Fietstochten over 1927. Namens de Commissie van Rappor teurs, de leden De Mol, Metselaar en Mr. Ruitinga, bracht de laatste ver slag uit en deelde mede, dat een en anüer in orde was bevonden en verder, dat er bij net Vieeschkeurings- bedrijf een batig saldo was van f470 10 en bij de gemeente een ten bedrage van 12386 44'/,, wat f 3300 minder bedroeg dan het vorig jaar, waaromtrent hij graag eenige inlich tingen verlangde. De Voorzitter antwoordde, dat zulks onvoorbereid niet direct was vast te stellen, doch dat het vermoeden van Mr. Ruitinga (vertrek van belasting betalers eic.) niet van allen grond ontbloot was. Ook deelde hij mede, dat de gemeenterekening sloot als volgt: Inkomsten (gewonen dienst)' 166644 96'/„ uitgaven (id.) f 54258 52, bang slot 112386 44'/2. Punt 3. Aanbieding der gemeente- begrooting en der begrooting voor den Vleeschkeuringsdienst, beide voor 1929. Met goedvinden van den Raad wees de Voorzitter tot Commissie van Onderzoek aan, zooals dat de ge woonte is, de leden De Mol, Schmte- husen en Stap, die de opdracht aan vaardden. Voorts zal de begrooting onder de andere leden circulèeren. Punt 4. Verzoekschrift van het Bestuur der Oranjevereniging om subsidie. De Voorzitter zei, dat ge vraagd was f50.— voor dit jaar en adviseerde namens B en W. het verzoek in te willigen, wat door allen werd goedgevonden. Punt 5. Voorsiel van B. en W. tot overdracht van het onderhoud van den weg van Heusden naar Herpt aan de Provincie. Eerst gaf de Voorzitter voorlezing van een schrijven van het Gemeente bestuur van Hedikhuizen, waarin stond, dat de gemeente was overeen gekomen het gedeelte van den weg op zijn gebied gelegen aan de Pro vincie over te dragen, wat het onder houd betreft, voor de som van f51.200. Verder besprak hij de overige gedeelten van den weg en dacht wel, dat die ook zouden worden overge dragen, waarom hij voorstelde in te gaan op het voorstel van Ged. Staten om het onderhoud van Heusden over te dragen, n.l. om f3616 in eens te betalen of f 181 per jaar. B. en W. vonden het eerste het meest gewenscht, zoodat dit met algemeene stemmen werd aangenomen. Het lid Schmiehusen vroeg alsnog ol men als de Provincie ze overneemt b.v, zou kunnen besluiten tolgeld voor fietsen te heffen (deze zijn thans vrij waarop de Voorzitter de gerust stellende verklaring gaf, dat zulks niet het geval was, wat hij nog eens duidelijk uiteenzette. Punt 6. Voorstei van B. en W. tot wijziging der gemeentebegrooting voor 1928 Op deze begrooting moest worden gebracht een post van f40voor onkosien der aan te gane geldleening in verband met de nieuwe bestrating en verder een bedrag van f38 50, zijnde de gemaakte kosten, om bij gelegenheid van het festival verschil lende corporatie's ten stadhuize Daar liepen negers rond Ze liepen naar Columbumbus toe en vroegen „Wie bent U?" .Ik ben Columbumbus". „Bent U Columbumbus O, jemenl, o. jemeni, dan zijn we ontdekt". MINA KOOT. Een onfortuinlijke Zwem partij. De groote vacantie had al een aan vang genomen en de scholen waren reeds vergeten. Vier jongens stonden 's avonds bij elkaar en keken met betrokken gezichten naar de voorbij snellende en door den wind voortge jaagde wolken. Piet, één van het viertal, zei mis troostig, .morgen, is het natuurlijk weer hommeles, altijd maar regen en nog eens regen." „Och kom" zei Kees, .het zal wel weer opklaren en je zult morgen zien welk een prachtig weer het is en dan jó, dan gaan we morgen fijn roeien en hengelen. Den volgenden dag kwamen ze allen bij Kees z'n huls en moesten ze er kennen, dat het weer in één woord gezegd, prachtig was. Ze liepen door de weilanden naar htt bootjetoe.dat rustig wiegelend lag op het kalme water. De vischtuigen en proviand- zakken werden in de boot geladen en daar ging het. Ruim eer. uur roeiden ze, elkander telkens afwisselend. Eindelijk hielden ze de riemen in op een schaduwrijk plekje. De hengels werden gereed gemaakt en in het water geworpen. „Stil, niet praten" fluisterde Piet. .Hoe rustig is het hier, ik wed vast dat we veel zuilen vangen." waardig te ontvangen, wat z.f. de gemeente niet had kunnen nalaten en wat hij in Overtrouwen op aller goed keuring zich had veroorloofd. Daar niemand bezwaren opperde werden deze posten op de begrooting ge bracht. Ten slotte was nog een verzoek ingekomen van den heer G. Vos, om 44 M2 gemeentegrond naast zijn huis aan te koopen. De Voorzitter zei, dat daarop reeds een regenput lag van den heer Vos, welks aanwezigheid reeds bestond voor de heer Vos het pand kocht, verder sprak hij van een servituut etc. en dat de gemeente hoegenaamd geen nadeel had bij even- tueelen verkoop. Na zijne mede- deeiing keurde de Raad het voorstel goed, om den heer Vos ter wille ie zijn, volgens den prijs van het vast gestelde tarief ad f3 per M2. Hiermede was de agenda afgewerkt en niemand het woord verlangende, sloot de Voorzitter de vergadering. BINNENLAND. De Koningin en de O. S. s Terug van de Zuiderzee. Gistermiddag ruim kwait over vijl, is net koninklijk gezin ten paleize teruggekeerd na het bezoek aan de zeilwedstrijden op de Zuiderzee. Bij Sciieilingwoude(# buiten de sluizen, waren de hooge gasten van boord gegaan en vandaar was per auto over Nicuwendam en den Valkenweg naar het paleis gereden. Zoodra de koningin was aangekomen ging de prinselijke standaard omlaag en de koninklijke standaard aan den stok. Op dat uur was het op den Dam niet zeer druk en het bleef daarna nog eenigen tijd stil, maar tegen 8 uur groeide de belangstelling en wei dra had zich zoowel voor als achter het paleis eer. groote mensehenme- nigte verzameld, die kwamen kijken naar het Avondfeest ten paleize. Het publiek werd niet teleurgesteld want zeer veel auto's brachten gasten aan Naar het HbJ. ter oore kwam waren er ongeveer 1200 uitnoodigin- gen verzonden. Aan de Damzijde waar de wacht in het geweer stond, reden hofauto's voor, welke de Skandinavische vor stelijke personen, die op 't oogenbiik in Amsterdam vertoeven, alsmede aartshertog Albrecht van Hongarije, naar het paleis brachten. De wacht bracht voor deze gasten de verschul digde eerbewijzen. Voor zoover wij konden zien waren een paar dezer hooge gasten in uniform, prins Olaf was in zeilerscostuum. Het publiek juichte den kroonprins toe. Duurde aan de damzijde het gerij slechts kort. aan de achterzijde van het paleis heeft het geruimen tijd in beslag genomen, 't Publiek geraakte niet uitgekeken, er was afwisseling genoeg. Daar kwamen als gebruikelijk bij een ontvangst ten paleize de gezanten van verschillende landen in hun ambtskieeding met de goudgalons ministers en Kamerleden, de Commis saris der Koningin in Noord Holland burgemeester en wethouders van Amsterdam in uniform, hoofdofficieren Zwijgend vischlen de jongens lan gen tijd door doch hoe ook de pieren zich kronkelden en hoe verleidelijk het er ook uitzag, geen visch had honger. .Ze bijten niet" zei Hein mistroostig .Stil ssstfluisterde Kees, .ik heb beet." Vier paar oogen tuurden met in spanning naar Kees z'n dobber, welke twee, drie keer achter elkander onder- tikte en toen weg schoot in het zwarte water. .Halen" zei Wim. „Neen, laat doorbijten" zei Ru. .Wat een kokkerd zal dat zijn, het is vast een snoek antwoordde Kees verrukt. Kees boog z'n lichaam zoo ver mo gelijk uit de boot en wachtte adem loos op het sein van z'n vrienden om op te halen. „Nu halen" zei Piet, „maar pasop want als je hard trekt, breekt het snoer." Kees haalde zoo voorzichtig moge lijk op daar hij bang was door een te harden ruk z'n hengel te breken... eindelijk verscheen boven het water een. hevig spartelend vischje, niet grooter dan een vinger. „Wat een baas" zei Hein „pas op of hij slaat je touw door." Het vischje werd van den haak ge daan en grootsch gedeponeerd in de vischkom. Wij vangen niets meer" zei Piet. „Neen doorvisschen", zei Kees en zag in z'n verbeelding reeds een grooten visch aan z'n haak. Een half uur later, gaf Hein een harden slag op het water van woede over de domheid der visschen. Dé hengels werden opgehaald en en officieren van land en zeemacht uit ons land en uit alle mogelijke landen ter wereld. Uniformen van allerlei model en snit vielen voor 't rijkhalzend publiek te bewonderen. Daar waren ook de dames in schitterende avondkleeding getooid met diademen welker diaman ten flonkerden in 't licht der lantaarns daar kwamen N. O. C. en I. O. C. leden in rok met decoraties. En tusschen deze kleurenweelde en schittering van costuums, verschenen de deelneemers en deelneemsters aan de Olympische Spelen, de athleten, de roeiers en de zeilers in de pakjes waarin zij aan den opmarsch in het Stadion hadden deelgenomen, de Japanners in hun blauwe jasjes, de Italianen in de lichtblauwe hemden, de Franschen die met den haan getooid zijn, de Amerikanen met de stroohoeden welke zij binnen wel zullen hebben afgezet de Neder landers met de wit omboorde jasjes, de Grieken in het groen, om maar eens een enkele greep te doen. Het moet ditmaal in de Burgerzaal wel een zeer ongewone en kleurige mengeling zijn geweest. Even negen uur waren de gasten binnen maar het puliek bleef nog kijken naar de kaarsenkronen, welke achter de ramen schitterden, Zelden of nooit was het bij een avondfeest ten paleize op straat zoo druk geweest als gisteravond. De politie, onder leiding van inspec teur Kater, die voor de afzetting, en Staal, die voor 't verkeer aansprakelijk was, had uitgebreide maatregelen ge nomen. Alles verliep schitterend. Het avondfeest duurde tot ruim 11 uur. Daarna vertrokken de gasten geleidelijk en er waren nog heel wat kijkers, zoowel voor als achter het paleis. Het Doorzitten bij Wielrijden, een door de zon verbrande Huid, Schrijnen en Smetten verzacht en geneest men met Doos 30, 60, Tube 80 ct. PUROL SPORT. R.W.B. Het wordt Zondag 12 Aug. een drukke dag, mogelijk wordt met 4 elf tallen gespeeld. Zooals reeds aangekondigd komt Eindhoven 2 op bezoek om tegen RWB1 een vriendschappelijke wed strijd te spelen. De blauw—witte Eindhovenaren spelen in de reserve 1ste klas N.V.B. en bezetten de 5e plaats van de 10. Het is voor RWÖ dus wel een sterke mogelijk te sterke tegenstander doch juist dan speelt RWB haar beste spel zoodat het wel een aantrekkelijke wedstrijd kan worden. Na de lange rustperiode zullen velen wel weer een voetbalwedstrijd willen zien, deze wedstrijd zal een bezoek zeker waard zijn. We herinneren ons Eindhoven nog uit het eerste NVB competitie jaar. toen won RWB na uiterst zwaren strijd slechts met 1 0. Aanvang half 3. RWB 2 zal na langen tijd weer in 't veld komen en zal de gastheer zijn van „Raplin" een vereeniglng uit Gorin weer in de boot gelegd. Met een paar slagen roeiden de jongens naar den kant om hun meegenomen proviand op te eten Na deze eenvoudige pic- nic-geschiedenis haalden de jongens armen hooi van de nabijzijnde oppers en spreidden dat op den grond uit, waarop zij gingen liggen en een oogenbiik later maften de jongens als op rozen. Doordat een stelletje musschenaan het stoeien waren in de nabije wilgen, werden de jongens wakker en wees Piet hen hoe donker het geworden was. De zon was weg, de wind stak op, onweer was op til. Enfin jongens dat hindert niet, wij zijn geen suikerboonljes en zullen dus niet smelten al regent het nog zoo hard. „Halt, stil" riep Piet eensklaps en voor zich wijzend, vervolgde hij, „komt daar niet Stoorvink aan", (zoo hadden de jongens den dorpsveldwachter genoemd). „Ja, hij is het" zei Kees, „wij zullen een grap met hem hebben, die klinkt als een klok." „Weet je wat?" zei Piet. „Ja, jongens vlug het hooi bijeen geraapt en naar de boot toe, ik ga erin liggen en jullie doen het hooi over mij heen en Iaat me dan maar drijven. De jongens hadden geen verderen uitleg meer noodig, ze dekten Kees zorgvuldig toe, gaven de boot een duw en kropen toen achter de boo- men en zagen met spanning toe, wat er zou gaan gebeuren. Stoorvink naderde en zag de boot. Hij keek links en rechts of hij niemand kon ontdekken maar daar hij niemand zag liep hij naar een boona, sneed een chem. We vertrouwen, dat onze re serves hun uiterste best zullen doen om tegen deze onbekende doch mis schien wel sterke vereeniging een goed resultaat te bereiken. Aanvang 4 uur. RWB 3 gaat deelnemen aan de seriewedstrijden van Juliana en speelt om 4 uur tegen Be ready uit Hank. Het 3e elftal zal ongetwijfeld alles in het werk stellen om een prijs machtig te worden Ten slotte speelt RWB 4 misschien nog een wedstrijd tegen Juliana 4 eventueel om 12 uur op het RWB terrein. Een en ander geeft wel blijk van gestadigen groei en geeft hoop voor de toekomst. JULIANA. Zondag a.s. worden de seriewedstrij den op het Juliana-terrein voor lagere elftallen gehouden en ook van deze zij de is ei- groote deelname. X Vereenigin- gen komen in den strijd. 1 uur Quick 3, WaalwijkW. van Heusden 2, Heusden. 2 uur W.S.C 3Wilhelmina-comb., Wijk. 3 uur H.E.C. 3Sporters, Drunen. 4 uur R.W.B. 3Be-Ready, Hank. Daar ook dit} nog spannende wedstrij den beloven te worden, zullen de sup porters der deelnemende vereenigingen ook niet ontbreken. Ter aanmoediging voor deze wed strijden zijn als prijzen beschikbaar gesteld een beker, lauwerkrans, lau wertak en medaille. DRUNEN. A.s. Zondag neemt -onze voetbal vereniging „Sporters" deel aan de door H.E.C. te Waalwijk uitgeschreven wedstrijden. DUIVENSPORT. MADE. Op Zondag 5 Aug. hield de Made- sclie Combinatie van postduiven een wedvlucht vanuit Chimaij. Prijswin naars zijn W. v. Gils 1B. v„ Dongen 2, 57D. J. Kop 3, 16, 17, 20, 28, 30, 32, 38, 44, 47; A. Weiten 4, 25, 35, 46; J. Hoeve- naars 5, .10, 15, 27, 49, 50; P. Stoop 6, 15; C. Rullens 7, 13, 52, 54; H. Weiten Pzn. 8, 14, 18, 22, 55; P. v. Bragt 9, 40, 41P. v. d. Korput 1L, 19, 23A. van Geel 12, 42, 45; P. v. Gils 21; A. de Heijde 21, M. Broeken 26; P. Kooij- man 31, 36; J. de Jongh 33, 53, 56; P. v. d. Made 34; P. Gouverneur 37, 48; V'. Rullens 39, 43; B. J. Broeders 58. CAPELLE. I 1. Zondag hield de postduiven vereniging „De Luchtvaart" gevestigd in het Café van Mej. de Wed. A. v. d. Haart alhier een wedvlucht vanuit Soignies met volgenden uitslag: P. Nieuwenhuizen 1, 2 en 3A. Versteeg 4 en A. v. Moergestel 5 en 6. WIELRENNEN. Om den grooten prijs van 's-Bosch. Op Woensdag 15 Augustus a.s. wordt op het traject in Oostelijk Noord-Bra bant een groote wegwedstrijd gehou den, waarvoor door de bevoegde auto riteiten toestemming is verleend en ontheffing van art. 21 der Motor- en Rij wiel wet. Voor dit sportevenement stelde het Gemeentebestuur van 's-Bosch een prachtigen beker beschikbaar, terwijl van particuliere zijde medewerking langen stok en trachtte de boot naar zich toe te trekken. Eindelijk gelukte het hem. Hij herkende de boot als zijnde eigendom van Pletersen (Kees' vader). Hij lachtte van genoegen en zag zich reeds een goede fooi en compliment krijgen als hij de boot weer ter bestemder plaatse terugbracht. Toen hij de boot aan den oever had, lichtte hij z'n rechter been op en plaatste dit in de boot, boog z'n lichaam voorover, wilde z'n andere been eveneens erin beuren, maar plotseling tuimelde hij onderste boven in het water, daar onder het hooi kwam de schelm te voorschijn. Van schrik bleet ons veldwachtertje in 't water liggen, echter gauw was hij weer bij zinnen toen hij het koude nat aan z'n lichaam voelde, kroop aan land en hief met woest gebaar z'n stok naar den deugniet op, maar deze had zich met een paar slagen buiten bereik van den gerechtsdienaar ge bracht. Terzelfder tjjd sprongen dejongens te voorschijn, stapten in de boot en zongen luid: „Stoorvink is met z'n in het water gevallen, faldera de..." De veldwachter van woede bevend, haalde z'n zakboekje te voorschijn en teekende hierin de namen der vier schavuiten op. Onder al deze bedrijven door begon het te regenen en te lichten, donder- slag op donderslag deed de lucht trillen. Vlugger roeiden de jongens, maar niets hielp en toen de jongens aanlegden waren ze allen door en door nat. „Wij zijn nog natter als Stoorvink" zei Hein, die ondanks z'n natte klee- ren toch nog lachen moest. werd toegezegd. Het aantal deelnemers bedraagt 75, waarbij de beste Brabantsche en Hol- landscbe renners, alsmede de Olympi sche ploeg. Het parcours is 173 K.M. lang. De start heeft plaats des morgens om 11 uur aan de Bossche Wielerbaan, waar ook de finish is. De eerste deel nemer kan daar om 4.30 verwacht worden. Tn een volgend nummer hopen wij meer bijzonderheden over dezen wed strijd mede'te deelen. OLYMPISCHE UITSLAGEN. I) c zeilnoeds trijden Totale uitslag van de 8 M. klasse 1. Frankrijk. 2. Holland. Na. 35 sec. 3. Italië. 4. Zweden. 5. Noorwegen. Amerika niet gestart. ^wemmen. 200 M. sclioolslagzwemmen Dames Uitslag le serie 1 Baron, Holland: 3 min. 15 2/5 sec.; 2 Mfihe, Dnitsch- land, 3 min. 16 4/5 sec.; 3 Jacobson. Denemarken, 3 min. 16 4/5 sec. Tn de tweede serie weet mej. v. Nor den, Holland, zich niet te plaatsen. Uitslag finale 200 M. schoolslag liee- ren 1 Tsuruta, Japan, 2 min. 48 4/5 sec., die biermede zijn gisteren gemaakt Olympisch record weer verbeterde; 2 Rademacher, Duitschland, 2 min. 50 3/5 sec.; 3 Tldefonso, Philippijnen, 2 min. 56 2/5 sec. De offieieele uitslag finale schoon- springen luidt 1 Desjardins, Ver. Staten, 185.04 punten; 2 Galitzen, Ver. Staten, 174.06 punten; 3. Simaikn, Egypte, 172.46 Duitschland won Woensdag bet Olympisch waterpoloknmpioenschap. door Hongarije in de finale met 52 te verslaan. Kunsttournooi. De Poolsche dichter Kasimierz WierZynski, behaalde in het Olympisch Kunsttournooi den lsten prijs voor ly rische poëzie voor zijn bundel „Olym pische laurieren". Finale 100 M. rugzwe.mmen Ff e,eren 1. Kojac, Ver. Staten, 1 min. 8.2 sec., nieuw Olympisch en nieuw wereldre cord; 2. Laufer, Ver. Staten, 1 min. 10 sec.; 3. Wvatt, Ver. Staten, 1 min. 12 sec. Finale 200 M. schoolslag Dames 1. Hilde Schrader, Duitschland, 3 min.*12.6 sec.; 2. Marie Baron, Neder land, 3 min. 15.2 sec.; 3. Lotte Miihe, 3 min. 17.6 sec. Else Jacobson werd vierde, Bril a Hazelius, Zweden, vijfde en de Ameri- kaansche mej. Hoffman zesde. Finale 400 Af. vrije slag H eer en Zorilla slaat Arn-e Borg\ 1. Zorilla, Argentinië, 5 min. 1.6 sec., nieuw Olympisch record 2. Charlton, Australië, 5 min. 3.6 sec.3 Arne Borg, Zweden, 5 min. 4.6 sec. Finale, estafette over 4 x 100 M. dames Tn dezen strijd plaatste Nederland zich derde, maar de jury had geconsta teerd, dat Truus Baumeister te vroeg gestart was en dus moest Nederland gedjsqualificeerd worden. Zuid-Afrika nam nu de derde plaats van Nederland in. De uitslag luidde 1. Ver. Staten, 4 min. 47.6 sec., nieuw Olympisch record. 2. Engeland, 5 min. 2.8 sec. 3. Zuid-Afrika, 5 min. 13.2 sec. De tijd van Nederland was 5 min. 4.2 sec. Reltoonspringen Dames De offieieele uitslag luidt 1. Meany, Ver. Staten, 78.62 pnt. Plaatscijfer 6. 2. Coleman, Ver. Staten, 73.38 pnt. Plaatscijfer 14. 3. Poynton, Ver. Staten. 75.62 pnt. Plaatscijfer 13. Ruiter wedstrijden. Tn de rui ter wedstrijden maakt Ne derland zeer goede kansen. Onze rui ters bezetten op liet oogenbiik de le, 2e en 5e plaats, n.l. 1. de Kruijff, 2. Palmfl de Mortanges, 5 v. d. Voort-v. Zijp. Men staat echter nog aan het be gin van een zeer zwaren wedstrijd. De landenwedstrijd op sabel. 1. Olympisch kampioen Honga rije met 4 punten en 23 winstpartijen, 2. Italië met 2 punten en 21 winstpar tijen, 3. Polen met 2 punten en 11 winstpartijen, 4. Duitschland met 0 RITRGER IJ JKE^ST ANDT WAALWIJK. Geboren Johanna, d.v. M. A. van Beijneu en C. M. Goverden. Lambertus, z.v. A. de Kloe en J. van den Avoort. Ja- coba C. M. Th. d.v. A. J. A. van den Broek en J. M. van Muilekom. Ca- tharina H. G., d-v. J. M. Verhoofstad en C. M. Duqvekam. Andreas G., z. v. G. A. v. d. Wiel en A. E. van Gel der. Overleden Francijna Kogels, 59 j. echtgen. van J. J. Ketelaers. JOHAN BUYS.

Echo van het Zuiden | 1928 | | pagina 6