Dames- en HeerenHapper zijn JET iNKER" MMraat BS. - 's Bosch. Heeren- en Mintlerhleeding Min Je Adelaar". Handwondjes PUROL Het adres voor 1e klas Vakkundige bediening. VOOR HANDEL EN INDUSTRIE. te 's-Hertogenbosch Ridderstraat 7, APARTE SALONS. Het goedkoopste adres. Zadelmakerij P. HOE SEN Hinthamerstraat 61, 's-Bosch. .2 Rugzakken, Hangmatten, :g 5 Veld- en Thermosflesschen, Rijzadels. Sporen, Zweepen, a Tennissport-artikelen.» i.V.' De groote Tentoonstelling van het Schoenbedrljt te Groningen, die Dinsdagmorgen order groote belangstelling is geopend. De foto is van het Eere-Comité Met X is de Burgemeester van Groningen, Voorzitter van het Eere-Comité. Hessels-van Dongen. C. d.v. L. Ma- rijnissen-Verhagen. J. z.v. H. v. d. Made-Rullens. P. z.v. N. de Vries-v. Alphen. J. d.v. B. Godschalk-Kan tors. F. d.v. M. Reniers-Wijngaar den. s. z.v. W. C. Verhoeven-Bren- ders. G. z.v. P. Razenberg-Moeren- hont. W. d.v. P. Rullens-Flipsen. A. d.v. J. Schuil er-van Loon. Gehuwd A. Nollen. 31 j. en A. Marijnissen, L>0 j. H. de Laat, 24 j. en W. van Gils, 20 j. J. van Opstal en A. van Strien. .T. van Dalen, 20 j. en A. v. d. Ven. 23 j. A. Norbart, 25 j. en .T. Stoop, 25 j. Overleden M. van Dongen, 78 j. wed. van A. Akkermans. C. Janssen, 4 maanden. A. Dubbelman, 78 j. A. van Meg- gelen, 3 jaar. Verkrijgbaar bij H. VERHULST Heerenmodemagazijn, Markt 5, - j's-BOSCH, Het aangewezen adres voor Uw is Hooge Steenweg 14 - D E N B O S C H. - (Naast ijzerhandel Van Miert.) Voordeeliger als elders. Zondags tot 12 uur geopend. De Firma v/h A. M e ij r I n g te Tilburg, Willem Il-straat 59. - Telephoon 291, was en is nog steeds de zaak, bekend voor hare uitgebreide keuze Huishoudelijke en Luxe artikelen, Pendules, Lampen en Kronen, enz. enz. Zij blijft zich steeds gaarne aanbevelen FIRMA v/h A. MEIJR1NG. en A .de Rooij. Adriana Johanna d.v. J. Broeks en J. Bogers. Leonar- dus Gerrit z.v. A. B. van Willigenburg en S. Gouda. Peter Johannes z.v. J. P. L. Sterrenburg en A. Hoefnagel. Jan z.v. M. v. Tiggelen en -1. Faro. Huwelijken T. den Hollander, 55 j. en N. J. C. Treffers, 55 j. G. A. M. Versteeg, 29 j. en C. Boerser, 29 j. N. J. van Bergen van der Grijp, 31 j. en A. T. Metzke, 27 j. W. v. Seters, 20 j. en G. Paans, 22 j. N. C. Kleinloog, 23 j. en M. W. de Bie, 20 j. W. Tref fers, 30 j. en E. Quirijns, 31 j. P. C. Bolk, 27 j. en G. B. Vos, 23 j. J. B. Vos, 32 j. en C. M. van Peer, 19 j. M. Hulst, 30 j. en A. C. Goedhart, 20 j. .T. v. d. Maas, 27 j. en A. J. Vos, 27 j. J. Verhagen, 32 j. en M. A. Hoefnagel, 20 j. Overleden P. W. v. Vuuren, 75 j. weduwnaar van H. van den Hoek. W. Alsem a 79 j., weduwe van P. Schipper. MADE. over Augustus 1928. Geboren O. d.v. P. Verhagen-Maas. A. d.v. L. Schuller van Loon. C. d.v. C. van Schendel en A. de Bok. A. d.v. A. Bedrogen Hospita .Dat is de laatste maal dat ik de kamer verhuurd heb aan een parachute-springer." (Life). SPORT. QUICK. De Competitie begint. Morgen neemt het oificieele voetbal seizoen weer een aanvang. Voor de .Quickers" zoowel als voor de Waal- wijksche voetballiefhebbers staat al direct een der meest spannende wed strijden van het seizoen op het pro gramma, Quick krijgt n.l. de nieuwe tweede klasser, hare plaatselijke zustervereenigirg HEC op bezoek. Dat wordt dus al aanstonds een spannende middag. Weliswaar hebben de blauw— witten geen al te sterke ploeg, doch door opname van verschillende nieuwe spelers kan een en ander nog wel meevallen. Het elftal is ook danig verjongd zoodat mag worden aange nomen, dat er in elk geval met zeer veel vuur gespeeld zal worden De tegenpartij evenwel Is bekend om haar enthousiasme en die geestdrift zal ze ker nog hooger oplaaien nu de geel- hemden hun intrede doen mogen in hun nieuwe klas. Het zal de Quick- verdediging dan ook heel wat inspan ning kosten, om de watervlugge HEC voorhoede in toom te houden, en doelpunten te voorkomen. Wij twijfelen er echter geen moment aan of aan weerzijden zal alles worden gedaan om de twee kostbare punten in de wacht te sleepen. Een voorspelling in deze is gewoon ondoenlijk, omreden een plaatselijke wedstrijd zoo geweldig kan verrassen. We vertrouwen echter, dat zoowel spelers als puliek alles mede in het werk zullen stellen, om deze eerste plaatselijke ontmoeting op voorbeeldige wijze te doen verloopen. Nu het Quickterrein wederom voor het publiek ts opengesteld, twijfelen we niet of een zeer groot aantal toe schouwers zal getuige willen zijn van dezen spannenden strijd Quickerszorgt ervoor dat ge met allen moed en geest drift de voile negentig minuten U geeft in dezer, strijd, immers enkele minuten van inzinking zouden U noodlottig kunnen worden. Daarom met eendracht en geestdrift gestreden voor de overwinning. Men gelieve er goede nota van te nemen, dat de wed strijd om twee uur aanvangt. Dona- teurskaarten van het verloopen seizoen zijn niet meer geldig, doch aan het loket zullen morgen nieuwe kaarten verkrijgbaar zijn. Laat allen hun favo rieten sportief aanmoedigen. HEÜSDEN. A.k. Zondag wordt de finale ge spoeld van den seriewedstrijd bij Ju liana. Hieraan nemen deel P.S.V. uit Baardwijk, Wilhelmina uit Wijk, Ju liana uit Baardwijk en Brabantia uit Waspik. KORFBAL. SPRANG. Onze korfbalvereeniging „N.E.O." speelt a.s. Zaterdagmiddag op haar terrein aan het Oosteinde alhier, een wedstrijd voor het uitgeschreven tour- nooi tegen de korfbalclub ,,T.K.C.„ uit Tilburg. DUIVENSPORT. WAALWIJK. Zondag 2 Sept. hield de Concours- bond te Waalwijk een wedvlucht met jonge en oude duiven vanuit Lier (B.). In concours 2(18 duiven. Afstand 72 K.M. Los 8 uur 10 min. N.O. wind. De prijzen werden verdiend als volgt P. S. Pulles 1, 21, 28, 44; Adr. Stok- wielder 2, 36, 58, 67A. v. d. Houdt 3; C. Verhulst 4; J. Treffers 5; K. Brou- mels 6, 51; P. v. d. Houdt 7; H. Knip- pels 8, 27, 29; H. Corstanje 9, 52; Adr. Goedhart 10; .J. C. Muskens 11, 12, 22, 38, 41; Jos. van Bladel 14, 53, 55, 64; A. Stam 15; J. van Velthoven 16, 42, 48; A. van Eijck 17, 19, 56, 62 en eer ste overduif; J. Versteeg 18; Th. de Ronde 20; Duivenljamp 23; P. Schoen mans 24. 31Adr. Verhoeven 25, 40 A. van Hilst 26, 54; J. Kipping 30, 34, 60: C. v. Caem 32; J. Alessie 33, 39; A. Krol 37, 45, 47G. Verhoeven 43, 63; G. Hesselmans 46;. Th. van der Geldt 59L. Moonen 57A. Lombarts 59L. v. d. Hoven 61Gebr. v. Gelder 65. 66. Eerste constateering 9 uur 22 min. 40 sec. Laatste constateering 9 uur 51 min. 48 sec. doen pijn bij den arbeid en lelden vaak tot verzwering of bloed vergiftiging. Reinig ze altijd dade lijk en behandel ze verder met Doos 30-60-90 ct. zen 26, 47 Chr. v. Heeswijk 27 Th. Lichtvoet 32; H. Netten 34H.Nieu- wenhuizen 36. 42, 49; A. Pijnenburg 40 H. Dekkers 41 P. v. d. Velden 43, 44 le en 2e overduif H. v. Kampen. GEMENGD NIEUWS. Gisternamiddag is op den onbe- waakten overweg nabij wachtpost 41 tusschen Nuenen en Helmond een ernstig ongeluk gebeurd. De landbou wer Kluytmans uit Nuenen passeerde met paard en kar den overweg toen op hetzelfde moment uit de richting Nuenen personentrein nr. 655 naderde. De machinist trachtte tevergeefs den trein tot stilstand te brengen. De boe renkar werd totaal verbrijzeld, de land bouwer werd eraf geslingerd doch viel naast de treinrails. Met schouder fractuur en twee gebroken ribben werd de man opgenomen en naar het Ziekenhuis te Helmond overgebracht. Zijn toestand is zeer zorgwekkend. Het paard bleef ongedeerd. Het trein verkeer ondeïvond tien minuten ver traging. Het ongeiuk schijnt te wijten te zijn aan de onvoorzichtigheid van den landbouwer die In de waan ver keerde nog voor het passeeren van den trein den overweg te kunnen oversteken. Dinsdagavond heeft een 16-jarig- jongen uit Dortmund tijdens een twistgesprek met zijn moeder, die te bed lag, een aantal revolverschoten op haar afgevuurd. De vrouw werd levensgevaarlijk gewond. De jongen ging in zijn hemd op de vlucht. Hij bok en bleef bewusteloos liggen. Het bleek dat hij een ernstige hoofdwond had. Ook de auto was ernstig bescha digd en deor de Wassenaarsche politie in beslag genomen. Te Westerlee bij Winschotenis gisteren de vrachtauto van den heer Eikema door een rargeerende loco motief komende uit de richting Win schoten op een onbewaakten overweg gegrepen en vernield. Gedood zijn Jacob Eikema (60 jaar). Geert Klungel (20 jaar) en het zesjarig kleinzoontje Jacob Eikema. De 3-jarige Jan Lukas Robertus die ook in de autowagen zat met zijn grootvader Eikema is ernstig gewond en te Winschoten in het ziekenhuis opgenomen. - Gisterochtend is het Belgisch jacht Squibs eigenaar Roosens uit Antwerpen gestolen. Later is het jacht nabij Walsoorden omhoog gevaren. Inmiddels was de heer Roosen met'n andere motorboot uit Antwerpen vertrokken, heeft te Walsoorden den brigadecommandant van de Koninklij ke Marechausséé aan boord genomen en is naar 't gestrande jacht gevaren alwaar zich een persoon die Engelsch sprak, aan boord bevond. Deze lag, toen men aan boord kwam, te slapen Volgens zijn verklaring bleken er nog twee andere personen aan boord te zijn geweest. Deze is de politie nog niet op het spoor. De berging van de Squibs is inmiddels opgedragen aan Smlt's Bergingsbedrijf te Wemeldinge Het jacht zal door de politie in beslag worden genomen terwijl de persoon die op het schip werd aangetroffen naar Middelburg Is overgebracht. Kleine jongen (tot orkestdirigent): „Zoudt u misschien het Wilhelmus even willen spelen Onze bal is onder die stoelen gerold". (Humorist). PRAAG. Altstadter Briicken Praag is de hoofdstad van Tsjecho-Slowakije. Voor den wereldoorlog de derde stad van de Oostenrijk Hongaarsche monarchie. De stad heeft met de rivier (Moldau), haar terrassen, talrijke kerken en torens een schilderachtig voorkomen. Men telt er 50 R K. kerken, 24 kapellen. 5 protestantsche kerken, 22 kloosters en 10 synagogen, onder welke laatste zich een uit de 12de eeuw bevindt. Sedert 1862, toen de eerste Boheemsche Landdag volgens de nieuwe constitutie vergaderde, werd Praag het tooneel der Czechische woelingen, die het herstel van het zelfstandig koninkrijk beoogen. In de jaren na den oorlog is Praag het tooneel geweest van hevige twisten tusschen de Duitsche en Czechische bewoners. CAPELLE. De postduivenvereni ging „de Luchtvaart", gevestigd bij Mej. Wed. A. v. d. Haart, hield j.l. Zondag in combinatie met de bij den heer van Heeswijk te Kaatsheuvel ge vestigde postduivenvereenlging een wedvlucht vanuit Lier met den vol genden uitslag: A. Versteeg 1, 2, 48; A. v. Moergestel 3, 10. 39. 45, 46; M. Mesch 4. 5, 25; P. Snaphaan 6. 13, 21, 33; J. Corstanje 7. 23; M. Verduljn 8; W. v Best 9: G. Stam 11 S. Oerlemans 12; J. Pijnenburg 14. 22, 35; H. v. Kampen 15, 28,30. 38. 50; M. Donders 16 37; W. Oo- mens 17, 18. 29, 31 H. Vos 19. 24; W. v. d. Velden 20; P. Nieuwenhui- werd echter gepakt en bij zijn ver hoor gaf hij als reden voor zijn daad op, dat zijn moeder zich verzette tegen zijn wensch om chauffeur te worden. Woensdagnacht te circa één uur had ter hoogte van Den Deyl onder Wassenaar 'n ernstige aanrijding plaats tusschen een personenauto van den heer M. uit Leiden, waarin een 4-tal heejen zatgn en een rijtuig. De chauf feur zag het rijtuig niet. daar dit aan de achterzijde geen roode reflector had. Zoo reed de auto met kracht tegen het rijtuig aan dat geheel ver nield werd. De koetsier viel van den Voor de Utrechtsche Jaarbeurs om van te watertanden. De maatschappij, die de Lelpziger Messe exploiteert, heeft zooveel suc ces gehad met het aantrekken van exposanten en koopers, dat zij thans een leening van 2 millioen dollar 1ste hyp. 25-jarige 7 pCt. obligaties, door bemiddeling van een Amerikaansch bankiersconsortium, ter markt brengt. De netto-ontvangsten der Mij. be droegen in 1927 1.135 273 dollar, zijnde meer dan 6 65 maal de jaar- lijksche rentelasten en amortisatie der eening. Heniy Ford leeft eenvoudiger dan vele van zijn ondergeschikten, schrijft iemand in de „American Ma- gazine". Hij geeft voor zichzelf en ztjn geheele familie niet meer uit dan 5 000 dollar per jaar. Hij staat eiken morgen om half zes op, soms zelfs nog vroeger. Hij is altijd nummer één in zijn fabriek en niemand van zijn per soneel weet wanneer hij den dag begint. Hij is zelden op zijn kantoor en ge bruikt al zijn tijd om in de fabriek persoonlijk de productie op te voeren. Hierin ligt voor een groot deel het geheim van zijn succes. Ford betaalt dagelijks 2.400.000.— gulden uit en heeft een saldo van 600 000.000 guiden bij de bank staan. Zijn fabriek is de grootste van de geheele wereld. Degenen die denken dat hij thans op ztjn 65ste jaar aan het aftakelen is, hebben het geheel mis. Hij werkt harder dan ooit. Ford zeide op een zekere bijeen- komst: „Mijn zaak is mijn liefhebberij. Ik heb een voortdurenden drar g in mij om auto's of andere nuttige dingen te maken waaraan de menschheid be hoefte heeft". Dien drang moesten wij allen in ons opwekken en atmoede behoorde lot het verleden. Begin slechts en het werk voltooit zich zelf. Zijn beste vriend is Edison, die ook nog steeds ondanks zijn 81ste levens jaar, druk aan den arbeid is. Ford wil full speed aan het hoofd van zijn onderneming gaan tot hij niet meer kan. Dame (tot den heer achter haar) Ik hoop dat u geen last hebt van m n hoed De heer: En óf ik er last van heb 1 M'n vrouw wil net zoo'n hoed hebben. (Passing Show.) Bedelaar U hebt me eenvalsch kwartje gegeven, meneer. Heer: Omdat je zoo eerlijk bent, mag je 't houden. (Passing Show.) ABONNEERT U op dit Blad, dat U het nieuws uit de Lang- straat en Omgeving het UIT GEBREIDST geeft.

Echo van het Zuiden | 1928 | | pagina 7