L [CHO VAHHETIIIKI ECHO UAH HET ZUIDEIÏ' huis der slile smarten" mi r GR A11S. nieuwe Feiiileton groot dttectieve- eiur o. hu rÏÏTf: Zaterdag 15 jept. 1928. 51e Jrg. IS Tusc geere DERDEBLAD. Abonneert I KU op J ontvangt d< ot 1 Oct. chijnende nurmers OCTOBER begint onze 'haai, dat <e lezers in ining zal hoiien van het in tot het einde ROVINCIAAL NIEUWS. Waalwk, 14 Sept. '28. PS fngeoorloofde lever utie aan de gemeente *11 irichten uit denzelfcici Waalwijk- J n koker doen sind eenige we it. t. t. 5. t. de rondte in een par Brabant bladen over „oigeoorloofde antie aan de gemeene." let betreft de leverbg van een rrolet-chassis voor de» taecaliën- en der gemeente. Ovr de wijze rop deze berichten gelanceerd den, zullen wij maar nets zeggen, kent men, maar we lebben ons bevoegder plaatse om iilichtingen end en die luiden als rolgt Door de N.V. Waveen is niets aan de gemeente Waawijk gele verd, die de volledigeinstallatie van de firma Gevek te Zeist relen<! kocht en ontving. Het raadslid de heer N. v. Loon, is geen beheerend cf admini- streerend directeur, do6 gedele- geerd-coftimissaris der N.V. Wa- veem, zoodat volgens a-rest van den Hoogen Raad, at. 24 der ■W Gemeentewet, hier overigens Wl niet van toepassing zo» kunnen |J zijn. rbetering Weg Tilburg— Vaalwijk. Op de Provinciale begiooting is >r verbetering van den weg van lalwijk over Sprang, Locnopzand Tilburg, met zijtak vanLoonop- Udenhout Oisterwijk naar rgestel ter lengte van 25796 M., aamd f25.400. ïen mager vooruitzicht voor enkele Militaire Zaken. Ioor zoover door het bureau voor litairp Zaken kan worden nagegaan, ?78CTvan net aantal lotelinger derlich- l 1929 uit deze gemeente no. 50 dienstplichtig zijn. Begrooting 1929, aar wij vernemen zijn B. en W. er gemeente gereed gekomen met begrooting voor i9z9, die in de tvolgende gemeenteraadsvergade- aan den raad zal worden aange- en. Üe nieuwe Bewaarschool. Xschoon het gebouw nog niet lemaal is afgewerkt zal de nieuwe (vaarschool in de St. Antonius— ochle toch reeds a.s. Maandag in ïruik worden genomen. Wij waren dezer dagen in de ge enheid een kijkje te nemen in de ^uwe school en stonden werkelijk ggj rast over de practische inrichting jj| goede uitvoering, vooral de uwstijl doet zeer prettig aan en eeft heelemaal geen indruk van een f schoolgebouw. heeft men het b.v. mogelijk maakt door 't aanbrengen van Aii rmon'.cadeuren, dat van drie les- l^^alen een groote zaal gemaakt kan rden die een afmeting heeft van M. lang en 6 40 breed. De groote ^uren zijn zoodanig ingericht dat ze I Ok voor schrijfborden kunnen worden nut. 3ij den ingang van de school be dt zich links een ontvangkamer ter rechterzijde een naaikamer met ke kasten. Aan de linkerbuiten- de van de school is een speel— legenheid voor de kleinste kleuters. llOize speelgeiegenheid heeft een ^ecte verbinding met de groote >pt 15 c t. Ne :°0, it m met de 'erdekie speelplaats. Deze laatste zoodanig ingericht, dat men dien de nieuwe wet zulks eischt lor het aanbrengen van twee deuren n speellokaal krijgt. De lange gang is van een lambri- ring vat; glazuurtegels voorzien, enals cie privaten en urinoirs. Het SÜT is zeer hygiënisch Ingericht jet den ontwerper den heer G. Bulten en den aannemer den heer SD Teuling alle eer. Het timmer- is van de fa. Wed. G. van n. Nieuwe maatregel. ij de jaarmarkt van 1.1. Donderdag voor 't eerst een nieuwe maat- toegepast, die zeker toejuiching dient, voor de veiligheid gedurende uren dat de Markt duurt, nl. de af- ting tfan de Grootestraat voor 'rtuigen en fietsen, vanaf de Mr Coothstraat tot de Markt. De tuigen rijden dus in dien tijd om Stationsstraat en Mr. van Cooth- ie bij de geweldige toeneming 't verkeer in den laatsten tijd, toestand ter plaatse meermalen misschien wel eenigen overlast bezorgt, moeten toejuichen. Duidelijke borden geven de nieuwe bepaling aan, die na eenige malen heel gewoon zal worden gevonden. Alleen was het o.i wel gewenscht geweest, dat men den maairegel tevoren even in ons blad had bekend gemaakt, dan was hei publiek voorat op de hoogte geweest. Nieuw bedrijf. Dour d, ia. Gebr. Dumoulln alhiei is een nieuw bediijt in onze gemeente gesucni n. 1. de ledeihakkentabriek „üeüena". ln sieeds meer lakken van nijver- neid ziet «neu zich tegenwoordig toe leggen op sptcidiiseenng en ook in ac schoeninauairle worai het aantal unueidceien dat men pracuscher en Ivooiaeeuger „voor T gebruik gereed" tcan bcitckKen dan geneel zelf te vervaardigen, sieeds grooier. Vele, vooral kleinere schoenfa brieken betrekken o.a. ook nun icderhakken reeds van speciaal daar voor ingerichte bedrijven, hetgeen nun de aanscnalfiug van tal van machines ol minstens heet wal arbeidsloon erl beslommering bespaart. ten kijkje in het nieuwe bednjt gat ons den indruk dal opzet en iiirrcnting in zeer deskundige nanüen waren. Voor alle mogelijke onderdeden der naKkcn-taoricaue siunden eiectr, gedreven machines met gtooi pro- duciie-vermugcn opgesteld, waai door een massa-tabrtcaue een zoo goed en concurrcerend mogelijk product verkregen moeten worden, in alle modellen en voor eik artikel zullen complete hakken vervaardigd worden zooals ook in achterstaande annonce wordt aangekonurgd. Wij wenscnen den ondernemers net beste succes. Wedstrijd in Kinderspelen aan den Roesieiberg. Dank zij het bestendig fraaie weder is het bezoek aan den Roestelberg de zen zomet zeer druk geweest. Van heinde en verre is men gekomen om van bosch en duin naar hartelust te genieten. Thans, nu het seizoen zoet jesaan zijn einde nadert, heelt de ex ploitant van Berg en Dal, de heer iJ van Reuwijk alhier besloten, Zondag 1b September, dus morgen, van 4 tot 7 uur in den namiddag, kinderspelen te houden, als: zakloopen, eieren dra gen, tonnetjes kruien, kaarsje happen enz. Deze spelen zullen plaats hebben in de onmiddellijke omgeving van de tent, die ditmaal feestelijk versierd en verlicht zal zijn. Verscheidene waar devolle prijzen, bestaande in smular- tikelen, zullen aan de overwinnaars uitgereikt worden. De feesten zullen met muziek opgeluisterd worden. Bij ongunstig weer worden de lees ten tot Zondag 23 Sept. uitgesteld. Zie verder de advertentie in dit blad. Vedehova. Woensdag werd door de vereeniging van Vakschoolleerlingen „Vedehova" in een der lokalen van de Kijksvak school alhier de eerste vergadering in 't nieuwe schooljaar gehouden. De vergadering welke onaer leiding stond van den heer C. Tack, werd door alle leerlingen bijgewoond. Na een algemeene inleiding van den Voorzitter, waarbij hij aan de nieuwe leerlingen 't doel en streven der vereeniging duidelijk uiteen zette, werden de verschillende agenda punten afgehandeld. Allereerst kwam aan de orde de verkiezing van een nieuw bzstuur wegens periodieke aftreding van de heeren C. Tack, Voorzitter, Ellas Secretaris en F. Leus, Penningmeester üe heer Elias verklaarde wegens drukke bezigheden de functie van Secretaris niet meer te kunnen waar nemen. Bij stemming werd in deze vacature gekozen de heer K. Bakker. De at tredende bestuursleden C. Tack en F. Leus werden herkozen. Tot Commissarissen werden ge kozen de heeren W. van Nieuwstadi en A Mallens. Besloten werd dit seizoen wederom een aantal lezingen te houden in het belang van de Schoenindustrie en Leerlooierij. Natuurlijk zal „Vedehova voor hare donateurs ook weer eenige attractieve avonden organiseeren Na een opwekkend woord van den Voorzitter gaven zich alle leerlingen der school als lid der vereeniging op Ongeval te Nieuwkuijk. De heer Kanters uit Herpt, die voor ruim een paar weken geleden door de autobus der H. B. te Nieuwkuijk werd overreden en die naar 't Ziekenhuis te 's Bosch werd overgebracht, waar hem het rechter been moest worden afgezet en waar nog verschillende kwetsuren werden geconstateerd, maakt het zeer goed. Hij heeft dezer dagen reeds het bed mogen verlaten en vermoedelijk zal hij weer spoedig in Herpt terug zijn. Ongeval. De 9-jarige V. pleegkind der fam. van E. had Woensdagavond hij het overklimmen van een hek op den dijk het ongeluk zoodanig te vallen, dat ze den rechterbovenarm brak. Dr. Langemeijer verleende genees kundige hulp. Kwakzalvers. Onder de 106 „zaakjes" die Don derdag voor 't Kantongerecht alhier dienden, hadden zich ook J. J. uit Oosterhout en A. S uit Dongen te verantwoorden, terzake van het onge rechtigd uitoefenen van de genees kunde. Genoemde S. had een land bouwer onder behandeling genomen doch toen de „wonderdokter" niei meer terugkeerde kreeg men argwaan en werd de politie van het geval in kennis gesteld. De Ambtenaar eischte tegen verdachte een geldboete van f200 of 3 maanden heentenis. Zekere J. had zich voor eenzelfde feit te verantwoorden. Bovendien had hij een toekomstige moeder een voorstel gedaan, strafbaar volgens art. 451 der Wet, waarop echter niet werd ingegaan. De Kantonrechter wees beklaagde op het schandelijke van zulke praktijken en geëlscht weid legen hem voor dit geval een geld boete van f200 te vervangen door 3 maanden hechtenis. Wegens het onbevoegd uitoefenen der geneeskunde, eischifc het O. M. 1100 boete of 2 maanden hechtenis. Veroordeelde vroeg een voorwaarde lijke veroordeeling en zeide niet in staat te zijn de geldboeten te kunnen betalen. De Kantonrechter wees 't verzoek om clementie mei klem af. Het Bal van W.S.C. Opdat eventueele teleurstellingen voorkomen worden, willen wij hier door nogmaals even medtdeelen, dat niet hedenavond, doch Maandagavond 17 September dit bal zal plaats vinden. Voorts willen wij hieraan nog toe voegen, dat géén kaarten voorat woiden verstrekt, noch aan leden ot donateurs en zullen dezelve Maan dagavond aan het loket van de zaal Musis afgegeven worden. Voor introductie kan men zich evenwel bij het Bestuur blijven ver voegen. Concessie Cito. Naar we vernemen is door Ged. Staten de concessie-aanvrage van de „Cito" afgewezen. Best vee._ Als bewijs dat in deze streek nog goed vee getokt wordt, kan dienen dat Don derdag j.l. alhier door tusschenkomst van den heer M. Spoor te Eethen een wagon koeien verladen werd voor het buitenland, waaronder één driejarige kalfvaars, die den respec tabelen prijs opbracht van f 500. Eigenlijk is het jammer dat zulke prachtdieren voor de Ned. fokkers verloren gaan; met des te meer genoegen vernamen wij dan ook', dal door tusschenkomst van bovenge- noemden commissionnair Vrijdag een wagon beste koeien voor de Philips modelboerderij te Eindhoven van hier uit verzonden werd. Onze zegsman voegde er terecht bij„wat een uitstekend artikel voor een fokvee-markt te Waalwijk", die ook zijns inziens alle reden van bestaan en kans van slagen had. Biljartmatch. In 't café van den heer J. Wlngels bad Dinsdag 1.1. een geanimeerde biljartwedstrijd plaats, waar het onder goed spel, gezellig toeging. Een comité uit de club HaKaBe had voor aardige verrassingen gezorgd o a. een mooie bloemenmand ge schonken door den heer Vissenberg. Tegelijk werd het 2-jarig bestaan der club gevierd, ter gelegenheid waarvan de Vice-Voorzitter, de heer W. Hens een mooie ledenlijst aan bood. Het was voor alle leden een recht prettige avond. Nieuwe boerderij. Aan de fa. Wed. G. van Huiten is opdracht gegeven tot het bouwen van een boerderij aan de Burgemeester Smeeielaan, hoek le Zeine, voor reke ningvan mej. Wed.J.v. Leijden-Kroot, thans te Drunen. Gevonden voorwerpen. Op Maandag 17 September 1928 des namiddags van 4 tot 6 uur zijn op 't politiebureau alhier inlichtingen te bekomen omtrent de navolgende gevonden voorwerpen Een zweep, een zwart kralen rozen krans, een kinderportemonnaie met inhoud, een zilverbon, een ring met 4 sleutels,een damestabChje met inhoud, twee sleutels, een lipssteutel, een hondenriem, een kinderportemonnaie met inhoud, een alpacca beursje met inhoud, een rijwieltasch met inhoud, een heerenhorloge met ketting, een voorruit van autolantaarn, een kinder portemonnaie met inhoud, eenrijwiel- belastingmerk, een portemonnaie met inhoud, een damestasch met inhoud, een rijwielbelastingmerk, een zweep, een kinderschoentje, een heeren horloge. WINTER AVOND CURSUSSEN Rijksvakschool voor Leerlooiers en Schoenmakers te Waalwijk. De Winteravondcursussen, die met October wederom beginnen, zijn voor de industrie en ook voor de werklie den van het grootste belang. Aan de Schoenmakerij-afdeeling zal onderricht gegeven worden in al de on- derdeelen van het vak, voor zoover die zich voor winteravondcursussen lee- nen, zooals: Modelleeren van bovenwerk. Modelleeren van onderwerk (alleen voor modelleurs). Modelleeren met de Gradeermachine. Snijden van bovenleder. Stikkerij voor meisjes. Stikkerij voor jongens. Zoolleder-calculatie. Grondbeginselen van onderwerk. Aan de Looierij-afdeeling zullen cur sussen gegeven worden o.a. in: Bereiding van Vacheleder. Bereiding van tuig- en riemenleder. Bereiding van vetoverleder. Aan deze onderwerpen zal niet streng vastgehouden worden indien 't moclit blijken, dat in de industrie aan cursus sen over andere onderwerpen meer be. hoefte bestaat. Gaarne zullen wij dus voorstellen uit de kringen der belanghebbenden in ernstige overweging nemen. Het aanvangsuur der cursussen zal rekening houden met bet eindigen van de werkzaamheden op de fabrieken met dien verstande, dat tusschen het sluitingsuur der fabrieken en het uur van aanvang der cursussen een tijds ruimte ligt van 11V» uur. Dit is bepaald om ieder in de gele genheid te stellen de cursussen rustig te kunnen bezoeken. De Winteravondcursussen zullen ge geven worden vanaf 1 October tot 1 Maart, gedurende 23 uur per avond zinder pauze, terwijl aan het beginuur streng de hand zal worden gehouden. Uit het bovenstaande blijkt, dat wij ons uitsluitend willen laten leiden door het belang der industrie en dus d?r leerlingen. Wij verwachten een groote en vooral trouwe opkomst. Het geringe lesgeld, bij de inschrijving te voldoen, van 5 onder de 17 jaar en ƒ7.50 daarboven, behoeft voor niemand een bezwaar te zijn. Inschrijvingen kunnen geschieden aan de Rijksschool op: Maandag 24 en Dinsdag 25 September van half 8half 9 's avonds, als wan neer de Directeur daarvoor zitting houdt en gaarne mondpling alle inlich.. tingen verstrekt. Belanghebbenden, wien 't niet doen lijk is zich op die avonden op te geven, kunnen zich daarvoor ook gedurende deze maand dagelijks aan de school vervoegen van 24 uur. Op Vrijdagavond 28 September a.s. worden alle cursisten, zoowel manne lijke als vrouwelijke, om half acht in de school verwacht, om ingedeeld te worden. De Directeur der Rijksschool voor Leerlooiers en Schoenmakers te Waalwijk, VAN DER WAERDEN. Hoogere Handelsschool. Het bestuur der school besloot met de voetbalclub WSC een overeen komst aan te gaan, waardoor de leer lingen in de toekomst in de gelegen heid zullen zijn onder leiding van den leeraar Gymnastiek, veldspelen te beoefenen op het terrein van WSC 3e Semaine du cuir de France. Op de 3e.Fransche Schoen- en Lederweek welke van 20 September tot 7 October a s. zal worden gehou den in het Palais des expositions (Porte de Versailles) zullen meer dan zeshonderd exposanten tegenwoordig zijn. Verplaatst. De telefoniste 2e klasse J.ter Beek is verplaatst van. Arnhem naar Waal wijk. Politiecursus. Bij genoegzame deelname zal door den heer P. J. J. Letschert, inspec teur van politie alhier, wederom een cursus worden gegeven ter verkrijging van het politie-diploma, bij wien alle inlichtingen te verkrijgen zijn. Voor het politiediploma te Am sterdam is geslaagd C. van Peer uit Sprang-Capelle, thans korporaal bij de bereden politietroepen te Amsterdam. Hij genoot zijn opleiding bij den inspecteur van politie alhier. Prov. Staten. Najaarszitting. Ter behandeling in de najaarszitting werd door Ged. Staten de prov. be grooting aangeboden voor het dienst jaar 1929. Het eindcijfer der inkom sten voor de begrooting 1929 wijst een 'bedrag aan groot f 6,761,608,49, dat der uitgaven ongeacht de onvoor ziene uitgaven een bedrag van f6,720,275,16. Nieuwe bond van Leder handelaren. Te Reijen is opgericht de Bond van Lederhandelaren „Het Centrum" waarbij reeds verschillende firma's zijn toegetreden. Er werden bereids statuten en reglementen vastgelegd en 'n definitief bestuur gekozen. De bestuursfuncties werden als volgt verdeeld voorzitter de heer Ant. v. Dongen te Reijen, secretaris de heer N. Rubbens te Gilze en penningmees ter de heer Ant Seelen te Reijen. V.v.d.S. b) Natuuropnamen in Zwitserland. Het eerste deel van de film ver toonde een kijkje op het landbouw bedrijf, dat aan de fabriek verbonden is om haar van de benoodigde fijne groenten in verschen toestand te voor zien. Het tweede deel gaf te zien de Maggi-fabriek in volle werking. Vooral valt hierbij op te merken de groote reinheid en orde die tot in de kleinste kleinigheden wordt betracht. 't Geheel was interessant en boven dien leerzaam en daarom is het jam mer, dat de belangstelling niet grooter was. De laatste dagen werken de schoenfabrieken hier wederom op volle capaciteit. Meerdere fabrikanten konden flinke orders noteeren en acht men algemeen „de stille periode" beëindigd. NIEUWKUIJK. ln zijn jongste ver gadering besloot de Mlsstenaaikring alhier eene tentoonstelling te houden op 13 en 14 Oct. a.s. Naar aanleiding hiervan zullen 15 en 21 Oct. d.a.v. avondvoorstellingen worden gehouden. Bij voldoende deelname en tijdige opgave zal dit jaar voor de bedevaart naar Boknoven op 21 Sept. a.s. eene autobus worden afgehuurd. Deelnemers aan deze bedevaart kunnen zich op yeven bij den broederrneester G. de Goeij. - Na een verloftijd van 4 mnd. wegens een ongeval var» den onder wijzer aan de Bijz. Jongensschool, den neer C. van Erp uit St. Oedenrode, nad genoemde onderwijzer Donderdag j.l. wederom het ongeluk door een auto te worden aangereden. Hierdoor bekwam hij eenige verwondingen aan het gelaat en een gebroken neus. Hij is wederom genoodzaakt eenigen tijd rust te nemen. In zijn plaats is weder om tijdelijk benoemd mej J. A. Vugts uit Haarsteeg. Naar we met zekerheid vernemen heelt op de jongste vergadering van den R.K. Jongenboerenstand desecre taris dier vereeniging de heer Th. v. d. Besselaar als zoodanig bedankt. Voorloopig zal de voorzitter het secretariaat btheeren. Tot bestuurs leden werden gekozen de heeren v. d. Lee en A. Mostermans. Poolsche schoenfabrieken en leerlooierijen in een syndicaat vereenigd. Ten einde aan de buitenlandsche concurrenten het hoofd te kunnen bieden, hebben de Poolsche schoen fabrieken zich tot een syndicaat aan eengesloten Ook de leerlooierijen sloten zich hierbij aan. De prijzen voor het binnenland zullen worden verlaagd hetgeen men denkt goed te maken door den grooteren afzet. Arbeidsconflict te Maarssen. Op de schoenfabriek de Nijs Co te Maarssen is j.l. Zaterdag wegens een loonkwestie onder de stiksters 'n staking uuitgebroken. DRUNEN. Door de Dames-tooneel- vereeniging is in studie genomen, het drama in 5 acten „Elizabeth van Thü- ringen". Vermoedelijk wordt dit stuk omstreeks Kerstmis opgevoerd. Donderdagavond werd in de zaal van het Patronaatsgebouw een film vertoond door de reclame-afdee- ling van de „Maggi-fabriken. Het programma omvatte: 1. Voordracht over doelmatige voe ding met betrekking tot de Maggi's producten. f 2. Kookdemonstraties met Maggi s producten. 3. Film a) De Fabriek van Maggi s Voe dingsmiddelen te Kempttal (Zwitser land). sHERTOGENBOSCH. De gepubii ceerde gemeeniebcgrootiiig voor het dienstjaar 1929 wijsteer» eindcijfer aan van 13.357.773.16 voor den gewoner» en var» t 1.074.6Ü9.79 voor den Kapitaal dienst. Het eindcijfer zou i73.UÜÜon gunstiger zijn oan dat van de vorige begroottng, wanneer er niet over het jaar 1927 eer» meerde» overschot was geweest van f 83.0U0. Naar de meening van B. en W. üenoort dit overschot niet voor belastingverlaging te worden aangewend, daar het slechts een ge volg is van toevallige omstandigheden en niet te danken is aan eer» zoodanige verbetering van den finantieelen toe stand der gemeente, waaraan een min of meer blijvend karakter kon worden toegekend. Waar er door aanzienlijke bezuiniging in vorige jaren in hel noodzakelijk onderhoud van straten en wegen in dit onderhoud een be langrijke achierstand is ontstaan, wen- schen B. en W. var» het overschot van 1927 daarvoor ruim 152.000 te bestem men. De belastingopbrengst wordt geraamd op 1 1.119.964.29, de winsten der gemeentebedrijven als volgt: electriciieitsbedrijl 191.423, gasbedrijt 167.653, waterbedrijf 1 19.769, slacht huis 140.200. Van het grondbedrijf is het nadeelig saldo i 17.000 hooger geraamd, zulks in verband met het te verwachten resultaat van de nieuwe taxatie der gronden. Op de improduc tieve kosten der werkverschalfing wordt f 72.500 afgeschreven, wat f 7000 minder is dan in 1928.Ondersteuning van behoeftigen wordt ruim f 18.800 meer. Van de verschillende voorstellen, die B. en W. doen, vermelden zij die tot toekenning eener subsidie van f 1000 aan het Prov. Genootschap voor Kunsten en Wetenschappen ten behoeve van het museum en tot be noeming aan de Midd. Techn. School van een tweeden leeraar in wiskunde en aan de Ambachtsschool van een leeraar in auto—techniek, terwijl van de Godshuizen voorstellen en verzoek om steun worden aangekondigd voor een zeer belangrijke verbouwing van het groot ziekengasthuis. SPRANG-CAPELLE. (V.m. Sprang). A.s. Zondag des voormiddags half tien en des namiddags half zes hoopt in de Geref. Kerk alhier op te treden Ds. Terpstra van Treebeek (L.) Naar men ons mededeelt bestaan te Sprang ernstige voornemens om over te gaan tot oprichting van een fanfarecorps. Door eenige inwoners is reeds een vergadering gehouden. RAAMSDONKSVEER. Voor de Herv. Gem. zal Zondag om half tien op 't Dorp optreden Ds. Ewoldt, des na middags zal er leesdienst zijn op 't Veer. Mej, A. Molewijk, thans te Roc- kanje, slaagde voor het diploma Tu berculose Enquetrice. Voor de stichting voor lijdeis aan vallende ziekten te Heemstede werd alhier f 57.50 gecollecteerd. De tijd van voorbereiding voor het Woensdag gevierde en zoo prach tig geslaagde schoolfeest der kinderen van de 2 Chr. Scholen was kort, fei telijk te kort, maar ondervindende zoo'n algemeene medewerking moest alles nog wel op tijd klaar zijn. On geveer f 200 werd bijeengebracht, (wie zou niet gaarne geven als het is voor kinderen 1)het feestterrein werd gratis welwillend afgestaan, verschil lenden gaven en kookten gratis cho colademelk, weer anderen werkten op andere wijze mede; kortom alles wees op hartelijk meewerken En nu het feest305 kinderen onder leiding var. het personeel vermaakten zich met verschillende spelletjes. Naar schatting 4 a 500 ouders en belang stellenden woonden het feesi bij en genoten mede van de zoo groote kin dervreugde Wat is het toch heerlijk iets te mogen doen voor het kind. en welke vreugde is grooter dan kinder vreugd Een woord van dank, harte- lijken dank aan de kindervrienden, die, op welke wijze dan ook. medegewerkt hebben om dit feest te doen slagen, is zeker wel op zijn plaats. VRIJH.—CAPELLE. De feestcom missie te Vrijhoeve Capelle bericht ons dat het Batig Saldo van het op 8 dezer gehouden Oranjefeest zal worden bewaard tot 'n volgende gelegenheid. CAPELLE. Tot voorzitter van het waterschap „Het Eendennest" is be noemd de heer A. Boeser en tot be stuurslid de heer A. A. Stam, zulks ter aanvulling der vacature ontstaan door het overlijden van den heer A. M. Rijken. A.s. Zondag des nam. 2 uur zal in de Ned. Herv. Kerk a/d. Loon- schendijk optreden Ds. Louwe Kooi- mans uit Waalwijk v.m. Baardwijk. Op Woensdag 19 dezer zal des avonds half acht in de zaal van den heer L. F. van Dongen alhier een openbare vergadering worden gehou den waarin als spreker zal optreden de heer C. van Zalinge te Zevenber gen, die een uiteenzetting zal geven omtrent de werking, enz. van de Eerste Nederlandsche Maatschappij voor ziekenverpleging. De Commissie van arbritage voor deze gemeente bestaat uit de heeren Dr. Ph. J. Kohier, Arts, R. Middelkoop, notaris en Dr. S. Waardenburg, arts. A. Zondag des nam. half drie uur zal in de Ned. Herv. kerk alhier optreden Ds. Ewoldt uit Raamsdonk. Bij de j.l. Maandag gehouden Ringrijderij met fietsen door dames te Vrijhoeve—Capelle werden door de volgende dames de prijzen behaald: W. v. d. Schans, le prijs; D. Stam, 2e prijs; M. v. d. Schans, 3e prijs; H. v. d. Poorte, 4e prijs; J. v. d. Poorte, 5e prijs en P. de Roon, 6e prijs. WASPIK. Het voor deze gemeente te leveren contingent voor de lichting 1928 is vastgesteld op 18. Het zoontje van den heer J. K. had het ongeluk van 'n kar te vallen en een arm te breken Dr. W. ver leende geneeskundige hulp. Tot Voorzitter van de Biljartclub Het Groene Pommeransje" gevestigd in het hotel van Iersel is benoemd de heer G. Lamp, MADE. Op Woensdag 19 Sept. zal door een ambtenaar van den Raad van Arbeid van 1 tot 2 uur namiddag zitting worden gehouden in de Open bare School alhier tot het geven van gewenschte inlich.ingen voor onge vallen, loonlijsten, rente—aanvrage en rentekaarten. De grondwerker A. Weiten alhier heeft bij de werkzaamheden aan de Hollandsche Kunstzijdenfabr. te Breda tusschen de kipkarren een zijner vin gers afgekneld. Het zoontje van den heer Rullens uit de Voorstraat viel van den zolder en brak een pols. Dr. Kleijn verleende geneeskundige hulp. In de Woensdag gehouden ver gadering van den Bakkersbond werd besloten met ingang van heden den broodprijs te verlagen met 1 cent het brutnbrood en 2 cent het wittebrood per 8 ons. Zondag 9 dezer hield Ds. Prins van Wijngaarden uit Drimmeien een prachtvolle rede in de Herv. Kerk te Oosterhout. Zondag hoopt Ds. Prins van Wijn gaarden uit Drimmeien des v.m. 10 uur in de Herv. Kerk te Dongen een vacaturebeurt te vervullen, terwijl hij des nam. 2'/2 uur zal voorgaan in de Herv. Kerk te Drimmeien. Ds. Steenhuizen hoopt Zondag ten 10 uur v.m. te Made in de Herv. Kerk voor te gaan. GEN DEREN. Voor den Localen Fokveedag der Fok- en Controle Vereeniging „Het land ran Heusden en Althena", die op Dinsdag 18 September a.s. alhier zal worden gehouden, zijn ongeveer 170 dieren aangegeven. - De keuringen vangen ongeveer 1U uur aan. Moge een ruime belangstelling de fokkers een vergoeding geven voor de moeite, die zij zich getroosten om dezen dag te doen slagen. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. Kaatsheuvel, 14 Sept. '28. den van Stand Nat. Kegelconcours van 7lib. Kegelbond op de banen „Amoenitas" te Kaatsheuvel, op Donderdagavond 12 uur. Korpsweaslrijd't Valt wel, maar niet mee, Tilburg 304 p., Onder ons 1 Breda, 301, Hard gaat ie I, Zaltbommel 299, B. K. C. Zaltbommel 291 (48), Onder ons II, Breda 291 (46), Hard gaat ie II, Zaltbommel 289, Waalw. Kegelciub II. Waalwijk 288, Strijdlust I, Tilburg 287, Roli 11, Helmond 285. Floris V, Breda 280, Wilhelmina II, Helmond 279. Strljdlnst II, Tilburg 278, Gooi om, Vlaardingen 274, Acht om den Lange, Breda 271, Waalw. Kegelclub I 268, N. I. O. D., Breda 258 (49), Wilhelmina I, Helmond 258 (44), Internos, Tilburg 247, Roll II, Helmond 240. 158. - j i. i 11 f*

Echo van het Zuiden | 1928 | | pagina 9