens aan het werk kunnen zien op het Quick-terrein, waar zij het Quick elftal een alleszins verdiende 41 ne derlaag wist toe te brengen, heigeen voldoende aantoont, dat het W.S.C.-elf. tal, zooals het momenteel in het veld komt, lang niet tot de minsten behoort. Unias zal het dan ook niet gemakke lijk gemaakt worden en zou een kleine overwinning voor W.S.C. niet tot do onmogelijkheden bchooren. Zaterdag zullen wij wel definitief kunnen mededeelen of deze ontmoeting doorgang vindt. HEUSDEN. In den seriewedstrijd van Maandag te Woudrichem vanwege de Voetbalv. Blauw-Wit was onze vereeniging Ju liana zoo gelukkig de overwinning te behalen, zoodat liaar den uitgeloofden beker ten deel viel. De Olympische Spelen. Zooals wij Zaterdag nog builetineer- den heeft het Nederlandsche Hockey- eiftal tegen de Indische Hockey-mees- ters een zeer goede partij gegeven. Dat de Hollandsche ploeg 't niet zou winnen stond reeds vast, maar als we zien hoe gemakkelijk de andere landen door de hockey toovenaars werden ingemaakt, dan mogen we ons met een 3—0 nederlaag wel gelukwen schen. Zeer verdiend behaalde het Oranje team den tweeden prijs. Zondagmiddag is het voetbal-tour- nooi met den eenigen wedstrijd van de voorronde geopend iusschen Chili- Portugal. De Poriugeezen toonden In dezen wedstrijd een sterk uithoudingsver mogen en wisten een achterstand van 0—2 te herscheppen tot een over- winning met 4—2. Na dezen wedstrijd werden België en Luxemburg tegen over elkaar geplaatst. Met hard werken wisten de Belgen met een 5—3 overwinning uit't strijd perk te treden. Maandagmiddag heefi de wedstrijd Zwitserland-Duitschland plaats gehad. In een forsch gespeelden wedstrijd wist Duitschland met 4—0 te winnen. Hierna werd een matige wedstrijd te zien gegeven tusschen Egypte -Turkije. Met een voortdurenden druk op het Turksche doel werden de Turken met niet minder dan 7—1 geslagen. DE RESULTATEN. De uitslagen der 2 eerste dagen van dit voetbaltournooi zijn dus Portugal—Chili 4—2 België Luxemburg 5—3 Zwitserland—Duitschland 0—4 Egypte—Turkije 7 1 Hedenavond wordt wel een der be langrijkste wedstrijden van het geheele tournooi gespeeld n.l. Nederland Uruguay. XJitfflay IIoHandUrugaij. Wij) deelen mede dat het verloop van dezen wedstrijd hedenavond zal wor den gepubliceerd in 't Sigarenmagazijn Wed. Th. Pulles nabij de Markt. Om deze reden zal zulks aan ons bu reau niet geschieden, doch alleen de standen gegeven worden. Voor den wedstrijd Neder land-Uruguay Geweldige belangstelling. De voorverkoop van kaarten voor den wedstrijd Nederland Uruguay heeft tot excessen geleid. Zondagmiddag begon het publiek, waaronder natuurlijk een groot aantal kaartensjacheiaars reeds post te vatten voor de verkoopbu- reaux in Spiegelstraat en de Vijzel straat. De belegering der bureaux werd steeds grooter en bestond ten slotte uit een 20000 man. De wachtenden hadden zich van mondvoorraad voorzien en voorzoo ver dit niet 't geval was deden klein-

Echo van het Zuiden | 1928 | | pagina 2