448ste Staatsloterij. Beslissing om den derden prijs tus- sclien Duitschland en Italië. De Duit- schers leidden en wonnen van den kop af met volle lengte. Laatste 200 M. 12 1/5 sec. Beslissing om den len en 2en prijs tusschen Holland en Engeland. Sib- biltCbamters gingen direct naar vo ren doch niet om zich te haasten. 'Want in het tempo van een paard in matigen draf bleven zij leiden doch... meteen zeer goed opletten.* Telkens sloop de Hollandsclie tandem naderbij. Voelbaar was, dat de Hollanders de leiding wilden overnemen, dat zij in den eindspurt den kop wilden hebben, maar dan op het moment, hetwelk zij daar geschikt voor achtten. Na de bel kwam er nog geen veran dering, doch op 400 M., midden in de voorlaatste bocht, daar kwamen zij Zij sprongen naast de Engelschen en namen den kop. En toen de achterman Leene zag, dat hij bij het begin van de Marathon-tribune een lengte voor sprong had verkregen, vuurde hij van Dijk aan. De Hollanders demarreer den en gingen met drie lengten in hun voordeel de laatste bocht in. Prachtig kwam het uitmuntende Engelsche tan- dempaar opzetten- en 00 Meter voor de eindstreep kregen zij het achterwiel der Hollanders te pakken. Een verwoe de strijd volgde, doch onder donderend applaus wisten de Hollanders met een halve tandemlengte te winnen. Zij re den de laatste 200 Meter in den fraai- en tijd van 11 4/5 sec. De uitslag was dus le Holland, 2e Engeland, 3e Duitschland. Uiteraard was -liet publiek „in de wolken'*. Het rees spontaan overeind en bracht* den laiidgénooten een tref fende ovatie. En er moest nog een tweede eere-ronde volgen. Holland had in tal van takken van sport niet veel verricht. Maar hier,'in vier nummers, drie tweede prijzen en een 1ste prijsdat was op wielerge- bied uniek. Het prachtige Hollandsche succes wwd over de geheelé wereld ge kaald. Het publiek wist en begreep het. ZWEMMEN. 1500 M. Vrije slag (Heeren). Finale, Aan den start verschijnen: Ault (Ca nada); Arne Borg fZweden); Crabbe (Amerika); Ruddy (Amerika); Loril- la (Argentinië) en Charlton (Austra- lië). Arne Borg neemt dadelijk de leiding Na 1200 M. ligt Charlton 20 M. achter hem terwijl Crabbe op de 3c plaats ligt. De uitslag is: 1. Arne Borg (Zweden), 19 min. 51.8 sec. (nieuw Olymp. record). Charlton (Australië). Crabbe (Amerika). Ruddy (Amerika). Zorilla (Argentinië). Ault (Canada). 400 M. Vrije slag (Dames). Finale. Aan den start verschijnen: Mej. v. d. Goes, (Zuid-Afrika)mej. Norelius (Amerika); Kim (Amerika); Braun (Nederland), Tanner (Engeland), Ste wart (Engeland). Mej. Norelius neemt onmiddellijk de leiding. Tusschen mej. Braun en mej. Kim gaat het om de 2e plaats. Mej. Kim blijft voortdurend 5 M. vóór mej. Braun. De laatste baan zet mej. Braun een schitterende eindspurt in en onder oorverdoovend gejubel be reikt mej. Braun als 2e den finish. 1. Mej. Norelius (Amerika) 5 m. 42,8 s. (nieuw wereld- en olym pisch record). 2. Mej. Braun (Nederl.) 5 m. 57.8 s. 3. Mej. Kim (Amerika) 6 m. 0,2 s. 4. Mej. Stewart (Engeland). 5. Mej. v. d. Goes (Z. Afrika). 6. Mej. Tanner (Engeland). WATERPOLO. DuitschlandBelgië (na verlen ging) 5—3. AmerikaMalta 100 NederlandEngeland (na verlen ging) 5—3 AmerikaHongarije 50 INGEZONDEN STUKKEN. beter en het is juist om die reden dat ik den aanval op de houding van het bewuste raadslid slechts kan kwalifi- ceeren met goedkoop en kleingeestig. De geachte inzender maakt op mij den indruk te zijn een persoon die a priori den heer van der Waerden aanvalt omdat deze is de vertegenwoordiger der vereenigde democraten, volgens X dus een vijand, voor zoover althans lot der wijkzuster Uw sympathie bezit, men in een principieel tegenstander Doch ook is zeker waar, dat de door een vijand kan zien. Doch ook van i U betoonde sympathieën, noch voor een vijand kan men leerenZou mengde vereeniging, noch voor de personen beknibbelen op gevraagde subsidie, wel driemaal over moeten rekenen om toe te kunnen komen. Doch uit de door U gebezigde op— en aan merkingen blijkt ten duidelijkste dat niet de vereeniging, omvattende ruim 80 pCt. van de bevolking Uwer ge meente, noch de lot der daarin steeds voorkomende lijdenden, doch alleen het een nuttige les willen trekken uit het optreden van den heer van der Waerden welnu, dan zou ik willen wijzen op de alleszins waardige houding van den vertegenwoordiger der Vereenigde democraten, terwijl de onzen zich meer dan eens bezondigden aan in sinuaties en uitvallen die men wijselijk uit de meest gedetailleerde verslagen der raadszittingen heeft gelicht, daar zij aanleiding konden geven aan minder vleiende commentaren over het ge halte van sommige onzer raadszittingen en over het peil van beschaving, en de logica van sommigen onder oi.ze raads leden. En dan nog is het stuitend bij her haling de stelling te hooren ve kon digen als zouden alleen geboren Waalwijkers In staat zijn de belangen der gemeente Waalwijk op waardige wijze te behartigen. Was de heer Roggeveen b v. een geboren Waal- wijker? Toch wordt hij geroemd als een goed, een uitstekend raadslid die wist wat hij zeide en steeds besiagen ten ijs kwam. En dan de burgemeesters die achtereenvolgens onze gemeente bestuurden? Hoevelen waren geboren Waalwijkers? Maar het blijft een feit dat de waar- heid alleen kwetst! Ook in Waalwijk! en het blijft ook een feit dat, wil men den pijl der waarheid afschieten, men hem eerst met den punt in honing moet cioopen. Ook in Waalwijk en in Waalwijk zelfs op een extrazorgvuldige manier. Maar dat wil men niet weten Hoogachtend COR WOUTERS. in kwestie, noch voor U zelve ooit iets goeds hebben uitgewerkt. U Mijnheer de Redacteur, dankzeg- gend voor de verleende plaatsruimte. C. G. NIEUWKOOP Voorzitter van de afd. Drongelen van het Algemeen Groene Kruis. Drongelen. 6 Aug 1928. Mijnheer de Redacteur! Het zij mij vergund eenige kant- teekeningen te makeif op het onwaar dige ingezonden stuk in Uw blad van Woensdag 1 Augustus, geteekend door een grooten onbekende, een lichtschuw anonymus, wien het démasqué, stellig minder schijnt te voegen. Het ware wenschelijk dat voor zulke ridders van de droevige figuur de kolommen der bladen gesloten werden gehouden. De bewuste strijder met gesloten vizier belicht in schampere bewoordingen de critiek door den heer van der Waerden uitgeoefend op het financieel beleid van de commissie voor het inderdaad schitterend geslaagde con cours hlppique van 21 Juni j 1. Ik zelf zou de laatste willen zijn om iets af te dingen van de toewijding dier commissie, op de hooge propa gandistische waarde van dit concours voor Waalwijk in verband met de be vordering van het Vreemdelingen verkeer. Ik kan mij echter evënmin vereenigen met den tendenticuzen in houd van het stukje proza van Mon sieur X. Was nu, hetgeen door den heer van der Waerden werd gezegd, van alle Waarheid ontbloot Och kom 1 X weet zelf ook wel Aan de Redactie van „De Echo van het Zuiden", Waalwijk. Mijnheer de Redacteur. Naar aanleiding van de in Uw blad voorkomende raadsversiagen der ge meente Eeihen, ben ik zoo vrij U eenige plaatsruimte te verzoeken voor het volgende Toen in de voorlaatste raadsverga dering aan de orde kwam subsidie aanvrage van het Groene Kruis alhier, werd door den voorzitten het toevallig hiernude samenvallende vertrek van de wijkzuster der vereeniging mede in het gedug gebracht en eenige hatelijke opmerkingen aan derzelver bestuur vanach?er de groene tafel de wereld ingezonden, echter met den troost dat daar een onderzoek naar zou worden ingesteld. Dit op zich zelve werkte reeds misleidend, daar hel den schijn verkreeg of èn bestuur der vereeniging èn de in haar dienst staande wijkzuster 3taan onder toe zicht van of rekenschap schuldig zijn ..n het gemeentebestuur. Niets is minder waar dan cat. daar hier slechts sprake is van een zelfstandige ver eeniging, werkzaam zijnde voor de huiselijke ziekenverpleging en bevor dering van de volksgezondheid in het algemeen, en in den Raad der ge meente slechts naar voren behoort te komen of de vereeniging daaraan voldoet en dit werk al of niet geldelijk zal worden gesteund Na deze alge mcene opmerking vooraf, wilde ik echter graag de verkeerde voorstelling in die raadsvergadering verwekt en in de laatst gehouden raadsvergadering bevestigd, rechtzetten. Mijnheer de Voonitter. U hebt Uw toezegging aan den Raad tot onderzoek der geruchten niet island gedaan, U hebt dezelve niet onderzocht. Had U dat wel gedaan, dan had U den Raad behooren mede te deelendat wijk zuster de Mooy reecs langer soilici- teerende was naar een betrekking gelegen meer in de nabijheid van de woonplaats van hare familieleden, dat het bestuur der vereeniging de toezegging, gedaan in het ziekenhuis, heeft vervuld door haar boven haar salaris een gratificatie te geven van f50 zijnde een tegemoetkoming der kosten van f 2.50 per dag, dat Zusier de Mooy na hersteld ontslagen te zijn uit het ziekenhuis een vtrlof van 3 weken heeft genoten om geheel op krachten te komen, dat cegene die haar 6 weken lang heeft vervangen een vergoeding heeft genoten van f70 per maand, dat U onhekend is of dezelve al of niet gediplomeerd is, dat de lust voor verhuizen b^de wijk zuster niet een gevolg is van de hou ding van het bestuur, doch door haar minder goede samenwerking met de heeren medici. Maar als U het bestuur der vereeni ging geraadpleegd had, dan zou U tevens gehoord hebben dat haar vóór alles gaat het belang der zieken, waarvoor het een ramp zou kunpen zijn indien deze plotseling van ver pleging verstoken bleven, en drama de "zorg pas uitstrekt tot degenen die hetzelve uitvoeren, en dan toch nog slechts in die male als de financiën het toelaten, die, gezien het sUeds KERKNIEUWS. f Mgr. Dr. 4. Ariëns. Gisteravond is te Amersfoort over leden Mgr. Dr. Alp. Ariëns, die reeds geruimen tijd lijdende was. Met Dr Ailëns verliest Nederland een der meest vooraanstaande figuren op het gebied der Drankbestrijding. Hij is de grondlegger der nieuwe drankweer- organi8atie. Naast het Kruisverbond richtte hij nog op een MarSavereeni- ging voor de vrouwen en een St. Anna- vereeniging voor de ouders En wie kent de Nationale bond „Sobriëtas" niet? Dat alles is 't werk van den onvermoeiden strijder Dr. Ariëns. Tal van brochures en artikelen werden deor hem geschreven. Dr. Ariëns had dit groote ideaalons volk in zijn verschillende loges gezond te maken naar geest en lichaam, door het be trachten van de matigheid Mgr. dr. Ariëns werd 26 April 1860 teUtrecht geboren, studeerde teRolduc Rijzenburg en Rome, werd in 1885 doctor in de theologie, was van 1886 1901 kapelaan te Enschede, van 1901 1908 pastoor te Steenderen daarna te Maarssen. De overledene was ridder in de orde van den Neder- landschen Leeuw en geheim kamerheer van den Paus. Benoemd. Mgr. dr. B J. Eras, Procurator van het Nederlandsch Episcopaat te Rome, is door Z H. den Paus benoemd tot Protonotarius Apostolicus. 2e Klasse. 1ste lijst. Trekking van Maandag 6 Augustus. HOOGE PRIJZEN (Naar de voorloopige lijst.) Prijs van 5000: 20710 2000 20437 1000: 4918 10340 20546 n 400 3242 4573 M 200: 13438 100: 2344 8824 9178 10466 13880 19659 2de klasse 2de lijst. Trekking van Dinsdag 7 Augustus Prijs van 20000 13311 1500 6899 200 5583 18835 19821 100 12018 18854 20835 MARKTBERICHTEN. GEMENGD NIEUWS. Men meldde Zondag uit Leer (Oostpr.): Gisteravond zijn 2 der bestuurders van de stedelijke spaarbank te Varel, Kunkerenken en Oalchow, gearresteerd wegens malversaties. De gevangen neming van den burgemeester van Varel, de heer Berlitt, ook bestuurslid dier bank, is mede bevolen, doch opgeschort omdat volgens de ge neeskundige verklaring de heer Berlitt niet vervoerd kan worden. Hij verblijft in een pension in Thüringen. Een tweede bericht zegt dat er een tekort van ongeveer 750.000 Rijksmark is ontdekt, bij een onderzoek van Hannover uit ingesteld. De gemeente Varel is bij dit tekort met 600 000 Rijksmark betrokken de overige 150 000 zijn van kleine spaar— d3rs. De glijboot Opel IV, die Fritz von Opei volgens een nieuw systeem had laten bouwen, heeft al evenmin geluk gehad als de rakettenwagens. Bij den eersten proeftocht is de boot in het Binger Lach in brand geraakt en ontploft Von Opel die zelf aan het stuur zat en zijn passagiers wisten zich zwemmende te redden. De boot is gezonken en vermoedelijk geheel verloren. Een vermakelijk geval wordt uit Parijs gemeldt. Het betreit een man Roger Rapin die de vorige maand toen hij aldaar nachtwaker was in 'n modehuis voor honderdduizend frank aan bont en andere kostbaarheden stal. Hij verkocht zijn buit voor geringen prijs en spoedde zich ver volgens naar Straatsburg Daar trok hij de uniform aan van kapitein der infanterie waarop een decoratie niet ontbrak en wist vriendschap te sluiten mot een majoor van de genie die hem in kennis bracht met vele officieren van het garnizoen en tusschen verscheidenen hunner en Roger Rapin ontstond een intieme omgang. Het duurde echter niet lang of dit vrij kostbare leven, waarin de pseudo militair dineetjes aanbood aanzijn nieuwe wapenbroeders, had Rapin's laatste cent opgeslokt. Hij keerde, in uniform naar Parijs terug en toen hij daar op een keer, in uniform, voor een café zijn koffie zat te drinken werd hij door de politie herkend en ngerekend. De duikboot F 14 voor de kust verded ging is bij aanvalsoefeningen ten Westen, van de Brioni-eilanden op de kust van Istrië, bij Pola) bij het plotseling boven komen voor den boeg van den torpedobooijager Giusep pe Missori geraakt en door dit vaar tuig geramd. De duikboot is gezonken op 40 Meter diepte Men is dadelijk begonnen met reddingspogingen. De F 14 behoort tot de „sommer- blli costrieri14, de kustduikbooten, waaronder schepen beneden de 500 ton verstaan worden. De booten van de klasse F hebben een waterverplaat sing van 260 ton boven en 320 ton onder water, zij worden voortgedre ven door 2 Fiat-Dieselmotoren en door 2 Savigliano's electrische motoren onder water. Zij zijn in de jaren '16 en '17 op de staatswerven te Spezia en Sestri Ponento gebouwd. De be manning bedraagt 21 koppen. De Missori is een torpedobootjager van 770 ton, in 1917 bij Odero te Genua gebouwd en met 71 kopen bemand. Naar Wolff meldt, is de F. 14 onmiddellijk gezonken De juiste positie van de duikboot is nog niet precies vastgesteld. Ondertusschen verklaarde de bestuurder van een watervliegtuig, dat hij de duikboot niet ver van de ankerplaats van den kruiser „Brindisi" waarop zieh admiraal Foschini bevindt, had gezien. Deze is met de leiding van het reddingswerk belast. Het weer is op het oogenblik niet erg gunstig, maar toch hebben zich reeds vier duikers ter plaatse begeven. Bovendien zijn maatregelen getroffen om lucht in de duikbooten te pompen en haar te lichten. De duikboot kan zich met behulp van een speciaal toestel voor geluids seinen voor duikbooten met de bui tenwereld in verbinding stellen. Het 3 jarig zoontje van den ge meentebode Hakkert is op den Born- schen Weg te Almelo na het uitstap pen uit een autobus door een auto overreden. Het jongetje is na korten tijd overleden. De politie te Gibraltar heeft den Spaanschen moordenaar Rodenas gearresteerd, die het hoofd van de politie te Barcelona vermoord heeft en van nog meer moorden, diefstallen en uit Bleyerheide, is Zaterdag met zijn fiets tegen een bakkersauto gereden en Zondag in het hospitaal te Kerk- rade aan de gevolgen daarvan over leden. Zaterdagavond 6 uur is een 5 jarig jongetje, dat met zijn moeder en twee andere kinderen van de Beem- ster kermis kwam, bij hun woning aan den Hobreerweg door een motor fiets overreden en gedeod Per auto van den G.G. en G D. is naar het Binnengasthuis te Amster dam vervoerd het lijkje van een 11 jarig »meisje, dat spelenderwijs van een zandschuit in het water was ge vallen en verdronken is. Te Harderwijk is aan de Groer- tjes aangespoeld het lijk van B. Hoek stra, een cler opvarenden van het de vorige week op de Zuiderzee omge slagen zeilscheepje Magda. Onder de gemeente Doornspijk is aangespoeld het lijk van Interna, eveneens eender opvarenden van de Magda. De lijken der drie opvarenden zijn nu allen gevonden. Zaterdagavond zaten de los- remmer Mannie en de 40 jarige Bakker in een logement aan de Willemstraat te Heerlen. Laatstgenoemde sarde zijn metgezel, waarop Mannie zijn brood mes nam en daarmede Bakker in den rechterlong stak Deze overleed eenige oogenblikken hierna. In den nacht van Zaterdag op Zondag werd M., die gunstig bekend staat, door de politie gearresteerd. Zekere V. uit Stadskanaal, als bakkersknecht werkzaam te Hengelo, heeft te Holten gisteravond om onge- veer halt elf zijn vroegere verloofde, de 26 jarige J. M. uit Elsenerbroek met twee revolverschoten gedood. Hij had al meermalen het meisje bedreigd, maar zij had, vermoedelijk wegens slecht gedrag, de betrekking verbro ken. Na den aanslag richtte hij eenige schoien op zichzelf, waardoor hij niet levensgevaarlijk werd gewond. Beiden zijn naar het ziekenhuis te Almelo overgebracht. Gistermiddag onstond er in de munitiebergplaats in het oude fort Catzelu aan den rand van de stad Boekarest een ernstige onplofing Vier honderd granaten van zwaar kaliber vlogen in de lucht. Er ontstond ten brand, die tengevolge van de groote hitte en het gebrek aan water moei- lijk te blusschen was Terwijl men met het blusschingswerk bezig was, ontstond een tweede ontploffing. Ten slotte slaagde men er in den brand meester te worden. Over het lot van zes soldaten, die de wacht van het fort vormden, verkeert men nog in onzekerheid. Óver de oorzaak van dc ontploffing eveneens. De ontplofte granaten waren verouderd en het ministerie van oorlog had reeds ge last, dat zij onverwijld onschadelijk gemaakt moesten worden. Gisternacht heeft zich in het hotel Lohengin op het Damrak te Amsterdam een liefdesdrama afge speeld. Omstreeks 3 uur klonken schoten in een kamer, waar twee jonge menschen hun nachtverblijf hadden. Toen men de kamer was binnengegaan, vond men daar de 23 jarige vrouw ziellogend op den grond liggen. Ook de ongeveer 30 jarige man bleek ernstig gewond. Je vrouw was getroffen door drie kogels, waardoor spoedig een einde aan haar leven werd gemaakt. De man, chauffer van beroep, die op haar geschoten had, heeft daarna ook een einde aan zijn leven willen maken. Hij trof zichzelf met een kogel in de hardstreek Het lijk van de vrouw, die vroeger dienstbode is geweest, werd ter schouwing naar het Binnen gasthuis vervoerd. Zijn toestand was gisteren redelijk wel. Nabij Yssingeaux in Frankrijk heeft een brand vier slachtoffers gemaakt. In een hoeve verscholen in de bosschen en slechts toegankelijk langs enge wegen, woonden de echtge nooten Grousson met hun 2 doch tertjes, Eva, elf jaar en Héiène,8jaar en het kindje Paul Pialoux, oud vier maanden aan de echtgenoote van Grouson toevertrouwd. De vrouw werd rond middernacht gewekt door het geween van een harer dochtertjes. Zij stond op en zag dat het huis vol rook en de aanpalende schuur in brar.d stond. Zij wekte dadelijk haar man. Deze liep naar de kamer, waar de 3 kinderen sliepen om deze te redden, doch Grousson, die nog altijd lijdend was tengevolge van vergiftiging door gas tijdens den oorlog, werd onmid dellijk door verstikking aangegrepen en viel neer voor het bed der kleinen. Het oudste meisje wilde vluchten, doch haar nachtgewaad bleef vastzitten aan de naaimachine en terwijl zij wanhopige pogingen deed om los te geraken, werd zij eveneens door verstikking aangegre pen en viel bewusteloos neer. De naaste buurman, de heer Ferrier ter hulp geroepen door vrouw Grous son kon de lijken van de 4 slacht offers uit het brandend huis halen, doch hij zelf zou ten slotle verstikt geweest zijn, ware zijn schoonbroeder niet gekomen om hem zelf te redden. 37, kaiiKoeien *iu, pnnv.cn zen 100—220, biggen 8—14, id. per weck 1.30 L70, overloopers 2010. De aanvoer van koeien en ossen op de vette markt was gewoon. De handel was matig en de prijzen bleven stationnalr. Een enkel puikhestc spoelingkoc ging nog van 2 tot 4} cent boven no teering. De aanvoer van stieren was groot met flauwen handel en terugloopcndc prijzen. Vette kalveren met gewonen aanvoer, redelij ken handel en goed prijshoudend. Een prima best kalf werd nog van 5 tot 7è cent hoven noteering verhandeld. Op de magere markt was de aanvoer van melk en knlfkoclen ruim. Uier was in verhand met liet gunstige weer meer kooplust, doch «Ut was niet van invloed op de prijzen. Graskalveren met flinken aanvoer, slappen han del en ongeveer de oude prijzen. Nuchtere lok- jen slnchtkalveren waren minder ter markt. Over het algemeen stugge handel met lagere prijzen. Werk- en slaclitpaarden, hitten en veulens wa ren matig aangevoerd. De handel was flauw met weinig verandering in de prijzen. Biggen met behoorlijken aanvoer. De handel bleef nog flauw inct iets stijvere prijzen. Overloopers met beperkten aanvoer, knlmcn handel en ruim prijshoudend. 2. 3. 4. 5. (i. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie Waalwijk, 7,8 *28 D. II. de Bisschop van 's Hertogenbosch heeft benoemd tot Pastoor der nieuwe Parochie van dc II. Theresia van het Kindje Jezus te Tilburg (Veldhoven) en tot Assistent -aldaar (Parochie Lo ven) den zcereerw. lieer W. P. A. M. Mutsnerts; tot Secretaris van het Bisdom den weleerw. heer J. P. J. van Loon; tot Godsdienstleeraar aan de II. K. Lycea te 's Ilertogenboseh den weleerw. heer J. A, J. Paymans; tot kapelaan te 's Ilertogen boseh (H. Leonardus) den weleerw. heer A. J. E. Vissers; tot kapelaan te Yught (H. Petrus) den weleerw. lieer Th. A. der Kinderen; tot kapel, te Lieshout den weleerw. heer M. N. M. v. Hussen, tot kap. te Licrop den weleerw. lieer J A Verhoeven, tot Assistent te Someren (Eind) den eerw. lieer H. J. G. NV. van den Boogaard, priester van het Se minarie; tot Pastoor te Bergeijk (liet Hof) den zcereerw. lieer .1. M. Goosseiis, terwijl aan den zeerecrw. heer Th. B. M. Verhocckx op zijn ver zoek om gezondheidsredenen eervol ontslag als Pastoor aldaar werd verleend; tot Pastoor te Maasbommel den zcereerw. heer J. van de San- de; tot I'astoor te Neerloon den weleerw. lieer 1'. J. J. Welting; tot kapelaan te Bergeijk (Het Hof) den eerw. heer P. J. H. van de Spijker, priester van het Seminarie; tot kapelaan te 's Ilertogen boseh (H. Catharina) den weleerw. heer J. J. M. Sicking; tot kapelaan te Tilburg (Loven) den weleerw. heer E. .7. Bath; tot kapelaan te Den Dungeii den weleerw. lieer E. B. OdemaerC; tot kapelaan te Nistelrode den weleerw. heer G. J. J. Vonken; tot kapelaan te Vierlingsbeek den eerw. heer W. J. A. van Ilaareu, priester van het Se minarie; tot Assistent te Schijndel den zcereerw. heer A. .1. Pcssers, Pastoor der nieuwe parochie van O. L. Vrouw van den Rozenkrans aldaar; tot kapelaan te 's Hcrtogenbosch (St. Jacob) den weleerw. lieer A. J. II. Knegtel; tot kapelaan te Oss (H. Hart van Jez.us) den eerw. lieer I.. H. Custers, Priester van het Seminarie; tot kapelaan te 'sHcrtogenbosch (St. Pietcr) en Rector van 't St. Carolus-Gcsticht aldaar den eerw. heer J. J. M. van Susajite, Priester van het Seminarie; tot ka pelaan te' Helmond (O. L. Vrouw en H. Antonius) den weleerw. heer L. M. W. Schoofs; tot kapelaan te Tilburg (H. Gerardus Majella) den weleerw. heer G. C. A. .1. Terhorst; tot kapelaan te Raams- donksveer den eerw. lieer A. van der Vaart, Priester van het Seminarie; tot kapelaan tc Kerk- dricl den .eerw. heer P. I. de Glas, Priester van het Seminarie; tot Rector van liet Pensionaat „Catharlnenberg" te Oisterwijk den weleerw. heer F. M. C. A. Houben, die Rector was te Druten (Huize Boldershof)tot kapelaan te Ewijk den weleerw. heer Th. A. J. Brok; tot kapelaan tc Millingcn tien weleerw. heer C. G. M. van SWelin, die Assistent was te Heezc; tot kapelaan le Eindhoven (Tongclre) den eerw. heer B. A. M. Rijken, Priester van het Seminarie; tot kapelaan te Donk den weleerw. heer J. G. J. van Elk, die Assistent was te Best; tot kapelaan te Oisterwijk (II. Joannes) den eerw. heer H. M. H. Op de Coul, priester van het Seminarie; tot kapelaan te Eind hoven Strijp II. Trudo) den eerw. lieer A. N. J. Verhoof, priester van het Seminarie; tot kapelaan te Eindhoven (Strijp, H. Theresia), tot Bisschop pelijk Inspecteur van het R. K. Nijverheidsonder wijs en tot Voorzitter der R. K. Centrale van liet Nijverheidsonderwijs in het Bisdom 's Herlogen- bosch den weleerw. heer G. 11. L. M. van Biel; en tot kapelaan te Eindhoven (Woenscl, 11. Petrus) den eerw. lieer NV. C. van der Wiel, priester van liet Seminarie. VEE EN PAARDEN. ROTTERDAM, 7 Aug. Ter veemarkt waren lie den aangevoerd: 209 paarden, 31 veulens, 909 ma gcre runderen, 704 vette runderen, 223 vette kal veren, 305 nuchtere kalveren, 410 graskalveren 320 schapen of lammeren, 103 biggen, 10 bokken of geiten, 23 overloopers. Prijzen per Kg.: Koeien 32—36 ct., 45—47 c., 50—53 c., ossen 41 c., 4147 c., 50—51 c., stieren 31 c., 39Wc., 43 —14 c., kalveren 5060 c., 62}67} c., 7577} c. Prijzen per stuk van mager vee: melkkoeien -00 110540, graskalveren 35—80 120, stieren paarden 200—300, slachtpnarden 1001/0, hit ten 100—175, veulens 75—120, fok nuchtere k:d -- veren 15—20, slacht nuchtere kalveren 13— {nbrakeil Verd&Cht WOfdt. U C l?-jailgv U>««vin..

Echo van het Zuiden | 1928 | | pagina 3