publiek finaal uerhoopen: AFBRAAK. N.V. Alpeene Transport Onderneming Marktberichten. Notaris van Ham publiek verpachten: verkoopen J. Kipping, 7 Th. de Ronde, 8 Th. de Ronde, 9 L. Moonen, 10 A. Stok- wielder, 19 C. Witlox, 20 Ant. van Eijck, 23 H. Knippels, 26 Th. de Ron de, 28 P. Schoemans, 36 P. van den Heuvel, 43 Ant. van Eijck, 44 Ant. van Eijck, 45 A Slam, 48 L. Moonen, 49 Th. v. d. Geld, 51 A. Stam, 53 J. Alessie, 54 C. Verhulst, 61 J. Treffers, 65 Th. Duivekamp, 69 C. Brommels, 70 Th. Duivekamp, 76 L. Leijtens, 80 Ant. v. d, Houdt, 81 H. Knippels, 84 Th. de Ronde, 86 H. Knippels, 93 M. v. d Heuvel, 94 F Schoemans, 96 J. Alessie, 98 Adr. Stokwielder. Te Kaatsheuvelen Loonopzand: 11 A. Maas, 16 J. Schalken, 42 W. van Best, 56 jac ven Dongen, 67 j. v. Corstanje, 68 P v. d. Velden, 71 L. Mosselveld, 72 M. Donders, 73 H. Roozenbrand. Ie en 2e overduif C. Netten te Kaatsheuvel. Te Sprang Capelle 41 M Mes, 50 A. Braspenning 55 C. v. Tilburg, 77 M Mes, 95 Adr. Goedhart. Te Raamsdonkveer: 15 P. J. Daamen, 27 W. A. Luij- bregts, 39 L. v. Diem. Ie Koningspoul L. v. Eeten met No. 2 f 20. 2e Koningspoel G. Verheijen met No. 3 f 10,25. Serie 1 Duif L. v. Eeten met No. 2 f 50,—. Serie 2 Duiven Th de Ronde met No. 7 en 8 f25,-. Serie 3 Duiven idem met No. 1, en 8 f10 Het rijwiel is gewonnen met No. 1 Th. de Ronde. Buskweslie Bergenopzoom. Van bevoegde zijde deelt men mede, dat de autobusquaestie Tram—Lief broer door bemiddeling van den nieuwen Commissaris der Koningin opgelost is op eene voor beide par tijen bevredigende wijze, waardoor ook het publiek in belangrijke mate gebaat zal worden. Naar wij vernemen is er een maat schappij gevormd, zoodat de dienst voor gezamenlijke rekening uitgeoefend zal worden. LOONOPZAND, 3 Oct. 't Was gister feest bij het aloude gilde „St Ambro ses". De feestdag werd ingezet met een H. Mis. In den voormiddag ver gaderden de leden en bleven gezellig bij elkaar. In den namiddag kwamen ook de dames op 't tapijt of beter gezegd op den vloer en werd er menig dansje gelegd. De heer H.van den Hoven vierde zijn diamanten jubilé ais lid. Hij werd hartelijk gefe liciteerd en een mooie herinnering aan dit feit werd hem aangeboden. Een goed soupeetje versieikte den inwendigen mensch. Klokke 12 gingen allen in tevreden, opgewekte stemming huiswaarts. De R.K. Werkliedenvereniging zit op het oogenblik zonder vergader zaal. Met 1 Oct. was het contract met den heer Stalpers afgeloopen en 't is niet vernieuwd, er was geen over eenstemming. Een lokaal van de oude openbare school is voorloopig ter beschikking gesteld. WASPIK. Het concours te geven door de Tooneelvereeniging „Entre Nous" alhier ter gelegenheid van haar twintigjarig bestaan is thans geregeld als volgt Op Zondag 7 October treedt op de Tooneelvereeniging .Kunst na Arbeid" uit 's Bosch met het Tooneelspel in 4 bedrijven „Offerande" door J. Gros- veld. Op Zondag 21 October de Too neelvereeniging „Kunst en Vermaak" uit Heusden met het tooneelspel in 5 bedrijven „De Rechte Weg" door Lod. v. d. Maassen. Op Zondag 18 November de Too neelvereeniging „Joost van den Von del" uit Nijmegen met „de Hemelnar" Symbolisch spel in 3 bedrijven en voorspel door C. F. Rath. Op Zondag 9 December de Too neelvereeniging „Onderling Kunstge not" uit St. Michelsgestel met het Tooneelspel in 3 bedrijven „de Wa terduivel". Op 26 December (2en Kerstdag) wordt door de jubileerende vereeni- ging de sluitingsvoorstelling gegeven met het kluchtspel in 3 bedrijven „Mijnheer Klaproos" door Gerard Nielen. Door den heer H. Samuel te Breda is aan Burgemeester en Wet houders overeenkomstig de Hinderwet vergunning gevraagd tot het weder in werking brengen der lederfabriek, gelegen te Waspik, Wijk A Nr. 24, 25 en 26. NIEUWS UIT HEUSDEN» Bosch moest worden vervoerd. Ook hier hebben zeer velen het voorrecht gehad Dinsdagavond tegen zeven uur de „Graf Zeppelin" te zien, hoewel deze zich op tamelijk grooten afstand der slad bevond. DRAISMA 'Vatp VALKENBURG'S LEVERTRA API*: LEEUWARDENS NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. Kaatsheuvel, 6 Oct. 1928. Bel Canto. De liedertafel „Bel Canto", Direc teur de heer J Tuerlingsontvingdezer dagen de schitterende |ury-rapporten van 't groote Internationale Concours te Zevenbergen, waar de vereeniging een zoo prachtig figuur sloeg. We laten ze hier voor de groote belang stelling die dit succes destijds had volledig volgen. Nummer: Gebed voor de Koningin J P. J. Wierts. i2 B Jury-leden O Klankgehalie 10 10 10 Samenzang 10 9 10 Zuiverheid 10 9 10 Rythmiek 10 10 10 Uitspraak 9 9 10 Opvatting 10 10 10 Nuanceering 10 10 10 69 67 70 206 Aangaande dit nummer schreef de heer Wierts: Schitterend Barylon-solist, tempo opvatting en voordracht voor treffelijk. Hulde! Met buitengewoon compliment van den componist. De heer MoréeMooie klank. Baiyton solo prachtig! Zeer hoog staande vertolking. De heer G. Dorenboom Hulde voor deze opvatting NummerDe Liefste plek, Joh. Löser. B Jury-leden 'o QJ •o J O Klankgehalie 10 10 10 Samenzang 9 9 10 Zuiverheid 8 8 9 Rylhmiek 9 10 10 Uitspraak 9 8 10 Opvatting 10 10 10 Nuanceering 10 10 9 65 65 -f 68 198 Totaal 206 f 198 404 De heer Wierts bemerkt hierom trent een halve toon gestegen. Behalve een enkel zwak plekje, alles voor treffelijk De heer de Morée Mooie klank Iets onzuiverder dan 't eerste nummer, een halve toon gestegen. Bravo Ivoor deze prachtuitvoering. De heer Dorenboom: „Toch Hol lands" te hoog ingezet, een halve toon. Lof der jury. Apollo. We vernemen dat de Kon. Erkende Harmonie „Apollo" voor 't aanstaand winterseizoen wederom heeft geënga geerd, de bekende tooneelvereeniging „Geestbeschaving" uit Oosterhout voor 2 avonden. De eerste op 4 Nov. a s. met het blijspel „De molen van Sanssoucci", de tweede op 27 Januari 1929 met de klucht „Truusje Meier". Wij zijn er van overtuigd deze avonden weer te kunnen ge nieten van deze bekende Oosterhout- sche vereeniging, die 't vorig seizoen zoo'n goeden indruk heeft achter gelaten. Goed tooneel wordt hier steeds ten zeerste geapprecieerd. H. Hart versiering. Het H. Hartbeeld, dat vóór onze R.K. Parochie Kerk prijkt is meteen mooie versiering verrijkt. De beide naast het standbeeld staande pilasten het mooie hekwerk, dat ons die van het smeedwerk alle eer heeft. De koperen lantaarns zijn ver- vaardigd door den heer H. Dekkers en doen eveneens den vakman ken nen. Het fantastisch roode licht, dat reeds deze dagen in de H. Missie na de avondoefeningen brandde is een dagelijks terug keerende H. Hart hulde en tevens een mooie verlichting voor dat gedeelte der Hoofdstraat. Slachthuis. Woensdagmiddag werd de eerste koe geslacht in het nieuwe noodslacht- huis, dat bij de Gem. Gasfabriek is gebouwd. De ingebruikneming van dit openbaar gebouw geschiedde zonder eenig cermonieel Keurmeester Hessel- mans was de eenige officieele persoon, die aanwezig was. Industrie. Door de stoomschoenfabrieken de N.V. De Horion te Kaatsheuvel en de firma M. J. Hornman te Loonop zand is vergunning aangevraagd om hunne bedrijven te mogen uitbreiden. Apollo. De tooneelvereeniging „Geestbe schaving" die 't vorig seizoen bij Apollo zoo'n schitterend succes had, zal 't komend winterseizoen wederom 2 maal in de zaal van den heer Joh. Smit optreden n.l. 4 November a.s. en 27 Januari 1929. Radio. Als plaats van uitzending voor den radioavond op Zaterdag 20 Oct. is bij loting aangewezen de zaal ,van den heer Joh. Smit-Hesselmans. Varkens f 12—f 19. Eieren i0—11 cent. Rechtzaken. Brutale diefstal. Stond terecht A. A. v. d.S, kelner vroeger te Heusden, thans gedetineerd in het Huis van Bewaring te Den Bosch, beklaagd ter zake dat hij op 2 Maart 1928 te Heusden zich weder rechtelijk heeft toegeëigend 'n ijzeren geldkistje, waarin een bedrag van f 120.— eigendom van L J. van der Staak, metselaar te Heusden. Getuige Warmenhoven, wacntm. der marechaussee Den Bosch, had het onderzoek geleid. Verdachte was ten huize zijner grootmoeder in'arrest genomen. De bestolen L. J. v. d. Staak, 29 jaar, metselaar te Heus-den is een oom van verdachte. Als getuige geroepen verklaarde hij bezwaar te hebben tegen zijn neef te getuigen op grond van bloedverwantschap. Getuige werd niet gehoord. Getuige Maria de Wert, 66 jaar, huisvrouw L. Merks, hotelhoudster te Heusden, verklaarde dat verdachte met Carnaval een nacht in haar hotel had gelogeerd. Nader kwam hij nog eens terug, maar deed erg zenuw achtig; Hij kwam, na een kamer te hebben besproken, des avonds nog terug om te eten, waarbij de hotel- houdster hem verzocht vóór 10 uur binnen te zijn, doch hij kwam niet terug Den volgenden dag hoorde zij dat er bij van der Staak gestolen was. Ook vervoegde zich bij haar de grootmoeder van verdachte om te vragen of haar kleinzoon daar in het hotel was. Getuige H. Kuijpers uit Nijmegen, 21 jaar, kok aldaar, had in een dan cing in Brussel met verdachte kennis gemaakt en ging mei hem naar diens kamer. Nader bleek deze kok ook nog door den kellner bestolen te zijn. Verdachte had hem een omstendig verhaal gedaan over de wijze waarop hij den diefstal had gepleegd. Verdachte, die voor de rechtbank een zeer vrijpostige houding aannam, stelde aan getuige Kuijpers meerdere vragen, doch welke niets ter zake deden. Hij beweerde voorts dat Kuij pers zijn vriend was. Totdat je die 150 francs van hem gestolen hebt! aldus de president. (Gelach in de rechtzaal). Verdachte ontkende het geld te hebben gestolen. Getuige Warmenhoven was er door Kuijpers opmerkzaam op gemaakt, dat verdachte den diefstal moest heb ben gepleegd. De Officier, de feiten nagaande, achtte den diefstal belwezen, al blijft de familie van der Staak ook maar liever afzijdig om door getuigenver klaringen licht in de zaak te brengen. Verdachte is een beruchte persoon, die er al meermalen zijn werk van maakte familieleden te bestelen. Spr. laakte de houding der familie van der Staak, die maar telkens als verdachte, die in zijn prille jeugd reeds ondeu- gend was, naar Heusden kwam hem weer voort hielp. Beter ware het ge weest zijn gedrag te sluiten voor de straf welke hij heeft verdiend. Het O. M. eischte wegens diefstal van het kistje met inhoud één jaar gevangenisstraf. De verdediger Mr. Gerrits, Den Bosch, bestreed het oordeel van het O. M. als zou tegen verdachte het bewijs geleverd zijn en kwam in zijn pleidooi tot een verzoek om vrijspraak. PI. had niets vernomen over 't kistje en hét geld niets daarvan is bij ver dachte gevonden en door niets is vol gens pl, komen vast te staan dat ver dachte den diefstal pleegde. Het ver haal van getuige Kuijpers heeft niets met den diefstal waar het hier om gaat te maken. Pl. verzocht de onmiddellijke in vrijheid stelling van verdachte. Dan neemt hij de vlucht naar Brussel, merkte dèvpresident op. De rechtbank girg in raadkamer en weigerde daarna de in vrijheid stelling van verdachte. Uitspraak 18 October a.s. Dezelfde verdachte moest zich daar na verantwoorden ter zake, dat hij op 5 Mei 1927 te Heusden in het Pa tronaatsgebouw, waarin een zijner familieleden woont, een bedrag aan geld heeft ontvreemd, dat hij onder zijn bereik heeft gebracht door mid del van een valschen sleutel, waar mede hij de lade heeft geopend. Het O.M. eischte 6 maanden ge vangenisstraf. De verdediger pleitte vrijspraak. Uitspraak 18 Oct. a.s. waarin gevestigd wordt een filiaal van Jamin, het ongeluk onder een zware massa vallend gesteente te geraken. Een stuk muur aan de Oostzijde van den voorgevel liet plotseling los en M. kon zich niet zoo tijdig uit de voeten maken, dat hij nog ernstig werd geraakt. Hij bekwam daardoor een scheenbeenbreuk, eenige verwon dingen aan het hoofd en mond. Dr. Langemeijer was direct ter plaatse en per brancard werd hij naar huis vervoerd. De toestand van den patiënt geeft verder geen reden tot ernstige bezorgdheid. ADVERTENTIëN. De BURGEMEESTER der ge meente Loonopzand zal op Donderdag 11 October a.s. des namiddags om 2 uur op het Drainageveld te Loonopzand, Diverse perceelen beste Voederbieten, alsmede eenige perceelen Knoirapen en Koepeeën. Kaatsheuvel, 4 Oct. 1928. De Burgemeester van 41303 Loonopzand. Heusden, 4 Oct '28. De werkman K. uit Veen had het ongeluk op de scheepswerf een ijzeren plaat op de hand te krijgen, waarbij hij zich zoodanig wondde, dat hij per auto naar een Ziekenhuis in Den BURGERLIJKE STAND. WAALWIJK. Geboren Neeltjc A. d.v. A. van Zeist en D. Gouda. Norberta A. d.v. A. G. v:vó Oostruni en L. M. Maas. Cornells H. z.v. C. J. van Herpt en A. M. Pullens. Cornelia C. d.v. A. van Gelder en J. C. M. Leijtens. Antonius z.v. P. H. van den Houdt en C. A. van Hoot. Maria J. d.v. G. v .d. Waals en E. v. d. Pluijm. Johannes A. z.v. L. J. van der Gouw en M. Snoeren. Jo hanna M. d.v. L. v. d. Broek en E. H. van Disseldorp. Petrus S. J. z.v. J. W. v. d. Griëndt en C. A. v. d. Pennen. Overleden: Cornelis A. Verhoeven 6 weken. Gehuwd Jacobus M. Moonen 59 jaar en Ma ria A. Tack. Rudolph Schneider 27 jaar en Geertruida Treffers 23 jaar. Ingekomen personen: I). A. v. d. Wedden van H. en L.- Zwaluwe. L. A. C. M. Ivleijberg van Vlijmen. B. J. C. en J. Brekelmans van Tilburg.- L. P. A. Jansen van Middelharnis. P. M. Timmermans van Vught. J. J. Smolders van Mo- rena, Roemenië. J. Thijssen, (wed. 1 J. Oamen) van Raamsdonk. W. A. C. Brekelmans van Wezeke. J. R. v. d. Velden van Nieuwkuik c.a. G. A. M. van Wsiten van Losser. Vertrokken personen B. J. G. Hamburg naar Vught. J. W. Septer naar Amsterdam. M. A. Slaats naar Tilburg. J. F. A. Dumou- lin naar Dongen. J. M. F. de Ruijter (wed.. Ficq) naar Tilburg. M. A. O. en R. A. L. Ficq naar Breda. A. J. P. Ficq naar Apeldoorn..M. A. Tack naar Vlijmen. HET KERKBESTUUR van de Parochie van den H. Antonius te Waalwijk hoopt te op Maandag 15 October voor den middag te 11 uur 19 Iepeboomen, gegroeid langs het kerkhof in twee koopen van 6 en een koop van 7 of in massa. Daarna 41293 8 boomen allerbeste soort gegroeid langs den tuin van den Pastoor. te Kaatsheuvel, zal 18 October 1928, 's nam 5 uur, in café WIJTVL1ET te Loonopzand, 41297 I. Boerderij tegenover „de Finantie" te Loonopzand, aan den Prov. weg, groot 13 44 10 hectaren, ingezet op slechts V8500.-, te weten 1 op f400.-; 2 f300.- 3 f400 -; 4 f 1625.-; 5 f 3700.6 f 200 - 7 f 200. 8 f725.-; 9 f5550 -; 10 generale massa op f8500.— II. en Heide, ingezet 11 op f50.— 12 f 10 - en 13 f 65- LAATSTE BERICHTEN. Ongevat. Vrijdagnamiddag had de aannemer metselaar Maas, wonende Putstraat alhier bij de verbouwing der werk zaamheden aan het pand op de Markt Achter „de Korenbeurs" te Waalwijk dagelijks te koop: 7, Steenen f 4.— per duizend, pannen, planken, balken, ribben lang 9 M. 20 b. 15. BIJ Slooper KLERKS te Drunen 60 stuks ramen en deuren, zoo goed als nieuw, trappen, ankers, tegels, plavuizen, groote en kleine steenen en d e k r i e t. van kerkplein afsluit zijn de dragers ge. worden van twee kunstig bewerkte electrische lantaarns, die gedurende den heelen nacht branden. Ze zijn ontworpen door den Gem. Architect Tirion en zeer kunstzinnig vervaardigd door den heer A. v. d. Dungen alhier, Directeur R. HEG, Moreelselaan 2, Utrecht. Met ingang van 15 October 1928 wordt de autobusdienst Gorinchem—Meeuwen gestaakt. Behoudens goedkeuring Gedeputeerde Staten wordt de dienstregeling op het lijnvax MEEUWEN-WAALWIJK van 15 October af als volgt vastgesteld: Waalwijk (station) v. j 7.00 16.15 Meeuwen v. 7.35 Meeuwen a. 7.25 16 40 j Waalwijk (station) a. 8 00 Tusschen Meeuwen en Eethen onderling worden geen reizigers vervoerd. 16 45 17.10 QJ hm QJ 'O) O O O ■O c QJ QJ ka O CL Q -J CA QJ u* (U 'QJ k. t O O jO c QJ h. O CL Q

Echo van het Zuiden | 1928 | | pagina 11