^5 een nel Dagmeisje Dagmeisje Bel aangewezen adres Bewaar llw cassations deze hennen waarde, II. 10.-- wordt II. 0.S0 terugbetaald. Pakpapier. Verkrijgbaar Grootestraat 198 Tel. 183. rlAN? a B B I B B I I L. J. F. Ver wiel, Woensdagavond plotseling overleden en aan wien wij in ons vorig nummer eenige woorden wijden. nog liet vuur te blusschen, docli zon der resultaat, daar de vlammen gretig voedsel vonden in de steeds uit de kraan loopende benzine. Ook de stoom spuit die spoedig ter plaatse was, kon het vuur niet meester worden, totdat men tenslotte met karrevrachten zand een grooten dam voor den brandenden tankwagen wist op te werpen, waar door ook de afvoerkraan geheel werd afgesloten en dus den brand direct op hield. Bijna 2 uur heeft men noodig gehad om het vuur geheel meester te worden. De schade aan verbrande benzine en materiaal is niet zeer be langrijk. Een groot aantal toeschou wers sloeg op eenigen afstand den brand gade. Mr. A. E. J. Baron van Voorst tot Voorst, f Vrijdag jl. is in den ouderdom van bijna zeventig jaren overleden de commissaris der Koningin in Noord- Brabant, mr. A. E. J. baron van Voorst tot Voorst. Geboren den 13den December 1858 te Elden, gem. Eist, promoveerde hij in 1884 te Leiden in de rechtsweten schappen en werd in 1886 candidaat- notaris. Daarna is hij burgemeester van Huizen bij Arnhem geweest, lid van de Provinciale Staten en ook van de Gedeputeerde Staten van Gelder land. Den lsten September 1894 werd hij geroepen tot de hooge functie, welke hij bij zijn overlijden nog be kleedde en welke dus bijna 34 jaren door hem is vervuld. Onder zijn bestuur is de provincie belangrijk vooruitgegaan op verschil, lend gebied. De ontwaterings- en af wateringswerken werden krachtig ter hand genomen, de nieuwe Maasmond, het Wilhelminakanaal en het kanaal 'sBosch Drongelen kwamen tot stand. Ter beteugeling van de Maas wordt thans de linker Maasdijk verbreed en verhoogd. Het wegennet werd belang rijk uitgebreid en verbeterd van ver scheidene tramwegen werd de aanleg door den commissaris bevorderd, ambachts-, vak en handelsonderwijs, landbouw en veeteelt hebben veel aan hem te danken. Belangrijke ontgin ningen zijn vooral door zijn steun tot stand gekomen. Onder zijn bestuur kwam de electrificatie der provincie tot stand. Een nieuw gebouw voor de griffie werd opgericht en op zijn aan sporing zijn vele gemeentehuizen ver nieuwd of hersteld. De nu overledene was o.m. voor zitter van den raad van toezicht der P.N.E.M., curator van de Rijks-uni versiteit te Utrecht en eere-voorzitter van het Provinciaal Genootschap voor kunsten en wetenschappen in Noord- Brabant. De overledene was grootofficier in de Orde van Oranje Nassau, ridder in de orde van den Nederlandschen Leeuw, ridder in de Souvereine Orde van Malta, grootofficier in de Kroon orde van België en begiftigd met de Albert-medaille van den koning van België. De overledene was een voorbeeldig katholiek, die de charitas in velerlei opzicht behartigde en een krachtige werker voor zijne provincie en hare tallooze instellingen van industrie, handel en kunst. De provincie heeft aan zijn bestuur zeer veel te danken. BEKRONINGEN OP DE HAAGSCHE TENTOONSTELLING 1928. C onfcc t ie schor rnverk. Luxe schoeisel, bui tenia tidsch fabrikaat. Gouden medaille Herman Hirsch A. G., Holice (Tsj. Slowakije), vertegenwoordiger H. C. van Hemert, 's-Gravenhage. Gouden medaille Florsheim Shoe Cy., Chicago, vertegenwoordiger H. C. v. Hemert, 's-Gravenhage. Gouden medaille Van den Berg frères Iseghem, vertegenwoordiger M. Lam, Amster dam. Gouden medaille Fred. Cook Ltd., Lon den, vertegenwoordiger M. Lam, Amsterdam. Verguld zilveren medaille Karl Bondy, Weenen, vertegenwoordiger Philip v. Beets, Amsterdam. Verguld zilveren medaille Green Sons, Northampton, Vertegenwoordiger Philip v. Beets, Amsterdam. Luxe schoeisel, binnenlandsch fabrikant. Gouden medaille Kon. Stoomschoenenfa- briek A. H. van Schijndel, Waalwijk. Gouden medaille Firma Kerst Oerle- rnans, Capelle (N.B.), met bijzondere ver melding voor den grooten vooruitgang bij haar fabrikaat. Burger Schoeisel. Gouden medaille N. V. Paymans' Schoenfabrieken, Oisterwijk. Verguld zilveren medaille Stoomschoen- Beroepsschoeisel. Dongen. Gouden medaille Frans v. d. Assum, Verguld zilveren medaille Firma Joh. van Duyn, Rotterdam. LEDER, Reparatie-croupons. Gouden medaille met Lauwerkrans N. V. Lederfabriek v.b. Gebr. Theeuwes, Reijen. 'Gouden medaille N.V. Vachelederfa- briek A. v. Wezel, Reijen. Verguld zilveren medaille Firma S. J. J. Brouwers Zonen, Reijen. Kuipzoolleer. Gouden medaille Firma J. Leijten, Don gen. FOURNITUREN. Creams. Gouden medaille met. eervolle vermelding: E. Brown Son's Meltonian cream, Lon den, vertegenwoordiger S. Kogel, Amster dam. Gouden medaille The Nugget Polish C}7., Londen, vertegenwoordiger M. Lam, Am sterdam. Gouden medaille Everett Co., Londen, vertegenwoordiger I. Coëlho, Amsterdam. Verguld zilveren medaille Egbert Gün- ther Söhne, Dresen (Eg-gi'i), vertegenwoor diger Louis Frankenhuis, Rotterdam. Verguld zilveren medaille Firma Bis send Huet, Billancourt, vertegenwoordi ger N.\v.b. firma H. L. Kan 's Gravenliage. Eervolle vermelding N.V. Furmoto Solitaire, Berlijn, Den Haag. Zilveren medaille Fa. Wed. Meier Wolff, Meppel. WEDSTRIJD VOOR GEZELLEN. Onderwerkmaken. lste prijs, No. 2, Didier, Den Haag. lste prijs, No. 9, P. Kleijn, Den Haag. lste prijs, No. 10, A. Gourin, Den Haag. lste prijs, No. 18, J. Moonen, Den Haag. 2e prijs, No. 1, J. Lacet, Haarlem. 2e prijs, No. 3, C. Hamers, Den Haag. 2e prijs, No. 5, A. Swaters, Den Haag. 2e prijs, No. 6, A. Markens, Rotterdam. 2e prijs, No. 7, M. v. d. Berg, Den Haag. 2e prijs, No. 8, L. Verhelst, Den Haag. 2e prijs, No. 11, v. d. Wiel, Den Haag. 2e prijs, No. 13, Le Brun, Haarlem. 2e prijs, No. 14, Duivenvoorde, Haarlem. 2e prijs, No. 16,Haarlem, Scheveningen. 2e prijs, No. 17, J. Poel, Scheveningen. Stikkers. lste prijs, van Diggelen, Haarlem, lste prijs, Scheer, Den Haag. lste prijs, Smit, Scheveningen. lste prijs, J. J. v. d. Veen, Den Haag. lste prijs, W. v. d. Vlerk, Haarlem. 2e prijs, H. Hekking, Den Haag. 2e prijs, J. Loevendie, Rotterdam. Gereedschappen. Goud, Fa. Dick te Esslingen, (Duitschl.). Machines. Goud met eerekruis, Fa. Alberts Co., Amsterdam. Goud, Aug. Kulche, Tilburg. erg. Zilv., Fa. Timmerman, Amsterdam. Verg. Zilv., Frans Ivessen, Utrecht. Zilver, Continentale Mij. voor Handel en Industrie Nijmegen. Zilver, an Doorn v. Gortel, Nijmegen. Eervolle vermelding, Vlasveld, Rijswijk. ADVERTENTIëN. De fa. Kerst Oerlemans, |s Capelle ontving de gouden medaille in de afdee- g Luxe Schoeisel, met bijzondere vermelding voor den grooten vooruit gang van haar fabrikaat, op de Intern. Tentoonstelling voor de Schoen- en Lederindustrie te 's Gravenhage, op 16—19 Juli j.l. Firma J. Leijten, Sterenborg, fabriek „Hilvaria", firma G. F. Knijpers, Hil varen beek. Zilveren medaille Dongen. Zilveren medaille H. B. Lichtenvoorde. Zilveren medaille N.V. v. d. Sanden's Stooinschoenfabriek, Veldhoven. Ticeede soort wandel- en avondschoeisel. Verguld zilveren medaille Eatough Ltd., vertegenwoordiger firma Van de Klioer, Frank Co., Rotterdam. Zilveren medaille S. A. „Chaulux'', Hal bij Brussel, vertegenwoordiger firma v. d. Kar Sarphatie, Amsterdam. Zilveren medaille Mansfield Shoe Cy., Voor terstond gevraagd; wegens zit kte der vorige. Adres jOS ZIJLMANS, Vleesch- houwerij, Waalwijk 40917 Gevraagd voor direct Een net of voor dag en nacht. Adres Mevr. DE LEEUW van Teeffelen. Laageinde Waalwijk voor Waalwijksche Stocmdiukkeiij Antoon Tielen. Lederverven. j Gouden medaille: Chem. Lederverffabriek „De Admiraal", Zeist. Etalage artikelen. Gouden medaille Firma van Gelder I v. Ginkel, 's-Gravenliage. Eervolle vermelding Fa. T. Den Haag. Uit poetsartikelen. N.V. Bost-on Blacking B. Huisman, Gouden medaille Cy., Tilburg. Tacks. Eervolle vermelding Pelikaan Tacks, Ltd., Mansfield, vertegenwoordiger Drukker vertegenwoordiger N.V. Leder- eu Fourni- Het Rechtspositiecongres van den Ned. R.K. Bond van Handels-, Kantoor- en Winkelbedienden „St. Franciscus v. i Assisië", op Zondag 2 Sept. te Utrecht. Naar wij vernemen zal dit congres worden gehouden in het Gebouw voor „Kunsten en Wetenschappen", terwijl als sprekers zullen optreden: de heer P. Serrarens, secretaris van het Inter nationaal Christelijk Vakverbond en de Zeereerwaarde Pater G. Vrijmoed, O.F.M. en Polak, Amsterdam. Huisschoenen. Gouden medaille Golo Schuhfabrik A. G„ Frankfort a.d. M„ vertegenwoordiger N.V. Sehoenhandel Drukker Polak, Am sterdam. Gouden medaille F. Monteith-Sanders, vertegenwoordiger M. Lam, Amsterdam. Verguld zilveren medaille Schuhfabrik Confluentia, Jos. Cornelius Jr. A. G., Co- blenz, vertegenwoordiger firma v.. d. Kar Sarphatie, Amsterdam. Zilveren medaille W.^Diels, Antwerpen, vertegenwoordiger D. Mouwes Co., Am sterdam. Kinderschoenen, binnenlandsch fabrikaat. Gouden medaille Kon. Stoomschoenfa- Vriek A. H. v. Schijndel, Waalwijk, verte genwoordiger Philip v. Beets, Arasterdam. Zilveren medaille N.V. Schoenfabriek „De Ooievaar", Groesbeek. Kinderschoeisel, buitehlandsch fabrikaat. Gouden medaille Fa. van Hilst, Heren- vertegenwoordiger firma Vau ue Rlioer, Frank Co., Rotterdam. Orthopaedisch schoeisel. Arehskoe Verguld zilveren medaille Company, Amsterdam. Verguld zilveren medaille Firma Hoff man Frank, KeulenNippes, vertegen woordiger firma van de Kar Sarphatie, Amsterdam. turenhandel v.b. S. Prins, Amsterdam. Eervolle vermelding voor schitterende in richting van den stand Firma Alex de Haas, 's-Gravenhage. MAATSCHOEISEL. Groep 1. Luxe Schoeisel. Goud, J. P. van Duijne, Scheveningen. Goud, J. H. Maks (Fa. Hessels Maks), Den Haag. Verg. Zilver, F. van Diggelen Zoon, Haarlem. Verg. Zilver, Fa. A. J. Linnewever, Den Haag. Zilver, Alex Huijkman, Haarlem. Zilver, C. van Maren, Den Haag. Brons, J. van Rijswijk, Den Haag. Groep 2. Normaal en met geringe af wijkingen. Verguld Zilver, J. Drukker, Zaandam. Zilver, Harry Happel, Den Haag. Zilver, Reinhold Schutz, Den Haag. Brons, P. L. C. Bodaan, Rotterdam. E.V., C. Labrie, Den Haag. E. V., W. van Lokven, Veghel. Groep 3. Orthop. Schoeisel. Verg. Zilver met extra vermelding van lof, Alex. Huijkman, Haarlem. Verg. Zilver, J. A. Schlaghecke, Arnhem. Zilver, P. L. C. Bodaan, Rotterdam. Zilver,, C. van Maaren, Den Haag. Brons, Fa. A. J. Linnewever, Den Haag. E. V., F. van Diggelen Zoon, Haarlem. t I Voor den inmaak Cayenne Peper. Fenkel zaad. Mosterd zaad. Gemberwortel. Perkamenlpaoier. Azijnessence enz. enz. ..DDOeiSTElll VU IIP"

Echo van het Zuiden | 1928 | | pagina 8