Dames en Heerenhanner geeren en Kinderhleeniu Mj azijn ie Adelaar". voorHoed of Pet Bernard Vaes RIJWIELLAMPEN NIEUWKOOPS' RIJWIELHANDEL Groote Oproiminj I. C. MORTIER „Het Anker" Dat is JE ADRES. Lederen Motorjekkers, en V\0^fT 20°|0 korting. WAALWIJK. Het adres voor Ie klas Vakkundige bediening. Electrische— Carbid- en Kaarslampen, te Waalwijk en Drongelen. Wij brengen het betere en zijn toch voordeeliger. VOOK HANDEL EN INDUSTRIE. fe s-Hertogenbosch Ridderstraat 7, APARTE SALONS. Het aangewezen voor Uw adres Hooge Steenweg 14 - DEN BOSCH. - (Naast ijzerhandel Van Miert.) Voordeellger als elders. Zondags tot 12 uur geopend. naar Vnghterstr. 65, DEN BOSCH. De Firma v/h A. Meijring te Tilburg, Willem ll-straat 59. - Telephoon 291, was en is nog steeds de zaak, bekend voor hare uitgebreide keuze Huishoudeli|ke en Luxe artikelen. Pendules, Lampen en Kronen, enz. enz. Zij blijft zich steeds gaarne aanbevelen FIRMA v/h A. ME1JR1NG. Zadelmakerij P. KOESEli Hinthamerstraat 61, 's-Bosch. Verkrijgbaar bij H. VERHULST Heerenmodemagazijn, Markt 5, - >BOSCH. gebaat bij een koopkrachtigen en gezonden middenstand. Spr. betoogde nog dat een georga niseerde middenstand zooveel kan bereiken door voorlichting aan het publiek, o.a. bij het cadeaustelsel en de werkwijze van coöperatieve ver bruikscoöperaties, welke laatste zeker nu niet meer goedkooper kunnen werken dan een gezonden concurree renden middenstand. Een georgani seerde middenstand slechts kan het publiek de oogen openen dai het niet gebaat is met eigen bedrijven en verbruiksvereenigingen, daar deze ten slotte niet kunnen produceeren en verkoopen aan die prijzen in verhou ding tot de kwaliteiten, waarvoor de degelijk gevestigde middenstandszaken kunnen werken, omdat o a. 't personeel in dusdanige bedrijven werkt als in een socialistischen of communistischen staat. Er is geen hoofd of patroon die nacht en dag zijn bedrijf indachtig is en die van kindsbeen af in 2ijn bedrijf is opgegroeid. In de meeste gevallen kunnen verbruiksvereenigin gen niet vakkundig beheerd worden. Nog geruimen tijd werden de mid- denstandsbeiangen van verschillende kanten belicht. Van het stellen van vragen werd slechts een matig gebruik gemaakt. Hoofdzakelijk kwam naar voren dat een georganiseerde R.K. Middenstands- vereeniging te Kaatsheuvel in het ver leden steeds is afgestuit op de laks heid der betrokkenen, die zich liever het gras voor de voeten laten weg maaien dan eendrachtig hun belangen gezamenlijk te behartigen. Ook voor de toekomst werd dit gevreesd. Zeer terecht werd opgemerkt dat toch niet het middenstandsbelang gediend werd van dezen stand door vergaderingen I te houden in het Patronaat, terwijl hiervoor zalen te over disponibel zijn 1 van middenstanders, waaruit weer eens blijkt dat de belangen der diverse groepen moeten samengaan. Tot oprichting eener vereeniging is het niet gekomen. Over eenige weken zal wederom een vergadering worden gehouden, waarbij een grootere be langstelling verwacht wordt. Kaatsheuvelsche R.K. Drankbestrijding. Zondag OciuDer a.s. zullen in nel Panonaat grooie propaganda— vergaderingen genouüen woiucn van Manavereeniging en Kiuisveibona ues namiddags na nel Lot voor de MariaVereeniging en des avonds nait zeven voor hei KruisverDond. ues morgens in de H. Mis van 6 uur zuilen de leden ter H. Tatel naderen, in oeide vergaderingen zaldeZ.Eeiw. Zeergel. neer Uocior P. de brouwer uil Tilburg spieken over «Hei bra- Danlscne Wezen en de Maiigneid", lerwijl aes namiddags wordi opge voerd Jucnem biumpei als Koning Herudes en des avonds Wutekinü, de afgodendienaar. Bel Canto. Konden we voor eenige weken terug de rapporien meiden, die de due juiyieden betreffende de Hederiaiei .öcl Canio" van net concours van ZevcnDeigen gaven, tnans zijn we in staai nei cruisen verslag over te nemen, zooals au door üejuryin „Euphunla", liet maandoiad gewijd aan den zang (No. 1U üaium Oct.) is gegeven Ue neer J. P. J. Wierts scnujll als voorzitter der juiy bel Canto, Kaats heuvel, 404 p. ie pr. Dat was een buitengewoon aangename verrassing Mijn werk Domme balvam iac met Daryion—solo is ieuelijk te zwaar voor een derde aiüeeling en daarom vreesde ik met grooten vreeze. Deze Dleek echter totaal overbodig. Het koor stond niet slechis boven de technische moeilijkheden, maar gal een zoo zuivere, door en door muzi kale vertolking, dat lk moet verklaren, dat ik 't werk nooit beter en mooier heb hooren uitvoeren. Dat, met een „bel Canto" in den besten zin van net woord. Een genot voor oor en hanl Hier werd niet slechts technisch correct, met juiste tempi, goede uu- spiaak, zuivere lyihmiek en voorirei- ielijke opvatting gezongen, neen, hier weid het oor gestreeld door een buitengewoon afgerond, beachaaid en welluidend klankgehalie. Wat een verrukkelijk baiyion—timbre van een baiyionsoiisil Maar hier werd bovendien het hart geiaakt, omdat er een siukje kunst werd gegeven, dat nooit nalaat het hart te roeren. Een buitengewoon succes, dat dan ook onmiddellijk een bijzonder com pliment van de juiy ontlokte en waarbij de componist nog een speciaal geluk wensch voor de schitterende vertolking van zijn werk aan toevoegde. Het hoogst aantal punten werd behaald over heel het concours (43 vereeni gingen) en dit door een 3e atdeeling, die voor 't eerst in een wedsuijd uitkwam. Jammer dat het reglement voor het hoogst aantal punten geen bijzondere piijs had toegekend. Deze was hier zeer zeker dubbel verdiend geweest. Nogmaals hulde Radio-avond. Nog steeds blijven sympathie betuigingen van dichtbij en verre binnenkomen over den radioavond Zaterdag 20 Oct. door Kaatsheuvel uitgezonden. De een roemt in het bijzonder dit, een ander weer dat nummer, doch allen zijn het er over eens, dat Kaatsheuvel een avond heeii gegeven die in zijn geheel uitmuntend geslaagd mag heeten. In ons verslag van vorige week vergaten wij nog te vermelden, dat de pianobegeleiding bij Fluiten Solo—zang bij den heer C de Groot in uitstekende handen was. De heer A. Schalken had zijn salonpiano voor deze gelegenheid gratis beschikbaar gesteld. Onze verbindingen. Zijn onze verbindingen na de concessie—intrekking van de Cito op Tilburg aanmerkelijk verslechterd zoo zelfs dat er momenteel geen dagen voorbij gaan of meerdere rnenschen worden er door gedupeerd dat zij niet met de bussen mee kunnen, onze verbinding met Waalwijk en 's Bosch is in alle opzichten uitstekend ver zorgd. De ATO—bussen onderhouden momenteel een geregelden dienst van niet minder dan 14 ritten vice—versa op 't station Waalwijk en geven dus gelegenheid van de vlugste verbinding te profiteeren naar Lage Zwaluwe en 's Bosch. Was vroeger de prijs voor velen een bezwaar, thans kost een volledige reis Kaatsheuvel-Waalwijk- 's Bosch met ATO—Jbussen en trein retour niet meer dan 30 cent plus 75 cent is 105 cent. Op Woensdag (Marktdag) slechts 95 cent. Voor velen kan het ook van belang zijn te weten, dat de ATO op de route Kaatsheuvel 's Bosch tienrittenboekjes verstrekt die 25 pCt. reductie op den prijs geven. Industrie. De stoomschoenfabriek vh. firma A. C. Vloemans is in handen over gegaan aan de firma Wed. C. Steen bergen alhier, die daarmede haar bedrijf aanmerkelijk gaat uitbreiden. Uitvoering. A.s. Zondag zal in de zaal van den heer Th. v. Boxtel de eerste winter uitvoering gegeven worden. Als humo risten zullen optreden 't duo Verreijen uit Oosterhout, die meermalen met eerste prijzen bekroond zijn. We zijn benieuwd wat ze zullen presteeren, daar het voor hier onbekenden zijn. Het zal dan ook aan belangstelling niet ontbreken Aanvang 6Va uur. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 25 Oct. 1928. De heer J. v. d. St., metselaar alhier, viel bij de werkzaamheden aan een In aanbouw zijnd huis te Wijk zoo, dat hij een paar ribben brak. Donderdagnamiddag kwamen nabij de Wijksche Poort een vracht auto uit Wijk en een luxe auto uit Drunen met elkaar in botsing, waarbij de eerst genoemde grootendeels werd vernield. Persoonlijke ongelukken had den echter niet plaats. In het R.K. Vereenigingslokaal had een bijeenkomst plaats, waarin de heer Röling uit 's Bosch optrad als spreker, om te komen tot oprich ting van een afdeeling van den R.K. Middenstandsbond Naafloop meidden zich eenige personen aan en werden de heeren F. Klijn en J. v. Laarhoven aangewezen om de voorbereidende werkzaamheden te verrichten. In „Concordia" had een wedstrijd plaats tusschen zes leden der biljart club „Drunen" en een gelijk getal van onze club „D.O.S.", waarbij de eerste een schitterende overwinning behaalde, nl. met 600 tegen 236 p. RECHTZAKEN. SPORT. w. s. c. UITSPRAKEN KANTONGERECHT GEMENGD NIEUWS. Te Tuitjehorn viel de landbou wer St. van een hooiberg, waarbij hij een schedelbreuk bekwam, tenge volge waarvan hij onmiddellijk over leed. Bij een brand in een logement te Chicago, dat geheel is vernield, zijn 5 rnenschen verbrand. Bij Valetta op Malta is het dak van een brouwerij in aanbouw inge stort. Er zijn vier dooden en 29 ge wonden. Een Reuter telegram uit Tucson (Arizona) meldt Een vliegtuig, waarmede naar een vermisten jongen werd gezocht is neergestort, waardoor de vier inzit tenden werden gedood. Maandag j. 1. is ingebroken in een villa, staande aan de Duinvoet- laan te Wassenaar en bewoond door den heer A. Deze inbraak bleef aanvankelijk onontdekt., daar de familie A. op reis was. De WassenaaAche politie was er echter achter gekomen en stelde een onderzoek in. Het is tenslotte aan de Haagsche politie gisteravond gelukt den dader te arresteeren. Dit is op de volgende wijze toegegaan. Gistermiddag vervoegde zich bij den zoon van den heer A die in Doorn woont, een man. die hem mededeelde, dat er in de villa van zijn vader te Wassenaar ingebroken was en alle gouden en zilveren voor werpen gestolen waren. Als een bewijs had hij een gouden medaille meege bracht. Volgens zijn zeggen hadden de dieven alles aan hem verkocht en hij wilde nu den zoon in de gelegen- stellen de geheele partij terug te koopen voor f 100 De jonge heer A. wist nog van den diefstal niets af, maar daar zijn vader in het buitenland vertoefde en de gestolen partij een aanzienlijke waarde vertegenwoordigde, besloot hij op de zaak In te gaan. Hij sprak met zijn bezoeker af, dat zij elkaar gisteravond in een groot caté in Den Haag zouden treffen en daar de zaak verder regelen. De heer A. reisde naar Den Haag. maar stelde vooraf even de Haagsche politie van een en ander in kennis. Toen ging hij in bedoeld café zitten wachten. Eenige recheicheurs waren echter in de nabijheid, daar de politie vermoedde, dat de koopman wel meer van de zaak zou afweten. Maar in het caté verscheen nie mand. Eindelijk werd de heer A. ge telefoneerd en verzocht de man hem even naar een ander café-restaurant te komen. In de serre hiervan troffen zij elkaar inderdaad. Maar na de eerste oogen- blikken verwijderde de heer A. zich een oogenblik. Twee rechercheurs, die zich eveneens naar het caté bege ven hadden, gingen naar den man toe en arresteerden hem. Hij verzette zich niet en de arrestatie vond zonder de minste opschudding plaats. Het publiek heeft er zelfs zoo goed als niets van bemerkt. De aangehoudene bleek te zijn de 23 jarige etaleur F. O. F. P. Na een kort verhoor bekende hij Maandag op Wassenaar te hebben ingebroken. Ver schillende zilveren voorwerpen wer den nog op hem bevonden. Voorts is op zijn aanwijzing opgegraven in een stuk weiland achter de Binckhorst- laan een groote partij gouden, zilveren en antieke voorwerpen, alle afkomstig uit de villa van den heer A. De waarde van een en ander beloopt eenige duizenden. P. vertelde nog, dat hij ln de villa een briefkaart had gevonden van den zoon uit Doom. Hij was toen op het denkbeeld gekomen de voorwerpen aan hem te verkoopen. Daar hij geen geld had om per trein naar Doorn te gaan, heeft hij een auto gehuurd. Als onderpand gaf hij den garagehouder eenige gouden voorwerpen ln onder- pad. Hij is een goede bekende van de politie Maandagavond 9 uur is de on geveer 70 jarige heer Q. v. d. Haar op den Driebergeschenweg te Zeist door een auto aangereden en gedood. De auto werd bestuurd door dr. B. d. H. uit Rijsenberg. wien vermoede lijk geen schuld treft. De politie heeft echter het lijk en den auto in beslag genomen voor verder onderzoek. In Zarceze bij Wilna werden in een boerenwoning 4 opgehangen lijk jes van kinderen van 4 tot 14 jaar gevonden. Men neemt aan, dat tijdens de afwezigheid van de ouders de 14- j^rige zoon eerst zijn 3 broertjes en zusjes opgehangen heeft en daarna uit berouw de hand aan zich zelf heeft geslagen. Een werkman uit Lübart, bij Berlijn, die zich vanmorgen per fiets naar zijn werk te Wittenau begaf, ontdekte achter een boom het lijk van een man, wiens keel doorgesne den was. De onbekende man moet overvallen en na hevigen weerstand vermoord zijn. Beide armen van den doode zijn naar achteren gedraaid. Waarschijnlijk heeft de moordenaar de meeste kleeren meegenomen. Poli- tie-honden trachten het spoor van den dader te vinden tot nu toe echter tever geefs. De bevolking van destreek is thans door dit misdrijf nog meer beangst in den laatsten tijd waren n l. al ver- scheidene inbraken gepleegd. in groote sorteering voor iedere beurs, onder volle garantie omtrent deugdelijkheid en goede werking, vindt U in 41210 van alle meest met IJZERHANDEL 1.of 1 week tuchtschool. J. B. d. F. te Waal wijk overtr. mot. en rijw. wet 1 of 1 weck tucht school. A. M. v. G. tc Druncn overtr. algem. vei ligheidswet 3 of 1 week tuchtschool. H. v. B. te Kaatsheuvel overtr. leerplichtwet 3 of 2 dagen. G. K. te alsvoor overtr. alsvoor 0.50 of 1 dag. A. B. D. te 's Bosch, A. A. R. en M. A. A. d. V. te Kaatsheuvel overtr. mot. en rüw. regit, leder 3 of 2 dagen. M. P. J. V. te Waalwijk overtr. als voor 1 of 1 dag. J. v. P. en P. M. d. V. te Sprang-Cnpellc. J. D. d. R. te Waalwijk, B. N. tc Andel overtr. alsvoor, ieder 5 of 3 dagen. J. S. te 's Bosch en M. L. W. te Kaatsheuvel, over treding algem. veiligheidswet ieder 5 of 3 do gen. F. H. te Waspik, overtr. alsvoor 15 of 10 dagen. J. B. te Olst, W. d. R. te Boxtel, J. II. M. I.. te Elsliout overtr. mot. en rijw. wet, ieder 3.of 2 dagen. G. M. tc Waalwijk, dronkenschap te herh. 100 of 50 dagen. M. K. te Vlijmen en J. v. R. tc Kaatsheuvel overtr. alsvoor ieder 7 dagen hechtenis. J. v. G. tc Waalwijk dronkenschap 10 of 5 dagen. A. S. te Nijmegen, overtr. spoorwegwet 3 of 2 da gen. L. v. H. te Drunen overtr. trekhondenwet 2 of 2 dagen. A. M. te alsvoor overtr. spoor- wegreglt. 3 of 2 dagen. C. V. te Veen en K. L., zwervende, overtr. pol. verord. leder 3 of 2 dagen. D. V. te Kaatsheuvel overtr. alsvoor ƒ1.of 1 dag. -L- J. P. v. d. H. te Waalwijk, overti-. veldpol. 5 of 3 dagen. J. d. J. te Sprang-Capcllc, teveel personen in auto vervoerd 5 of 3 dagen. H. W. v. M. en D. K. te Waal wijk, overtr.prov.pol. regit, ieder 5 of 3 dagen. II. J. V. te Waspik 3 of 2 dagen. STRAFZAKEN KINDERRECHTER. Uitspraken. A. G. P. tc Dussen, diefstal, teruggave aan de ouders zonder toepassing der Strafwet. Mislukte 9mokkeltocht. C. v. B. landbouwer tc Chnam, bij de politie bekend als smokkelanr cn strooper, werd op 26 Juli onder Loon op Zand door den rijksveldwach ter J. Pulles, nagezeten op een smokkeltocht. Doch er volgde hevig verzet, waarbij de rijks veldwachter met hem in den sloot tuimelde, waar later schoenen cn pet van den smokkelaar werden gevonden. Toch wist liy tc ontsnappen, doch werd later gegrepen door A. Marné, rijksveldwachter te Chaam, die licm voor den burgemeester van Loon op Zand bracht. Hij werd door den rijksveld wachter Pulles herkend. Conform den eisch werd verdachte veroordeeld tot 2 maanden gevangenisstraf. Morgen spelen de beide lagere elftallen van WSC op eigen terrein. Het tweede elftal ontvangt „Brnbantia I" uit Waspik. Dit zal een harden dobber worden voor de WSC-rescrves, omreden Waspik dit jaar sterk moet heeten. Evenwel, wij zullen afwachten, hoe het morgen zal loopen en zijn de zwarthemden thans op de hoogte gesteld. Het derde Elftal van WSC speelt om twaalf uur tegen RWB 3. JULIANA. Zondag a.s. komt het sterke Uelmondia uit Hel mond een competitiewedstrijd spelen tegen Julia na. Het is de eerste wedstrijd welke Helmondia liier in Waalwijk speelt in deze competitie, maar gezien de uitslagen der gespeelde wedstrijden te gen sterke tegenstanders en nog ongeslagen, schij- nAi deze Helmoudcrs toch over een sterk elftal tc beschikken en dienen onze geel-zwarten hier mede wel rekening te houden en zal het aan spanning niet ontbreken. Wordt echter gespeeld als j.l. Zondag tegen Zalt-Bommel, dan kan er succes behaald worden. Wij vertrouwen dat vele supporters onze geel-zwarten komen aanmoedigen in dezen zwareii wedstrijd. Het publiek wordt er aan herinnerd dat de wedstrijd om half drie zal aanvangen. R.W.B. Hoewel overbekend, hebben de keurige reclame biljetten het ten overvloede nog eens duidelijk hekend gemaakt, dat Zondag de belangrijke com petitiewedstrijd R.W.B.—W.S.C. gespeeld zal wor den op het terrein van R.W.B. Doordat W.S.C. het vorige seizoen in een anaere afdeeling ge speeld heeft, bestaat er thans ongetwijfeld weer meer belangstelling; indien liet weer medewerkt zal a.s. Zondag blijken dat ook een 3e klas com petitiewedstrijd voldoende belangstelling trekt, te meer nog nu mogelijk de ex-Quick-spelers van de partij zullen zijn; de N.V.B. is echter op dit punt niet erg voortvarend. 25 October moet de overschrijving reglementair ingaan. Voor de be trokken spelers is het natuurlijk niet erg prettig, lang tc moeten wachten voordat zij kunnen spelen. Mogelijk dat voor Zondag echter nog de toestemming gegeven wordt. De wedstrijd zal in eik geval zeer spannend, worden. W.S.C. is thans aan de winnende hand, terwijl onze nationaal ge- streepten vooral op eigen terrein sterke tegen standers zijn; wij gelooven dan ook niet dat de krachten veel zullen verschillen, temeer nog nu R.W.B. volledig uit zal komen. Het is in het be lang van beide vercenigingen in het bijzonder en in het belang van onze sport in het algemeen, als de wedstrijd een regelmatig verloop zal hebben. Hoewel wij hieraan niet twijfelen, vertrouwen wij dat de spelers, maar ook de toeschouwers zullen medewerken om den wedstrijd een prettig karak ter en sportief succes te verzekeren, dan alleen zal eenieder, ongeacht den uitslag, met genoegen de wedstrijden bezoeken. Aanvang half drie. Ter rein R.W.B. R.W.B. 2 gaat op bezoek bij H.E.C. 2. R.W.B. 3 gaat op bezoek bij W.S.C. 3. 12 uur. DRUNEN. Zondag a.s. speelt onze voetbalvereeniging „Spor ters" op eigen terrein tegen „L. cn S." uit Boxtel. Het 2e elftal speelt een Bondswedstrijd tegen „Vucht Vooruit" te Vucht. HEUSDEN. Zondagmiddag 2 uur speelt hier Wllhclminn uit Kaatsheuvel tegen Juliana I. KAATSHEUVEL. De voetbalvereeniging Oranje-Blauw zal a.s. Zon dag na een lange rustperiode haar eerste intrede doen in de competitie. Er Is voor O.B. een thuis wedstrijd vastgesteld en zal O.B.K. uit Tilburg de gast zijn. We zijn benieuwd wat de O.B.ers zullen presteeren, daar ze dit jaar nieuwe kx-achten heb ben en nog niet goed ingespeeld zijn. We raden de O.B.ei-s aan van het begin tot het einde flink aan te pakken, daar O.B.K. een van de sterkste tegen standers is, dia in deze afdeeling spelen. Aanvang half drie. DUIVENSPORT. A.s. Zondag zal de Postduivenvereniging haar laatste concoursvlucht geven van uit Baarle-Nassau, waar alle postduivcnliefhcbbers van Kaatsheuvel cn Omstreken aan kunnen deelnemen. Er zijn voor deze vlucht veel eerepi-ljzen beschikbaar gesteld. Inkorven Zaterdagmiddag van 2 tot 3 uur. Inkorf- locaal Café Th. van Boxtel. WAALWIJK. Uitspraken van 25 October 1928. N. A. R. te Kaatsheuvel overtr. prov. pol. regit.

Echo van het Zuiden | 1928 | | pagina 7