Examens MIJNHARDT's Bij het Reisbesluit 1916 worden vergoed 3 cent per afgeiegden K.M. en kunnen Statenleden, die wonen in eene ge meente, waar zich noch een station der Spoorwegen, noch een halteplaats van een ander openbaar vervoermiddel (tram, autobus) bevindt tqt het berei ken van het naastbij gelegen station of de naastbij zijnde halteplaats van een eigen automobiel of eigen rijtuig gebruik maken. L)at gebruik wordt dan vergoed met 13 cent resp. 25 cent per afgelegde K.M. Verder wordt't nemen van buurtverkeerbtljetten voorgeschre ven wanneer dit noodig is. DRUNEN. In de algemeene verga dering van „den Hei— of Meerdijk- polder van Drunen" werd, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend aan den neer G. Pijnenborg, als secretaris penningmeester, welke betrekking hij vele jaren met de grootste nauwkeu- rigneid heelt vervuld. De periodiek altredende bestuurs leden de heeren Chr. Muskens en Jos. P. van Kessel, werden als zoodanig herbenoemd. DRUNEN. De Torenstraat gaat den laatsten tijd zeer snel vooruit op het geoted van woningbouw, nauwelijks is het eene huis klaar of er wordt wederom gebouwd. Spoedig zal er wederom een dubbele villa verschij nen voor rekening van de heeren Gebr. L. en J. van Wezel. Bij de in schrijving is het werk gegund aan den Heer W. van Os, aannemers te 's Bosch, zijnde de laagste inschrijvers. Door het bestuur der veilingver- eeniging is bekend gemaakt, dat a s. Zaterdag de eerste veiling zal plaats hebben van Kruisbessen. Ofschoon deze door den nacntvorst veel geleden hebben, zal het beschot toch nog meevallen. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden 5 Juni '28. Zekere v. W. fietste Maandag morgen naar de Wert, toen hij be speurde dat hij zijn fietsplaaije had thuis gelaten. Toen hij dat vlug wilde halen, kwam hij zoo tegen een boom terecht, dat hij een hersenschudding opliep. Hij werd naar huis gebrachi en kort daarop per brandcard naar het R K. Ziekenhuis. Maandagmorgen om half vijf vertrokken van hier per extra— stoomboot de pelgrims van de pro cessie naar den rfriel Begunstigd door prachtig weer, hadden zij een voor spoedige reis en keerden de avonds meer dan een uur vroeger dan ge woonlijk hier terug, waarna de meesten per extra tram of ous huiswaarts kon den keeren. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. Kaatsheuvel, 5 Juni '28. Concours Indrukken. Kon. Erk Harmonie Apollo, Kaats heuvel, le pi ijs Eere-ajdeeling In ternationaal Concours mL'Echo des Montagnes', Tilburg. 'n Schitterend zomerweer I 'n Enorme belangstelling 1 'n Pracht c mcoursterrein. 'n Pracht jury, die volgens eigen verklaring niet met prijzen smijt. Dit laatste juist voor 't optreden der eere—afdeeling Harmonieën nu juist niet bemoedigend voor de vijl corpsen, die in de hoogste eere— afdeeling elkaar gaan bekampen Daarbij 'n verplicht nummer, dat vele dilettantencorpsen de schrik om't hart zou slaan: Ouverture Solemnelle van A. Glazonnon en Guillaume Balay, Kapelmeester der Garde Republicaine Paris, 'n Hypermoderne Russische compositie met een opeenstapeling van technische moeilijkheden, met een in alle partijen doorgevoerde uitwer king van een naar voren tredend motief, doorweven met syncopltsch bewerkte tegenzangen. Een nummer, dat slechts heel zelden het repertoire van een dilettantencorps zal sieren. Desondanks bestijgt "Apollo", Kaats heuvel, met goeden moed en veel ver trouwen de kiosk Het corps mag dit vertrouwen hebben. Weken is er ge repeteerd onder onvermoeide zorg van den eminenten directeur den heerP. B Bisselink; er is geoefend onder de deskundige leiding van den heer A. A. Groot, directeur der Nieuwe Kon. Harmonie, Tilburg. Waarom zou ook moed en vertrouwen ontbreken Alles is er om hun dat vertrouwen te schen ken en als het teeken der jury, be staande uit de heeren Sam Schijer te 's Hage, Cadael te Anvers en Fr. v. Abeelen te Valkenswaard, is gegeven, heerscht plotseling 'n spannende stilte, die teekent, dat de verwachtingen voor deze afdeeling hoog gespannen zijn Een donderende ovatie loont Apollo voor zijn gegeven prestatie van de Russische compositie. Dankbaar vol deed na dit stoere muziekwerk de behoorlijke „Episode de Combat" van L. Perinau. dat èn in compositie èn in vertolking steeds een dankbaar repertoirenummer zal blijven. Na Apollo verschijnt de geuniformde Tielsche vrijwillige muziekvereeniging onder directeur F. Heindricks. dat met een opvatting kwam op vele punten van die van Apollo afwijkend Als vrij nummer koos dit corps „Liege Immortelle" ouverture van F. Rousseau, welk werk door de Tielsche muziek vereeniging op voortreffelijke wijze vertolkt wtid. Ats derde kwam de Kon. Harmonie van Horst, 'n corps meer dan een eeuw oud, onder den Dekenden leider Louis Feiten uit Venlo. Een pracht massaal klankvolume met pracnis.em- ming. Eigen gekozen nummerRay mond ou Le 5ecret de la Reine van L Maycur. Opnieuw schitterende stem ming, rnagncficke saraengang, een praent uitvoering. Als dank een don derend applaus. No. 4 Harmonie Kapel der Kon. Vereeirlgde Papierfabriek „De Een- draCnt", Velsen, onder directie van K. H. Kerkhuff. Naast de muziektent drie drapeaux met goud en zilver in kransen en medailles overladen, een tentoonstel ling van behaalde lauweren. Het verplichte nummer met een klankpracht door geen enkel ander corps gepresteerd. Bij de diverse soiotrekjes moesten we op verschil lende plaatsen constateeren dat het tempo met In overeenstemming was met het M.M.cyter in de partituur aangegeven. De opvatting van den directeur was hierin veel langzamer. Het eigen gekozen nummer „Heinrtch Vlll vart Bi. baens" arr. Paui Keisen, het andermaal van de schitterende prestaties van dit corps genieten. Opnieuw moent het een ware ovatie ln ontvangst nemen. Het was in één woord, volgens de opvattingen van 't publiek, een beroepsprestatte wat du corps leverde. No. 5 Rotterdamsche Harm. Kapel, Rotterdam. Directeur P. J.Ooraes. Hei verplicht nummer was in verschillende passages mei geheel vrij van ruwheid, terwijl het tempo vaak net M.M.cijter overschieed. Het vrije nummer „Le Retour au Pays" ouverture F. Mendels sohn leed o.t. ln tempo en uitvoering aan dezelfde fouten. De spanning steeg met de minuut, vooral toen het na afloop van het concours langer dan gewoonlijk duur de eer de juiy met haar rapport voor den dag kwam. De heer Candael oegon met de ver klaring, die na zijn veikiaring bij het oegtn van 't optreden der eere afdeeling veelzeggend was: dat inde eereatdeeüng scnitterend werk was geleverd met een nummer dat zeer zwaar en zeer moeilijk mag worden genoemd. Dan volgt: Kon. Erk. Harmonie ApolloKaatsheuvel, le prys met 112 punten. Ais een donder golfden de nocra's van en rond de trioune. Tielsche Vrijwillige Muziekvereeni ging, Tiel, le prijs 110punten. Kon. Harmonie van Horst, Horst, le prijs lil'/j punten. Harm. Kapel der Ver. Kon. Papier fabriek „De Eendracht", Velsen, le prijs met lof 133 punten. Rotterdamsche Harmonie Kapel, 2e prijs 105'/2 punten. Naast den len prijs behaalde Apollo den eereprijs van f lOO voor 't hoogste aantal punten. Dat de stemming er was behoeft geen betoog. Het werd een zegetocht voor het gelauwerde korps vanaf het Sportpark tot Kaatsheuvel. Postduiven, motor— en autorijders brachten het heugelijk nieuws over. Rappe handen tooverden de zaai om in feestdos. De geheele gemeente was present loen Apollo omstreeks 10 uur in de Gasthuisstraat arriveerde. Vooraf gegaan door de harmonie Euphonia, het bestuur der vereenigtng K. B. en de Liedertafel Bel Canto trok de har monie omzwermd door duizenden enthousiasten naar haar tehuis. Toen we circa negen uur pl.m. 3 kwartier na de uitspraak der jury door de straten reden, was de geheele plaats reeds met 't heugelijk nieuws op de hoogte. Overal stonden groep jes belangstellenden elkaar den loop van 't concours te vertellen. ln 't bloemenmagazijn „Flora" heerschte een gejaagde drukte, want nog denzelfden avond zou Apollo ge huldigd worden. Het calé der Wed. A. Smit in de Gasthuisstraat was als verzamelplaats aangegeven. 't Werd half tien! Met ongeduld wachtte de steeds aangroeiende men- schenmassa. Met tientallen kwamen in tempo's van 25 en 35 K.M. nog fiet sende Euphonia-muzikanten enzangers van Bel Canto om zich nog van hun collegialen huldigingsplicht te kunnen kwijten. Eindelijk zijn de Cito-bussen in 't zicht, Met volle muziek trekt de stoet omstuwd door duizenden naar Apollo's tehuis. Voorop Euphonia, dan Bel Canto, daarna het zegevierende Apollo. In de zaal lijkt het een oogenbükof in de opeengestapelde menigte komt geen orde. 't Is een gejoel en ge juich dat hooren en zien vergaat. Als eindelijk met 'n groote bel om stilte verzocht is, slaat het bestuur der ge lauwerde vcreeniging, Burgemeester van Besouw, Wethouder v. d. Horst, 't bestuur van K. B.. van Euphonia en Bel Canto op 't podium, en komt er zoetjes aan kalmte in de enthou siaste massa. De Voorzitter van K. B., de heer M. v. d. Wee, begint de huldiging. Hij complimenteert werkende leden en bestuur, Directeur en Instructeur met het behaalde succes te Tilburg en biedt namens K. B. een schitterende Lauwer krans aan. Dan treedt de oud-president van Apollo, de heer v. d. Horst, naar voren. Met den warmen bympainieKen loon waarin hij zoo vaan de muzikanten aansprak, spreekt hij nu zijn geluk wensen tot de leden, ote hij loiaiuüie en ijver en tot volgzaamheid aan hun bestuur aanspoort, iot het bestuur aat hij feliciteer i met den durf andermaal naar 't concours ie gaan. tot den directeur, den heerP. B. Hisseiink,aie hij in hartelijke woorden complimen teerden ais zijnde tie man qic voor Apollo de zege oevoent door zyn on verdroten leiding, door den goeden grondslag door hem in't corps gelegd. Hij sluit met een woord van nu«ue aan den instructeur, die toonde capaciteiten te bezitten om met Apollo hei hoogst bereikbare te behalen. Een donderend hoera dreunde na deze woorden door de zaal. Namens het Kon. Muziekgezelschap „Euphonia" felicneerae de President M. A. van Nieuwstadt de zusierveree- nigtng „Apolio" en bood een prach tige bloemenmand als blijk van sym pathie aan, Lie heer J. Teuriingi, oir. van „Bel Canto", huldigde namens de jeugdige zangvereeniging enoftreeide een scnitterend rozenbouquet. Burgemeester van Besouw sloot zich ais hootd der gemeente bij de woor den der diverse spiekers aan, er op wijzend, dat de muziek een stuk is van den naam van Kaatsneuvel. Na lederen speech natuurlijk een donde rend hoera, dat eerst na hernaald verzoeken om stilte kalmeerde. Bel Canto zong daarop een „toast" van G. Scnellekens en twee koor- werkjes „De Werkers" en „Hymne aan de nacht". Het publiek dankte voor de gcooden attentie, Terwijl de zangvereeniging juist pauzeert tus- schen de twee koorwerkjes, achter in de zaal een plotseling tumult. Instructeur Groot, die na 't concours in Tilburg ln de Nieuwe Kon. Harm, nog een concert gegeven had, was gearriveerd. Onder luide hoera's komt de kranige leider naar voren om even eens honderden felicitaties in ont vangst ie nemen. Be» Canto is op haar qui vive en zingt den heer Groot eveneens een toast toe. De Harmonie „Euphonia" sluit de huldiging door eveneens een tweetal marschen staande op het podium uit te voeren. Dat hiermede nog niet een einde gekomen was aan de feestvreugde laat zich denken. Tot iaat in den nacht werd gejuicht en gezongen, gedronken en geklonken op 't groote succes in Tilburg bemachtigd. Ook Maandag Was nog geheel Kaatsheuvel in over winningsvreugde. Het gelauwerde corps trok wederom omstuwd door duizenden door de straten en moest teruggekeerd in haar tehuis, nog di verse bloemstukken in ontvangst o a. van de Voetbalvereemging „Kaats heuvel" van de Kegelclubs „Amoenttas" en „Houd de Plank" van de Tooneel- vereenigtng „O.K." en de Biljartclub „K. B. C." en diverse particulieren. We sluiten ons andermaal aan bij de welgemeende felicitaties, die het bestuur en de werkende leden, den eminenten Directeur en kranigen In structeur werden toegestuurd, hopende dat „Apollo" op de ladder waarop zij steeds stijgend blijft zal blijven klimmen, tot haar eigen roem en die van muzikaal „Kaatsheuvel." R. P. S. Aan het postkantoor Kaatsheuvel werd gedurende de maand Mei in gelegd f 21233.46 en terugbetaald f 33223,51. Uitgegeven werden 9 nieuwe boekjes. Concertzalen. De beide in aanbouw zijnde con certzalen naderen hun voltooiing en zullen beide nog vóórkermis geopend worden. Euphonia had het plan op Zondag 17 Juni haar veel vergroote en prachtig ingerichte zaal te openen, terwijl de concertzaal van den heer J. v.,Dun vermoedelijk een achttal dagen later officieel zal geopend worden, welke plechtigheid in Bel Canto's han den gelegd is. Met de kermisdagen zal in dit nieuw gebouw Bioscoop gegeven worden. ZEN UWTABLETTEN aniwooia aan oen Heer E. was gege ven. Instede daarvan tracht de DVbG een reclame artikel vol onjuistheden van dit antwoord te maken, een arti kel dat niet in de kolommen van een blad doch in de advertentie-rubriek zou behooren. Coupeeren wij het artikel van al den zeiftoegezwaaiden lof, dan biijft er alleen het antwoord over van een slecht commts-voyageur. Als de directie der DVSG den strijd in cijfers niet aandurft, laat zij dan ook geen wapengekletter in het openbaar maken met holle klanken. AUG. W. KULCHE. (Reeds in een gedeelte van onze vo rige oplage opgenomen). De Middelb. Handeisavondcursus. Vrijdag had de uitreiking plaats van de einddiploma's aan de leer.ingen der 3e klas v. d. R.K. M. H. A. Cursus. Behalve Direcieur en Leeraren wa ren aanwezig het Plaatselijk Bestuur van den Cursus de heeren Verwiel en EijKelenourg, Wethouder W. Eibers namens het Gemeentebestuur en Dr. Langemeijer, de heeren Wiesman en van Loon leden van de Commissie van Toezicht op het M. O Bericht van verhinderd aanwezig te zijn was binnengekomen van het Hoofdbestuur van den R.K. Bond voor den Handeldr. en Ind. Midden stand van de heeren J. Tielen en G. de Vries resp. Lid van het Plaatselijk Bestuur en Commissie van Toezicht en Directeur der R. K. H. H. S. 5- jarigen cursus. De Directeur verwelkomt met een enkel woord de aanwezigen en maakt van de gelegenheid gebruik om het plaatselijk bestuur te danken voor de belangstelling, die het in den cursus stelt. Den vertegenwoordiger der ge meente dankt hij niet alleen voorden financieeien steun, die de cursus steeds van Waalwijk mocht genieten, maar ook voor het bewijs van sympathie door zijn tegenwoordigheid gegeven. Ook de Commissie van Toezicht, die haar wakend oog over den cursus laat gaan, dankt hij voor haar tegen woordigheid. Nadat het door de candidaten ge maakte examenwerk door de aanwe zigen was Ingezien licht de Directeur toe op welke gronden een der 9 leer lingen niet voor een diploma in aan merking kan komen het niet volgen van de verplichte vakken waarop een ander moest worden afgewezen en waarop aan 7 jongelui het diploma kan worden uitgereikt. Hij verzocht den heer Verwtei, voorzitter van het Plaatselijk Bestuur tot die uitreiking te willen overgaan. De heer Verwiel complimenteert de jongelui met het behaalde succes; hij hoopt, dat dit succes voor hen zal wezen een belooning èn een stimulans voor verdere ontwikkeling. De directeur feliciteert de geslaag den, prijst hen voor de energie drie jaren aaneen aan den dag gelegd, en hoopt, dat het diploma voor hen een voldoening wezen zal. Nadat de leerlingen met vroolljke gezichten zijn vertrokken, neemt Wet- houder Eibers het woord om zijn waardeering te uiten voor het werk, dat aan dezen cursus wordt verricht. Hij belooft er altijd gaarne, zoover 't gemeentebelang dat toelaat, zijn steun aan te zullen geven. De heer Verwiel dankt Directeuren Leeraren voor de wijze waarop zij de belangen van den cursus hebben gediend. De Directeur dankt namens allen en sluit de bijeenkomst met den christelijken groet. GEMENGD NIEUWS. Gustav Hartmann, de aapjes, koetsier, die met zijn rijiuig 'n tocht Berlijn—Parijs ondernam, is in Parijs aangekomen. De politie te Enschde heeft de hand gelegd op zekeren E, die een valsche aangifte deed, dat hem zijn motorrijwiel was ontstolen en van de Verzekeringsmaatschappij de verzeke- ringssom had opgestreken, terwijl hü bovendien 'n Ziekteverzekering Maat schappij bij de neus had genomen door ziekengeld te trekken, terwijl hij volkomen gezond was. Een zekere Hofmann, die bij de administratie van 't Saksische staats, theater in dienst was en tegen wien een aanklacht wegens verduistering was ingediend heeft zich Zondag in zijn woning te Wachwitz in tegen- woordigheid van zijn vrouw van het leven beroofd, nadat hij tevoren ook op zijn 3 jarigen zoon had gesschoten Hij zelf was terstond dood, terwijl 't kind zoo ernstig was gewond, dat het vannacht in het ziekenhuis is overleden. De Krijgsraad te Den Bosch deed Woensdag 30 Mei uitspraak in de strafzaken tegenJ.L.K. vanLiempt, sergeant-majoor instructeur van het Landstormverband Eindhoven 11 wo— nende te Helmond en W. G. van Exelr onderwijzer, sergeant-instructeur van het Landstormerverband Eindho ven li, wonende te Maarheeze. De auditeur militair had tegen ieder der beklaagden 3 weken gevangenis- traf geëischt. Van E. met verlaging van rang, ter zake van dood door schuld aan zwaar lichamelijk letsel, bij het mitrailleur-ongeiuk te Budel op 11 Feor. 1928 waarbij de soldaat W. Rooijakkers door een schot uit den mitrailleur het leven verloor en de soldaat F. Soors in dén rechterarm werd getroffen. De Krijgsraad veroordeelde van L. tot 3 weken hechtenis verwaardelijk en van Van E. tot één week hechtenis onvoorwaardelijk. Bij de aankomst van den trein uit Como te Milaan gaf dezer dagen een reiziger, die het ltali- aansch niet machtig was, te kennen dat hem zijn portefeuille met 1000 lire ontfutseld was, ln den trein. De beroofde was de Nedeiiandsche uit gever C. J. A. v. D. De heer van D., cue 2e klasse reisde, had te Monza reisgezelschap gekregen van twee mannen, een groot dikke en een kleine magere. vlak voor het station Milaan was de heer van D. opgestaan om zijn üagage uit het net te halen. Een van zijn reisgezellen scharrelde toen tus- schen zijn beenen over den grond, zoogenaamd om geld te zoeken, dat gevallen was, teiwijl de andere bij 'n schok van den trein zijn evenwicht verloor .en tegen den heer van D. opviel. De man maakte duizend ver ontschuldigingen en verdween toen met zijn metgezel, daar de trein inmiddels het station binnengekomen was. Even later ontdekte de Neder- lander, dat hem zijn portefeuille en sigarenkoker ontrold waren. De rivierpolitie heeft ter hoogte van de Steenplaat te Rotterdam uit de rivier de Nieuwe Maas opgehaald het lijk van den schipper W. R., die op 28 December daar over boord is geslagen en verdronken. Het lijk is naar Crooswijk vervoerd. Bij het zwemmen in het kanaal Sluis—Brugge verdionk een 19 jarige leerling van het Fransche pensionaat „St. Joseph" te Sluis. Het was juist op de grens; men vermoedt, dat hij in aanraking is ge komen met het prikkeldraad, dat in den oorlogstijd door het Kanaal is ge spannen. AGENDA'S, WAALWIJK, Donderdag 8—10 uur. Gymnastiek voor de leden B G.V. Donderdag 8'/, uur. Repetitie W.G.V. Gymnastieklokaal. Donderdag 8'/a uur repetitie Tavenu. Zaterdag 3!/a uur. Verplichte oefe ning voor de leden der korfbalclub W.E.K. Zaterdagavond GEEN Repetitie der Liedertafel „Oefening en Vermaak". LAATSTE BERICHTEN. GEERTRUIDENBERG. Gisteren \t l„, o -^ heeft alhier een droevig ongeluk plaats Voor het einddiploma 3-jarigen cur- ,foWj 1 handelaar Ih. van den Moerenhout uit Made, dat voor de kar was gespannen, sloeg op hol, waarbij v. d. M. in de teu. gels verward raakte en medegesleurd werd. Hierbij bekwam hij zulke zware hoofdwonden, dat hij binnen 5 minu ten reeds overleed. Door den H.E. heer Deken werd hem nog liet H. Oliesel toegediend. Het lijk is naar het gasthuis ver voerd. De overledene laat een echtgenoote met 4 kinderen na. INGEZONDEN STUKKEN Tilburg. 5 - 6—'28. 't Is Misère in de schoenindustrie. Onder bovenstaand opschrift meent de Directie van dc DVSG te 's Her togenbosch een antwoord te moeten geven aan den heer Elias. Nu zou het werkelijk leerzaam zijn geweest, aangetoond te zien door voornoemde directie, het verschil tusschen huur-en koopmachines, door opgave van de zuivere kostberekening in cijfers, waarmede tevens een beter sus delsavondcurcus te Waalwijk zijn ge slaagd de dames: C. Aarts, R. v. Eijck, G. Hens en T. van Herwijnen. en de heeren P. Brekelmans, N. Maaijwee en H. Pullens, allen te Waalwijk. ADVERTENTIëN. Heden behaagde het den Heere van ons weg te nemen na een langdurig, smartelijk, geduldig gedragen lijden, mijn innig geliefde Echtge noote en der kinderen zorg dragende Moeder, onze Dochter, Schoondochter, Zuster, Behuwdzuster en Tante Jacoba Pieternella van Peer, geb Van Drongelen, in den ouderdom van ruim 35 jaar. Uit aller naam, M. VAN PEER. 's Capelle, 6 Juni 1928 Eindelijk de uitslag: blijft men kalm en helder indien men te voren gebruikt een paar Buisje75ct. Bij Apoth. en Drogisten E„or,^0r. d \z r. gehad. Het paard van den groenten- s van den R.K. Middelbaren rian- hmliainoi. tm-» (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). MARKTBERICHTEN. VEE EN PAARDEN. ROTTERDAM, 5 Juni. Ter veemarkt waren he den aangevoerd: 213 paarden, 6 veulens, 779 ma gere runderen, 8G8 vette runderen, 280 vette kal veren, 903 nuchtere kalveren, 85 graskalvercn, 142 schapen ol" lammeren, 113 biggen, 5 hokken of geiten en 13 overloopers. Prijzen per K.G.: Koeien 3539 ct., 4750 ct., 53—57 ct., ossen 43 i ct., 4049 ct., 5153 ct., stieren 38 ct., 43 ct., 47 18 ct., kalveren 42117* ct., 57*—62* ct., 67*— 72* ct. Prijzen per stuk van mager vee: Melk koeien 200120, stieren 115650, paarden 200 300, slachtpaarden 100150, hitten 125175, veulens 75120, kalfkoeien 205405, pinken 100140, vaarzen f 100210, biggen 918, overloopers 1820, fok- en nuchtere kalveren 1524, slacht nuchtere kalveren 10—16, Big gen 1.50—1.70 per week. De aanvoer op de vette markt was flink, met kalmcn handel en dc prijzen bleven stationair. Een enkele beste spoelingkoe ging nog tot 3 cent boven noteering. Stieren waren ruim aangevoerd met goeden handel en prijzen als gisteren. l)e aanvoer van vette kalveren was gewoon, met slechten handel en prijzen als vorige week. Een enkel best kalf ging nog tot 5 cent boven notee ring. Er werd voor üuitschland gekocht. Mager vee iets minder aangevoerd, met zeer kalmen handel en de oude prijzen werden weder bedongen. Jong vee met kleinen aanvoer, stroeven handel en gedrukte prijzen. Graskalveren onbeduidend ter markt, vandaar geen notecring. Nuchtere fok- en slachtkalvercn met tamelijken aanvoer, zeer slechten handel en dezelfde prijzen als vorige week. Werk- en slachtpaarden, hitten en veulens met zeer grootcn aanvoer, kalmen handel en dezelfde prijzen werden ook hier wederom bedongen.

Echo van het Zuiden | 1928 | | pagina 6