AlgeMe opruiming van Menspakjes. MactiireniiaÊI fa. A. Mm, Hay. je Zen", iiaalsiieuvol Marktberichten. waar de afdeeling Kaatsheuvel met een vijftal uitkwam, werd de heer H. Molenschot alhier hoogste korpsschut- ter mit 55 punten en behaalde de heer Chr. Voogd bovendien nog een personeelen prijs. Processie. Tot heden werder. voor de pro cessie Kaatsheuvel en Omstreken naar Kevelaar ruim 360 kaartjes verkocht voor volwassenen en 20 kinderkaart Brand. In de Prov. Nrdbr. 's-Hertogenbos- sche Courant lazen we een verslag van een brand die Dinsdagavond in 't Loonsch Hoekje plaats had. Onder meer onnauwkeurigheden vermeldt de Waalwijksche berichtgever dat de buurvrouw uit het bran Jende huis een half jarig kindje redde, dat destijds ais de 10000e inwoner van de gemeente Loonopzand werd ingeschreven. Den correspondent zij hier opgemerkt, dat de 10000ste niet Vermeer, doch Kuys heette KERKNIEUWS. De zeereerw. drs. J. H. Keijsers S J. rector—directeur van het St. Willibrordus college te Katwijk aan den Rijn is benoemd tot rector- directeur van het St. Canisius colege te Nijmegen, terwijl de rector—direc teur van het Si. Canisius-Colege te Nijmegen de zeereerw. heer V. Esser S. J. is benoemd lot directeur van 't nieuwe convict .Huize Katwijk-, te den Haag. KUNST EN LETTEREN. Prijsvraag voor Tooneelschrijvers. Buitengewone deelname. Naar wij vernemen zijn op de prijs vraag voor het schrijven van een oor spronkelijk Nederlandsch tooneelstuk ui geschreven door het Maandblad .Ons Tooneel" (uitgave Firma J. Heijnis Tsz. te Zaandijk) niet minder dan 104 inzendingen binnengekomen. De jury, bestaande uit Mevrouw B. Ranucci-Beckmann en de heeren J. B. Schuil en A. J. Zoetmnlder, hoopt haar uitspraak in de maand September a.s. bekend te kunnen maken. GEMEENTERAAD. EETHEN. Herdenking overlijden van den Commissaris der Koningin. Gisterenmorgen negen uur kwam de raad dezer gemeente bijeen, onder voorzitterschap van den Edelachtbaren heer Burgemeester Brune. Afwezig de leden Donker en de Bruin. Na de opening der vergadering ver heffen de voorzitter en de leden zich van hun zetels en houdt de voorzitter de volgende herdenkingsrede naar aanleiding van hef overlijden van den Commissaris der Koningin deze pro vincie. Bij het Gemeente-bestuur is inge komen een schrijven van Ged. Staten dezer provincie waarin het overlijden wordt medegedeeld van Mr. baron van Voorst tot Voorst, Commissaris der Koningin in deze provincie. Ik meen dit treurig feit u te moeten mededee- len, omdat ik aan uwe belangstelling en waardeering voor den persoon des overledene niet mag twijfelen. Wat de heer van Voorst tot Voorst in de 34 jaren dat hij Commissaris was voor de provincie in het geheel en de gemeenten in het bijzonder is geweest, is u uit eigen wetenschip bekend of hebt u dezer dagen in de dagbladen kunnen lezen. Hij was een edelman in waren zin. Hij kenmerkte zich door strikte on partijdigheid en rechtvaardigheid en had een open oog voor alles wat de welvaart dezer provincie kon bevor deren. De landbouw en veeteelt had den zijn voortdurende belangstelling; waterschaps-aangelegenbeden, verbete ring van wegen, enz. ontgingen zijn voortdurende aandacht niet. In één woord, hij was een groot figuur, een man aan wien de provincie zeer veel verliest. Ik meen te spreken namens U allen, als ik zeg. wij betreuren het verscheiden van onzen Commissaris der Koningin zeer en zullen hem steeds met groote waardeering voor zijn persoon en werk blijven gedenken. Notulen. Door den Secretaris worden de notulen der vorige vergadering voor gelezen. j Behoudens een kleine opmerking en de stem van den heer v. Buuren tegen, werden de notulen onveranderd vastgesteld. Ingekomen stukken, w.o. a. Goedkeuring van Ged. Staten tot het aangaan van een Kasgeidleening. b. Begrooting en rekening van de Gezondheidscommissie, waaruit blijkt, dat deze gemeente f 113.35 heeft bij te dragen. c. Beslissing van de Kroon, waarbij aar den Burgemeester dezer gemeente toestemming wordt verleend tot 1 Mei VOOR DEN LEEFTIJD VAN 4 TOT 12 JAAR: Pakjes van 14.75 voor 12.25, 11.95, 11.45, 11.25. Qekleurde Tricot-jurkjes, lila blauw, rose zeegroen 1 1.58. Gekleurde Tricot pakjes, lila-blauw, rose zeegroen 1 1.58. Bijpassende mutsjes 54 ct. Deze jurkjes en pakjes zijn gegarandeerd kleur en waschecht. ZEER STERKE SERIE KOUSEN IN BEIGE, GRIJS EN ZWART. Maat 1 2 3— 4 5 6 7 8 Prijs 24 - 29 34 - 39 -44-49-54 59 ct. In DAMESKOUSEN hebben wij voor elke kleur schoentjes een paar kousen. In Macco van 39—49 ct. In Fll d'écosse van 79—98—139 ct. In prima Zijden kousen van 98—145—165 ct. BIJ elk paar kousen ontvangt U een pakje Lux gratis Combinatie Homo-Bonus, 185 zaken in Nederland. 1929 in de gemeente Heusden te mogen wonen. Al deze stukken worden voor ken nisgeving aangenomen. Vaststelling kohier straatbelasting. Wordt vastgesteld als ter tafel ge bracht, in ontvangst, aanwijzende f 1597.84. Ten vervolge op het aangehouden verzoek in de vorige vergadering stellen B. en W. voor om aan 't Groene Kruis f200 subsidie te verleenen. Ge vraagd wordt f250, doch gezien de rekening meenen B. en W. dat f 200 voldoende is. De Voorzitter is van oordeel dat het Groene Kruis bij de vervanging van een verpleegster te ruim is ge weest met de geldmiddelen. Mej. de Rooi verdiende f 110 per maand, terwijl aan een plaatsvervangster, en nog wel een ongediplomeerde f 150 werd gegeven. v. Buren. En zijn de geruchten waar die U in de vorige vergadering noemde Voorzitter. Ja, grootendeels. De behandeling van mej. de Rooi iiet veel te wenschen over. Enfin, dat zijn geen dingen voor een openbare ver gadering. Vos. We moesten noodgedwongen deze noodhulp nemen. We hadden alle mogelijke moeite gedaan voor een andere, maar 't ging niet. Daar kwam nog bij dat deze verpleegster niet kon fietsen en alles per auto af- egde. v. Buren. Ik zou niet aan de sub sidie van 't Groene Kruis gaan knib belen. We moeten de zieken niet ie cort doen. Vos. Ik stel voor om f250 te geven. De heer van Buuren steunt dit voorstel. Dit wordt echter verworpen met -2 stemmen. Voor stemden de heeren Vos en v. Buuren. Besloten wordt aan den heer v. Dijk, aan den Genderschendijk een stukje grond te verkoopen voor 150. Aanbieding gem rekening Hieraan ontleenen wij de volgende cijfers Gewone dienst. Ontvangsten Uitgaven Nadeelig slot f 74.527.21 f84.301.31 f 9.774.10 Kapitaal Dienst. Ontvangsten f 18.257.53 Uitgaven 1 13.900.— Voordeelig saldo f 4.357.53 De rekening wordt ter ondeizoek gesteld in handen van een commissie, waartoe werden gekozen de leden Vos en Lankhaar. Van de rondvraag werd geen ge bruik gemaakt. Hierna sluiting. WAALWIJK. Varkens f 10 14. Eieren 6—7 cent. 's Hertogenbosch, 1 Aug. 1928. Op de markt van heden waren aangevoerd 1989 stuks. 643 stuks hoornvee. 1173 biggen. 52 zeugen. 48 schapen—lammeren. 73 Kalveren. De prijzen waren als volgt Kalfkoeien van f 200—f 360 p. st. Kalfvaarzen van f 190—f325 p. st. Magere ossen en koeien vanf 115—f 190. Vette ossen en koeien van f 0.53 p p lekw Vette ossen en koeien van f 0.48 p p 2ekw Pinken van f 100—f 160 per stuk. Zeugen van f 65—f 110 per stuk. Biggen van .f 1.75—f 1.90 per week. Schapen van f 18—132 per stuk. Lammeren van f12.— tot f20.— p.stak. Handel williger rundvee iets hoogere prij zen. AGENDA'S. WAALWIJK. Zaterdag 3 uur. Jeugdvoorstelling Asschepoetster* in Musis Sacrum. Zaterdag 4—5'/a uur. Gymnastiek voor de aspiranten B G.V. Van 5'/a 7'/i uur voor de leden BG.V. Zaterdag 8 uur, Witte Bioscoop' „Vijf dagen naar Parijs". Zaterdag 8'/2 uur bestuursvergade ring Liedertafel „Oefening enVermaak'B daarna repetitie. Zondag 12 uur. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak", Mannenkoor. Zondag 12 uur. Repetitie Lieder tafel „Tol Bloei der Toonkunst". Zondag 6 en 8'/2uur. Witte Bioscoop, „Vijf dagen naar Parijs". Maandagavond 7 uur verplichte schietoefening voor de leden van hel Gilde St. Crispijn en Crispinianus. Maandag 8 uur. Algem. vergadering van h,et R.K. Ziekenfonds .in den R K. Gildenbond. 1 Woensdag 7'/2 uur. Athletiekcursus voor de leden van „Kunst en Kracht- op het oefenterrein. BINNENLAND, De verjaardag van H Af. de Koningin Moeder. De 70e verjaardag van H. M. de Koningin-Moeder is in het gehaele land met bijzondere luister gevierd. In de voornaamste steden had men verschillende openbare feestelijkheden georganiseerd welke groote belang stelling trokken. Vooral te Soestdijk had men een grootsche huldebetooging en feeste lijkheden georganiseerd. Te ongeveer half vier heeft H.M. de Koningin-Moeder, vergezeld van H. H. de Koningin, Prins Hendrik en Prinses Juliana, alsmede van de vor stin van Waldeck en Pyrmont en van den vorst en vorstin van Asbach, een rijtoer in de omgeving van Soestdijk gemaakt. Het hooge gezelschap nam de voornaamste feestelijkheden in oogenschouw. Het wijkkantoor der Posterijen te Soest heeft een record aantal felicitatie telegrammen voorde Koningin.Moeder te verwerken gehad. Uit alle deeien van de wereld waren felicitaties bin nengekomen. Het personeel van het kantoor had uit Utrecht versterking ontvangen. Ook in onze overzeesche bezittingen heeft men op bijzondere wijze den 70en verjaardag van de Koningin Moeder gevierd, terwijl ook vele buitenlandsche, vooral Duitschebladen hartelijke woorden hieraan wijden GEMENGD NIEÏÏwir De Oceaanviucht van Courtney. De kapitein Courtney, die Woens dag van de Azoren was opgestegen voor zijn oceaanviucht naar New York, is gedwongen geweest op zee te dalen op 500 mijl afstand van de Azoren. Draadloos heeft hij om onmiddellijke hulp verzocht, maar hij deelde mee, dat er geen onmiddellijk gevaar be stond. Drie mailschepen, de Cedric en Celtic van de White Star Line en de President Hayes van de Dollar Line, waren in de buurt en gingen op zoek. Er bestaat nu, naar de Britsche draadlooze dienst meldt, ernstige on gerustheid over zijn lot, want volgens een draadloos bericht te New York van de President Hayes ontvangen, is dit schip op de door Courtney aangegeven plaats aangekomen, maar kan het geen spoor van zijn toestel vinden. Courtney heeft bovendien geen antwoord meer gegeven op draadlooze oproepen. Courtney werd door 3 man vergezeld. Kapitein Courinev gered. NEW YORK, 2 Aug. (Reuter.) Het stoomschip Minnewaska heeft mede gedeeld, dat het kapitein Courtney gered heeft. Woestelingen. Woensdagnacht kwam een luxe auto, merk Overland, uit de richting Enkhuizen in woeste vaart aangere den. Omstanders, die het zagen, ijsden ervan. Even later hoorde men een geweldigen knal Het bleek, dat de auto, waarin chauffeurs van de autobusfirma Kok en Van Meurs te Hoorn waren gezeten, een telegraaf paal -finaal ondersteboven had gere den. De schok was zoo hevig, dat menschen, die een eind verder woon- den, met schrik wakker werden en naar de plaats des onheils vlogen. De auto lag geheel en al uit elkaar, de wielen lagen een eind verder. Van de inzittenden was er een bewuste loos, een had een gat in zijn wang, de derde had zijn schouder gekneusd en de vierde bleek met den schrik te zijn vrijgekomen. Later is het vier tal met een andere auto naar Hoorn vervoerd. Gisteravond heeft een felle brand gewoed in de sigarenfabriek van Gebrs. Kastelein aan de Groenendaal te Gouda. Spoedig na het uitbreken stond het gebouwtje in lichte laaie. De vlammen grepen snel om zich heen. De brandweer tastte het vuur met twee stralen op de motorspuit en twee slangen op de waterleiding aan. Spoe dig bleek echter, dat aan blusschen niet te denken viel. Met groot geraas stortte het dak der fabriek in. Hierna verminderde het vuur snel en om tien uur was het pand geheel uitgebrand. De oorzaak van den brand is on bekend. De eigenaren waren niet tegen bedrijfsschade verzekerd. Door den locaaltrein, die Don derdagmorgen om 11,22 uit den Haag vertrok, is tusschén den Haag en Voorschoten een persoon van middel baren leeftijd overreden en onmiddel lijk gedood. De man zat op de rails toen de trein naderde. Hoewel de wagenvoerder luide signalen gaf, bleef de man op de rails zitten. De wagen voerder remde uit alle macht, doch kon niet voorkomen, dat de man were overreden. Bij nadere informatie bleek, dat het slachtoffer is een zekere van 1)., in dienst bij de Nederlandsche Spoor wegen (afd. bruggenbouw). Woensdagavond heeft op den weg Berlijn Halle bij Zöberitz een ernstig auto-ongeval plaats gehad. Een vrachtauto, die panne had ge had, had men op den weg gezet. Doordat de verlichting buitengewoon slecht was en de met de bewaking van den wagen belaste menscben in slaap waren .gevallen reed een passa giersauto met volle vaart op den auto in tengevolge waarvan het benzine reservoir ontplofte. De passagiers sprongen er tijdig uit doch de be stuurder verbrandde levend. üe sneltrein Parijs—St. Brieuc is bij het binnenloopen van 't station Le Mans gederailleerd. De locomotief en de tender sprongen uit de rails en vielen om. Drie postwagens en een reizigerswagen werden in elkaar ge schoven Tot dusver zijn eródooden en 11 gewonden, o.w. verscheiden ernstig. Donderdagmorgen te kwart voor tienen is de 5 jarige L. A. Geveling, gewoond hebbende in de Oranjeboom- straat 49 II, toen hij in die straat aan het spelen was,ondereen motorwagen van lijn 2 geraakt, welke bestuurd werd door P. W. J. uit de Passer- straat. Vreeselljk verminkt werd het ventje eronder uitgehaald, de dood trad bijna onmiddellijk in. Het lijkje is naar de ouderlijke woning gebracht. Den bestuurder trof geen schuld. De marechaussée heeft de daders van den spoorwegaanslag indenLeg- meerpolder bij Amstelveen opgespoord Het zijn vier jeugdige personenzij hebben een volledige bekentenis af- gelegd Bij de verplaatsing van een slalen sluisdeur, aan den oever van het Neweilandkanaal. door een kraan raakte plotseling de kraan defect Het gevolg was, dat de 500 ton wegende sluisdeur in de diepte stortte. Negen arbeiders werden gedood, terwijl dertig anderen meer of minder ernstig ge wo >.d werden. Een Re iter-bericht spreekt van 12 dooden en veertien gewonden. Een ander bericht uit St. Catharine wijst er nog op, dat bij den aanleg van het Willandkanaal. dat het Erimeer met het Ontariomeer moet verbinden, reeds ongeveer 200 arbeiders om het leven zijn gekomen. Naar men verneemt woedt er bij Sinopoli een ontzaglijke brand, die het geheele dorp Conturella in asch legde, honderd huizen verwoestte en aldus honderd gezinnen dakloos maakte. Tot nog toe valt er slechts een doode te betreuren, hoewel het aantal door het vuur of anderszins verwon den groot is. De brandweer, die uit de onmid- delijke nabuurtschap snel ter plaatse was, slaagde er in het vuur te bedwin gen. Men vermoedt, dat het vuur ontstaan is door zelfontbranding tengevolge van den hittegolf. Volgens nadere berichten moeten bij den brand in het geheel 31 perso nen zijn omgekomen. Te Broek Siuarü geraakie de landbouwer P. Vr. tusschen de maai- inachine. Met ernstige verwondingen werd hij naar het ziekenhuis te Sittard overgebracht. Een l'/a-jang zoontje van den heer H. Koops, jaagpad, te Gouda, dat door het omtrekken van een pot met heete koffie ernstige brandwonden bekwam, is in het Van iterson zieken huis aan de gevolgen overleden. Tengevolge van een ontploffing in een benzine-raffinaderij te Laurens- ville zijn 8 ardeiders gedood en 15 anderen zoo zwaar gewond dat hun toestand hopeloos is. Terwijl een aantal menschen den brand bestreed die door de ontploffing was ontstaan, gebeurde er nog een ontploffing waardoor deze menschen brandende benzine op zich kregen. Sommige zagen er uit als brandende toortsen. ~VËRV0ÏG PROVINCIAAL NIEUWS. Aanbesteding, Uitslag der ouderhandsche aanbe steding voor de verbouwing van 2 Winkelhuizen en een bovenhuis op den hoek van de Markt alhier, voor de Levensverzekering Maatschappij „Noord Braband" door 't Architecten bureau van Ree en Bossaerts, alhier. A. A. H. Kramer, Genderen f21.734 J. v.' Wijn gaai den J. Janssen, Rotterdam f20.469 H. Maas, Waalwijk 118.200 fa. Wed. Aarts Zn. Waalwijk f 17.540 J. de Boni, Nieuwkuik f 17.500 Zw. Treffers Zn., Waalwijk f17.490 C. Michael, Vrijh. Capelle f 17.440 G. de Bont, Nieuwkuijk t 17.019 W. van Heesch, Waalwijk f 15 966 Joh. v. d. Ven, Tilburg f15 885 C. B. Timmermans. Sprang f14.987 Gunning in beraad. Nieuwe oven gasfabriek. De nieuwe oven aan de gasfabriek alhier is dezer dagen gereed gekomen. De vuren voor de verwarming zijn inmiddels ook ontstoken. Demping van een gedeelte van de Loint. Reeds geruimen tijd werd de nood zakelijkheid gevoeld om het gedeelte Loint van af de fabriek der firma Hoffmans tot de Putstraat te dempen. Het zal zeer velen genoegen doen te. vernemen, dat thans door het Ge meentebestuur met de firma Hoffmans en het Polderbestuur is overeenge komen om voor gezamenlijke rekening 't werk aldaar te doen uitvoeren. In de eerstvolgende Raadsvergadering zullen B. en W. aan den Raad voor stellen voor de uitvoering van ge noemd werk een crediet beschikbaar te steilen. Trottoir-aanleg en rioleringswerken te v.mBaardwijk. Van gemeentewege is men deze week met een groot aantal werklieden begonnen met de omvangrijke werk zaamheden van trottoir--aanleg en rioleering in v.m. Baardwijk. Het zal velen misschien verwonderd hebben dat de trottoirs op dit begin punt zoo smal blijken te worden. Wij willen er tot goed begrip op wijzen dat dit niet overal zal zijn. De ge meente moet echter rekening houden met de voorschriften omtrent de breedte van den Provincialen weg, die minstens 6.20 Meter moet be- dragen, waardoor op sommige punten van v.m. Baardwijk slechts een zeer smal trottoir kan overschieten (het komt voor van 60 c.M.). Op andere plaatsen waar dit kan, wordt natuur- ijk het troittoir van behoorlijke breedte. Gedenkboek Dioc. Bond. Om een ruimere verspreiding van bovenstaand prachtig geïllustreerd Ge denkboek onder de leden te bevorderen, )esloot het bestuur van de R. K. Werkliedenvereeniging alhier, om aan de eerste 50 leden die een exemplaar bestellen, een reductie toe te kennen van 15 cent per exemplaar, zoodat voor hen, die spoedig bestellen, den prijs slechts 25 cent bedraagt. Bestel lingen worden ingewacht bij hetbestuur. Sjef van Dongen. De heer Sjef van Dongen, thans onderweg van Spitsbergen nasr Neder land, Is door de vereenlglng Neder land ir. den Vreemde uitgenoodigd, na zijn terugkeer in ons land, een voordracht te houden voor de leden van genoemde vereeniging over zijn Poolavonturen. Vandaag zal de nieuwe spring- toren der Zwemclub Geertruidenberg feestelijk in gebruik genomen worden. Bij deze gelegenheid zal de Rotter- damsche reddingsbrigade een demon stratie geven in het redden van drenkelingen en zullen door de leden dier brigade fantasie sprongen worden uitgevoerd, terwijl voor juniores leden der Zwemclub Geertruidenberg een zwemwedstrijd is uitgeschreven. jes.

Echo van het Zuiden | 1928 | | pagina 10