v aaflliODieod Heitje Hoofdagenten-Colporteurs der kerk was voor burgemeester en verdere genoodigden, deputaties, enz. gereserveerd, PJebaan Brekelmans celebreerde met assistentie de H. Mis van Requiem, terwij het kathedraal zangkoor de Mis van Perosi zong. Na de absoute vormde zich de lange begrafenisstoet, terwijl de stadsbeiaar- dier A. van Balkom, van den St. Jans beiaard, den treurmarsch van Chopin deed hooren. De slippen werden gedragen door den bode-kamerbewaarder en de boden der provinciale griffie. De stoet reed langs 't gouvernementsgebouw, waar't monument, dat de Brabantsche indus- trieelen er bij het zilveren ambtsjubilé van den commissaris hebben opgericht, met rouw was omfloersten vervolgens langs het griffiegebouw. Overal langs den weg waren de lantaarns met rouw floers omkleed en hadden de ingeze tenen de gordijnen neergelaten. Toen de stoet te Vught was aange komen, werden de kerkelijke ceremo niën verricht, waarna het stoffelijk overschot van mr. baron van Voorst tot Voorst in den familiegrafkelder werd neergelaten. jhr. mr. F. van Rijckevorsel, oudste Mantschnppeiyk Hulpbetoon uiteraard even- lid van Gedep. Staten van Noord- i 'Vf.c", verst,'^1<ktin v«n voorschotten Brabant, sprak hier woorden ter nage dachlenis van den overleden commis saris. die bijna 34 jaar het bestuur van het gewest heeft geleid. Spreker zeide, dat de geheele provincie thans in diepen rouw is gedompeld. Hij memo reerde de groote waterstaatswerken, onder het langdurig bestuur van den commissaris tot stand gekomen. De landbouw ging hem zeer ter harte en hij had zfch volkomen op de hoogte gesteld van de toestanden op het platteland. Vandaar ook zijn groote voorliefde voor ontginningen en be plantingen, waardoor bereikt werd, dat in dit opzicht Noord Brabant aan het hoofd stond van alle Nederlandsche provincies. Verder herdacht spreker de oprichting van de Prov. Noord- Brabantsche Electriciteitsmaatschappij, welke hij noemde de schitterendste parel aan de kroon van het bestuur van den commissaris. Verder herdacht spreker den com missaris als de eminente leider van de vergaderingen van Ged. Staten, waarin hij steeds op de hoogte was van alle stukken, en zijn grooten tact om de vergaderingen der Staten te leiden, waarin hij zich door volkomen onpar tijdigheid kenmerkte. Alle partijen hadden dan ook reeds besloten den commissaris bij zijn 70sten verjaardag fn December a.s. fe huldigen. Spreker herinnerde er verder aan hoe de commissaris bij de stormramp in Zeeland en Lapgenboom zelf de leiding van d n opbouw van de hui zen ter hand nam en de uitkeering van de schadevergoeding regelde en eenige maanden later bij den waters nood er weer op uittoog om de ver woesting prompt op te nemen, de be volking moed in te spreken en te zorgen, dat deze de eerste was, die met geldelijken steun geholpen werd. Beide rampen vergden te veel van zijn krachten en hij was genoodzaakt medisch advies in te winnen. Hij kon echter zijn zoo geliefde levenstaak niet neerleggen, voordat hij daartoe gedwongen was door de uiterste noodzakelijkheid. Baron van Voorst tot Voorst heeft aldus ging spreker voort, gewerkt tot den laatsten dag; eenige dagen voor zijn dood werd hij overvallen door een benauwdheid, zoodat hij den dood verwachtte, dien hij niet vreesde voor zich zelf. De toepassing van de Ka tholieke beginselen lag ten grondslag fn zijn nobele figuur. De geschiedschrijver zal van hem moeten getuigen, dat hij de provincie Noord-Brabant tot stijgenden bloei heeft gebracht en dat dit te danken was aan zijn groot plichtsbesef, strikte onpartijdigheid, absolute onbaatzuch tigheid en ongeëvenaarde werkkracht doch vooral aan zijn zeldzame trouw en het ideaal, waaraan hij zijn leven had gewijd; het welzijn, niet alleen het economische, maar vooral het mo reel welzijn van Noord Brabant. Eenige andere sprekers voerden hierna nog het woord. DRUNEN. Bij Kon. besl. van 21 Juli is verleend de eere-medailie, verbon den aan de Orde van Oranje-Nassau in brons, aan mej. de wed. N. Nelis- de Pagter, kosteres van de Neder- duitsche Hervormde gemeente te Drunen. NIEUWKUIJK. Op Zondag 22 Juli j.l. was de uitslag der gehouden wed vlucht door de postduivenvereniging „G V. V." vanuit Eijssen met jonge duiven als volgt: Th. van Eethen 1 2 3 9, A. Kooien 4 14. A. Samuëls 5, Th. van Eethen 6 7 8, H. Kiviets 10 11 12 13. Zondag j.l. hield de postduiven vereniging .Gevleugelde Vrienden" haar eerste buitenlandsche wedvlucht met jonge duiven van uit Halie (Bel gië). De prijzen werden als volgt behaald H. Kiviets 13 4 Th. van Eethen 2 A. Kooien 5 6 H. de Bont 7 Th. v. d. Geld 8 C. Coolen 9. Op Zondag 12 Augustus a.s. zal onze harmonie deel nemen aan het in Helvoirt te geven festival. Het bestuur der voetbalvereni ging „D. O. S.„ besloot in haar jongste vergadering haar clublokaal te doen vestigen in het cafe Johannus Slagers. SPRANG-CAPELLE (V.m. Sprang). Op het Maandag te Breda gehouden examen voor Hoofd-acte L.O., slaagde onze plaatsgenoot de heer n. Hooi- meijer, onderwijzer aan de Christelijke School alhier. Geslaagde proficiat. J.l. Zondag had de 16-jarige G. B. alhier, het ongeluk te vallen, met het gevolg dat zijn knie zoodanig in wendig werd gekneusd, dat hij zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. en f3.— voor een geheel jaar. De koopman moet voor minstens f 15 aan koopmansgoederen bij zich hebben. REIJEN. Bij gelegenheid van de door de N.V. Lederfabriek Gebr. Theeuwes te Reijen, behaalde hoogste onder scheiding op de Int. Nat. Tentoon stelling voor de Schoen- en Leder industrie te Den Haag, keerde de directie aan haar personeel, bestaande uit 41 man, bij de uitbetaling van het loon aan ieder nog vijf en-twintig gulden extra uit. EETHEN Openbare vergadering.van den gemeenteraad op Vrijdag 3 Augus tus 1928 des v. m. 9 uur (Zomertijd). Agenda 1. Ingekomon stukken. 2. Vaststelling kohier straatbelasting. 3. Aanbieding gemeenterekening 4. Rondvraag. 5. Sluiting. ST. JOACHIMSMOER. In de afge- loopen week bekwam het dochtertje van den landbouwer P. C. een arm- fractuur bij het springen over een sloot. Geneeskundige hulp werd inge roepen, die den gebroken arm zette. Zondag was het vrij druk in ons gehucht. Tal van pelgrims uit de om geving kwamen op dien Zondag in het Octaaf van St. Anna hier ter bede vaart. Ondanks het ietwat grillige weer was de Kerk goed gevuld. Een Eerw. Pater Capucijn hield onder de Hoogmis en het Lof predikaties over de H. MJoeder Anna, die aan de ouders als voorbeeld werd gegeven in de op voeding der kinderen. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. CAPELLE. Bij besluit van Ged. Staten dezer provincie werd aan A.D, Korilngs, J M van Rooij, J. le Sage. A van zelst, G. van Beek, A. de Bie, J. Boezer, A. C. Oerlemans, H. Spie- rings, J. Sprangers en M. Wagemakcrs, ingeschrevenen der lichting 1929dezer gemeente vrijstelling verleend wegens broederdienst. WASPIK. Onze dorpsgenoot de heer W. Baaten is benoemd tot onder wijzer aan de R. K. Bijzondere Jon gensschool ie Dussen. A. s. Zondag 5 Augustus des nam. 7 uur zal in den tuin van den leer H. van lersel een buitengewoon concert worden gegeven door de darmonie „Volksvlijt en Volksvermaak" alhier. Bij ongunstig weder heeft het concert plaals in de Harmoniezaal. Voor het examen Boekhouden is geslaagd M. D. Schenkels alhier. Het zoontje van een woonwa- genbewoonder had het ongeluk uit een boom te vallen en een arm te breken. Dr. Wijffels verleende genees kundige hulp. RAAMSDONK. Door een kwaad willige werden bij D. de ruiten in gegooid. Tegen den dader, v. d. K., die in dronkenschap handelde, is proces verbaal opgemaakt. Bij de Zaterdagavond gehouden springoefeningen door de rij vereeniging „Juliana" kwam een der ruiters met zijn .paard te vallen, waarbij hij zijn arm ontwrichte en zijn hoofd ernstig bezeerde. MADE. Het belastingcijfer voor on^e gemeente is voor het jaar 1928 met '/a°/o verhoogd, en alzoo op-3'/a ge bracht. Naar wij uit goede bron ver nemen zal het Electrisch bedrijf alhier binnenkort worden overgedragen aan de P.N E.M. Het zoontje van D. had een Kaatsheuvel, 31 Juli '28. Volksconcert. Donderdagavond om 8 uur geeft de harmonie van 't Kon. Muziek- gezetschap „Euphonia" een volks concert op de Markt ter gelegenheid van den 70sten verjaardag van de Koningin Moeder Emma. De liedertafel „Bel Canto" zal dan hare concoursnummers van Zeven bergen uitvoeren. Programma 1. Volksliederen. 2. Faithful and Bold, March. A.Rush. 3. L'Aurose,Ouverture. A.Clement. 4. Domine Salvam fac Reginam nostram. j.Wlerts. 5. De liefste plek. Loser. (De nummers 4 en 5 door Bel Canto). PAUZE. 6. Gloria Victus, Ouverture. L. Langlois. 7. Macbeth, Fantaisie. G Verdi. 8. Mazurka fur zwei Piston. P.Piitz. 9. Op ter Olympiade, Marscblied. G. v. Wezel. Geslaagd. De heer H van Woensel alhier slaagde te Utrecht voor 't voorberei dend examen candidaat Gemeente- Secretaris. Benoemd. De heer J. Jehoel, onderwijzer aan de O. L. School alhier, is benoemd tot onderwijzer aan de R.K. Jongens school le Drunen. Collecte. De collecte voor Koninginnedag- viering 1928 bracht tot heden reeds meer dan f 200 op. Een mooie vondst. De landbouwer v. Wanrooij, wonende in de Hoofdstraat, was Maandagavond bezig met het vangen van eenige jonge hennetjes die hem ontsnapt waren. Bij de jacht op de diertjes moest hij door een haag achter zijn schuur. Hij stiet daarbij tegen een emmer, toegedekt met een deksel. De deksel viel er af en de man vond in den emmer een doosje waarin in papier gewikkeld rutm 50 gulden aan zilvergeld. Bij nader onderzoek bleek den verderen inhoud van den emmer geheel uit g«eld te bestaan, gedeeltelijk in papieren builtjes, gedeeltelijk in een grooten ouden omslagdoek bijeen gepakt. Honderden centen en halve stuivers, waartusschen nog tal van dubbeltjes, kwartjes en stuivertjes vormden de onderlaag- v. W. haastte zich om 't zaakje op 't politiebureau te deponeeren. Direct onstond het vermoeden dat de schat kon toebe- hooren aan de bekende bedelares Tr. G., die in de nabijheid gewoond heeft. Hedenmorgen op 't politie bureau ontboden beweerde zij inder daad dat de emmer haar schatkamer was. Wel een vreemde bewaarplaats voor haar bedelpenningen. Brand. Hedenavond brak in het Loonsch Hoekje brand uit bij J. V. Het huisje brandde geheel af. Twee varkens en een partij kippen kwamen in de vlammen om. V N' Het gouden echtpaar Bergmans-Siegers uit de St. Crispijnstraat met Comité en Bruidjes, gekiekt voor hun versierde woning. inengesteld, zoodat, wat organisatie en voorbereiding betreft, het grootste suc ces te verwachten is. Als feestelijkheden staan voorloopig op het programma Vlaamsche ker mis, Muziekfeesten, Optocht, Bals, eventueele opstijging van een luchtbal- Toen «ié Inspecteur dit relaas hoorde, 'on niet parachute-sprong en nog veel stond het hij hem vast, «lat hij den vluchte- meer, zoodat deze feesten gerekend mo ling aangehouden l.ad, Uit een direct inge- gen worden tot de grootste, die sinds steld onderzoek bleek, «lat de man l>ii M. 6 personen het Eere-Comité gevormd, naar de oevers van 't Frans Joztfk uitvoerende- en sub-comité'* zijn sa- begeven om tijdens de afwezigbi NIEUWS UIT HEUSDEN. vorm heeft aangenomen. AGENDA'S. WAALWIJK. Donderdag 8 uur. Concert op de kiosk op de Markt door de harmonie „St. Crispijn" Donderdag 8—10 uur Gymnastiek voor de leden B G.V. Donderdag8'/3uur. Repetitie W.G.V Gymnastieklokaal. Vrijdag 8 '/2 uur solistenrepetitie Tavenu. Zaterdag 3'/2 uur. Verplichte oefe ning voor de leden der korfbalclub W.E.K. Zaterdag 8'/2 uur bestuursvergade- Heusden, 1 Aug. '28 Donderdag 2 Aug. maak. de kna-I e"Verm3ak penvereeniging „De jonge Garde" een repetitie. uitstapje naar Nijmegen Vrijdagavond gaf de heer A. de Graag in 't Wapen van Amsterdam 'n simultaan-scéance dammen, waarbij ieder deelnemer een schijf winst kreeg. De uitslag was dat hij er van de 9 partijen, 7 won en slechts 2 remise speelde. Tot bestuur der nieuwe tooneel- vereeniging„Ons klein tooneel", in 't Wapen van Amsterdam gevestigd, zijn gekozen de heeren J. Rüger; P. Schmiehusen, J. Deuilos en C. de Reus, resp. als voorzvice-voorz., secretaris en penningmeester. A s. Zondag en Maandag wordt in de Zusterschool een tentoonstelling gehouden van het door de leerlingen der verschillende naaicursussen in den loop van het jaar geproduceerde. Dagelijks arriveeren hier uit Ammerzoden eenige auto's zilveruitjes, die moeten worden schoongemaakt, waarvoor 5 c. p. kilo wordt betaald. Dat dit een aardige bijverdienste op levert, is' na te gaan, daardoor som mige gezinnen 2 zakken van 50 kilo per dag worden behandeld. In de afgeloopen week werden 10000 K G. schoon gemaakt. Maandagavond hield de raad dezer gemeente een openbare verga dering des avonds 8 uur. Aan de orde 1. Beëediging van het nieuw geko zen raadslid den heer B Stap 2. Notulen der vorige vergadering. 3. Mededeeling stukken. 4. Aanbieding der gemeenterekening en der rekening van het vleeschkeu- ringsbedrijf, beide over 1927. 5. Wijziging gem.-begrooting 1928. Uitvoerig Verslag volgend nummer. van de „Krassin" en de „Malyg het zoeken naar de groep Amurd voort te zetten. Op het voetbalveld van M V is naar „Vaz Dias" meldt de 40-jar gemeenteveldwachter van Gronsv H. gearresteerd, verdacht van kre larij. Hij had een zekeren M. te v staan gegeven, dat deze door betal van f 10.— van een bekeuring kunnen vrijloopen. M. had hem biljet van f 10.— gegeven doch nummer genoteerd en deed aang bij de recherche. By het verhoor kende de veldwachter. Het geld w evenwel reeds gewisseld en groote deels uitgegeven. De man werd beschikking van de justitie geste Op dit vergrijp staat een straf v ten hoogste zes jaar. Maandagmiddag werd door e Harderwijker visscher drijvende vonden tusschen EIburg en Hare wijk 'n klein zeilbootje dat omges gen was. In het tuig zat gekneld lijk van een jongen man. De vissc stelde zoo spoedig mogelijk de pol van het gebeurde in kennis. Uit het ingesteld onderzoek blei dat het in de boot gevonden lijk was van den heer H. Wayer bou kundig teek naar fe Zwolle, die Vrijdag in gezelschap van de hcei Hoekstra en Henkema belden evi eens uit Zwolle, een zeiltocht na. Amsterdam ondernam Van de be GEMENGD NIEUWS. Zondagmiddag, omstreeks 12 laatste personen is nog geen spet wondje op een zyner handen die ge- r" sommige dagbladen deden reeds berich- weldig opliep, waarvoor men de hulp tGn de ron(le omtrent fle «mokkeiaffaire van van den dokter Inriep, welke bloed vergiftiging constateerde. Om de landlooperij tegen te gaan is in onze gemeente een ventverbod afgekondigd. Een vergunning Is te bekomen tegen betaling van 50 cent per keer en geldig voor een maand, f 1.voor den duur van 3 maanden KERKNIEUWS. Mgr. Dr. A. Ariens.. De toestand van Mgr. Dr. A. Ariëns is, naar we vernemen, langzamerhand achteruitgaande. Rectificatie. In onze necrologie van wijlen den heer L. J. F. Verwiel komt een kleine vergissing voor. Er staat n.l.„is betrekkelijk dit plotseling heengaan enz." Dit moet natuurlijk zijn: „is dit betrekkelijk plotseling heengaan." uur is een groote boerderij in het gehucht Oerle bij Veldhoven, tijdens een hevig onweer door den bliksem getroffen. De boerderij stond onmiddellijk in lichte laaieniets kon worden gered De totale inboedel, benevens de geheele hooivoorraad, werden'n prooi der vlammen. Slechts een dorschma- chlne kon worden gered. Elf varkens en elf schapen kwamen in de vlammen om. De bewoners, de familie Olieslagers, konden zich bij tijds in veiligheid stellen. De schade is door lage verzekering gedekt. Zondagmiddag omstreeks 3 uur heeft in de Strijpschestraat te Eind hoven 'n ernstig mo or-ongeluk plaats gehad. De motorrijder J. Siegers kwam daar in aanrijding met een bejaarde ongehuwde juffrouw Van G., die uit haar woning komend den weg overstak en den motorrijder blijkbaar te laat had zien aankomen. Beiden bekwamen zeer ernstige vewondingen aan het hoofd. De juffrouw werd naar haar eigen woning gedragen, terwijl de motorrijder even later een andere woning werd binnengebracht. Geeste lijke en geneeskundige hulp was spoedig aanwezig. Pastoor Werners diende de H. Sacramenten toe, terwijl dr. Van Best geneeskundige hulp verleende. Maandagavond is mej. van- G. aan van Ingekomen de bekomen verwondingen overleden. De toestand van den motorrijder is zeer ernstig, zoodat ook voor zijn leven wordt gevreesd. De duo-passa gier P die het ongeluk blijkbaar zag aankomen was bijtijds van de zitting gesprongen en kwam met den schrik vrij. Omtrent de schuldvraag is nog niets vastgesteld. Ooggetuigen bewe ren dat de motorrijder getracht heeft door krachtig remmen het ongeluk te voorkomen. Het lijk van mej G. is in beslag genomen door de politie. De opsporing van Amundsen. Naar uit Moskou wordt gemeld heeft de Russische qsbreker.Sedow" op aanwyziging van de commissie voor hulpverleening inzake de „Italia" zich gevonden. Bij halte Voorschoten Zuid v de electrische tram Scheveningen Den Haag—Leiden—Katwijk—Nooi wijk heeft Zondagmiddag een tragij ongeval plaats gehad dat aan me A. H. Schaper-Meyers, echtgenoo van het lid der tweede Kamer, teven heeft gekost. Met den tram omstreeks half drie uit den Haag Voorschoten aankomt, keerden de het en mevr. Schaper uit Groningen ter naar hun woning te Voorschoten. Bij het oversteken van den weg mevrouw Schaper door een auto i de richting den Haag die zij blg'kba niet heeft zien aankomen overredt waardoor zij zoodanige verwonding opliep, dat zij na voorloopig verbo den te zijn door dr. van der Sto tijdens het vervoer naar het Diac nessenhuis te Leiden is overleden. Volgens ooggetuigen treft den stuurder van de auto die met matig gang reed, geen schuld MARKTBERICHTEN. ADVERTENTIëN. KUNST EN LETTEREN. Groote feesten Kon. Harmonie Oosterhout. Het nieuwe bestuur van de Kon. gelyk het onderzoek kon bemoeiiyken, heb- Harmonie te Oosterhout heeft beslo- bcn we, alvorens een relaas van het gebeur- +/>ll r u STOOMSCHOENFABRIEK TE WAALWIJK vraagt voor directe indienst treding een voor kantoorwerkzaamheden. Brieven onder No. der advert, a. h. Bureau v. d. Blad. 40928 gevraagd. Uitsluitend sollicitanten, die goed met colportage bekend zijn komen in aanmerking. Salaris, provisie en reisvergoeding. Volledig bestaan. 40927 Brieven onder No. der advertentie Bureau van dit Blad. j oor alt doel waarschuwen geregelde verdienste verzekerd. Daar in 6— 8 uren 12 paar kousen kunnen worden gebreid en daar 3.50 voor betaald wordt, zou die verdienste 3.50 per dag of 100.— per maand bedragen. Het is ons gebleken, dat tal van behoef- tigen op de advertentie geschreven hebben en tegeiyicertfld getracht hebben een voor schot voor den aankoop by een instelling voor Maatseliappciyk Hulpbetoon op te ne men en andere financieel zwakke personen hun spaargeld wilden gebruiken voor den aankoop van de machine, wy stelden daar om een onderzoek in. Volgens! hun inlichtingen is het niet moge- lyk met de machine andere soorten artike len te vervaardigen dan kousen en sokken. Dat een kous, en nog wel door een onge oefend breier, in een kwartier zou kunnen worden vervaardigd, is uitgesloten. Een der deskundigen schatte den benoodigden tyd wel op een uur. De prys der machines wordt voorts veel le hoog geacht. Zij worden door Duitsche fabrieken geleverd zonder merk en zyn daar te lande voor 70 ft 80 Mark verkrögbaar, terwyl men) ze b.v. in Amsterdam voor circa 50 contant koopen kan. Het merk kan elke wederverkooper er zelf op laten zetten. Daargelaten, welke bezwaren uit com mercieel oogpunt tegen het aankoopen van «leze breimachines mogen bestaan, is de gestie van „Wikuua" in elk geval uit soci aal oogpunt te veroordeelen en raden wy dan ook financieel zwokstaande personen ten sterkste af relaties met „Wikuua" aan t«* knoopen, terwyl wy de instellingen voor Waarschuwing. Door het Centraal Archief en Inlich- tingenbureau inzake Mnatsehnppeiyk Hulp betoon voor Nederland te Amsterdam, is een rapport uitgebracht betreffende «le N.V. Productie van gebreide goederen als huis werk met breimachines „Wikutm". wy ont- leenen hieraan het volgende Sedert eenigen tyd bevatten tal van bla den. in hoofdzaak provinciale, advertenties, waarin 0.111. loonend huiswerk wordt aan geboden. «hit. te verrichten is met «1e huis- breimachine ..Wikuna". Een verdienste van ƒ3.00 per dag en meer wordt in he^ uitzicht gesteld. Nadere inlichtingen zyn te verkrij gen aan een adres te Amsterdam. In «1e ge schriften mef nadere gegevens, die aan aan vragers worden toegezonden, staat vermeld, dat met. «le huisbreimachine „Wikuua" ver vaardigd kunnen worden kousen, sokken en alle verdere soorten tricotages in «le meest verschillende uitvoering. Bijzondere voor oefening zou niet noodig zyn, terwyl clo ma. chine zoo vlug werkt, dat b.v. een kous in L> minuten vervaardigd kan worden. De breiers moeten zieli een machine aanschaf fen tegen den prys van /2(H).—. contant of ƒ240.— tegen betaling van ƒ100.— direct en «le rest in niaandtermynen van 10. terwijl voor de richtige afbetaling tweeper sonen moeten borg staan. De leveranciers der breimachines stellen voorts in uitzicht, «lat zy aan de koopers gedurende den tyd dat do machine nog niet is afbetaald, alle beuoodigde garens zullen leveren en «laarte- genover alle producten, mits goed vervaar- :i;ink,i,i.-ii Zoodoende is een Tic LoonopZandsche Smokkcl-affaire- Hoofdstraat «Ie aandacht van den Inspec teur van Politie, Helsland, wyl liy een nieu wen gleufhoed droeg, nieuwe pantoffels aanhad en overigens in erg beslykte en ge havende kleederen stak. Daarby waren de handelingen van he! personage opvallend zenuwachtig vreemd. De Inspecteur reed den man op de fietsj na en verzocht liem mee te gaan om zich te legitimeeren. Behalve de vreemde kleeding hn«l de man bloed aan «1e handen en op het front. Ondervraagd gaf by op O. v. B. te heeten, wat later by fouil leering uit een pasavant bleek waarheid te zyn. De man was uit Chaam afkomstig. Informntie's telefonisch by den Burgemees ter te Chaam genomen, klopten met het on- «lerzoek. Ofschoon do Inspecteur voelde met iemand te «loen te hebben, dien hy van iets verdacht, moest hy wegens gebrek aan fei- ten den man Tfcnstreeks half tien loslaten. In den namiddag gingen geruchten aangaan de het in beslag nemen van jenever te Loon- op-Zand. Daar ha«l zich het volgende afge speeld. Woensdag ontdekte de ryksvehlwach- ter Pulles aldaar, dicht by den weg Loon opZandde Moer, verborgen in de bos- schen 4 vaten jenever. Ily waarschuwde den Inspecteur der Dir. Belastingen te Wanlwyk en geregeld zouden «1e vaten bewaakt wor den om de vervoerders te snappen. Donder dagavond omstreeks halï elf kwam een auto uit de richting de Moer, «lie met volle lichten «1e plaats voorbij reed en daarop met bijna gedoofde lichten tot dicht hy' de plaats waar de drank verborgen was, terugkeerde. Drie mannen stegen uit den wagen en droegen één der vaten in den auto. Daarop sprong de ryksveldwaehter P. met getrokken revol ver voor den wagen, roepende „halt, ryks- politie". De chauffeur sprong snel in den wagen zette den motor aan en reed den agent by na onderstboven. Eén der helpers was mede in den auto verdwenen. P. sprong daar. na op nummer drie toe, die trachtte te ont komen door in den diepen drainagesloot te springen. P. sprong hem na, doch kon den man, die bedekt was met vetten, glibberige» modder, niet vasthouden. Toen P. zag. dat zyn man hem ging ontvluchten lostte hy eenige schoten uit «1e revolver, doch «le man verdween in de duisternis. •TT\ :2fct ïv r« x v m mwim V k e mttmwo a-**., W. op den Heikant reeds heel vroeg in den j ■i;ln 11 zijn gehouden, morgen was aangekomen. Daar had hij zyn Binnenkort hoopt de Pers-commis- kleeren gereinigd en zich gewassclien. De sie op het bovenstaande term- te k-o- eene pantoffel die hy drom; had hy daar men zoodra het een en ander rasteren verwisseld voor een paar klompen. De'groot- ste scheuren in zyn kleeding werden door M. dichtgenaaid. De daar achtergelaten pan toffel paste juist by «len pantoffel door de politie in den moddersloot gevonden. By S. in «1e Hoofdstraat kocht B. daarna een paar pantoffels en by S. tegenover de Peporstr. een nieuwen hoed. Nu waren er feiten ge noeg byeen om den man andermaal te arres teeren. Op verzoek van den Burgemeester werd daarop aan den Burgemeester van Chaam opsporing en voorleiding van B. ver zocht op grond van weerspannigheid en frauduleus vervoer vangedistilleerd. Zater dagavond werd van B. daarop wederom al hier binnengebracht. Het onderzoek diiuit momenteel nog voort. De drie vaten jenever zyn natuurlijk in beslag genomen. 4 vaten jenever, die zich* onder Loonop Zand heeft afgespeeld. Deze berichten be rustten gedeeltelijk op fantasie en waren on volledig. Waar we reeds direct met de zaak op de hoogte waren, doch «1e politie ons ver zocht nog niets te pnbliceeren, daar dit mo- ROTTERDAM, 31 Juli. Ter veemarkt rep heden aangevoerd 198 paarden, 44 v- leus. 1 ezel. 927 magere runderen. 704 vol runderen, 248 vette kalveren, 316 nuclit kalveren, ISO graskalveren, 244 schapen lammeren, 92 biggn. 3 bokken nf gelten, «i verb topers. Pry zen perpond koeien 32t 36 et.. 4547 ct., 5154 ct.ossen 41 4446 et., 5051 et.stieren 36 ct., 40 4456 ct.kalveren 50—55 ct., 60—624 70-75 ct. Pryzen per stuk van mager w melkkoeien 200—420kalfkoeien ƒ200 410: stieren ƒ100—540; pinken 100— graskalveren ƒ30—70: vaarzen 160—22 paarden ƒ200—300; slachtpaarden ƒ100 170; hitten 120175; veulens ƒ75li' biggen 814; biggen peil week 1.30—1. overloopers ƒ18—30; fok nuchtere kak ren ƒ2025, slacht nuchtere kalveren —28. do te geven, ons nlzydig laten inlichten. De j 1 1<> en 1« ept. a.s. groote geschiedenis is de volgende. Vrydagmorgen feosten te houden. reeds heel vroeg trok een persoon in de Bereids hebben vele vooraanstaande

Echo van het Zuiden | 1928 | | pagina 6