I Dames- en Heerenhapper üjn JET 1NKEB" Speciaal Hoeden- en Pettenmagaziin Uuctiterstraat 65, - 's Bosch. Magazijn „De Eefler" neeren- en mnderhleeding Rlagaziln „De Meiaap", Champea m Jiiskoiim - Reisbenoodigdbedea, Mooi Bébé-goed HEEREMM0DE5 COERTS-KUyPER IZW LA Het adres voor Ie klas Vakkundige bediening. Rondbreimachines. VOOR HANDEL EN INDUSTRIE. la 's-Hertogenbosch Ridderstraat 7, APARTE SALONS. Het goedkoopste adres. Zadelmakerij P. KOESEN Hinthamerstraat 61, 's-Bosch. Rugzakken, - Hangmatten, 2 Veld- en Thermosflesschen, M Rijzadels. Sporen, Zweepen, x Tennissport-artikelen.5 V1SCHSTRAAT 14, 's BOSCH. alsPakjes, Truitjes, Jurkjes, Hoedjes, Mutsen, Kousen, etc. Het aangewezen adres voor Uw Hooge Steenweg 14 - DEN BOSCH. - Naast ijzerhandel Van Miert.) Voordeellger als elders. Zondags tot 12 uur geopend. Firma G. J. METTROP ZOON Kantoorboekhandel, Markt 37 Teleloon 3«5, '8-HERTOGENBOSCH. Technische papleren, Transparant detail-lichtdrukpapieren, Teekenpapieren, watervaste teekeninkten-verf en penseelen, teekenborden en haken, alsmede Driehoeken in alle grooten in hout en celluloid. VRAAGT MONSTER EN PRIJS. Veikiijgbaar bij H. VERHULST Heerenmodemagazijn, Markt 5. - 's-BOSCH. Het Ideale Haarwaschmiddel tegen roos en Haaruitval. Overal verkrijgbaar a 50 cent per flesch. Weet U dat U met onze Rondbreimachines van 10 tot 12 gulden per week thuis kunt verdienen? Wij geven U een werkcontract op zegel van minstens drie jaar vast werk, terwijl de machine gegarandeerd is voor3jaar. Wij spiegelen U niets voor maar leeren U kosteloos breien ook bij U thuis. Vraagt prijsopgaaf en conditiën aan den vertegenwoordiger J. A, VOGEL, voorheen Herven 11, Orthen, thans Snellestraat 5 en 7, 's-Bosch. Onmiddellijk na den oogst ontwik kelde zich, hoofdzakelijk ten gevolge an een wat levendiger export naar België, een wat meer geanimeerde ïandel. De binnenlandsche handel reageerde daarop wel eenigszins.doch langzaam en in geringe mate. Toen na eenigen tijd bleek, dat de mogelijk heid van een tekort wegens bedorven hooi of een te kleinen oogst, zoowel n België als in Holland, vrijwel uit gesloten was, kwam de handel al spoedig tot een toestand van groote calmte tegen iets lagere prezen. In Duitschland bleek niet alleen een voorliefde voor Zuid Fransche .uceme nog steeds aanwezig, doch ook de binnenlandsche oogst kwanti tatief nogal mee te vallen, zoodat claverhooi minder aftrek vond dan verwacht werd en de prijzen van dit artikel dan ook zelfs regelmatig lager liepen. Een eigenaardig verschijnsel is het feit, dat hoewel het verbruik van hooi en klaver de laatste jaren nu juist niet is toegenomen, het aan tal personen, dat deze artikelen ver- ïandelt. aanzienlijk grooter geworden is. Het wordt daardoor steeds moei- ijker deze waar te plaatsen en daar voor loonende prijzen te maken. Bij de boeren werd besteed voor z.g. eerste soort (waarvan de kwaliteit vaak nog al te wenschen overliet) hooi tot f21, klaver tot f20, rogge- stroo tot f 10, tarwestroo tot f 9, haver stroo tot f9, alles per 1000 pond Voor geperste waar bij den boer werden naar verhouding eenige gul dens meer besteed. Landbouw en Veeteelt. MLJNHARDTs Hoofdpijn-Tabletten 60 ct. Laxeer-Tabletten 60 ct Zenuw-Tabletten 75 ct. Staal-Tabletten 90 ct. Maag-Tabletten 75 ct. By Apoth. en Drogisten. eenige coöperatieve fabrieken goede, door andere daarentegen lage prijzen werden betaald. De hoolprijzen waren in het begin redelijk en in den nazomer iets op loopend. De klaverprijs was goed. Paarden. Door verminderde ffïzetis de paardenfokkerij ingekrompen, de prijzen worden toch iets vaster. Vee. De vetweiding en beweiding van kalf- en jongvee gaf bevredigen de resultaten, ook waren de uitkom sten van de melkerij redelijk te noe men. Varkens. Fokkerij en mesterij waren beide zeer slecht en gaven dan ook onvoldoende resultaten. Schapen. De schapenhouders noe men de resultaten van dit jaar be vredigend. Huur en koopprijzen. Nog steeds blijven de huur- en koopprijzen van het land in verhouding tot de uit komsten der verschillende bedrijven te hoog. Resumé. In het algemeen zijn de prijzen en opbrengsten der producten niet te beschouwen als de meest drukkende factoren bij den landbouw, doch meer de hooge huur en koop prijzen en hooge productiekosten Er moet naar een meer economische werkwijze worden gezocht om de bedrijven loonend~te maken. Tuinbouw. Voor den tuinbouw, die zich in het afgeloopen jaar weer uitbreidde, werden de verwachtingen door een zeer ongunstig seizoen meerendeels teléurgesteld. Verschillende cultures mislukten grootendeels of gaven een onvoldoend beschot van doorgaans mindere kwaliteit. Wat de glascultures betreft werd komkommerteelt vrijwel 'n mislukking De opbrengst boor.en was slecht. De prijzen der groenten waren meerendeels lager. De fruitoogst was goed Wat het kleinfruit betreft was de prijs der zwarte bessen laag, ten deele echter goed gemaakt door een flink beschot Zoowel appelen 'als peren gaven een goeden oogst. Vooral de laatsten waren echter veelal klein van stuken minder ooglijk. De prijzen waren over het algemeen laag. halve een batig slot was van f 143.90 en tevens, dat de raming der bijdragen voor de stad voor 1929 bedroeg f95, welke post op de begrooting zal wor den gebracht. Ten slotte nog een verzoek der Oranjevereniging om een subsidie van f50, welk verzoek werd aange houden, (omdat het pas heden was in gekomen) om inde e-v. vergadering, die spoedig zal plaats hebben, te worden behandeld. Punt 4. Aanbieding der gemeente rekening en der raming van't vleesch- keuringsbedrijf, beide over 1927. Als naar gewoonte stelde de Voorzitter de leden voor een commissie van onderzoek aan te wijzen, wat werd goedgevonden. Als leden hebben nu zitting de heeren De Mol, Metselaar en Ruitinga, die bereid waren, hoewel de laatste voorstelde, dan te vergade ren voor 15 Augustus. Punt 5. Wijziging der gemeentebe- grooting over 1928. Tengevolge van een hoogere premie voor stormschade met betrekking tot het stadhuisen stadhuistoren, moest de post worden verhoogd met f 29 40, wat werd goedgekeurd. Evenzoo werd er een post op ge bracht van f26 95, uitgegeven voor het laten maken van cliché's, bestemd voor een te Amsterdam uit te geven boek over Noordbrabant, waarvan door tegenwerking evenwel niets is gekomen. De gelden, uitgegeven in'i belang der gemeenle, werden alsnog gevoteerd. Rondvraag. Niemand wenschte het woord, doch de Voorzitter had een teleurstellende mededeeling metbetrek king tot de electriciteitskwestie alhier. Hij zeide o a. dat er geen belangrijke verandering gekomen was in de situ atie, zooals die was In de vergadering van 11 Juni j 1. Nog had hij een me- dedeeling over die zaak, doch hij vond het beter die niet in 't publiek te be spreken, weshalve hij de openbare bij eenkomst sloot. In de vacature in 't bestuur der Damclub „Vereenigde Dammers", ontstaan door 't vertrek van den heer M. Vos. is gekozen de heer C Bas (Heesbeen) met de funtie van pen ningmeester, j Vrijdagavond vergadert in Con cordia de vereeniging „Het groene Kruis" te Heusden en omstreken, o m komen op de agenda van Jaarverslag 1927, rekening en verantwoording, a. Qroene Kruis en b.Tuberculosebe- strijding en verkiezing van een bestuurslid wegens periodieke aftre. ding van Mej. J. Kramer. De Firma v/h A. Me ij ring te Tilburg, Willem 11-straat 59. - Telephoon 291, was en is nog steeds de zaak, bekend voor hare uitgebreide keuze Huishoudelijke en Luxe artikelen, Pendules, Lampen en Kronen, enz. enz. Zij blijft zich steeds gaarne aanbevelen FIRMA v/h A. MEIJRINQ. Weersgesteldheid. De weersgesteld heid was in 1927 over het geheel genomen niet gunstig en kenmerkte zich door veel regen, wat zeer ongun stig werkte op het oogsten der pro ducten. Gewassen. De ontwikkeling der gewassen was over het algemeen ge nomen bevredigend, uitgenomen de suikerbieten. Tarwe. Gemiddeld had de tarwe zich in den loop van den zomer gunstig ontwikkeld, jammer, dat deze door het natte oogstweer meerendeels aan waarde had verloren. Rogge. Over het algemeen was de rogge goed en tamelijk droog geoogst. Gerst. Zoewel winter- als zomer- gerst leverde een goede opbrengst. Haver. Deze leverde een gemiddeld gewas, waarvan de kwaliteit door den regen nog al aan waarde had verloren. Erwten. De erwten stonden tot even na den bloeitijd goed, maar kwamen niet geheel tot ontwikkeling en viel de opbrengst niet mee, daarentegen was de kwaliteit tamelijk goed. Boonen. Paarde- en duivenboonen leverden een goed gewas. Aardappelen. De aardappelen waren zeer goed, doch door de sterk optre dende aardappelziekte bleef soms de helft van het gewas op het land achter. Fijne zaden. Van koolzaad en der gelijke zaden was de uitkomst bevre digend. Bieten. De suikerbieten bleven in het algemeen beneden het middelma tige. Voerbieten waren tamelijk goed. Knolgroen. Van dit gewas wordt de uitzaai kleiner, de opkomst en groei was over het algemeen goed. Hooi. Door den natten zomer werd het overigens goed ontwikkelde gras- gewas slecht gewonnen en ingehaald. Klaver. Goed overwinterd, leverde deze een goed gewas op. Prijzen der gewassen. De prijzen waren over het algemeen niet hoog te noemen. Tarwe in den loop van den winter laag in prijs, rogge en gerst aanmerkelijk beter, haver in het begin niet hoog. doch tegen 't voor jaar oploopend, boonen laag In prijs, erwten daarentegen goed, aardappelen waren in het najaar goed in prijs, die den geheelen wfnter nog opliep, van de suikerbieten waren de gecon tracteerde prijzen goed, terwijl door NIEUWS UIT HEUSDEN Heusden, 3 Aug. '28 Openbare Raadsvergadering van 30 /uit. Aanwezig waren alle leden met uit zondering van den heer De Haan, we gens vertoeven in 't buitenland Dirtct na de opening nam de Voor zitter het woord om mede te deelen, dat vanuit 's Bosch ambtelijk mede deeling was gedaan van het plotseling overlijden van Z Exc. den Heer A. E. Baron van Voorst tot Voorst, onzen Commissaris der Koningin Hij vroeg aan de heeren even te willen gaan staan en huldigde den overledene in een korte rede om zijn groote verdien sten voor de Provincie en de Gemeente, hopende, dat de ontslapene reeds ruimschoots zijn belooning zou mogen hebben ontvangen voor zijn welbesteed leven. Zichtbaar gingen allen met hem accoord. Hierna werd begonnen aan de af werking van de agenda. Punt 1. Beëediging van het nieuw gekozen raadslid, den heer B. Stap. Na het voorlezen der desbetreffende wetsartikelen legde de heer Stap de verlangde eeden af, waarna de Voor zitter hem gelukwenschte en den wensch uitsprak dat de nieuw geko zene zich zal beijveren veel te doen in 't belang der gemeente. Punt 2 De notulen der vorige ver gadering. Deze werden na voorlezing onveranderd vastgesteld Punt 3. Mededeeling van ingekomen stukken. Deze waren een schrijven van den heer J. H. Rosa, inhoudende dat hij zijn benoeming tot lid der commissie tot wering van schoolverzuim aannam. Idem van den heer P. Maassen, be richtend dat hij zijn benoeming aanneemt als lid der plaatselijke schoolcommissie Verder een brief van het college van regenten der Godshuizen alhier, waar uit bleek dat regent F. H. Verhoeven als zoodanig ontslag nam. Een drietal besluiten van Ged. Sta ten, goedkeurend de wijzigingen inde begrooting der gemeente en van het vleeschkeuringsbedrijf over 1927 en '28. Schrijven van de Gezondheidscom missie, waaruit bleek dat in 1927 de uitgaven bedroegen f 2337.95,/a en de inkomsten f 2149.05'/, en dat er der- Zaken. Petrus J. Hornman, oud 10 maanden. Jacomijn Genet, 69 jaren. Gehuwd Josephus J. de Bont, 27 j. en Johan na A. M. Dumoulin, 26 j. Johannes J. Mandemakers, 19 j. en Dina Kuijs- ten, 18 j. Jan Th. Trommels. 31 j. en Geertruida M. Hurkmans, 32 j. Hendrikus J. G. Bosman, 35 j. en Cor nelia A. J. van Loon, 35 jaar. Gevestigd N L. F. van Helvoirt, van Dongen J. A. Wagemakers van Alphen en Hiel. A. C. M. C. v. Eijkelenburg van Etten en Leur. M. J. Froklage van Den Bosch. Mr. F. H. C. van Wijck van Tilburg. J. W. Septer van 's-Bosch. J. Av. Hees van Heeswijk. Vertrokken W. M. van Sprang nhar Heusden. B. J. C. Brekelmans naar Tilburg. J. Brekelmans naar Tilburg. J. L. van Riel naar Tilburg. A. J. v. d. Ven naar Nieuwkuijk. E. A. van de Ven naar Nieuwkuijk. W. H. J. A. Goossens en gezin naar 's-Bosch. J. van Ham naar Helmond. P. van den Elshout naar Loosduinen. H. H. van Esch naar Hedikhuizen. A. E. van Knik naar Drunen. M. Fiolet naar Rotterdam. WASPIK. Burgerlijke Stand over de maand Juli. Geboren Adriaan, z.v. Marinus Zwart en An thonia v. Lint. Pietronella, d.v. Ma rinus van lersel en Dingena de Booy -- Johannes C., z.v. Johannes A. v. Hoo- ren en Lucia J. van Dongen Corne lls G. J., z.v. Bernardus H. Krooshoop en Johanna Balmakers Cornelis J., z.v. Johan Gennesen en Goverdina J. Heijmans; Richardus A., z.v. Adrianus J. van lersel en Adriana P. van Don gen Pieternella J., d.v. Adriaan P. Verhoeven en Maria Kerst. Gehuwd Adrianus A. Kuijten. 25 j. en Iluher- ta P. van der Linden. 22 jaar. Overleden Antonie Groeneveld, echtgertool van Janske van der Mooren, 76 jaar Jo hannes C. van Hooren, 11 dagen. SPRANG—CAPELLE. Over de maand Juli 1928. Geboorten Cornelis z. v. J. Snijders en C. Don kersloot. Jacoba d. v. A. van den Hoek en P. J. Quirijns. Cornelis Ja. cobus z.v. M. v. d. Ven en G. J. van Hooren. Jacob Adrianus Dirk z.v. A. Blom en P. van Tilborgh. Huwelijken: J. v. d. Schans oud 34 jaar en A. v. d. Wiel oud 27 jaar. A. M. Boeser oud 26 jaar en B. J. Stam oud 22 jaar. J. M. Spierings oud 24 jaar en H. Kleinloog oud 25 jaar. C. A. Schoon- dermark oud 21 jaar en A. A. Spuij- broek oud 20 jaar. A. Mandemakers oud 24 jaar en M. C. Vos oud 20 jaar. N. van Houwelingen oud 21 jaar en J. Verduin, oud 20 jaar. J. Kleinloog oud 29 jaar en G. W. Verhagen oud 24 jaar. Overlijden: C. Klootwijk oud 69 jaar weduwnaar van C. A. van Dongen. J. v. d. Mast oud 69 jaar weduwe van C. Nieuwen huizen. J. van Dongen oud 74 jaar echtgenoot van T. A. Vos. J. H. Bolder oud 45 jaar z.v. H. Bolder en J. C. Glavimans. .1. van der Schans oud 63 jaar echtgenoote van A. Wage makers. Bezoeker: „ls mijnheer Browmook hier De artist Pensionhoudster: „Gister was hij hier. Vandaag is hij vertrokken. Maar we hebben niet geweten dat hij en artist was, we dachten hij was een heer. London Opinion. GEZONDHEIDSRAAD. Behandel ook de kleinste verwon ding zorgvuldig. Verbindt haar direct met een steriel verband (ingeval van nood een schoongewasschen zakdoek), zoodat zij voor verontreiniging bewaard en tegen stooten beschermd is. Doet gij dit niet, dan zal zij U door ont- steking wekenlang hinderen, terwijl in sommige gevallen ernstige verzwering, bloedvergiftiging en de dood kan volgen. Roep tijdig geneeskundige hulp in. BURGERLIJKE STAND. WAALWIJK. Geboren Lambertus Leonardos, z.v. J. Har- meling en C. J. van den Hoven. Jo hanna Gretha, d.v. J. H. de Peffer en A. M. van Kuik. Adriana M. Th., d. v. W. J. Voogd en H. M. Kipping. Adrianus P. M., z.v. J. M. IJpelaar en A. M. Dnquesnoy. Catharina M., d. v. A. J. van Es en A. E. Schilders. Johannes, z.v. J. Schiedon en G. J. Bakkeren. Overleden Hendricus Passier, echtgenoot van Elisabeth van der Geit, oud 57 jaren. Johanna M. v. d. Hoek, oud 79 ja ren. echtgenoote van Denis van der SPORT. Olympische uitslagen. Het vrije worsteltournooi is thans ten einde. Of deze wedstrijden grooten animo jiier te lande hebben opgewekt, meenen wij te moeten betwijfelen. Wie een vechtjas wil worden kan zich echter met den vrijen stijl wel tevre den stellen. De uitslagen luiden Bantam ge wicht: 1 K. Makinen (Fin land), 2.-C. Spapen (België), 3. J. Tri- fonou (Canada). Vedergewicht: 1 A. Morris (Ameri ka), 2 A. Pehllajamaki (Finland), 3 J. Minder (Zwitserland). Lichtgewicht 1 O. Kap (Estland), 2 C. Pacome (Fr.), 3 E. Leine (Finl.). Midden A-gewicht 1 A. Haavisto (Finland), 2 Appleton (Amerika), 3 M. Letchford (Finland). Midden B-gewicht 1 E. Kyburz (Zwitserland), 2 I). Stocton (Canada), 3 S. Rabin (Engeland). Zwaarmiddengewicht: 1 F. Sjösstedt (Zweden), 2 A. Boegli (Zwitserland), 3 H. Lef eb re (Fr.). Zwaargewicht 1 J. Rechthof (Zwe den), 2 A. Schvola (Finl.), 3 E. Dame. 800 METER HARDLOOPEN. Finale Uitslag: 1 Lowe, Engeland, 1.51*/» sec. (nieuw Olympisch record); 2 Byhlen, Zweden; 3 Engelhardt, D'land, 4 Edwards, Canada; 5 Martin, hrank- rijk. VERSPRINGEN. Finale Uilslag 1 Ed. Ham, Amerika, 7.73 M.; 2 Cator, Haiti, 7.58 M.; 3 Bates, Amerika, 7.40 M.; 4 Meier, Duitsch land, 7.39 M.; 5 Küchermann, Duitsch- is

Echo van het Zuiden | 1928 | | pagina 7