AccoonlaniskanloorM. A. H. Oifermans Persil Persil Persil Alle Accountantswerksaamheden als Oed. Staten. Bovendien hebben ze nog aan den Raad van State verkeerde inlichtingen verstrekt. v. d. Rijken, ik zal tegen deze be grooting stemmen. U hebt voorgelezen, dat de Koningin het besluit heeft onderteekend, maar zou die werkelijk iets van de heele kwestie weten (Hilariteit). Maar weten wij niets, die onze gemeente zoo door en door kennen. U zeiwij moeten nu fat soenlijk blijven, goed, maar behan delen ze ons in den Bosch en in den Haag ook fatsoenlijk? Voorzitter. Elk goed Nederlander zal zich aan de wetten moeten onder werpen. (Lid van het Ned. Inst, van Accountants) Koningsweg 7 DEN BOSCH. Telef.1107. als: inrichten, omwerken, controleeren van boek houdingen, onderzoek op administratief en Vinantieel gebied. - Balanscontrole. 40511 Speciale afdeeling. Belastingadviezen. De voorzitter zegt dat van den heer v. d. Rijken. Mits die wetten goed Brokx een schrijven is ingekomen, zijn. houdende verzoek, gezien het resul- Voorzitter. Dat is hier moeilijk uit haal van de 2e voorjaarsmarkt, ook de te maken. Neem b.v. de Onderwijswet 2e najaarsmarkt open te stellen voor 1920. Ze is bezwarend voor onze alle marktkramen. Vervolgens dringt gemeente, maar dat wil toch nog I hfl ,n genoemd schrijven er op aan niet zeggen, dat heel de wet niet I om '1 voetballen op straat te doen goed is. verbieden en ook een bepaling in de Wanneer eenmaal in hoogste instan poütie-verordening op te nemen waar tie een besluit genomen is, dan moe- bij bet plaatsen van mesthoopen langs ten wij ons daarbij neerleggen. Door de straat verboden wordt, tegen de begrooting te stemmen gaal De Voorzitter zegt, dat beide ver men obstructie voeren. Al stemt U nu bodsbepalingen reeds in de politie voor de begrooting, dat wil toch nog verordening voorkomen. Spr. zal er niet zeggen dat U er geheel mee de politie streng op laten letten, acqoord gaat. Brokx. Is die zaak met Kamp al in v. d. Rijken. In den Haag hebben orde- of is z'n verhuisbiljet nog hier? ze ons den strop aangedaan. I Voorzitter. Neen, wij hebben hem Voorzitter. De inkomsten zijn over M verhuisbiljet teruggezonden. Hij het geheel met 100 pCt. gedaald. behoort in Leiden ingeschreven te In stemming gebracht wordt de staam begrooting met 6 stemmen vastgesteld. beer v. d. Rijken dringt aan op Buiten stemming bleven de heeren verbetering van het Dijkje en het Pruyssers, v. d. Kijken, Brokx, Vloe-1 plaatsen van waarschuwingsborden mans en Kuijtenberg. Hierdoor komt dus het helfings- percentage op 7. Vaststelling vergoeding aan Bijz. Scholen. Deze wordt vastgesteld op f7.50 per leerling. De heer v. d. Rijken acht het ge- wenscht dat aan de hoofden der scholen een schrijven wordt gezonden om de meest mogelijke zuinigheid te betrachten. Voorzitter. Dat kunnen we wel doen, maar men betracht reeds de grootst mogelijke zuinigheid. De Christelijke School zii er wat krap voor, omdat ze weinig leerlingen heeft. De vastsieliing geschiedt overeen komstig 't voorstel. Adres uitdiepen havens. De heeren Boezer en van Dongen merken in genoemd adres op, dat spoedig verbetering van de Vrouw- kensvaartsche haven noodig is, aan gezien thans door den desolaten toe stand de scheepvaart is gestremd. Van de vereeniging Waspiks Belang is een schrijven ingekomen van onge veer denzelfden inhoud. Uitdieping van de haven wordt dringend noodig geacht. Waspiks Belang stelt de vol gende punten: le verscherpt politietoezicht, op het werpen van vuil in de haven 2e uitdieping; 3e een onderzoek naar den onder houdsplicht; 4e de haven regelmatig schoon te houden van drift. Voorzitter. De politie moet er ook al net bijzijn ais er vuil in de haven wordt gegooid. Willen we een alge- heele verbetering van de haven, door uitbaggering, dan zouden we een kleine geldieening moeten aangaan. v.d. Rijken. De havenschouw blijft ook al achterwege en daarom komt er zooveel vuil. Voorzitter. We kunnen aan H. Smits nabij scholen. De Voorzitter zegt een en ander toe. Hierna sluiting. Zelfwerkend Waschmiddel DUSSEN. Onder voorzitterschap van den Edel- opdragen om de haven schoon te 1 achtbaren heer Snijders, vergaderde de maken. De politie zal ik opdracht Raad dezer gemeente Donderdagavond geven direct verbaal op te maken als ten Raadhuize. zij ziet dat er vuil in de haven wordt Afwezig de heer Jongbloeds. geworpen. De notulen der vorige vergadering Een andere oplossing is 't bagger- werden na voorlezing onveranderd werk. Maar dat brengt nog al veel goedgekeurd en vastgesteld, kosten mee voor onze gemeente. We Bij den aanvang der vergadering ver. moeten niet vergeten dat onze ge- klaarde de voorzitter eerst nog iets in meente maar zeer lage havengelden een geheime zitting te willen bespre- heft. n.l. 3 cent per ton. Andere ge- ken. meenten heffen 6 ct. en meer. Na heropening komt aan de orde: Brokx. Maar we hebben hier toch 1. Ingekomen stukken en mededee- Ruitenberg, Boezer en van Dongen, lingen. die geheel op de haven zijn aange- a. Verzoek van den R. K. Politie wezen voor hun bedrijven. Dat mo- bond om subsidie, gen we toch niet vergeten. De verbe Voorzitter. Ik stel voor dit verzoek tering van de haven is harder noodig bij de begrooting te behandelen, dan van de wegen. Aldus wordt besloten. Verschuren. U moet de havenver- b. Verzoek van het hoofd der betering nou niet vóór de verbetering school, dhr. Michael, om 3 maanden der wegen stellen, 't Laatste is zeker ziekteverlof. zoo hard noodig. Wordt overeenkomstig 't advies van v. d. Rijken. Zouden we niet door den geneesheer verleend, af- en overschrijving de noodige gel- c. Proces-verbaal van Kasopname den voor verbetering v d. haven kun- hij den gemeente-ontvanger, nen vinden, 't Behoeft niet ineens, we d. Koninklijke goedkeuring op het kunnen geregeld iets aan de haven raadsbesluit tot heffing eener zakelij- laten doen. ke bedrijfsbelasting. Voorzitler. Daarover hebben we e. Verslag van den Warenkeurings- vandaag ook al in B. en W. gespro- dienst over 1927, district Breda, ken. Laat ons 't wegenplan nog even Al deze stukken worden voor ken- aanhouden we kunnen 't dan misschien nisgeving aangenomen, over eenigen tijd combineeren met 't f. Verzoek van J. van Daal om ont- havenpfan en daarvoor één leening heffing van hondenbelasting, aangaan. We zullen voorloopig een De Voorzitter licht toe, dat een paar aak huren en Smits de haven laten dagen na aangifte de hond van Van schouwen en schoonmaken. Daal is overreden en gedood. Hiermede gaat de raad accoord. Besloten wordt het verzoek van v. 1 Daal in te willigen. g. Verzoek van Radings om gedeel telijke ontheffing van schoolgeld, we gens ziekte. Besloten wordt over den tijd van 3 maanden ontheffing te verleenen. h. Schrijven van de R. K. Drank bestrijdersvereeniging uit Mariapolder om het sluitingsuur gehandhaafd te laten op 10 uur. De Voorzitter zegt dat dit adres be handeld kan worden bij punt 6, de wijziging der Politieverordening. 2. Aanvraag vergoeding bijzondere lagere scholen. Wordt aangehouden tot een volgen de vergadering. 3. Ontslagaanvrage onderwijzeres. Besloten wordt aan Mej. K. Pruijt eervol ontslag te verleenen. 4. Benoeming assistente aan de O L. School wijk C. De Voorzitter zegt dat het antwoord van den Inspecteur nog niet is inge komen. In afwachting daarop wordt beslo ten mej. W. J. Schoore te benoemen tot assistente aan genoemde school, te gen een vergoeding van ƒ500.per jaar. 5. Vaststelling rekening en begroo ting Algem. Burgerlijk Armbestuur. Aan de rekening ontleenen we de volgende cijfers: Ontvangsten 1089.37. Uitgaven 1020.84. Batig slot 68.53. Begrooting. De inkomsten en uitgaven sluiten met een gelijk bedrag van 1061.82. Rekening en Begrooting worden overeenkomstig vastgesteld. 6. Wijziging Algemeene Politiever ordening. Hermans. Op de Algemeene Verga dering van de Drankbestrijdersvereeni ging te Hank is ook over 't sluitings uur gesproken en was men van oor deel dat het niet noodig is dit te ver lengen tot 11 uur. Men heeft 't ook aan verschillende herbergiers gevraagd en toen bleek dat bijna allen er voor wa ren om tien uur te sluiten. In Dussen lijkt '1 mij een ander ge val, waar men hier hotelhouders heeft. Hier zou ik er voor kunnen zijn om 't sluitingsuur met 1 uur te verlengen. Voorzitter. De politieverordening wordt niet voor eenige personen ge maakt maar voor de geheele gemeente. v. d. Koppel. Als men hier de café's tot elf uur mag open houden en in Hank maar tot 10 uur, dan geeft dat groote moeilijkheden. Wanneer alleen in Hank de café's om 10 uur gesloten worden, dan zouden de jongens kun nen zeggen, we fietsen nog eens even naar Dussen, daar kunnen we nog te recht. Voorzitter. Natuurlijk, dat is zeer be zwaarlijk. Maar Hermans wil er ge loof ik ook geen voorstel van maken. Hermans. Neen, 't is maar een opinie. Voorzitter, 't Is zeer moeilijk zoo vroeg te laten sluiten, vooral in den zomer. De jongens staan dan volgens ouden tijd al om 9 uur op straat en dat geeft hun aanleiding om andere gele genheden te gaan opzoeken waar de politie niets aan kan doen. Daarom zijn B. en W. er ook voor om het sluitings uur op 11 uur te bepalen. In stemming gebracht wordt het voorstel van B. en W. verworpen met 64 stemmen. Vóór stemden de leden Berm, v. d. Steen, Th. v. d. Pluijm en van Balkom. Nog wordt besloten de politieveror dening aan te vullen met de bepaling dat het verboden is kippen of eenden op 't terrein van een ander te laten loopen. v. d. Koppel. Maar 't mag toch wel als men toestemming heeft van den betrokken eigenaar. Voorzitter. Dat geeft weer moeilijk heden. Middelkoop. We hebben 60.000 gegeven voor verbetering van de drink watervoorziening, maar 't heeft zoo geen effect. Besloten wordt conform voorstel de politie verordening aan te vullen. Naar aanleiding van een klacht, dat men bij Honsende geregeld de sluis dicht zet, wordt besloten de schuif uit genoemde sluis weg te nemen en voorts de sluis bij A. van Dijk behoorlijk le laten dichten. Voorzitter voor om den veldwachter Heijmans, die den dienst met pensioen gaat verlaten, een gratificatie te geven van 100. Smits. Waarom moet dat nou pre cies 100 zijn? Waarom geen leuning stoel of een pijp? Voorzitter. Of waarom geen huis of een paar pantoffels? Zoo komen we in 't oneindige. M.a.s. wordt besloten de gratificatie te verleenen. Daarna sluiting. Wethouder v. d. Steen. Men verzoekt ons mede te deelen, dat Weth. v. d. Steen hersteld is en wederom zijne werkzaamheden heeft hervat. DRUNEN. Dezer dagen werd door notaris Canters verkocht een burger woning voor mej*. de Wed. Brok. Nieuwe eigenaar werd de heer v. Esch voor de som van f. 3750.— In de laatste weken zijn niet minder dan 5 nieuwe telephoon aan sluitingen gemaakt n.l. bij M. Elshout T. Jansen, Qebrs. v. Wezel, Station— Drunen—Heusden en St. v. Son. Tot tijdelijk opzichter van Rijks wegen is benoemd de heer Jo. Vissers met standplaats Best. DRUNEN. Bij de aanbesteding van het vergrooten der schoenfabiiek van de firma van Drunen en Co. is inge schreven als volgt: F. Fressen- f 1690 L. van Oers f 1616 C. v. d. Geld te Elshout f 1560 's-BOSCH. Aan de bondsdemon- stratie bij het zilveren jubileum van den Bosschen Dioc. R.K Werklieden bond op 29 Juli zullen 108 afdeelingen met 35 muziekkorpsen deelnemen. De bijdragen voor het Dr. Schaep- manfonds ingezameld te 's-Bosch, wijzen in totaal een bedrag aan van f8172 60'/j. EINDHOVEN. De gemeenteraad heeft gisteren een aanvullend crediet van i 90 000 toegestaan, in verband met gemeentelijken woningbouw. De N V. Pnilips' Gloeilampen fabrieken, de vereeniging Volkshuis vesting te Eindhoven en de stichting Eindhovens Woningbouw Thuis Best, hebben een contract afgesloten met een combinatie van Waalsteenfabri- kanten voor een kwantum van 30 tot 50 millioen steenen, af te nemen binnen 2 jaar, zulks in verband met den belangrijken woningbouw in Eind hoven en omgeving te ondernemen. SPRANG-CAPELLE. (V.m. Sprang). A s. Zondag des voormiddags half tien en des namiddags zes uur hoopt in de Geref. Kerk alhier op te treden Ds. j. Snoek. In de Ned. Herv. Kerk hoopt des namiddags twee uur op te treden Ds. Louwe Kooijmans van Waalwijk. J.l. Woensdagmiddag zat V. alhier voor de woning van v. D., aan de Blersteeg alhier, toen een autobus van de H. B. uit de Biersteeg kwam en over het Oosteinde in de richting Waalwijk reed. De bus draaide zoo dicht om den hoek Biersteeg—Oost einde dat het achterwiel der bus bij V. over zijn been reed, waardoor deze zich onder geneeskundige behandeling moest stellen en naar zijn woning moest worden vervoerd. RAAMSDONK. Bij het correspon* dentschap der arbeidsbeurs hier ter plaatse, staan als werkzoekend Inge- schreven 3 losse arbeiders. De handel in hooi gaat hier zeer levendig; men betaalt thans 17.— In de hooiperserlj van de firma -iuijsman en Lankhuijzen heerscht een groote bedrijvigheid. Een dochtertje van W. L. dat per fiets naar school reed, kwam onderweg te vallen en brak daarbij een arm. Het meisje werd per auto naar het ziekenhuis vervoerd. Landbouwer de B. die voor eenige weken van een hooischelft viel en daarbij zijn halswervel ernstig kneusde,, is aan de gevolgen over- eden. RAAMSDONKSVEER. Voor de Herv. (erk treedt Ds. Ewoldt Zondag om half tien in de Veersche Kerk en om tialf drie in de Dorpsche Kerk op. Ch. van O. wilde zwemmen in de Donge. Evenwel 4 personen wisten tem met moeite uit het water te halen en hem te redden van een wissen dood. De oud-leerling der Chr. Mulo J. P. van Dongen-Torman slaagde te Breda voor de 2e klasse der H. B. S. MADE. Dezer dagen is onderhands aanbesteed het bouwen van een woonhuis met schuur, voor rekening van den heer H. v. d. Made alhier. Aannemer is de heer A. Segeren, Mr. Timmerman alhier. Op 1 Augustus a s. hoopt de brievenbesteller B. J. Kop alhier den dag te herdenken dat hij voor 25 Het zal dezen plichtgetrouwen ambte naar en volksvriend dien dag niet aan belangstelling ontbreken. Terwijl iedereen met deze warme dagen de aetherische aequater ont- vlucht, kon men den 93 jarigen P. Hessels alhier op zijn gemak zijn doornen haag zien knippen, lustigdaar- bij zijn pijpje rookende. Onder leiding der H.H. Onder wijzers maakten heden een 40 tal leerlingen der hoogste klasse der Openbare Scholen van Made en Drimmeien te zamen een reisje naar de Hoofdstad om aldaar te genieten van de groote diergaarde, museum, enz. MEEUWEN. Algemeene ledenver gadering van de Afdeeling „Land van Heusden en Altena der Ned. Pom. Vereeniging te Meeuwen gehouden d.d. 13 Juli j.l. Voorzitter de heer O. j. W. Bran- derhorst, Secretaris de heer P. W. Sprong. I. De notulen worden na voorle zing onveranderd goedgekeurd. II. Aangeboden wordt de rekening 1927, vermeldende in ontvangst f 564.40, in uitgaaf f 300.38, sluiten de alzoo met een batig slot van f 264 02. Wordt aldus vastgesteld III. Benoeming van een bestuurs lid wegens periodieke aftreding van den heer H. van Willigenburg. Wordt met algemeene stemmen herbenoemd. IV. Ingekomen is een schrijven van den Fruitkoopersbond te Veen, met verzoek om voortaan inplaats van 3 gedeelte, slechts 10 pCt. te vorderen als eerste gedeelte op de pachtsom, in navolging van de verpachtingen door notarissen. Na breedvoerige besprekingen wordt besloten dit verzoek in te willigen. Een noodzakelijk gevolg hiervan zal evenwel zijn, dat thans meer dan vroeger op de soliditeit van de bor gen zal gelet moeien worden. De Voorzitter en een lid van den Fruitkoopersbond zijn mede ter ver gadering aanwezig en geven de noo dige toelichting op het voorstel van den Bond. De fruitverkooping wordt bepaald op 9 Augustus zulks in overleg ifiet de verschillende notarissen die ver pachtingen houden. Tijdens de vergadering werd de traditioneele kersen maaltijd gehouden en werden de Meeuwensche kersen alle eer bewezen. Verder werden beschouwingen ge houden over den fruitstand en de ver schillende ziekten, waarmede de fruit telers te kampen hebben Na afhandeling der zaken sluit de Voorzitter de vergadering. NIEUWS UIT HEUSDEN. 7. Gratificatie veldwachter. In navolging van vroeger, stelt de jaren in dienst der Posterijen trad. Heusden, 19 Juli '28. Bij het onlangs te Tilburg gehouden examen der P. N. R. K. Vereeniging van Mode vakscholen, slaagden o. a. voor costumière de dames M van Beers en L. Swagemakers, die haar opleiding ontvingen van de Eerw. Zuster Aniceta alhier. Door de Gezondheidscommissie alhier is tot bouwkundige benoemd de Heer M. Honcoop te Veen, ter ver vanging van den Heer De Regt (Sleeu- wijk), die vertrok naar elders. De vrouw van zekeren J. M. viel zoodanig, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen.. Onze Kantonrechter, Mr. C. W. van Ommeren, komt voor op de alpha- betische aanbevelingslijst voor Kanton rechter te Leeuwarden. Hedenmorgen vertrok van hier per autobus en luxe aulo de dames- naaivereeniging „Dorcas" teneinde een uitstapje te maken naar Breda en Omstreken, iets wat'wel.in den smaak zal vallen. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. Kaatsheuvel, 21 Juii 1928. Koninginnedag De Commissie voor Koninginnedag is bezig met de uitwerking de plan nen tot de viering van Koninginnedag 1928, op Zaterdag 1 September. Het voornemen bestaat des namiddagsom 3 uur aan te vangen met een kinder uitvoering, waarbij eenige nationale liederen zullen gezongen worden, daarna kinderspelen te houden, zoowel voor jongens als voor meisjes. Om streeks zes uur zouden sportspelen gehouden worden om te sluiten met een volksconcert op de Markt. Na tuurlijk zal voor de goede organisatie van 't een en ander geld noodig zijn. waarom de commissie zich voorstelt voor dit doel, dat iederen Kaats heuvelschen burger sympathiek moet zijn een collecte te houden. Verschil lende heeren zullen hiervoor worden Deze woorden, welke de uitspraak zijn van alle overtuigde verbruiksters. bewijzen hoezeer dit schitterende waschmiddel de genegenheid der huisvrouwen heeft verworven. Inderdaad, de populariteit welke Persil geniet, is zonder weerga. De huisvrouw, die Persil kent, weet wat zij eraan heeft. spaart en verzorgt het waschgoed en maakt het wasschen aangenaam cn goedkoop. Vraagt gratis brochure „De Reiniging der Wasch" b/d. Eeniee Imp.: E. Oster- mannS. Co. Amsterdam. Fabrikantei Henkei Cie.. A. G., Düsseldorf.

Echo van het Zuiden | 1928 | | pagina 6