RECHTZAKEN. I J. W. C. Herboldt en Th, Schoonen- oeek en de voorzitter de heer Van Rijen als zoodanig herkozen. Telegrammen van hulde en aanhan kelijkheid werden gezonden aan Paus en Koningin. Om half een recipieerde het bonds bestuur in zijn kantoor Trouwlaan 12. Hier kwamen velen het jublleerende bestuur complimenteeren. We merkten op de deken en pastoors derstad.de burgemeester en wethouders van Ti! burg, de Kamerleden dr. Deckers, dr. Moiler en Wintermans, vertegenwoor digers van het Werkliedenverbond, diocesane en vakbonden van katho lieke werkgevers, boeren, midden standers en arbeiders, vrouwen- en jeugdorganisaties den heer J. B. Vesters voor de Kath. Journalistenvereeniging en de Volkskrant, enz. Tijdens de receptie werd een mali- née gegeven in den tuin van het Bondsgebouw door de harmonie Op waarts. Om twee uur vereenigden zich allen aan een gemeenschappelijke koffie tafel. L)e feestelijke Centrale Raadsverga dering werd vereerd met de hooge tegenwoordigheid van Z.D.H. Mgr. A. Diepen, bisschop van Den Bosch, Mgr. Prinsen en de reeds genoemde per sonen die ter receptie kwamen. De Vereenigde Zangers luisterden de feestvergadering op. Pastoor L. Poell uit Gemert, die het bondsieven mee tot bloei bracht, sprak de feestrede. In een hartelijk woord getuigde Mgr. Diepen van zijn groote waardeering voor het bondsieven en wenschte toe een nauwe samenwerking tusschen de standen ter verkrijging van den vrede van Christus in het rijk van Christus. Namens de bondsatdeeiingen bood de huldeblijkcommissie bij monde van den heer Hoogers het bondsgeschenk aan, bestaande in een gedenksteen, waarin in koper het borstbeeld van Mgr. Mutsers. (Deze steen wordt Zon dag a.s. in Den Bosch onthuld). De Diocesane Coöperatieve Bond in het bisdom Den Bosch offreerde een beeld voorstellende „Samenwer king". De Verbondsvoorzitter de heer A. C. de Bruijn en Mgr. C. Prinsen hiel den een hartelijke tpespraak. Ten slotte bood „de jonge Werk man" een voorzittershamer en oor konde aan. Met een hartelijk dankwoord van voorzitter Van Rijen werd deze inzet der feestelijkheden gesloten. Zondag vindt een massa-betooging in Den Bosch plaats van duizenden leden, honderden vaandels en 35 muziekkorpsen. Een Gedenkboek. Dat heet eerst uitstekend voor den dag komen, zooals naar aanleiding van zijn zilveren jubilé de Bossche Diocesane Werkliedenbond dat doet. Het Gedenkboek, 250 pagina's groot en geïllustreerd met alle foto's die men uit het 25 jarig bestaan maar kan wenschen aan te treffen, luidt op keurige wijze de feesten in, welke op 22 en 29 Juli gehouden zullen worden. Door de Hellend Viak-enquête, door de werkzaamheid van Prof. Heezemans door de voorlichting van Rector van Welie en door den taaien, stillen arbeid van nog zoovele anderen is mede een groote steun gegeven aan wat de zoo verdienstelijke leiders van het Diocesaan Werkliedenverbond hebben tot stand gebracht. Vier „sociale priesters" Mgr. Prin sen Mgr. Mutsaerts Kap. Berk- vens Adv. L. Poell worden in een sympathiek artikel gehuldigd door van Rijen. Verder treffen we nog een serie interessante en leerzame artikelen welke na de actie en andere gegevens volgen o.a. „De Priester-Adviseur door Mgr. Prinsen; „De Geestelijke adviseur in de R.K. Standsorganisatie- door Pastoor de Kroon„Op welk punt zullen wij staan" door Prof. H. F. Heezemans; „Herinneringen" door C. Foppele, „'t Nut van den Bosschen Bond en zijn afdeelingen" door A. C. de Bruijn; „Ter overweging en ter oriënteering" door J. A. de Zwart; „De Volkskrant" door F. Uijen; „Herwonnen Levenskracht" door P. J. S. Serrarens„De Centrale Volks bank" door J. A. Kolkman; „Mede zeggenschap" door G M. Busser. We hopen, dat dit prachtige boek (a 75 cent p. ex. te bestellen aan het Bondskantoor Trouwlaan 12 Tilburg) in zeer vele handen moge komen. Reeds in een gedeelte van ons vorige oplaag opgenomen). Ned. Olympiade-ploeg voor de ruiterwedstrijden. In verband met het alhier gehouden Concours-hyppique zal het velen onzer lezers interesseeren te vernemen welke ruiters, na de Olympische proefwed- strijden te' Waalwijk en Amersfoort, zijn aangewezen Nederland op de Olympische spelen te vertegenwoor digen. Niet altijd was de keuze gemakke lijk, al waren dan ook bij vorige proe ven verschillende paarden als onvol doende beoordeeld, waardoor in vele gevallen ruiters met veel capaciteit niet meer in aanmerking konden ko men door gebrek aan een goed reserve- paard. Thans zullen ingeschreven worden Samengestelde RuiterwedstrijdRitm. Huz. G. P. de Kruijff met Kakkerlak (rijkspaard) en Va-t'en (van Luit. Pa- hud de Mortanges)Luit Huz. A. D. C. van der Voort van Zijp met Silver Piece (eigen.) en Boeroe (rijkspaard); Luit. Huz. C. F. Pahud de Mortan ges met Macroix (eigen.) en Johnnie Walker (van res.-luit. van Dorsser) 1 Kapt. Veld-Art. H. J. Strootman met Indianola (eigen.). Wedstrijd voor dressuurruiters Ma joor J. H. van Reede met Hans en Apie (rijkspaarden;, Kapt. Veld-Art. G, W. Ie Heux met Valérine en Zon netje (eigen paarden), Kapt. Kon. Ma- réchaussée P. M. Versteegh met His Excellence (eigen.) en The Snob (rijkspaard), Luit. Rijd. Art. W. Th. Carp met Bobbie (eigen.). Wedstrijd voor Hindernisruiters Luit. Rijd. Art. J. Portheine met Nosoza en Jack (eigen paarden); Ritm. Huz. G. P. de Kruijff met Voltigeur (van Kapt. de Kruijff) en Preien (eigen); Res. Ritm. Huz. C. H. Labouchère met Copain (eigen) en Sunday (van Ritm. Colenbrander) de heer E. Kahn met Radia (van Tattersall Manege). De in de eerste plaats genoemde paarden achter de namen der ruiters zullen aller waarschijnlijks gereden worden, terwijl de andere paarden als reserve zijn aangewezen. De laatste ruiter in elke groep wordt met het genoemde paard als reserve voor de équipe ingeschreven. GEERTRU1DENBERG. Zondag werd mej. K. uit Raamsdonksveer in het café van den heer B. alhier met een bierglas aan het hoofd getroffen. De hoofdwonde was van dien aard, dat mej. K. naar het Gasthuis te Breda moest worden vervoerd. Heden herdenkt de heer A. Els- hout, brigadier—majoor der rijksveld- wacht alhier, den dag waarop het 40 jaar geleden is, dat hij zijn politie loopbaan als rijksveldwachter te Drim- melen begon. Uit de rijks— en ge meentepolitie, zoomede uit de mare chaussee uit zijn bewakingskring is een commissie gevormd om dezen dag tot een onvergetelijken te maken. Om half II heeft ten gemeentehuize alhier, nadat de jubilaris per auto met zijn echtgenoote van zijn woning is gehaald, de officieele ontvangst plaats. Landlooperslogica In de rij landloopers verscheen voor de rechtbank P. de W. die zijn zilveren jubilé In zijn „beroep" als landlooper tegemoet gaat, vermits hij reeds zoo vaak naar Veenhuizen moest worden getransporteerd, dat hij er 24 jaren heeft doorgebracht. ja, redeneerde de oude, en nu zou ik graag verder myn leven willen slijten in een Katholiek gesticht, ik ben in Loon-op-Zand geboren en heb altijd in Waalwijk gewoond. Voor zoover je dan niet in Veen- huizen zat, merkte de president op. De man was kort geleden daar ont slagen en werd na 20 dagen vrijheid weer als landlooper ingepikt. Hoe groot was je uitgangskas toen je Veenhuizen verliet? vroeg de pre sident. Dat was vijf en zestig gulden, mijnheer, en daar heb ik wat kleeren voor gekocht en kostgeld betaald in Waalwijk en in een logementje in Den Bosch. En borreltjes van gedronken, vulde de president aan. Neen, borreltjes niks; maar wel glaasjes bier. Potjes bier zekers ja zekers prevelde verdachte voor zich uit. En nu willen de heeren wel zorgen dat ik in een Katholiek gesticht kom, 't kan me niet schelen waar, maar ik w.I het in m'n ouwen dag toch wel wat rustiger hebben Ch. E. K., 70 jaar uit Den Bosch was reeds 20 maal veroordeeld en stond er alweer! Maar man, aldus de president, je bent al 27 maal in Veenhuizen geweest, dus al over je zilveren dronkenmans- bruiloft heen Ik verzoek nu vriendelijk in het Broedersgesticht van „St. Jozef" te worden opgenomen, hier in Den Bosch zeide de landlooper met een stalen gezicht. Met zoo'n verleden? Twintig keer veroordeeld: mishandeling, weder- spannigheid, dronkenschap En zoo gaat 't strafregister maar door! Ze zullen in 't St Jozefhuis niet happig op je zijn, verzekerde de president. Ik zou niet weten waarom niet'.ant woordde verdachte verbaasd, Schrijf aan mijnheer Lansentlager, den secretaris van de Godshuizen dan maar eens een briefje en probeer het dan maar aan 't St. |ozefhuis, aldus de president. Goed mijnheer, heel best, ik heb connectie met de geestelijken, besloot de landlooper op triomfantelijken toon. Evenals tegen den vorigen sollicitant naar een verblijf in een gesticht eischte het O M. ook tegen dezen gemoedelij ken klant eenige dagen hechtenis en opzending naar waar hij vandaan ge komen is voor den tijd van 3 jaar. In een autobus. L. S., mandenmaker te Vlijmen, stapte op 11 Juni in de autobus die van Den Bosch op Waalwijk rijdt en stelde zich zeer lastig aan. Hij sioeg tenslotte ook nog een ruit stuk, welke volgens getuige v. Hesi, chauffeur te Tilburg, een bedrag var» 17.50 aan vernieuwing noodig maakte. De eisch tegen verdachte, die niet verschenen was, luidde f25, de uit spraak f20 boete. INGEZONDEN STUKKEN Onze Vakschool. Met groote belangstelling heb ik Uw verslag gelezen over 'i resultaat van oen cursus 1927/1928 en de sluiting van de Rijksvakschuoi, alsook het bericht omnent het aantal leer lingen dat zich tot dusverre voor den nieuwen cursus heeft opgegeven. Al is dit aantal niet onbevredigend toch is het mij opgevallen, dat er du jaar in tegenstelling met andere jaren zoo weinig buitenlanders bij zijn, nl. tot nog toe 2 Duitschers en 1 Zwitser. Nu weet ik wel dat er te Pirma- sens een school is. maar .uie bestond ook dit jaar teeds en 't zal ook hier wel zijn „een nieuwtje trekt gewoon lijk", maar behalve Duitschers hebben wij hier toch zooveel anderen geiiad mei namen Belgen, Franschen, Zwit sers, Roemenen, Turken, Zweden, Finnen, Amerikanen, enz. en daatom kom ik tot de vraag,. „Is er in het buitenland voldoende reclame gemaakt voor de schooi is er op gewezen dat deze school reeds meer aan 10 jaar bestaat, eene ondervinding en inrichting heeft als geene ter wereld. is er op gewezen dat deze school voor de vorming oer jongelieden van internationale beteekenis is en zij daardoor ook eene internationale vermaardheid heeft. Ook voor onze school en plaats is het van 't grootste belang, dat naast een zoo groot mogelijk aanta< Nederlanders zooveel mogelijk buiten landers dit instituut bezoeken nl. lo. voor haren internationalen naam 2o. voor de leerlingen zelf is de vriendschappelijke omgang van Nederlanders met vreemdelingen van groot belang, ook voor de uitwisse ling van gedachten, opvattingen, voor hun vorming enz. 3o. voor de industrie in 't alge meen. 4o. Deze leeilingen betalen toch ook hun, vergis ik mij niet, zelfs ver hoogd schoolgeld. 5o. Voorde gemeente Waalwijk, die toch ook het hare deed en doet voor de schooi is't bezoek door buitenlan ders, die dus ook in de gemeente wonen van 't allergrootste belang. Dit is wel geen hoofdmotief, maar een dat er toch wel mag wezen. De aangename verhouding, die er vooral ook dit jaar tusschen Waal wijk en de buitenlandsche studenten heerschte is een bewijs dat Waalwijk niet achterstaat om den vreemdeling prettig tegemoet te treden. Om al deze redenen betreur ik het ten zeerste dal niet meer buitenlanders zijn ingeschreven en zou ik willen vragen of meerdere reclame door advertenties en artikelen in vakbladen, door persoonlijke relaties en corres pondentie door ik weet niet wat al meer,ook thans nog nietzeergewenscht zou zijn, temeer waar de keuze van den hoofd-leeraar schoenmaken eene uitstekende schijnt te zijn. Ik durf aan directie en commissie van advies en toezicht dit idee gaarne opdragen, dat alken is ingegeven door de belangstelling voor school en industrie. Hoogachtend, EEN BELANGSTELLENDE. Wij weten natuurlijk niet wat ten deze door de directie is gedaan en vertrouwen gaarne dat op dit terrein niets onbeproefd is gelaten, niettemin stemmen wij van harte in met het geen de geachte inzender hierboven schrijft. Ook ons lijkt het bezoek, ook van zooveel mogelijk buitenlanders van zeer groot belang in menig op zicht. Red. AGENDA'». WAALWIJK. Donderdag 8—10 uur Gymnastiek voor de leden B G.V. Donderdag8'/8 uur. Repetitie W.G.V. Gymnastieklokaal. Donderdag 8 uur solistenrepetitie Tavenu. Vrijdag 8l/2 uurkoorrepetitieTavenu. Zaterdag 3l/a uur. Verplichte oefe- ning voor de leden der korfbalclub W.E.K. Zaterdag 8'/2 uur repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak". Trouwe op komst dringend verzocht. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. Kaatsheuvel, 24 Juli 1928. A.s. Woensdag 25 Juli, des avonds oin lialf 8 uur (wettelijken tijd) zal in de Jongensschool, Schoolstraat alhier, een spreekavond worden gehouden over de Militaire Vooroefeningen. Door het volgen van deze oefeningen en na het behalen van het diploma, wordt eene verkorting van den mili tairen diensttijd verkregen van 4 maan den. worden uitgenoodigd alle jongelingen die nu 18 jaar oud zijn of dit jaar nog 18 jaar worden en eveneens de vaders (of voogden) van deze jongelingen. A aiibcstcdinr/. Bij onderhandfiche aanbesteding werd het bouwen van een woonhuis «iet sehoenfabriekje voor rekening van j den heer A. Spapens te Kaatsheuvel, gegund aau L. v. Luxemburg de met- selpost voor 2540.aan. Gebr. v. d. Hoven de timmerpost voor 1855.i Architect H. J. v. d. Heuvel, alhier. Brand. Maandag brak een boseh- en heide brand uit bij de Kftelingsche bergen, vermoedelijk door-liet wegwerpen van een brandende lucifer. Door het krach- lig optreden van in de nabijheid zijn de boeren en burgers werd men den brand spoedig meester en werd groote uitbreiding voorkomen. II oil. Bv art spoorwegen. Dat de actie door de Vereen. Kaats heuvels Belang inzake verkeersbelan- geu van de plaats en de geheele Lang- straat, de belangstelling der streek gaande houdt, moge blijken uit het feit, i dat alle gemeenten het adres der Ver. i bij Ged. Staten hebben gesteund, dat de plaatselijke vereenigingen van al gemeen belang hunne volle medewer king in ((ie actie toezegden en dat te vens de Kamers vpn Koophandel en Fa brieken te Tilburg, 's-Bosch en Waal wijk zich met een adres tot Ged. Sta ten wenden om verbetering in den toe stand te verkrijgen door aan de Cito- j Mij. andermaal concessie te verleenen. Thans vernemen we uit goede bron, dat de Holl. Buurtspoorwegen 't voor stel gedaan hebben om met ingang van 1 Aug. a.s. 4 diensten in den namiddag in te lasschen op het baanvak Kaats heuvel Tilburg vice-versa of twee dien sten op het baanvak Tilburg-Waal- wijk-'s Bosch vice-versa. Begrijpelijk is, dat noch de Ver. K..B, noch de ande- rq geïnteresseerden in de streek bij een betere verkeersregeling, zich zoo maar zonder meer met (lit; voorstel kunnen contenteeren. Volksconcert. De Kon. Erk. Harmonie „Apollo" gaf Zondagavond een volksconcert op de kiosk op de Markt. In 't begin van het concert was de belangstelling nog niet overgroot. Langzamerhand werd ech ter de schare van toehoorders veel grooter, zoodat nog voor de pauze de toeloop zoo groot was, dat we van 'n groote belangstelling mochten spreken. 'I Weer was eenig voor een buiten-con cert. 'tWas één der zeldzame zomer avonden voor een buiten-concert ge knipt. „Apollo" had 'n programma met enkel nummers die van de capaciteiten van 'l corps konden spreken. „Ouverture Solemnelle" van A-. Gla zo uw no v en „Gloria Victis" van Lang- Iois. zijn twee bekende concoursnum mers, die veel van het uithoudingsver mogen en de vaardigheid der execu tanten vergen. Valse Intercompue blijft een dankbaar concertnummer. De heer Jos. van Wezenbeek toonde zich an dermaal meester op zijn tuba in de va- riatie's op het drinklied „lm tiefen kel- le" van Kroep. Veel succes oogstte ook het polka duo door de heeren Brou- wers en v. d. Heijden. Met de Olympia de marsch werd het concert gesloten. Vrijstellingen. Aan de volgende ingeschrevenen voor de militie 1929 is voorloopig vrij stelling van dienst verleend: S. A. Dek kers, Th. van Gooi, J. A. Hooijmaijers, P. A. van Laarhoven, J. C. v. d. Vel den, A. J. van Wanrooy. Voor goed werd vrijstelling verleend wegens broederdienst aan de inge schrevenen van lichting 1929: W. A. v. d. Boesch, M. Govers, H. G. N. v. d. Heijden, J. Kerst, M. J. Kleijn, J. A. Kops, J. W. van Laarhoven, A. C. van Lier, A. J. A. Muscus, D. Verhagen. Rectificatie. Door abusievelijke opgave verzuim den wij in ons vorig nummer onder de geslaagden van de Rijksvakschool te Waalwijk te noemen de heer A. Schal ken aihier. Korfbal. Onze dames-korfbalclub N. G. maak te Zondag een fietstocht naar Breda en omstreken. Om 8 uur werd afgereden en om 9 uur 's avonds arriveerde hel gezelschap in montere opgewekte stem ming. I)e dames waren over hun uit stapje zeer tevreden. GEMEENTERAAD. HAARSTEEG—HED1KHUIZEN. Onder presidium van den Ed.Achtb. heer Burgemeester van Bokhoven, ver gaderde de raad dezer gemeente Maan dagavond ten Raadhuize. Aanwezig alle leden. Brief van Gedeputeerde Stalen inza ke overneming in beheer en onderhoud van den Kunstweg VlijmenHerpt.. Ged. Staten refereeren in dezen brief aan het schrijven van den Raad van 6 April, waarin de Raad bezwaar maakt om aan de provincie de kosten ad 16.000 te vergoeden, welke door haar zullen zijn te maken om het met grint verharde gedeelte van den weg van Haarsteeg naar Herpt vóór de over dracht in beheer en onderhoud, in be hoorlijken staat te brengen. De Raad achtte deze vergoeding on billijk, omdat de ongunstige toestand, waarin voorzegd weggedeelte verkeert, te wijten is aan het einde 1922 daar over plaats gehad hebbend autobusver- keer en niet op rekening mag worden gesteld van de gemeente, welke im mers over de jaren 19221927 bedra gen, varieerende van ƒ2100 tot ƒ3200 aan het onderhoud van den geheelen weg, dus ook van de klinker- en kei bestrating, heeft ten koste gelegd. Deze cijfers, welke met name over de jaren 19221925 verre blijven be neden de kosten, welke, aldus den brief van Ged. Staten van 15 Februari 1928, naar de ter kennis van den Raad gebrachte berekening, jaarlijks aan 't onderhoud van den weg worden be steed, bewijzen juist, dat dat onder houd over die jaren onvoldoende is geweest. Het bestuur weet verder den desola- ten toestand van den weg mede aan de langdurige onderhandelingen, wel ke met het college van Ged. Staten ge voerd waren over de overneming van den weg in beheer en in onderhoud der provincie. Naar aanleiding hier van hadden Ged. Staten opgemerkt dat zoolang de onderhoudsoverdracht niet heeft plaats gehad, de onderhoudsver plichting van den weg volledig en on verkort op de gemeente blijft rusten, en dat de lange duur dier onderhande lingen nimmer een motief kan zijn, om aan den weg het noodige onder houd te onthouden. Is de gemeente in deze te kort geschoten, dan zou zij in redelijkheid niet kunnen vorderen dat de provincie hare tekortkoming be- taaft. Verder zeggen Ged. Staten dat de provincie, van groote tegemoetkoming blijk geeft, wanneer zij van de onder houdskosten, welke door het autobus- verkeer en ander snel en zwaar ver keer, inderdaad aanmerkelijk zijn ge stegen, niet minder dan 60 pCl. voor hare rekening gaat nemen, zoodat slechts 40 pCl. daarvan ten koste dei- gemeente zullen blijven. En zoo ver volgen Ged. Staten, na het vorenstaan de, zal het den Raad duidelijk zijn dat in „onzen eisch tot betaling van de kosten van herstel van den weg ad 16.000 niets onbillijks is gelegen en dat wij dezen ook om der gevolgen wil le niet mogen loslaten." Ook zeggen Ged. Staten, dat, waar het gemeentebestuur meent, dat de pro vincie, nadat de weg aan haar beheer en onderhoud zal zijn overgedragen, wegens het gebruik daarvan door land- bouwpaarden, rijwielen en trekhonden weggeld zal kunnen heffen, bij de schriftelijke gedachtenwisseling over de thans vigeerende weggeldverorde ning door hen (Ged. Staten) uitdruk kelijk is vastgelegd, dat wegen als de onderhavige, niet onder de toepassing dier verordening zullen vallen. Ook deze grond ontvalt dus lot moliveering van het verzoek om de extra-bijdrage van 16.000 te laten vallen. In de hierop volgende discussie ge ven verschillende leden te kennen dat een eventueele leening op een zoo lang mogelijken termijn moet worden aan gegaan, opdat ook 'l nageslacht een deel van de lasten te dragen krijgt. De heer van Hemert is van meening dat men een leening moet aangaan op een termijn van 100 jaar. I)e Voorzitter oppert 't bezwaar dat zoo'n lange termijn niet zal worden toegestaan. De heer Dobbelsteen is er voor om zelf den weg in orde te laten brengen. Het volgende (dubbele) voorstel komt dan ter tafel: a. den weg over te geven voor 35.000 met verplichting hem zelf in orde te brengen onder goedkeuring van den Provincialen Waterstaat; b. een leening aan te gaan van pl. m. 52000, af te lossen over een maxi mum aantal jaren. Dienaangaande zal een mondeling onderhoud plaats vin den om den termijn der aflossing te kunnen vaststellen. De raad gaat hierover in stemming, en behoudens wethouder Van de Wa ter gaat'' de raad, 61, daarmede ac- coord. Aanbieding gemeente-rekening 1927 met balans-, winst- en verliesrekening van het G.E.B. over 1927. Aanbieding rekening Gein. Armbe stuur 1927. De Voorzitter deelt mede, dat de ge wone dienst weliswaar sluit met een voordeelig saldo van 174.456, doch waar te veel is uitgekeerd door het Rijk (belastingen) tot een ongeveer ge lijk bedrag vervalt dit batig saldo. De kapitaaldienst heeft een voordee lig slot van 405.33. Het G.E.B. heeft een nadeelig saldo van 149.39, 't Burg. Armbestuur van 249,48. Voorgesteld wordt voor de commis sie van onderzoek van de gemeente rekening en die van het Burg. Armbe stuur die van het G.E.B. is reeds on derzocht te benoemen de leden van Dobbelsteen en van Beurden. Hiermede gaat de raad accoord. Rondvraag. Naar aanleiding van eenige bemer kingen van den heer van Hemert, in zake wijziging der politieverordening, deelt de voorzitter mede, dat binnen kort een nieuwe algemeene politiever ordening kan worden verwacht. De heer v. Dobbelsteen wijst er op, dal het werk aan de school te Hedik- huizen slecht vordert en het gewenschl is om er een hek te plaatsen. Tot dit laatste wordt besloten. De heer van Hemert wijst op den slechten toestand van het verfwerk aan d> school te Hedikliuizen. De Voorzitter zegt toe, er nota van te zulen nemen. (Daarna sluiting). u—o—e—iiiwii—miHiwiwrf (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). Mynheer de Redacteur, JIZaak

Echo van het Zuiden | 1928 | | pagina 6