Heerenhuis Trouwkaarten o! Trouwbrievea. Meer dan ooit zal men trots zijn CHEVROLET D! INGEZONDEN STUKKEN Sllllli op zijn t te koop of te huur gevraagd. is te rnstig zoon laren, p een straat- stuur n een r een met i on- a, uit nabij werd eden. auder Is het g uit uiten )oord nken. iroge aling araat meer toe- weg- goe- reed van was, eveer ïr en leren i die Nog men nden >pige trein pas- allcn trof trein chen sters r en trein ïrge- irik- inde- ooin lam- lede- gela- srij- slin- rlijn uur :rste uit de ater ;ster iter- ring i ge was met van inen mb- loor ïsa- oop 'een ege- bij, •end nde riep ;n.a leeft sor- oor- tiad, 1 en vor- uw, stuk i te zijn ïmd ide, by gen krij- ler- loor nen riep oo- :ren aar der het bij :un- ren lien [ten an- last 6 De bekende schoenfabriek van G. van Drunen Zoon Co. te Drunen, is be langrijk uitgebreid. Te dezer gelegenheid was een feestdag georganiseerd. Wij geven 't portret van eigenaars, familie en personeel. de politie nog volkomen in het duister. Inbreker door de Rotterdamsche politie neergeschoten. De Rotterdamsche politie heeft Zondagavond om 7 uur een tweetal inbrekers, die zich met behulp van een valschen sleutel toegang verschaft hadden tot de woning van den heer R. J. B. K. in de Haringpakkerstraat, overvallen. In een donkere gang van de woning is een worsteling ontstaan tusschen de twee inbrekers en vijf politiemannen die daarmee geëindigd is, dat een rechercheur den 40-jarigen stoker, G. A. S met een pistoolschot heeft neergeveld. De andere inbreker, de 42-jarige bootwerker L.K. gaf zich toen over. De gewonde is in zeer ernstigen toestand naar het ziekenhuis overgebracht. Bijzonderheden. De overval der inbrekers in Rotter dam, waarbij een hunner door de politie werd neergeschoten, heeft zich als volgt toegedragen: Het was aan de politie bekend.dat er Zaterdag- of Zondagavond in het bewuste huis zou worden ingebroken. Zoowel Zaterdag- als Zondagavond werd er daarom wacht gehouden door een inspecteur van politie en vier rechercheurs. De bewoners waren beide avonden afwezig. Toen de" inbrekers eerst nog een poging hadden gewaagd, om binnen te komen, maar weer waren afgedro pen, maakten zij eindelijk de deur open en liepen zij door tot de aan het einde van de gang gelegen huiskamer. Eerst hier stielten zij op twee recher cheurs, terwijl uit een zijkamer twee andere politie-mannen kwamen. Op hetzelfde oogenblik werd de voordeur bezet door den laatsten rechercheur. In een nauw portaaltje van slechts enkele vierkante meters is het toen tot een worsteling gekomen, die slechts kort duurde. Bij deze worsteling heeft een der rechercheurs den grootste der twee inbrekers neergeschoten. Zondagavond was zijn toestand zeer ernstig. Zijn wervelkolom is geraakt en zijn beide beenen zijn verlamd. Op de inbrekers werden inbrekers- werktuigen en handschoenen gevon den. Het zijn oude bekenden der politie. Een derde man, die voor een deur op den uitkijk moet hebben gestaan, wist te ontkomen. Gisteravond omstreeks 9 uur is brand uitgebroken in de woning van de familie Campagne, aan de Vijver- laan te Overschie. Vermoedelijk is de 31-jarige mevrouw C., die alleen thuis was, bij het handwerken in slaap ge vallen en zyn haar kleeren in aanra king gekomen met het vuur uit den haard. Toen zij wakker werd, is zij in haar angst het huis een paar maal doorgeloopen. Het gevolg was, dat het vuur van haar kleeren zich ook meedeelde aan gordijnen en meubelen. Teneinde raad is mevrouw C-, die inmiddels zware brandwonden had gekregen, naar de verandah gegaan, waarna zij over het hekje is gespron gen. Zij is terecht gekomen op het dak van een schuurtje. Daar is zij bewusteloos blijven liggen. Buren hebben haar kleeren gedoofd, waarna zij per auto naar het Ziekenhuis aan den Coolsingel alhier is vervoerd, waar zij ter verpleging is opgenomen. Vannacht is zij aan de gevolgen van haar brandwonden overleden. Zij laat vier kinderen achter. De brandweer heeft de brand in de woning gebluscht. De politie heeft onder leiding van burgemeester Bau- man een onderzoek ingesteld. De firma Mulder en Rije, scheeps timmerlieden te IJmuiden, vervoerde Zaterdag twee loggers naar een scheepswerf te Woubrugge. Bij de laatste brug te Woubrugge passeerde men andere schepen. De 17-jarige de Man uit IJmuiden moest een kurken- zak laten zakken, opdat de schepen niet zouden worden aangevaren. Hij is toen met het hoofd in aanraking gekomen met de brug, en op slag gedood. De assistent—machinist vaneen schip der Kon. Stoombootmij, te Am sterdam is nachts van boord gevallen en verdronken. Personeel der maat schappij heeft hem 's ochtends leven loos opgehaald. Het lijk is naar het Binnengasthuis overgebracht. Gistermorgen is de 68-jarige havenarbeider A. F. uit de Ridder spoorstraat aan boord van een in de Rijnhaven te Rotterdam liggend stoom schip, in het 10 meter diepe ruim gevallen. De man was op slag dood. Diestal van schoenen. Het gerechtshof te 's Hertogenbosch heeft den electricien Th. B. B. te Gaandereu, die door het hof te Arnhem veroordeld was tot 1 jaar en 6maan- don en wiens zaak door een Hoogen Raad verwezen was naar het gerechts hof te 's Hertogenbosch, ter zake van diefstal van schoenen tot 1 jaar ge- vangenistraf veroordeeld. SPORT. VOETBAL. H.E.C.—V.O.S. Begunstigd door prachtig weer en onder groote belangstelling had j.l. Zondag bovengenoemde wedstrijd plaats, welke in een sprekende H.E.C.- overwinning eindigde. Het was pas in het laatste half uur dat de H.E.C.- •ers er goed in waren, overigens wogen de partijen tegen elkaar op en was V.O.S. een kwartier na de rust zelfs in de meerderheid. De verdediging met den keeper en linksback aan 't hoofd, weerstond echter den druk. In deze periode deed de voorhoede opvallend weinig werk, de naar voren geplaatste ballen waren even zoo gauw terug. De milialf, die weer een keurige partij speelde, wist echter het spel te ver plaatsen en toen Albert met een zijner fabelachtig harde schoten l, doel trof, was het pleit beslecht. Voor de rust gaven de partijen, vzoo- als gezegd, niet veel toe. Er werd van beide kanten hard gewerkt. H.E.C. had het meeste succes en scoorde twee maal. Het tweede was een fortuintje, het kwam n.l. uit een vrijen trap van verren afstand. Even voor de rust ver kleinde V.O.S. den achterstand 2—1. Na de hervatting zijn de gasten een kwartier in den aanval, Als dé H.E.C.- ers daarna loskomen, zet de rechtsbin nen mooi voor en Albert kogelt on houdbaar in. Vijf min. later weer een mooien aanval. Han lost een hard schot dat de keeper al vallende keert, de bal springt terug en de jongste der vier broers is er als de kippen bij en maakt er 4:1 van. H.E.C. blijft nu domineeren en Albert schiet no. 5 in het net. Met défcen stand kwam het einde. Scheidsrechter De Munter leid de correct. A.s. Zondag hebben de H.E.C.-ers weer een uitwedstrijd tegen T.A.C. te Tilburg. H.E.C. III zette de competitie goed in. door Brabant ia 2 met 41 te klop pen. W.S.C. De afgeloopen Zondag is voor W.S.C. een ware succesdag geweest. Het le elftal wist in den Bosch te gen Sportver. 1907 een 4O overwin ning te behalen. W.S.C. II won op eigen terrein met 41 van Kaatsheu vel en tot slot W.S.C. III met 61 Van Baardwijk III. Deze uitslagen zouden zoo doen ver moeden, dat alles van een leien dakje gegaan is, hetgeen echter van den wedstrijd in 's Bosch, tenminste vóór rust, niet zoo zonder meer gezegd kan worden. Het spel wilde toen bij beide pl-oegen niet vlotten, er werd teveel in het wilde weg of te zenuwachtig ge speeld, zoodat er of slecht werd ge plaatst of zóó lang getreuzeld, dat men den bal kwijt was. Wel was het een steun voor W.S.C. dat direct na den aanvang, door een sterk overrompelend optreden een goal geforceerd werd, doch het zag er toen nog niet naar uit dat het gewonnen spel was. Keeper v. d. Broek werd nog degelijk aan den tand gevoeld, maar deze was weder in den ouden solieden vorm. W.S.C. weet nog een geboden kans le benutten, zoo dat de rust met een 20 voorsprong ingaat. Het was een verstandige maatregel de 2e helft aan te vangen met een ver sterkte halflinie, zoodat de verdediging in alle opzichten de Bossche voorhoede in bedwang kon houden en daardoor ook volop steun kon verleenen aan de 1 eigen voorhoede. Er werd toen over het geheele elftal veel beter gespeeld i dan vóór de rust en als vooral de voor- hoede dien trant weet te behouden is het hoopgevend voor de komende wed- j strijden. Mijnheer de Redacteur. Mijnheer van Gent is wel veront waardigd, de pacifist laat zich ver leiden zelfs tot heel leelijke scheld woorden als Jeffe gluipers"; enfin de geachte schrijver spreekt misschien meer in majeur—taal, hij zal ook dit wel een beetje minder slecht be doeld hebben dan hij 't schrijft. Wat doet het er toe, geachte heer, wie het schrijft, als het geschrevene maar juist is en 't algemeen belang dient. 't Tegendeel hebt gij, noch uw be schermeling bewezen. Iets nieuws is ook, dat een schrijver van een ingezonden stuk, die niet met zijn naam onderteekent. niet kan oor- deelen en niet kan veroordeelen Nu dan zijn er in de wereld weini gen tot oordeeien of veroordeelen bevoegd. Ter zake geachte heer Van Gent, 't leek mij beter dat U als voor vechter der Democratische partij, buiten deze kwestie in de R.K. Kies- vereeniging ware gebleven en U niet opwierp als de man die aangewe zen is om uit te maken wieRoomsch en wat Roomsch is. Wouters (R K.) treedt in de Kies- vereeniging op als propagandist voor v. d Waerden (S.D A P.) Van Gent (Democr. partij) treedt op als beschermer voor Wouters. Voor de kennis der juiste verhou dingen heeft Uw ingezonden stuk mogelijk zyn goede zijde. Overigens is 't bombast! Ik hoop het hierbij te kunnen laten en zeg U, mijnheer de Redacteur, besten dank. ADVERTENTIëN. De Waalwijksche Bakkersvereeniging, die morgen haar 50-jarig bestaan feestelijk viert. Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een langdurig smartelijk lijden, voorzien van de H H. Sa cramenten der stervenden, onze inniggeliefde zorgvolle Vader ANT0N1US JOHANNES C0RNEL1S GLOUDEMANS, Weduwnaar van Maria Wilha. Pijnenburg, in den ouderdom van 53 jaar. Ons overtuigd houdende van Uwe deelneming in dit voor ons zoo smartelijk verlies, bevelen wij de ziel van den dierbaren overle dene in uwe godvruchtige gebeden aan. Maria Gloudemans en Verloofde. Jeanne Gloudemans. Nelly Gloudemans Antoon Gloudemans. Adriaan Gloudemans Waalwijk, 15 October 1928. Aanvaarding direct. 41360 Brieven aan het Bureau v d. blad onder No. der advertentie. ,E Chevroleteigenaars zullen zich gaarne laten zien in hun 'nieuwen wagen, want zij zijn trotsch op hun laag ge bouwde fraaie auto, met lage, lange lijnen, met elegante gebombeerde spatborden en met haar hooge, smalle radiateur en nieuw ontworpen radiateurdop. Zij bezit het comfort en het vermogen van den zwaren wagen door haar NIEUWE KENMERKEN: als donzige opvulling der zitbanken, zwaardere banden, vielwielremmen, zelfschokbrekende veere.1 en een groot aantal mechanische verfijningen. PRIJZEN: Sport Cabriolet I 2700.— 2-deurs Sedan I 2300, 4 deurs Sedan f 2475, Landau Sedan f 2800.- Dat ér toen ook niet nie r gedoelpunt werd dan 2 maal, dankt Sportver. hoofdza kelijk aan het goede werk van hun keeper en het stugge verdedigen der lieide achter- spelers. Vermeldenswaardig is zeer zeker nog het doelpunt van den veteraan WSC- speler Jan Klerks, dit was een juweeltje. Bij WSC 2 was het een allesbehalve prettige partij. Het gaf zoo den indruk, kun nen wij niet niet werkelijk voetbal te spe len winnen, dan maar er op los getrapt en dan ontziet men zich ook nog niet na af loop de eigendommen der ontvangende Ver. te beschadigen. Voorwaar, een zeer sportief optreden. Het is zeker te betreuren, dat onze mooie sport door dergelijke elementen ontsierd moet worden. Zij deden beter, in het belang van sport en samenleving, hun voetbalschoe nen aan den kapstok te hangen. Voor Zondag a.s. heeft de N.V.B. een competitie-wedstrijd ingelascht tegen Sport- vereen. '20 uit Oss, op het terrein van WSC. We zullen dus het le elftal hier wederom aan het werk kunnen zien. Na de mooie overwinningen op Good-Jnick en Sportver. '07, zal ieder lierhebber weder benieuwd zijn Witt WSC tegen deze voor Waalwijk nog onbekende ploeg zal presteeren. (Bulten verantwoordelijkheid der ltedactle). N.V. WAVEEN - WAALWIJK.

Echo van het Zuiden | 1928 | | pagina 3