1 i •Jt hoogleeraar in de moraalwetenschap en sociologie aan de R.K. Universi teit is benoemd prof. Kors O. P. In de plaats van prof. Kors als hoog leeraar in de Thomistische dogmatiek en filosophie is benoemd de Zeereerw. Pater P. Kreling O.P,. die professor v/as in de philosophie aan het Angelico-college te Rome. Groote legaten aan de gemeente Dirksland Men meldde gisteravond uit Dirks- j land aan de N. R. C. In de hedenavond daarvoor bijeen geroepen raadsvergadering werd mede- deeling gedaan van de volgende door wijlen mevrouw P. M. van Weel aan de gemeente gemaakte legaten, alles vrij van successierechten en kosteni f 50.000 voor oprichting en exploitatie j van een badhuis voor te Dirksland schoolgaande kinderen; f35.000 om uit de rente ieder jaar j de kinderen van alle schoien op Sint j Nicolaas te onthalen en een geschenk aan te bieden, Aan de gemeente en aan de Diaconie der Ned. Hervormde Kerk alhier, ge zamenlijk f 100.000 voor oprichting en exploi tatie van een naai— en breischool toegankelijk voor meisjes uit Dirks land en Melissants en Sommelsdljk's Kralingen, bij Dirksland gelegen, en f 1.000.000 voor oprichting en ex ploitatie van een inrichting ter opne ming en verpleging van arme en min vermogende zieken uit Dirksland en Melissants en Sommelsdljk's Kralingen bij Dirksland gelegen. De naai— en breischool en de ziekeninrichting te stichten op even eens gelegateerd terrein aan den Sta tionsweg. In Den Haog wedijvert alles met elkander om zoo schoon en helder mogelijk voor den dag te komen. De straten, pleinen, gebouwen en woonhuizen, alles maakt een zeer gunstigen indruk. NIEUWKUIK. Zondag j.l. gaf de harmonie „St. Cecilia" uit Haarsteeg op de kiosk in den tuin van den heer A. Merkx een welgeslaagd concert De nummers werden allen onberispe lijk ten gehoore gebracht en oogstten bij het talrijk en zeer aandachtig pu bliek luiden bijval. Ook onze harmonie gaf nog enkele goed uitgevoerde nummers ten beste. De president der Haarsteegsche harmonie de heer Prinsen sprak enkele wardeerende woorden. Het was voor velen een genoeglijken middag. Aan het postkantoor alhier werd gedurende de afgeloopen maand voor de Rijkspostspaarbank ingelegd f 4137 55 terugbetaald f 6828 72. VLIJMEN. R. K. Bouwvakarbeiders- bond. Zaterdagavond werd een alge- vmeene propagandavergadering gehou den in het café H. Boom, om te komen tot de oprichting van een afdeeling van Bouwvakarbeiders waar als spreker optrad de heer de Brouwer van den Ned. R.K. Bouwvakarbeiders bond „Sint Joseph" te Utrecht. Om circa half negen opende de secretaris van de RK.W.V., de heer L. van de Griend, de vergadering met den Christelijken groet, verwelkomde den spreker en de aanwezigen en zette in het kort uiteen het doel van de vergadering. Hij gaf daarna het woord aan den heer de Brouwer. Spreker belichtte het doel van de organisatie. Tevens deelde spreker mede. dat alle leden lid moeten zijn van de R K.W.V. dat deze ook van groot belang is, omdat deze behartigt de godsdienstige, zedelijke belangen en ook het stoffe lijk welzijn harer leden. De R.K. Vak bond heeft te bevorderen het mensche- lijk welzijn. Verder behandelde spr. eenige detailpunten in de Bouwvak arbeidersorganisatie. De Voorzitter dankte den spreker voor zijn duidelijke uiteenzetting en sprak de hoop uit, dat het besef bij de arbeiders zal zijn doordrongen van de noodzakelijkheid van de organisatie. Verschillende personen gaven zich als lid op. Daar spreker spoedig wenschte terug te komen, zal op de eerstvolgende vergadering een bestuur worden ge kozen en zal voorloopig de leiding en regeling berusten bij de heeren W. C. van Sprang en L. v. d. Griendt. Onderling werd nog van gedachten gewisseld, waarna de vergadering onder een woord van dank gesloten werd met den Christelijken groet. SPRANG-CAPELLE. (V.m. Sprang). De heer M. v. d. Maas alhier, rijks klerk ten ontvangkantore der Directe Belastingen te Waalwijk, slaagde voor het gehouden examen voor adjunct- commies der Directe belastingen, in voerrechten en Accijnzen, examen A. Geslaagde en familie proficiat. Dinsdagavond vergaderde in de zaal van den Chr. Volksbond alhier, de afdeeling Sprang van den Neder— landschen Christelijken Fabrieksarbei- dersbond. De vergadering was zeer druk bezocht. Aan de orde was be spreking der voorstellen, in verband met het afsluiten van een Collectief Contract, door de Organisaties inge diend bij de Federatie van Nederl. De huisvrouwen blijven niet achter. Lees hoe zij dit - resultaat bereiken. Za=l:P Schoenfabrikanten en het antwoord daarop door de Federatie aan de organisaties toegezonden. Door den heer A. Stapelkamp, Bondsvoorzitter, werden de voorstellen in den brecde toegelicht, waarna ver schillende naar voren gebrachte wen- schen werden besproken, waarmede door het H.B. zoo mogelijk zal worden rekening gehouden. CAPELLE. J.l. Vrijdag had op den Winterdijk tengevolge van verkeerd uitwijken 'n aanrijding plaatstusschen den motorrijder C T. uit Sprang en den fietsrijder A. v. d. W. te dezer plaatse met het gevolg dat de fiets- deerlijk gehavend werd. Naar men ons uit betrouwbare bron mededeelt heeft de Zuider Stoomtram Mij een wijziging in haar aangevraagde autobusconces sie gebracht door welke wijziging ook de Kom dezer gemeente in haar route zal worden betrokken, zoodat de gewijzigde route als volgt wordt: Oosterhoui, 's Gravenmoer, Waspik, Capelle (Kom).Nieuwstraat, Vrijhoeve Caoelie, Sprang. Waalwijk. Gedurende de maand Mei werd aan de Rijkspostspaarbank op het hulp postkantoor alhier ingelegd f. 7765,62 en terugbetaald f 3760,03. 't Aantal inlagen bedroeg 79, dat der terugbe talingen 22. De bij de Ned. Herv. gem. a d. Loonschendljk beroepen predikant, Ds. Severijn te Waarder, zal a.s. Woens dag een bezoek aan die gemeente brengen en des avonds 7 uur in het kerkgebouw een preekbeurt vervullen. Als bijzonderheid kan worden medegedeeld dat dezer dagen een varken van den landbouwer A. v. d. P. alhier 18 jongen ter wereld heeft gebracht. Naar men ons mededeelt is het thans de politie gelukt zekere C. v. P. uit deze gemeente, verdacht van verschillende oplichtingen, te arres teeren. De heer J. Huijsman alhier is door Ged. Staten dezer provincie be noemd tot lid van het voorloopig Bestuur van het waterschap het Zuiderafwateringskanaal. In de j.l. gehouden vergadering van stemgerechtigde ingelanden van het waterschap „De Beneden Donge" is de heer J. Smit3 gekozen als be stuurslid. De Kerkeraad der Ned. Herv. Gem. van Capelle maakt bekend, dat Zondag 10 Juni des v.m. half 10 uur en des nam half 3 uur hoopt voor te gaan in de bediening des Woords Ds. van Monsfrans van Barneveld. WASPIK. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag is de arbeiderswoning van C. v. d. B. bewoond door H. W. tot den grond afgebrand. Van den in boedel kon niets worden gered. Ver zekering dekt gedeeltelijk de schade. De verkoop van bloempjes voor „Herwonnen Levenskracht" op j.l. Zondag gehouden, bracht f56 95 op. In de op j.l. Maandag In de zaal van den heer van lersel gehouden vergadering van deR.K. Middenstands- vereeniging, werd tot Voorzitter ge kozen de heer C P. Gijsman. tot vice voorzitter de heer A. P. Brokx, tot secretaris de heer M. van Dongen, tot penningmeester de heer P. de Graauw en tot bestuurslid de heerD. van der Rijken. Voor den Vleeschkeuringsdienst werden in de afgeloopen maand ter secretarie aangegeven 18 varkens, 6 runderen en 2 kalveren. De Harmonie.Volksvlijt en Volks vermaak" gaf j.l. Zondag een concert op de kiosk voor het gemeentehuis Het programma werd op onberispe lijke wijze afgewerkt. RAAMSDONK. De heer Bakx be haalde met zijn Erridael terrier op de kampioen-tentoonstelling inden Bosch den eersten speciaal prijs, met kwali ficatie U. De heer A Bossers, vroeger voloniair ter secretarie alhier, werd heden benoemd tot le ambtenaar te Geldrop. Op Donderdag 7 juni vertrekt van hier een processie naar den Briel. Bij de plaatselijke arbeidsbeurs staan als werkzoekend ingeschreven 17 grondwerkers. Een dochtertje van schipper L. viel in de haven op het Veer. De zandschipper R. die aan 't lossen was en de drenkelinge opmerkte, sprong in de roeiboot en slaagde er in de kleine, die reeds 2 maal was onder gedompeld, aan boord te brengen. Op Maandag 18, Dinsdag 19 en Woensdag 20 Juni a.s. bestaat er in het schoolgebouw op het Heere plein gelegenheid tot het laten her ijken van maten en gewichten. RAAMSDONKSVEER. Gedurende de maand Mei werd aan het Postkantoor alhier ingelegd f32007 78 en terugbe taald 130321.99. Door de Rolbrug overdeDonge passeerden gedurende de Meimaand. 2114 vaartuigen met een totaal-inhoud van 234293 ton. Tot bakenmeester, standplaats Geertruldenberg, werd benoemd de heer Dolk, oud—Veerenaar. Mej. E. van Dongen en de heer J. van der Stelt werden benoemd res pectievelijk tot onderwijzeres en onder wijzer aan de Veersche Chr. School. ABONNEERT U OP DIT BLAD. MADE. Op Maandag 11 Juni zal voor Drimmelen v.m. van 9—12 uur en voor Made op Dinsdag en Woens dag van 9 12 en n.m. van 1—4 uur in een schoollokaal gelegenheid gege ven worden voorden herijk van maten en gewichten. 'Dezer dagen is onderhands het nieuw gebouwde woonhuis, gele- gen in het patronaat, van den lieer J. Raaymakers, overgegaan aan den beer F. Lambregts alhier, voor de som van t 2350.—. DUSSEN. Het woonhuis van A. v. d. PI. brandde heden tot den grond af. Hoewel de spuit ter plaaatse was behoefde deze geen dienst meer te doen, daar aan behoud niet meer viel te denken, en de woning alleen stond. Oorzaak onbekend. EETHEN. Openbare vergadering van den Raad der gemeente Eethen, op Donderdag 7 Juni 1928 des v.m. half tien. (Zomertijd.) OISTERWljK. Ter gelegenheid van de plecbtige inzegening van de nieuwe parochiekerk, toegewijd aan den H. Martelaar van Gorcum den H. Johannes van Oisterwijk, prijkte de geheele gemeente Zondag en Maandag in rijken vlaggentooi De nieuwe kerk, gelegen in den tuin van het vroegere hotel „De Linde" is een eenvoudige centraaibouw van gele baksteen en zonder toren, 't Interieur is zeer eenvoudig. Grootere en klei nere gebrandschilderde vensiers wer pen stemmig licht door de ruimte. De bouwmeester H, Valk, 'sBosch heeft ongetwijfeld alle eer van zijn werk. Zondagavond half vijf werd Z. D. H. Mgr. Diepen door kerkbestuur en feestcomité begroet en onder bazuin geschal, trok de^toei, waarin enkele harmonie korpsen medetrokken. We merkten er in op deputaties van R.K. organisaties, het Gemeente bestuur, het R.K. Armbestuur, het feestcomité en de kerkbesturen der beide parochies. De heer F. de Jong sprak daarbij een kort woord van welkom tot Mgr. wien onderweg enkele prachtige bloemstukken werden aangeboden door jonge dames w o. het dochtertje van Burgemeester Verwiel. Z D. H. dankte minzaam voor deze kinderhulde. In de kerk werd Mgr. Diepen het „Ecce Sacerdos" van Kreitmayer toegezongen. De Zeer Eerw. Heer Pastoor j. v. d. Weerden sprak vervolgens 'n hartelijk welkomstwoord tot den Kerkvorst. Mgr. beantwoordde met een betuiging van tevredenheid over het grootsche werk, dat hier tot stand was gekomen. Bij het verlaten van het bedehuis weerklonk plechtig en treffend het „Laudate Dominum" van G. Fransen De avond ging verder voorbij met muzikale huldebetoogingendoor de harmonie „Kath. Kunstkring" en „As- terius" en het zingen van 'n feestlied door de leerlingen der R. K. jongens scholen. Burgemeester J. Verwiel, eerevoor zitter van het feestcomité sprak den Bisschop toe namens het gemeente bestuur, waarop Mgr. Diepen weder om antwoordde met een woord van dank jegens alle gemeentenaren, die tot de stichting der nieuwe parochie hebben bedragen. De kerk-inzegening had Maandag plaats, welke plechtigheid om 12 uur eindigde. SPORT. WAALWIJK. H. E. C. J.l. Zondag speelde H. E. C. een vriendschappelijken wedstrijd tegen „Quick". H. E C. verscheen met een invaller terwijl Quick er een viertal telde. Hierdoor was er de aardigheid voor een groot gedeelte af. H. E.C. was vooral voor de rust zeer sterkin de meerderheid. De invaller keeper kreeg buitengewoon veel werk wat hem goed afging. Tweemaal moest hij zwichten terwijl de H.E.C. voor hoede nog een paar opgelegde kansen miste. Na de rust heeft Quick hard gewerkt. De H.E.C.ers namen de zaken veel te kalm op en speelden meer met de gedachte wij winnen toch wel. Hierdoor was de strijd meer verdeeld, maar de verdedigingen hiel den goed stand. De laatste minuut wist Quick de eer nog te redden en won H EC. alzoo verdiend met 2—1. R. W. B. De eerste dag van de R. W. B. jubileumwedstrijden werd begunstigd door fraai weer. De 3e elftallen hebben eenige spannende wedstrijden gespeeld welke als verwacht werd alleen werden bij gewoond door weliswaar geen groot aantal doch wel onvervalschte club aanhangers. De eerste wedstrijd H E.C.3—Quick3 was wel de spannendste. Quick was steeds iets In de meerderheid doch kon geen doelpunten maken doordat den H.E C. keeper in goede conditie was. De wedstrijd moest dan ook verlengd worden doch het bleef een bril, het lot was H.E.C. gunstig. ld11 5.410-49 ~y- VOETBAL.

Echo van het Zuiden | 1928 | | pagina 2