OvewdMÊX* „pc Echo vatt het Zuiden „pe Echo van het Zuiden" gaan. Dat T.A.C. ondanks dat heeft ge wonnen. is meer een kwestie van geluk, dan wel van meerderheid geweest. Voor drie kwart van den speeltijd, is H.E.C. absoluut in het veld de sterkste geweest, doch door uitmuntend keepen van doelman Monsieurs, die na 'n jaar weer bij T.A.C. tusschen de palen stond, is T.A.C. een zeker schij nende nederlaag ontgaan. De dwars over het veld staande wind deed nogal afbreuk aan het spel, en "behoudens enkele uitzonderingen, hebben we dan ook geen mooi spel gezien. Onmiddellijk na den aanvang forceert T.A.C. een corner, welke door den linksbinnen prachtig werd inge schoten 10. Direct valt H.E.C. on stuimig aan, goed gesteund door haar spil, die met hoofd en schouders boven de anderen uitsteekt, en steeds te vin den was daar, waar de strijd 't hevigst was. Bij een snellen aanval van H.E.C. voorkomt de T.A.C.-doelman een zeker doelpunt door krachtig ingrijpen. Hierna een aanval van T.A.C., de mid- voor krijgt den bal in mooie positie toegespeeld, doch zijn schot gaat jam merlijk over. Vlak hierna, weet de T.A.C.-linksbinnen vlak voor doel twee maal naast te schieten, wat al een staaltje voetbalkunst op zich zelf is. Van Gooi doet het beter, door bij een schermutseling goed door te loopen en over den op den grond liggenden kee per heen het leer in de touwen te jagen 20. Dat ié n.E.C. te veel, en on middellijk wordt er krachtig aangeval len, met gevolg, bij een algemeen ge harrewar voor het doel der thuisclub, hands van een der T.A.C.-backs. De bal wordt op de fatale witte stip ge legd, een knal, en het is 21. Luide aangemoedigd door den in grooten ge tale opgekomen aanhang, probeert H.E.C. alles om gelijk te maken, wat hen dan ook werkelijk gelukt, echter meer door de groote hulp van de zon, dan door schotvaardigheid. Bij een lioogen ingezonden bal, wordt de doel man even gehinderd door het zonlicht, grijpt mis, en een groot gejuich kon digt aan, dat H.E.C. heeft gelijk ge maakt! (gekregen). Vlak hierop den ken we H.E.C. nogmaals te zien scoren, doch de in goede positie ontvangen bal wordt hoog overgeschoten. Rust treedt in met 22 hetgeen de verhou ding niet juist weergeeft. Hier had H.E.C. wel een kleinen voorsprong verdiend. Bij de hervatting forceert T.A.C. juist als in het begin, wederom een corner, welke schitterend door den midvoor wordt ingekopt. Dit was het laatste en tevens het mooiste doel punt van den wedstrijd. Nog komen er wel vele gevaarlijke situaties voor beide doelen, en denken we eens H.E.C. te zien gelijk maken, als drie H.E.C.-voorwaaijsen op het doel toe- stormen, en het leder circa drie meter voor doel neerkomt. Echter op het juiste moment uitloopen van den T.A.C.-keeper, voorkomt erger. Een juweeltje van keepkunst. Nog ver schillende vergeefscbe «aanvallen. Daarna fluit scheidsrechter van der Ven, die correct leidde, einde, met een voor T.A.C. eenigszins geflatteerde overwinning. Een gelijk spel had de verhouding beter weergegeven. t. c. Ing-ezonden Mededeelingen. Nederland— België Van Heel spil. Dp technische commissie besloot Van H^el (Feijenoord) a?n te wijzen de spilplaats in het Nederlandscb elftal dat 4 Nov. a.s tegen België zal spelen, te doen bezeilen ln de plaats van Van Heel d«c aanvankelijk de linkshalfplaats bezette, werd Van Dolder (Het Gooi) gekozen. RECHTZAKEN. Hoof moord m Maagdenburg. In den nacht van Zaterdag op Zon dag is de als welgesteld bekend staan de GG-jarige weduwe Bertha Lucht- iiiann te Maagdenburg in haar wonig vermoord en beroofd. Als dader komt volgens de gehouden onderzoekingen een persoon in aanmerking, die met de fiuancieele verhoudingen der wedu we nauwkeurig op de hoogte was. Vrijdagavond is te 's-Bosch een man verinoord. Omtrent den plaats ge had hebbenden moord, waarhij de 42- jarige ongehuwde E. Tliijssen liet le ven liet en waahij zeven personen min of meer ernstig gewond werden, kan nog liet volgende worden medege deeld Omstreeks 12 uur ontmoette de 25- jarige N. Damen het slachtoffer aan de walpoort, zeggende: „Moet je wat van mij", waarop Tliijssen antwoord de: „Ik moet niks van je, ik ken je niet." Als een dolleman heeft Damen daarop Tliijssen tegen den muur ge duwd en met een lang mes in de hart streek getroffen, zeggende: „Dan zal ik je wat geven", 't Slachtoffer moet nog gezegd hebben„Die is raak" en is binnengestrompeld hij zekeren Reyu- ders, waar hij na enkele oogenblikken den geest. gaf. Reynders is daarop met een zeis gewapend naar buiten ge hold, waarschijnlijk met de bedoeling zich op den dader te wreken. Daalbij heeft hij, gelijk bekend, echter niet den eigenlijken dader, doch en zekeren J. M. v. d. Oord met de zeis aan hoofd en arm bewerkt, zoodat de ongelukkige naar 't gast huis moest worden vervoerd. Na het plegen van de daad is Damen wegge- loopen en aan twee politieagenten, die hij in de Vischstraat ontmoette, deelde hij mede, dat; zij eens naar de Wal poort moesten gaan, daar er iemand was doodgestoken. Een tweetal ma rechaussees, waren reeds van het gebeurde onderricht en D. reeds op het spoor. Hij werd spoedig gearres teerd en naar liet bureau van politie gebacht Later werd in de woning ook Reynders gea rresteerd Hot Zaterdag afgenomen verhoor heeft, nog weinig aan het licht gebracht Wel is komen vast te staan, dat Da men en van der Oord den geheelen aVond met hun vrouwen uit waren geweest en eenigszins onder den in vloed van sterken drak waren thuis gekomen. Nader vernemen wij nog, dat Da men hekend heef! den moord te heb ben gepleegd. Nu de Engelsche vlieger Mac Donald als verloren is te beschouwen is hel aantal menschen dat hij vlieg- I och ten hoven den Noordelijken At- iantischen Oceaan is omgekomen to(; 1G gestegen. Voorts hebben er hij pogingen om den Zuidelijken At Iantischen Oce aan over te vliegen, drie menschen liet leven verloren. Volgens de opgaaf van het Ame- rikaansche Departement van Handel heeft de autoproductie der V. S. en Canada in September 413.722 wa gens bedragen. Verleden jaar was dit cijfer 273.000, doch toen stond de pro ductie van Ford veel te laag zoodat een vergelijking thans niet zuiver is. Naar vernomen wordt, is Zater dagavond een schot gelost op den specialen trein, waarin de democra tische candidaat voor liet. president schap der V. S., gouverneur Al Smith van New York, zijn! propaganda- tournée maakt. De aanslag had plaats tusschen Pembertoii en Quincy in den staat Ohio, terwijl de trein een „vlammend kruis" van de Klu Klux Klan passeerde, dat op ongeveer 30 Meter afstand van de rails stond opge steld. Smith en zijn gezelschap, dat juist dineerde, waren naar de vensters ge gaan om het kruis te zien. Op dat mo ment werd liet schot gelost.. Niemand werd gewond. Men heeft den dader tot dusver niet kunnen opsporen. Ingezonden Mededeelingen. GEMENGD NIEUWS. 4 Personen verdronken. Volgens een bericht uit Malmö is in de nabijheid van Langskaer een Zweedsche hark vergaan. Slechts een opvarende kon gered worden. De ka pitein en drie overige leden van de be- mannig zijn verdroken. 1*TJ Zenu*! .ta« Een opzienbarend proces. 150 getuigen gedagvaard. Den 23sten Maart, des morgens vroeg om half vier, werd de gymna siast Daube op straat voor de woning van zijn ouders in Gladbach vermoord gevonden. Zijn hals was doorgesneden zijn lichaam verminkt. Van den dader geen spoor. De jongeman (hij zat in de hoogste klasse) had een bieravond gehad te Buer er. was met eenlge kameraden teruggekomenonderweg waren er enkelen andere richtingen opgegaan Met zijn vriend Karl Hussmann, een klassegenoot, was hij tenslotte over gebleven. De 20 jarige Hussmann was dan ook met den dokter de eerste, die nog des nachts werd opgebeld en op zijn fiets naar het huis van Karl was gegaan. Daar zag hij het lijk liggen, stond hij tegenover den vader van het slachtoffer, betrad 't huis en ontmoette de radelooze moeder. Door de politie werd hij verhoord, korten lijd vastge houden, daarna losgelaien om na een paar dagen toen er verdenkingen rezen weer gearresteerd te worden. Sinds dien zat hij preventief. 1 Karl Hussmann, zoo vertelt de Vos. Ztg. werd uit Duitsche ouders in Guatemala geboren. Op zijn 6e jaar reeds werd hij met zijn broers naar Duitschland gezonden, en in huis gedaan bij een oom, rector van een gymnasium. Den president van de rechtbank die hem bij het begin van zijn thans begonnen proces verhoorde verzekerde hij: „Ik heb niets met den moord uit te staan". Rustig en kalm staat hij voor zijn rechters, gedraagt zich correct en beleefd, al schijnt hij nu en dan een gevoel van verbittering niet geheel te kunnen onderdrukken. Aan het slot van den eersten procesdag kwam de uitbarsting. Uit de preventieve hechtenis had hij brieven gesmokkeld en nu moest hij verklaren, hoe hij daartoe gekomen was. „Ik heb het gedaan", verklaarde hij, „in een toestand van vertwijfeling en verbittering omdat ik mijn vertrou wen in de objectiviteit van de autori teiten had verloren" Urenlang had men hem er mede vervolgd dat hij de moordenaar was en dat het bloed van het slachtoffer verzoend moest worden. De jongen was na deze verklaring zoo overstuur, dat de zitting geschorst moest worden. Na de hervatting hand haafde hij zijn hartstochtelijk protest en trachtte hij de rechtbank uit te leggen, hoe hij tot de meening had moeten komen, dat de rechter van instructie bevooroordeeld tegen hem was geweest. In de uit het huis van bewaring gesmokkelde brieven aan zijn schoolvrienden had hij dezen en zijn helpers hansworsten genoemd, die zich met aanwijzingen afsloven. Op aanwijzingen nl. is de aanklacht opgebouwd, bloedsporen bevonden zich op Karl's jas en 2 bloedvlekken op zijn schoenen. Bloed van den vermoorden jongen Uit een bloeds onderzoek is gebleken, dat de vlekken op zijn jas Karl's eigen bloed waren op zijn schoenen echter van het slachtoffer. Vraag: hoe komen die bloedvlekken op Karl's schoenen Niet vergeten moet worden, dat de jongen op de plaats van den moord is geweest, toen hij gegrepen was. Men heeft bij Karl het foudraal van een mes gevonden. Waar was 't mes Hij heeft verteld, dat hij het bij het kruipen door een heg verloren had in de gevangenis mankte hij 'n schets gaf aan waar hij het mes verloren had, op welke plaats het mes ook gevonden werd. Gij hebt in den moordnacht niet gesproken met de moeder van den vermoorde Mevrouw Daube weende voort durend. Ik kon niet met haar praten met iemand van mijn leeftijd had ik kunnen spreken, maar wat moest ik zeggen tegen mevrouw Daube Gij zijt niet bij de begrafenis geweest Ik had willen gaan maar ieder een ried het mij sterk af, zoodat ik toegaf. De officier zoekt de verklaring van het raadsel waarom een van de twee schoolvriendjes die samen een fuifje hadden bijgewoond en naar 't scheen in de vriendschappelijkste stemming huiswaarts togen, den ander plotseling op een beestachtige wijze vermoord zou hebben, in wrok wegens teleur gestelde liefde. Karl ontkent de verliefdheid, den wrok en de heele geschiedenis. Hij wil zijn onschuld bewijzen en is bang voor een vrijspraak bij gebrek aan bewijs. Hedennacht omstreeks 12'/2 uur heeft op het D P. station te Rotterdam een botsing plaats gehad tusschen een binnenkomenden en een stilstaanden trein. De electnsche trein no. 1147, j welke te 0.38 uur te Rotterdam D. P. moet aankomen, kwam bij het binnen- rijden van het slation in botsing met den motorwagen van 'n op 'n naast liggend spoor stilstaanden eleclrischen trein. De motorwagen van den binnen komenden trein drong in dien van den stilstaanden trein. De bestuurder Dijkman geraakte bekneld cn moest later door het trein personeel worden uitgezaagd. Een dame, in het achterste rijtuig van den binnenkomenden trein—de stilstaande was leeg die gereed stond om uit te stappen, werd omver geworpen en viel tegen een der banken. In een ander rijtuig viel een heer. De dame en heer werden beiden licht gewond. De bestuurder Dijkman bleek er ernstiger aan toe te zijn. Hij heeft een kuitbeen gebroken. De 3 gewon den werden naar het ziekenhuis over gebracht aan den Coolsingel, waar de heer Dijkman werd opgenomen. De dame en heer konden na ver- bonden te zijn naar huis worden ge bracht. Van den stilstaan trein zijn eenige wagens ernstig beschadigd. Het motor rijtuig, dat in directe botsing kwam, is zwaar gehavend. Eenige wagens ontspoorden en liepen schade op, door het breken van ruiten en buffers. Den geheelen nacht is men bezig geweest met het opruimingswerk en tegen hedenmorgen 8'/2 uur was het spoor weer vrij. Door het laten ver trekken van andere perrons onderging het treinverkeer geen stagnatie. De heer Dijkman heeft in het zieken- huis aan den Coolsingel een rustigen nacht doorgebracht. Gisteren is in den Oppert te Rotterdam een uiterst brutale poging tot roof ondernomen. De kantoorbe diende J. S. kwam, zooals hij dit bijna dagelijks doet, met een tasch met geld dezen keer zat er ongeveer f 23 000 in in het pand, waarin het kantoor is gevestigd van de firma G. van S. Achter de tochtdeur stond een hem onbekende man, die een pet droeg, welke hij diep over zijn ooger. had getrokken. Toen S. hem vroeg, wat hij daar zocht, kwam de onbekende plotseling op hem af en hij trachtte hem met een gummistok op het hoofd te slaan. S., die inmiddels de trap eenige treden was opgeloopen, schopte in de richting van zijn aanvaller en begon luidkeels om hulp te roepen. Van het kantoor kwam terstond assis tentie opdagen, waarop de aanrander op de vlucht sloeg. Hij rende den Oppert uit, de Boerenvischmarkt over, langs den verkeersagent, die tegen de Lombardstraat staat, de Lamsteeg is. Velen hebben den man nagezet op dezen tocht. Toen de verkeersagent, die op de Hoogstraat stond, tegen over de Lamsteeg, den hollenden man zag aankomen, die toen juist zijn pet voor een slappen hoed verwisselde, liep hij hem tegemoet en het gelukte hem den vluchteling te grijpen. De man is naar het politiebureau aan den Oppert gebracht, waar hij is opge sloten. Het bleek de 28-jarige kan toorbediende D. K. te zijn. Hij ver klaarde dringend een groot bedrag aan geld noodig te hebben gehad en op die manier aan zijn plan, om zijn collega te gaan berooven te zijn ge komen. Na een onafgebroken arbeid van 312 uur zijn gisteren de opruimings werkzaamheden aan de Poricerstraat te Praag, eindelijk beëindigd, Het definitieve aantal siachtoffets dat de instorting van het in aanbouw zijnde huis heeft geëischt, bedraagt 46 doo- den en 34 gewonden. Bij de opruimingswerkzaamheden te Vlncennes is men Zondagavond erin geslaagd, het laatste slachtoffer te bergen. Er zijn in totaal 19dooden en drie ernstig gewonden. Zondag heeft te Langezwaag na een bal een ernstige vechtpartij plaats gehad. Een jongeman uit Gerslooi werd zoodanig aan het hoofd ver- wond, dat de dokter op vijf verschil lende plaatsen zijn wonden moest hechten. Zaterdagavond is op den weg tusschen Aalten en Varsseveld een ernstig ongeluk gebeurd. De heer B. uit Doetinchem, die een auto bestuurde, zag iemand, die eerst aan den kant van den weg liep, plotseling vóór zijn wagen op den weg. Hij gooide nog het stuur om, maar het was reeds te iaat. De man werd overreden en was onmiddellijk dood. De auto is op den kop in een sloot terecht gekomen en geheel vernield. De heer B. kwam met den schrik vrij. PROVINCIALE STATEN. Bespreking der begrooting in de Af deelingen. De ingediende begrooting gaf bij verscheidene leden reden van bezorgd heid voor de financieën der Provincie, omdat daaruit blijkt, dat Ged. Staten ze met moeite zoodanig hebben ont worpen, dat voor dat jaar nog geen verhooging der Provinciale belasting zal noodig zijn. Verscheidene andere leden hadden daarentegen uit de begrooting den indruk gekregen, dat de financieën der Provincie niet als ongunstig zijn te beschouwen Meerdere leden spra ken den wensch uit, dat naast het reconstrueeren der bestaande provin ciale wegen door Ged. Staten ernstig in studie zou worden genomen het aanleggen van nieuwe provinciale wegen en nieuwe met provinciaal subsidie aan te leggen wegen in de Provincie. Ged. Staten erkennen in hun ant woord, dat het inderdaad moeite heeft gekost om de ontvangsten en uitgaven van den dienst 1929 zonder belasting- verhooging in evenwicht te brengen. Aan een geleidelijke belastingver- hooging zal in de toekomst niet te ontkomen zijn van wege de groote buitengewone uitgaven voor wegen- constructie, dijkverzwaring en ont watering, waarvoor in rent^ en aflos sing zal zijn te voorzien. Ged. Staten verklaren hun instemming met de meening van de leden, die het onge- wenscht achten, dat de Provincie door het aanleggen van nieuwe wegen nog meer zorgen op zich neemt. Eenige leden drongen andermaal aan op afschaffing van het provinciaal weggeld op de rijwielen en verzoch ten, 'daar de provincie de opbrengst niet missen kan, dat Gedeputeerde Staten zullen trachten een wetswijzi ging te erlangen, waardoor aan de provincie uit het Rijkswegenfonds het bedrag dier opbrengst zal worden uitgekeerd. Ged. Staten merken op dat over het afgeloopen belastingjaar 1927/28 aan weggeld voor rijwielen is ontvangen een som van niet minder dan ruim f 347 000. Zij betwijfelen daarom zeer, of de regeering voor een dergelijke weiswijziging tot toekenning van zulk een bedrag, vermeerderd met het te verwachten, accrès zou le vinden zijn. Ged. Staten antwoorden op de be treffende vragen dat de protf. weg Veldhoven—Eindhoven binnen afzien- baren tijd voor verbetering in aan merking zal worden gebracht en dat te verwachten is dat de weg St. Oedenrode—Eindhoven belangrijk zal worden ontlast zoodra de reconstruc van den Rijksweg Den Bosch—B tel—Eindhoven geheel is voltooid Eindhoven door een kanaal zal verbonden met het Wilhelminakana Omtrent de bespreking over P.N E.M. lezen wij o.m. het volgend Vele leden meenden, dat wann het bestuur der PN.E.M. demogel heid voorziet, dat zonder financiee steun der Provincie de uitbouw n mogelijk is, het te voren over uitbreiding met de Staten der Provi overleg behoort te plegen, opdat Provincie, als die uitbouw nood: kelijk maakt werken waarvoor PN.EM geen kapitaal bezit, andermaal voor een fait accom worde gesteld als in de Najaars gadering van 2 December 1919. In hun antwoord zeggen Ged. ten o.a. Den leaen, die van oordeel war dat de Staten, bij eventueele verd kapitaalsbehoefte van de P.N.E. niet voor een fait accompli mog worden gesteld, brengen Ged. Stal in herinnering de slotalinea van h schrijven, ter begeleiding van de n der directie waarin door hen we medegedeeld, dat, indien nood nadere voorstellen ter verhooging v 't crediet te zijner tijd de Staten zuil bereiken. De overtuiging van enkele lede dat het belang der P.N.E M. en der afnemers medebrengt eene wij ging der prijspolitiek, met vaste tar ven, waarop niet voortdurend uitzo denngen worden toegepast, kan do Ged. Staten niet worden gedeeld. Zoo laag mogelijke tarieven acht ook Ged. Staten gewenscht en verheugen er zich met de directie d P.N.E.M. over, dat de bedrijfsresul ten in die richting zeer moedgeven vooruitzichten openen. Op grond van het bovenstaan zijn Ged. Staten van oordeel, dat vo de Staten geen aanleiding bestaat, li door de Commissie van Rapporteu voorgesteld verzoek tot het college richten. AGENDA'S. WAALWIJK, Donderdag 7 uur repetitie Bal Tavenu. Donderdag 8 uur repetitie km Tavenu. Donderdag 8—10 uur. Gymnasti voor de leden B G.V. Donderdag8'/2uur.Repetitie W.G Gymnastieklokaal. Vrijdag 7 uur repetitie Ballet Taven Vrijdag 8 uur koorrepetitie Taven Zaterdag 3'/2 uur. Verplichte oe ning voor de leden der korfbalcli W.E.K. Zaterdag 9 uur repetitie voor le 2e tenoren Liedertafei „Oefening Vermaak" bij J. Sars. LAATSTE BERICHTEN. Veemarkten. Naar wij vernemen, hebben Bur en Weth. besloten verschillende ve houders- en handelaren aan te zoeki in een commissie te willen zittii nemen, om een advies-rapport uit brengen omtrent de inrichting t plaats voor de te houden veemarkte B. er» W. stellen zich voor daari den raad voorstellen te doen, die toe kunnen strekken de veemarktt weer nieuw leven te geven en opbloei te brengen. Wij mogen naar aanleiding va bovenstaand in herinnering brenge dat 't bestuur van W. B. voor et paar jaar ditzelfde onderwerp minitiei heeft onderzocht iri tal van bespr kingen met den Boerenbond 11 Drunen—Elshout, Loonopzand, Wa^ wijk, de Landbouwvereenigingen u Capelle, Meeuwen, Drongelen enz daarna voorstellen heeft geformuleer subsidie voor de uitvoering dezi algemeen aanbevolen plannen hee aangevraagd, doch alstoen niet ve kregen, waardoor deze belangrijk zaak toen is gestrand. Ook na de laatste algemeene vei gadering is daarop teruggekomen. 1 Hi wijz: ding zich gen. klari In weri wet ting derl goei gevi zijn beti nutl ons hoe min moi len red wei put het sch lag tin; ma ten hoe De mo lee mo (of vee En hei ha; wc La ad wa be we ee: ge vn he za ste ne in to 't he fri g« H te f ie d; rij 't fc ri d< d s< d h ir n k b ii pj# Aan ruim 84 pCt. van alle woningen in Groot WaalwIfK wordt bezorgd. (De samenlezers nog niet meegeteld.) Wat zegt U dat Dat eene advertentie in dus bijna alle ingezetenen onzer ge- meente bereikt. En voor de omgeving is 't al vrij wel 't zelfde, ook daar wordt de kring elke week steeds dichter toegehaald. R. W. B. Onze nationaal-gcstreepten boekten 1.1. Zondag een groote overwinning. Met liefst 7—1 werd Zlgo Tilburg geklopt, hoewel het een oefenwedstrijd was is er toch door beide partijen flink gespeeld; de uitslag is mogelijk iets geflatteerd, omreden den keeper van Zigo nogal onzeker was, doch het geeft zeer zeker moed voor den komenden wedstrijd, dat er zooveel doelpunten gemaakt zijn. Was er tot het einde van de vele kansen gebruik ge maakt, don waren er dubbele cijfers behaald, doch men vond het zoo welletjes. De nieuwe spil bleek een groote stuwkracht te zijn. De jongste RWB'ers waren op bezoek bij Bra bant ia II, waar het lang niet gemakkelijk spelen is; desondanks brachten zij een mooie, welver diende overwinning mee naar huis; met 32 werd Drabnntia 2 geklopt. Zondag a.s. de wedstrijd RWBWSC. Het is zoo goed als zeker dat de ex-Quick-spc- lers a.s. Zondag gerechtigd zullen zijn mede te spelen; de wedstrijd zal er nog belangrijker door worden. In het volgend nummer hopen we hier op nader terug te komen. JULIANA. Zondag j.l. speelde Juliana een Competitie-wed strijd tegen Zalt-Bommel op het terrein te Zalt- Bommel. Onmiddellijk na den aftrap ontwikkelt zicli een vlugge en mooie wedstrijd, belde partijen geven zich geheel. De Juliana-voorliocde komt verschil lende malen gevaarlijk opzetten en met veel ge luk weet de Zalt-Bommcl-acliterhoede doelpunten te voorkomen. Na een kwartier spelen komt een doelpunt waar het niet verwacht werd. Bij een Zaltbommel-aanval wordt tegen den paal gescho ten en de terugspringende bal wordt in een doelpunt omgezet. Dit zet de Juliana-spelers nog tot harder werken aan en na goed samenspel der Juliana-voorlioede brengt de centervoor met een mooi schot de partijen op gelijken voet, terwijl bij een volgenden aanval dc linksbinnen een prachtschot op doel lost, hetwelk bulten bereik van den keeper Jammerlijk van den paal weder het veld Inspringt. Met den stand 11 komt rust. Na rust wordt door Juliana weder een goede partij gespeeld en het is de linksbinnen welke den stand op 2—1 brengt. Ook Zultbommel komt gevaarlijk opzetten en uit een kopbal komt de gelijkmaker, terwijl Zaltbommcl op gelukkige wij ze dc leiding neemt, als een als voorschot bedoel de bal geheel onverwachts ln het Julianadoel be landt. Nu neemt Juliana weder het spel in han den en het Zaltbommel-doel verkeert een hcclen tijd in gevaar, maar het loopt ook in dezen wed strijd Juliana niet mede en de reeds lang ver diende gelijkmaker blijft uit. Met 3—2 voor Zalt- Bommel konit het einde, hoewel onze gcel-zwarten voor hun schitterend spel zeker een gelijk spel hadden verdiend. Juliana 2 speelde een competitiewedstrijd tegen HEC 2; deze ontmoeting eindigde In een gelijk P. S. V. Zoonis Zaterdag was aangekondigd speelde PSV Zondag tegen Aqua I, welke voor het eerste elf tal een tegenvaller is geworden, daar het met 3t geklopt werd. Over den wedstrijd het volgende. Als scheids rechter J. Gooien beginnen blaast, stellen beide elftallen zich volledig op. Bij Aqua zien we ver schillende nieuwe gezichten, wat naderhand bleek een goede versterking te zijn. Aqua speelt van wind af en is direct in den aanval, wat blijft voortduren en ziet het naar uit dat Aqua met flinke cijfers zal winnen. Na ongeveer een kwartier Spelen komt de eerste goal in het voordcel van Aqua, 0E PSV pakt dan wat harder aan en even later zien we dc links binnen Klein onhoudbaar inschieten, 1—1. De strijd gaat nu gelijk op, doch dan opeens begaat een der backs een groote fout, waarvan Aqua dankbaar gebruik maakt, 1—2. Met dezen stand komt de rust. Na de rust zet PSV flink aan en domineert herhaaldelijk voor het Aqua- doel, doch de Aqua-achterhoedc is in conditie en retourneert alles. Bij een volgenden aanval zien we een schot van v. Mlerlo, wat door een der backs met de hand bewerkt wordt ln het be ruchte gebied. Schoenmakers maakt hiervan, als altijd, dankbaar gebruik om den stand gelijk te maken 2—2. Hierdoor aangemoedigd werkt PSV nog harder en even laten hebben zij weer succes door een kogel van v. Micrlo, die onhoudbaar doel treft, 32. Nu komt Aqun weer sterk naar voren en weet te doelpunten door den bal in de goal te stompen, de scheidsrechter heeft 't niet gezien, dus wordt dc stand 3—3. Daarna wordt het een strijd om den wlnncnden goal, waarbij PSV al heel weinig geluk heeft, terwijl Aqua een minuut voor het einde een uitval doet en op fortuinlijke wijze aan een doejpunt komt, 34. Met dezen stand komt het einde. P.S.V. speelde een tame lijk goede wedstrijd, doch zagen wij bij lange na niet het spel, wat zij te zien gaven tegen St. PIIROL bij Brand- en Snijwonden Joseph. Wij zijn er dan ook van overtuigd dat zij de returnwedstrijd niet behoeven te verliezen. PSV II speelde tegen aller verwachting in 11 gelijk tegen Aqua 3. Vooral daar Aqua 3 een elf tal van volwassen menschen is, terwijl ln PSV nog verschillende kleine peuters spelen, doch deze vooral lieten zien dat zij niet voor de stugge Aqun-lui behoefden onder te doen, neen deze dikwijls de baas waren. DRUNEN. Zondag speelde onze voetbnlvereenlging „Sporters" tegen „Longn" uit 's Bosch en be haalde een glnnsrijke overwinning met eindstand 7—1. Het 2e elftal van „Sporters" speelde op eigen terrein tegen „SDO" uit Nieuwkuijk en verloor met 0—1. HEUSDEN. Zondag speelde bier W.S.C., Waalwijk, tegen Juliana I. De eerste won met 80. N. V. B. Zuid-NederlandLuxemburg 4—3. HET ZUIDEN, lc klasse. NOAD—BW 4—1 2e klasse A. Alliance—GUDOK 4—1 Vlisslngen—R.B.C. 6—0 Zeelnndia—DOSKO 4—0 2e klasse R. TAC—HEC 3—2 2e klasse C. AACJuliana 2 MVV 2—Bleijerheide 0—1 Clu'vremontHeerlen Sport 23 KerkradcStaatsmijn Emma - 26 Staatsmijn HendrikMZM 30 PalemigHoensbroek 41 3e klasse B. MEVO—HKI 6—2 De Muggen—Wapen van Breda n.o. 3c klasse C. WSC—Sporlvereeniging 1920 3—2 ZaltbommclBaardwijk 32 Picus—Sporlvereeniging 1907 9—0 Reserve le klasse. NOAD 2—Willem II 2 0—0 Willielmina 2PSV 2 11 De Valk 2Eindhoven 2 20 Reserve 2e klasse A. Willem II 3—NOAD 3 7—2 DOSKO 2—NAC 3 4—4 Reserve 2e klasse B. De Valk 3—PSV 3 3—2 BW 3Eindhoven 3 0i T'IT DB BOSSCHE RCHTZAAL. Politierech t bank. L. van B.. 18 j'nnr en J. van B., 20 jaar, boerenknechts uit Drunen, hadden op de kermis te Cromvolrt geen prettige kennis- stemming mee naar huis gekregen. Integendeel Op den terugweg zouden ze liet de wiel rijders eens lastig maken. En dat ongeluk trof .1. v. d. Hoven, 22 jaar. landbouwer te Pruncn en L. de Krieger, 20 jaar. metse laar te Drunen. Deze jongens werden door verdachten, die geheel don weg alleen noodig hadden, duchtig gemolesteerd. liet. zwieren van ver dachten was oorzaak, dat er een niet ern stig aangereden word en daardoor kwamen de poppen aan het dansen. Van den Hoven werd geslagen en geschopt, kreeg een snede mei een mes door zijn gelaat en twee steken ln schouder en rug. Getuige weet niet, wie der twee hem met liet mes mishandeld heeft, doc-li heiden sloe gen. Ze waren zeer onder den invloed van den drank. De schade tengevolge der mis handeling bedroeg voor Van den Hovm 17.50 voor de doktersrekening, ƒ20.voor verlet van het werk en 12.50 voor zijn doorkerfde kleeren. Totaal 50. De mishandelde verzoekt schadevergoe ding. De oisoli van het O.M. luidde tegen den jeugdigen messentrekker L. v. B. vier weken gevangenisstraf, tegen zijn broer J. v. B., die geen mes had gebruikt, 25. boete. De verdediger. Mr. Ruygrok, pleit te onder aanvoering van verzachtende om standigheden. voorwaardelijke veroordee- ling. De kermis had verdachten parten ge speeld. Uitspraak 5 Nov. a.s., binnen welken ter mijn een rapport over verdachten wordt ingewacht, van de R.K. Reclasseeringsver- afdeeling Den Bosch. Streng verboden 'e rooken. Hel is streng verboden te rooken hij liet lossen en gebruiken van benzine en andere hoogst gevaarlijke brandbare stoffen. Aan liet. stationsemplaccment. te Waal wijk werd dat verbod ten bate der algc- meene veiligheid opgelegd, roekeloos door 2 werklieden overtreden, mot het gevolg, dat een hunner, genaamd Th. Larbeider te Waalwijk, moest, terecht staan wegens brandstichting. Op 29 Juli 11. moesten bedoelde werklie den te Waalwijk benzine lassen. Beiden rookten een pflp. Een vonk van de pijp van verdachte viel in een gedeeltelijk niet ben zine gevuld vat, dat dientengevolge in brand vloog. Honderd liter benzine verbrandde en or was ook gevaar te duchten voor de nabij gelegen goederen. De benzine was bestemd voor de fabriek van getuige II. Hoffmans, fabrikant te Waalwijk. De President en het O.M. wezen op het ontzettende gevaar en gevolgen van roeke- looze onverschillige werklieden en andere personen die zieli zoo lichtelijk niet. storen aan een rookverbod en het gevaar voor zich en voor anderen niet inzien en altijd maar oen pijp of sigaar in den mond willen heb ben. Dag aan dag kan men die roekelooze onvoorzichtigheid ondanks hot gevaar zelfs voor menschenlevens en zwaar lichamelijk letsel, waarnemen bij vrachtauto's en vooral in autobussen waar toch meestal duidelijk staat aangegeven„Verboden te rooken". Als getuige werd nog ge li oord do arbei der A. van Oorschot, die ook gerookt had. Het O.M. eischte wegens brandstichting 14 dagen gevangenisstraf. Uitspraak 5 November as. KRIJGSRAAD. Een onwillige. Rol zitting d.d. 23 October 1928 stond te recht, G. M., 26 jaar. geboren te Raamsdonk, gew. dpi. soldaat 17 R. I., met groot verlof te Raamsdonk, ter zake dat liij 1 op 12 September 1028 te Venlo gewei gerd te voldoen aan de order van den wacht commandant om zijn nachtleger in het ar restlokaal op te maken; 2 op 7 September 1928 te Venlo niet vol daan aan den last van Kapt. van der Woude om zich naar de kazerne te begeven, toen deze hem onder den invloed van sterkon drank) op straat aantrof. De Krijgsraad veroordeelde verdachte tot 14 dagen gevangenisstraf. ZVN Wi Sti MARKTBERICHTEN. VEE EN PAARDEN. ROTTERDAM, 23 October. Ter veeman waren lieden aangevoerd: 192 paarden, e veulens, 1 ezel, 2173 magere runderen, 792 vette runderen, 182 vette kalveren, 602 nuchtere kalveren, 820 graskalveren, 421 schapen of lammeren, 279 biggen, 7 bokken of geiten, 16 overlooper9. Pry zen per pond koeien 2732 c., 4144 c., 4850 c.ossen 37 c., 4042c„ 4547 c. stieren 33 c., 38 e., 4243 c.kalveren 52J 57J C., 674—724 c., 774—82* cent. Prijzen per stuk van mager vee: melk koeien 215435, stieren 120460, gras kalveren 40100, paarden 200300, slachtpaarden 100160, bitten 100160, veulens 70100, kalmeien 210430, pinken 100160, vaarzen 160225, big gen ƒ1018, biggen per week 1.7^2^ over- loopers ƒ2025, fok nuchtere kaIverelT7?2U 25, slacht nuchtere kalveren 1118. VI

Echo van het Zuiden | 1928 | | pagina 6