w s c. gekomen. Heel de Roestelberg was tegen vier uur een groot gekrioel van vroolijke kinderen, zoodat de leiders van de spelen, de heeren L. van Drunen, M. Elshout en Chr. Verharen, de handen vol hadden om orde te houden onder den'troep. Dank zij ook de medewerking van de politie was het mogelijk alles in de beste orde te doen verloopen. De jeugd en niet minder de ouderen gegeven door de Kruisboogvereeniging .Houd Moed en Stand" gevestigd bij L. Soetens, Julianapark Tilburg, en behaalde met haar eerste zestal drie prijzen namelijk: Personeeie zestallen 3e prijs 79 punten, het Koningskruis 14 punten, 3e Kampioensprijs 14 punten. .De Eendracht" kan tevreden zijn met dit succes. Een bijzonder woord van lof aan den koning van ,De Eendracht" den hebben zich dezen middag kostelijk j heer J, van den Hoven is hier wel op geamuseerd. z*n plaats, die in deze drie prijzen 't geamuseerd. Verschillende spelen gaven aan leiding tot zeer koddige tooneeitjes waarom uitbundig moest worden ge lachen. Het geheel had een uitstekend verloop en toen het einde daar was, werden de prijzen, bestaande uit krentenmik, cakes, chocolade, enz door de jonge overwinnaars met graagte ontvangen. De heer van Eeuwijk kan met groote voldoening op deze alleszins welgeslaagde kinderfeesten terugzien. Wij hopen dat hij meermalen een dergelijke attractie zal bieden. Er is te meer aanleiding toe, nu zoo over duidelijk gebleken is. dat de jeugd en het publiek een dergelijke ont spanning zeer apprecieert. Vermelden we nog dat een pathéfoon uit den muziekhandel van den heer Löwenthal voor een welkome afwisse ling zGrgde en de tent „Berg en Dal" keurig was versierd en des avonds een aardige verlichting was aange bracht. Wij geven hieronder den uitslag der kinderspelen. Zakloopen over den Berg. W. Duquesnoy. Zakloopen. 1. H. Otto 2. J. Pullens. 3. Massuger. Kaarsjes happen. 1. Marie Dumoulin. 2. B. van Zon. 3. R. Eijkens. Eierloopen. 1. v d. Plas. 2. A Glaudemans. 3. J. Mahieu. Eierloopen voor Meisjes. 1. L. Brekelmans. 2. M. Dumoulin. 3. Fr. Mahieu. Balrijden. 1. Th. Adriaanse. 2. M. Brekelmans. 3. A Duister. Opening winkel H. Meeth. heer H. Meeth opende Zater- De dagavond zijn nieuwe zaak in Huis houdelijke artikelen, Lampen, enz. aan de Haven in t pand vroeger be woond door den heer H. van Tussen broek. De etalage van Kachels, Haar den, Electrische en Gaslampen, email- Ie en sanitarie artikelen in groote verscheidenheid van soort en prijs de wijze waarop alles gerangschikt was, gaf aan publiek en koopers den indruk dat op dit gebied onze ge meente weer een flinke zaak rijker is. Een nieuwe R.K. Jongensschool te v.m. Baardwijk. Gisterenavond werd in het Patro naatsgebouw der St. Clemensparochie een lijst ter teekening gelegd voor ouders die hun kinderen naar een eventueel te stichten nieuwe R.K. Jon gensschool te v.m. Baardwijk wen- schen te zenden. Naar wij vernemen werd van deze eerste gelegenheid om handteekenin- gen te plaatsen een druk gebruik ge maakt zoodat gisteren het vercischte aantal van 40 handteekeningen reeds overschreden was. Gouden Bruiloft. De gisterenavond gehouden verga dering van de dames uit de buurtschap „Hoogeinde" in verband met de as. Gouden Bruiloft van het echtpaar v. Cromvoirt—Klerx was zeer druk be zocht. Het volgende dames-comité werd gekozen Cato Burmanje (voorz.), Betsie Verhoeven, Cato Vermeer, Betsie Boom, Marie de Vries, Marie Boom, Marie de Jong en Marie Ver hoeven. De „zakelijke" punten hadden de dames spoedig afgehandeld, waarna men echter nog langen tijd in zeer vroolijke stemming bijeen bleef. Bij de dames zoowel als bij de heeren uit de buurt zijn de voorbereidingen dus reeds goed ingezet. Kruisboogsport. Zondag j.l. hield het Kruisboog gezelschap „De Eendracht" gevestigd bij den heer L. Leijtens een vergade ring en tevens had de huldiging plaats van het tweede zestal wegens het be haald succes, namelijk den Kampioens titel van den Langstraatschen Kruis- boogbond D.V.S.V. De Voorzitter moedigde de schutters aan om op den ingeslagen weg voort te gaan tot eer .yan „De Eendracht" en verhooging der Kruisboogsport. Tevens deelde de Voorzitter mede, dat aanstaanden Zondag namiddag 3'./a uur bet jaarlijksche prijsschieten zal plaats hebben waaraan prachtige prijzen zijn verbonden, zoodat den leden van „De Eendracht" wederom een paar gezellige uurtjes te wachten staan. Zondag j 1. nam ook „De Eendracht" deel aan het Groot Nationaal Concours zijn plaats, die in deze drie prijzen leeuwenaandeel heeft gehad, daar hij tweemaal moest kampen met de heeren Heerkens en van Spaandonk waarvan de laatste kampioen is van Tilburg. Was de kamp zwaar, schitterend de uitslag. Bij de kamp Koningskruis 3 rozen, bij de kamp Kampioen 14 punten. De heer J. v. d. Hoven heeft hier door getoond, den koningstitel waardig te zijn en tevens de eer van „De Eendracht" hoog te houden. Shoe and Leather Fair. Het programma van de Shoe and Leather Fair te Londen, die gehouden wordt 8, 9, 10, 11 en 12 October a.s. is verschenen. Er zijn een groot aantal deelnemers. Berduins World Service. leLeacen- hall Street, Londen G. C. 3 organiseert een industrieeie reis voor diegenen die interesse hebben bij de Schoen en Lederindustrie, reserveert hotels, plaatsen op boot en in trein, auto cars enz. en brengt in contact met zaken- verbindingen waarin men belangstelt, De prijs voor een en ander is zeer billijk. Vakschool Pirmassens. In cie „Schühwelt" lezen wij dat de Vakschool aldaar meer dan 100 leer lingen telt en verschillenden moesten worden afgwezen. Ook voor 1929 zijn geen plaatsen beschikbaar tenzij tot uitbreiding voor dien tijd kan worden overgegaan. De directeur de heer A. Stütz hield bij den aanvang van den nieuwen cursus een welkomst en openingsrede. In dit vakblad komen van fabri kantenzijde een paar artikels voor betreffende het artikel van Dr. Witter- b'ack over den crisis in de Duitsche Schoenindustrie, waarvan wij vorige week een en ander ontleenden op gezag van den Berlijnschen corres pondent van „de Maasbode". Wij zullen over de zienswijze der Duitsche fabrikanten over den toe stand der industrie nog nader een en ander mededeeien. Gouden Kloosterjubilé Zaterdag vierde de eerw. zuster Casta (in de wereld mej. Adriana .Penrrings) in het klooster van het St. Antoniusgesticht te 's-Bosch haar 50-jarig kloosterjubileum. Zuster Casta is geboortig uit Drunen en is reeds 41 jaren werkzaam in het klooster te 's Bosch, waar zij door allen die met haar omgaan als eeri moeder wordt vereerd en bemind. De feestviering van dit heuglijke jubilé is geheel intiem. De dag werd begonnen met eene H. Mis hedenmorgen te half 9 in de kloosterkapel opgedragen door den hoogeerw. heer Mgr. C C. Prinsen, pro'eet. apost. en pastoor van St. Jacob, daarbij geassisteerd door denzeereerw. heer G. R. Barten, pastoor der St. Antonlus- en Barbara parochie en den weleerw. heer j. Aldenhuizen, resp. diaken en subdiaken. Na de H. Mi3 hield pa3toor Prinsen eene toespraak waarin hij de verhe venheid-van den kloosterstaat treffend schetste. De verdere feestelijkheden werden in meer intiemen kring gevierd. Zuster Casta ontving vooral van de zijde van de Bossche en Drunensche bevolking vi Ie bewijzen van sympathie, hartelijk meeleven en erkentelijkheid. Hsgz. Brand. Hedenmorgen circa 9 uur brak brand uit in de woning van L Korthout in het Loonsch Hoekje. In een ommezien stond het geheele huis in lichte laaie en kon er niets gered worden De windrichting was zeer gunstig zoodat de belendende perceelen geen gevaar liepen. Het pand, dat eigendom van den bewoner is, zoowel als de inboedel zijn verzekerd De brand is vermoe delijk in den schoorsteen ontstaan. Het huis brandde in korten tijd tot den grond af. DRUNEN Bij onderhandsche aan besteding is het bouwen van een pakhuis voor de Firma Gebr. van Gorkum van der Lee schoenfabrikan ten alhier gegund aan Gebr, Jehoel Schapendonk. Het bouwen van een woonhuis voor rekening vair den HeerP. Merks alhier is opgedragen aan J. van lersel- Merxs. Bij den heer H. Pullens de Wit (cafe Drunensche heide) werd giste ren een bijeenkomst gehouden van afgevaardigde van bijenhoudersvereeni- glngen uit de omstreken van Drunen Heusden en 't Land van Altena. Deze bijeenkomst georganiseerd door den bijenbond St. Ambrosius, had ten doel om te komen tot een gezamelijken verkoop van honing. Verschillende voorstellen werden besproken waarna werd besloten, van alle aanwezigen den honing gezamenlijk op te veilen. Begin October zal een groote honing- veiiing plaats hebben in het gebouw van de veilingvereeniging de Lang straat. Bij de dezer dagen gehouden aar;be steding voor het bouwen van een R.K. Jongensschool in de Stationsstraat werd ingeschreven door de Heeren G. de Bont, Nieuwkuik f5333.—, Gebr. Jehoel-Schapen- donk, Drunen f 4734.—, L. van Oers, Drunen, f4676.—, J. Kooien, Waalwijk f4630.—, C. van der Geld, Elshout f 4624.F. Fressen Drunen f 3750.— Voor de aanbesteding der R.K. Meisjes school werd ingeschreven door de Heeren P. Veldman Az., Drunen f4859.—, G. de Bont, Nieuwkuik f4729.—. C. van der Geld, Elshout f4265.—, L. van Oers, Drunen f4261.—, J. Kooien, Waalwijk f4090.—, Gebr. Jehoel-Schapendonk, Drunen f3956.- F. Fressen, Drunen f3700,-. De Jongensschool is opgedragen aan L, van Oers, Drunen en de Meisjesschool aan Gebr. Jehoel-Schapendonk, Drunen. DRUNEN. Onze dorpsgenoot den Heer J. van Drunen is benoemd tot onderwijzer aan de St. Petrusschool te Waalwijk. SPRANG-CAPELLE. (V.m. Sprang). Naar wij vernemen zal me» ingang van 1 October in de Chr. School al hier, bij genoegzame deelname, een landbouwcursus worden gegeven door het hoofd der school de heer A. Dees, J 1. Zondag werd de wielrijder dhr. S uit Waalwijk op het Oosteind alhier door de auto van dhr. T. uit Waalwijk aangereden, doordat de chauffeur zijn stuur kwijtraakte. Het rijwiel van S. werd vernield, terwijl hij een lichte wonde aan zijn knie opliep. CAPELLE. De kerkeraad der Ned. Herv. Gem van Capelle maakt bekend, dat op Zondag 20 Sept. des n m. 3'/, uur Ds. van Wieligen entrée hoopt te prediken na des morgens om lO'/a bevestigd te zijn door Ds Ewoldt van Raamsdonk. CAPELLE J.l. Vrijdagmorgen had in de Nieuwstraat alhier een ernstig ongeluk plaats. Bij het lossen van een machine voor de drukkerij van den heer R. v. Dalen aldaar kantelde de machine met het ongelukkig gevolg, dat een Dordtsche monteur, die deze machine moest plaatsen, er onder geraakte. Met een gebroken arm en been werd de ongelukkige binnen gedragen en vervolgens op last van Dr. Kohier, die spoedig ter plaatse was, ter verdeie behandeling per auto overgebracht naar het ziekenhuis te Raamsdonksveer. Door den ring 's Grevelduin— Capelle is tot consulent der vacante Ned. Herv Gemeente 's Gravemoer aangewezen Ds. Ewoldt te Raams donksveer. f Bij omterhandsche aanbesteding is het bouwen van een woonhuis voor Mej. Wed. A. de Haas aan den Vaart kant te dezer plaatse opgedragen aan den heer C P Treffers alhier. Na des morgens door D. Ewoldt uit Raamsdonksveer in zijn ambt be vestigd te zijn, zal onze nieuwe pre dikant Ds. A v. Willigen, overgekomen uit Woudrichem, 'a.s. Zondag in den namiddagdienst in de Ned. Herv. kerk zijn intreerede houden. Aar» den op Donderdag 27 Sept. te houden Nationaien Landstormdag. welke gehouden wordt in verband met het 10 jarig bestaan van den Bijzonde ren Vrijwilligen Landstorm, zal de afd. Sprang-Capelle met 12 manschappen deelnemen. voeren voor het bekomen van eene uniforme salarisregeling voor alle agenten en veldwachters uit de pro vincie. Van de 44 lotelingen voor de militie hebben alhier vanwege den Burgemeester 19 dienstplichtigen hunne oproeping ontvangen, terwijl 15 vrijstellingen verleend zijn. Op Woensdag 19 September zal door den Raad dezer gemeenie eene openbare vergadering worden gehou den des voormiddags om 10 uur. Van de 153 meikleveranciers aan de Coöp. Stoomzuivelfabriek „St. Bernardus" alhier behaalden 58 boeren het diploma voor vereischte percentage gedurende de levering 1927. Zaterdagmiddag ruim 1 uur brak brand uit in een woonark van den aannemer Bouwman gelegen aan der. dijk nabij den Gijsterpolder te Drim- melen. Een in de nabijheid staande schelp riet en een van rijshout gingen mede verloren. Oorzaak onbekend WIjK. Bij Kon. besluit van 24 Aug. j.l. (Staatsblaa No. 346) is tot 1 Nov. a s. geschorst het besluit van den Raad dezer gemeente van 11 Aug. j 1. strekkende tot nadere verlenging van een vroeger raadsbesluit, waarbij de heer G. Sluijmers is geschorst als Secretaris Ontvanger dezer ge ueente. Dit Kon. besluit is genomen uit over weging, dat het wenschelijk is, om hangende het onderzoek naar de vraag, of het raadsbesluit in strijd is met de wet of het algemeen belang, het in werking treden daarvan te voorkomen. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 18 Sept. '28. Zaterdagavond bracht de Heusden- sche Fanfare een serenade bij den heer Meerhorst ter gelegenheid, dat hij 25 jaren in functie was bij de N.V. Hellevoetsluis, voor welke hij sedert een twaalftal jaren de gasfa briek alhier beheerde, gedurende welken tijd hij hier zeer velen ter wille was. Onlangs had een voor 't pu bliek onbekende gever toezegging ge daan aan de R.K. kerk een beeld van de H. Theresia van 't Kindje Jesus te zullen schenken. Het beeld is ge arriveerd en gister na de Hoogmis door den HoogEerw. heer Deken plechtig gewijd. Ter opluistering deed een gemengd kinderkoor zich hooren. Het levensgroote beeld is werkelijk een sieraad voor de kerk. Tot bestuurslid van het Heus- densch Mannenkoor is gekozen de heer A. Nooten in de vacature, ont staan door het vertrek van den heer van den Berg. Gedurende enkele dagen stond hier de schouwhurg onder directie van den heer Joh. Bakker. Deze zal het zich niet beklaagd hebben, daar hij geregeld werkte voor een uitver kochte tent, een bewijs, dat stukken en spel van goede kwaliteit waren. Bovendien werd Maandag een kin dervoorstelling gegeven, die druk be zoek trok en zeer in den smaak viel. De heer van Ginkel, ambtenaar der post- en telegraphie te 's Bosch is voor ecnigen tijd op 't alhier werkzaam gesteld als ger. kantoor vervan- Naar men ons mededeelt zal in de a.s. wintermaanden bij genoegzame deelname in de school in de Nieuw straat alhier onder leiding van den heer J. Benjaminse een landbouwcursus worden gegeven J.l. Zaterdagavond gaf de Ge mengde Zangvereeniging „'t Roze- knopje" uit deze gemeente, op uit- noodiging van het muziekgezelschap „Euphonia" te Kaatsheuvel aldaar in de zaal dezer vereeniging onder leiding van den beer N. Snijers een welge slaagde uitvoering. De verschillende nummers werden op verdienstelijke wijze uitgevoerd en na ieder nummer hadden directeur en executanten een welverdiend applaus in ontvangst te nemen. De heer R. van Dalen, boek handelaar in de Nieuwstraat alhier, gaat zijn zaak door het oprichten van een drukkerij belangrijk uitbreiden. De benoodigde machines zijn reeds gearriveerd en zullen eerstdaags ge plaatst worden. WASPIK. De Iederfabriek der Firma Haagen, die sinds langen tijd wegens slapte in het bedrijf is stopgezet, zal binnenkort weder in werking worden gesteld. Het concert te geven door de blinden van het St. Henricusgesticht te Grave is thans definitief bepaald op Zondag 30 September a.s. in de zaal van den heer H. van Iersel. De Missie-tentoonsteiling in het Patronaatsgebouw alhier, gehouden van Zaterdagmiddag tot Maandagavond is schitterend geslaagd. De bruto- opbrengst bedroeg ruim f 1000 MADE Zondagnamiddag 3 uur werd in het café „Het Centrum" alhier eene vergadering gehouden door de afdeeling Oosterhout van den R. K. Politiebond „St. Michael. Besloten werd er bij het Hoofdbestuur op aan te dringen om een flinke actie te gaan SPORT. WAALWIJK. T.AC.— Waalwijk 6—1. Ten aanschouwe van een 5 a 600 man publiek, wordi onder iet of wal te warme weeromstandigheden aan gevangen, en blijkt da: beide ploegen volledig zijn. Reeds dadelijk na den aftrap zit de watervlugge TAC voor hoede voor het W-doel, en reeds na luttele seconden moet de keeper handelend optreden, voor een schot van den T midvoor. Telkens weer valt TAC goed aan, en belaagt het W doel. doch de ware schutter is zoek. Bij Waalwijk wil het absoluut niet vlotten, en is het ook meer een doel loos heen en weer getrap zonder verband, zoodat wij best kunnen be grijpen, dat deze ploeg een slecht figuur heeft gemaakt tegen HEC Door dat maar in het wilde wegtrappen, stelt de W-ploeg de TAC middenlinie in staat steeds weer op ie vangen en haar voorhoede aan het werk te zetten. In deze periode toont de W- keeper zich werkelijk een man die zijn plaats volkomen waard is. De onmogelijkste ballen ranselt hij eruit en zelfs een geweldige kanjer van Boomaers vindt in zijn oogen geen genade. Hierna golft het spel eenigen tijd op het middenveld heen en weer, waarbij het goede spel van Mes op valt, die van zijn abnormaal lange beenen een dankbaar gebruik maakt. En als deze speler het spel weer naar de Waalwijkhelft verplaatst, geeft hij over aan den linksbuiten, die keurig met de linksbinnen samenspelend op het W-doel afstormen, en den mid- voor in staat stellen onhoudbaar te scoren 1—0. Meerdere schoten volgen doch de W-doelman is onverbiddelijk. Uit een der vele aanvallen ontstaat een cor ner, welke door Boomears vanaf de corner-vlag wordt ingezet 2—0. speler, die na goed aangeven van Jan Kuipers, even met den bal door dribbelt, even een wijfeling.... en mei een hard laag schot geeft hij den Waalwijk keeper voor de derde mail het nakijken 3 -0. Dit wordt Waalwijk te machtig en verwoed vallen zij aan. Doch de aan vallen worden niet voldoende afge- werkt, in een woord er zit geen ver. band in. Toch komt Waalwijk hie; nog aan een tegenpunt, en wel, als de TAC-keeper zich in deze periode een doelman toont die op de meest ongelegen oogenblikken neiging ver toont om uit te loopen, waarbij hij dan ook ten slotte den bal plotseling over zich heen, in het doel ziel zetten, 3—1. Na eenige schermutse lingen, komt met TAC in den aanval de rust. Na de thee is het spelpeil danig gezakt, wat ook wel voor een deel op de warmte kan worden toe geschreven. Even wordt gestopt voor een ongeval met den TAC-keeper Als weer wordt begonnen, geeft de linkshalf goed door aan van Gooi en deze schiet in moeilijke positie, kei hard in 41. Een juweeltje van een doelpunt! Vele aanvallen, goed door de TAC-linksbuiten geleid, bezorgden den Waalwijk keeper menig hachelijk oogenblik, en op het laatst moet hij zwichten voor een schot in den bo- venhoek TAC vindt het blijkbaar welletjes en blaast even uit.- Nu is Waalwijk aan het woord, en zwermt steeds voor het TAC-doel. Dan een plotselinge uitval van TAC, een schuiver naar links, deze zet voor en Mes knalt hard in 6 1. Met dezen stand komt het einde, met een voor TAC alleszins verdiende overwinning. De scheidsrechter kon ons maar ma tig voldoen en liet zich nog al eens van den wijs brengen. T. Ct. H E C Tegelen 2—3. Een kleine eervolle nederlaag. Begunstigd door prachtig weer had j.l. Zondag bovengenoemde wedstrijd plaats die een groote belangstelling genoot. De vele bezoekets zullen wel geen spijt gehad hebben wam het was ten goede wedstrijd met veie en spannende momenter.. Voor de wed strijd bood „Tegeien" bloemen aan die dankbaar werden aanvaard. Het begin was goed voor H.E.C. het spel is nauwelijks vijf minuten aan den gang als Albert uit een mooien voorzet een formidabel schot lost waardoor het leder in den uitersten hoek verdwijnt. Een schitterend doelpunt. Dit is de gasten toch wat al te kras. Als zij een paar minuten daarna een aanval doen komt een der H.E.C.ers in het beruchte gebied met zijn hand in aanraking met den bal waarvoor den scheidsrechter strafschop toekent, o. i. een te zware straf. Deze wordt onhoudbaar ingezet 1 I. De partijen wegen goed tegen elkaar op en trekken om beurten ten aanval. Even voor rust krijgt de H. E. C. rechtsbuiten nog een prachtkans om de leiding te nemen, zijn schot gaat echter naast. Mat dezen gelijken stand breekt de rust aan. Na de thee weer een mooi gelijk opgaand spel. Als H.E. C. weer eens aanvalt weet de keeper het schot te stoppen, het leder wordt hem echter uit zijn handen geloopen waardoor H. E,C, opnieuw leidt. H.E.C. staat er nu goed voor en hoopt reeds op een tweede H.E.C.- overwinning. Maai „Tegelen" pakt nu nog eens extra aan. Hun halflinie die een prachtige partij speelt, zet voortdurend haar voorhoede aan het werk. Uit een der aanvallen ontstaat wederom een „hands" in het strafschop gebied en krijgen de gasten voor de tweede maal een penalty te nemen. Het harde schot wordt echter door den H.E.C.-keeper schitterend gestopt. Nadat H.E.C. weer een paar mooie kansen heeft gehad komt „Tegelen" weer aan de beurt die meer geluk heeft en den gelijkmaker scoort. H.E.C. schept zich nog mooie kansen maar de Limburgers verdedigen taai. 10 minuten voor het einde lossen zij een boogschot dat tegen de lat terug tikt en daarna ineens wordt in gezet. H. E. C. probeert het nog een paar maal maar het lukt niet zoodat met 2—3 het einde komt. Een gelijk spel hadden de H.E.C.ers wel ver diend. Enfin, het vertoonde spel geeft reden tot tevredenheid. Scheidsrechter Stabel leidde naar genoegen. De uitloting der H.E.C loterij die vastgesteld was op 5 November wordt vervroegd en gehouden op a.s. Zaterdag 22 September. WSC heeft Zondag j.l. met haar traditie gebroken en de eerste com petitie wedstrijd eens niet gewonnen of gelijk gespeeld, doch een fiksche nederlaag geleden. Laat ons er echter direct bijvoegen dat, hoewel het 1—4 geworden is, het toch eene eervolle nederlaag genoemd mag worden, die door Zalt-Bommel in eenekorte periode van eenlg overwfcht met enkele ge- lukkig uitvallende schoten, toegebracht werd. Het is een niet te loochenen feit dat de WSC-ploeg het grootste gedeelte van den strijd, in het veld zelfs absoluut sterker was, doch vooral de onproductiviteit van den centervoor heeft o.i. het maken van doelpunten

Echo van het Zuiden | 1928 | | pagina 6