DE ECHO VAN RET ZUIDEN K1NDER-0PT0CHT Bij Scheren PUROL te 's-GREVELDUIN-CAPELLE (Hoogevaart) op ZATERDAG 25 AUG. a.s. Aanvang half drie. Ouders! No. 68. Zaterdag 25 Aug. 1928. 51e Jrg. DERDE BLAD. PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 24 Aug. 1928. Laat Uwe Kinderen deelnemen aan den op 1 September, met versierde fiets, sportwagen, bolderwagen, Vlie gende Hollander of i. d. 't Behoeft geen kostbare versiering te zijn, een uiting slechts van de kinderziel, zooals we die telkenjare zien. Laat ze zich direct opgeven. Sluiting der aangiften Maandag avond. W. B.-W. W. W. Waalwijks Belang —W.W.W. Programma der feestelijkheden ter gelegenheid van de W. W. W. en het Koninginnefeest. Zaterdag 25 Aug. 63/4 uurOpening der W. W. W. met een muzikale wandeling door de Harmonie „St. Crispijn", daarna te 8 uur door genoemd corps Concert op de Markt. Programma 1. Qranada, Marsch G. Wittman. 2. L'Union fait la force, Ouverture L. Canivez. 3. Soldatenleben, Fantaisie Keler Bela. 4. L'Aurore, Grande Valse de Concert M. J. H. Kessels. 5. Tannhauser, Fantaisie sur l'Opera üeR. Wagner M. J. H. Kessels. 2. Hollands Glorie R. Hol. (Belde met beg. van koper door de Harmonie „St. Crispijn". 3. Elslein von Caub M. Filke. 4. Gothentrouw R. Wagner. 5. Opwaarts R. Hol. 6 uur: Défilé der leerlingen van den Rijkscursus met de W.G.V. bege leid door de harmonie St Jan, door de gemeente. 7V2 uur: Demonstratie der W.G.V. op het plancher op de Markt, opgeluisterd door de harmonie St. Jan. 9 uurGroot Concert door de harmo nie .Concordia" van Loonopzand. Programma 1 Volksliederen. 2. Aux bords du Rhin R. Herzer. Marsche. 3. Ouverture. Ein morgen, ein Mittag, ein Abend in Wien Fr. v. Suppé. 4. Wiener Blut, Walzer Joh. Strauss. 5. Rhapsodie Hongroise No. 2 Fr. Liszt. bewerkt v. Harmonie A. A. Groot. PAUZE. 6. Germania Marsch G. Reil. 7. Orphée aux Enfers J. Offenbach. 8. Fête aux Flambeaux G. Wettge. 9. Ouverture Wilh.Tell G. Rossini, bewerkt v. Harmonie A. A. Groot. (Op verzoek). 10. Finale. Zondag 2 September 121/» uur Herhaling Uitvoering .Hollands Glorie R. Hol. 8 uur: Sluitingsconcert door de har monie .St. jan". Programma 1. Vive la Joie, marsch Max. Guillaume. 2. Ouverture fédérale, L. Blémant. (2e prijs concours Boxtel). 3. Valse des feuilles, J. Martin. 4. La Petite Duchesse, ouverture F. Rlccius. (ie prijs concours Roosendaal.) PAUZE. men resultaat en zal men tenslotte de j vruchten plukken. Maar daartoe j hoort algemeenc medewerking, alge- meene samenwerking, die 't werk niet aan enkelen overlaat en die niet terug j schrikt voor veel wrerk en 't maken van kosten, die later meer dan tienvoudig terugkeeren zullen, al is dat niet direct in cijfers uit te drukken. Dat zij het streven van onzen middenstand, die eigenlijk moet werken voor een krach tige winkeliersvereeniging. Ondertusschen wenschen wij de W. W. W. alle succes en noodigen wij in woner en vreemdeling uit te komen zien naar de etalages, te komen luiste ren en kijken naar 't geen in samen werking met Waal wij ks Belang wordt geboden en nu en in de toekomst in Waalwijk te koopen wat men noodig heeft. Mevr. E. Meijer, Gorinchera. De Heeren W. J. H. Addiks, Dordrecht. H. P. Breugelmaus, Breda. Mi. *T. v. d. Broek, Boxtel. J. Broekxs, Tilburg. Leo Gieren, Nijmegen. .T. Hezemans, Eindhoven. P. H. J, de Kort, Tilburg. H. Lewin, 's-Bosch. J. C. G. Meutstege, Eindhoven. J W. A. Mulders, Utrecht. N. G. F. Nühn, Utrecht. J. Tuerlings, Kaatsheuvel. Joh. Verbakei, Tilburg. H. J. Vermeulen, 's-Bosch. J. Verwiel, Waalwijk. J. Wolfs, Oss. In het winkelweeknummcr dat ver leden jaar door ons in samenwerking met den R. K. Middenstandsbond is uitgegeven, werd door de meest voor aanstaande mannen uit onze plaats en eenige persoonlijkheden uit de provin cie, gewezen op de groote waarde van een goed georganiseerde afd. van den R. K. Middenstandsbond; uitvoerig werd door de bevoegde schrijvers ook stilgestaan bij de beteekenis van een winkelweek; het zou dus eigenlijk niet noodig zijn, daarover nog te spreken. Men heeft inmiddels ook de eerste vruchten geplukt en de beginresultaten van een winkelweek kunnen aanschou wen. En daarover mag men tevreden i zijn. Al is nu iedereen ook overtuigd van 't groote belang, ja de noodzake lijkheid van de W. W. W. of i.d., toch kan niet genoeg de aandacht worden gevestigd op dit belangrijke onderdeel van de taak van een Middenstandsver- eeniging, al moge variatie op dit ter rein niet uit het oog worden verloren. Daarom achten wij het dienstig nog eens enkele uitspraken te citeeren uit het Winkelweeknummer van verleden jaar. Zoo schreef de Edelachtb. heer Bur gemeester Moonen o.a. in zijn beschou- géén Pijn en naschrijnen of stukgaan der huid, Indien men vóór het inzeepen de baardoppervlakte inwrijft met Doos 30, Tube 80 ct. Sjef van Dongen. Woensdagavond is Sjef van Dongen per fiets uit Arnhem tp Waalwijk ge arriveerd. Op uitdrukkelijk verlangen is ervan officieel igheden geen sprake geweest. Wij zijn er ook ondanks herhaalde po gingen niet in mogen slagen voor ons blad een en ander persoonlijk van hem te hooren. Nieuwe verbinding. Wij vestigen gaarne de aandacht op de aankondiging in dit nummer van de nieuwe auto-bus verbinding die morgen in werking treedt tusschen Waalwijk—Oosterhout—Breda. Wij ge|ooven dat dit weer een nieuwe schakel vormt in den keten der ver bindingen naar onze plaats en hopen dat zij van groot belang zal blijken te zijn. Voor goed materiaal enz. zal de directie der Zuider—Stoomtram weg— Mij. wel zorg dragen. Het station te Waalwijk is geves tigd bij de firma Wed. Th. Pulles, alwaar ook pakjes voor Sprang, Ca- pelle, Waspik, 's-Gravenmoer enz. kunnen worden afgegeven. Schoenen. De invoer van schoenen in juli '28 bedroeg 219.233 paar ad f 497.177, tegen 189,432 paar ad f441 523 in Juni Nieuwe zaak. Gaarne vestigen wij de aandacht op de in dit nummer voorkomende advertentie van de Gez. Dumoulin, waariïrzij bekend maken de opening van een nieuw hoedenmagazijn in de voormalige Bewaarschool aan de St. Antoniusstraat. De heer Dumoulin heeft de oude Bewaarschool tot een zeer bewoonbaar huis laten verbouwen en het voorhuis tot winkel laten inrichten, die ons voor het doel en het werk van de Gez. Dumoulin zeer geschikt lijkt. Behalve het hoedenmagazijn hebben de onderneemsters daaraan verbonden een atelier voor het maken en ver vormen van alle hoeden. Daarnaast zullen zij nog een speciaal artikel dameskousen voeren. Wij wenschen de Gez. Dumoulin met deze nieuwe zaak alle succes. Handelspolitiek. Op Vrijdag 24 dezer zal de secretaris van de Federatie van Ned. Lederfabri kanten een onderhoud hebben met den voorzitter van de commissie inzake de samenstelling van een verhoogd tarief van invoerrechten (commissie Bodenhausen) ten einde de wenschen der federatie inzake handelspolitiek nader toe te lichten. Ned. Led. Vertegenwoordiging. De Firma H. v. Leeuwen, 's Herto genbosch, Buitenhaven 12 B, verkreeg voor Holland de hoofdvertegenwoor diging van de Firma Carl Budischowsky Soehne, Treble 2,Tsjecho-Slowakije, die vele soorten leder maakt en speciaal bekend is om haar gekleurde boxcalf. De leermarkt. De leermarkt is vast gestemd naar gewone en inferieure soorten blijft de 6. Osman Pacha, Pas-redoublé Steenebrugen. Dinsdag 28 Aug. 8 uur: Concert op de Markt door de Harmonie der Jongens—Congregatie Drunen. Programma 1. Clairon en Avans, W. v. Perck. Marsch. 2. Le Cheval de Bronze Auber. Ouverture. 3. Noijes Villageoises A. Govaert. Fantaisie. 4. Jubel Ouverture; Bach. PAUZE. 5. Cortége de Ballet L Montagne. 6. Wilhelmine, L. Boijer. Ouverture. .7. Tres Jolie. Wals Waldteufel. 8. Pro Gloria Jac. Grit. Vrijdagavond 31 Augustus ten 8 uur: Concert der harmonie St. Crispijn op de markt. Programma 1. L'Entrée des Gladiateurs, Marsch Julius Fugik. 2. Fantaisie sur l'Opera .Robinson Crusoe" Offenbach. 3. Les Campagnardes, Polka voor twee pistons J. Werkman. (Door de heeren Korthout en v. d. Pennen). 4. La Somnambule, Fantaisie Jos. Kessels. PAUZE, 5. Faust, Fantaisie sur l'Opera Ed. v. Bruggenhout. 6. Trés Jolie, Wals Waldteufel. 7. Nederland in lied en dans J. Oomes, 8. Italiana, Fantasie L. J. Baudonck. 9. The Gladiators' Farewell, Marsch H. L. Blankenburg. Zaterdag 1 September ten 3 uur: Kinderoptocht. De route is Bur gemeester van der Klokkenlaan Stationsstraat, Groote straat. Mr. van Coothstraat. 5 uur: Gezamenlijk zingen van liede ren van .Volkszangdag" door de schoolkinderen op de Markt. Programma 1. Kind van Holland Henri Swart. 2. In de wei H. C. v. Oort. 3. Van 't lustige KuipertjeJ.P. J. Wierts. 4. Zomer Anna Wins. 6 uurConcert der Liedertafel «Oefe ning en vermaak" op de kiosk op de Markt. Programma 1. Domine SalvamFac Giessen. 5. Souvenir d'Ettelbrück, marsch Ph. Manternach. 6. Franche Amitié, fantaisie Jacq. Martin. (le prijs concours Roosendaal). 7. Petit Ballet, Schottisch L. Frangois. 8. Mosaïque sur l'opéra Martha, Flotow. 9. Finale. Vanwege de R.K. Middenstandsveree- niging is men bezig eene aardige straat- versiering aan te brengen, die zeer goed voldoet. De vlaggen uit. Het comité der W.W.W. en 't be stuur van Waalwijks Belang verzoe ken de ingezetenen te vlaggen, gedu rende de a s. week te beginnen Za terdagmiddag tot en met Zondag 2 September. Men geeft een fenstelijk aanzien aan de straten ter gelegenheid der W.W.W. en 31 Augustus en 1 Sep tember met de nationale feesten vlaggen natuurlijk ongeveer alle ingezetenen. Het is toch zeer wenschelijk dat men vooral in onze dagen zijne gevoelens duidelijk demonstreert. w. w. w. De R. K..Middenstandsbond te Waal wijk organiseert zijne tweede winkel week en hoewel de ambitie en de voort varendheid van verschillende organisa toren ons niet zoo krachtig lijkt als de eerste maal, waarvoor ons verschillen de redenen werden genoemd, mogen wij toch met genoegen constateeren, dat de deelname wederom vrijwel al gemeen is: een 100-tal winkeliers ne men er aan deel. Èn in trouwe, het is toch zoo wen schelijk en noodzakelijk, dat onze middenstand, onze winkelstand dui delijk demonstreert wat hij heteekent; klaagliederen zijn er te over, maar daarmee is men niet gebaat. Eenerzijds hoort men: „men loopt onze winkels voorbij", anderzijds: „men kan ons niet gerieven." Deze idee's te logenstraffen, ziedaar het doel eener goed opgezette winkel week, eener tweede winkelweek. Eenerzijds moet het zelfvertrouwen van den winkelier door een krachtige actie, door mooie etalages, door trek ken van koopers op velerlei wijze, ge voed worden, waardoor het geloof in eigen kracht, speciaal door samenwer king hersteld zal worden. Anderzijds zal daardoor aan het pu bliek van plaats en omgeving duidelijk gemaakt worden, wat men hier kan, wat men hier is, wat men beteekent. Door volhardend werken bereikt wingenV1 „Dc omstandigheid, dat aan de j A.T.O. concessie is verleend voor 't inleggen van een autobusdienst van het Land van Altena over Waalwijk, Loon op Zand en Dongen naar Sta tion Gilze-Reijen v.v., moge den Mid denstand prikkelen alle zeilen bij te •zetten, nu de wind gunstig is." De autobusdienst waarvan de Bur gemeester hierboven spreekt, is inmid dels ingesteld. Buiten twijfel zal de W. W.W. van deze voor haar zoo gunstige omstandigheid profiteeren. Verleden jaar was er immers nog geen openbaar middel van vervoer dat de communica tie onderhield met Waalwijk en, de z.g. Kleigemeenten. Ter gelegenheid van de eerste W.W. W., heeft het Bestuur van den Midden standsbond vorig jaar in die behoefte voorzien en liep er gedurende die week des namiddags een autobus(je) die weinig confortabel was. Men moest toen echter roeien met de riemen die in 't bootje lagen. Waar het verkeersnet rond Waal wijk nu aanmerkelijk is uitgebreid en de confortabele bussen van de A.T.O. een gemakkelijk verkeer onderhouden tusschen Gilze-Reijen, Waalwijk en Go- rinchem, durven wij dit jaar een groo- tere belangstelling van vreemdelingen verwachten. Voeg daarbij het belangrijke nieuws 'dat de Zuider-Stooriitramweg Mij. te Breda, a.s. Zaterdag een dienst (4 X per dag v.v.) opent tusschen Breda, Oosterhout en Waalwijk, waardoor wij puike en gemakkelijke verbindingen krijgen met Sprang, Vrijh.-Capelle, Ca- pelle en Waspik, dan mogen wij den Middenstand en onze plaats felicitee- ren met dezen mooien, nieuwen inzet der W.W.W., waarvoor W. B. zulk een goede route-wijziging wist te verkrij- gen. Waalwijk is nu gereed een stroom van vreemdelingen te ontvangen. Het feestprogramma, dat in samenwerking met Waalwijks Belang is opgemaakt, biedt een welkome ontspanning die in dit verband met het zakelijke moet sa mengaan. Wij durven vertrouwen dat de W. WAV. in elk opzicht een groot succes zal worden, evenredig aan de moeiten die het bestuur van den Middenstands bond zich voor deze onderneming ge troost. E ondententoonstelling. De Regelingscommissie voor de a.s. Hondententoonstelling is samengesteld uit de volgende Dames en Heeren Mevr. C. H. Alblas-Enscliede, Lun- teren. van dit jaar en 160,145 paar ad f 414,766 in Juli 1927. De uitvoer van schoenen in Juli'28 bedroeg 50.103 paar ad f 266,044 tegen 48,374 paar ad f 256,800 in Juni '28 en 25,448 paar ad f 131,665 in Juli '27. Kon. Stoomschoenenfabriek A. H. van Schijndel. Op de a.s. buitengewone ver- gadering zal een kapitaals- verhooging tot t 5 millioen worden voorgesteld. Op de 3 September te houden buitengewone vergadering van aan deelhouders der Koninklijke Stoom schoenenfabriek A. H. van Schijndel, zal een statutenwijziging aan de orde worden gebracht met als voorname wijziging een kapitaalsverhooging. Art. 4 der nieuwe statuten zal luiden: Het kapitaal bedraagt f5 millioen verdeeld in 2500 gewone en 2500 cumulatief preferente winstdee- lende aandeeien, elk groot één duizend gulden. Van het kapitaal zijn thans geplaatst 800 gewone.en 800 preferente aandeeien. De verdere aandeeien worden geplaatst op zoodanigen tijd en onder zoodanige voorwaarden (mits niet beneden pari) als de directie onder goedkeuring van commissarissen zal bepalen. Het geheele kapitaal moet zijn geplaatst voor 31 December 1938 behoudens verlenging van dien termijn, enz. (Het huidige kapitaal bedraagt f2 millioen verdeeld in 1000 gewone en 1000 cumulatief preferente winstdee- lende aandeeien, alle ad f 1000. Processie 's-Bosch—Kevelaar. Deze Processie heeft dit jaar plaats op 3 en 4 September a.s. en vertrekt op Maandag 3 September 'svoormid- dags te 8.14 uit Den Bosch. De prijs der retourkaarten 's Bosch- Kevelaar bedraagt f6.50 2e klas en f 4.50 voor 3e klas. Tot uiterlijk Dinsdag 28 Augustus kunnen pelgrims zich aanmelden bij den Broedermeester J. Hoffmans, en moeten dan medebrengen een goed leesbare schriftelijke opgave van naam, voornamen, datum en jaar van ge boorte en woonplaats. Muziekhandel Löwenthal. In vervolg op ons bericht van 1.1. Woensdag vernemen wij nog dat de muziekhandel van den heer Löwentahl zal worden verplaatst naar de Stations straat in het pand waarin thans nog gevestigd is de zaak van dhr. Jos. de Folter. grootste vraag bestaan. In croupons van 8 tot 10 pond zijn de zaken levendig en prijzen uiterst ferm. De fabrikanten beschikken over weinig voorraden, voornamelijk is dit het geval met de meest gangbare soorten. Dikwijls moeten de afnemers op de levering wachten. Ned. Led. Aaneensluiting de Poolsche Schoenen Lederindustrie. In verband met de steeds toenemende buitenlandsche concurrentie heeft het Poolsche verbond van schoenfabri kanten pogingen in het werk gesteld om een overeenkomst te sluiten voor de Poolsche schoenfabrieken. De ge zamenlijke schoenfabrikanten willen in de eerste plaats bij de regeering stappen doen om tot een beperking van den invoer te geraken. Verder zijn zij van plan om maatregelen te treffen tot regeling van de productie en de verkoopsvoorwaarden op de binnenlandsche markt» Wrigley P. K. Kauwgom. De firma B Meindersma, Den Haag, vertegenwoordigster der Wm. Wrigley Jr. Company (P. K. Kauwgom) is voor nemens in den loop der volgende week in onze plaats huis aan huis een mon ster Wrigley's P. K. Kauwgom te ver spreiden. Deze monsterdistributie heeft door geheel Nederland plaats, waarvoor in totaal bijna 2 millioen stuks gebruikt worden. In afwijking van vorige jaren heeft de firma ditmaal de kunst aan de reclame dienstbaar gemaakt, door nl. bij elk monster een serie van zes humoristische kaartjes te voegen, welke zij door de bekende kunstenares Jo hanna Coster liet ontwerpen. In elke brievenbus zal dus volgende week een enveloppe te vinden zijn met een kaartje, waarop het monster is bevestigd. Deze kaartjes zijn zoo gemaakt, dat zij in drieën gescheurd kunnen worden, waardoor 't bovenste deel een plaatje voor de kinderen, het middelste een portefeuillekalender voor vader en het onderste een boeken legger voor moeder en groote zus wordt. Wij zijn er van overtuigd, dat heel wat kinderen moeite zullen doen de serie van 6 plaatjes in hun bezit te krijgen en deze met vriendjes gaan ruilen. Daardoor zullen de versjes die er op voorkomen, spoedig populair worden, en het Is vrij zeker, dat ook de illustraties van Johanna Coster bij velen in den smaak zullen vallen. ABONNEERT U OP DIT BLAD. Bezoem allen Ken Tweeden Landdan

Echo van het Zuiden | 1928 | | pagina 9