RH Kiesvereeniging Troowkaarlen ol Troawbrieven. ri Antooo lielen. Zaterdag, zondag, maandag aa Diasdag De Anarchist of Het Kruis overwint De Negerhut van Oom Tom. Gem. Waalwijk. aanbesteden Het beste adres Flora-Bioscoop - Waalwijk. P.S. Wordt verwacht: Het Verfwerk van 13 woningen, concurreaitie onmogelijk want een mooiere film als is er in Waalwijk nog nooit vertoond. de levensduur wordt zeer verhoogd doordat deze vezelsin rubber geplant, grooten weerstand bieden aan slijtage. De zolen en hakken zien er verwerkt keurig en smaakvol uit tevens. Verder troffen wij hier een groote verscheidenheid van overlever en fournituren. Vooral werd hier het bekende „Tempera call" naar voren gebracht, een soort overleder dat gewoon met water, melk, kleurlooze dressing kan worden schoongemaakt, en de eigen kleur beslist houdt, waar het wordt gefabriceerd op eene bij zondere werkwijze geheel afwijkend van andere fabrikaten op dit gebied. Wij wenschen den heer v. Helvoirt met zijn vertegenwoordiger den heer van Dongen veel succes, ook in België, met deze nieuwe artikelen. Tentoonstelling te Elshout van Indische Vlechtkunst. Zaterdag en Zondag geopend van 11 tot 8, behalve van 1—2 en onder het Lof, beide dagen. Ze zijn er hoor! Pater Verheggen, de groote sociale werker van Parama ribo met twee Indische dames. Ze hebben nu al veel bekijks. Het heele dorp loopt uit om ze te zien, de bruine en zwarte dames. Gisteren ver toefden ze in onze gemeente. Wat zal het zijn als ze in de tentoonstellings zalen staan in 't midden harer kunst in haar eigenaardige nationale klee derdracht en met vlugge handen wer ken en in goed HoIIandsch uitleg geven. Twee volle dagen hebben ze noodig met uitstallen, terwijl tientallen van handen de zalen decoreeren. Komt en kijkt. Neemtloten en steunt daardoor het groote sociale Missie werk van Pater Verheggen en de Els houtsche Zuster Gonzales. Toegangskaarten 25 cent. School, kinderen 10 cent, doorloopende kaar. ten 40 cent. Loten 25 cent. DRLJNEN. Zondag 2 Sept. nam het kruisbooggezelschap „De Vriendschap" deel aan het laatste Bonds-concours, uitgeschreven door „D.E.S.V." De wedstrijden werden gehouden op de schietbanen van „De Onderlinge Vriendschap", gevestigd bij den heer L. van der Loo te Haarsteeg. Wijl dit concours de eindbeslissing zou brengen omtrent het kampioen schap van „D.E.S.V." ontbrak begrij pelijkerwijze het noodige „feu sacré" niet en werden alle zeilen bijgezet om te zegevieren. Onze vereeniging wist zich uit de korps-wedstrijden nummer 1 te plaat sen in de eerste serie, welke plaats gehandhaafd bleef, zoodat „De Vriend- schap" het kampioenschap behaalde. Bovendien wist de heer Jan v. Vaalen beslag te leggen op het prachtige koningskrüis, geschonken door den heer v. d. Loo, met 3 rozen in de 3 pijlen. Waar in de 4 concoursen 2 koningskruisen werden verschoten en de heer van Vaalen reeds eerder overwinnaar bleef met 29 punten in de 6 pijlen (5 rozen en 1 vier) vielen hem beide hooge onderscheidingen ten deel. Alles bijeen behaalde onze ver eeniging 5 eerste en 1 tweede prijs, derhalve een schitterende prestatie, die alle waardeering verdient. Zaterdag a.s. zal dit succes luisterijk worden herdacht in het clublokaal in café van der Westen, dat daartoe in een feestzaal zal worden herschapen. Tevens zal als dan aan het oud-lid, den heer H. Brok, een herinnerings medaille worden uitgereikt, waardoor het bestuur van „De Vriendschap", haar devies getrouw, een band wil smeden welke allen bindt, die ooit medewerkten aan den opbouw hunner vereeniging. N1EÜWKU1K. In de afgeloopen maand werd aan 't postkantoor alhier voor de Rijkspostspaarbank ingelegd f. 6595.87 terugbetaald f. 4053,58. SPRANG-CAPELLE (V.m. Sprang). A.s. Zondag des voormiddags half tien en des namiddags half zes hoopt in de Geref. Kerk alhier op te treden Ds. Donner, Emeritus predikant te 's-Gravenhage. In de Ned. Herv. Kerk hoopt des namiddags 2 uur op te treden Ds. Louwe Kooymans van Waalwijk. Vergadering der Afd. Sprang van het Ned. Werkl. Verbond „Patrimo nium" op Zaterdag 8 September des avonds 8 uur in de zaal van den Chr. Volksbond. Agenda: Opening, notulen, ingeko men stukken, verkiezing van een be stuurslid in de vacature van dhr. C. de Rooij wegens vertrek, bespreking zending afgevaardigde naar de Bonds vergadering te Dordrecht, sluiting. CXPELLE. Voor de Ned. Herv. Gem. a.d. Loonschendijk zal a.s. Zondag des morgens half tien en des namid dags twee uur optreden de heer Hak, godsdienstonderwijzer te Friezenveen. Naar men ons mededeelt bestaan bij den kerkeraad der Ned. Ned. Herv. gemeente ad. Loonschendijk plannen, om, in verband met de langdurige predikantsvacature aldaar en het ge brek aan predikanten, te trachten een godsdienstonderwijzer te benoemen Tot tijdelijk onderwijzeres aan de Chr. School in de Nieuwstraat al hier is benoemd Mej, F. Mans te Andel. Onze dorpsgenoote Mej.P.Ben- jaminse is benoemd tot boekhoudster ten kantore der Geld. Credietvereeni- In de Ned. Herv. kerk te dezer plaatse hoopt as. Zondag desnamid. dags half drie op te treden Ds. Slem per uit Waalwijk. "Z— J-1- Donderdag 6 dezer des avonds 8 uur gaf ons muziekgezel schap „Kunst na Arbeid" op 't plein voor het voormalig raadhuis haar laatste openluchtconcert van dit jaar De verschillende nummers van het programma werden onder leiding van den heer A. Christ goed uitgevoerd en gaven blijk van ernstige studie onder degelijke leiding. Ieder nummer werd dan ook met een welverdiend applaus beloond. UIT KAATSHEUVEL. fiER5TEL'h HÓÖFSttJN SEöRJlGIB GIST IS LEVEN. IRVING'S GIST-TAMINE in 5 minuten. Bij elke Apotheek of Drogist. 25 000 ongevraagde getuigschriften. WACHT U VOOR NAMAAK 1 Vraagt uitsluitend „Irving's GistTamine" in gele verpakking. Prijs: f075, f165, f3—, f6.- De echtelieden A. Hoefnagel en M. van Meel, wonende aan den Winterdijk alhier vierden j 1. Woens dag onder zeer veel blijken van belangstelling hun gouden bruiloft. Bij de talrijke geiukwenschen welke het echtpaar dien dag in ontvangst heeft moeten nemen, willen wij ook de onze voegen en we hopen, dat hel hun gegeven moge zijn eenmaal hun diamanten huwelijksfeest te vieren. RAAMSDONK. Op 12 September a.s. wordt te Raamsdonksveer een H. Kindsheid optocht gehouden. De landbouwersknecht P. viel bij het lossen van een voer graan van den wagen, waarbij hij zich inwendig kneusde. De collecte voor de stichting van het „Dr. Schaepmanfonds" tot oprichting en instandhouding van een partijbureau, heeft te Raamsdonk(Dorp) opgebracht f420.80. RAAMSDONKSVEER. Voor de Herv. Gem treedt Ds. Ewoldt Zondag om half tien op in de Veersche kerk en om half drie in de Dorpsche Kerk. Volgende week Woensdag zullen de kinderen der Dorpsche en Veersche Christ. Scholen een Oranjefeest heb ben onder leiding van het personeel. Voor de Bijbelvereeniging werd alhier f45 gecollecteerd. GEERTRU1DENBERG. Zondagavond half zes hoopt voor de Evangelisatie der Ned. Herv. Gem.alhier, in gebouw Emanuel op te treden Ds. Siermans van Princenhage. Vrijdagnamiddag 2 uur verga derde de raad dezer gemeente ter be handeling der volgende agenda 1. Voorloopige vaststelling gemeente rekening en bedrijfsrekeningen dienst 1927. 2. Aanbieding gemeente begrooting en bedrijfsbegrootingen dienst 1929. 3 Voorstel tot aangaan van een nieuw contract met de P N.E M. be treffende stroomlevering. 4. Voorstel tot wijziging van het tarief voor de levering van electriciteit door het G.E B. 5 Ingekomen stukken. 6. Reclames hondenbelasting. Verslag volgend nummer. Centraal - Bioscoop - Geertruidenberg. Slechts 2 buitengewone voorstel lingen op Woensdag 11 en- Donder dag 12 Sept. a.s. met de groote Religieuse Kunstfilm De Anarchist of Het Krnls Overwint. Speciaal voor Geertruidenberg, be geleid door volledig orkest en zang. Zie verder reclame. Bespreekt tijdig uwe plaatsen. (adv.) GENDEREN. De derde lokale fok- veedag der Fok- en Controle Ver. in de gemeente Eethen is bepaald op 18 September a.s. en zal worden gehou den op het terrein genaamd „de Bulk" van den heer E. van der Beek alhier. MADE. Tot assistent—onderwijzeres aan de St. Janschool op 't Oosteind is benoemd mej. C. Loonen. Als bijzonderheid mag worden vermeld dat de jager M. de Wijs alhier voor het 54e jaar zijn jachtacte heeft aangevraagd en gekregen. De krasse 79-jarige oude man loopt zoo recht als een kaars en gaat in het seizoen dagelijks uit met weitasch en geweer aan den schouder. OISTERWIJK. Door den Katholieken Kunstkring „Oisterwijk Omhoog" te Oisterwijk zal in 1929 op den 2en Pinksterdag en den daarop volgenden Zondag een Groot Internationaal Concours voor Harmonieën, Sympho- nieën, Fanfares en Zangvereenigingen worden gehouden. Wij twijfelen niet, of zeer vele gezelschappen zullen mede om het bekende natuurschoon opgaan Kaatsheuvel, 7 Sept. '28. Onjuiste berichtgeving. Dinsdagavond meldde Vas Dias per radio, Woensdagavond kwamen alle dagbladen met het bericht nagedragen als zou er Dinsdag alhier een groote heidebrand gewoed hebben, waardoor verschillende boerderijen en met riet gedekte schuren zouden bedreigd worden. Zooals reeds meermalen ge beurd is, ook dit bericht, dat van uit Waalwijk geseind werd, mist alle grond van v/aarheid. Dinsdagmiddag had een landbouwer verlof tot het afstoken van een perceel heide, ter ontginning, gelegen nabij de Bernsche Horst. Het heiveld lag ingesloten door wei- en boschland. Geen oogenblik is er gevaar geweest voor ongewenschte uitbreiding van den brand. Noch woning, noch boerderij, noch schuurleden ook maar 't minste gevaar, daar het vuur door één man ontstoken door hem alleen geleid werd zooals hij wilde en geen hulp van derden is noodig geweest om gevaar te keeren. Hoe komt die Waalwijksche Vaz Dias—correspondent nu aan zoo'n onzin? die per slot van rekening nog sommige menschen in ongelegenheid brengt (Ja, we hebben hier in Waalwijk wel hoogst betrouwbare coirespon- denten I (Red Benoemd. Als onderwijzeres met hoofdacten is aan de R.K. Meisjesschool alhier benoemd Mej. Mia Smeets uit Roer mond. Telefoonaansluitingen. Onder No. 72 is aan het Telefoon net aangesloten de firma G. van der Linden alhier. Onder No. 73 de firma Wagemakers en v. d. Wildenberg alhier. Rijkspostspaarbank. Aan het postkantoor Kaatsheuvelen de daaronder ressorteerer.de hulp kantoren is gedurende de maand Aug. 1928 ingelegd f 16234.21. Terugbe taald f 11734.67. Uitgegeven werden 12 nieuwe boekjes. Kegelconcours. Dat er belangstelling voor het Na tionaal Kegelconcours van„ Amoenitas" bestaat moge blijken uit het feit, dat deze week reeds meer dan 70 vijftallen voor den korpswedstrijd hadden inge schreven. De banen zijn Donderdag klaar gekomen en verzegeld. De ver siering der baan zal dezer dagen ge schieden. De opening is bepaald op Zaterdagnamiddag 5 uur en zal ge schieden door den WelEdelAchtb. Heer Burgemeester. Dat de kegelaars hun ammusement In Kaatsheuvel zullen vinden lijdt geen twijfel. Daarbij behoeft het buffet en de restauratie van den heer Snoeren—van Heesch 1 geen aanbeveling, daar de zaak inden1 verren omtrek een goede naam heeft, j Radio. De uitzendavond voor Kaatsheuvel is bepaald op Zaterdag 30 October van 8 u. 15 m. tot 10 u. 45m Men; is met de samenstelling van 't pro- 1 gramma druk bezig. Busdiensten. De Ato— onderneming heeft een j nieuwe dienstregeling ontworpen, die behoudens goedkeuring door Ged. j Staten van Noord—Brabant, op 7 Oct. a.s. in werking treedt. De dienst j regeling bevat niet minder dan 10 diensten daags van en naar station Waalwijk, waaronder verschillende die uitsluitend van Kaatsheuvel naar j het station Waalwijk rijden en omge keerd. Voor het reizigersverkeer een mooie verbetering. De Holl Buurtspoorwegen hebben sinds 23 Augustus j.l. op hun traject 's Bosch—Waalwijk—Tilburgv.v. twee volledige diensten ingelascht, zonder daar vooraf de goedkeuring van Ged Staten op te hebben verkregen. Hoe dit de eene maatschappij mogelijk is, terwijl de andere zonder die goedkeu ring in haar doen en laten beperkt wordt, is velen een raadsel. (Zie Bergen op Zoom). VERVOLG PROVINCIAAL NIEUWS. De Anarchist of Het Kruis overwint. Op uitnoodiging van de directie der Flora Bioscoop waren wij gisteravond mede aanwezig bij het proef-draaien van bovengenoemd filmwerk dat heden Zaterdag, Zondag, Maandag en Dins dag in dat theater zal loopen en dat voorts in lal van plaatsen in onze omgeving zal vertoond worden. Wij kunnen niet anders dan instem men met den grooten lof waarmede overal over dit Ufa-kunstproduct is geoordeeld. Deze film mag eenig in zijn genre genoemd worden zij is van zuiver religieuze strekking, waaraan echter de noodige spanning en climax niet ontbreken. Voor het grootste gedeelte speelt de geschiedenis zich af in Palestina en het zijn vooral deze schitterende op namen van de bekende plaatsen in het H. Land, die deze film tot zoo'n waar kunstproduct vormen en haar zoo autenthiek maken. De muzikale illustratie door het orkest en vooral door de zangers van „Onderling Kunstgenot" draagt er ook niet weinig toe bij een diepen indruk op de aanwezigen te maken, terwijl een zeer intressant Ufa-wereldnieuws en een aantal cultuur-opnamen als bij-programma de avond nog aantrek kelijker zullen maken. Wij zijn er van overtuigd, dat de Flora-bioscoop met deze film een goede keuze heeft gedaan en dat dit werk hier en elders volle zalen zal trekken. R. K. Kiesvereeniging. - Gisteravond vergaderde het Bestuur der R.K. Kiesvereeniging alhier. Een uitvoerige gedachtenwisseling werd gehouden over het winterprogram. Besloten werd toelichtingen te doen geven op het partij-program en daartoe een vier- of vijftal sprekers uit te noodigen. Het bestuur stelt zich voor deze vergaderingen, die een propa gandistisch karakter zullen dragen, te houden in de maanden Oct. tot en met Jan. a.s. Het bq^tuur verzoekt ons nog mede te deelen dat deze en volgende week met de contributie-inning wordt begonnen. Uit de opbrengst hiervan moet hoofd zakelijk de te voeren propaganda worden bestreden. Het zou dus jammer zijn als be doelde propaganda-vergaderingen we gens gebrek aan financiën geen door gang zouden kunnen vinden. Wegens het vergevorderd uur moest de bespreking van het laatste punt der agenda: „propaganda club", wor den uitgesteld. W.SC. Hoewel het competitie-rad a s. Zon dag reeds volop draaien zal, is WSC er tenslotte toch nog in geslaagd een vriendschappelijke wedstrijd, zoowel voor het le als voor het 2e elftal vastgesteld te krijgen. Om 12 uur zal de vereeniging RBC uit Dongen tegen WSC 2 spe len, terwijl om half drie HERO uit Breda het tegen WSC 1 zal opnemen. De wedstrijden vroeger tegen HERO gespeeld muntten steeds uit door een fair, doch vinnig spel, zoodat het on getwijfeld ook a.s. Zondag wederom een interessante wedstrijd belooft te worden, die een bezoek tenvolle waard zal zijn. ADVERTENTIëN. WAALWIJK. Het Bestuur maakt bekend, dat amendementen op het Partij Program 1929 moeten worden ingediend vóór 30 September a.s. In vérband hiermede zal het Bestuur zitting houden op Zondag 23 September a.s. van ll'/a tot 12'/2 uur in den R.K. Gildenbond, teneinde voor stellen der leden In ontvangst te nemen. Partij-programma's zijn ver krijgbaar bij den Secretaris P. H, BROOS Grootestraat 61. VZoor Uwe deelneming, betoond bij het overlijden van onzen geliefden, onvergetelljkenEchtge noot, Vader, Behuwd- en Groot vader, den Heer Ludovicus Josephus Franciscus Verwiel, betuigen wij hiermede onzen welgemeenden dank. Waalwijk Wed. M. Verwiel-Stierhout. 's-Bosch Wilhelmine Verwiel, Religieuse. Waalwijk Jan Verwiel Maria Verwiel-de Greeff en Kinderen. Gérard Verwiel Hélène Verwiel-Moisse en Kinderen. Sittard Maria Verwiel. Waalwijk, September 1928. Het Bestuur van voornoemde vereeniging zal op Maandag 17 September aanstaande, ten herberge van J. v. d. MEIJS te voorm. Besoijen, in het open baar staande en gelegen in de Besoijensche straat. De vjorwaarden van aanbeste ding zijn te verkrijgen bij den Secretaris der vereeniging H, BOTH, Grootestraat 19. gewone, Oud-Hollandsche enz,, zeer ruim gesorteerd, zoowel in kwaliteiten, modellen, als prijzen. DE ANARCHIST die in een volle vergadering uitroept; Weg met Vader, Weg met Moeder, Weg met de Kerk, Weg met God, is een filmwerk om nooit te vergeten en waarvoor geen woorden genoeg te vinden zijn om de grootheid hiervan te beschrijven. Opgenomen op de H. Plaatsen, waarover in het H. Evangelie gesproken wordt. Vertoond voor Aartsbisschoppen van Frankrijk en België. Bekroond als zijnde de beste katholieke film ooit verschenen Begeleid door prima muziek en zang. Geexplicateerd door den besten explicateur van Nederland. Aanbevolen plaats te bespreken, want wij zijn reeds voor Zondag bijna uitverkocht. PRIJZEN DER PLAATSEN Loge f 1.—, 1ste Rang f 0 75, 2de Rang f 0.50, 3e Rang f 0 25. Alle stoelen zijn genummerd en ieder krijgt zijn vaste plaats. Voor dezen film hebben wij van de Bioscoop- Commissie toestemming verkregen om te vertoonen voor den leettlfd van boven de 14 Jaar. DE DIRECTIE. de 2.000.000 dollar-film HOOFDPIJN?

Echo van het Zuiden | 1928 | | pagina 10