ECHO (tl HET ZUIDEN OPt ijs o: i ier dat :gel- 69. Woensdag 29 Aug. '28. 51e Jrg. NUMMEK 69. WOENSDAG 29 AUGUSTUS 1928. 51e Jrg. grond daar 100 per strekkenden me- Daarna vangt om 10l/a uur de eerste Iter kosten. De pastoor van Baardwijk zitting aan, waarin na de openingrede j GEMENGD NIEUWS. ONBEWAAKTE OVERWEG. TWEEDE BLAD. PROVINCIAAL NIEUWS. rvoor innen educ el. el. el. el. el. ding. ilens- 27 c. Waalwijk, 28 Aug. 1928. ARMARKT TE WAALWIJK Donderdag 30 Augustus. Waalwijks BelangW. W. W. programma der feestelijkheden ter legenheid van de W. W. W. en het ntnginnefeest. ijdagavond 31 Augustus ten 8 uur: Concert der harmonie St Crispijn op de markt. Programma eeren L'Entiée des Oladiateurs, Marsch Julius Fugik. Fan'aisie sur l'Opera .Robinson Crusoe" Offenbach. Les Campagnardes, Polka voor twee pistons J. Werkman. (Door de heeren Korthout en v. d. Pennen). La Somnambule, Fantaisie Jos. Kessels. PAUZE, Faust, Fantaisie sur l'Opera Ed. v. Bruggenhout. Tièsjolie, Wals Waldteufel. Nederland in lied en dans J. Oomes, Italiana. Fantasie L. J. Baudonck. The Gladiators' Farewell, Marsch H. L. Blankenburg. iterdag 1 September ten 3 uur: Kinderoptocht. De route is Bur- gemeester van der Klokkenlaan Stationsstraat, Groote straat. Mr. van Coothstraat. uur: Gezamenlijk zingen van liede ren van .Volkszangdag'' door de schoolkinderen op de Markt. Programma Kind van Holland Henri Swart. In de wei H. C v. Oort. Van 't lustige KuipertjeJ.P J. Wierts. Zomer Anna Wins. uurConcert der Liedertafel „Oefe ning en vermaak" op de kiosk op de Markt. >2. Programma Domine Salvam Fac Giessen. Hollands Glorie R. Hol. (Beide met beg. van koper door de Harmonie „St. Crispijn". Elslein von Caub M. Filke. Gothentrouw R. Wagner. Opwaarts R. Hol. uur: Défilé der leerlingen van den Rijkscursus met de W.G.V. bege leid door de harmonie St Jan, door de gemeente. '/2 uur: Demonstratie der W.G.V. op het plancher op de Markt, opgeluisterd door de harmonie St. Jan. Programma der WG. V. I. Marsch door de Harmonie St. Jan. 2 Opmarsch in diverse tempo's 3. Vrije oef. 2e graad. 4. Stokoef le graad. 5. Oef. aan de barren. 6 Vrije oef. le graad 7. Rekoefeningen. 8 Knotsoef. 2e graad. 9 Tremplin—paard—sprongen. 10 Knotsoef. le graad. II. Groepen. 12. Wilhelmus (door de Harmonie St. Jan.) uur: Groot Concert door de harmo nie „Concordia" van Loenopzand. Programma 1 Volksliederen. 2. Aux bords du Rhin R. Herzer. Marsche. 3. Ouverture, Ein morgen, ein Mittag, ein Abend in Wien Fr. v. Suppé. 4. Wiener Blut, Walzer Joh. Sirauss. 5. Rhapsodie Hongroise No. 2 Fr. Liszt. bewerkt v. Harmonie A. A. Groot. PAUZE. 6 Germania Marsch G Reit. 7 Orphée aux Enfers J Offenbach. S8 Fête aux Flambeaux G. Wettge. tpfl 9- Ouverture Wilh Tell G. Rossini, bewerkt v. Harmonie A. A. Groot. (Op verzoek). 10 Finale. ^ondag 21a&nflêf.12uur: Hollands Glorie R. Hol. uur: Sluitingsconcert door de har- jr monie „St. Jan". UK- Programma: /ive Ia Joie, marsch Max. Guillaume. j(j||ii Ouverture fédérale, L Blémant, mUill (2e prijs concours Boxtel). n valse des feuilles, J. Martin, s La Petite Duchesse, ouverture F. Riccius. (Je prijs concours Roosendaal.) PAUZE. 5. Souvenir d'Ettelbiück, marsch Ph. Manternach. 6. Franche Amitié, fantaisie Jacq Martin (le prijs concours Roosendaal). 7. Petit Ballet, Schottisch L. Frangois 8. Mosaïque sur i'opéra Martha, Flotow. 9. Finale. Kinder-optocht. De aangifte voor deelname aan den Kinder—optocht is gesloten en al hadden wij grootere deelname ver wacht wat toch is gemakkelijker in dezen tijd dan een fiets, een wagen op te sieren toch mag men voor rrp^l tevreden zijn, Een ik telle zestigtal kinderen nemen deel met versierde fietsen, bolderwagens, vlie gende Hollanders en andere zaken die wij niet mogen verraden 'tZal werkelijk in zijn verscheiden heid een aantrekkelijk, sympathiek nummer zijn van de feestviering van a s. Zaterdag en de jury zal, naar wij hier en daar hoorden, geen gemakke lijke taak hebben, want er wordt door de kleinen aardig gewerkt. De route is: Station S.S. (waar de kleinen ten ongeveer half drie worden verwacht), langs Burg. v. d. Klokken laan, Stationsstraat, Markt, Groote straat, Mr. van Coothstraat naar het station, waar de stoet ontbonden wordt en de prijzen door de jury uitgereikt. Deze route is genomen omdat natuur lijk de kinderen niet de geheele gemeen te kunnen doortrekken. De harmonie „St. Crispijn" is zoo welwillend den stoet te vergezellen. Men wordt beleefd verzocht den middenweg vrij te houden en zooveel mogelijk te vlaggen. Volkszangdag. De leerlingen der scholen, die op 21 juli 11. aan den Volkszangdag hebben deelgenomen, wordt ter her haling daarvan verzocht zich as. Zaterdag ten half vijf te vereenigen op de speelplaats van de St. Petrus- school te Waalwijk. W. W. W. Geheel volgens 't programma heeft Zaterdag de opening der tweede Waalwijksche Winkelweek plaats ge had en we mogen zeggen dat de be langstelling Zaterdag en Zondag zeer groot geweest is. De harmonie St. Crispijn maakte een muzikale wandeling door de ge meente en toen zij haar rondgang aan de Markt beëindigde, had het bestuur en 't comité der W. W. W. op 't balcon van 't Gemeentehuis plaats genomen en sprak de voorzitter van den R.K. Middenstandsbond de groote menigte met krachtige stem in de volgende bewoordingen toe Geachte toehoorders. Een der krachtige factoren voor den vooruitgang en ontwikkeling van eene gemeente ls, naast eene bloeiende industrie, een krachtigen Middenstand en om dezen laatste te steunen en aan te moedigen is onze vereeniging op gericht. Onder de middelen, die onze vereeniging meent te moeten aanwen den om dit streven te bevorderen heeft zij o a ook gekozen het houden van een Winkelweek, welke door hare attracties, vreemdelingen en koopers naar hier moeten lokken. Wij hebben hiertoe ook gevraagd en verkregen de medewerking van de vereeniging W. B, welks doel in vele opzichten evenwijdig met het onze loopt. Zoodoende is het ons gelukt voor deze week een program na samen te stellen, dat wij hopen dat de ver- wachting van inwoner en vreemdeling zal tevreden stellen. Om de koop lust aan te wakkeren hebben wij als attractie hieraan verbonden een Raad sel-Wedstiijd met prachtige prijzen, welke zijn tentoongesteld in de vitrine van Singer's Maatschappij, daartoe welwillend afgestaan. Ik moet hieraan nog toevoegen een woord van dank aan ons Eerebestuur vooral aan onzen Eere-Voorzitter. WelEd. Achtb. Heer Moonen, Burge meester, voor hunnen moreelen en daadwerkelijke steun, aan het Bestuur van W. B. voor zijne medewerking, aan de leden der verschillende Com- missiën voor hunne activiteit en aan het Bestuur en Leden van St. Crispijn voor hunne opluistering, en hiermede verklaar ik de W. W. W. voor ge opend. Na een hartelijk applaus, zette de Harmonie het Wien Neerlands Bloed in en gingen de bezoekers de winkels bezichtigen, een 1U0 tal liefst, die aan de W. W. W. deelnemen. Ten 8 uur gaf de harmonie St. Crispijn onder leiding van den heer Duyvelaar, een uitnemend concert op de Markt, dat den toehoorders een paar zeer mooie uren verschafte. Er werd zeer genoten van deze goede muziek. En wat te zeggen van de étalages Over 't geheel genomen mogen we tevreden zijn, er zijn zelfs zeer smaak volle, attractieveéialages bijer zijn winkeliers, die zeer veel werk gemaakt hebben om het publiek hun artikelen té laten zien, maar tevens die daar- Volle etaleerfng eêrfcljzoBêrcacHêTol attractie weten te geven en dat moet 't o. i. zijn, men kan niet volstaan met een etalage, die men altijd heeft, neen men moet iets bijzonders geven, dat de menschen tot kijken en koopen noodt, al moet het artikel een voor name plaats blijven innemen.- En dat hebben o. i. sommigen ver geten, maar daartegenover staan zeer vele goedewe zouden hiervan voor beelden te over kunnen noemen. Dinsdagavond gaf de harmonie der Jongens—Congregatie te Druner., de overwinnaar van Boxtel en Helvoirt, een prachtig concert op de Markt, dat veel belangstelling trok en dub bel verdiende. Dit corps, onder uit nemende leiding van directeur Brok, is*den laatsten tijd reusachtig voor uitgegaan en 't was voor de onzen zeer prettig in een kort tijdsbestek voor de tweede maal van haar goede pres taties te kunnen profiteeren. Hollandsche Buurtspoorwegen. Wij vestigen de aandacht op de in dit nummer voorkomende advertentie van de Hollandsche Buurtspoorwegen, waarbij het reizend publiek er op attent wordt gemaakt dat in verband met het Groot Zangersfeest te 's Bosch, a.s. Zondag, tram no. 18 om 11,30 nam. uii ucn Dosth vertrekt en zoo noodig doorloopt tot Waalwijk, Kaats heuvel en Loonopzand. Onze verbindingen. De Zuider—Stoomtramweg Maat schappij heefi j I. Zaterdag haar nieuwe traject Waalwijk—Oosterhout—Breda v.v. geopend met zeer confortabele autobussen. We schreven reeds vroeger dat we de nieuwe verbinding met blijdschap tot stand zagen komen, en door deze uilbieidu.g van het verkeersnet een belangrijk deel van de Langstraat ge- uiena wordt. Wat we hier zeggen geldt ook de A.T.O. al is het niet in zoo sterke mate. We stellen dus voorop dat de nieuwe verbindingslijn in een benoette voorziet en van algemeen oelang is, van den anderen kant moeten wq er toch ook op wijzen dat hierbij 'i ka rakter van „algemeen belang" danig verslapt, ais de Maatschappij zulke hooge reistaneven sielt, dal nel publick er van terugschrikt van het nieuwe vervoermiddel gebruik te maxen. En te dien opzichie bereikten ons reeds verschillende klachten die we hier willen samenvatten. Inderdaad bleek ons bij onderzoek, dat de tarieven van genoemde Maat schappij in verhouding tot die der Nedeiianasche Spoor- en Holl.Buurt spoorwegen, hoog zijn. Men oordeele zelt. Van Waalwijk naar Waspik per autobus van de Zuider—Stoomtram weg Mij. kost f U.7o (retour t 115); Van Waalwijk naar Waspik per trein kost slechis i 0 25 (retour 10 50). Gver een afstand van pim. 8 K.M. is hier dus een verschil in reiskosten van respectievelijk t 0.5U en t 0 65. Hoeveel gunsitger staan daartegen over ook nog de tarieven van de Hollandsche Buurtspoorwegen. Van Waalwijk naar Tilouig ot 'sBosch per tram of bHS kost I 0.40, (retour t 0 75). Wanneer we in aanmerking nemen, dat de afstand Waalwijk—Tilburg plm. 16 K.M., bedraagt en men daar voor slechts f 0 40 benoeft te betalen terwijl de Zuider—Stoomtramweg Mij. over 'n ongeveer gelijken atsiandeen ta rief heeft dat driemaal zoo hoog 18, dan valt het verschil wel scherp in'toog. We zeiden het reeds, het algemeen belang wordt slechts gediend, als hei publiek, financieel gesproken, redelij kerwijze van het nieuwe vervoermiü del der Maatschappij, gebruik kan maken. Zeker, wij ontkennen geenszins, dat er voor bedoelde Maatschappij aan de exploitatie van dit nieuwe net de noodige risico verbonden is, vooral in den beginne, maar als zij begint met het reizend publiek door te hooge tarieven af te schrikken, dan is bij voorbaat een winstgevende exploitatie uilgesloten. Wij hopen, ernstig, dat de Zuider- Stoomiramweg Mij. aanleiding zal kunnen vinden spoedig haar lariever. te verlagen. Eerst dan zal zij zich van de onmisbare medewerking van het publiek kunnen verzekeren. Ook de ATO moge het boven staande wel eens in overweging nemen 1 Hondententoonstelling. Voor de op 7 Oct. a s. te houden int. Hondententoonsteliing zijn de volgende H.H. Keurmeesters geënga geerd die de naast hun naam staande rassen zuilen beoordeeien Atblas. Schnauzers, Riezenschnau- zers en Dwergschnauzers. J. L. Harms, Duiische Pinschers (gladharige), liredale Terriers, Fox Terriers, Bull Terriers, Black and Tan Terriers, iersche Terriers, Schotsche Terriers, West Highland Wnite Ter riers, Sealyham Terriers, Welsh Ter riers, Bediingion Terriers, Cairn Ter riers, Daudie Dinmont Terriers. Terriers van niet gevraagde doch erkende rassen. Pinschers van niet gevraagde doch erkende rassen. B. van Heusden. Dobermann Pinschers. P. v. d. agtPoedels, Griffons Bruxellois, Griffons Beige's, Petits Brabangons. Vlinderhondjes en Dwerg poedels. Medard Kessler. Mastiffs, Matins Beiges, St. Bernards, Pyreneesche honden, Schotsche Herdershonden (Collies), Engelsche Herdershonden, den, Bolognesers, Maithezers, Schip- perkes, Affen Pinschers, Dwergkees honden. Niet jachthonden van niet gevraagde doch erkende rassen. G. F. Krebs. New Foundlanders, Iersche Wolfshonden, Barsois. Deer hounds, Greyhounds, Sloegi's, Afgaan- sche Windhonden, Whippets, Italiaan- sche Windhondjes, Keeshonden en Chow—chows. H. v. d. Mark. Duitsche Herders honden. H. C. Rouwendaal. Duitsche Dwerg- pinschers. F. Schoonderwalt. Hollandsche Her dershonden. C A Schuld. Bloedhonden, Pointers, Engelsche Setters, Gordon Setters, Iersche Setters, Wèimaraners, Duit sche staande honden, (kort—, lang en stekelharige), Griffons, Griffons Korthals, Wuriembergers, Heidewach- tels, Wachtelhonden, Retrievers, Coc ker Spaniels, Springer Spaniels, Epag- neuls—Bretons, Samojeden, Engelsche Bulldoggen, Fransche Bulldoggen, Toy Bulldoggen, Dashonden, Dwergdas honden, Mopshonden, King Charles Spaniels, Prince Charles Spaniels, Bleinheim Spaniels, Ruby Spaniels, Pekingesen, Japanesen. Jachthonden van niet gevraagde doch érkende rassen. N. Silje. Duiische Doghonden. Fr. Stevens. Boxers J Steijns. Belgische Herdershonden en Fransche Herdershonden. Herdershonden van niet gevraagde doch erkende rassen. F, Verbeek. Chiens de Bouviers. Naar wij met belangstelling ver nemen, ligt het in de bedoeling van 't Comité der Tentoonstelling en 't Bestuur der Kynologen-vereeniging „Waalwijk en Omstreken" om ter ge legenheid der Tweede Internationale Tentoonstelling op Zondag 7 October a.s. aan Sjef van Dongen een Poolhond (Samojeed) aan te bieden. Zijn wij goed ingelicht, dan zal dit 1 geschenk den heer van Dongen zeer aangenaam zijn en zal hij gaarne dien dag hierheen komen om zijn trouwen viervoeter, 't geschenk uit Waalwijk, in ontvangst te nemen. Wij achten dit een buitengewoon aardig en sympathiek idee. Sjef van Dongen. in zijn element „sneeuw en ijs" op Spitsbergen of aan de Pooi kan Sjct van Dongen zich goed thuis gevoeld hebben, in Waalwijk zekernietmlnüer. De mooie fietstochten iu de om streken, de prettige en hartelijke wijze, waarmee men hem overal tegemoet treedt, zonder pompeuse openbare vertooningen, lijken hem best en hij is door vriendelijke uitnoodigmgen tot bezichtiging van fabrieken als anders zins getroffen. Hij kan prettig en onderhoudend vertellen van zijn tochten, z'n metge zel Sorra, z'n honden, z'n gevaren, van de reddende Russen die van du Italianen als fascisten niet veel moes ten hebben en ook tegen hem zwegen in alle talen, zoolang zij hem voor een Italiaan versieten en hij zich niet ais Hollander bekend maakte. Eerst toen was bij de groote man op de Kras- sln, toen sprak men alles, toen be greep men alles. De avonturen van Sjef zijn onze lezers voor 't grootste deel bekend, maar ook heeft men veel gefantaseerd. en gelogen, en onjuist verteld, nu men de werkelijkheid uit zijn mond hoort 1 En met verschillende toto's is 't al niet anders gegaan 1 Er zijn er de wereld ingegaan van het drietal, waar geen der mannen op stond. Hij voelt zich best weer thuis in deze bewoonde centra en geen won der als men 5 jaar in Spitsbergen en de Pool heeft gezeten, de laatste 3 jaren met slechts drie man in een iand. waar 'i drie maanden steeds dag en drie maanden steeds nacht is I en waar men ai dien tijd van alie gemakken van den modernen tijd ge speend blijft. Wat een indruk maakten die auto's, die fietsen, dat geweldige moderne verkeer, na zulk een vijf jaren. Maar met al die wakkere daden, met al die ontberingen, met al die gevaren, maar ook met al die offcieele huldigingen en wat daaraan verbon den is, is Sjef van Dongen, de harte lijke, joviale jongeman gebleven, ongekunsteld in eik opzicht. Wat zijn plannen zijn voor de toe komst, die staan hem nog niet geheel afgerond voor den geest. Wel ligt het in zijn bedoeling in 't a.s. seizoen lezingen te houden over zijn tocht en we twijfelen er niet aan of ook Waalwijk zal hem dan te hooren krijgen. /ubileum. Zaterdag j.l. herdacht de heer L. Bouman te v.m. Besoijen den dag waarop hij voor 25 jaar geleden als machinist in dienst trad bij de firma L. Mombers, lederfabiiek alhier. Toen de jubilaris des morgens om 11 uur met zijn familie zich naar de leder fabriek begaf, werd hij ontvangen door den patroon den heer P. Mombers, zijn zoons en het personeel der fabriek. De twee jongste zoontjes hielden een toepasselijke samenspraak, waarna bloemen werden aangeboden. Daarna nam de heer P. Mombers het woord en schetste in 't kort de voornaamste gebeurtenissen der vervlogen 25 jaren en bracht vooral naar voren hoe trouw en plichtsbetrachtend Bouman als 't ware zijn rechterhand was geweest Hierna nam een der oudste knechts, de heer v. Dongen uit Waspik, het woord en huldigde den jubilaris in zeer hartelijke en eenvoudige bewoor dingen, waarna hem door patroon en SM'pMlt;in"rm'r"1 De jubilaris dankte bewogen en kon van aandoening geen woorden vinden Zoo'n hulde, zoo'n hartelijke ontvangst had hij niet verwacht. Lang bleef men nog gezellig bijeen, menig glas werd omhoog geheven menig lied gezongen totdat men eindelijk huiswaarts keerde waar het feest gezellig werd voortgezet Vereenigingen en de Zegelwet 1917. De ontvanger der registratie alhier stelt ons in de gelegenheid 't publiek in te lichten over eene aangelegenheid, die ook voor deze streek van belang kan zijn, nl. voor vereenigingen wier leden ieder persoonlijk teekenen in een register, als bewijs van hun lid maatschap en deelgerechtigdheid in handelingen, financieele en andere dezer vereeniging (coöperaties uitge zonderd), wij noemen b.v. veiling- vereeniging, fokvereenigingen e.a. De registers waarin deze leden teekenen zijn overeenkomstig de wet van 1917 aan zegelrecht onderworpen. De Zegelwet is in dit punt veelal overtreden en zou bij onderzoek door de ambtenaren van 't zegel een boete verschuldigd zijn. bij wijze van transactie in de gelegen heid worden gesteld, alleen nog de zegelrechten le volaoen, zonder boeie, tnaien zq voor 9 October zien daartoe vervoegen bij den Ontvanger der Rcgtsuaiie le Waalwijk, indien aldaar nel m verband met deze opgave be rekende bediag wordt voldaan, dan is dus machtiging gegeven de vorde ring van Oocie achterwege te laten. Men denke dus wel aan den taiaien datum van 9 October, nadien woidi zegelrecht plus boete geheven. Ernstige aanvaring voorkomen. Zaterdagavond heeft zich op de Bergscne Maas alhier iets atgespeeld, dat in zijn gevolgen zeer ernstig had kunnen zqn. Zekere V. uil Heusden was ten onge/eer half tien nog met z'n roet- soul op weg naar huis. Hei was vol komen donker op 't water en V. had geen licht aan de boot. Toen hij op punt stond de plaats te passeeren waar de veerpont de verhindtng lus schen Waalwijk en Drongelen onder houdt, bemerkte de roeier tot zqn schrik dat hij zich vlak voor de nade rende pont «bevond. Met een paar krachtige slagen probeerde hij te pas seeren, doch bleef daarhq met zqn Dool op de staaldraadkaoeis nangen waarlangs zich de pont vooribeweegi. Gp het nutpgeroep kwam de veerman toegesneld, overzag de situatie en zette toen direct de machine van de pont stil, die nu tot op een paar meter van de roeiboot genaderd was. V. had zich inmiddels aan de kabels vast gegrepen, waarbij hij eenige bloedige verwondingen aan zijn han den opliep. Men slaagde er in de roeiboot vrij te krijgen en V. behouden op het pond te brengen. Postkantoor 31 Augustus. De Directeur van het Post— en Telegraaikanloor le Waalwijk deeit mede, dat op 31 Augustus de kanto ren en stations voor zooveel den postdienst betreft voor het publiek niet later zijn opengesteld dan tot 14 uur. Na dit uur blijtt tot het op andere dagen geldende sluitingsuur voor de busrechthouders de gelegen heid bestaan om zonder betaling van verhoogd busrecht stukken at te halen. Vooris zullen de kantoren en stations op dien dag gesloten zijn voor de behandeling van postwissels (uitge zonderd telegrafische), postbewijzen, quitantieu, alsmede vobr de distributie van pasmunt, voor het aannemen van giro—stortingen en het uitbetalen van cheques (beide uitgezonderd die met „spoedbehandeling" De besteldiensten, buslichlingen en inning van qutiantiegelden hebben op 31 Augustus ongewijzigd plaats. Op 1 September vervallen voor het postkastoor te Waalwijk de laatste ouslichting en de laatste brieipost- besteliing, in verband met de avond feestelijkheden op dien datum. Daarentegen wordt voor belang hebbenden (ook niet-busrechthouders) de gelegenheid opengesteld hunne correspondentie af te halen des Zaterdagsavond tot 21 uur, zoomede des Zondags op de gewone uren. Gemeentezaken. Naar men ons mededeelt is de afbraak van de schuren achter „De Korenbeurs" opgedragen aan N. de Wit te Drunen voor f325. De verbouwing van het woon huis van den heer lr. H. van der Waerden, Directeur der Rijksvak school, is door het gemeentebestuur opgedragen aan de Fa. Wed.A.Aarts en Zonen alhier voor f745. Z.Z.Z.—feesten te 's Bosch. De liedertafel Oefening en Vermaak alhier besloot „en corps" het groote Zangerstournoot dat a.s. Zondag te 's Bosch gehouden wordt te gaan bijwonen. Ook verschillende leden der liedei- tafel Tot Bloei der Toonkunst, ais mede vele andere zangliefhebbers uit onze gemeente zullen deze zeldzame uitvoering gaan bezoeken. Eerste plechtige H. Mis. Een kerkelijke plechtigheid waar mede geheel v.m. Baardwijk mee leefde vond j.l. Zondag in de St. Clemensparochie plaats. De WelEerw. heer J. Loeff, zoon van den oud—Baardwijker Mr. P. Loeff te 's Bosch, die voor eenigen tijd de H. Priesterwijding ontving, droeg Zondag in de St. Ciemenskerk liirx boratp plarhtiae H. Mit no Rii die gelegenheid is weer eens spontaan tot uiting gekomen welke hechte ban den de familie Loeff nog steeds aan Baardwijk binden en welke een alge meene hoogachting men hier toedraagt ook aan de jongere generatie van een familie, die eeuwen reeds met de traditie van Baardwijk is samenge voegd, die jarenlang het bestuur over deze gemeente voerde en wier nako melingen, hoewel de vervulling van gewichtige posten hen elders riep, steeds gaarne hier komen vertoeven en steeds waar mogelijk is aan de belan gen van Baardwijks ingezetenen zoo wel moreelen als finantieelen steun verleenen. Ten 10 uur werd door den jeugdi gen priester een plechtige H. Mis ge celebreerd, geassisteerd door den ZeerEerw. heer pastoor v. Erp als diaken en den WelEerw. heer kape laan Thomassen als sub—diaken, terwijl een broeder van den celebrant de Eerw. heer Jos Loeff als caeremo- niarius fungeerde. Het priesterkoor was smaakvol ver sierd. De ZeerEerw. heer pastoor v. Erp hield eene feestpredicatie, waarin hij gelukwenschte en uc nougc «vaardig- neid schelste van het pnesteischap. Het zangkoor voerde onder leiding van den neer F. Schilders de sohoone driestemmige mis van Perozt uit en het Tamtum Ergo van Halier, waarin de heer A. Boom op zqn be kende uitnemende wqze de uanton— solo vertolkte. Met deze kerkelijke plechtigheid meenden Baardwijks ingezetentn ech ter niet te kunnen volstaan. Indien de burgerij met eene feestviering medeleeti, dan zijn de harmonie en de Uedertatel de gebruikeiqke organen om van dit medeleven uiung te geven, en zoo kwamen beide gezelschappen ie circa halt achi hunne opwachting maken ten huize van mtj. Th. Loeft waar verschillende gasten aan een feestdiner vereemgd waien. In den tuin voerden de lieoertaiel en de har monie enkele mooie nummers uit, waaina beider voorzitters het woord voerden en hartelijke woorden van gelukwensch richtten tot den neomist, zqne ouders en verdere tamilie, daarbij nog eens schetsend de banden die de tamilie Lotff van ouds reeds met Baardwijk binden. De neomist zelve bracht de beide gezelschappen dank voor deze attentie, die door hem daaiom zoozeer op prijs werd gesteld omdat zij uiting gat aan den eerbied van de eenvoudige, har telijke Baardwijksche bevolking voor het priesterschap. Hij wenschte belde corpsen veel succes loe ln de toekomst. Ook de vader van den jeugdigen priester, de heer Mr. P. Loeff sprak, zichtbaar getroffen door deze hartelijke huldebetuiging, een welgemeend dank woord, nog eens den nadruk er op leggend dat zqn geboorteplaats hem steeds dierbaar blijft en hij steeds het liefst hier komt vertoeven omdat hij in Baardwijk, al moest het zijn zelf standigheid ais gemeente prijs geven, altijd nog dezelfde hartelijke, eenvou dige bevolking met dezelfde geaard heid van vroeger terugvindt. De ge zelschappen kunnen steeds op zijn volle medewerking rekenen en als stoffelijk blijk van erkentelijkheid voor deze attentie bood hij elk gezelschap onder enveloppe een flinke bijdrage tot stijving der kas aan. Wij bieden den neomist en zijn geachte familie onze geiukwenschen. Dronkenschap Zondag maande de agent van politie Tekstra, een paar personen In v.m. Baardwijk, die nogal gedronken had den, aan huiswaarts te gaan. Een van hen voldeed daaraan, de ander begon te schelden en zich aan te stellen. De agent T. was gedwongen den man op te brengen naar den amigo, waar hij zijn roes kon uitslapen. Begrijpe lijkerwijze ging dat niet zoo gemak kelijk, maar M. raakte er ten slotte na neel wat verzet achter. De minister heeft nu een beslissing mede namens alle parochianen den genomen waarbij deze vereenigingenjeugdigen priester en zijne familie Aanbesteding. Het bouwen van een winkelhuis voor den heer A. Brans te Waalwijk is bij onderhandsche aanbesteding opgedragen aan den heer A. Bonis, aannemer alhier. Aanbesteding. Uitslag der door het Architecten bureau Van Ree Bossaerls alhier gehouden publieke aanbesteding voor de verbouwing van een dubbel woon huis voor den heer v. Qorp-v. Engelen te Waalwijk: C. Michaëi, Vrijh.-Capelle f5437 J. v. d. Meljs, Waalwijk f5237 Zw. Treffers Zn., Waalwijk 14947 Gegund aan den laagsten inschrijver. Vertrek Eerw. Zuster Sabina. Na ruim vier jaar alhier werkzaam te zijn geweest, is gisteren vertrokken de Eerw. Zuster Saoina (in de wereld mej. W. M. Boll) Overste van het St. johannesgesticht in de parochie van O. L. Vr. De Moeder—Overste, die den leeftijd heeft van 72 jaar, zal na een zeer werkzaam leven, zich thans gaan vestigen in een klooster te Neder— Asselt om van een welverdiende rust te genieten. Politiehondenkeuring. Op de te Zevenbergen gehouden keuring van honden, door de Konink lijk erkende Politiehonden—vereeni ging, wist de heer J. Coenraad met zijn hond het certificaat te behalen met 225 punten voor de afgelegde proeven en gedane verrichtingen. De Jooneelgids. September a.s. zal de geheefe leiding van het nieuwe Maandblad „De TooneeJgids" in han den komen van Jan Grosfeld, met vaste medewerking van Herman Bresser, alhier. Zwemwedstrijd. Aangemoedigd door het succes bij den zwemwedstrijd te Tilburg, hebben zich voor de j.l. Zondag te Breda gehouden zwemwedstrijden der Breda- sche Zwemclub zes leden der Waal wijksche Zwemvereeniging beschik baar gehouden om de eer voor onze plaats te trachten op te houden. Het bleek al spoedig dat de strijd moeilijk en spannend zou worden, gezien het aantal bekende zwemmers uit Breda, Tilburg, 's Hertogenbosch en Oosterhout, die zouden uitkomen. Niettemin heeft Waalwijk zich uitste kend gehouden en kon de heer Jac. Trimbach zelfs in het nummer 50 Meter schoolslag voor heeren den tweeden prijs bemachtigen Jammer, dat er niet voldoende be langstelling was voorSchoonspringen, waarbij de leden J. K. Trimbach, H. Slaats en J. van Heeswijk veel applaus mochten inoogsten. Een aangenaam verschijnsel is het, dat thans reeds buiten Waalwijk onder

Echo van het Zuiden | 1928 | | pagina 5