Dames- en HeereoHapper Heerep en Kindermeellpp Mzijn .De Adelaar". Magazijn „BET ANKER" Straal Mi- Upcntersiraat 69. - 's Bosch P. KOESEN GERO ZILVER Beiskoüerg -- Reisbenootiigdheden, 'MlS Het adres voor 1e klas Vakkundige bediening. RECHTZAKEN. VOOR HANDEL EN INDUSTRIE. fe 's-Hertogenbosch Ridderstraat 7, APARTE SALONS. Hel aangewezen voor Uw adres ls Hooge Steenweg 14 - DEN BOSCH. - (Naast ijzerhandel Van Miert.) Voordeellger als elders. Zondags tot 12 uur geopend. Het goedkoopste adres. De Firma v/h A. M e ij r 1 n g te Tilburg, Willem H-straat 59. - Telephoon 291, was en is nog steeds de zaak, bekend voor hare uitgebreide keuze Huishoudelijke en Luxe artikelen, Pendules, Lampen en Kronen, enz. enz. Zij blijft zich steeds gaarne aanbevelen FIRMA v/h A. MEIJRINO. Zadelmakerij Hinthamerstraat 61, 's-Bosch. <S «Rugzakken, Hangmatten, |f g Veld- en Thermosflesschen, w g. Rljzadels, Sporen, Zweepen, Tennissport-artikelen, s Verkrijgbaar bij H. VERHULST Heerenmodemagazijn, Markt 5. - '/s-BOSCH. vlakte hebben van 7500 M2 en drie schepen zullen er tegelijkertijd kunnen laden en lossen. Daar het nieuwe station van Austruweel vlak in de nabijheid ligt, is de fabriek ook voor het vervoer per trein in zeer voor deelige positie. De „Krassin" van de Nobile-red- ding—expeditie is in de Finsche Qolf aangekomen en zal Vrijdagmiddag te Leningrad terugkeeren. De Graaf Zeppelin is na zijn reis over Holland, Engeland, Berlijn en andere staten goed teruggekeerd. Dr. Eckener heeft aan vertegen woordigers der pers verklaard, uiterst voldaan te zijn over den grooten proeftocht van het luchtschip. De graaf Zeppelin zal Dinsdag a.s. gereed zijn voor den tocht over den Oceaan. Behalve de bemanning zullen in het geheel zestien personen den tocht medemaken. Vier hunner betalen hun reis. Het zijn Amerikanen, die na een bezoek aan Duitschiand door de lucht naar hun vaderland willen terugkee ren. Ze zouden hiervoor drieduizend dollar hebben moeten betalen. Het rijk heeft drie plaatsen doen reser veeren voor vertegenwoordigers van het rijksdepartement van verkeers wezen. Een vertegenwoordiger van den rijksraad zal de reis eveneens mede maken. Verder zullen zich zes jour nalisten aan boord bevinden. Het luchtschip zal een belangrijke hoeveel heid post meevoeren over den Oceaan. Men heeft te Friedrichtshafen reeds twaalfduizend brieven ontvangen. De Graaf Zeppelin heeft bij haar Het gouden bruiloftspaar Piet van Cromvoirt en Janeke van Cromvoirt-Klerkx die hun gouden huwelijksfeest vieren op 9 October te v.m. Baardwijk. K.M. afgelegdde grootste bereikte hoogte bedroeg 2375 M. In de wittebroodsweken. G. v. d. W. te De Werken was als dienstbode 8 weken werkzaam geweest ten huize van v. d. H. aldaar en maakte zich in dien tijd schuldig aan diefstal van ondergoederen. Ze genoot in het gezin het volste vertrouwen. Haar vader had de schade vergoed voor zoover de goederen niet konden worden terug gegeven. Ze kon net met haar moeder thuis niet vinden. Wat echter geen reden is om iets te stelen. Verdachte is eenige dagen geleden gehuwd. Wegens diefstal werd ze veroor deeld tot een maand gevangenisstraf voorwaardelijk. En dat in de wittebroodsweken 1 Een drama op zolder jantje van B. 32 jaar en Susanna Pijpe kregen ruzie. Beide vrouwen, babbelzuchtig, wilden eens met elkaar afrekenen om de som van de kwaad sprekerij en terwijl ze steggelden trok ken ze zoowaar naar den zolder, waar de eene rust zocht om van de andere af te zijn. Daar stonden ze dan samen op zolder als twee furie's, die men beter uit de buurt kan blijven. En als je nou nóg -'ns wat over me te kakelen hebt, dan zal ik je eens over je ribben komen, versta je het, raasde Jantje. Durf je nietl traiterde Susanna. Wat 1 en Jantje 'r oogen werden zoo groot ais aardappelen, wat, niet dur ven.... En daar rolde Sus den zolder over, en jantje met 'r beide knieën op 'r tegenpartij, tóónde dat ze durfde 1 Wel wat 'n bakkeleien éaar op zolder. Een rustige buurman, die het lawaai hoorde boven de krakende planken van de bovenverdieping, dacht.... dat Sus haar najaarsschoon- maak hield 1 De man werd mede als getuige over het drama op zolder gehoord. Tegen vechtlustig Jantje werd f 10 boete gtëischt wegens haar „durven" op Sus. De uitspraak volgt nader. Valschheid in geschrijle. J. v. B te Almkerk werd ter ver antwooiding geroepen wegens valsch heid in geschrifte, doch was niet verschenen. Uit het getuigenverhoor bleek, dat verdachte die over 1927 een betaling moest doen, aan een kwitantie over 1926 verandering had aangebracht om het te doen voorkomen dat over 1927 al reeds betaald was. De kwitantie waarbij de valschheid in geschrifte aan het licht kwam was als overtuigingsstuk ter groene tafel aanwezig. Er werden 4 getuigen gehoord De eisch luidde 7 dagen gevan genisstraf. Nog een. Ook H. G. v. M. uit Hedikhuizen had zich op dezelfde wijze vergrepen door knoeierij met een kwitantie. Het betrof landhuur, verschuldigd aan de gemeente. Het bedrag gewerd niet op tijd en ten slotte werd H. C., die voor de betaling borg gebleven was, aangemaand om aan de verplich ting van betaling te voldoen. De huurder G., over het achter stallige aangesproken, beweerde dat de huur al lang voldaan was en liet een vervalschte kwitantie zien. Verdachte ondervraagd beweerde dat de nijpende zorgen voor een groot gezin aanleiding hadden gegeven tot iet vergrijp. De eisch wegens valschheid in ge schrifte luidde één week gevangenis straf. DRUNEN. Donderdag j.l. werd op de Veiling alhier voor het eerst honig geveild aangevoerd door enkele bijen, houdersvereenigingen uit deomgeving. Er was flinke aanvoer en alles ging van de hand voor 25 cent per pond, welke prijs ook aan de verwachtingen beantwoordde, zoodat deze proef ge slaagd mag heeten. DRUNEN. Door het bestuur der ongensgregatie is een lokaal beschik baar gesteld, alsmede gereedschap en materiaal ten behoeve van jongens die de huissvlijt willen beoefenen, 't Schijnt dat vele ouders hiermede niet bekend zijn en toch is het een der mooiste vrijen tijd kan doorbrengen. HAARSTEEG Maandag a.s. 8 Oct. ten 6 uur n.m. raadsvergadering. NIEUWKUIJK. De opbrengst van den in onze parochie gehouden So- briëtas-bloemendag bedraagt f 30.40. Een woord van dank aan de jonge dames bloemenverkoopsters. Gedurende de afgeloopen maand werd aan het postkantoor alhier voor de Rijkspostpaarbank ingelegd f3808,69 terugbetaald f5072,73. Op Initiatief van den WelEerw. Heer Kapelaan werd in het Bonds- gebouw een marionettenspel vertoond voor de Kinderen en hunne ouders. Vertoond werd het sprookje van As- schepoester. Het was er zeer druk in de zaal en de kinderen waren ten zeerste voldaan. Naar we vernemen zal alhier getracht worden om door de inwo ners gedaan te krijgen dat hunne hui zen van een brievenbus worden voor- zien. Gezien de vele voordeelen welke een brievenbus zoowel voor besteller als voor bewoner opleveren, is ge noemde maatregel niet anders dan toe te juichen. SPRANG Alhier worden door be langhebbenden pogingen in het werk gesteld tot het verkrijgen van electri- citeit. Daartoe wordt den ingezetenen een lijst ter teekening aangeboden waarop druk geteekend wordt, wat genoeg bewijst dat men ook hier ver langend uitziet naar den tijd dat men van dit licht niet meer verstoken zal zijn. SPRANG-CAPELLE. (V.m. Sprang). A.s. Zondagmiddag 2 uur hoopt in de Ned. Herv. kerk alhier op te treden Ds. Schlemper van Waalwijk. Tot onderwijzer aan de Chr. school alhier is benoemd de heer A, J. M. van Tuijl te Gorinchem. Het Consulentschap bij de Ned. Herv. kerk alhier, hetwelk tot nu toe werd waargenomen door Ds Louwe Kooijmans van Waalwijk is thans overgedragen aan Ds. Van Willigen van Capelle. De ontspanningszaal van den Chr. Volksbond zal a.s. Maandagavond weer voor het publiek worden open gesteld. Door het Bestuur van de Chr. school alhier werd j. 1. Maandagavond aanbesteed het in orde brengen van het plein bij de Chr. School. Ingeschreven werd als volgt: J. Spierings, Capelle f 1000,—. C. Michaël, Vrijh.-Cappelle f 945,—. J. D. Nieuwenhuizen, Sprang f 929,25. Het werk is gegund aan den laag- sten inschrijver. Wegens geringe deelname zal de landbouwcursus in de Chr. school alhier geen doorgang vinden. CAPELLE Donderdagavond.il Oct. hoopt Ds. Bartlema, Ned. Herv. Pr. te Zeist, in de Ned. Herv. kerk alhier een Unie-rede te houden. Het zal een gedachtenisrede zijn, ter herdenking van het feit, dat vóór 50 jaar den koning het petitionnement werd aan geboden met de smeekbede om de toen gemaakte onderwijswet, niet met zijn handteekening te bekrachtigen, daar deze wet den ondergang van de Bljz. school bedoelde. Waar deze begaafde spreker geen onbekende is in Capelle, zal $iet wel niet aan belangstelling ontbreken. In de kerk zal een collecte gehouden worden voor de Unie. Aanvang half zeven. CAPELLE. J.l. Dinsdag bracht de heer Lekkerkerker, candidaat tot den H.D. te Montfoort, beroepen predikant bij de Ned. Herv. gem. a/d, Loonschen- dijk, een bezoek aan die gemeente. Na kennismaking met den kerkeraad en kerkbestuur werden kerkgebouw en pastorie bezichtigd. Voor de Ned. Herv. Kerk alhier zal a.s. Zondag des voorm. half tien uur en des avonds half zeven uur optreden Ds. A. v. Willigen. Gedurende de maand September werd in de Rijkspostspaarbank op het hulppostkantoor alhier ingelegd f 5388 23 en terugbetaald f 4692.87. Het aantal inlagen bedroeg 88, dat der terugbetalingen 32. Doordat Ds. L. C. Bolkenstijn het beroep naar de Ned. Herv. ge meente te 's Gravemoer heeft aange- een eigen predikant zal hebben, zul len alsdan in den Ring 's Grevelduin- Capelle nog vacant zijn de Ned. Herv. gemeenten a/d Loonschendijk.en te 's Gravemoer. A.s. Zoudag des nam. 2 uur zal in de Ned. Herv. Kerk a.d. Loonschen- dijk optreden Ds. A v. Willigen uit Capelle. RAAMSDONKSVEER. Gedurende September werd aan het Postkantoor alhier ingelegd f44800 88 en terug betaald f19611.22. Gedurende September passeerden 2294 vaartuigen met een totaal inhoud van 276427 ton de Rolbrug. Zondagmorgen zal in de Veersche Herv. Kerk optreden Ds, Ewoldt; des middags in de Dorpsche Kerk lees- dienst. Tot Voorzitter van „De Lang- straat", Afdeeling van de Unie van Chr. Onderwijzers werd gekozen de heer Nijhof, tot Secr. Penningmeester de heer v. d. Stelt en tot Algemeen Adjunct Mej. v. d. Leer. MADE. Ds. Prins van Wijngaarden hoopt Zondag 7 October om 10 uur voorm. op te treden in de Herv. Kerk te Drimmelen. Op Zondag 7 October hoopt Ds. Steenhuize v.m. 10 uur in de Herv. Kerk te Made voor te gaan. De heer A. Roovers, Aannemer alhier was de laagste inschrijver voor f7200.— voor een te bouwen school gebouw te Dordrecht. Woensdagmorgen vertrok onder zeer veel belangstelling onze dorps genoot de ZeerEerw. Pater J. de Jong naar de Missie in China. In de Godfrietschalkstraat reed een auto der firma Struik uit Ooster hout met eenige opgeschoten jongens. In den draai slingerde de jongen er af en kreeg P. Braat een wiel over het lichaam. In deerniswekkenden toestand werd hij naar zijn woning vervoerd en werd hem geestelijke en geneeskundige hulp verleend. Dr. Haupst constateerde scheuring van de longen. De man geeft veel bloed op en men vreest voor zijn leven. EEN WELKOM GESCHENK. De keuze van een geschenk kost dikwijls heel wat hoofdbre kens. En toch kan het zoo eenvoudig zijn. Geef iets in ,,Gero"! Een geschenk van Gero-Zilver wordt steeds gewaardeerd. En de collectie biedt ruime keuze niet alleen op het gebied van tafelzilver, doch ook in luxe artikelen, thee serviezen, toiletgarni turen enz. Verkrijgbaar in alle goede zaken. Maandagavond ongeveer 10 uur kwam uit de richting Wagenberg een vrachtauto door de Nieuwstraat ge reden terwijl W.v. 't. G. dronken door de straat zwierde, v. G. werd door de auto opgepikt en eenige meters weggeslingerd. Door het plotseling remmen kwam de auto in tegenover gestelde richting te staan en bekwam daarbij aan stuurinrichting, carburateur ernstig verwond aan beenen, armen en hoofd binnengedragen in café Thijssen, en werd direct geneeskundige hulp ingeroepen. Hij is later per auto naar zijn woning vervoerd. De auto is in beslag genomen. Terwijl W. V. met een open mes stond te zwaaien trof hij hiermede A v. d. B. in den pols. Dr. Kleijn oor deelde overbrenging naar het St. Ig natius Ziekenhuis te Breda noodzake lijk. GORINCHEM. Op 27 September j.l. werd hier de verplichte henstenkeu- ring gehouden. Van de elf aangeboden hengsten werden 2 afgekeurd een aangehouden en 8 goedgekeurd. De goedgekeurde zijn Ebert en Julius, beiden van A. Kooie te Vedfthem, Holand (voor 3 jaar) van de Coöp. Vereeniging te Meeuwen Justico van vader Pluijm te Dussen Exesfried van Gebr. de Jong te Arkel Matadoais van A. Z. Snoek te Alkmaar Robert ven van Eek te Everdingen en Julius van C. Boogerd te Hagestein. SPORT. VOETBAL. WAALWIJK. W.S.C.—Good Luck. W. S. C. heeft gemeend, om den vrijen Zondag van morgen niet onge bruikt te moeten laten voorbijgaan en heeft de vereeniging Good Luck uit Geertruidenberg bereid gevonden tot het spelen van een wedstrijd op het terrein aan den Parallelweg. „Sparta komt 1zou voor vijftien jaar terug aangekondigd zijn geworden en alléén deze beide woorden waren voor destijds meer dan voldoende om de gemoederen in onze plaats in be weging te brengen. Thans zullen de jongere generaties dezer vereenigingen elkander ontmoeten. Geheel juist is dit niet, want als wij onderstaande opstelling, waarmede W.S. C. morgen tegen Good-Luck zal uitkomen, even nagaan, dan bemerkt men, dat één speler nog steeds van de partij is, die vijftien jaar terug reeds in de befaamde wedstrijden tusschen W.V. cnSparta voor het W.V.-elftal uitkwam. En dan missen wij ditmaal nog een speler der oude garde, n.l. Jan Klerkx, die met Zeckendorf eveneens tot de oude actieve spelers behoort en destijds eveneens reeds voor W.V. uit kwam. jan Klerkx heeft evenwel te kennen gegeven, nu er jongere krachten naar voren komen, gaarne zijne plaats hiervoor te willen afstaan en zich als reserve-speler nog beschikbaar te stellen. Wij ouderen, die reeds van begin af de verrichtingen dezer ver eeniging gevolgd hebben, kunnen ons haast een W S C-elftal zonder beide genoemde spelers niet voorstellen en zal het ontbreken van jan Klerkx eenigszins vreemd aandoen. Laat ons hopen, dat wij hem nog dikwijls, zij het ook als reserve speler, kunnen zien spelen. Om ten slotte tot den wedstrijd zelve terug te komen, zoo hebben we hier aan niets toe te voegen. Velen zullen natuurlijk benieuwd zijn, hoe de nieuwe combinatie zich weren zal en zal het morgen op het WSC-terrein niet aan belangstelling ontbreken. Er zal om half drie aangevangen worden. Vooraf speelt het tweede elftal, om twaalf uur, zijn eersten competitie wedstrijd tegen het W. v. Heusden. Ook naar dezen wedstrijd zijn wij benieuwd. Het WSC-elftal zal tegen Good Luck als volgt samengesteld zijn: Th. Trimbach P. v. Eeten P. Hens Fr. Klerks G. Hens B. v. d. Pennen A. Zeckendorf J.v. d. Brand H. Snijders A. Mombers C. Pot. H. E. C. Op Zondag 7 October a.s. zullen alle drie de elftallen van H.E.C. voor de competitie in het veld moeten komen. Het eerste elftal zal, zooals Woensdag j.l. reeds vermeld is, in Boxtel moeten gaan spelen, terwijl het tweede elftal om 2 uur „Brabantia" op bezoek krijgt. De reserves zijn dus al gauw in de gelegenheid revanche te nemen op de Zondag jl. in Waspik geleden neder laag. Daar echter Waspik dit jaar een flinke ploeg heeft zal dit niet zoo gemakkelijk lukken en zal er hard gewerkt moeten worden om de beide puntjes te behalen. Verder krijgt het derde elftal om 12 uur „Baardwijk III" thuis en zijn wij benieuwd wat onze juniores dit jaar zullen presteeren. JULIANA. Zondag a.s speelt Juliana den 2den plaatselijken wedstrijd en komt R.W.B. bij Juliana op bezoek. Het is reeds een heelen tijd geleden dat beide ver eenigingen elkander hebben ontmoet en daarom belooft het een spannende wedstrijd te worden daar door beide partijen er alles op zal worden gezet om de punten in de wacht te slepen. Wij hopen dat de Juliana-voorhoede welke Zondag j.l. een slechte dag had, waardoor verschillende mooie kansen verloren gingen, zich zal weten te herstellen. Daar het de eenige wed- strijd is welke in Waalwijk wordt ge speeld voor den N.V B. zal het bij deze plaatselijke ontmoeting niet aan V««\* I lOOfl ilAffan IiaHah ■iitq.in aan l nnnonsM jinmAH an Hoi A rtam aanla oorlonrr uraor H AC13TRA kib an lantaarn airartl «r H u/arH hplancrctpUina nnthrpkpn Hpt

Echo van het Zuiden | 1928 | | pagina 6