TraBsgireeriiode doelen PUROL Dagmeisje Werkster JongensenMeisjes Tl Hel Smelten, Doorzitten en Stuk/oopen der Huid DIENSTBODEN. R.K. Keukenmeid net 2e Meisje. HOLLAND IA Café-Restaurant Hebt üii Last van SCHOENEN. t Gevraagd vraagt Gevraagd In de 100 M., 800 M. en 400 M. hor denloop werd de demi-finale door geen enkelen Hollander bereikt. De demi-finale schermen (floret), werd door de navolgende 10 landen be reikt Frankrijk, Denemarken, Argentinië, Hongarije, Nederland, Italië, België, Amerika, Oostenrijk en Zwitserland. OM DEN DAVIS-CUP. Van de eerste twee enkelspelen won nen Frankrijk en Amerika elk 1 partij. Het dubbelspel werd echter met 6 4, 0—8, 7—5, 4—6 en 0—2 door Cocliet en Rorotra van Tilden en Hunter ge wonnen. Frankrijk leidt alzoo met 21. Er moeten dus 1111 nog gespeeld wor den twee enkel-spelen. Eert incidentje. Bij de opening der Olympische Spelen heeft zich een klein incident voorgedaan. Zaterdag heeft namelijk een suppoost van het Olympisch Stadion eenige Fransche athletenden toegang geweigerd; daarover is on- eenigheid ontstaan tusschen den sup poost en de athleten en wijl woorden te kort schoten heeft men de vuisttot argument verheven en de rhetoriek van den gespierden arm geëtaleerd op ietwat banale wijze. Een dergelijk heibeltje, als wij het zoo mogen noemen, achten wij niet van genoeg belang om tot incident" te verheffen. Het Fransch Olympisch Comité dacht er evenwel anders over en het protesteerde bij den heer Schimmelpenninck en heteischte.dat de suppoost ontslagen zou worden. Natuurlijk bood de heer Schimmel penninck, met de hem eigen hoffelijk heid, zijn excuses aan, maar tot het ontslaan van den suppoost kon hij niet besluiten alvorens een onderzoek ingesteld was. De zin voor recht van dezen gelukkigen nuchteren Neder lander triompheerde hier. Welnu, de suppoost werd dus niet ontslagen en daarom wilden de Fransche heeren niet meeloopen in den optocht. Later is het incidentje minnelijk geregeld. De Noord-Brabantsche Wielrenners. Naar aanleiding vanhetbericht.dat de toelage welke aan de wielrenners voor de Olympische Spelen wordt toegekend niet voldoende zou zijn voor de wielrenners, afkomstig uit Noord-Brabant, heeft het bestuur van de Zuid-Nederlandsche Wielerfederatie besloten aan deze wielrenners een extra-toelage per dag toe te kennen om dit tekort aan te vullen. en transpireerende handen en oksels moet men behandelen met Purol-Strooipoeder, zijnde de meest afdoende poeder daarvoor. In bussen van 60 ct. en 1 gld. Bij Apoth. en Drogisten Voetbal. R.W.B. Ondanks het minder gunstige weer, we werden een paar maal door een regenbuitje opgefrischt, kan de fiets tocht naar Gorinchem als zeer goed geslaagd beschouwd worden. Door 35 dames en heeren werd hier aan deelgenomen. De wedstrijd tegen DOSB is mede door den zeer straffen wind welke op het vlakke veld vrij spel had, niet bepaald mooi geweest. Rust ging in met 1—0 voor DOSB. Na de rust komt RWB er beter in doch heeft geen geluk, als tot 3 maal achter elkaar rakelings langs het ver laten doel geschoten wordt terwijl eenmaal de goalpaal DOSB te hulp kwam toen hun doelman misgreep. Het einde kwam met een overwin ning voor DOSB met 1—0, terwijl 1 1 veel beter de verhouding had weergegeven. JULIANA. Zondag j.l. hadden onder flinke be langstelling de eerste wedstrijden van de door Juliana uitgeschreven Beker wedstrijden plaats. De eerste wed strijd H.E.C.2 Sporters eindigde me 6-0 voor H.E.C.2 Wilhelmina Wijk. Vlijmensche Boys bracht een 10 overwinning voor Wilhelmina Wijk, terwijl de laatste wedstrijd Quick 2 Wapen van Heusden door Quick 2 met 20 werd gewonnen. Zondag a.s worden de wedstrijden voortgezet me de wedstrijden H.E.C. 2, Quick 2 Wilhelmina Wijk, Juliana 2, daarna Finale om len en 2en prijs. W.E.K.—O.N.A. 2—2. Zaterdag speelde W.E.K. op eigen terrein tegen de oud Brabantsche kampioenen O.N.A. uit Tilburg. Door niet opkomen van eenige leden, kan W.E.K. slechts met negen man uit komen. Om goed 5 uur wordt aanvang geblazen en al dadelijk heeft de W.E.K verdediging handenvol werk. Maar ze waren op hun post, onze sporters en telkens weten ze den bal mooi uit het vak te werken. Maar ook de O.N.A verdediging is safe en geeft de W E.K doelers geen schijn van kans. Na 2( minuten neemt O.N.A. de leiding. He' spel gaat nu vlug en regelmatig op en neer. Elk vak krijgt zijn beurt, tot O N A. wederom de W.E.K. lui weet te verschalken en 2—0 maakt. Wegens het te laat beginnen wordt geen rust gegeven maar direct door gespeeld. Als altijd wordt W.E.K. in de 2e speelhelft beter. Elk vak is nu uit stekend, wat zich uit door een mooi doelpunt van mej. L. Trimbach. Het enthousiasme van W.E.K. stijgt 2—1. Nog nooit gebeurdHet spel wordt fanatieker van beide zijden. De O.N.A.- aanvallers zetten er alles op, maar ook de W.E K.verdediging weet van geen wijken en de bal wordt telkens naar het midden teruggestuurd. Even voor het einde wordt een aanval van W.E.K. beloond. De gelijkmaker gaat door den korf. Reusachtig enthousiasme onder W.E.K. dat nu met spijt het eind signaal hoort. Na al de nederlagen is dit gelijk spel, nog wel met een on volledig team, een schitterende pres tatie van W.E.K. Het is een revanche op de 8—0 van een week terug, die niemand gedacht had. A.s. Zaterdag komt N.E.O. op be zoek. Als W.E.K. dan met dezelfde opstelling en vooral met dezelfde geestdrift speelt, zal de nederlaag zeker niet zoo groot zijn als in Sprang WEK. crescendo 1111 Korfbalver. N.E.O." Sprang. Zaterdag 28 Juli speelde „N.E.O." den aangekondigden comp.-wedstrijd tegen de Vereeniging „Volt" uit Til- )urg op het terrein aan het Oost- :inde. Beide clubs tellen enkele invallers en als „N.E O." uitwerpt ontwikkelt zich een levendig spel met „N.E.O." iets in de meerderheid, toch maakt Volt" het eerste doelpunt als bij een misverstand in de verdediging éénder Volt"aanvalspelers vrijstaande met een goed schot scoort (0—1). Het spel wordt dan iets langzamer en N.E.O." maakt door één der dames gelijk (1 1). Na de vak verwisseling is „N.E.O." doorloopend in den aan val en één der „N.E.O."spelers weet dan ook met een fraai schot de leiding te nemen (2—1) waarmee de rust ntreedt. Na rust speelt „N.E.O." iets beter en het is wederom dezelfde speler die met een goed schot een punt aan de score toevoegt (3—1). Volt speelt moedig verder en weet, tengevolge van het slechte verdedigen van één der .N.E.O."spelers, gelijk te maken (3—3), Er zijn thans nog slechts enkele minuten te spelen, en ieder denkt reeds dat het einde een gelijk spel zal zijn, als „N.E.O." de kans waarneemt en in de laatste minuut het winnende doelpunt scoort (4—3). De overwinning is alleszins ver diend, doch is er echter niet zoo goed gespeeld als gewoonlijk. DUIVENSPORT. J.l. Zondag hield de postduiven vereniging „De Luchtvaart" gevestigd In het café van mej. de weduwe van der Haart alhier een wedvlucht van uit Hall met den volgenden uitslag: A. Versteeg 1, H. Dekkers 2, 4, H. v Kampen 3, A. v. Moergesteld 5, 6, 8 en Am. Zwart 7. KAATSHEUVEL. Deduivenvereeniging„De Getrouwe Duif" en „de Blauwe Doffer", hielden j.l. Zondag een wedvlucht uit Hal. Los 8 uur. De eerste duit bereikte haar hok om 9.16.10 de laatste prijs winnende duif 9 25.3. De uitslag was als volgt: 1, 16 Hendriks, 2, 3,17 W. Sulsters, 4 Gioudie, 5, 15 de Rooij, 6, 7 F. Snoeren, 8, 10, 13 Mart. Mesch, 9 Ant. Snoeren, 11 Mart. Snoeren, 12 P. Lugters, 14 Lensvelt. der bijzondere scholen in deze ge meente over het jaar 1926 vast te stellen als volgt: 19.77 voor de lagere scholen op het Dorp; f 8,58 voor die op het Veer en f 13,46 voor de U.L.O.-school. In de vorige vergadering wasvoor- gesteld gemelde bedragen vast te stellen respectievelijk op f6 58, f6 54 en f 13 46. Deze cijfers werden te- laag geoordeeld, terwijl werd besloten nog eens te informeeren in andere gelijksoortigegemeenten naar de kosten van het onderwijs. Als resulaat van dit onderzoek wer den eerstgenoemde cijfers voorgedra- gen. De meerderheid der vergadering oordeelde de nieuwe cijfers te hoog, waarom besloten werd zich te houden aan de eerst voorgestelde bedragen, zoodat de vergoeding werd vastge steld voor de lagere scholen op het Dorp f 6,58 en op het Veer op f6.54 en voor de U.L.O. school op het Veer op f 13.46. Het uit te keeren voorschot aan de besturen der scholen voor het dienst jaar 1928, werd bepaald op 80 pCt. van genoemde bedragen terwijl werd bepaald, dat de uitbetaling van het voorschot zal geschieden in twee ter mijnen vervallende 31 Augustus en 31 December. Naar aanleiding van een schrijven van Gedeputeerde Staten van Noord brabant, waarbij de verordening tot wijziging der Motor en Rijwielveror dening werd teruggezonden, onder mededeeling, dat hun College het meer gewenscht oordeelt om in de plaats van art. 10 en 12 te wijzigen, aan dit artikel "n nieuw lid toe te voe gen, werd besloten hieraan te voldoen door aan artikel 12 een nieuw lid toe te voegen, luidende „Het is den bestuurders van de in het voorgaand lid bedoelde catego rieën van motoren alsmede van rij wielen verboden, op de ingevolge het eerste lid van dit artikel aange wezen wegen te rijden met een groo tere snelheid dan door Burgemeester en Wethouders krachtens dit eerste lid is bepaald". De begrooting der gemeente en die van het Vleeschkeuringsbedrljf over het dienstjaar 1928 weiden gewijzigd Voorstel van Burgemeester en Wet houders om de verbouwing van de O. L. school aan het Heereplein tot Raadhuis onderhands aan te besteden Bij de op 26 Juni 11. gehouden pu blieke aanbesteding was ingeschreven als volgt Gebrs. Naglé Geertruidenb. f 37.912 De Graauw en Zn. Waspik f 39.750 Kersten, Verauyn en Van Ommeren Raamsdonksveer f 39 960 V. d. Ploeg, Geertruidenberg f 39.981 verzacht en geneest men met P. van Beek, Oosterhout Gebr. Dupont, G'berg P. Willemse, Oosterhout Gebr. van der Steen, Made Van Meer. Oosterhout P. Mol, Oosterhout A. Rovers, Made Wijl deze inschrijvingen 40.000 f 40 200 f 40 600 f 40 860 f 41.200 f 42.000 f 43 740 het be- GEMEENTERAAD. RAAMSDONK. Op Zaterdag 28 Juli 1928, des avonds om 6 uur, kwam de Raad dezer Gemeente in openbare verga dering bijeen. Na opening der vergadering wijdde de Voorzitter eenige woorden van waardeering aan de nagedachtenis van wijlen Mr. Baron Van Voorst tot Voorst, Commissaris der Koningin in deze provincie. Besloten werd een brief van rouw beklag te zenden aan de familie van den overledene. Ingekomen waren o.m. besluiten van Gedeputeerde Staten van Noord brabant a. tot goedkeuring raadsbesluiten o.a. tot aankoop van een strook grond ter verbreeding van de Winkelsteeg; tot wijziging der gemeente-en bedrijfs- begrootingen over 1927 en 1928. b. waarbij werd bepaald 1. dat het Bestuur der R.K. Jon gensschool te Raamsdonksveer, zijnde het bestuur der bijzondere school voor U. L, O. aldaar, blijvend heeft opgehouden het gebouw dier U.L.O.- school overeenkomstig zijn bestem ming te gebruiken 2. dat dit schoolbestuur deze school In eigendom kan behouden, onder beding, dat door hetzelve in de kas der gemeente Raamsdonk gestort wordt eene vergoeding daarvoor van f4.000 Verder kwam aan de orde: Voorstel van Burgemeester en Wet houders strekkende om de gemeente lijke vergoeding ex artikel 101 der Lageronderwijswet aan de besturen grootingsbedrag alle overtroffen, werd het werk toen niet gegund. Waar de aannemers J. Mertens en A. Weterings, alhier, zich bereid heb ben verklaard, om bedoelde verbou wing uit te voeren voor f 33 000 werd overeenkomstig het voorstel van Bur gemeester en Wethouders besloten om het werk aan deze aannemers op te dragen voor de door hen aangeboden som. Ten slotte werd besloten om bij den aanleg van een centrale verwar ming in het nieuv/e raadhuis een oliestook—inrichting toe te passen, wat de kosten van aanleg wel met pl.m. f 1700.— verhoogt, doch waar door de installatie gemakkelijker is te bedienen en hetgeen bovendien zin- delijker en meer economisch is Verder niets meer aan de orde zijnde, sloot de Voorzitter de verga dering. GEMENGD NIEUWS. Ontploffing. De tengevolge van een explosie in de benzinefabi'iek van Hadrian te Lodz in den nacht van Zaterdag op Zondag uitgebroken brand, blijkt een ramp te zijn als in geen jaren heeft plaats ge had. Het vuur kon zich spoedig uitbrei den, daar de omringende straten we gens grondwerken voor het verkeer ge sloten waren en de brandweer slechts met moeite tot den vuurhaard kon doordringen. Gebleken is voorts, dat een opslag plaats met een groote hoeveelheid ben zine door nog niet opgehelderde oor zaak in brand is geraakt. De vlammen sloegen binnen weinige minuten van het. vijf verdiepingen hooge gebouw •over op de nevenstaande perceelen. Eer de brandweer ter plaatse was, stortte het gebouw in en rukte de ver bindingsmuren der belendende huizen met zich mede. Naast het gebouw staat een vrou wenkliniek. De patiënten werden door een paniek bevangen, doch konden al len gered worden. De brandweer moest zich bepalen tot nathouden der aangrenzende hui zen. De brand heeft den geheelen nacht en den Zondag voortgeduurd en ook Maandag bevonden zich nog brand weerlieden ter plaatse. Het aantal bij den brand veronge lukte personen zou reeds 44 bedragen. Naar de ..B.Z.a.M." betreffende de explosieramp te Lodz nader weet te melden, was de luchtdruk zoo sterk, dat voorbijgangers op straat meters ver weg werden geslingerd. Het publiek werd door een ware pa niek bevangen, daar men aanvankelijk aan een aardbeving meende te moeten lenken. In de woonhuizen vielen de ledikanten om en werden de slapende mensehen her- en derwaarts geslingerd. Het aantal dooden bedraagt meer dan 25 en dat der gewonden vele hon derden. De materieele schade wordt op millioenen zloty geraamd. - Bij de ontploffing, die te Lodz heeft plaats gehad, zijn .30 personen gedood en 300 gewond. Bij een bioscoopvertooning in de Staatsgevangenis te Houston (Texas), werd een lucifer onachtzaam wegge worpen. Eenige films raakten in brand. Twee gevangenen verbrandden, 21 an deren werden ernstig gewond. Van 4 hiervan is de toestand bedenkelijk. - Op den straatweg Deventer-Colm- schate had Zaterdag j.l. een ernstig ongeval plaats. Terwijl de 25-jarige B. Huurman uit Deventer, op zijn fiets zittende, zich achteraan een auto vast hield en liet meetrekken, stopte de auto plotseling, waardoor H. Met kracht tegen het voertuig aanbotste. Hij bekwam een zeer ernstige hoofd wonde en moest onmiddellijk naar bet ziekenhuis worden vervoerd. De Veendam nier"-strafzaak. Verdachten in hooper beroep. In aansluiting bij het bericht dat in de „Veendammer''-strafzaak het O.M. liooger beroep had aangeteekend ten aanzien van de vonnissen tegen de ver dachten W. Sr. en A. O. M. kan thans gemeld worden, dat W. Sr. Zaterdag ook zelf hooger beroep heeft aangetee kend. Tevens is zijn zoon, die in ver band met deze zaak tot één jaar ge vangenisstraf was veroordeeld, in hoo ger beroep gegaan. Ongenoode gasten op het Olympisch festijn. Het zijn helaas niet alleen de athle ten. die zich gedurende het Olympisch festijn in de hoofdstad doen gelden. Vele ongenoode gasten en liet zijn zoowel Hollanders als buitenlanders, maken van de feestelijke drukte in de stad misbruik door de zakken van ar- gelooze wandelaars na te zoeken, om met den geheelen of gedeeltelijken in houd daarvan spoorloos te verdwijnen. Ondanks de vele waarschuwingen, die overal in verschillende talen zijn aangebracht, is het den leden van het min-eerbare gilde der zakkenrollers de laatste dagen gelukt verschillende in de stad vertoevende vreemdelingen en ook stadgenooten te berooven. Zoo werd in een restaurant van het Nieuwe Stadion een buitenlandschen journalist een portefeuille ontrold, waarin zich bedragen bevonden van ƒ810.2000 francs. 1 pond sterling en een cheque, groot 1710 Yen. Een Engelsch echtpaar, dat in het Amstelhotel logeerde, ontdekte Zon dagavond bij den terugkeer in het Ho tel. dat ten hunnen nadeele uit hun apartementen voor een bedrag van ƒ25.000 ƒ30.000 aan juweelen was ontvreemd, die, tegen de gewoonte in. niet in de safe, dochj in een kamerkast waren geborgen. De politie stelt een onderzoek in. Een 07-jarige Amsterdammer iniste na een wandeling door de Kalvorstraat een portefeuille met ƒ330, een rente- kaart en een pensioenkaart, benevens een portemonnaie met ƒ127.50. Een andere Amsterdammer bemerk te, nadat hij een rit had gemaakt met lijn 23, dat hij zijn portefeuille met 145.erin, kwijt was. Deze is hem vermoedelijk door een 45-jarige vrouw ontrold. Eenmaal gelukte» het de politie het boos opzet der zakkenrollers te verijde len. Twee rechercheurs arresteerden op liet. Rokin een drietal vreemdelin gen die het blijkbaar voorzien hadden op de zakken van een voorbijganger. Tenslotte is een vreemdeling door een vrouw beroofd van ƒ700 aan Engelsche en Zuid-Afrikaansehe bank noten en hebben dieven kans gezien om uit een auto, die in het autopark bij het Stadion stond, een regenjas ter waarde van ƒ150 te stelen. Men zij op zijn hoede ADVERTENTIëN. Heden overleed tot onze diepe droefheid, onze jong ste lieveling, Petrus Jozephus, in den ouderdom van 10 maanden. P. J. HORNMAN H. J. HORNMAN- De Graaff en Kinderen. Waalwijk, 30 juli 1928. Heden overleed tot onze diepe droefheid, onze ge liefde Echtgenoote, Moeder, Behuwdmoeder, Grootmoe der, Overgrootmoeder en Zuster, Mejuffrouw Johanna Maria van der Zaken, geb. Van den Hoek, in den ouderdom van ruim 79 jaar. Uit aller naam. D. VAN DER ZAKEN. Waalwijk, 30 Juli 1928 Besoijenschestraat 28. De teraardebestelling zal plaats hebben op Donder dag 2 Augustus a s des voormiddags ll uur (NT.) Mevr. DONKERS VAN HULTEN Baardwijk vraagt begin of half Augustus een en een Gevraagd voor direct Een net of voor dag en nacht. Adres Mevr. DE LEEUW-van Teeffelen, Laageinde, Waalwijk voor direct een goede voor Zaterdag en Maandag. Adres: Mevrouw M1NKE, Stationsstraat, Waalwijk. 40924 voor snijderlj en stikkerlj. BEKWAAM OF AANKOMEND C, Th. v. d. Heijden 40923 Besoijen, in de onmiddellijke nabijheid van WAALWIJK, aan drukken hoofdverkeersweg allergunstigst gelegen, van ouds bekend een ruim bestaan opleverende. Het pand is spoedig te aan vaarden en is zeer ruim, zoodat gemakkelijk eenig bedrijf, zooals kolen- of anderen handel bij uitgeoefend kan worden. De tegenwoordige eigenaar is gaarne genegen de eerste weken mede behulpzaam te zijn Alleen zij die over het benoo- digde geld beschikken, gelieven te reflecteeren. 40912 Brieven onder no. der advert, aan het Bureau dezer courant. Geeft Direct Verlichting! r)] Offerte gevraagd van Schoenfabrikanten voor op te richten schoenenzaak in Provincie-plaats. Brieven Bureau van dit Blad CAPELLE. Dooi 30-60. Tubt 80 c«. Bij Apoth. cd Droglitco ZrtL.. 81echts enkele seconden zijn noodig om het hevigste jeuken tot bedaren te brengen. Een paar druppels D.D.D. brengen reeds verlichting. Deze bij zondere vloeistof is een verzachtend middel tegen huidziekten van allerlei aard. Het dringt diep in de poriën door, doodt do ziektebrengende bac teriën onder de huid en werkt uitstekend bij Ekzeem, Open Beenen, Ringworm, Huidroos, Uitslag en andere huidaandoeningen; bevrijdt U van jeuk en doet U rustig slapen. Waarom zoudt U wachten? Koop nog heden een flacon van f.0.75 of f.2.50 bij Uw apotheker of drogist. D.D.D. zeep f.1.—per stuk.

Echo van het Zuiden | 1928 | | pagina 3