JE ZWARTE PIRAAT" UIITIE BIOSCOOP UIMLUW. PUROL worden opgezegd en door een ander een bloemstuk worden aangeboden. Daarna wordt door de bruidjes ge zamenlijk een Feestlied gezongen. Te 12 uur gaan de dames- en hee- ren—comitéleden namens de buurt bewoners het Gouden paar en familie gelukwepschen en het cadeau aan bieden. Half zeven kinderhulde vóór de woning. Te 8 uur komt de Liedertafel „Tot Bloei der Toonkunst" hare op wachting maken en te 8'/2 uur de Harmonie „St. Jan", waarbij beide gezelschappen eenige nummers zullen uitvoeren, Het meerdere van den avond zal het als gewoonlijk wel niet aan pret en drukte ontbreken. Dat ligt ons van de vorige Gouden Bruiloft-viering op het Hoogeinde nog zoo versch in het geheugen en ook nu geven de prettige avonden die men reeds bij de voor bereiding gehad heeft, de beste waar borg dat het er dien dag feestelijk en genoegelijk naar toe zal gaan, hetgeen de grootste voldoening zal zijn èn voor de geachte oudjes en familie èn voor het ijverige comité. Einde Zomertijd. Wij herinneren eraan, dat de zomer tijd a s. Zondagochtend 3 uur eindigt, zoodat in den nacht van Zaterdag op Zondag de klokken een uur moeten worden achteruit-gezet. Gilde St. Crispijn en Crispinianus Op de jongste algemeene maande- lijksche vergadering van bovenge noemd Gilde, werd in de vacature van 2en hoofdman wegens sterfgeval van den heer B. van Delft, ge kozen dhr. J. B. de Leijer, die voor dien de functie van 2en deken vervulde. Als opvolger van den heer de Leijer werd dhr. L. van Esch gekozen. Gildedag. Op 22 October a s. zal meer ge noemd Gilde zijn jaarlijkschen feest dag houden. Met de samenstelling van het feestprogramma is men bijna gereed. Wij komen hierop nog nader terug. VEDEHOVA. Vereeniging der Hollandsche Vak schoolleerlingen. Lezing Singer Mij. Voor de 3e maal hebben wij 't ge noegen, weder een lezing der Singer Maatschappij aan te kondigen. Deze zal plaats vinden op Woensdag 10 October om 8 uur in Hotel Verwiel. Het ontwerp van deze 3e lezing zal zijn „Het naaimachine-mechanisme en de Steekvorming". Deze lezing wordt gehouden door den heer Boosman, directeur der Singer Maatschappij, die zijn interessante voordracht wederom met lichtbeelden zal lllustreeren. Voor deze 3e lezing noodigen wij weder alle belangstellenden uit. Vooral voor H.H. schoenfabrikanten en (echnisch-personeel zal deze lezing zeer leerzaam zijn. Scholen Ant. Parochie. De Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen heeft goedkeuring verleend aan 't verzoek om de eerste klasse van de weldra te openen Meis jesschool in de St. Antonius-parochie voor het eerste schooljaar te geven in de nieuwe bewaarschool aldaar. Hondententoonstelling 7 Oct. Aan den vooravond van onze Groote 2e Int. Hondententoonstelling kunnen wij met voldoening melden dat het aantal inschrijvingen onze verwach tingen verre overtroffen heeft en een 181 tal honden morgen Zondag onze tentoonstellingszalen zal vul len Niet alleen het aantal doch ook de variatie stemt tot groote tevreden heid. Ter vergelijking dat 181 inschrijvin gen voor Waalwijk een aantal is dat er mag zijn, diene dat wij hiermede slechts pl m. 20 honden beneden Breda blijven en ruim 30 honden meer hebben dan Eindhoven op hunne ten toonstellingen. Wij hopen dat de uitslag der keu ring tot resultaat heeft dat de kwaliteit de kwantiteit nog overtreft en wij na de sluiting ter tentoonstelling kunnen zeggen, dat Waalwijk weder iets ge presteerd heeft dat er mag zijn, en ook op -dit gebied niet behoeft achter te staan bij andere en grootere ge meenten. De verschillende rassen op deze Show zullen een groote aantrekkelijk heid zijn voor de bezoekers, aange zien er honden geexposeerd worden die zeer zeldzaam zijn, waaronder de Vlinderhondjes en de Samojeden. Aardig is de attentie van den heer en mevr. de Wilde—Reckleben uit Apeldoorn, eigenaars van den Kennel „von Reckleben", waaruit de hond is aangekocht welke den heer Sjef van Dongen op deze tentoonstelling zal worden aangeboden, dat zij zelf bij de aanbieding tegenwoordig zijn. Ook van mevr. T. Walt—van Lennep de Fokster van dezen hond, die tevens met twee exemplaren, eveneens Sa mojeden, op deze tentoonstelling exposeert. Ten slotte melden wij hieronder de afstamming van den hond voor Sjef van Dongen. „Duinrand's Drottning" geslacht, Teef; kleur, wit; geboren 13 April 1927; gefokt door mevr. T. Walt— van Lennep. De vaderhond is, Kaqi pioen Farningham Ikou of Samoya. De Moederhond Farningham Ural of Samoya Zij staat geregisteerd bij den Raad van Beheer op Kynologisch ge bied in Nederland onder No. 52043, en ingedragen in het Nederiandsche Hondenstamboek onder No. 8747. Zij behaalde op de groote Winner-' tentoonstelling van dit jaar te Amster dam, onder den Engelschen Keurmees ter Chr. Houlker, den eersten prijs, met kwalificatie zeer goed. Deze kwalifi catie behaalde zij eveneens op 4Mrt. 1928 te Leiden, onder keurmeester L Schule en op 8 Juli 1928 te Apel doorn onder keurmeester H. v. d. Roemer. De stamboom en prijskaarten zul len zijn te bezichtigen op deze ten toonstelling aan de omrastering waarin zich de hond bevindt Uit bovenstaande blijkt dat het voor kenner, zoowel als leek, om tal van redenen zeer interessant zal zijn deze belangrijke tentoonstelling te bezoeken. Bekroningen. In de vitrine der lunchroom van den heer van Mil van Sprang zijn thans de diploma's en medailles ge exposeerd van de bekroningen, die deze vakman wist te behalen op de groote internationale Bakkerstentoon stelling te Parijs. Zij werden hem verleend voor de volgende inzendingen Gouden Eere-kruis voor de geheele verzameling. Gouden medaille voor Beschuit. Gouden medaille voor Melkbrood. Gouden medaille voor Banket. De prachtige diploma's, met schitte rend eere-kruis en medailles zijn de belangstelling van 't publiek over waard. R.K. Cursussen in costuum-knippen, naaienenz. Wij vestigen gaarne de aandacht op achterstaande advertentie betreffende de avond-cursussen, die gegeven wor den in het St. Theresia-gesticht. Men vindt daarin de dagen en uren, den aard der curcussen, de kosten enz., dus eene nauwkeurge lezing zal voor velen van groot belang zijn. De officeele opening door den Burgemeester, waarbij o.m. het eere comité is genoodigd en waarna de aanbieding van den Samojeed aan Sjef van Dongen zal geschieden door den Voorzitter der vereeniging, den heer W. Eibers, heeft plaats ten 121 ƒ2 uur- Wij herinneren er nog aan dat het tentoonstellings-comité heeft besloten de Dames der leden v.'d. Kyn.-Ver. W. O. vrijen toegang te verleenen tot de tentoonstelling op Zondag 7 Oct. a.s. Aan de controle der tentoon stelling liggen voor haar doorloopende toegangsbewijzen gereed. Deze staan op naam en zijn dus strikt persoon lijk. Zooals bekend hebben H.H. Leden en Donateurs vrijen toegang op vertoon hunner contributiekaart 1928, alsook de schenkers van medailles. In den catalogus komen de foto's voor van Sjef van Dongen en van den hond die hem wordt aangeboden. De honden kunnen vanaf 9 uur op de tentoonstelling worden ingebracht. De tent:onstelling duurt van 9 6 uur. Entrée-prijs is f 0.50, kinderen f 0.25. Kaarten voor den geheelen dag f 1.—. Duinrand's Drottning", Samojeed. die Sjef van Dongen a. s. Zondag alhier wordt aangeboden. Tooneelclub Patronaat v.m. Besoijen. Naar men ons uil betrouwbare bron mededeelt, is door de leden van de Tooneelvereenlging van het Patronaat uit v.m. Besoijen in studie genomen het groot tooneelstuk Colomba. „Het Blinde Bruidje van 't Allerheiligste Sacrament", geschreven door S. fr. Servatius van Enschedé. Wij vermelden tevens dat deze Too- neelvereeniging de voorkeur heeft ge kregen om dit stuk het eerst op te voeren, en dat het onder bekwame eiding staat van den heer P. Hurk- mans, dus staat ons bij de opvoering zeker een genoeglijke avond te wachten. Wij komen hierop nader terug. Matinée. De Harmonie „St. Crispijn" zal Zondagmorgen ten 12'/4 uur tot slui ting van 't seizoen een Matinèe geven in de kiosk op de Markt. Programma 1. Feu et Flamme, Marsch. 2. Carmen, Bizet. 3. Anna Bolein, Solo pour clarinette si b. 4. An der Schónen blauen Donau, Valse, Strauss. 5. Legende Heroique, Ouverture, Reynaud. 6. Marche des Snobs. Bij ongunstig weer in de groote zaal van de R. K. Werkliedenvereeniging. Nieuwe dienstregeling. Mf>rgen treedt bij de Spoorwegen de nieuwe dienstregeling in werking. Op het traject Waalwijk's Bosch en Waalwijk Lage-Zwaluwe heeft de winterdienstregeling geen verandering ondergaan. met DOUGLAS FAIRBANKS in de hoofdrol is een zeer boeiende film, welke deze week in Den Helder een zeer groot succes had, naar men ons mededeelde, en wordt Zaterdag en Zondag vertoond in de 41287 Biljart—tour nooi. Zaterdag 6 October speelt een sterk zestal van de „W.B.C.", gevestigd bij den heer A. van Berkel, tegen de Biljart—club „Amusement", gevestigd bij den heer Nic. van Loon. Ie afdeeling ie afdeeling „Amusiment" „Ons Genoegen" Reus Schoelits v. d, Linden H. Slaats Trots H. Klein. 2e afdeeling 2e afdeeling v. d Ven J. Slaats v. Heijst v. d. Hoven Verhagen K. v. Berkel. Autobusdiensten in Brabant. Bij K. B is beschikt op; le de be roepen, ingesteld door Gebr. v. Wijk te Genderen, en door den directeur der N V. ZuiderStoomtramweg- Maatschappij tegen de beschikking van Ged. Staten van Noordbrabant, waarbij aan de N.V Algemeene Trans portonderneming te Utrecht vergun ning is verleend tot in werking bren gen van een autobusdienst van Meeu wen over Drongelen, Waalwijk, Kaats heuvel en Dongen naar Rijen 2e de beroepen, ingesteld door Gebrs. van Wijk te Genderen endoor den directeur van de N V. Altena's Locale Auto Dienst (A.LA.D.) tegen de beschikking van Ged. Staten van Noordbrabant voor zoover daarbij aan de N.V. Algemeen Transportonderne ming te Utrecht vergunning is ver leend tot het in werking brengen van autobusdiensten van Sleeuwijk over Almkerk en Dussen naar Meeuwen. Bepaald is ten aanzien van de onder le vermelde beschikking dat met handhaving van het bestaande besluit van Ged. Staten aan de drarbij aan de vergunning verbonden voorwaarden worden toegevoegd Het is verboden a. in de richting Meeuwen—Rijen te Meeuwen en verder reizigers voor verkeer niet verder dan Eethen in de autobussen op te nemen Ten aanzien van de onder 2e ge noemde beschikking van Ged. Staten is bepaald dat met handhaving van iet bestreden besluit aan de daarbij aan de vergunning verbonden voor waarden de volgende worden toege voegd 6e Het is verboden a. in de richting Sleeuwijk—Meeu wen reizigers voor verkeer niet verder dan Eethen in de autobussen op te nemen b. in de richting Meeuwen—Sleeu wijk reizigers in de autobussen op te nemen. Semaine de Cuir 1928. De Schoen- en Lederweek te Parijs, ïeeft zich in een zeer groote belang stelling, ook van de schoen- en leder- menschen uit Waalwijk en de Lang- straat mogen verheugen. Zij was het ook dubbel waard, niet minder dan totaal ongeveer 600 stands toonden het beste in schoenen en eder, in machines en fournituren, zoo dat er voor den vakman zeer veel te genieten en te leeren viel, De voornaamste inzendingen kwa* men uit Frankrijk, Duitschland en Amerika, terwijl ook Spanje zijn aan deel had. Uit onze omgeving zien we Chroom- lederfabriek „de Amstel" (firma L. S. Gompen), Waalwijk—Amsterdam met haar gezochte zwarte en gekleurde peau de suède, boxcalf en afwasch- baar kalfs (stand 345); en de leder- fabriek „Oisterwijk" te Oisterwijk met hun bekende fabrikaat „Le Cuir"' A.l.O. In aansluiting op ons jongste bericht kunnen wij thans mededeelen dat met ingang van 7 Oct. de ATO bussen' door onze gemeente de volgende route hebben Mr. van Coothstraat, Grootestraat, Markt, Stationstraat, St. Antoniusstraat en omgekeerd. Het station zal gevestigd zijn bij de wed. Th. C. Pulles, Sigarenmagazijn, Grootestraat. Uit de nieuwe dienstregeling van de ATO blijkt ook, dat gevolg is ge geven aan 't verzoek der Kamer van Koophandel om des nam. nog een dienst in te lasschen. De bus welke 13.40 uit Gilze Rijen vertrekt zal nu doorloopen tot Waalwijk en hier 14.40 arriveeren. Omgekeerd zal de bus 14.40 van uit Waalwijk vertrekken en doorloopen tot Gilze Rijen. Ongeval. Vrijdagmorgen had een meisje uit Kaatsheuvel ter hoogte van de Mr. v. Coothstraat 't ongeluk zoodanig met haar fiets te vallen, dat zij bewuste loos viel. Binnengedragen in het café van v. Vugt, wist men haar weer spoedig bij te brengen, waarna zij haar weg kon vervolgen. 's Hertogenbossche eerste Fokvee- tentoonslelling. Woensdag werd te Den Bosch, onder enorme belangstelling de Eerste Fokvee—tentoonstelling na een rede voering van Mr. F. J. van Lanschot, burgemeester der stad, door Mr. dr. A. B. C. M. van Rijckevorsel, Com- missaris der Koningin in Noord- Brabant, offcieel geopend. Mede waren aanwezig tal van andere autoriteiten uit stad en pro vincie, Rector van Kessel, geestelijk adviseur van den N.B C. Boerenbond Ruim 350 stuks prachtig fokvee rood bont en zwart—bont verdeeld over 20 klassen waren ter tentoon stelling aangevoerd, terwijl ruim 200 prijzen waren beschikbaar gesteld. Meèrdere stuks waardevol vee wa ren behangen met oranjelinten waar aan verbonden de medailles reeds eerder op tentoonstellingen behaald. In grooten getale kwamen belang stellenden en belanghebbenden de tentoonstelling bezichtigen. In den namiddag werden de prijzen uitgereikt door Mr. F.J van Lanschot. in de daartoe belegde bijeenkomst in hotel „Noord—Brabant". Wat betreft, de afdeeling zwart-hout vee werden o.m. de volgende onder scheidingen behaald Klasse I. Stieren, geboren voor 1 .Januari 1027. Extra derde prijs: Wouter, van Ge broeders Oerlemans van der Schans te Drongelen. Klasse II. Stieren, geboren 11a .1 Januari 1027. le prijs: Adolf, van Gebr. Oerlemans van der Schans te Drongelen. Klasse III. Koeien, minstens 0 maan den drachtig. 2e Prijs: Flora van J. C. Wink te Wijk. 3e Prijs B.Susanna van J. C. Wink te Wijk. Extra 3e prijzen: a. Nora III, van Gebr. Muskens te El shout. b. Liza van Gebr. Buijs te Oud- heusden. c. Betsy van Gebr. Buijs te Oud- heusden. Eervolle vermelding: Lijsje van Ge broeders Oerlemans van der Schans te Drongelen. Snuit van M. Spoor te Eethen. Klasse IV. Melkgevende koeien, min stens tweemaal gekalfd hebbende. 3e Prijs: Janneke van Gebr. Oerle mans van der Schans te Drongelen. Extra 3e prijzen e. Cato van W. G. .T. Branderhorst te Eethen. h. Eddy Herman van Herpt van Chr. A. J. van Herpt te Herpt. i. Emari van denzelfde. k. Jansje van C. M. Donken te Drongelen. Eervolle vermelding: Farie H. van Herpt van Chr. A. J van Herpt te Herpt. Klasse V. Melkvaarzen. 2e prijs Marie HI van A. C. van Huiten te Elshout. 3e Prijs Dora A' van denzelfde. Extra derde prijzen a. Vossy van Chr. A. J. van Herpt te Herpt. b. Mijntje van H. van den Heuvel Jzn. te Genderen. Eervolle vermelding: Marie van H. van den Heuvel Jzn. te Genderen. Klasse VI. Kalfvaarzen, geboren voor 1 Januari 1027. 2e Prijs: Nelly II van Gebr. Buijs te Oudheusden. 3e Prijs B.Fany van Herpt van Chr. A. J. van Herpt te Herpt. Extra 3c prijzen a. Meut 0 van G. van der Beek L.G.zn. te Genderen. b. Clara 10 van denzelfde. c. Maaike van denzelfde. Eervolle vermelding: Teuntje van Gebr. Oerlemans van der Schans te Drogelen. Klasse II. Vaarzen, geboren voor L October 1027, niet. zichtbaar drach tig. Extra derde prijs: Dirkje 155 van Gebr. Oerlemans van der Schans te Drongelen. Eervolle vermelding: Wijntje van Gebr. Oerlemans van der Schans te Drongelen. Klasse A 111. Minstens 4 dieren van één eigenaar. 2e Prijs: J. C. Wink te Wijk. Extra derde prijzen 1». Al. Spoor te Eethen. c. Chr. A. J. van Herpt te Herpt. Klasse IX. Geen bekroningen. Klasse X. Melkkoeien, afgewisseld, le Prijs: Drika van H. van den Heu vel Jzn. te Genderen. 3e Prijs: Francina van C. AI. Don ken te Drongelen. Extra 3de prijs X. X. van H. G, Kramer te Dronge len Eervol vermeld: Rika van J. van Loon te Waalwijk. Klasse XI. Melkvaarzen en schot ten, nog niet afgewisseld, j le Prijs: N. N. van A. Snoek te Almkerk. le Prijs: Johanna 2 van Gebr. Buijs te Oudheusden. 2e Prijs: Adriana van A. .1. Klijn te Elshout. 3e Prijs: Nelly van Al. van Wijk te Genderen. Eervol vermeld: Clara 2 van Gebr. Aluskens ie Elshout. Klasse XIT. Drachtige koeien, afge wisseld. le Prijs: N. N. van AI. Spoor te Eethen. 'Je Prijs N. X. van dezelfde. 3e Prijs: N. X. van dezelfde. Eervol vermeld: N. X van AI. Spoor te Eethen. N. N. van dezelfde. Klasse XIII. Kalfvee met (5 breede tanden. Ie Prijs Corry van Chr. A. J. van Herpt te Herpt. 2e Prijs Dikkie van dezelfde. Klasse XTAr. Kalfvce met 4 breede tanden. Je prijs: Dirkje van D. van Buuren te Aleeuwen. 3e Prijs: Luus van Chr. A. J. van Herpt te Herpt. Klasse XVI. Vaarzen, minstens 1 jaar oud. le Prijs: Johanna van Gebr. Mus- kens te Elshout. 3e Prijs: Elza 2 van Gebr. Muskens te Elshout. Extra 3e prijzen a. Alida III van Gebr. Miuskens te Elshout. b. Oda III van dezelfde. Klasse XAT1. Minstens 5 dieren van één eigenaar. I 3e Prijs: Gebr. Aluskens te Elshout. j Extra 3e prijzen: I a. AI. Spoor te Eethen. I». A. C. van Huiten te Elshout. e. C. A. van Herpt te Herpt. j Klasse XIX. Inzendingen van Fok- 1 en Stierenver. Minstens 6 stuks.\ 2e Prijs: Fokver. „Het Land van Heusden en Alteua" te Eethen. 3e Prijs: Fokver. „A'ooruitgang" te Elshout. Extra 3de prijzen c. Stierhouderij „Herpt" te Herpt. d. Fokver. „Het Land van Heus den en Altena" te Eethen. e. Fokver. „Vooruitgang" te Els- hout. Klasse XX. Inzendingen van Con trol evereen igingen, bestaande uit 5 dieren met elk minstens 2 melklijsten. 2e Prijs: Fokver. „De Vooruitgang" te Elshout. 3e Prijs: de heer Chr. A. J. v. Herpt te Herpt. In de afdeeling Roodbont vee weV- den o.a. bekroond: Alelkkoeien 2e prijs W. Hoeflaken te Wijk. Duiven concours. Wij ontvingen den uitslag van het Nationaal concours met oude en jonge duiven vanuit Quievrain, gehouden door den Waalwijkschen concours- bond op 30 September 1928. Hieruit blijkt dat in Waalwijk de volgende prijzen zijn gevallen 1 Th. de Ronde, 2 L. v. Eeten, 4 Dooifo 30-60 en 90 ct. Tube 80 ct. Bij Apoth. en Drogisten

Echo van het Zuiden | 1928 | | pagina 10