wjTaxeeb„ Overleerbijtniger Chef Slijterij. CHEF «oor do SOM Zit- en Slaapkamer JACHT ERFDIIS H CiPËLLE. Dubiiek uemooDGR t. II. HET ZUIDEN Marktberichten. Gevraagd JONGEN Notaris JANSEN Notaris Middelkoop Notaris Van Ham A. P C. Reothaert publiek verkoop en publiek verkoop en tegen Verstopping DRUNEN. Van een zakkenkoopman uit Kaatsheuvel werd Woensdag een fiets door den stoomtram vernield. Een zwerver uit Den Haag stal Dinsdag uit de lade in café Klerks een bedrag van ongeveer f 5, benevens een paar pakjes sigaretten. Een ander café bezoeker zag de man verdachte bewegingen maken en waarschuwde K. Onmiddellijk werd de politie ge waarschuwd, die hem arresteerde. De man verklaarde uit armoede te hebben gehandeld. N1EUWKUIJK. De tot slot gegeven uitvoering ten bate van de alhier gehouden Missie—actie is uitstekend geslaagd. De zaal was tot in alle hoeken bezet. Aan de dames tooneel- vereeniging uit Vlijmen een welver diend woord van dank voor hunne prestatie. De bruto opbrengst der Missie actie was f937.57, de uitgaven f407.89, zoodat onzen Petrus Donders Missie- naaikring een batig saldo heeft te boeken van f529.68. Tot die uitgaven behooren ook Missiegiften, b.v. voor Péter Keijzer (Kruisheer) f25, Capu- cljnen f25, Pater v. Crimpen in China f 100. Na de bekendmaking der prijzen van de gehouden loterij had^de slui ting plaats Een woord van dank aan allen die hebben medegewerkt tot het welslagen dezer Missie—tentoonstelling, is hier niet misplaatst. WASPIK. Ds. Jonkers treedt wegens bevestiging van Ds. A. Dönsgelman te Almkerk des 's avonds om 6 uur op in de Herv. kerk te Waspik 's mor gens geen dienst. Naar wij vernemen, wordt de zendingsfilm „Warta Sari" die ons op uitnemende wijze een beeld geeft van den arbeid der Zending op Java ook J 2. Vaststelling begrooting 1929. 3. Aanbieding rekeningen Burger lijke Armbesturen. 4. Ontslag onderwijzeres in de nuttige handwerken. BURGERLIJKE STAND. Waalwijk. 25 Oct. 1928. Varkens f11f15. Eieren 9—12 cent. AGENDA'S. WAALWIJK. Zaterdag 4—5'/3 uur. Gymnastiek vertoond te Waspik en wel op Vrijdag voor de aspiranten B.Q.V. Van 5'/a— By de behandeling van de begrooting voor I Tegen hem werd procesverbaal opge- 1928 heeft ons geacht lid Mr. Loeff met I maakt wegens het belemmeren van klem aangetoond, dal een zoo spoedig mo- het verkeer. 2 November in de oude school des avonds van half vijf tot zes uur voor de schoolkinderen en van half acht tot 9 uur voor de grooten. Ongetwijfeld zal het niet aan be langstelling ontbreken. Door Burgemeester en Wethou ders is aan de Vereeniging „Waspiks' Belang" vergunning verleend tot het doen houden eener loterij. A.s. Zondagmiddag zal om drie uur voor de dames en a.s. Maandagavond om 7 uur voor de Heeren in het patronaatsgebouw een uitvoering wor den gegeven door de Tooneelvereeni- ging „Oefening Baart Kunst", onder- afdeeling van de Werkliedenvereeni- ging „St. Josef", opgevoerd worden „Arie's offir", sociaal-dramatisch spel in drie bedrijven en „Het Spook in de Canapé", klucht in één bedrijf. Ten nadeele van den visscher K. N. werden in den afgeloopen nacht eenige vischfuiken ontvreemd, Het i9 de politie nog niet mogen gelukken de daders op te sporen. RAAMSDONKSVEER. Voor de Herv. Gem. treedt Zondag om half tien op in de Veersche Kerk Ds. Ewoldt, om half drie leesdienst op 't Dorp. Van de werf der N.V.Scheeps- bouwwerven v.h. P. en A. Ruijtenberg liep met goed gevolg van stapel het sleepschip groot c.a. 1500 ton gebouwd voor dhr. J09. Vermeeren alhier. GEERTRUI DEN BERG. Zondag morgen om 10 uur en des avonds om half zes hoopt voor de Evangelisatie der Ned. Herv. gemeente alhier op te treden Ds. Laes. Zondag- en Maandagavond zullen door het bestuur der St. Vin- centiusvereeniging alhier weldadig heidsavonden worden georganiseerd, waarvan de opbrengst zal dienen tot versterking van de kas der vereeniging. Donderdagavond werd de Wel. Eerw. heer kapelaan Schoenmakers alhier door een persoon met steenen geworpen. Bij onderzoek bleek, dat de man niet wel bij het hoofd was waarna hij door de politie naar het krankzinnigengesticht te Vught werd overgebracht. MADE. Voor den Handelscursus alhier hebben zich slechts 12 leer lingen aangegeven, wat wel zeer jammer is voor deze nuttige instelling. Zondag 28 Oct. nam. 4 uur zal in de vergaderzaal van het Liefde- gesticht alhier een vergadering wor den gehouden van den R.K. Mefsjes- boncL Na de bespreking van enkele punten, o a. verslag der vereeniging te 's Bosch en rondvraag, zal ter op luistering worden opgevoerd het drama „De H. Philomea", door de tooneel- vereeniging van den Meisjesbond. Onder voorzitterschap van dhr. A Braat alhier hield het St. Nicolaas- comité een vergadering. Besloten werd ook dit jaar weer een St. Nicolaas- optocht te houden. In de Ned. Herv. Kerk te Made zal om 10 uur voormiddag optreden Ds. Steenhuizen, terwijl op Drimme- len in de N. H. K. terzelfde tijd Ds. Prins van Wijngaarden zal voorgaan en zal in de Ned. Herv. Kerk te Dongen om 2*/2 uur nam. een predik beurt vervullenDs. Van Rijs uit Hooge-Zwaluwe hoopt in de Herv. Kerk te Oosterhout om 2l/2uurnam. de godsdienst te leiden. EETHEN. Openbare vergadering van den Raad der gemeente Eethen, op Zaterdag 27 October 1928 des v.m. 'half tien. Agenda 1. Ingekomen stukken. 77a uur voor de leden B.G.V. Zaterdag 8 uur, Flora Bioscoop, „Het Spook van het Louvre". Zaterdag 8 uur, Witte Bioscoop, „Marqulta, de spionne". Zaterdag 9 uur repetitie voor le en 2e tenoren Liedertafel „Oefening en Vermaak" bij J. Sars. Zondag 12 uur. Repetitie Lieder tafel „Tot Bloei der Toonkunst". Zondag 12 uur. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak", Musis Sacrum. Zondag 6 en 8'/2 uur. Flora Bioscoop, „Het Spook van het Louvre". Zondag 6 uur. Tooneeluitvoering in den R.K. Gildenbond. Maandag 8 uur. Liefdadigheids uitvoering in den R.K. Gildenbond Dinsdag 77a uur. Vergadering der Ned. R.K. Fabrieksarbeidersbond v.m. Baardwijk ADVERTENTIëN. GEBOREN; Lambertiis Zoon van P. J. DUPONT en A. M. DUPONT van der Heijden Waalwijk, 25 October 1928. Met blijdschap geven wij ken nis van de geboorte van onze Dochter Gerdlna Johanna. H. Crielaard. M. Crielaard van Veen. Andel, 25 Oct. 1928. 41418 een aankomend en een aankomende voor de ZwIkkerlJ. Adres: M. BERGMANS Zn. 41413 Waalwijk. Gevraagd voor spoedige indiensttreding EEN BEKWAAM Verelschte: Goede warenken- ner, op de hoogte met de over- ledercalculatie, en moet beslist zelf pracfisch in de snijderij werk zaam zijn geweest. DONGEN. 41420 AANG2BODEN in gezin zonder kinderen, mooie frissche gem. met annex badkamer, met goed degelijk pension in het centrum der gemeente. Geen beroepspension. Brieven onder no. der adv. bur. v. d. blad. 41415 (plm 260 M A. plus water) zal bij gesloten briefjes worden verpacht voor 5 jaren, ook bij gedeelten. Briefjes in te leveren vóór Zaterdag 3 November. Inl. en cond. bij VAN WAS- SENAER, Nederhemert. te Waalwijk, zal namens zijn principaal in het Hotel en Café „DE TWEE KOLOMMEN" aldaar, op Donder dag en Vrijdag 8 en 9 November 1928, telkens des voormidd gs 97a uur precies, om contant geld Den geheelen zoo goed als nieuwen inventaris, be- hoorende tot de exploi tatie van „De Twee Kolommen" bestaande o. m. uit Hoteiserviezen, Keukeninstallatie, Ijskast, mahonie Buffet. Leestafel, Speeltafels, rieten Fauteuils, plm. 400 stoelen, Tafels, complete stellen Gordijnen, Zeilen, elec- trische lampen, moderne Hang lampen, Porte raanteau, Schilde rijen, Spiegels, Piano, nieuw Wilhelminabitjart Ballen, Queuen Queuenrek, COMPLETE BIER INSTALLATIE, bestaande uit: 2 Zwanenhalsbierpompen met lei ding, (nieuwste Instailatie^con- stante druk) Drankstel met ijs koeler, allerlei Glaswerk, Slaap kamer ameublementen, Wascb- stelien, Engelsche Ledikanten, Beadegoed. pellen en linnen. Stofzuiger, Keukenkachel, Kegels, Ballen enz., te veel om te noemen. TOONEEL INRICHTING, o.a coulissen, fraises, voetlchten. gordijnen, 4 kamerdecors, 1 bosch en 1 markttooneel, Triplex voor- front met prachtige gordijnen. Een COMPLEET BIOSCOOP APPARAAT met DYNAMO en OMVORMER „Kiupp Ernemann" Te zien daags te voren van 9 tot 4 uur. 41414 te Capelle, zal op Dinsdag 30 October 1928 des voormiddags 10 uur ten verzoeke van den heer AN TONIUS SMITS Jzn., aan diens woning in de Heistraat te Capelle om contant geld 2 dragende koeien, een guste koe, een partij puik drieshooi (ongeveer 10.000 pond), melk bussen en meikgereedschap.pulp- bak, hondenkar met tuig. mest- graaf, sloot-ophaler, vorken en rijven, beugels, kettingen, stal- ringen, eiken hekken, koppel- stokken, norton pomp, slijpsteen, 2 perceelen schaarhout en wat verder zal worden aangeboden. te Kaatsheuvel, zal ten verzoeke en ten huize van de Kinderen OERLEMANS op het Kraanven te Loon op-Zand Donderdag 8 November 1928 voorm 10 uur Lage kar, hooge kar, ploeg, egge, verder landbouwge reedschappen, rogge, haver, stroo, mutserds, huismeube len, enz. 41417 Opticien. 25 Vuchterstraat 25, 's-HERTOGENBOSCH. Telefoon Intercommunaal 176. Fabriek van Kunstledematen, Break- en Buikbanden. Rechthouders, Platvoetzolen etc. Spreekuur alle Dinsdagen. Stoombil j artf abriek No. op de keel gezet en als goedzakken hebben we de millloenen gegeven. Thans willen we niet meer voor een fait accompli gesteld worden als in 1919. De Staten willen eerst ingelicht worden. Het lid Foppele herinnert er aan dat hij destijds gevraagd heeft of het niet beter ware geweest geen N.V. van de PNEM te maken. De heer Van Sasse van Ysselt had toen gezegd dat het beter was dat niet te doen, omdat dergelijke kwesties niet in een politieke vergadering als deze thuis hooren. In 1920 heeft spr. zich geërgerd aan een opmerking van den heer Mr. Arts by de algemeene beschouwingen over de begroo- ting. Hij herinnerde er aan, dat de gemeenten destijds verplicht werden bij de PNEM aan te sluiten. Daardoor moesten eenige gemeen ten bedoelde inkomsten derven. Over het algemeen gaat het over de ta rieven. Thans wordt veel gesproken over fouten in het verleden, maar laat die menschen nu voor den dag komen. Ze zeggen dat ze po pelen naar den strafrechter. Coucludeerend zegt hy. dat men by de actie tegen de gestie der PNEM verkeerd doet te zoeken naar fouten in het verleden. Daarmee doet men het algemeen belang geen plezier. Wil men hoogstaande menschen aanval len. dat men het dan doe met open vizier, opdat de strafrechter kan ingrijpen. Het lid Janssens sloot zich aan bij de lieeren Mannnerts en Jhr. Mr. van Sasse van Ysselt. Het antwoord inzake de grootste afnemer in Eindhoven acht sproker zeer ontwijkend. Hij zou gaarne vernemen hoe lang het con tract nog loopt en hoe lang die afnemer zal aangesloten blijven. Het lid Mr. P. Arts zou het niet goed vinden, dat ieder maar de inlichtingen kon krijgen, die hij gaarne had. De PNEM is een zakelijk bedrijf en dat moet zakelijk be handeld worden. De opzet van de PNEM komt z.i. niet, tot zijn recht. De steden, die de PNEM niet nqodig had den, maken winsten, veel grooter dan wan neer men zelf een centrale had. En hoe gaat het in kleine gemeenten? Daar is de toestand, dat inen soms 20 moer' belasting moet gaan heffen. oos van dezen weg zeer Zitting win Donderdagmiddag. Met verontwaardiging bestreed het lid Mr. P. H. Loeff zijn medelid Mannaerts. Spreker, die zeide aan de wieg van de PNEM te hebben gestaan, betoogde daarna uitvoe rig, dat formeel dé Staten niets met de PNEM te malen hadden, doch vermits de Provincie als grootste aandeelhoudster veel l>elang heeft bij de PNEM. is het duidelijk, dat de Provincie zich met het bedrijf be moeit. Maar het. gaat niet aan, dat de zaken tegen beter weten in. verkeerd worden voor gesteld en er ten onrechte zooveel over de PNEM geschreven wordt wat kant noch wal raakt. Alle bemerkingen van het lid Mannaerts werden voorts door spr. ontrafeld. Alle inlichtingen welke door de Staten aan de Directie van de PNEM worden ge vraagd, worden ten alle tyde volkomen juist verstrekt. Het verwondert spr. dat het lid Jhr. Mr. Van Sasse van Ysselt heeft gevraagd: Waar blijven de dividenden als het dan met. de PNEM toch zoo slecht gaat. Het, is een primaire eiscli van zoo'n groot bedrijf, aldus spr.. dat allereerst aflossin gen en andere lasten zooveel mogelijk wor den verminderd, alvorens dividend wordt uitgekeerd. Het is wel jammer dat de PNEM momen teelf de kleinere gemeenten nog niet kan hel pen, maar spr. zegt het wijlen den Commis saris na. dat als de toestand bij de PNEM zoo gunstig blijft als thans, reeds spoedig zal blijken, dat zoowel de gemeenten als de industrie volkomen tevreden zuLlPn worden gesteld. Het is veel aan de toestanden dei- kleinere gemeenten zelf te danken dat zij klagen. De Voorzitter deelde volkomen de mee ning van het lid Mr. Loeff en betreurde al het geschrijf over te hooge tarieven. Laten we ons toch beheerschen, zegt spr., en ons door al dat gepraat en geschrijf niet van de wijs laten brengen. We zyn toch liet groote werk dier PNEM begonnen voor het belang der Provincie. Laten we daar rustig aan doorwerken en ons verheugen over da svmphtonen van vooruitgang. En indien er mogelijk) hier of daar fouten mogen zyn be gaan, dan moeten we die met wijs en kalm beleid uit den weg trachten te ruimen. Volgens de Comm. van Ra pp. moeten geen nieuwe gelden worden verbruikt alvorens de Staten er over zuilen heliben besloten. Echter, de Si millioen, overgebleven van het gevoteerde bedrag, kunnen zonder na der besluit van de Staten worden verbruikt. Zijn die 3} millioen verbniikt, aldus luidt ten slotte de conclusie die wordt aangeno men, dan mogen geen uitbreidingen meer geschieden, alvorens de Staten zullen heb ben gesproken .en een nieuw bedrag gevo teerd. Aldus besloten en blijft de desbetreffende post op de begrooting gehandhaafd, alstoen volgde de algemeene beschouwingen over de begrooting over den dienst 1929. waaraan wij het volgende ontl-enen: De heeij Jansen S.D.A.P.. stelde een motie voor inhoudende het verzoek aan Ged. Sta len, dat deze zich met de Regeering zullen verstaan, om uit het Rijkswegenfonds ver goed te krijgen het bedrag, dat de Provin cie zou moeten derven door opheffing van het verschuldigde weggeld voor rijwielen. Besloten wordt in het voorjaar een be zoek te brengen aan de Maasdijken en de werken van de Aa. De motie Jansen in stemming gebracht werd aangenomen. De Voorzitter had alreeds opgemerkt dat tie Regeeriug voor zoo ingrijpende maatre gelen zeker niet: te vinden zoui zyn. Het lid Felix Donders, gespte ernstig de trage houding der regeering inzake finin- cieele hulp voor den nood toestand, ontstaan door waternooden. Spr. noemde het een achteruitstellen van Noordbrabant, dat Den Ilaag nóg slaapt en wij nog altijd waclit?n op steun voor versterking der Maasdijken. De Voorzitter deelde mede dat Ged. Sta ten naar een middel hebben gezocht om zonder de autonomie der begrooting aan te tasten, tegemoet te komen aan den wensch der 1< den die de reconstructie van den weg Waalwijk—Tilburg van 2000 op 5000 Meter willen verlengen. Dit kan, indien het werk over drie jaar verdeeld wordt; in 1929 re beginnen met 2000 Meter en zoo verder. Echter zal het omleggen over Sprang wat meer tijd vorderen, doch ook dit werk dnn zoo spoedig mogelijk en is dus binnen 3 jam de weg gereconstrueerd. Rede Statenlid G. R. v. d. Ven. Mynheer de Voorzitter. Het heeft me veel genoegen gedaan, dat zoovele sympathiebetuigingen zyn ingeko men, betreffende het voorstel der C. v. R. over de reconstructie van den weg Waal- wy'kTilburg. Een oogenblik vraag ik uwe aandacht en ook die der vergadering voor deze voorge nomen reconstructie. gelyke reconstructie noodzakelijk is. Thans wordt door Ged. Staten voorgesteld in 1929 over 2000 M. ter hand te nemen, waarvan de kasten op 3.r>000.zijn ge raamd. Met genoegen mocht ik constateercn, dat vele mijner medeleden zich voor deze recon structie hebben uitgesproken, met het ge volg. dat de Commissie van Rapporteurs voorstelt, de ombouw in g van, dezen weg, die 11000 M. lang is, over een korter tijdsbe stek te doen plaats hebben en over 1929 5000 Meter ter hand te nemen, zoodat de weg in ruim 3 jaren zal zijn omgebouwd; volgens het plan van Ged. Staten zal dit ongeveer 0 jaren eischen. M. de V. Ik geloof niet. dat er in de Pro vincie een andere weg te vinden is. althans in een van de voornaamste industriestreken, die fn een zoo erbarmelijken staat verkeert. Integendeel zyn er vele Provinciale wegen in streken der Provincie, waar het verkeer nog niet voor zoo groot) is als op den weg WaalwijkTilburg, waaraan tonnen geld zijn ten koste gelegd en die in een buiten gewoon goeden toestand verkeeren. Over den toestand van den onderhavigen weg wil ik niets anders zeggen, dan dat hij buitengewoon slecht is. En nu betoogen Gedeputeerde Sta ten aanhoudend, dat het dezen weg niet aan sterkte ontbreekt, dit geef ik volko men toe. doch er worden aan een weg nog meer eischen gesteld dan sterkte. Wat baat sterkte, als hy als het ware onbereidbaar is? De keien liggen er hier en daar in. voor al tusschen LoonopZand en Tilburg, alsof ze er in gestort zijn, in plaats van ge legd. Ik kan dan ookj niet begrijpen hoe Ge deputeerde Staten thans het voorstel dor Comm. van Rapp. nog kunnen ontraden. De streek waardoor deze weg ligt en die twee zoo voorname nijvere industriecentra als Waalwijk—Kaatsheuvel, L.-o.-Z.Tilburg verbindt, mag waarlijk toch wel ten volle de aandacht en medewerking van Gedepu teerde Staten en van deze vergadering op- eLsehen. In de gemeenten Waalwijk, Kaatsheuvel en LoonopZand zijn 152 vracht- en per sonenauto's en 40 motorrijwielen gestation- neerd, die dagelijks, verschillende zelfs ver scheidene malen, dezen weg moeten gebrui ken daarnaast rijden 20 aptolmssen dage lijks over dezen weg, terwijl ik andere voer tuigen nog buiten beschouwing laat. Bovendien moeten honderden andere auto's dagelijks dezen hobbelweg passeeren. Terecht wijst de K. v. K. en F. te Waalwijk dan ook op het groot maat schappelijk nadeel, dat de ingezetenen dor Provincie door het gebruik van dezen weg moeten boeken. En waar de Provinciale wegen door de geheele Provincie in prima staat zyn. waar op wij steeds trots gaan. moesten wy ons schamen, dezen weg nog als een ..Provin ciale" aan te duiden. M. de V. Ik kom thans tot hetgeen Ged. Staten antwoordden op blz. 17 van hun rap port op het voorstel van de C. v. R. Zy zeg gen, dat de reconstructie over 5000 inplaats van 2000 M., 52.500.meer zal kosten dan op de begrooting is geraamd en dat tech nisch tegen het verbeteren over een langer traject geen bezwaar bestaat. Het is jammer M. de V. dat Ged. Staten niet tevens het woord ..finantieel" in dezen zin hebben opgenomen, dan was de zaak in orde geweest. Met de zinsnede'in het rapport: „hoezeer het ons ook spijt, moeten wij „thans ten sterkste ontraden over te gaan ..tot een beslissing, waardoor onze begroo- „tiug zou worden ontwricht en waardoor „zou worden ingegrepen in een met zorg opgesteld reconstructieplan", kan ik me echter niet vereenigen en ik kan ook niet Itegrijpen. M. de V.. hoe Ged. Sta ten ons dit antwoord kunnen voorleggen. Onder no. 35 van de begrooting wordt 873.800.uitgetrokken voor reconstruc tie van Provinciale wogen. Dit bedrag wordt gedekt door een geldleening van een gelijk bedrag onder no. 100 der ontvangsten. De eerste aflossing dezer leening en het beta len der rente behoeft dus eerst in 1930 te geschieden. Wanneer nu beide posten met ƒ52.500. worden verhoogd, waarvan de rente eerst in 1930 wordt op de begrooting gebracht, dan kan toch waarlijk deze. vergadering geen be sluit nemen, waardoor de begrooting 1929 wordt ontwricht. Ook het opgestelde recon structieplan kan niet worden ontwricht, om dat. bij Ged. Staten tegen deze uitbreiding technisch geen bezwaar bestaat. Ik moet dan ook aannemen, dat Ged. Staten deze zin snede niet zoo ernstig bedoelen, als zij in liuni rapport schryven. M. de V. Overtuigt van het urgente in deze aangelegenheid, stel ik de vergadering voor. het vporstel van de Commissie van Rapporteurs, voorkomende op blz. 15 van stuk No. 25 te wyzigen in dien zin, dat in plaats van de woorden „en tot dekking van deze hoogere dan voorgestelde uitgaaf, enz., enz." wordt gelezen „en tot dekking van deze hoogere uitgaaf te verhoogen de vol gende posten a. No. 160 der .begrooHng van uitgaven met ƒ52.500,—. b. No. 35 der begrooting van ontvang sten met ƒ52.500.—. De Voorzitter zegt, dat Ged. Staten, naar aanleiding van de actie, met een compromis voorstel komen om den weg in 3 jaren te reconstrueeren Het lid Mr. Loeff is na de mededeeling van den Voorzitter, dat de weg in 3 jaren zal worden omgebouwd, tevreden, doch ver trouwt, dat dit dan ook beslist zal gebeu ren. Spreker toont nogmaals aan de nood- zakeiykheid van de reconstructie en geeft het lid Van de Ven in overweging met de mededeeling van Ged. Staten genoegen te nemen. Het lid Van der Ven zegt, dit te willen doen. doch slechts met grooten tegenzin, omdat in 1928 geen enkel bezwaar in den weg staat om 5 K.M. in orde te maken en geeft Ged. Staten nog eens ernstig in over weging in 192S 4 A 5 K.M. te reconstrueei'en. Het voorstel om den weg in 3 jaren tot Tilburg geheel te reconstr ueeren, wordt ver volgens met algemeene stemmen aange nomen. De begrooting werd artikelsgewjjze be handeld en ongewijzigd aangenomen: de inkomsten geraamd in totaal op 6.761,608,49 uitgaven 6.720.275.16 en wordt de begroo ting sluitend gemaakt met den post voor onvoorziene uitgaven groot 41.333.33. Met een „Leve de Koningin" door de ver gadering herhaald, sloot de Voorzitter, de najaarsziltingen. WAALWIJK. Geboren Antonius C. z.v. A. W. van Oudheusden' en C. M. van Gorcuni. Anna M. Q. d.v. P. C. de Jong en N. M. Broeders. Jacobus z.v. J. de Haan en A. II. Snijders. Marin B. d.v. G. A. Maas en A. Th. Maas Theodora F. M. d.v. S. J. C. IJpclanr en A. G. Bruijstens. Overleden Annie van Roessel 12 jaar. Huwel. aangiften. Marinus W. Witlox 32 jaar en Wilhelmina v. d. Broek 25 jaar. Johannes A. Beerens 26 jaar en Henriëtte A. M. Puilens 22 jaar. Gehuwd Johannes H. van den Houdt 23 jaar en Petro- nella Pullens 23 jaar. Adrianus A. Reijnaars 38 jaar en Petronella A. Lcijtens 32 jaar. Ingekomen L. A. M. Snijders van Nieuwkuik. J. A. v. Drunen van Laren. J. A. G. Kuijpers en gezin van Vlijmen. G. v. d. Schans van 's Bosch. H. M. v. d. Hoven van Druncn. J. Toonssen van R'dam. Tli. Kregting van Apeldoorn. G. G. de Graaf vnrt Sprang-Capclle. C. E. v. Helvoirt van Etten en Leur. H. Lammers en gezin van Arnhem. M. P. v. d. Klundert van Tilburg. Vertrokken A. C. Mertens naar Oss. G. C. van Delft naar Dongen. J. M. Musters naar Tilburg. A. J. v. d. Oudenhoven naar Gorinchem.

Echo van het Zuiden | 1928 | | pagina 10