IJ GEDENKBOEK SCHOEI- El LEDEIIIDSSIIIE HET ZUIDEN LijdersAan EKZEEM! Tronwhaarten ol Trouwbrieven UlÉiilStll HlllMteii SPORT. IrtAflOHAl UNDbTOfin F a. A. v. d. W ee-Cools Het beste adres Hier Is Het Aiddel Voor U DRUNEN. Zaterdag j.l. is onze voetbalver— eeniging „Sporters" op bezoek ge weest bij „Wilhelmina" te Wijk. On- danks de drukkende hitte is een vinninge strijd geleverd, die eindigde met 6—4 voor laatstgenoemde club. Een Ned. elftal naar Indië? Naar Aneta verneemt, wordt de mogelijkheid overwogen, bij gelegen heid van het tienjarig bestaan van den Ned.-lndischen Voetbalbond in 1929. in de zomermaanden een Nederlandsch elftal naar Indië te laten komen. DUIVENSPORT. WAALWIJK. Waahvij ksche Concoursbond. Wedvlucht jonge duiven vanuit Lier, 72 K.M. Los 8 uur 5 c. Eerste duif 9-18-59. Laatste duif 9-52-11. L. v. d. Hoven 1, 48, 64; W. v. Muile- kom 2, 18, 28, 74; J. Treffers 3, 26, 27; J. Allessie 4, 14, 42, 43, 71; A. v. Eijck 5, 53; J. v. Bokhoven 6, 19, 20; C. Wit-- lox 7, 9, 16, 22, 51, 59, 75, eerste over- duif; L. Heijmans 8; M. Leijtens 10, 52; K. Broumels 11, 17; J. Versteeg 12; P. v. d. Heuvel 13; Jos. v. Bladel 15, 47, 70; J. Verwiel 21, 62; Alb. v. Eeten 23, 73; C. Verhulst 24, 31, 66; Th. de Ron de 25, 67; J. C. Muskens 29, 34, 35, 37, L. Leijtens 30, 28; L. Verhoeven 32; A. Nieuwenhuizen 33, 44, 57Th. v. d. Geld 36, 50, 60; Adr. Goedhard 39; Geh. v. Gelder 40, 41; J. Kipping 45, 69; H. Knippels 46; P. L. Pullens 49; J. van Veldhoven 54; P. Schoemans 56, 61, 72; A. Braspenning 55; J. C. Pullens 58, 65; Th. Duivenkam 63, 68. CAPELLE. Vorige week hield de postduiven vereniging „De Luchtvaart", gevestigd in het Café van Mej. de wed. A. v. d. Haart alhier, gecombineerd met een tweetal Kaatsheuvelsche verenigingen een wedvlucht vanuit Limoges Fr. met den volgenden uitslag: P. v. d. Velden 2; Chr. v. Heeswijk 1, 7; M. Donders 3, 8, 11; P. Wagemakers 4; J. Pijnenburg 5; H. Dekkers 6; J. Snaphaan 9 en A. Vsrsteeg 10. J.l. Zondag werd door de postdui ven vereen. „De Luchtvaart" een wed vlucht vanuit Lier (B.) gelicuden. Prij zen werden behaald door A. v. Moerges tel 1H. Dekkers 2, 3A. Zwart 4P. Xieuwenhuijzen 5; H. v. Kampen 6, 8, 11,12 J. Zwart 7 en A. Versteeg 9, 10. A.s. Zondag houdt de postduiven vereniging „De Luchtvaart" een wed vlucht vanuit Vilvoorde (B.) waarvoor de duiven a.s. Vrijdagavond in liet club lokaal bij mej. de wed. A. v. d. Haart zullen worden ingekorfd. KAATSHEUVEL. Uitslag wedvlucht Lier van „De Combinatie', gevestigd bij den heer J. Dun. (Jonge duiven). 1, 9, 17 J. Emmers; 2, 58 P. v. Hees; 3, 61 .1. Kemmeren; 4, 39, 44 M. Da- men 5, 19, 20, 59, 64 P. v. Es6, 62, 63 A. v. d. Ven; 7, 8, 14, 41 G. v. d. Ven; 10 L. Mosselveld; 11 J. Verster; 12, 13, 15, 18, 20, 34, 38, 43, 48, 65 J. v. Riel16, 23, 45 de Bondt; 21, 31, 47 G. v. Wanrooy22 M. Soeterboek; 24 J. van Dun; 25 Jos. Vrinten; 26, 42, 53, 57, 60 A. de Leeuw 27, 35 Fr. Da- men 28, 56 C. v. Wanrooy29, 32, 40 H. v. Dungen; 33, 50 P. Kemmeren; 36, 49 A. Emmers; 37 J. Opperman; 46 B. Kemmeren51 N. Brokken52, 54, 55 M. Zacht., Bordmux-vluch t. Combinatie oude duiven. Uitslag 1, 10 J. v. Dun2, 4, 8 G. v. d. Ven3 J. Emmers5 F. Damen 6 N. Brokken7 A. Schalken9 G. v. Wanrooy; 11 Jos. Vrinten. Opening Olympische Spelen. Op Zaterdag 28 Juli a.s. zal de officiëele opening der Olympische Spelen op plechtige wijze geschieden. Behalve de eedsaflegging door Ir. Harry Denis en eene groote zanguit voering, waaraan de beste vereenigin- gen van Nederland zullen deelnemen, zal ook een défilé van de deelnemende landen plaats hebben. Zoo zullen ook de Nederlandsche Olympische voet ballers aan dit défilé deelnemen en voor die gelegenheid gestoken worden in een witte pantalon met blauw jasje en een witte pet op 't hoofd. Plaatskaarten Olympische Spelen. Het Plaatskaartenbureau voor de a.s. Olympische Spelen is thans uit sluitend gevestigdHeerengracht 466, Amsterdam (Oude gebouw der Nederl. Handelmaatschappij), alwaar tevens het officieele Informatiebureau van het N.O.C. is gevestigd. Aanvragen voor plaatskaarten be- hooren schriftelijk tot bovenstaand adres te worden gericht. Op telefoni sche aanvragen kan niet worden gelet. Voor alle spelen zijn nog plaats kaarten voorhar den; zelfs van de zwemwedstrijden, die reeds „uitver kocht" heetten, zijn nog duizenden plaatskaarten beschikbaar. schillende villa—wijken opgericht, nieuwe straten en een kliniek gebouwd, een nieuw park aangelegd, j Dan is men bezig een nieuwen grooten weg te maken van 50 M ter breedte, welke Brasschaet rechtstreeks j via het station Eeckeren zal verbin den met de nieuwe Antwerpsche havens in het Noorden. Voor Neder land vooral voor Noord-Brabant zal deze weg ook van buitengewone be- teekenis zijn. Steden als Breda, Bergen op Zoom, Roosendaal krijgen daardoor een directe moderne verbinding met de nieuwe havens zonder de stad Ant werpen met zijn druk verkeer, aan te doen. Nationale Landstormdag 1928. De navolgende spiekers hebben zich bereid verklaard, op dan Nationalen Landstormdag op 27 September a.s. een rede te houden n.l. de heeren H. Colljn, Oud-Minister van Financiën Eere—Voorzitter der Nationale Land storm Commissie, Mr. D. Fock. Oud Qouverneur— Generaal van Neder landsch Oost—Indië, Dr. J. Th. de Visser, Oud—Minister van Onderwijs Kunsten en Wetenschappen, Mr Dr. L. N. Deckers, Lid van de Tweede Kamer der Staten Generaal en Mr. P. Drooglever Fortuin, Lid van de Twee de Kamer der StatenGeneraal. De openingsrede zal worden uitge sproken door den heer L. F. Duymaer van Twist. Voorzitter der Nationale Landstorm Commissie. GEMENGD NIEUWS. Het geheele gebied tusschen Chicago en New York wordt evenals West-Amerika door een hittegolf ge teisterd. Te New York bereikte de temperatuur, de hoogste stand van 't jaar 34 gr. Celsius in den schaduw Ook Chicago heeft veel door de hitte te lijden. In beide steden zijn talrijke personen door een zonnesteek getrof fen. Volgens de tot nu toe ingekomen berichten zijn niet minder dan 47 doodsgevallen 't gevolg van de hitte 3 personen vielen te New York dood op straat neer. 14 personen overleden later aan de gevolgen van een zonnesteek. Vele duizenden New Yorkers zochten Zondag koelte aan de kust In het westen der Vereenigde Staten bedroeg de temperatuur van 34 tot 40 graden Celsius. Hier zijn 30 personen van de hitte overleden. In het midden-Westen is geen hitte tengevolge van den regen. Daar de wolken langzaam naar het Oosten trekken hoopt men dat Chicago binnen 24 uur van de hitte bevrijd zal zijn. Het bierrecord op de mNenyto". „Met dien vent moet ik kennis maken' Hier en daar in Duitschland strekt het iemand tot bijzondere eer, om 'l bierrecord op zijn naam te hebben en om de Duitsche eer ook in den vreemde hoog te houden, had een Duitscher zich in de groote oase van het Lunapark derNenytote Rotterdam n 1. in het lafenisoord Ober Bayern. nedergezet, om het bierrecord opzijn naam te brengen. Hij had zijn 15de literglas of liever bierpot gele digd en meende de kellnerin opmerk zaam te moeten maken op zijn pres- tat,e« Tot zijn verwondering moest hij van deze vernemen, dat er dien avond nog iemand was, die ook enkele potten had gedronken en juist den 18den besteld had. Met respect hoor de hij de mededeeling over zulk een prestatie en onder den uitroep„Met dien vent moet ik kennis maken!" verzocht hij aan dien man te worden voorgesteld. Deze gaf aan 't beleefde verzoek gehoor, om door'n landsman te worden gehuldigd en wie kan zich voorstellen met welk een glans van genoegen de overtroefde bierdrinker zijn sterker gebleken concurrent zag naderen. De recordhouder van dien avond was zijn zoon Het reizen in Holland is duur voor vreemdelingen, zegt het R. N. Zaterdagavond omstreeks 7 uur heeft te Sittard, in café Salden gelegen aan den ouden Limbrichterweg in de nabijheid der woonwagenstandplaats een der woonwagenbewoners, een zekere D. vrouw Salden gedood en haar echtgenoot levensgevaarlijk ge wond. Nader meldt men: Gedurende eenigen tijd bevinden zich op den ouden Limbrechterweg eenige woonwagens, waarvan de bewoners de gewoonte hebben het voor hun gebruik benoodigd water bij particulieren te gaan halen. Ook thans werd bij vrouw Salden gepro beerd water te halen, doch deze weigerde hieraan te voldoen. Een der wagenbewoners genaamd D. moet met vrouw Salden hierover twist hebben gekregen, D. heeft toen met een stoel'vrouw Salden geslagen en haar met een mes neergestoken. Op het hulpgeroep der vrouw kwam haar man te hulp; de onverlaat heeft ook dezen man deerlijk mishandeld Op het hulpgeroep van een der dochters die boven vertoefde zijn de buren te hulp gesneld, en is de dader er vandoor gegaan. Spoedig werd dokter en politie ontboden. Dr. Van der Akker kon bij vrouw Salden slechts den dood constateeren terwijl hij Salden in zoodanigen staat aantrof, dat overbrenging nwr het hespitaa noodzakelijk was. Ofschoon rijks- en gemeente politie alles in het werk hebben gesteld om den dader te pakken te krijgen is deze nog altijd voort vluchtig. De dader is later aangehouden. De 8 jarige Jan de Roos uit Rotterdam stak Zondagvoormiddag spelend zijn hoofd uit het raampje van een autobus ofschoon zijn vader hem reeds meermalen daarvoor ge waarschuwd had. De knaap die opwe was naar het ziekenhuis, om zijn moeder te bezoeken, werd door een boom tegen het hoofd geraakt en brak een halswervel. Het jongetje is later overleden. Ir. A. J. Buurman, assistent aan de Technische Hoogeschool te Delft, is in het gebouw van Geodesie aan den Kanaalweg aldaar van den onge veer 20 M. hoogen observatietoren naar beneden gevallen. Hij kwam met zijn hoofd op de straatsteenen terecht en was op slag dood. Ir. Buurman was 32 jaar en ongehuwd. Zondagmorgen heeft op den Haarlemmerweg een ernstig motor ongeval plaats gehad, tengevolge waarvan drie personen verwond wer den waarvan inmiddels een is over leden. In de vroege ochtenduren waren uit Amsterdam vertrokken de motorschip- per W Heukeld, wonende aan de Transvaalkade te Amsterdam en diens schoonzoon Menno de Vries, wonende te Maastricht, om een motor, welke te Haarlem in reparatie was gegeven Zij bereden een motorrijwiel en waren juist bij de stad gekomen, toen uit de tegenovergestelde richting een motor rijder uit Haarlem aankwam, die sig nalen gaf, doch door het tweetal niet tijdig werd opgemerkt. Een botsing volgde, tengevolge waarvan Heukels en De Vries op den weg geslingerd werden en de motorrijder over den kop sloeg. Beide eerstgenoemden bleken zeer ernstig verwond te zijn. De motorrijder was bewusteloos. Per auto-brancard werden Heukels en De Vries naar het St. Elisabeth gasthuis te Haarlem overgebracht. Daar is Heukels in den loop van den morgen overleden. De toestand van De Vries is nog zeer zorgwekkend. H. laat een groot gezin achter. Brasschaet, de fraaie buitenplaats van Antwerpen, dicht onder de Neder- landsche grens, gaat een groote uit breiding tegemoet. Reeds werden ver In den nacht van Zaterdag op Zondag is te Epe op een bruiloft ruzie ontstaan, waarbij ter V., ar- beider aldaar, zoo ernstig is mishan deld. dat hij kort daarop is overleden. Hij laat een weduwe met acht jonge kinderen achter. De dader, R. B., is aangehouden. De 12-jarige broodbezorger J. L. uit de De la Rtystraat te Rotterdam is in die straat door de warmte be vangen geraakt. Hij wordt thuis ver pleegd Gistermiddag is tengevolge van de warmte het vierjarige dochtertje van den landbouwer B. te Odoorn onwel geworden en overleden. Gisteravond is te Deventer de 22 jarige bakkersknecht Loman bij het zwemmen in den IJssel verdronken. Zijn lijk is nog niet gevenden. Gisteravond is onder Diepen veen de 22 jarige Wassink, een mon teur uit Deventer, bij het zwemmen in Schipbeek verdronken. De te Middelburg aangehouden Belg, die in Zeeland verscheidene nbraken heeft gepleegd en Donder dagavond het politiebureau ontvlucht te, doch na een nachtelijke jacht Vrijdagochtend weer werd gearresteerd, s ook reeds vroeger, in Frankrijk en België uitgebroken. Gedurende zijn verdere verblijf op het politiebureau heeft de man onder extra strenge jewaking gestaan. Maandagochtend is hij naar het huis van bewaring overgebracht. De politie te Hilversum is er vermoedelijk in geslaagd de daders van den inbraak van Zaterdagavond te arresteeren. Men veronderstelt, dat zij ook betrokken zijn bij de vorige inbraken in het Gooi Het zijn R. en R., beiden woonachtig te Laren (N-H.). Zondagnacht is ingebroken in het nieuwe kerkgebouw der N.H. ge meente te Zeist. Door hetopenscheu- ren van een kluisdeur heeft men een bedrag van f270 aan collectegelden kunnen ontvreemden. De daders heb ben zich toegang verschaft door het W.C.-raam. Naar de „Neue Berliner Ztg." uit München verneemt, hebben talrijke deelnemers aan een tocht door het Rijnland, welke in Juni door de Duitsche Touring Klub was onder nomen, vergiftigingen opgeloopen. Te München zijn van de ziek geworden deelnemers reeds twee gestorven, onder wie de Zweedsche natuur onderzoeker Alinder. De Touring Klub heeft onverwijld inlichtingen ingewonnen bij de deel nemers. die over heel Duitschland verspreid wonen en er is gebleken, dat zich in totaal reeds bij 200 van de 850 deelnemers ziekteverschijnselen hebben voorgedaan. Te München zijn op het oogenblik 10 personen onder geneeskundige behandeling De politie aldaar heeft een onderzoek ingesteld. Onze agent voor Kaatsheuvel c.a. is SCHOOLSTRAAT Geef haar uwe DRUKWERK ORDERS op en U is verzekerd van goed en billijk werk op ELK gebied. WAALWIJKSCHE STOOMDRUKKERIJ ANT00N T1ELEN. De uit Bergen op Zoom te Vlis- singen aangebrachte vreemdeling, die verdacht wordt van vijf inbraken in laatstgenoemde plaats is ongeveer 30 jaar oud en geeft op te Kopen- hage te zijn geboren. Hij spreekt verschillende talen en heeft totaal geen papieren bij zich. Men vermoedt te doen te hebben met een internatio nalen dief. Hij zelde nimmer te Vlis- singen te zijn geweest, maar is bij confrontatie door verscheidene perso nen herkend. Op hem zijn verschil lende gestolen voorwerpen gevonden en vermoed wordt, dot hij het overige tusschen Vlissingen en Bergen op Zoom te gelde heeft gemaakt. De man is Maandag voor den offi cier van justitie te Middelburg geleld. W. DONKER Pxn. ingenaaid slechts 1 1,50, In prachtband slechts f 2,50. Uitsluitend verkrijgbaar WAALWIJKSCHE STOOMDRUKKERIJ ANTOON TIELEN. ADVERTENTIëN. Stoombiljartfabriek Een griezelige vondst. Zondagavond werd de politie van het bureau Westerstraat te A'dam i gewaarschuwd, dat vanuit een kamer <OOtnaefl in perceel Tuinstraat 44 een ondrage lijke lucht tot de aangrenzende woon kamers doordrong. Het was bekend, dat deze kamer dooreen naar schatting zestig jarige vrouw bewoond werd en dat deze vrouw sedert eenige dagen nergens meer was opgemerkt. De politie stelde onmiddellijk een onder zoek in. Zij brak de deur open en vond daar toen het in vergevorderden staat van ontbinding veikeerende lijk van de oude bewoonster op den grond liggen. Volgens de buren moet het lijk daar reeds zeven acht dagen gelegen hebben. Of hier een misdrijf is geschied zal het politioneele onder zoek nader aan het licht brengen. Van de vrouw was bekend dat zij aan den drank verslaafd was Het lijk is ter sectie naar het Wilhelmina-Gast- huis vervoerd. Door een paard getrapt. Te Wehl. bij Zevenaar, is het drie jarig zoontje van den landbouwer Meulenbeek. terwijl het in de weide naar een paard met veulen sloeg, door het paard in het gezicht getrapt. Het kind overleed aan de gevolgen. Zaterdag werd de Oost Slowaak- sche gemeente Kurima geteisterd door een geweldigen brand, welke de plaats geheel in asch legde. De brand werd veroorzaakt door het 5 jarig zoontje van een landbou wer. dat met lucifers speelde. De vlammen sloegen over naar een belendend perceel en deelden zich vervolgens aan de 34 andere woningen mede, die waren. Een autocar, die Waalsche pel grims naar de bedevaartplaats van O. L. Vr. van Hal vervoerde, is Zon- dag in de omgeving van Bramé l'Allend, door een defect aan het stuur, tegen boomen gebotst, met het gevolg, dat twee pelgrims werden gedood en verschillende andere ernstige ver- wondingen opliepen. TILBURG, 38. gewone. Oud-Holiandsche enz., o— .zeer ruim gesorteerd, zoowel in spoedig geheel verwoest kwaliteiten, modellen, als prijzen. A. K fJ m VOOR DE DOOR Denkt U eens wat het beteekaaJÉi enkele Beoondenhetbrandends Je ufcaft te bedaren l Een paar druppel» DJM* brengen onmiddellijk varaaohting. Geen slapeloozc nachten meer, g— hinderlijk jeuken overdag. Waan* nog langer lijden, als mogelijk is? Reeds de aanwending van DJXD- do®* brandende jeuken ophouden. Het» een beproefd middel tegen Ek*e««, Ringworm, Open Beenen, Zeere Fle^ ken, HuidrooB, Huiduitslag en ander# huidkwalen. Waarom zoudt U dralen? Koop vandaag nog een flaoon ad. LU.7» of f.2.50 bij Uw apotheker of drogurt. D.D.D. zeep f.1—per stuk.

Echo van het Zuiden | 1928 | | pagina 3