Marktberichten. sport! het Dioc. R K. Congres over het Hu- welijk en de besturen der afdeelingen aan te sporen de deelname aan dit Congres bij hunne laden te propa- geeren. Eene commissie werd ingesteld ter bestudeering van de vraag „Hoe be strijden wij het Grootwinkel en Waren- huisbedrijf. Deze commissie zal tevens dien aangaande stellingen ontwerpen, die kunnen dienen als leiddraad ter be handeling van dit onderwerp op de a s. Centrale vergadering. Na breedvoerige besprekingen stelt het bestuur zich voor over te gaan tot de instelling van een Bureau tot voor lichting. Aan een tweetal leden werd opgedragen daarvoor de noodige stap pen te doen en in eene volgende vergadering verslag daarvan uit te brengen. Als afgevaardigde naar de Centrale vergadering van „De Hanze" in het Aartsbisdom Utrecht, te Arnhem te houden, werd aangewezen de Heer C. A. v. d. Waarden te Nijmegen. Na behandeling van enkele huis houdelijke zaken, volgde sluiting met gebed. De Burgemeester van Eindhoven en de Griffiers vacature. Men meldt uit Eindhoven aan de Bossche Crt. dat het gerucht als zou de burgemeester van Eindhoven sol licitant of gegadigde zijn voor hst ambt van griffier der Prov. Staten tegengesproken moet worden, aange zien hij bij informatie heeft meegedeeld dat hij dit ambt niet ambieert. DRUNEN. Mej. de wed. Nelis her- denkt 1 Augustus a s. den dag, waar op zij voor 50 jaar werd aangesteld als Kosteres der Ned. Herv. Gem alhier. CAPELLE. Voor de Ned. Herv. Gemeente a.d. Loonschendijk zal a.s. Zondag des nam. 2 uur optreden Ds. v. d. Vlugt uit Drunen. Door de meisjesvereeniging der Ned. Herv. gemeente a d. Loonschen dijk werd j.l. Zaterdag 'n plezierreisje gemaakt naar Rotterdam, waar o.m. een bezoek werd gebracht aan de Diergaarde en het vliegveld, terwijl ook een rondvaart door de Rotter- damsche havens werd gemaakt. Tot de le klasse van het Gym nasium te 's Bosch is toegelaten onze dorpsgenoote Mej. W. Rijken, Wd. J.l. Vrijdag 13 dezer maakten de leerlingen der hoogste klassen van de Chr. School in de Nieuwstraat onder leiding van 'l onderwijzend personeel een schoolreis naar Nijmegen e.o. waar o.a. een bezoek werd gebracht aan het Kronenburgerpark met grot. het stadhuis en het Stedelijk Museum, afgewisseld met een boottocht naar Lent. Het heerlijk gelegen Berg en Dal met een bezoek aan den op Duitsch gebied gelegen Duivelsberg werd niet vergeten. Met den trein van half elf 's avonds arriveerden allen aan het station alhier, waarna de kleinen hoogstvr.ldaan huiswaarts keerden. Op de Internationale Tentoon stelling van schoen- en lederindustrie deze week te 's Gravenhage gehouden werd de inzending der Firma Kerst en Oertemans alhier in afd. luxe- schoeisel met den lsten prijs bekroond zijnde een gouden medaille met bijzonderen lof voor den grooten vooruitgang van het fabrikaat. Voor de Ned Herv gemeente alhier zal Zondag des nam half drie optreden Dl Anker uit's Gravenmoer GEERTRUIDENBERG. Heden (Vrij dagmiddag om 2 uur komt de gemeen teraad in openbare vergadering bijeen ter behandeling van: 1. Wijziging begrooting van het Gemeentelijk Grondbedrijf 1927, in verband met een schrijven van Ged. Staten. 2. Aanbieding gemeenterekening en bedrijfsrekeningen, dienst 1927. 3. Benoeming van een Commissie van onderzoek der rekening 1927 en 1929. 4. Ingekomen stukken. 5. Reclames. Verslag in ons volgend nummer. Zondagmorgen om 10 uur hoopt voor de evangelisatie der Ned. Herv. gemeente alhier op te treden Ds. Hoo- genraad uit Breda. Met het opbouwen van de kermis alhier is men reeds ver gevorderd. Het geheele groote marktplein is dicht be zet. O.a. staan daar een Lunapark, een autodrome, een bioscope, een schouw burg, een draaimolen, een ponneybaan, een luchtschommel, een werptent, ge bak- en suikerkramen, galanteriekra- men, een kijktent, enz. enz. Wanneer het weer meewerkt wordt dit jaar algemeen een zeer drukke ker mis verwacht. INGEZONDEN STUKKEN Daar neem ik mijn pet voor af. Geachte Redactie gelieve s.v.p. deze letteren in Uw veelgelezen blad op te nemen, bij voorbaat dank. Wees U zelve zei ik tot iemand. Maar hij kon niet, hij was niemand. Bovenstaande dichtregelen zijn niet van toepassing op „een directeur" die op zoo'n flinke wijze de taak der Brabantsche illustratie weet aan te dulden. Vooral de Brabantsche Illustratie heeit tot taak mede te we.ken tot verdieping van het geestelijk leven van Brabant en alle feiten en gebeur tenissen die medewerken tot verede ling van ols goede Brabantsche be volking in beeld en woord te propo- gandeeren. Mijn pet at voor iemand die flink voor zijn overtuiging durft uit te komen en vooral de pers op zijn hooge en edele roeping durft te wijzen. Dat de Redactie vart „de Echo van het Zuiden" in het krijt treedt, wanneer in een oogenblik van ver bolgenheid het Concours—Hippique te Waalwijk als onbeduidend werd gequahficeerd, kau ik begrijpen, ook dier plicht is het te strijden voor de groei en de bloei en de goede naam en laam van de plaats Waalwijk en ook de dingen en feiten die daar plaats vinden in eert gunstig daglicht te stellen en hij is niet bezijden de waarheid als hij met verontwaardiging het woord onbeduidend wraakt; dit Concours was wat de Redactie terecht opmerkt, van groote beteekenis voor paardensport,—liefhebberij en —fok kerij en een zeer onschuldig genoegen. Ook die Redactie gehuldigd voor haar verdediging.... Wanneer wij echter de zaak waar het omgaat nauw keurig beschouwen is het echter wel treurig te noemen, dat de geïllustreer de pers, speciaal de Brabantsche illustratie zoo weinig notitie neemt van de groote gebeurtenissen op Katholiek-Godsdienstig terrein. Waar de neutrale pers veelal zoo vreemd staat tegenover de dingen van onze mooie Roomsch Katholieke be weging, laai dan toch de Roomsche pers, waaronder ik reken de Brabant sche Illustratie paraat zijn om het grootsch en schoon gebeuren der katholieken te vereeuwigen en te pro- pagandeeren tot stichting en voorbeeld voor ons allen. Wij menschen in deze wereld, wie of wat wij ook zijn, wij mogen allen wel eens terdege weten dat het onze groote taak is, in ons huisgezin, in onze omgeving, in onze provincie en rijk te propagandeeren alles wat edel is, goed is en waar, vooral medewerken tot verdieping van ons geestelijk leven en het beter beleven van onze godsdienstige overtuiging. In dezen tijd van verwereldlijking en zingenot mocht zoo'n groot gebeuren als een bijeenkomst van meer dan 20000 leden der H. Familie te Boxtel wel meer en beter onder de aandacht van ons allen worden gebracht, om ons aan te moedigen ons nooit te schamen voor onze godsdienstige over tuiging en vooral door voorbeeld en woord mede te werken tot veredeling van ons zeiven en onze omgeving, om flinke menschen te worden voor God en Kerk, vorstin en land, en te zijn de roem en trots van onze goede provincie Brabant. EEN ABONNÉ. Wij hebben vroeger en ook in ons vorig nummer gewezen op de zeer groote beteekenis van het Boxtelsche congres en het lecht om te verlangen dat daarvan meer nota werd genomen, dit doet echter niets af aan de onjuistheid en onbillijkheid, die wij signaleerden. Red. mW.S.C.'s Roodbroeken' De wedstrijd, W S.C.'s Roodbr.— Grasschoppers (Tilburg) is Zaterdag j.l. ondanks de bijna ondragelijke hitte, toch nog doorgegaan. Overeengeko men werd echter slechts 1 uur te spelen. Voor de rust was de stiijd het aan zien ten volle waard en werd er door beide partijen goed spel te zien ge- geven. Na rust bleek echter ai spoedig, dat ook één uur spelen, van verschil lende spelers al te veel gevergd was, waardoor het al gauw een gemoedelijk onderonsje werd Het einde kwam met een verdiende 3—1 overwinning voor de Roodbroeken. Na afloop verzamelden spelers en genoodigden zich in de schaduw van de WS.C.-tent en werd het zoo, in het zweet des aauschijns verdiende vaatje bier, broederlijk door winnaars en overwonnen, opgedronken. Hierdoor geraakten allen al gauw in een gezellige kermis stemming. Met gejuich begroette men dan ook het sierlijke draaiorgel, dat met vereende kraohten hetterrein werd opgesjouwd. Nu kon de kermis pas voor goed beginnen en was het weldra bal- champêtre. Maar al te vroeg sloeg daarom het uur van scheiden en moesten de Til- burgers, na nog even het kermisterrein bezocht te hebben, de terugreis aan vaardenallen zeer voldaan overhun uitstapje naar Waalwijk. Met Tilburgsche kermis zal ver moedelijk de revanche-wedstrijd ge speeld worden. DUIVENSPORT. KAATSHEUVEL. De Ver. „De Blauwe Doffer" en „de Getrouwe Duif" hielden j.l. Zon dag een vlucht van uit Bordeaux. In concours 26 duiven los Zaterdagmid dag 1.30 uur. De eerste twee duiven werden geconstateerd Zondagmiddag 5.35 en 6.10 uur en wel door H. Vos te Capelle. P. Snoeren om 9.05. Maan dagmorgen kwamen de volgende prijswinners4. Ant. Lensvelt, 5. W. Sulsters, 6. M Snoeren, 7. eerste overduif M. Mesch. MADE. Op Zondag 15 Juli hield de Made- sche Combinatie van postduivenvere nigingen eene wedvlucht vanuit Vil voorden. De prijzen werden behaald als volgt M. Broeken 1, 13, 19, 23, 52, 53, 62; D. .T. Kop 2, 24, 25, 31, 32, 55, 56, 59, 60, 61, 63-T. de Jongh 3, 12, 29, 57, 58, 75; C. Rullens 4, 9, 36, 41, 49; Gebr. de Reijer 5, 6, 10. 45, 66; J. Hoevenaars 7, 22, 33, 71A. Weiten 8, 30, 44, 69, 70, 76; S. Bogers 11; W. Rullens 14, 15, 16, 47, 50; P v. d. Korput 18, 38, 75; P. Kooyman 20, 34, 38, 43, 68; P. van Bragt 21, 27; A. van Alpen 26; H. Wellen Pz. 28, 40, 41, 44, 67; W. van Gils 37, 54; F. MOok 51; B. J. Broe ders 64M. Wagemakers 65P. Stoop 72, 73. OLYMPISCHE SPELEN 1928. Aanvragen voor abonnementen en Dagkaarten. Het N.O.C. verzoekt ons er nogmaals op te wijzen, dat ter bevordering van een snelle afdoening van aanvragen voor abonnementen en dagkaarten, het dringend gewenscht is om voor de ver schillende sporten een afzonderlijk vel papier te nemen. Tevens zij er aan herinnerd, dat aan vragen voor abonnementen en dagkaar ten vóór den 20sten Juli bij het Comité 1928, afdeeling plaatskaarten, Heeren gracht 466, moeten zijn binnengeko men. Op de aanvragen voor dagkaar ten wordt na tien 20sten Juli beschikt. GEMENGD NIEUWS.™ Een overweg niet slapende bewakers. De politie te Zevenbergen heeft in den nacht van Donderdag op Vrijdag tweemaal proces-verbaal moeten op maken tegen spoorwegwachters, die za ten te slapen toen een trein de bewaak te overwegen te Zevenbergschen Hoek passeerde. Ernstig auto ongeluk bij Zand/voort. Gisteravond ongeveer acht uur heeft een ernstige aanrijding plaats gehad op de trambaan HaarlemZandvoort van do E.S.M. ter hoogte van den over weg op den Beutveldschenweg onder Zandvoort. Twee particuliere auto's komende, van de richting Zandvoort, maakten een rondrit in de omgeving van Bentveld. In de eerste auto waren gezeten de heer jhr. de Muralt, burge meester van ter, Aa, bij Leiden, wonen de Beelslaan te Haarlem, pastoor Langenaar uit Alfen a.d. Rijn, de ge meentesecretaris van ter Aa de heer Hoogenbooni en de gemeenteontvanger van ter Aa, de heer van Swieten. Toen deze eerste auto den overweg passeer de, begon plotseling het kloksignaal van een naderende tram te luiden. De chauffeur gaf teekenen aan de volgen de auto om te stoppen. Dit moet echter niet tijdig zijn opgemerkt. Een botsing tussclien de tram, komende uit de rich ting Zandvoort en deze tweede auto was onvermijdelijk. De auto werd een 70-tal meters de trambaan opgestuwd en werd totaal versplinterd. De inzit tenden bekwamen ernstige verwondin gen. Het. waren mevrouw de Muralt, mevrouw Hoogenbooni, mevrouw van Swieten, en de chauffeur Visser, de chauffeur van pastoor Langenaar. De chauffeur bekwam een ernstige wervel fractuur, mevrouw de Muralt een been fractuur, mevrouw Hoogenbooni een ernstige schedelfractuur, mejuf. Hoo genbooni arm- en beenfracturen, mevr. v. Swieten bekwam lichte verwondin gen. De slachtoffers werden per zie kenauto naar de Mariastichting te Haarlem overgebracht. De toestand van mevrouw Hoogenbooni en van den chauffeur is zeer zorgwekkend. De Officier van Justitie, mr. Andri- ga, was spoedig ter plaatse en heeft een onderzoek ingesteld naar de rem men van de tram, die echter in orde bleken te zijn. De tramdienst onder vond belangrijke vertraging, daar het verkeer over één lijn moest worden ge leid. Kwart over 9 kon het verkeer weer normaal plaats hebben. De eer ste hulp aan de verwonden werd ver leend door dr. A. F. Bartels en W. H. Dippel uit Aerdenhout. Van 1 tot 17 Juli zijn van Coblenz tot den Beneden-Rijn 60 personen bij het baden verdronken, waarvan 30 in het stadsgebied van Keulen. Uit Breslau wordt gemeld, dat het aantal slachtoffers van verdrinking bij het baden in Neder-Silezië gestegen is tot 55. Alleen in het gebied van de stad Breslau verdronken 16 personen. Waarschijnlijk is het aantal nog veel hooger, daar lang niet alle gevallen z^n aangegeven. Ir Frankrijk zijn gisteren veertien personen bij het baden om het leven gekomen. Door een visschersvaartuig is heden te Calais het lijk aangebracht van den Belgischen bankier Loewen- stein, die zooals bekend op een vliegtocht boven 't Kanaal spoorloos uit de machine was verdwenen. De identiteit van het lijk kon worden vastgesteld door 't armband horloge van den bankier. Te Brugge heeft zich gisteren het volgende drama afgespeeld. Een man van 47 jaar, een arbeider, had een poos geleden zijn vrouw en vier kinderen verlaten. Het huwelijk was ongelukkig. Gisteren keerde hij terug en stelde zijn vrouw voor de samen leving te hervatten, waarin de vrouw toestemde op voorwaarde, dat de man dan ook een geregelder leven zou gaan leiden. De man haalde hierop een revolver voor den dag, schoot zijn vrouw dood en richtte dan het wapen tegen zich zelf. Vier kinderen blijven achter. BURGERLIJKE STAND. WAALWIJK. Geboren: Petrus J. z.v. J. M. Mulders en J. M. van Drunen. Gijsbertus H. z.v. W. H. Buijs en C. M. Lommers. Gover- dina M. d.v. P. J. Kelder en J. E. de Werd. Maria dv. D. van Zeist en E. Ros. Wilhelmus P. z.v. P. C. W. Ketelaars en E. C. Stoffelen. Corne lia A. d.v. Chr. Treffers en S. C. de Rooij. Overleden Janna Hendriks 69 jaar echtg. van D. van Breemen. Hu wel. aangiften: Josephus J. de Bont 27 jaar en Jo hanna A. M. Dumoulin 26 jaar. Jo hannes J. Mandemakers 19 jaar en Di- na Kuijsten 18 jaar. Gehuwd Johannes Trommelen, 25 jaar en Jacoba C. Schapendonk. Ingekomen: M. A. van Cromvoirt van Woens- drecht. P. J. H. Vekemans van Dor drecht. G. M. van Engelen van Dru nen. G. Kwaks van Nijmegen. J. A. M. van Haren van Roosendaal. K. A. van Dalen van Rotterdam. B. van Dalen van Rotterdam. M. F. M. Somers van Tilburg. J. P. Passier van Oisterwijk. J. H. Brinkman en gez. van Enschede. Vertrokken C. E. M. Arnts naar Nijmegen. A. J. Mahieu naar 's Bosch. J. M. Kou- wenberg naar 's Bosch. P. Moll naar Goch. W. B. R.Seijring naar Dres den. G. Lemke naar Lansberg. H. Lemke naar Lansberg. F. W. Delle- man naar Heusden. T. G. Stoll naar Gotenborg. R. Buchter naar Zürich. R. J. Bladek naar Warnsdorf. H. Ertel naarHelsingborg. C. Boeser naar Sprang-Capelle. W. Trommelen naar Tilburg. LOON-OP-ZAND. Van 1—15 Juli 1928. Geboren: André Gerardus z.v. J. Wagemakers en A. Grootswagers. Johannes Her- manus z.v. L. W. van Ree en H. van Boxtel. Cornelia Adriana Maria d.v. J. P. Coomans en A. G. Jansen. Jo hanna Catharina Adriana d.v. H. Da- men en W. Dingemans. Adriaan, Ja cobus z.v. G. J. Ophorst en J. Timmer mans. Franciscus Eppolitus Reine- rus z.v. J. A. Prins en L. Dingerink. Pieternella Maria d.v. J. J. Sprangers en P. F. Beerens. Joannes Martinus zv. J. Dainen en M. M. Jacobs. Jo sephus Theodorus Petrus z.v. M. J. Hornman en E. J. C. van Riel. Jo hannes Cornelis Anna Martinus z.v. J. van Riel en E. M. Zwaans. Overleden: Petrus Antonius Josephus van der Wee oud 35 jaren echtg. van Antonetta Maria Schalken. Henricus Josephus Antonius Dekkers oud 5 maanden. Gehuwd Johannes Petrus Antonius Berg mans oud 25 jaren wonende alhier met Johanna Dingemans oud 23 jaren, wo nende alhier. Gerardus Kemmeren oud 26 jaren wonende alhier met Ca tharina Wagemans, oud 22 jaren, wo nende alhier. Andreas Stephanus Dekkers oud 25 jaren, wonende alhier, met Adriana Cornelia van de Wouw, oud 22 jaren. Cornelis Klijsen, oud i 35 jaren, wonende alhier, met Geertrui- da Maria Damen, oud 29 jaren, wonen de alhier.. AGENDA'S. WAALWIJK. Zaterdag 4—5'/a uur. Gymnastiek voor de aspiranten B.G.V. Van 5'/i— 7'/i uur voor de leden B.G.V. Zaterdag 8 uur, Witte Bioscoop, I „Bloedhonden". Zondag 12 uur. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak", Mannenkoor. Zondag 12 uur. Repetitie Lieder- j tafel „Tot Bloei der Toonkunst". Zondag 6 en 8Vauur. Witte Bioscoop, i „Bloedhonden". Woensdag 7'/a uur. Athletiekcursus voor de leden van „Kunst en Kracht" op het oefenterrein. WAALWIJK. Varkens f 11—13. Eieren 6—7 cent. LAATSTE BERICHTEN. fVaaiwijksche Muziekschool De algemeene vergadering der Waalwijksche Muziekschool, die be paald was op a s. Maandag, is uitge. steld tot Maandag 30 Juli a.s. Ned. Olympiade-ploeg voor de rulterwedstrijden. In verband met het alhier gehouden Concours-hyppique zal het velen onzer lezers interesseeren te vernemen welke ruiters, na de Olympische proefwed- strijden te Waalwijk en Amersfoort, zijn aangewezen Nederland op de Olympische spelen te vertegenwoor digen. Niet altijd was de keuze gemakke- lijk, al waren dan ook bij vorige proe ven verschillende paarden als onvol doende beoordeeld, waardoor in vele gevallen ruiters met veel capiciteit niet meer in aanmerking konden ko men door gebrek aan een goed reserve- paard. Thans zullen ingeschreven worden Samengestelde RuiterwedstrijdRitm. Huz. G. P. de Kruijff met Kakkerlak (rijkspaard) en Va-t'en (van Luit. Pa- hud de Mortanges); Luit Huz. A.D. C. van der Voort van Zijp met Silver Piece (eigen.) en Boeroe (rijkspaard) Luit. Huz. C. F. Pahud de Mortan ges met Macroix (eigen.) en Johnnie Walker (van res.-luit. van Dorsser) Kapt. Veld-Art. H. J. Strootman met Indianola (eigen.). Wedstrijd voor dressuurruiters Ma joor J. H. van Reede met Hans en Apie (rijkspaarden), Kapt. Veld-Art. G, W. le Heux met Valérine en Zon netje (eigen paarden), Kapt. Kon. Ma- réchaussée P. M. Versteegh met His Excellence (eigen.) en The Snob (rijkspaard), Luit. Rijd. Art. W. Th. Carp met Bobbie (eigen.). Wedstrijd voor Hindernisruiters Luit. Rijd. Art. J. Portheine met Nosoza en Jack (eigen paarden) Ritm. Huz. G. P. de Kruijff met Voltigeur (van Kapt. de Kruijff) en Preten (eigen); Res. Ritm. Huz. C. H. Labouchère met Copain (eigen) en Sunday (van Ritm. Colenbrander); de heer E. Kahn met Radia (van Tattersall Manege). De in de eerste plaats genoemde paarden achter de namen der ruiters zullen aller waarschijnlijks gereden worden, terwijl de andere paarden als reserve zijn aangewezen. De laatste ruiter in elke groep wordt met het genoemde paard als reserve voor de équipe ingeschreven. (Bulten verantwoordelijkheid der Redactie) GROOT NATIONAAL CONCOURS HIPPIQUE TE RAAMSDONK op 14 en 15 Augustus. Het programma voor liet concours hippique, te geven door de rijvereeniging Juliana", die dit jaar haar eerste lustrum viert, is vastgesteld en zal eerstdaags worden verspreid. De opzet getuigt van grooten durf. Aan prijzen is voor een waarde van niet minder dan 1300, uitgeloofd. Alleen voor de verriclitingsproef cn keuring, welke Dinsdags wordt gehouden, is in totaal voor een bedrag van 650,aan prijzen beschikbaar. Voor liet nummer luxe-eenspannen (open klas se) wordt dit jaar voor de derde maal de wis- selprijs, bestaande uit 2 zilveren candclabres, ter I waarde van 300,— verreden. De wisselprijs moet tweemaal achtereenvolgens dpor denzelfden eigenaar met hetzelfde paard of driemaal in het geheel door denzelfden eigenaar gewonnen worden, om in diens bezit over te gaan. In 1926 was winnaar de heer1 H. v. d. Laak uit Tilburg, met Sublime; het vorige jaar J. F. Vos uit 's Gravenhage met Gentleman Horace. Overigens vermeld het programma o.m. nog: Op Dinsdag 14 Augustus, Vcrrichtingsproef en keuring voor N.S.Tg.-puarden; Dressuurproef voor I landelijke rijvereenigingen en Verriclitingsproef 1 voor M. C.-paarden. [I Op Woensdag 15 Augustus, Concoursen voor: eenspannen iandbouwtuigpaard; alsvoor met vrije deelname; luxe eenspannen (open klasse) boven cn beneden stokmaat 1,55 M.; tweespannen voor oogstwagen; luxe tweespannen; parade landelij ke rijvereenigingen; Springconcours voor: lan delijke rijvereenigingen en voor onder-officieren. In de pauze zal aan de vereeniging den stan daard, een geschenk van de inwoners der ge meente, worden aangeboden, terwijl de festivi teiten worden opgeluisterd door een muziekcorps. De inschrijvingen worden gesloten op 9 Augus tus a.s.

Echo van het Zuiden | 1928 | | pagina 10