K ECU lil IET MM Fa. G. VERKADE ONZE GROOTE UITVERKOOP! onenM succesnog zeer uele extra hoopjes Partij Coupons voor üeeren-Coslns thans tsortearino vanal 14 - por EL Grootestraat IGJ1 17.50 - f 0.50. WAALWIJK. NOG SLECHTS S DAGEN DUURT 79 26 25 15 15 36 39 19 115 No. 62. Zaterdag 4 Aug. '28. 51e Jrg. DERDE BLAD. PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 3 Aug. 1928. Geslaagd. Geslaagd voor het examen Fransche taal Middelbaar A Mejuffrouw P. Timmermans die haar opleiding ge noot op het Pensionaat Regina Coeli te Vught. Dezer dagen slaagde te Breda voor de hoofdacte de'Eerw. Frater Ludovicus Bertrandus, in de wereld H. van Mierlo uit v.m. Baardwijk, thans onderwijzer aan de St. Pieter school te 's Bosch. Verjaardag Koningin-Moeder. Concert St. Crispijn. Ter gelegenheid van den 70sten verjaardag van Koningin Emma, gaf de harmonie St. Crispijn Donderdag avond een concert op de Markt, dat zich in een zeer grootc belangstelling mocht verheugen. Het goed ingestu deerde programma werd met zorg afgewerkt. Wij stelden daarbij met genoegen vast, dat 't met St. Crispijn nog steeds crescendo gaat. Een belang wekkende stijging in muzikaliteit viel te bespeuren bij het tweede gedeelte. Bijzonder fijn was de vertolking van „de Klokkenluider van Brugge". De talrijke luisteraars hebben van dit door den heer Duivelaar goed geleide concert op z'n best genoten. Int. Hondententoonstelling. Het comité der Int. Hondententoon stelling meldt ons, dat de volgende heeren het lidmaatschap aangenomen hebben van het Eere—Comité der Tentoonstelling Voorzitter: E. C. J. Moonen, Burge meester van Waalwijk. Leden J. Bianchi, Burgemeester van Geertruidenberg. A. J. M. Jansen, Notaris. M. A. J. van Liempt, Voorzitter van Waalwijks Belang Mr. H. J, M. Loeff, Burgemeester van Drunen. P. J. van Schijndel, Industrieel. B. Timmermans—Verschure, Indu strieel. Mr. J. B j. Timmermans, Dir. Verz. Mij. Noord Braband. W Timmermans, Kassier Jhr Mr. E J. B. J. Verheyen, Kan tonrechter. Voor de keuring der verschillende rassen zijn 15 keurmeester geënga geerd, zoodat de exposal ten over tuigd kunnen zijn van een zuivere beoordeeling van de door hen geëx poseerde honden. Een dezer dagen zullen door het Comité herinneringsbriefjes worden verzonden aan hen die het zooge naamde bedelbriefje voor deze Ten toonstelling nog niet, ingevuld, aan het secretariaat hebben teruggezonden. Wij vertrouwen dat deze herinne ring nog veie giften doet binnen stroomen, teneinde het Comité in de gelegenheid te stellen, Waalwijk ook op dit gebied een waardige plaats te doeti innemen. Concert „Euphonia Woensdag 15 Augustus a.s. (Maria Hemelvaart) geeft het in wijden omtrek bekende Koninklijk Muziekgezelschap „Euphonia" uit Kaatsheuvel, op de Markt alhier een concert, met het hieronder volgend program. 1. Faithful and Bold, A. Rust Marsch, 2. l'Aurore, Ouverture A. Clement 3. Fantaisie sur l'Opera „Macbelh" G. Verdi. 4. Olympia (Mazurka pour 2 pistons) P. Püiz. (de heeren Ant. en M. Zwaans.) PAUZE. 5. Uncle Sammy Marsch Holzmann. 6. Gloria Vlctus Ouverture L. Langlois. 7. Kanstier Leben, WalzerJ Strauss. 8. Fantaisie sur l'Opera Les Dragons de Villars Maillard. Finale. Ziekenfonds. Algemeene vergadering van het Ziekenfonds der R. K. Werklieden- vereeniging op Maandag 6 Augustus 1928, des avonds 8 uur, in de groote zaal der R. K. Werkliedenvereeniging. Agenda 1. Opening door den Voorzitter. 2. Notulen vorige vergadering. 3. Verslag van den Penningmeester over het le halfjaar 1928. 4. Verslag Controleurs omtrent boeken en bescheiden 5. Verkiezing van een Controleur wegens periodieke aftreding van den heer A. van Drunen. 6. Voorstellen en mededeelingen. 7. Rondvraag en sluiting Jaarwedden van Wethouders van Noord Brabant Ged. Staten van Noord-Brabant Partij prima Corsets, uitzoeken 89 Ct. Dames Japonschorten 128 Ongebi. keper vrouwenbroeken 59 Oagebl keper meisjesbroeken 34 Ongebi katoen kinderhemdjes 29 Prima Kinderschorten 39 witte en gekl. Damesrokken 98 Heeren overhemden m. boord 98 Dames DIrectoir Pantalons 39 Jongens Kruippakjes Dameskousen, alle kleuren Heeren Fantasiesokken Ongebi Katoen voor hemden Wit Katoen voor hemden Wit Katoen voor sloopen Ongebi. Katoen voor lakens Prima Schortenbont Ongebi. Tricot Heerenpantalons en Borstrokken f 1.29 hebben bepaald dat de jaarwedden van eiken wethouder in elke gemeente van Noord-Brabant wordt vastgesteld op een bedrag, gelijk aan het hier onder aangegeven percentage van de minimum jaarwedde van den burge meester in dezelfde gemeente Gemeenten beneden 501 inwoners 5 pCt. van de minimum wedde van burgemeester, welke bedraagt f 1250: 501 1000 inw. 5 pCt. van f1500; 1001—2000 inw. 5 pCt van f 1750; 2001-3000 inw. 7'/2 pCt. van f2000; 3001 -4000 inw. 7'/2pCt. van f2250; 4001-5000 inw. 77a pCt. van f2500; 5001-7500 inw. 10 pCt. van f3250; 7501 10000 inw, 15 pCt van f3750; 1000120000 inw. 20 pCt. van f4500; Helmond, Bergen op Zoom en Roosen daal 30 pCt. van f6000; Breda 40 pCt. van f8500; Eindhoven 40 pCt van f 9000 Tilburg 40 pCt. van f 9500 's Hertogenbosch 40 pCt. van f8500 Dit besluit wordt geacht in werking te zijn getreden op 1 Januari 1928 Benoemd. Naar ons wordt medegedeeld is Hendrik C. v d. Hammen Rzn. be noemd tot organist der Ned. Herv. Kerk te Besoljen. Naar de directie der Flora- Bioscoop ons mededeelt hoopt zij volgende week Zaterdag in haar Theater te brengen de prachtige U f a.f i I m „In de donkere slop pen van Algiers". (Adv.) Concessie-aanvrage „Cito." Zooals wij destijds reeds gemeld hebben is door de Autobus-onderne ming „Cito'' aan Ged. Staten conceesie aangevraagd een personen-dienst te mogen openen op het traject 's Bosch, Waalwijk, Vrijhoeve-Capelle, Kaats heuvel, Tilburg. De aanvrage is jhans aan de be trokken gemeentebesturen gezonden ter fine van advies. Aanrijding. Donderdagmiddag werd de 15-jarige P., die de Stationsstraat nabij de Koninklijke Stoomschoenenfabriek wilde oversteken door den wielrijder Sch. omver gereden. De jongen viel zoodanig met zijn gezicht op de keien dat hij een vrije diepe wonde onder 't kaakbeen bekwam. Dr. Langemeijer verleende geneeskundige hulp. Aan wie de schuld van dit ongeluk m et worden geweten staat nog niet vast. Jeugd. Voorstelling Wij vestigen de aandacht der ouders nogmaals op de jeugd-voorstelling welke hedenmiddag in „Musis Sacrum" wordt gegeven door het Opvoed kundig Poppen-Theater en waar de kinderen een genotvollen en leerzamen middag zullen meemaken bij de ver tooning van „Asschepoetster." DRUNEN Het was Woensdagavond een gedenkwaardig feest in de Ned. Herv. Kerk. Mej. N Nelis vierde haar gouden feest als kosteres der N H. Kerk. De kerk was voor deze gelegen heid smaakvol versierd en een groot getal leden der kerk waren bijeen om hulde te brengen aan de jubilaresse. Dit feest was door de kerkvoogden belegd Ongeveer half acht was de kerk gevuld en kwam de jubilaresse binnen onder het zingen van de zege bede uit psalm 134 Nadat de kosteres had plaats geno men temidden harer kinderen en fa milieleden rondom den kansel, nam Ds v. d. Vlug; eerst het woord om namens allen Mej Nelis geluk te wen- schen en te danken vooral het goede en voor de veie zorgen die zij heeft gehad gedurende haar leven. Hij schelste de goede hoedanigheden, en plaatste dit alles in het licht der eeuwigheid. Spr. wilde vertolken, wat in haar hart moest omgaan, en begreep dat zij diep onder den indruk was, voor hetgeen voor haar gedaan werd en las daarom onder stille aandacht van het gehoor Psalm 103 voor. Spr. wist geen beter woord voor deze ge legenheid en ook geen betere bede, dan het onze Vader, 't welk daarna, onder begeleiding van de bekende ontroerende muziek van Van der Sloot werd ten gehoore gebracht. Nadat nog talrijke bloemen binnen gebracht en overhandigd waren, ver. kreeg de Notabel van Drongelen het woord om «Mej. Nelis, dank te brengen voor hetgeen zij in deze 50 jaren tijds voor de Herv. Kerk van Drunen met hart en ziel heeft gedaan. Spr. bood haar een cadeau aan namens het Kerkbestuur In den vorm var. een groote foto in lijst, (die wij vroeger reeds reproduceerden De Diaken, de heer Geus, daarna het woord verkrijgende, sprak namens het Geestelijk bestuur der gemeente en den Kerkeraad tot de jubilaresse. Vervolgens kreeg de heer Hus het woord en sprak namens de gemeente leden tot de Kosteres Hij wenschte haar geluk met haar Gouden feest en bood haar namens de leden een fraaie klok aan, wat volgens spreker is het zinnebeeld des tijds en tevens ook de roepstem der eeuwigheid. Ook de jonge Gemeenteleden wilden de bejaarde kosteres huldigen bij monde van den jongeheer Th. Molen- brug. Ook werden de aanwezigen een oogenblik ontroerd, en niet minder de jubilaresse door het schoone gedicht dat een kleindochtertje Mej. N. Nelis voordroeg. Zeer erkentelijk was geheel de gemeente door de aanwezigheid van onzen EdelAchtbaren Heer Burge meester Loeff, die tot slot ook nog het woord voerde en de jubilaresse ge- lukwenschte met haar 50 jarig koster schap. Daarna kwam de verrassende mede deeling. dat Mej Nelis door HM. de Koningin met een onderscheiding be giftigd was n.l. de Eeremedaille ver bonden aan de orde van Oranje Nassau in brons, hetwelk zij dankbaar aan vaardde. Een zoon van de jubileerende, Joh. Nelis, dankte de aanwezigen voor de hulde zijn moeder gebracht. De Herv. Gemeente in Drunen mag met genoegen op dezen welgeslaagden avond terug zien. Na afloop ging de jubilaresse mei haar familie huiswaarts alwaar het verdere van den avond in feestelijke stemming werd door gebracht. Ook de Harmonie „De Volharding" kor. dit feest niet onopgemerkt laten voorbijgaan en bracht een serenade. N1EUWKUIK In de Zondag j 1. gehouden vergadering door de leden van de Congregatie van O. L Vr., besloot men gedurende de kermis dagen in 't laatst van Augustus een uitstapje te gaan maken. Bij een nadere bespreking zal worden vastgesteld, waarheen de reis gaat. Gedurende de maai d Juli werd aan het posikanioor alhier voor de Rijkspostspaarbank ingtlegdf 4005 52, terugbetaald f 3279 50 De volgende week zullen in hun kastetl alhier de Graven d'OuItremont uit Brussel wederom voor enkele maanden hun intrek nemen. SPRANG-CAPELLE (V.m. Sprang). A s. Zondag des voormiddags hall tien en des namiddags half drie hoopt in de Geref. Kerk alhier op te treden Ds Merke van Genderen. In de Ned Herv Kerk hoopt a.s. Zondagmiddag 2 uur op te treden Ds. v. d Vlught van Drunen. CAPELLE. Gedurende de maand Juli werden ter secretarie dezer ge meente voorden Vleeschkeuringsdienst aangegeven 24 runderen, 60 varkens en 5 geiten. Ais bewijs dat de pres- taties van 't gemengd koor, „'t Rozen knopje" bekendheid verkrijgen onder zijn dirigent den heer Snijers van Raamsdonkveer kan dienen, dat deze vereeniging op a.s. Donderdag 9 Augustus 't concours te Nieuwendijk „hors concours" moet openen. Op 15 dezer treedt zij te Zevenbergen in 't strijdperk in de eere afdeeling waar hun succes wordt toegewenscht. Dezer dagen verkreeg zij de vereerende uitnoodiging van Euphonia te Kaats heuvel aldaar in de zaal dezer veree niging te komen concerteeren, wat naar alle waarschijnlijkheid op Zater dagavond 15 September zal plaats hebben. Hoewel door verschillende omstandigheden het werkend leden tal nog al is verminderd, heeft het stemmenmateriaal en het klankgehalte daarbij weinig ingeboet. Het gevoelig verlies eener mooie alt en sopraan is gelukkig weer aangevuld door twee uitstekende oude krachten en is het te hopen dat de gevierde vereeniging voor verdere verliezen gespaard moge blijven. Wegens slapte in het bedrijf zag de firma Kerst en Oerlemans te dezer plaatse zich genoodzaakt ver- schillende arbeidskrachten te ontslaan A.s. Zondag des nam. 2 uur zal in de Ned. Herv. Kerka/d Loonschen- dijkoptreden Ds. Anker uit 'sGraven- moer. Op 15 dezer zal de Chr ge- mengde zangvereeniging „Halleluja" alhier naar 't concours te Zevenbergen gaan en uitkomen in de eerste afdee- ling. WASPIK. Aan het door de Tooneel- vereeniglng „Entre-Nous* ie houden concours zal veimotdelijk üooi 5 Tooneelvertenigingm worden deel genomen. Op een weiland onder deze ge meente werden bij twee runderen in eigendom behoorende aan den heer D. te 's Gravemoer, de oogen uitge stoken. De zaak wordt door de politie onderzocht. RAAMSUONK. Aan de processie naar Kevtlaar welke a s. Zor.dsg ver trekt nemen van hier 13 pelgrims deel. Naar we vernemen is de Missie- naaikring in onze parochie van plan om op het laatst van deze maand een tentoonstelling te houden varde door de dames vervaardigde artikelen. Aan deze tentoonstelling zal waarschijnlijk ook een fancy fair worden verbonden. Als motleven voor de aan te brengen beschilderingen in de hal van het nieuwe raadhuis, heeft het ge meentebestuur gekozenhet oude raadhuis, naar den toestand van vroe ger; het Heereplein en het vroegere Carthuizerklooster dat in 1331 door Willem van Duivenoorde, onder het ambacht Raamsdonk aan de overzijde van de Donge werd gesticht, inde geschiedenis bekend als het vermaalde „Domus Hollandla" Neerlands oudste Chartreuse. MADE. Op Zondag 5 Augustus hoopt Ds. Steenhuizen alhier des v.m. 10 uur in de Herv Kerk bediening te doen van het H. Doopsel. In de gisterenavond gehouden bestuursvergadering van htt Oranje Comité, werd besloten aan de feeste lijkheden bij den verjaardag van H M. mede te doen en werd het programma samengesteld. Op Zondag 5 Augustus za! Ds. Pilns van Wijngaaidtn vm lOuurin de Herv. Kerk te Dongen voorgaan. Ds. de Jong zal a.s. Zondag 18 uur te H. Zwaluwe een vacaturebeurt ver vullen en Ds. Baarslag in de Herv. Kerk te Oosterhout de godsdienst oefening leiden. De schipper J. v. d. V alhier geraakte met zijn hand bekneld tus- schen de lier en hij moest zich on middellijk onder geneeskundige be handeling van dr. Haupst stellen. In het Café-Centraal van P. v.d. Vceken alhier is opgericht een hand- Harmonicaclub genaamd „Accordeon Voorzitter de heer C. A. van Dalen, Secretaris P. v. d Veeken Door de Gebr. van der Vaart alhier is een motordienst ingesteld van Made—Drimmelen naar Rotterdam en terug. Al reeds eenige dagen vermist de landbouwer A. O. op 't Oosteind uit zijn weiland in den Wlllemspolder een l1^ jarig zwartbont kalf. De firma Rooveis en Co. aan- neemster alhier is laagste inschrijfster voor het werk, betreffende kanalisatie bezinkingen en beschoeiïngswerk onder de gemeente Naaldwijk voor de som van f 167000.00 TILBURG Ged Staten in Noord- Brabant hebben aan J. van Brakel te Tilburg vergunning verleend voor een autobusdienst van Tilburg over den Heuvel, Piusplein en den Nieuwen Goirleschen weg naar Goirle. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. Kaatsheuvel, 3 Aug. '28. Collecte. De collecte voor Koninginnedag- viering 1928 bracht in totaal f 237 op. R. P. S. Aan het postkantoor Kaatsheuvel werd gedurende de maand Juli 1928 ingelegd f 25030 56, terugbetaald f 15667 76. Uitgegeven werden 28 nieuwe boekjes. Concert. Donderdagavond gaf het Kon. Mu ziekgezelschap „Euphonia" ter gele genheid van den 70sten verjaardag van H M. Koningin Emma op de Markt, een groot Volksconcert Was de be~ langstellingin't allereerste begin niet oveibodig groot Euphonia begon correct op tijd, gaande weg groeide de menigte aan tot een groote massa, die belanstelling toonde. Er werd goede muziek gegeven. Vooral de groote concours ouverture „Gloria Victus" van Langlois blijft een dank baar nummer, dat veel succes oogstte. Ook de Mazurka voor 2 pistons van Pülz, kreeg een dankbaar applaus van 't publiek. De Liedertafel „Bel Canto" zong vóór de pauze hare twee concours nummers. Te oordeelen naar 't mach tige applaus, dat na ieder nummer gegeven werd gaf de jeugdige veree niging iels zeer goeds te hooren. Burgerwacht. Op den keuringswedstrijd der Bur gerwacht te Oisterwijk gehouden Waalwijks Nanafactarenhandel

Echo van het Zuiden | 1928 | | pagina 9