Mafiazijn „De Eeder" Dames- en HeerenHapper Champea m Heeren en Kinderhleeding magazijn „De Adelaar Magazijn JET IIMER" MMraat es, "e Bosch. Mooi Bébé-goed Het adres voor 1e klas Vakkundige bediening. HEEREfl MODES COERTS-KUyPER Rondbreimachines. VOOR HANDEL EN INDUSTRIE. V1SCMSTRAAT J'4, 's BOSCH. als Pakjes, Truitjes, Jurkjes, Hoedjes, Mutsen. Kousen, etc. te 's-Heriogenbosch Ridderstraat 7, APARTE SALONS. Weet U dai U met onze Rondbreimachines van 10 tot 12 gulden per week thuis kunt verdienen? Wij geven U een werkcontract op zegel van minstens drie jaar vast werk, terwijl de machine gegarandeerd is voor3jaar. Wij spiegelen U niets voor maar leeren U kosteloos breien ook r ij U thuis. Vraagt prijsopgaaf en condiiiën aan den vertegenwoordiger J. A. VOGEL, voorheen Herven 11, O r t h e n, thans Snellestraat 5 en 7, 's-Bosch. De Firma v/h A. Me ij ring te Tilburg, Willem U-straat 59. - Telephoon 291, was en is nog steeds de zaak, bekend voor bare uitgebreide keuze v Huishoudelijke en Luxe artikelen, Pendules, Lampen en Kronen, enz enz Zij blijft.zich steeds gaarne aanbevelen. FIRMA v/h A. MEIJRING Het Ideale Haarwaschmiddel tegen roos en Haaruitval. Overal verkrijgbaar a 50 cent per flesch. l>KUNEN. Zondag geraakte een veulen van landbouwer Pulles zoo danig verward in bet prikkeldraad dat net doodbloedde. De scbade wordt door verzekering gedekt. SPRANG-CAPELLE (V.m. Sprang). De heer L. Vermink, klerk ücr LMr. Bel. enz. ter Inspectie Waalwijk, slaag de voor het gehouden examen van Rijksklerk der Directe Belastingen, invoerrechten er. Accijnzen. A s. Zondag des v.m. half tien en des nam. twee uur hoopt in de Ned. Herv Kerk alhier op te treden Ds. Smits van Heemstede. J I. Maandag had mej. E Uiten- bogerd alhier het ongeluk van haar fieis te vallen met hel gevolg dat zij op twee plaatsen haar pols brak Geneeskundige hulp werd verleend door Dr. Waerdenburgh alhier. Ds. j. C. Wolihers te Onstwedde, vroeger predikant bij de Ned. Herv. Kerk alhier, is op hei drietal geplaatst voor een beroep naar de Herv. Kerk te Rotterdam (Kralingen). WASPIK. Door Burg. en Weth. is aan M. de Wit verlof verleend tot verkoop van alcoholhoudenden drank anderen dan sterken drank in het perceel wijk F No. 161. plechtig lof, waaronder feestpredikatie over Christus Koningsschap door den Welherw. paier Hilüebrand, oud kapelaan dezer parocnie. JNa deze predikatie wordt in pro cessie, waarin het ti. Sacrament wordt meegedragen, biddend en zingend, begeleid door t muziekkorps.St. bavo" gegaan naar het standbeeld van den Cnristus Koning in het park en van daar door de Kloosterlaan naar het kerkhot, waar een rustaltaar is op gericht voor het H. Sacrament. Door het knapenkoor worden hier onder begeleiding van het muziek gezelschap eenige gezangen uitgevoerd waarna door de geloovigen gezamen lijk zal worden gezongen Adoro te, o Panis, en het ianium ergo. Na den zegen met het Allerheiligste trekt men weer in dezelfde volgorde terug langs de Kloosterlaan en het park naar de kerk, waar het lot wordt voortgezet en de plechughein besloten met het machtige huldelied „Aan U, o Koning der eeuwen. Onder groote belangstelling werd gisteravond door onzen dorpsgenoot, den Weled. Heer J. de Boni, in tegen woordigheid van het bestuur, aan 'i jonge mu^iekgezelschap„ St.Bavo" een vaandel aangeboden. De Z. E. Heer pastoor sprak daarbij een hartelijk woord van dank en hulde voor den milden vriend van het korps, dat nu in 't bezit werd gesteld van een prachtig vaandel. Tot slot bracht het muziekgezelschap nog eenige nieuw-ingesiudeerde nummers voor haar begunstiger ten gegoore. Mej. A. van Onzenoort alhier, werd benoemd tot onderwijzeres te Zeelst bij Veldhoven. Door de leerlingen van de Christelijke school.werd gisteren, onder leiding van het onderwijzend perso neel, een uitstapje gemaakt naar Oisterwijk. Dat de jeugd heeft genoten van Mooi Brabant" behoeft wel niet gezegd. Zondagmorgen is te Raams- donksvter op 76 jarigen leetiijd na een kortstondige aiekie overleden onze hooggeachte plaatsgenoot de Weled.- Zaterdag zal voor de R.K. Werk liedenvereniging alhier optreden dhr. De Natris. GEERTRU1DENBERG. Bij onder- handsche aanbesteding is aan Geor. du Pont, aannemers alhier, opgedra gen het bouwen van een wounnuis voor rekening van den heer A. van Kaam alhier. Door den heer Kapitein Eerst aanwezend Ingenieur te Breda werden aanbesietd: Het doen van voorzie ningen aan militaire geoouwen en weiken te Geeriruidenberg. Hieibij werd als volgt ingeschreven Gtbr. Nagié, Geertruidenberg f2998 A. C. Krols, f2975 Ch. v. d. Ptoeg f 29i8 üebr. du "Pont 1273U Door de muziekvereeniging „Vondel" uit Breda werd j.l. Zondag avond een uitvoering gegeven op de kiosk op de Maikt aihipr. Begunstigd door het mooie weer wist „Vondel-, onder leiding van haar bekwamen directeur den heer Droom, de vele toehoorders te boeien door de buiten gewoon mooie muziek. Het geweldig applaus uit de menigte bewees de algemeene waardeermg. —^Zondagmorgen om 10 uur hoopt voor de Evangelisatie der Ned. Herv. waarbij dan aan de orde is verkiezing van een nieuw bestuurslid wegens altreding van den heer blijievens en benoeming van een anderen onder wijzer. A.s. Zondag zal Ds. Steenhuizen des v.m. 10 uur in de Herv. Kerk te Made de godsdienstoefening leiden. A.s. Zonuag zal Ds. Vermeulen des v.m. 10 uur in de Herv. Kerk te Don gen voorgaan. A.s. Zondag zal de ringpredikant Ds. Baarslag in de Herv. Kerk te Hooge Zwaluwe een vacaturebeurt vervuilen. A.s. Zondag zal Ds. Steenhuizen des n.m. 2'/a uur in de Herv. Kerk te Drimnfelen voorgaan. A s. Zondag zal Ds. de Jong des v.m. 10 uur in de Herv. Kerk te Oosterhout voorgaah. Zondagmiddag 8 Juli "hield de R.K. Werkliedenvereniging ttne ver gadering in de zaal van het Liefde gesticht. Na de opening drukt de voorzitter dhr. H. M. Lichtvoet er zijn spijt over uit dat hier zoo weinig leden aanwezig zijn. 80 pCt. der leden zegt spr. zijn absent. Na voorlezing der notulen werd allereerst besproken de reis naar den grooten Bondsdag it's Hertogenbosch Het aangewezen adres voor Uw is Hooge Steenweg 14 - DEN BOSCH. - (Naast ijzerhandel Van Miert.) Voordeeliger als elders. Zondags tot 12 uur gpnpppd. Het goedkoopste adres. Zadelmakerif P. KOESEN Hinthamerstraat 61, 's-Bosch. Rugzakken, - Hangmatten, :zT Veld- en Thermosflesschen, u Rijzadels. Sporen, Zweepen, Tennissport* artikelen.^ Firma G. J. METTROP ZOON Kantoorboekhandel. Markt 37 Telefoon 3S5, 's-HERTOGENBOSCH. Technische papieren, "Transparant detaiMichtdrukpapieren, Teekenpapieren, watervaste teekeninkten-verf en penseelen, teekenborden en~haken, alsmede Driehoeken in alle grooten in hout en celluloid. VRAAGT MONSTER EN PRIJS. As. Zaterdag 14 Juli zal in de v m. Openbare Lagere School alhier gelegenheid worden gegeven tot kos- telooze inenting en herinenting. Door de leden van den R.K. Jongenboerenstand werd j 1. Donder dag een excursie ondernomen naar Zevenbergen en Klundert. Dinsdagavond werd in 't gebouw van het R.K. Jongenspatronaat alhier een bespreking gehouden over het groote nut der militaire vooroefeningen. Slechts een viertal jongelingen ver klaarden zich bereid de oefeningen te volgen. Getracht zal worden door huisbezoek nog meerdere jongelingen aan te werven, ten einde het mogelijk te maken ook In deze gemeente een oefenklasse te vormen. Door Burg. en Welh. is aan dhr. H. v. Berkel vergunning verleend tot het plaatsen van een 20 P.K. ruw oliemotor in zijne smederij, gelegen te Waspik wijk C No. 12. Woensdag a.s. vertrekt de pro cessie van Waspik en omstreken naar Scherpenheuvel. De reis is geregeld als volgt: Vertrekt Waspik 8.33. Aankomst Zwaluwr 8.57. Vertrek Zwaluwe 9.08 Aankomst Scherpenheuvel ,15.10 De terugreis op Donderdag 19 Juli: Vertrek Scherpenheuvel 15.48. Aankomst Zwaluwe 20 41. Vertrek Zwaluwe 20.48 Aankomst Waspik 21.18. De prijs voor speciale retourkaarten bedraagt f4 05. Plaatskaarten zijn te bekomen bij de heeren G. Akkermans en B. de Winter. RAAMSDONK. Zondag a.s. heeft hier de plechtige hernieuwing plaats van de toewijding der parochie van den H. Bavo aan het Goddelijk Hart. 's Middags om half drie begint het Geb. heer J. J. A. van Laarhoven oud—secretaris dezer gemeente. De heer van Laarhoven werd be noemd tot secretaris op 15 Jan 1876. Na 30 jaar dit ambt te hebben be kleed, verzocht hij om gezondheids redenen ontslag, hetwelk hem op 15 Jar.. 1906 op de meest eervolle wijze werd verleend, onder dankbetuiging voor de vele en gewichtige diensten de gemeente bewezen. Tegen R. en K. is door de gemeentepolitie procesverbaal opge maakt wegens het visschen in verboden water. Het vischtuig werd in beslag genomen. Bij het correspondentschap der plaatselijke arbeidsbemiddeling staan als werkzoekend ingeschreven 8 grondwerkers. RAAMSDONKSVEER. Mej. T. Nol len slaagde te Breda voor 't examen Nuttige Handweiken Aan dhr. C. Jansen werd door het gemeentebestuur van 's Bosch opgedragen het maken van een vijver en het ophoogen van terreinen. Voor de Herv. Gem. treedt Ds Ewoldt Zondag om half tien en om half drie op in de Dorpsche Kerk; om half tien en om 5 uur treedt in de Geref. Kerk op de Eerw. heer v. Dijk, Cand. t. d. H. D. te 's Hage. Ondw begunstiging van prachtig zomerweder maakten de leerlingen der Chr. Scholen onder geleide van het personeel een uitstapje naar Oister- wijks schoone omgeving In de woning van dhr. K. ont stond brand Met toegeschoten buren hulp werd hij gebluscht. Door d£n gemeenteveldwachter de Klorre werd van den heer L een met scherp geladen dubbelloops jacht ^geweer in beslag genomen. Gemeente alhier in gebouw Immanuel op te treden Ds. Hoogenraad uit Breda. Zondagavond zal de K. E. Sym- phonie en Zangvereenlging „Cecilia" een concert geven op de kiosk op de Markt alhier. MADE. De Missietentoonstelling alhier gehouden op 7, 8 en 9 Juli heeft f 1165 opgebracht. Zondag 22 Juli a.s. zal Ds. Prins van Wijngaarden uit Velp des nam. 2'/2 uur in de Herv. Kerk te Drimmelen zijn intrede doen. Het verfwerk aan den Maasmond is gegund aan den heer J. Smits alhier voor de som van f3888. Mej Verhulst, werkzaam bij de Hero te Breda, had bij het conser- veeren van erwten het ongeluk den kokenden inhoud over haar voeten te krijgen, waardoor zij zware brand wonden opliep. Na aldaar te zijn ver bonden is zij per auto naar haar wo ning vervoeid en onder geneeskundige behandeling gesteld. Toen Donderdagmorgen dhr. J. Nollen -zich per fiets naar het hooi land op den Koekkoekpolder wilde begeven, glipte deze uit en kwam hij in een moddersloot terecht. Door toe geschojen hulp van den landbouwer Pols, die er hem met groote moeite uithaalde, is hij van een wissen dood gered. Dezer dagen hield de vereen. „Gemeentebelang" een ledenvergade ring in de Korenbeurs, die slechts matig was bezocht. Besloten werd o.tn. het gemeente bestuur te wijzen op de gevaarlijke punten in verband met het auto verkeer. Wat de teekenschool betreft werd medegedeeld, dat hierover een aparte vergadering zal worden gehouden, op 29 Juli a.s. Hierover ontstond een? breedvoerige discussie waaraan door bijna alle aanwezigen werd deelgeno men. Besloten werd ten slotte dat door alle deelnemers nog eens een bijeenkomst zal worden gehouden in den avond van 28 Juli in dezelfde zaal ter bespreking der reis. De reis kosten worden uit de kas betaald. Er hebben zich reeds 25 leden aangemeld en er zal, zei de voorzitter, met een of twee autobussen worden gereden. Voorts deelde de voorzitter mede dat binnenkort wederom een poging zal worden gedaan tot het oprichten van een vrouwenorganisatie waarvoor binnen eenige dagen een vergadering zal worden uitgeschreven waarop twee sprekers het woord zullen voe ren. Spr. verzocht de aanwezigen hunne medeleden aan te sporen en hunne vrouwen en dochters toch vooral naar deze vergadering te zen den en zelf beter ter vergadering te komen. Hierna sluiting. Maandagmiddag vergaderd In de vergaderzaal de leden van het kolenfonds. onderafdeeling van de R.K. W. V., waar als voorzitter optrad de heer Chr. Dijkmans. Na opening en voorlezing notulen werd rekening en veraniwoordir g ge daan over het afgeloopen jaar. wat door afwezigheid van den administra teur tot heden was uitgesteld Hierop werden geen op— of aanmerkingen gemaakt Als voornaamste punt kwam in behandeling het opdoen en vervoeren van steenkolen voor den a s winter. Een breedvoerige discussie ontspon zich hierover. Een voorstel voor het bouwen van een bergplaats werd afgewezen. Medegedeeld weid dat door 13 boeren zal worden Ingeschre ven voor het vervoeren der steen kolen van het station naar de leden. KIEK CIRCUS STRASSBURG. KIEK CIRCUS STRASSBUBG.

Echo van het Zuiden | 1928 | | pagina 6