i Dames- en Heerenkapper i lluchlerstraat 65, - 's Bosch. Magazijn „De Eefler" Heerea en Kinderkleeding magazijn „De Adelaar". Champea mm. J. ELEKAN, Mooi Bébé-goed ■n IS HEEREMM0DE5I COERTS-KUyPER Het adres voor 1e klas Vakkundige bediening. Rondbreimachines. verpachten VOOR HANDEL EN INDUSTRIE. te 's-Hertogenbosch Ridderstraat 7, APARTE SALONS. II Het goedkoopste adres. Zadelmakerij P. KOES Eli Hinttiamerstraat 61, 's-Bosch. V1SCHSTRAAT 14, 's BOSCH. als Pakjes, Truitjes, Jurkjes, Hoedjes, Mutseu, Kousen, etc. Het aangewezen adres voor Uw is Hooge Steenweg 14 - DENBOSCH. - (Naast ijzerhandel Van Miert.) Voordeeliger als elders. Zondags tot 12 uur geopend. Rugzakken, - Hangmatten, :z Veld- en Thermosflesschen, Rijzadels. Sporen, Zweepen, y? Tennissport-artikelen.m Firma G. J. METTROP ZOON Kantoorboekhandel, Markt 37 - Teleloon 335, 's-HERTOGENBOSCH. Technische papieren, Transparant detail-lichtdrukpapieren, Teekenpapieren, watervaste teekeninkten-verf en penseelen, teekenborden en haken, alsmede Driehoeken in alle grootten in hout en celluloid. VRAAGT MONSTER EN PRIJS. Verkrijgbaar bij H. VERHULST Heerenmodemr.gazijn, Markt 5. 's-BOSCH. Het Ideale Haarwaschmiddel tegen roos en Haaruitval. Overal verkrijgbaar a 50 cent per flesch. Weet U dat U met onze Rondbreimachines van 10 tot 12 gulden per week thuis kunt verdienen? Wij geven U een werkcontract op zegel van minstens drie jaar vast werk, terwijl de machine gegarandeerd is voor3jaar. Wij spiegelen U niets voor maar leeren U kosteloos breien ook bij U thuis. Vraagt prijsopgaaf en conditiën aan den vertegenwoordiger J. A. VOGEL, voorheen Herven 11, Orthen, thans Snellestraat S en 7, 's-Bosch. De Firma v/h A. M e Ij r 1 n g te Tilburg, Willem li-straat 59. - Telephoon 291, was en is nog steeds de zaak, bekend voor hare uitgebreide keuze Huishoudelijke en Luxe artikelen. Pendules, Lampen en Kronen, enz. enz. Zij blijft zich steeds gaarne aanbevelen FIRMA v/h A. MEIJR1NG. Huwelijks-aangiften Adrianus Kerkhof, 28 j. en Walthe- r'a. P. Schellekens, 26 j. Johannes P. Bergmans, 28 j. en Gerdina van Lang, 21) j. Marinus J. Waards, 26 j. en Sijntje J. van Gijzel, 20 jaar. i Gehuwd Wouter J. Ophorst, 28 j. en Wilhel- in ina M. Rovers, 20 jaar. lngêkonien personen J. M. A. Strikkers, van 's Bosch. W. A. H. Maassen, van Herpen. L. M. Spapens, van Den Haag. Fr. Berkowitch, van Rotterdam. A. Koe nen, van Raamsdonk. C. A. v. Hel- voirt, van 's Bosch. J. J. Fr. van Delft, van Tilburg. P. W. Jagers, van Boxtel. M. Sulstres, van Loon- op-Zand. E. Schweikert, van Olten. P. A. Onstenk; van Arnhem. A. W. v. Berkom, van Oss. G. A. W. Vrinte, van Vegliel. H. C. Kemper man, van 's Bosch. A. H. Hellings, van St. Oedenrode. Vertrokken personen C. Bieker naar Deurne. J. M. Snaphaan naar Loonopzand. C. M. P. Limpens naar Tilburg. C. J. Couwenberg en gezin naar Nijmegen. A. M. Keller naar Dussen. H. v. Kuik naar Diunen. El. Weber naar Gister wijk. O. M. v. Sebille en gezin naar Tilburg. LOON—OP—ZAND. 16—31 Juli 1928. Geboren Josephus Tlieodorus Petrus z.v. M. .1. Hornman on E. J. C. van Kiel. Johannes Cornells Anna Mart.inus z.v. A. J. J. van Riel en E. M. Zwaans. Cornells Gerardus z.v. C. A. Dekkers en D Nerings. Petrus Dingeman z. v. J. C. Timmers en C. M. Dekkers. i Joannes Assuerus Gerardus z.v. W. H. i Huybregtsj en G. G. Brandsnia. Eli- i sabeth Mlaria d.v. A. Snoeren en A. H. Dirks. Huberta Cornelia Josephina d.v. H. Tinimers en A. W. M. v. Best. Engelbertus Petrus Maria z.v. P. J. van Breugel en W. P. IJpelaar. jvtrr^s jG-orardus z.v. C. Leemans en A. &J. van Dongen. x.eendert z.v. C. Sterrenburg en A. de fto'Oïf.' thera Johanna d.v. J. van der Linden en J. G. van Wanrooij. Adriana Cornelia d.v. M. van Ouzenoord en A. Meeren. Overleden Marinus Martinus van Nuenen, oud 17 jaren. Hendrik van Breugel we duwnaar van Pieternella Marijnen oud 86 jaren. Leendert Sterrenburg oud 4 dagen. Gerdina Briool wed. van Karolus van Corstanje oud 69 jaren. Gehuwd i Antonius Lambertus van den Assem weduwnaar van H. Spapens oud 38 jaar alhier met Arnolda van A\ anrooij oud 38 jaar alhier. Jacob Pieters oud 34 jaar alhier met Anna Adriana Francisca Daenis oud 21 jaar alhier. Franciscus Donders oud 32 jaar al- bier met Fraucijna Wilhelraina Netten oud 36 jaar alhier. RAAMSDONK. i Burgerlijke Stand van 1631 Juli. Geboren Nicolaas H., z.v. Johannes J. van Boxel en Antonia J. Broeders Cor nel is, z.v. Hermen Janssen en Magda- lena J. Blom Elisabeth H., d.v. Ge rardus W. van Seters en Hendrica Th. Vissers Theresia C., d.v. Andries M. de Wit en Cornelia J. Vissers Adriana A., d.v. Hendricus de Wit en Maria Rasenberg Wilhelmina A., d.v. Johannes A. J. dej Bont en Wilhel mina C. v. d. Berg Adriana, d.v. Pieter M. Blom en Teuntje W. Versluis Leendert H., z.v. Joannes B. van Strien en Johanna C. van Gils Ca- tharina, d.v. Cornelis J. Krooswijk en Elisabeth Zijlmans Wilhelmina J., d.v. Antonius J. van Strien en Elisa beth J. van Seters Bernardina J., d.v. Johannes ML Wiercx en Adriana W. Berends Petronella Th., d.v. Adrianus J, de Meijer en Petronella A. van Schijndel Johanna M., d.v. Hendricus P. de Jongh en Petronella H. IJpelaar. Overleden Dirk de Borst, 59 jaar Bernar dina Henselmans, echtg. van Petrus Schampers, 36 jaar. Ondertrouwd Johannes A, Wintermans, 24 jaar en Bertha Schipperen, 20 jaar Jo hannes van der Kruijssen, 23 jaar en Adriana C. van Rijn, 20 jaar Petrus C. Zijlmans, 23 j. en Helena A. van Rijn, 22 j. Johannes J. van Seeters, 33 j. en Antonia G. Joore, 28 j. Adriaan Konings, 26 j. en Wouterke J. Lankhuijzen, 24 jaar. Ingekomen en vertrokken personen. 16—31 Juli 1928. Ingekomen Laurence Fl. J. Kieboom van Hooge en Lgge-Zwaluwe Anna Remmeren van Rotterdam Antonetta Ma. de Jongh van St. Michiels Gestel An tonius W. Koopmans van Tilburg. Vertrokken Elisabeth Ga. Pols naar Rotterdam Thomas Maton-Vissers en gezin naar Wonseradeel (Fr.) Adriana Ja. Vrinten en zuster naar Roosendaal Wilhelmina Ca. van Beusekom, wed. Jac. Oosterling, naar Waspik Eli sabeth John. Ma. Hendrikx naar Bre da Pieter Braak-Schaap en gezin naar Rotterdam Marinus Johannes Lodewikus naar Geertruidenberg. lijk in venijn, men moet maar insi- nueeren, men moet maar critiseeren alles en nog wat en zelf niets op bouwen de gevolgen voor plaats en inwoners zullen niet uit blijver, men heeft daarvan elders voorbeelden gezien heer Wouters en buiten lacht men in zijn vuistje Ten slotte, wie geeft den heer W. 't recht te zeggen dat men fn Waal wijk geen critiek kan velen? Of moet men dat voortdurend afbreken, dal inslnueeren aan 't adres van personen en zaken, dat laag—bij de grondt gekanker en afgekam van Jan en alle man hier en elders, ook nog accep teeren als hoogstaande, gerechtvaar digde critiekIk en anderen passer daarvoor X Voor l\et Roomsche toonvel in Tivahant. INGEZONDEN STUKKEN (Buiten verantwoordelijkheid der Radactie). Geachte heer Redacteur. 01 de heer Cor Wouters nu de aangewezen man is om zich zoo vrec- selijk op te winden over mijn anony miieit, moet ik ten zeerste betwijfelen. Zijn antecedenten geven hem hiertoe zeker allerminst recht. Moet ik hem misschien herinneren aan anonyme stukken in Dagblad vaR Noordbrabant en Huisgezin, aan Jan Boezeroen, aan het anoniem geschiijt over de bewuste uitvoering van Waalwijks Gemengde Zangvereeniging, aan de anonieme briefschrijverij in verschillende bladen over arbeidstoestanden enz,, waarbij de pen aan 't adres van Waalwijk en de Waalwijkers steeds door hem in honig wordt gedoopt Maar ten overvloede wat doet het er loc, wie de schiijver is, als 't ge schrevene maar waar is en juist en zeker wanneer dit weergeeft de mee ning van 't grootsie deel der ingeze tenen en dat is waarde heer, het moge in uw oor arrogant klinken, (wat misschien volgens U ook weer een Waalwijksche ondeugd is) met mijn ingezonden stuk beslist het geval Waarom haalt gij weer dat parade paardje voor den dag over Waalwij kers en niet-Waalwijkers". Hoopt gij daarmee eenigen in onze plaats in 't gevlei te komen Door mij toch werd absoluut niet gesproken over geboren Waalwijkers of anderen. Er is door mij alleen gevraagd aan degenen die den heer v. d. Waerden afvaardigen, de gezamenlijke demo craten, van wie U zich, vermoedelijk niet met hun instemming als ver dediger opwerpt, of deze plet- lutterigfc manier van in-procenten- crltiseeren, hun instemming heeft en of dit optreden van hun vertegen woordiger is volgens het door hen opgestelde piogia.»».?. Dat juist meende ik, kennende het gezond verstand van velen hunner te moeten betwijfelen, juist omdat ik die democraten verstandiger aanzie, ook hun zienswijze betreffer.de de manier waarop de belangen van Waalwijk moeten worden gediend. Neen, geachte heer Wouters, ik zie de menschen die zich in Waalwijk gevestigd hebben en werkelijk Waal wijkers willen worden en ook worden, niets minder aan d?n de geboren Waalwijkers, al is het een niet te weerspreken feit dat er onder de eersten zijn. die om Waalwijk niets malen, niets geven, zelfs den naam dier plaats op alle mogeiijke manieren in discrediet brengen, dat weet de heer Wouters mogelijk bij ondervin ding; vandaar misschien die scham pere opmerking aan 't slot van zijn artikel De heer Roggeveen was b v. daarvan een sprekend voorbeeld? Verklaarde hij zelf niet openlijk in den raad om Waalwijk als zoodaniginiets te malen welnu wat valt van zoo iemand voor de plaats zijner inwoning, de behar tiging harer belangen te wachten. De heer Roggeveen was een ijverig en bekwaam raadslid, maar er worden m.i. om een plaats vooruit te helpen op verschillend terrein, nog andere hoedanigheden vereischt dan een rekening of begrooting met critischen blik te kunnen bekijken e. m. d. al zijn dit natuurlijk heele goede gaven! En in dit licht bezien meen iktemo gen betwijfelen of de heer R inder tijd en in nog mindere mate de heer van der Waerden op 't oogenblik op den goeden weg waren of zijn. In tegendeel. Ik wil dhr. Wouters e a. een goeden raad geven Men moet maar voortgaan met peilen afschieten op alles en nog wat in onze plaats, men moet die peilen maar doopen zoo diep moge- Hui was in dun ja re 1913. (lat in Xe (Ierland werd opgericht de Neder- landsche Roomseli Katholieke Too- neelhond voor dilettanten. Men had de behoefte daaraan reeds lang gevoeld. Hoewel velen in de dilettantenwereld schouderophalend toezagen, op het. vooral in het beginstadium moeilijk streven der oprichters, werkten deze staag aan hunnen zwaren arbeid door. Geweldig moeilijke tijden heeft de Ned. R.K.T.B. medegemaakt, doch hoe wel langzaam, traden meerdere clubs als lid toe. Eenmaal door de risico heen zijnde, bleek al spoedig op dnide lijke wijze de heilzame invloed van den Bond op de aangesloten clubs. Voor gelicht door het tijdschrift „Tooneel- gids voor dilettanten" liet officieele orgaan van den R.K.T.B., waarin uiterst deskundige menschen aan het woord kwamen, bleef succes niet uit. Resoluut werd gebroken met oude ge woonten en tradities, welke bet ont plooien der mooie Roomsche tooneel- kunst a.h.w. aan banden kluisterden, en daardoor concentreerde zich de be langstelling meer en meer op het ver heffende werk van den Bond. en des- zelfs aangesloten clubs. Er werd een razzia gehouden onder de oude moge lijke en onmogelijke tooneelstiikken, en met bekwamen spoed werden de z.g.n. „draken" van hei repertoire ge schrapt, om plaats te maken voor prachtige moderne tooneelwerken, in natuurlijken trant en met opvoedende strekking, waarmede men aanstonds reeds lauweren oogstte. Een onmiddel lijke aansporing voor de jonge moder ne auteurs, welke hun tooneeloeuvre in zulk een licht zagen geplaatst en beloond om nog meer van hnn schep pingskracht te geven. Wat Noordbrabant betreft, bier was men niet zoo vlug doordrongen van betgeen de Bond voor de clubs kan doen en slechts sporadisch meldde een Brabantsche club zich aan. En tot op heden zijn in onze Roomsche Provincie nog veel te weinig t-ooneelvereenigin gen Lij den R.K. T. B. aangesloten. We zijn mogelijk nog niet genoeg over tuigd, of zijn er dan nog werkelijk veel vereenigingen onkundig van liet bestaan en het streven van den Ned. R.K. Tooneelbond. Zoo ja, Welnu stel TT dan zoo spoedig mogelijk op hoogte! Laat niet langer op V wach ten en toon dat we hier in ons Roomseli gewest als ernstig willende dilettanten evengoed opwaarts willen er-, onze mooie kunst wensclien te dienen onze kunstbroeders van boven den Moerdijk. Sport- en ïnuziekvereenigin- gen zijn ons voorgegaan en hebben, overtuigd nis zij zijn, sterkte gezocht in hun bond of federatie. Laat onze Roomsche tooneelclubs niet achterblij ven, laten ook zij liet belang hunner vereenigingen in het algemeen alsmede dat hunner werkende leden persoonlijk, beseffen, door zich aan te sluiten als lid in onzen Roomseli Katholieken Too neelbond. Welk een heerlijke perspectieven openen zich niet als meerdere clubs in ons gewest zich aansluiten? Onze regis seurs zullen zich niet langer behoeven te bewegen in hun .bekrompen kringe tje van kunstbroeders-, vrienden en enkele collega's. Hun leiding zal niet langer behoeven te zijn een moeizaam en ondankbaar „pogen'', doch door het volgen van een grondige regiecursus, welke in verschillende centra van Brabant door medewerking van onzen Bond zal worden gegeven, door erva ren erkende leiders, zullen zij later in staat zijn met bescheiden middelen zelfs eeii werkelijk artistieke daad te stellen. Ook den ernstig willenden di lettant zal op dezelfde wijze zich kun nen verrijken met kostbare practisehe lessen, wélke zijn talent, breeder zullen doen ontplooien. Talrijke andere stof felijke en materiale voordeden zal men ii} onzen Bond vinden. Het is daarom dat enkele Brabant sche leden van den R.K. T. B. hebben gemeend, het waarachtig belang onzer Roomsche kunst niet beter te kunnen dienen, dan zich te vereenigen tot een Gewestelijke Propaganda-Commissie van den Ned. R.K. Tooneelbond voor Noordbrabant, welke zich tot taak heeft gesteld met alle ten dienste staande middelen te komen tot uitbrei ding van het ledental van den bond in onze provincie en onmiddellijk daarna alles te doen voor het belang der Bra bantsche clubs. Secretaris der commis sie is de heer A. J. Mjulders, Westeu- lmrgerweg 1), 's-Bosch, welke alle ge- wenschte inlichtingen gaarne verstrek ken zal. Verder is er voor de clubs in de Langstraat en omgeving reeds spoe dig gelegenheid aangaande den R.K. T. B. meer te weten te komen. Op Zon dag 11) Augustus a.s. organiseert de Brabantsche commissie een propagan- davergadering in Waalwijk, welke ge houden wordt in de concertzaal „De Lindeboom'' in de St. Antoniusstraat, des middags om 12 uur. Als spreker zal optreden de populaire toon cel schrij ver en erkende leider, Jan Grosfeld, technisch adviseur der commissie. Men kan er van overtuigd zijn, dat deze spreker niet alleen met welbespraakt heid. doch tevens met zeer veel toewij ding zijn onderwerp zal behandelen, en al het mogelijke zal doen V te overtui gen waarom we allen in den Ned. R.K. T B. thuisbehooren. Bereids zijn een 16-tal clubbesturen uitgenoodigd, moch ten er vergeten zijn en gaarne komen, zij zijn welkom. Welaan Roomsche too- neelmenschen uit Brabant, we doen 'n beroep op II allen! Richt op uit den ouden sleur, en breng, mede door Fw vereeniging in den Bond te brengen, nieuw friscli leven onder uwe menschen en in Uwe prestaties. We hebben in Brabant zooveel mooie en ernstig wil lende toon eel vereenigingen. Welnu, dat zij naar voren treden, en zich niet schromen om aan Roomsch tooneel- spelend Nederland te toonen wat zij kunnen, door deel te nemen aan onze wedstrijden. Sluit II dus aan bij onzen Bond in bet waarachtig belang Uwer vereeniging en tot heil en roem onzer mooie Roomsche kunst! Katholiek Bra bant waardig! Roomsche Tooneelvereenigingen. óp naar Waalwijk! II. v. Engelen. Waalwijk, T-8 '28. ADV ERTENTISN. Hiermpde betuigen wij onzen oprechten dank voor de beloonde deelneming bij het overlijden van onzen geliefden Vader, Groot vader en Broeder den Heer MAX. A. GOVAERTS. Familie QOVAERTS Waalwijk, den 8sten Aug. 1928. van Waalwijk zullen op 28 Augustus a.s. des voormiddags elf uur op het Raadhu'S in het openbaar bij inschrijving Hel Jachtrecht op de ver schillende eigendom men der gemeente, l zooals de bouwhoeve Fellenoord onder Drunen. groot 20 H A de'boüwhoeve Roesteiberg onder Loonopzand. groot 14 H.A. de overige eigendommen onder Waalwijk, Baardwijk en Besoijen (waaronder haven en kade) samen ongeveer grool 21 H.A. De verpachting geschiedt voor het tijdvak 1 Sept 1928 - 1 Sept 1930. Betaling op 1 Mei 1929 en 1 Mei 1930 Inschrijvingsbil jetten moeten uiterlijk een uur voor de ver pachting ter secretarie zijn inge leverd. Nadere inlichtingen worden ter secretarie verstrekt. 40979 Rechtskundig Adviseur TE 's-BOSCH, Havenstraat 5 (nabij het Station.) ADVIES in alle belasting aangelegenheden. INVULLEN beschrijvingsbil jetten Opmaken van BEZWAAR SCHRIFTEN wegens te hoogen aanslag enz. enz Belasjinden.

Echo van het Zuiden | 1928 | | pagina 7