E ECHO VAN HET ZUIDEN JE ECHO UAH HET ZUIDEN" Hel huls der stille smarten" LEN C t DE ROODE LETTER ct. ct. ct. ct. 61. GRATIS. Meisjes PUROL LILLIAN GISH n nieuwe Feuilleton groot detectieve- verhaal, dat de lezers in spanning zal houden van het jegin tot het einde. -1 üerzuime vooral niet dit Kunstproduct te komen bewonder en WITTÈ BIOSCOOP beste, :nd, [o. 71. Woensdag 5 Sept. '28. 51e -Trg. TWEEDE BLAD. Abonneert U NU op Versierde Bolderwagen, Max Siemer, Paula Siemer. 6e pr. No. 3. Versierde fiets. Jan Kooien. 7e pr. No. 12. Versierde fiets, Ad Schaap. Groepen. Ie pr. No. 10. Sneeuwwitje met de 7 Dwergen en de Prins, Verschijnende nummers 1 OCTOBER begint onze een It. :n U ontvangt de tot 1 Oct. Qrelha s,em"' Piet va? Loo%Tonny van Loon, Berry van Loon, Antoon Tielen, Benny Mombers, Hans Schaap, Jacques Gragtmans, Lou Verwiel. 2e pr. No. 18. Groep Harry, Bep, Adrien, Vincent, Jopie en Frans Hoffmans.) 3e pr. No. 28 Versierde wagen, Ria en Willy Weijers. 4e pr. No. 5. Versierde wagen, (Zwaan) Cor Sars, Gerrit Sars, Catotje Mulders. 5e pr. No. 1. Groep versierde fietsen, Paul van Mierlo, C van Mierlo, Ad de Jong. 6e pr. No. 22. Versierde Vliegende Hollander Marie en Theo v. d. Aa. 7e pr. No. 7. Vliegmachine „Wilhelmina", Jan Eibers. 8e pr. No. 27. Groep op zoek naarNobile, Jac. Marks, Jan Vesters en Willy Vesters, Jopie van der Lee. 9e pr. No. 2. Versierde Bolderwagen (Schip) Herman van Eijcklenburg, Jan van Laarhoven, Henk van Laarhoven 10e pr. No. 23 Versierde Bokkenwagen, Jac. en Tonny Dekkers. lie pr. No. 26. Versierde wagen (Boot), Sjef de Kort, Tonny de Kort, Henry de Kort en Sjef de Kort. 12e pr. No. 29. Groep: Gerrit van Huiten,Kees Vesters, Henri Vesters, Henky Oudkerk. Nadat zich de stoet onder vroolijk gejuich naar alle kanten verspreidde, werden voorbereidingen getroffen voor het volgend nummer van het pro gramma in de Koninginneviering. Allereerst werden nu door de kin deren van den Volkszangdag onder leiding van den heer v. Kempen, en begeleiding van een deel der Harmo nie St. Crispijn een 4-tal liederen gezon gen die dankbaar applaus oogstten. Hierna liet deLiedertafe! „Oefening en Vermaak" zich hooren. Men had een vijftal nummers op het program waarvan vooral het mooie koorwerk R. Hol «Hollands Glorie" de aan- PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 4 Sept. 1928. Waalwijks-Belang W. W. W. Koninginne/eest. Zaterdagmiddag. Eenhooge, strak blauwe lucht, met tier en daar feestelijk witte wolkjes en een sterke zon die breed-int over de zwarte daken vlakt en in rood wit—blauwe dundoeken speelt die zachtjes voor de huizen deinen. Bij iet station een groeiende troep van oelende oranje kinderen met zonnige gezichten en oogen vol blijde verwach ting. Versierde fietsen, vliegende Hol landers, bolderwagens e.a. worden onder nieuwsgierige blikken voorge bracht. De belangstelling groeit zichtbaar rond den feeststoet van zon, van kleu ren en van bloemen. Soms dringt er een moeder door de haag van men- schen om hier en daar nog een bloem recht te schikken aan 't versierde tuig van haar kind. De noodige vermaningen worden nog eens gegevenrecht op loopen, goed uitkijken, in de rij blijven, enz. De jury loopt te noteeren langs den stoet; bestuursleden van W. B. reiken nummers uit en gevèn de noodige aanwijzing. Fotografen loopen van voor naar achter, doen druk met hun toestellen en zoeken de naar hun oordeel mooiste groepen om ze op de gevoelige plaat te brengen. En als dan de een of andere groep „de eer krijgt" en de fotograaf met groot arm gezwaai roept: «even opletten", dan trekken de kinderen een .mooi" ge zicht en zijn in de wolken. Het is een heele bedrijvigheid maar eindelijk is de stoet toch geformeerd en tot ver trek gereed. Wij krijgen nu een goed overzicht en kunnen den optocht beoordeelen. Laat ons direct zeggen, dat hij onze verwachtingen verre overtroffen heeft. Er is door de deelnemers aan de versiering van fietsen,, wagens e.a. en aan de samenstelling van groepen zeer veel zorg besteed. De een toonde daarbij weliswaar meer smaak en be drevenheid dan de ander, maar het geheel zag er werkelijk mooi uit en was een groot succes. Nu deze eerste proefneming (waar voor W. B. allen dank toekomt) zoo volkomen geslaagd is, hebben wij het vertrouwen dat in die richting vol gend jaar nog meer te bereiken is vooral wat betreft de deelname. Niettemin waren er nu reeds dertig nummers. Maar keeren we terug tot ons ver slag. Toen de stoet geformeerd was, trok mtfn onder begeleiding van de harmonie .St. Crispijn" door de Sta tionsstraat, Grootestraat, Mr. van Cooth- straat terug naar 't Station. De be langstelling was enorm. Dicht opeen gepakt op de trottoirs stonden de toeschouwers aan beide zijden der waar men doortrok, als een "TSïtT keerd feest en een zeer groote attractie voor de W.W.W. Alles in krachtig tempo, alles zuiver, correct, af, met een schitterende nuan ceering, een muzikaliteit die grenst aan 't ideale. Wij hebben respect voor den instructeur den heer A. Groot en zijn mannen en gelooven dat „Con cordia" nog steeds hooger gaateen dergelijk concert hoorden we ook van haar nog niet. Er heerschte den geheelen avond tot 't sluitingsuur toe overal een gezellige drukte. In „Musis" werd een Oranje—bal gegeven, terwijl in hotel „De Twee Kolommen" een strijkje de gezelligheid verhoogde. die door Dr. Langemijer verbonden werden. Verdere nadeelige gevolgen heeft hij gelukkig niet. ingezonden Mededeelingen. Er is geen deugdelijker middel voor het verkrijgen en behouden van een fraaie Huid van Handen en Gelaat, dan Doos 30,60, T ube 80 ct. men uij nci oiaTIuu ici uggc- was, bleven allen nog netjes gerijd staan in spannende afwachting op den uitslag van de jury. De op tocht werd nu ingesloten door een groote drom menschen. 't Was aardig te zien hoe zich onze burgemeester door 't kluwen menschen heenwerkte en van zijn groote belang stelling blijk gaf door elke groep te bezichtigen. We vonden dit een zeer aardige attentie. Nadat de jury-leden, die geen ge makkelijke taak hadden, nog even geraadpleegd hadden werd de uitslag bekend gemaakt. Deze luidt als volgt: Enkelingen. Ie prijs No. 13. Versierde fiets, Jan Langermans. 2e pr. No. 19. Versierde fiets, T. v. Heesbeen. 3e pr. No. 8. Versierde Driewieler, Tonny Hoff mans. 4e pr. No. 24. Versierde fiets, Jan van Delft. 5e pr. No. 9. van dacht verdiende, en dat met begelei ding van koper der harmonie „St. Crispijn" zeer verdienstelijk werd uit gevoerd. De talrijke luisteraars toon den zich dankbaar. Een woord van hulde aan directeur en zangers. Na een korte onderbreking van het program werd dit nu voortgezet door de cursisten van den Rijkscursus en leden van de W.G.V., die onder lei ding van den heer Princen door de straten trokken, welke marsch werd opgeluisterd door de harmonie .St. Jan", die door de gymnasten aan haar lokaal werd afgehaald. Tegen half acht kwamen de leden van de W.G.V. op het plancher dat op de Markt was opgesteld. De be langstelling was nu buitengewoon, vooral het aantal vreemdelingen was opvallend groot. Waalwijk heeft den laatsten tijd zoo'n enorme drukte r.iet gekend, 't Was enorm zulk een menigte, de geheele Markt stond opgepropt van 't volk. De groote belangstelling voor de kranige verrichtingen van de W. G. v.'ers was ook alleszins verdiend. Na elk nummer volgde een spontaan applaus uit de geweldige menigte Bü de rvthmische stok- en knotsoefe- aan de piano en verder de harmonie St. Jan. Voor de W.G.V.'ers haar leider is deze demonstratie een groot succes geworden en een pracht propaganda voor de gymnastiek. Het publiek heeft zeer genoten van de prima verrichtingen van dit keur corps alles was af, alles was correct, en de mooie oefeningen werden door de menigte op zeer grooten prijs ge steld, getuige het daverend applaus na elk nummer, dat dan ook dubbel verdiend was. Toen de gymnasten het plancher verlieten, beklommen de leden van de. Harmonie „Concordia" uit Loon- op-Zand, de kiosk. Het cpncert van dezen avond werd mede het hoogtepunt van den dag. Welk een prachtig ontwikkeld korps is dit toch 1 We gelooven dat het tot in verren - omtrek zijn weerga niet vindt. De duizenden luisteraars die van dit hoogstaande concert hebben ge noten toonden zich opgetogen over de schitterer de prestaties van „Con cordia". 'tWas werkelijk een waardig slot in de viering van 't Koninginne- Zondagmiddag gaf de Liedertafel „Oefening en Vermaak" een herhaling van de uitvoering „Hollands Glorie". Ook ditmaal was de belangstelling zeer groot. Aan de jongste harmonie uit onze gemeente was Zondagavond de eer het sluitingsconcert te geven. Het programma werd door „St. Jan" vlot afgewerkt en de uitvoering bewees dat dit jonge muziekkorps op den goeden weg is. Iedereen had groote waardeering voor het uitstekend uit gevoerd programma. Na afloop van het concert bracht de voorzitter van Waalwijks Belang een dankwoord aan de harmonie St Jan en complimenteerde haar tevens met 't sueces onlangs op 't concours behaald. De heer C. van Haaren, voorz. van de harmonie, beantwoordde dezen dank. Hiermede waren de Koninginne- feesten ten einde en daarmede de W.W.W. tevens gesloten. Wat dit laatste betreft hopen we dat de aan dacht weer eens stevig op Waalwijk zal zijn gevestigd en dat zij voor den handeldrijvenden middenstand die vruchten zal afwerpen, die men er terecht van verwacht. Wat de feestelijkheden van Zaterdag betreft, die zijn zeker uitstekend ge slaagd. ledereen was zeer voldaan over den schitterenden Kinderoptocht, zoo goed wat de idees alsdeyerzor- ging aangaat, het was voor de eerste maal een uitbundig succesvoorts de concerten, de demonstratie der W.G.V. Dat alles had, dank zij mede de reclame van ons blad, een enorme belangstelling en alles verliep vlot en uiterst passend. Een woord van lof aan de organisators, 't bestuur van Waalwijks Belang. Men heeft weer eens gezien wat deze vereeniging doet en bereikt voor 't vreemdelingenver keer en voor onze plaats Mogen velen daaruit de verplichting voelen lid te worden, opdat steeds meer zal kunnen worden gedaan en bereikt. Men heeft tevens opnieuw kunnen constateeren, dat men gaarne naar Waalwijk komt uit de geheele omgeving. De politie zorgde als altijd bij den stoet, zoowel als bij de uitvoeringen voor eene uitmuntende regeling. 41117 in overtreft in verre al hare vroegere creaties en heeft in dit kunswerk een rol gevonden, die haar bij uitstek ligt. ZATERDAG 8 UUR ZONDAG 6 en 8UUR in de WAALWIJK. De Overgeplaatst. Heer M. Schambergen sedert ruim acht jaar agent der vrijwillige ouderdomsverzekering alhier, is met geiijne iuhuil iuji Wedstrijd W.W.W. Morgen, Donderdagavond ten 7 uur zal in de zaai „Musis Sacrum" de uitslag van den Winkelweekwedstrijd bekend worden gemaakt. Iedereen kan hierbij tegenwoordig zijn. Koninginnefeest te v.m. Besoijen Wij krijgen a s. Zaterdag wederom een tweede Koninginnefeest in onze gemeente. Evenals verleden jaar heeft het Be stuur van Koninginnedag te voorm. Besoijen wederom een program samen gesteld voor de viering van dit feest op Zaterdag 8 Sept. a.s. Natuurlijk zijn de afwisselende Kin derspelen weer een belangrijk punt van het feestprogram. Des namiddags half drie zullen de F. v.nonie St. Crispijn" en de Besoijen- sche Gymnastiekvereeniging elkander bij de Haven ontmoeten. Men trekt dan gezamenlijk naar het voetbalter rein van R.W.B. Bij de Chr. School zullen zich nog alle schoolgaande kinderen met hun geleiders bij den stoet aansluiten. Na afloop van de Kinderspelen, die op het terrein van R W.B. gehouden worden en waaraan alle kinderen deel nemen, trekt men weer terug naar v.m. Besoijen, alwaar zich achtereenvol gens de Gemengde Zangvereenigingen .Vooruitgang zij ons Doel" en „Halie lujah" zullen laten hooren. Om 8 uur .zal de Harmonie „St. Crispijn" op de kiosk te v.m. Besoijen een groot concert geven. Het geheel wordt besloten met een gezamelijke optocht door de verschil lende straten. Alle ingezetenen worden verzocht dien dag te vlaggen en des avonds aan den optocht deel te nemen met lampions. Indeeling van de kinderspelen houljes rapen voor jongens en meisjes van 7—8 jaar; zakloopen voor jongens van 9-10 jaar; nummer-knippen voor meisjes van 9—10 jaar; estafette voor jongens en meisjes van 11 12 jaar wedloop met hindernissen voor jongens van 1314 jaar. eierloopen voor meisjes van 13 14 jaar. Als extra-nummer mastklimmen voor jongens van 12—13—14 jaar en voor de meisjes van 12 13—14 jaar wedloop met hindernissen. Na afloop der wedstrijden worden de prijzen uitgereikt. Elk kind ont vangt een prijs. De kinderen van de eerste klasse der Lagere school en die der bewaar school ontvangen in de school een tractatie. Hieronder geven wij de programma'^ van de Zangvereenigingen die van 7-8 uur op de kiosk zingen en van 't concert van de harmonie „St. Cris pijn", dat om 8uur aanvangt. Programm a's. „Vooruitgang zij ons Doel". 1. Wilhelmus. 2 October, Herwaarden. 3. Harmonie, M Hamm. 4 Hymne aan den nacht F. Pijlman „Halleluiah" 1. Domine Salvam fac A. Giessen. 2. Lof aan denSchepper G.tenBraake 3. Woudzang I. J. Olman „St. Crispijn Wien Neerlar.ds bloed. Aux bords du Rhin, Marschs R. Herzer. Le Carillonneur de Bruges, A. Clement MacTamè Aftgüt haafd, terwijl aan werkloosheid een bedrag van f 1059.30 was uitgekeerd. De rekening sloot met een batig saldo van f53.54, terwijl op de begrooting 1928—1929 een goed slot van f47.25 werd geraamd. Op voorstel van het bestuur werd door de vergadering zelve een con trole—commissie benoemd, waarvoor bij meerderheid van stemmen gekozen werden de heeren A. Klerks, Com. Maas en L. Pullens Het punt: Bestuursverkiezing we gens periodieke aftreding der heeren W. Buijs en Joh. Leijtens, werd aan gehouden tot een volgende vergade ring, die binnenkort zal gehouden worden. De leden hebben dan nog gelegenheid eventueel tegen—candl- daten in te dienen. Hierna werd het woord verleend het hoofdbestuurslid den heer C. a. b. c. c. g 1 2. 3. Zuider—Stoomtramweg Mij. Naar wij met belangstelling vernemen zullen de tarieven der Zuider—Stoom tramweg Mij. die de belangen van het publiek en daardoor die van haar eigen bedrijf, schijnt te begrijpen en de zaken flink aanpakt, met ingang van 15 dezer, aanmerkelijk verlaagt worden. Het is ons een voldoening daartoe mogelijk met ons bericht eenigszins te hebben meegewerkt. Hieromtrent meldt men ons nog: „Naar wij vernemen zullen binnen enkele dagen de tarieven van de auto buslijn Oosterhout—Waalwijk belang rijk gewijzigd -worden, hetgeen zeker met genoegen door het reizend pu bliek zal worden vernomen, vooral de verbinding Waalwijk—Breda v.v. zal dit ten goede komen". Ongeval. Gisterenavond werd het zoontje van den heer v. d. E. aan de St. Antonius- straat alhier, aangereden door den motorrijder, den heer Tr., geheel buiten diens schuld. Het ventje kreeg een paar wonden aan het achterhoofd La Fille de Le Cocq. 5. La Somnambule, fantaisie Jos. Kessels. 6. Poète et Paysan, Ouverture Suppé. 7. L'Aurore, Valse, C Faust, 8. Italiana, Fantaisie, L.J Brandonck 9. Osman Pacha, Marsche J. Hunebrugs. 10. Wilhelmus. Men verzoekt ons nog mede te deelen, dat kinderen die eene school bezoeken buiten v.m. Besoijen en aan de wedstrijden wenschen deel te nemen, zich hiervoor nog tot en met Vrijdag a s. kunnen opgeven bij den heer Th. Nuijten, Sprangscheweg 5a, Waalwijk. Ned. R.K. Fabrieksarbeidersbond „St. Willibrordusafd. Baardwijk. Bovengenoemde afdeellng hield 1 1. Maandag in het Patronaatsgebcuw hare jaarvergadering, die slechts matig was bezocht. Door den secretaris den heer M. v. Beijnen werd het jaarverslag uitge bracht, waaruit o.a. bleek dat het ledental op ongeveer 80 bleef gehand- aan Roestenberg, die een uitvoerige uit eenzetting gaf van den stand van zaken in verband met de totstand koming van een nieuw contract met de werkgevers. Spr. wees er op hoe na een con ferentie met het bestuur der Federatie van Schoenfabrikanten, waarop men omtrent vele punten tot overeenstem mrng was gekomen, toch nog over verschillende zaken geen overeenstem ming was bereikt. De volgende verlangens van arbei derszijde waren toen nog niet inge willigd a. Het loon voor stukwerkers zoo danig te regelen dat zij aan een loon kunnen komen dat 10 pCt boven de gewone minimumloonen gaat. b. Inplaats van de omschrijving „ijverig en bekwaam" voor een arbei der die voor de contractloonen in aanmerking komt, wenschte men het woord „normaal" te gebruiken. c. De houtenhakzetters dienen in de 1ste klasse te worden opgenomen. d. De kindertoeslag wenschte men, om willekeur te voorkomen, districts- of plaatsgewijs uit een centrale kas te doen betalen, waarin ieder werk gever een zeker percentage van het uitbetaalde loon stort. e. Tegenover 13 weken overwerk ook 13 weken te stellen waarin bij 40 uur werken het gemiddelde loon zou worden verdiend f. Het verschil tusschen steden en plattelandsgemeenten te handhaven, en voor niemand eene loonsverlaging toe te passen bij invoering van het contract. Omtrent de punten a. tot en met e. is men thans echter reeds tot over eenstemming met het Federatiebestuur gekomen, dat aan de verlangens der arbeiders—organisatie heeft voldaan. Alleen wat het laatste punt betrof deelde het bestuur mede dat wel niet de bedoeling was om ergens loons- verlaging toe te passen, waardoor dus vanzelf het verschil tusschen stad en dorp gehandhaafd blijft, doch dat men dit niet gaarne in het contract wenschte vast te leggen, daar men dan ook niet vrij zou zijn stukloonen te verlagen als die te hoog bleken te zijn vast gesteld. Hierop heeft de arbeidersorganisatie geantwoord dat men dit laatste ook niet bedoelde, doch alleen voor be staande vaste hoogere loonen. Er zal op aangedrongen worden dat dit ook in het contract wordt opge nomen, want door de praktijk geleerd, is het verstandiger zwart op wit te verlangen dan op bedoelingen en toezeggingen af te gaan. Al heeft men niet alles kunnen bereiken wat men graag had gezien, toch meent het hoofdbestuur dat een nieuw contract op de overeengekomen punten zeer gewenscht mag worden geacht. Men moet niet vergelen dat door het uiteenvallen van den ouden fabrikantenbond het voor het federatie bestuur ook moeilijk is het vertrouwen der fabrikanten weer te winnen. Men had graag 2 vrije dagen gehad, 6 feestdagen en 6 verlofdagen, doch de fabrikanten gingen niet verder dan 6 verlofdagen, die hier in Waalwijk met kermis zullen gegeven worden De kindertoeslag zal voortaan eerst vanaf het vierde kind worden uitbe taald, inplaals van bij het tweede .75. CferU missies die eenige medezeggingsschap over bedrijfszaken o.a. de regeling der stukloonen zou hebben, zal voor- loopig wel een vrome wensch blijven, doch de organisatie zal deze belang rijke en alleszins billijke eisch niet loslaten, al behoeft de aanneming van het contract er niet op af te stuiten. Indien de arbeiders zich maar wat meer bewust gaan worden van de noodzakelijkheid van organisatie en het bestuur daardoor aan hunne rede lijke eischenmeer kracht kan bijzetten, dan zal in de toekomst ook de instel- ling dezer fabriekscommissies een feit worden Evenals ieder leverancier van grondstoffen toch ook zijn prijs en voorwaarden bedingt, zoo moet ook een arbeider die den arbeid levert ook eenige medezeggingsschap over de voorwaarden hebben. Na deze opwekkende woorden deel de de voorzitter mede -dat het bestuur besloten had na een schriftelijke pro paganda bij de ongeorganiseerden nog eens een propaganda—vergadering le houden. Na alle aanwezigen le heb ben aangespoord om naar vermogen voor een krachtiger vereenigingsleven te werken, sloot hij de vergadering met den gebruikelijken Christel groet. Een boek van Sief van Dongen. Sjef van Dongen is op het oogenblik bezig aan de samenstelling van een boek, waarin hij, behalve natuurlijk zijn laatste avonturen op de expeditie ter redding van generaal Nobile's ge zellen, ook zijn ervaringen in het hooge Noorden, gedurende zijn vijf jarig verblijf op Spitsbergen, uitvoerig zal beschrijven. Sjef van Dongen heeft talrijke foto's gedurende dien tijd gemaakt, welke, met vele andere, in het boek zullen worden opgenomen, dat in het najaar bij Scheltens en Giltay te Amsterdam zal verschijnen. jubileum J. Blom. Na de stille voorbereidingen had Zaterdag de huldiging plaats van den kantoorknecht der posterijen J. Blom, die 1 September 25 jaar onafgebroken bij de posterijen werkzaam is geweest. De Directeur en een deel van het personeel kwamen Zaterdag ten huize van den jubilaris om hem op groot- sche wijze te huldigen. De Directeur dhr. Blokhuis sprak hartelijke woorden van waardeering tot den gedienstigen en ijverigen postbeambte Namens directie en per soneel werden den jubilaris toen een paar fauteuils en vier stoelen aange boden. Ook buiten de posterijen werd de heer Blom gehuldigd. Van de buurt— vrienden en bekenden ontving hij tal rijke cadeaux en vele mooie bloem stukken. Bij de vele gelukwenschen voegen wij ook gaarne de onze, daarbij de hoop uitsprekend, dat de heer Blom nog lange jaren ten postkantore alhier moge werkzaam zijn, waar hij om zijn gedienstigheid en andere goede eigen schappen zeer geacht is. Rijksvakschool. Wij vernemen dat het aantal inschrij vingen aan de Rijksvakschool alhier thans bedraagt a. Voor de schoenmakerij 22, waar onder 4 buitenlanders b. Voor de looierij 11, \yaaronder 1 buitenlander Men ziet hieruit dat de belangstelling voor de looierij dit jaar veel grooler is. Voor de eerste maal heeft zich voor deze afdeeling ook een buitenlander laten inschrijven. Dat het aantal buitenlandsche in schrijvingen voor de schoenmakerij in dalende lijn gaat, zal mede gelegen zijn in de handeling van de Regeering, die 't schoolgeld voor buitenlanders van f 300.— op f450.— bracht. Kruisboogsport. Het laatste concours van de Lang- straatsche Kruisboogbond „DES V.". hetwelk j.l. Zondag heeft plaats gehad op de banen van het gezelschap „Onderlinge Vriendschap", gevestigd bij den heer P. v. d. Loo te Haarsteeg, mag wederom in alle opzichten als geslaagd beschouwd worden, wat wel in hoofdzaak aan het mooie weer, de goede regeling en vooral het keurig in orde zijn van het schietterrein te danken is, ook niet te vergeten dat de heer v. d. Loo al het mogelijke had in het werk gesteld om het de schutters zoo goed en aangenaam mogelijk te maken, waarvoor hem wel een woord van dank toe komt. Te ongeveer half drie werd met het schieten voor de Korpsprijzen een aanvang gemaakt, waarbij het niet aan spanning en belangstelling heeft ontbroken, vooral tusschen die zes tallen. welke zoo ongeveer gelijk stonden voor het kampioenschap heeft het er nog al gespannen tot het laatste toe. „De Vriendschap" uit Drunen wist ten slotte met een voorsprong van 6 punten op „Nooit Gedacht" en „Rozen jacht" den kampioenstitel te behalen over 1928 met 557 punten, waarvoor dit jeugdig gezelschap wel een woord van hulde toekomt Door den heer Schools uit Waal wijk. vice-voorzitter van den Bond werden de prijzen, na een hartelijk woord van dank gebracht te hebben „Onderlinge Vriendschap" enden onfvanpsc d Loo voor de goede het schietterrein en de harmonie'Voor haar mooie muziek, uiigereikt aan de deelnemende gezelschappen. De uitslag is als volgt: le zestallen: le prijs Rozenjacht Vlijmen 151 punten. 2e pr. Vriend schap Drunen 143 p.,3epr Al doende leert men Herpt 142 p 4e pr. Een dracht Waalwijk 139 p. 5e pr. Nooit Gedacht Waalwijk 134. 6e Onderl. Vriendschap Haarsteeg 124 7e Jonge Batavieren NieuWkuik 115 8eExce' sior Elshout 113, 9e Wilhelmira Vlijmen 111, 10e O O G. Waalwijk 109. 2e en 3e zestallen: le prijs Vriend schap Druren 137 punten, 2e Rozen - jacht Vlijmen 137, 3e Eendracht Waalwijk 134, 4e Al doende leert men Herpt 132, 5e Nooit Gedacht Waalwijk 125, 6e Onderlinge Vriend schap Haarsteeg 121. 7e Nooit Ge dacht Waalwijk 102. 8e Jonge Bata vieren Nieuwkuik 90. Personeele zestallen le prijs Vriend schap Drunen 78 punten 2e prijs Eendracht Waalwijk 77 punten. 3e prijs Al doende leert men Herpt 77 en :S. -4- ar.

Echo van het Zuiden | 1928 | | pagina 5