games- en Heerenhapper zijn JET ANKER" imchiersM 65, - 's Bosch. Champea Magazijn J8 Eefler" Heeren- en Kinderkleedlng Magazijn „na Meiaar". Mooi Bébé-goed Plet stochten Het adres voor 1e klas Vakkundige bediening. HEEREKM0DE5 COERTS-KUyPER Rondbreimachines. PU ROL VOOR HANDEL EN INDUSTRIE. te 's-Hertogenbosch Ridderstraat 7, APARTE SALONS. Het goedkoopste adres. Zadelmakerij P. KOESEU Hinthamerstraat 61, 's-Bosch. .2 Rugzakken, Hangmatten, :z 2 Veld- en Thermosflesschen, Rijzadels. Sporen, Zweepen, s* K Tennis sport-artikelen. 5 Firma G. J. METTROP ZOON Kantoorboekhandel, Markt 37 Telefoon 3«5, *s-HERTOGEN BOSCH. Technische papieren, Transparant detaiMichtdrukpapieren, Teekenpapieren, watervaste teekeninkten-verf en penseelen, teekenborden en haken, alsmede Driehoeken in alle grooten in hout en celluloid. VRAAGT MONSTER EN PRIJS. Verkrijgbaar bij H. VERHULST Heeren modemagazijn, Markt 5. 's-BOSCH. Het Ideale Haarwaschmiddel tegen roos en Haaruitval. Overal verkrijgbaar a 50 cent per flesch. V1SCHSTRAAT 14, 's BOSCH. als Pakjes, Truitjes, Jurkjes, Hoedjes, Mutsen, Kousen, etc. Het aangewezen adres voor Uw is Hooge Steenweg 14 - DEN BOSCH. - (Naast ijzerhandel Van Miert.) Voordeellger als elders. Zondags tot 12 uur geopend. verboden land betraden, glipten aldus tusschen de mazen van het net door. Het is een Babylonische spraakver waring op de sintelbaanjuist staan we met een Hongaarschen teekenaar en 'n Canadeesch middelafstandlooper te ooreeren dat de baan niet geschikt is voor sprinters als een klein Japan nertje dichterbij komt en met een zonnigen glimlach 'njapansche speech afsteekt, waarvan we geen van drieën 'n sylabe verstaan, wat geen bezwaar is om instemmend te knikken bij zijn klemmend betoog. Later blijkt dat hij heeft willen vragen, hoever hij hier van de tram af is en dat het instem mend geknlk hem dat probleem niet veel duidelijker heeft gemaakt. 'n Heel regiment Mexicanen in, vuurroode sweaters en broeken zwerft als in aantal Mephisto's over de baan 'n kittig Japansch meisje heefi zich onder de hoede gesteld van Adje poolshoogte nemen, als de Amerika nen al weer wegtrekken naar het Oude Stadion, waar ze meer de ruimte hebben dan hier op het bijna overvolle midden-terrein. Een fiksche neger blijkt hier .de groote onbekende" te zijn, niemand verstaat hem en hij verstaat niemand, maar even rustig verricht hij er zijn werk. Zijn shirt brengt geen opheldering over zijn na tionaliteit en de geleerden weten niet, of hij Cuba dan wel Haïti vertegen woordigt. Er zijn ook zóóveel landen op onzen aardbol.... De befaamde polshoogspringer Carr traint zich temidden van 'n groepje- zwijgende bewonderaars uit Neder land. Licht als 'n veer wipt hij over de lat, steeds hooger gaat het, telkens 10 centimeter erbij. Eindelijk springt hij mis en de lat valt af. Met behulp van twee stokken wil hij de lat weer op zijn plaats brengen, maar zóó hoog is het, dat de stokken onvoldoende Weet U dat U met onze Rondbreimachines van 10 tot 12 gulden per week thuis kunt verdienen? Wij geven U een werkcontract op zegel van minstens drie jaar vast werk, terwijl de machine gegarandeerd is voor3jaar. Wij spiegelen U niets voor maar leeren U kosteloos breien ook bij U thuis. Vraagt prijsopgaaf en conditiën aan den vertegenwoordiger J. A, VOGEL, voorheen Herven 11, Orthen, thans Snellestraat 5 cn 7, 's-Bosch. De Firma v/h A. M e ij r 1 n g te Tilburg, Willem 11-straat 59. - Telephoon 291, was en is nog steeds de zaak, bekend voor hare uitgebreide keuze Huishoudelijke en Luxe artikelen, Pendules, Lampen en Kronen, enz. enz. Zij blijft zich steeds gaarne aanbevelen FIRMA v/h A. MEIJRING. Het Hoofdcomité en de Jury der Internationale Tentoonstelling voor de Schoen- en Lederindustrie. De Maatschoenmakerij in werking op de Haagsche Tentoonstelling. heeft gekregen om alle nieuwsgierigen te weren en alleen actieve athleten toe te laten tot de sintelbaan, weet al lang niet meer hoe hij z'n portiers plichten naar behooren moet waarne menhet modieus gekleede juffertje, dat hij als .nieuwsgierige" buiten het hek wil houden, blijkt'n Canadeesche discuswerpster te zijn en de bejaarde oude heer met een pijp in den mond ontpopt zich als coach der Mexicanen. Hoe moet de arme portier nu nieuws gierigen onderscheiden van deelne mers? Hij heeft er wat op gevonden tegen ieder, die aanstalten maakt om het hek binnen te gaan, zegt hij .verboden toegang" wanneer de bezoeker hem niet verstaat en toch doorloopt, is hij overtuigd met een vreemdeling te doen te hebben en hij laat den man rustig zijn gang gaan. Protesleert de bezoeker echter tegen dit Hollandsch bevel, dan weet hij dat het een Hollander is en dus iemand, die niets op de baan heeft te maken, onverbiddelijk blijft die buiten het hek, waar men trouwens ook nog genoeg zien kan. De twee listige Amsterdammers, die dapper Engelsch tegen elkaar pratend, het Paulen, die haar eenige start slaat maken en iets verder op, zit onze hoogblonde speerwerper. Jaap Knol de kunst af te kijken bij 'n pikzwarten neger uit de Vereenigde Staten. Char- ley Paddock trippelt rond in 't all er- opzichtigst toilet met wilte golfbroek en roodwit-geblokte kousen, gelijk een oud-Olympisch kampioen en echtge noot van de filmster Bébé Daniels betaamt, 'n Lange Canadees informeert eens bij een der Hollandsche offcials op hoeveel het Ned. record polshoog staat en als hij verneemt, dat Harry de Keyser bij ons met 3.59'/2 Meter recordhouder is. zet hij de lat op 3.60 Meter en wipt er, in lange broek en dikke wollen trui, op zijn gemak overheen. We zien Oda aan het werk, het kleine Japannertje, die de grootste concurrent van Wim Peeters op de hinkstapsprong schijnt te zijn en iets later krijgen we 'n officieusen landen- wedstrijd over de 4x100 Meter tus schen 'n Canadeesche damesestafette en 'n Mexicaansche heerenestafette te aanschouwen, waarbij de Mexicanen hun tegenstanders 'n 25 Meter voor gift geven en ze even voor de finish inhalen. De Polen komen eens even blijken. Carr lacht even en beduidt dan, dat het zóó goed is, hij heeft er voor vandaag genoeg van. GEMENGD NIEUWS. In een magazijn aan de Prinsen- gracht te Amsterdam is ingebroken. Een groote partij heerencostuums, regenjassen e.d. is ontvreemd. In den nacht van Dinsdag op Woensdag is ingebroken bij den hor logemaker H. aan den Sonsbeeksingel te Arnhem. Een groote hoeveelheid ringen, horloges en kettingen wordt vermist. Vermoedelijk is de diefstal door een bekende gepleegd Toen men Woensdagmorgen in den winkel kwam werd de diefstal ontdekt. Woensdagmorgen ongeveer half elf is op den onbewaakten overweg der staatsspoorwegen nabij Veenendaal een vrachtauto door een sneltrein gegrepen en geheel versplinterd. De vrachtauto van de firma Lammers uit Rhenen, beladen met steenen, wilde een overweg passeeren, toen juist aan den anderen kant een luxe-auto den overweg opreed. De vrachtauto haalde naar rechts uit, waardoor het rechter- achterwiel in den berm van den weg zakte. De luxe-auto kan daardoor juist passeeren, maar de vrachtauto bleef vastzitten, juist was de D-trein 68 uit de richting Utrecht gesignaleerd. Alle pogingen om den vracht auto achter- of vooruit te krijgen, mislukten. De overwegwachter Sennef liep toen met de roode vlag den naderenden trein tegemoet. De machinist blijkt dit noodsignaal niet te hebben waarge nomen. De sneltrein greep den zwaar beladen auto, die geheel versplinterd werd. Het onderstel van den auto werd ongeveer 200 meter meegesleurd, alvorens de trein tot stilstand kwam. De stukken van den auto lagen honderden meters verspreid. Na een oponthoud van ongeveer 10 minuten kon de sneltrein naar Arnhem doorstoomen. Op een bruiloft te Nimptsch, in Silezië was gister een gast aanwezig die een geladen pistool in zijn broek zak droeg. Op zeker oogenblik ging het wapenjaf en doodde een vrouw en verwonde een dienstdoend politie agent levensgevaarlijk. De dochter der gedoode vrouw wilde den man te lijf en kreeg een ernstige zenuwtoeval. Uit Bozen wordt gemeld, dat in het Rosengartengebied twee broeders uit TFente bij het beklimmen van den Val—Buontop over een afstand van 400 meter naar beneden gevallen en gedood zijn. Bij den Christoffelwand verongeluk te voorts de toerist uit Milaan. Gisteravond is in 'n onbewaakt oogenblik een driejarig kind van den heer V. te Hoensbroek in 'n beerput gevallen en gestikt. Gistermiddag is het driejarig dochtertje van den heer De S, te Dordrecht in een sloot achter 't huis geraakt en verdronken. Vanochtend is uit den Vliet bij de Jacob Catsstraat te Dordrecht opgehaald 't lijk van den 30-jarigen D, G G. Hij was in dienst van de firma H., houthandelaren aldaar en is vermoedelijk bij de uitoefening van zijn werkzaamheden te water geraakt. Onder de voor herhalingsoefe ningen in de legerplaats Oldebroek opgekomen dienstplichtigen van het tweede regiment onbereden artilerie uit Gorcum heerscht groote verslagen heid. Door een betreurenswaardig voorval zijn in hun tentenkamp waar eenige uren te voren nog 'n vroolijke stemming heerschte, de in top wap ptrende vlaggen halfstok gehaald. Eén hunner kameraden, een jongeling van 25 jaren A. Vos uit Driel bij Arnhem werd namelijk door het springen van een projectiel onmid— dellijk^gedood, terwijl 'n ander zekere Berfelo uit Enschede, zóó ontzettend door het vuur en de scherven werd gewond, dat ook voor zijn leven ernstig wordt gevreesd. Voorls wer den gewond een korporaal Boender geheeten, afkomstig uit Rotterdam. Deze werd naar 't militair hospiiaal te Utrecht overgebracht. Zijn toestand is van dien aard, dat hij_ niet in bed behoeft te blijven. Zooal9 gewoonlijk, vertelde men, waren er ploegen en afdeelingen aan het schieten. Een 7 tal jongens van 't tweede regiment was juist bezig een projectiel in een kanon te brengen. Op 't moment dat de laatste klappen aan 't stalen monster werden gegeven, waarna de vuurmond gesloten zou worden, klonk plotseling een korte venijnige knal, 'n vuurgloed ontstond en vóór de doodelijk ontstelde bedie ningsmanschappen eigenlijk goed wis ten wat er gebeurd was, lag voor hun voeten 't ontzielde en totaaPverminkte lichaam van hun makker Vos. Een eind verder lag kermend van pijn en vreeselijk verminkt, de milicien Ber felo. Naar de Tag meldt heeft zich te Stubenberg bij Graz een bloedig drama afgespeeld. In een hotel schoot een 28-jarig monteur uit Weenen zijn verloofde een 36-jarige boekhoudster die hij met een Saksischen zanger daar aantrof, met een aantal revolver schoten neer. Zij was onmiddelijk dood. De zanger die eveneens een schot in het hoofd kreeg, stierf korten tijd later in het ziekenhuis. Toen de moordenaar door de politie gearres teerd werd, joeg hij zich een kogel door het hoofd. Naar uit Vevey gemeld wordt, zijn Woensdag op het meer van Ge- nève vier personen van 18 tot 20 jaar bij 'n boottocht veronglukt. De lijken der slachtoffers konden nog niet worden geborgen. Het Doorzi ten bij Wielrijden, een door de zon verbrande Huid, Schrijnen en Smetten verzacht en geneest men met Doos 30,60,Tube80ct. Zittende van links naar rechts: Muller. Gödesberir (Duitschland) R. v. d. Valk, Fred. H. Hoek, F. Hessels. W. Donker Pz., Friso Huyk- man, G. van Voorn. J. F. Peters-Weütens, W. Buch. E. J. Theunnissen. Staande lc rüW. Lub, B. Werner, Dr. Leopold Pollak, Aussitt (Tsj. SU, M. Jansscns, Antwerpen. Joseph Wuyts, Antwerpen. Staande bovenste rü de leden van het Comité voor de Maatschoenmakerü J Maks en F. v. Dixcelen. (Het Jurylid de lieer Hendr. Hoek was door zijn lidmaatschap der examencommissie Acte X. P. afwezig).

Echo van het Zuiden | 1928 | | pagina 7