V.\ VV1 w m mmwïïL SPORT. De voorzitter spoorde de wijkagenten aan meer propaganda te maken opdat het Unds in slaat zal zijn<de kolen van te voren op te doen. NltUW5 UIT KAATSHEUVEL. Kaatsheuvel, 14 Juli 1928. Aanbesteding. Van een woonhuis voor den heer J. F. C. v. Helsland te Kaatsheuvel onder architectuur van den heer H.J. v. d. Heuvel alhier. Uitslag: Gebr. v. d. Hoven, Timmerpost f 2383— L. v. Luxemburg, Metselposl f 3285 - A. Kleingeld, Metselpost f 3200 Massa f 5850,— C. Michael, Vrijhoeve Capelle Massa t 5668.— J. v. d. Ven, Tilburg f 5244 Gegund aan J. v. d. Ven, Tilburg. Loting. Op 11 Aug. 1928 zal in de O L. School, Stationsstr. 24, Waalwijk om 9 45 v m de loting plaats hebben voor de lichiing 1929 voor de gemeente Loonopzand Kaatsheuvel. Geslaagd. Aan het Conservatorium der R. K. Leergangen te Tilburg, atdeellng kerk muziek is met gunstig gevolg het ex men voor organisten afgelegd door den heer A. J. M. v. Amelsfoort te Kaatsheuvel. Aan dezen candidaat werd eveneens door den Voorzitter der St. Gregorius-ver. in het Bisdom 's Bosch het diploma der vereeniging uitgereikt. In de examencommissie fun geerden behalve de docenten Dr. A. Sm'ijers en W. v. Kalmthout, Pastoor Toon Hansen en f. Winnubst. Kindsheid Berkdijk. Dat Berkdijk ook r.og wel wai over heeft voor het mooie Missiewerk en gaarne een offertje geeft voor het arme heidenkind, bewees de collecte en de Groote Kindsheidoptocht, die Zondag 1.1. heeft plaats gehad 's Middags om 3 uur werd een plechtig Lof gehouden,'waaronder de schoolkinderen eenige versjes zongen en een der kinderende opdracht deed aan het Kindje Jezus. Om 4 uur begon de optocht, die dank zij het mooie zomerweer en het eenparig samen werken van vele parochianen schil terend geslaagd mag heeten. De stoet was als volgt opgesteld: 1. Heraut te paard. 2. Gardes d'honneur. 3. Missiepater te paard met Missie- vlag. 4. Vaan der H. Kindsheid met jongens. 5. Sint. janneke met Kindje Jezus. 6. Geloof, Hoop en Liefde. 7. Kindje Jezus gedragen door Ridders. 8. H. Elisabeth met vrouwtjes. 9. Vaan met kinderen. 10. Zouaven. 11. Kardinalen. 12. Chineesche Heeren. 13. Praalwagen O.L. Vrouw der Engelen. 14. H. Antonius. 15 H. Moeder Anna en Maria. 16. Vaan met jongens. 17. Herders. 18. Drie koningen te paard. ,19. Pages. t 20. Vaan met jongens. 21. Vlucht naar Egypte. 22. Chineesche dames. 23. Vaan met Meisjes. 24. Hulde aan de H Theresia 25. Praalwagen H. Theresia. 26. Heilige Maagden Agnes, Cecilia en Hurula. 27. Harmonie. 28 Vaan met jonger s. 29. Lijdende, Strijdende en Zege pralende Kerk. 30 Eskimo. 31 Chineezen. 32 Missiepaters met negers. 33. Missie zusters. 34. Vaan met kinderen. 35 Chineesche dames. 36 Gardes d'honneur Bijzonder treffend was vooral de vlucht naar Egypte. Maria op den ezel met het kindje in doeken gewikkeld op haar schoot en daarnaast de H. Jozef, met zijn rugzak en zijn staf, wien men 't werkelijk kon aanzien, dat de reis naar het verre Evypteland, te voet vermoeiend en lastig was. Ongetwijfeld zijn weer vele men- schen opgewekt om het werk der H. De Huisvrouwen in de mijnstreek weten wat vuil goed is. De onder vinding heeft hen gelukkig ook geleerd hoe zij vuil goed op de beste en snelste wijze weer schoon krijgen» 'v i> Hoe mijnwerkers vrouwen het vuile goed het snelst rei nigen. Kindsheid te steunen en te blijven steunen. Rest ons nog een woord van hulde en dank te brengen aan den boeren stand, die geheel belangeloos zijn paarden, wagens enz heeft af gestaan, aan de Harmonie, aan de ijverige zelatrices, de Eerw. Zusters en het personeel der R.K jongens school, die allen medegewerkt hebben om dezen optocht zoo schitterend te doen slagen. Collecte. De ZeerEerw. Pastoor v d.Leeden, die Zondag j.l. in de drie H. H. Mis sen als spreker optrad en in opdracht van Z D.H. Mgr. Diepen in Groesbeek bij Nijmegen een nieuwe parochie-kerk gaat stichten ontving bij zijne collecte ruim f 400,— alleen in onze parochie kerk. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 12 Juli '28. Bij het einde van den cursus „Eerste hulp bij ongelukken" slaagden voor het diploma de dames E. Brehm en zuster E. van der Starre, benevens de heeren de Man met lof), Evertse, Romijn, Roukema, Versluis, Verloop en Meenhorst: de eerste uit Herpt en de laatste zes uit Heusden. Het examen werd afgenomen door dr. Diamant uit 's-Bosch. Onze damclub „Vereenigde Dammers" speelde te ZaltBommei tegen „Ons Genoegen". Gespeeld werden 8 partijen, waarvan de onzen er slechts twee wonnen, zoodat de eerste won met 12-4. De loting voor de nat militie is voor deze gemeente bepaald op 20 Aug en wel te Drunen. De aria's op 't carillon worden bij 't heel en 't half uur door andere vervangen, respectievelijk door .Wlen- Neerlandsch bloed" en „Naar huls". De heer Mar. Vos is tegen 13 Juli benoemd tot part. klerk bij de registratie te Tilburg. Door het Oranje—comité is in de alg. ledenvergadering besloten een kinderfeest te organiseeren, doch Ir plaats van op Koninginnedag een dag later nl. Zaterdag 1 Sept. wat in velt opzichten geschikter uitkomt i W.S.C.'s Roodbroeken. A.s. Zaterdag 14 Juli, spelen de Roodbroeken een wedstrijd tegen de „Grasschoppers" uit Tilburg. Dit. is een elftal van het Rijksbelas tingkantoor, waarin spelers als Leij- nen, Melis, v. d. Poel, enz. in uitkomen. Het. zal voor de Roodbroeken dus op passen zijn, willen zij liet, vaatje bier, dat voor den winnaar is beschikbaar gesteld, niet in de Tilburgsehe kelen zien verdwijnen. Daarom zal het wel de moeite waard zijn Je kei-misgenoegens een paar uur te vergeten en den tocht naar 't JVSC- terrein te ondernemen, om de jeugdige combinatie van W.S.O. aan het werk te zien tegen de geroutineerde Tilbur- gers. De wedstrijd vangt aan om 4 unr. HEUSDEN. Zondag speelde liiêr Blauw-Wit uit Woudrichem tegen Juliana en won met 10, denzelfden stand als bij rust. DRUNEN. Zaterdagmiddag gaat onze voetbalver. „Sporters"' op bezoek bij „Willielmina" te Wijk. Zondag j.l. werden op de terrei nen onzer voetbalver. „Sporters", se riewedstrijden gehouden. De belangstelling hiervoor was vrij groot en er was dan ook wel te genie ten van een fraai spel. De uitslag was als volgt Dussensche Boys Evert Quick, Schijndel, 10. Wit-Zwart, 's BoschWillielmina, Wijk, 4—2. Finale Dussensche BoysWit-Zwart 25, zoodat Wit-Zwart üiiet den lsten prijs ging strijken. Scheidsrechter Berg mans leidde correct. A.s. Zondag is door de Voetbal- vereeniging „De Sporters" alhier, een seriewedstrijd georganiseerd. Deel nemen V.V. Evert Quick, Schijndel, Wit-Zwart, 's-Boscli, Wil lielmina, Wijk, De Sporters, Drunen. Aanvang der wedstrijden ten half twee uur. KORFBAL. Korfbalver. „N.E.O." te Sprang. Zaterdag 7 Juli speelde onze korf balver. „N.E.O." de aangekondigde competitiewedstrijd tegen „Philips Sport Vereeniging" uit Eindhoven, op liet terrein aan het Oosteinde. „P.S.V." speelde voor enkele jaren in de le klas N.K.B. ph kan als de sterkste vereeni ging van de loopende competitie van den N. B. K. B. beschouwd worden. Totnogtoe had deze club geen enkele wedstrijd verloren en pleit liet wel voor de sterkte van liet N.E.O.-twaalftal, dat zij thans aan P.S.V. de eerste ne derlaag lieeft toegebracht en op schit terende wijze revanche heeft, genomen voor de te Eindhoven geleden neder laag en wel met dezelfde cijfers n.l. 4—2. Begunstigd door mooi zomerweer en onder flinke belangstelling van de zijde van het publiek, stellen beide 12-tallen zich op. P.S.V. heeft 'n paar invallers, docli is daarentegen ver sterkt met den internationaal Sporen- berg, welke verscheidene malen voor liet Nederlandsche Twaalftal uitkwam, N.E.O. is volledig. Onmiddellijk na den uitworp stor men de N.E.O.-spelers op liet P.S.V.- doel af, maar lnin goed opgezette aan val wordt afgeslagen. Nu gaat de bal naar het N.E.O.-doel, maar onze verdediging is weer safe, ook liet midden vak van N.E.O. is in zeer goede conditie. De heer Sporen- berg geniet in dit vak een bijzondere bewaking en met succes. Telkens gaat de hal vlug van doel tot doel en ei- wordt door beide partijen een tech nisch hoogstaand spel gespeeld, waar van liet publiek dan ook echt geniet. N.E.O. gaat voortdurend goed combi- neerend op liet P.S.V.-doel af en hij 'n niooien aanval scoort een der N.E.O.- spelers. 10. De strijd wordt thans nog aantrekkelijker, heide partijen ge ven elkaar weinig toe, doch de aanval len van N.E.O. zijn gevaarlijker en één der dames vergroot met een mooi schot den voorsprong. 20. Na de vakverwisseling houdt de match hetzelfde karakter en weer ver dwijnt hij een N.E.O.-aanval de hal door den korf, 30, waarmee de rust ingaat.. Na rust maakt N.E.O. 40, doch P.S.V. geeft nog lang niet gewonnen en valt energiek aan en verkleint door onoplettendheid der N.E.O.verdedi ging den achterstand tot 42. De strijd blijft tot liet einde aan trekkelijk en onder groote spanning komt liet einde jnet een welverdiende overwinning voor N.E.O. Wint N.E.O. de resteerende 3 wedstrijden, dan ein digt zij op de 2de plaats. Verliest PSV één wedstrijd, dan eindigen zij met N.E.O. gelijk en heeft N.E.O. nog kans op liet kampioenschap. DUIVENSPORT. MADE. Zondag 8 Juli hield de Madesclie Combinatie van postduiven een wed strijd vanuit Lier. De prijzen werden behaald als volgt A. Weiten 1, 6, 17, 33, 34, 54, 59; A. van Oeel< 2, 07; P. v. d. Korput 3, 31; P. v. (1. Mjade 4, 9, 44, 40; D. J. Kop 5, 10, 20, 32, 41, 58, 73. 70. 77, 81, 82; Gebr. de Rijer 7, 10, 11, 12, 18, 27, 78, 70, 80; W. Rullen^ 8, 40. 51; M. Broe ken 13, 29, 30, 37, 55, 03, 75; C. Rul lens 14, 19, 22, 45, 48, 50,00; J. Hoe- venaars 15, 23, 49, 83; F. Mook 21 S. Boger.s 24. 35; van Geloof 25; J. de .Tongli 20, 42, 52; II. Weiten Pz. 28, 39, 50;. M. Wagemakers 30, 53, 00. 04; P. van Bragt 38, 69, 70, 74H. Welteiï- Rut 43; P. Stoopl 47; B. v. Dongen 57, 65, 71; W. van Gils 01, 62, 72; J. Wei ten 63. Kiek Circus Strass burger. Ccui de (otSjnc/JcffzeiLC Opwekkend verfrisschend Parfumerrie Joyzelle, Haarlem. föcantie Doorzitten bij Wielrijden, Stuk- loopen van Huid en Voeten, en Verbranden der Huid door de zon, verzacht men dadelijk en geneest men spoedig, door onmiddellijk te behandelen met e* GL'injin^cfci ZilZlfP S4I2-49.

Echo van het Zuiden | 1928 | | pagina 7