f [Cll lil IET ZMKl JJ0 86. Zaterdag 27 Oct. '28. 51e Jrg. DERDE BLAD. PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 26 Oct. 1928. Rapport der Begrootingscommissie 1929. Door de Commissie, belast met het nazien der begrooting 1929, is 't vol gende verslag uitgebracht De aangeboden begrooting 1929 wijkt niet veel af van de begrooting 19^8. Er kan worden volstaan met een zelfde raming van de opbrengst der inkomstenbelasting, ofschoon aan ver schillende diensten meerdere uitgaven worden ten koste gelegd, wat de ge meente ten goede komt. Voorts kunnen de tarieven voor gas cn electriciteit worden verlaagd, zonder de rentabiliteit der bedrijven te schaden. Onze commissie vereenigt zich met het voorstel van Burgemeester en Wet houders om van het batig slot 1927 f45000 over te brengen naar den ka- pitaaldienst, wijl hierdoor een tactiek gevolgd wordt, voorgeschreven door een besluit van Uwen Raad. Algemeen beheer. Deze post is ruim f2000— verhoogd, wegens herziening der jaarwedderegeling voor Burge meester, Wethouders en Secretaris en diverse meerdere kleine uitgaven. Openbare veiligheid Op dezen dienst is circa f800 bezuinigd kunnen worden wegens vermindering van personeel. Volksgezondheid en Volkshuisvesting Deze diensten geven geen noemens waardige veranderingen te zien. Openbare werken. Voor dezen dienst is f 1500 meer uitgetrokken voor on derhoud van wegen, straten en pleinen en voor den reinigingsdienst, wat we gens uitbreiding der gemeente redelijk te achten is. Onze commissie dringt er echter op aan, dat meer aandacht zal worden besteed aan verbetering der keibestrating in onze gemeente. Ook ware geregeld toezicht en voort durende reparatie van wegbeschadi- gingen alleszins aan te bevelen. Onze Commissie verzet zich niet tegen de voorgestelde titelwisseling gemeente-opzichter in gemeente- van bouwkundige, doch is van meening, dat het opdragen van diverse werken van bouwkundigen aard aan den ge meente-opzichter de leiding bij open bare werken en reinigingsdienst zal benadeelen. Onze commissie acht het het belang van den goeden gang zaken, dat de werkzaamheid van den gemeente-opzichter op bouwkun dig terrein niet verder zal worden uitgebreid dan door de omstandighe den geboden en dat bij bouwwerken van eenigszins belangrijken aard niet zal worden nagelaten de medewerking in te roepen van architecten van goede reputatie. Het onderwijs vordert van de ge meente f 40.000. terwijl voor onder steuning van behoef tigen en werkloozen f 33.000 is uitgetrokken. Bij de gemeente-bedrijven wordt ge raamd, dat deze alle een batig saldo geven, behoudens het woningbedrijf, hetwelk een offer van f 19000 van de gemeentekas vraagt, d. i. flGOO meer dan in 1928. Onze commissie is van oordeel, dat, zoo eenigszins mogelijk, geen verdere uitbreiding aan het wo ningbedrijf moet worden gegeven, doch door het verleenen van facili teiten het particulier bouw-initiatief moet worden gesteund. Met de voorgestelde verlagingen van gasprijs en electriciteitstarief kan onze commissie zich vereenigen, even eens met de invoering van het vast rechttarief voor electriciteit per 1 Jan. 1929, zooals door Burgemeester en Wethouders voorgesteld. Alle door Burgemeester en Wet houders voorgestelde subsidiën zijn volgens onze meening te verleenen. De Begrootingscommissie, (get.) P. W. H. Verwiel A. H. v. Schijndel Jr. M. J. P. van Loon. Teekenschool. Door B. en W. is aan den Raad 't volgende prae—advies gezonden Door den heer B. Timmermans is door onze iusschenkomst het voorstel gedaan, op de begrooting 1929 de post voor de bezoldiging van het personeel der Teekenschool te ver- hoogen met een zoodanig bedrag, dat daaruit de aanstelling van een teeken- leeraar voor de schoenmakerij voor tenminste 3 dagen per week kan worden bekostigd, terwijl de directeur der school onder onze aandacht heeft gebracht de noodzakelijkheid van de aanstelling van een leeraar machine— teekenen. Wij adviseeren U de post jaarwedden (volgnr. 237, sub a) met 'tooghierop met f540.— te verhoogen, zijnde de aanvangsjaarwedde voor 2 leeraren gedurende 3 dagen per week en daartegenover de post rijkssubsidie (volgnr. 233) te verhoogen met 70 °/0 van dit bedrag, dus met f378. Wanneer de aanstelling van beide leeraren door de Regeering wordt goedgekeurd, zou dus van de daaraan verbonden kosten f 162 ten laste der gemeente blijven. Feestavond R.K Werkliedenvereeniging Opvoering van „De Waterduivel." De R. K. Werkliedenvereeniging houdt a s. Zondag haar jaarlijksche feestvergadering in degrootezaal van den Gildenbond. Zooals bekend wordt dien avond door de tooneelvereeniging „D.V.S.V." een tooneelwerk opgevoerd van Jan Grosfeld, n.l..De Water duivel." Dit stuk vond overal een gunstige beoordeeling. Zoo schreef P. G. in de Jooneelgids: Nol van Hedel 'n grove stugge boer is op onrechtmatige wijze in het bezit gekomen van een mooi erf. Zijn „vriend" Arie van Lith is een onguur type, die met alles op de hoogte is en zijn wetenschap uitbuit om den boer geld af te persen, bovendien Nol door treiterende toespelingen geregeld aan z'n misdaad herinnert. Gevolg is dat de verbitterde en door angst geplaagde boer zijn omgeving brutaliseert en zich o.m. heftig kant tegen de roeping van zijn zoon Henk. Het stuk speelt in de Maasstreek hst land der overstroomingen. Het angstig tegemoetzien der bevolking van de dreigende nieuwe ramp laat schrijver in het tweede en derde be drijf in zeer geslaagde tooneelen tot uiting komen. Nol's goed is niet verzekerd. De angst zijn met zooveel ellende en ge wetenskwellingen bewaard bezit te zullen verliezen en vooral ook het stooken van Arie brengen hem er toe te trachten de dijk zoo door te steken dat zijn goed geen gevaar loopt hoe wel de ramp voor de bevolking daar door veel grooter zal worden. Op het laatste moment schrikt Nol echter voor de daad terug. Het komt tot een ge vecht tusschen Arie en Nol. waarbij deze zwaar gewond wordt en in de verbeelding verkeert Arie bij de laatste krachtsinspanning in het water ge- stooten te hebben. Arie komt echter druipende en onder den modder terug breng tscheldend en razend hun beide misdaden aan het licht wordt als mede plichtige gevangen genomen Nol, geheel gebroken en stervende bekent zijne misdaden en tracht te herstellen. Een stuk rauw leven uit het land van Maas en Waal. Werkelijk een sterk speelstuk, dat blijkens de reeds talrijke opvoeringen in het land een onvergetelijken indruk achterlaat bij elk publiek. Schrijver teekent hier karakters, die alleen reeds de vertooning van dit dramatisch tooneelspel loonend maken. Merk waardig vooral is de teekening van het karakter van Nol, de tegen alle invloeden geharde boer, die alleen zijn wil kent, en tegen zijn geweten en tegen het noodlot tot het uiterste ver weert. tot de geweldige catastrophe aan het eind hem geheel terneersmakt, hem tot de erkenning van z'n fouten brengt. Een unicum voor ons heerentooneel. Liefdadigheids— Uitvoering Wit-Gele Kruis. De tooneelvereeniging „D.V.S.V." heeft het sympathieke plan opgevat a.s. Maandag 8 uur in de groote zaai van den Gildenbond een liefdadig heids uitvoering te geven ten bate van het .Wit Gele Kruis". „D.V.S.V." zal voor 't voetlicht brengen een drielink van Jan Grosfeld getiteld „De Waterduivel." Gezien het doel, dat aan deze uit- voering ten grondslag ligt en recht op steun heeft, durven wij vertrouwen, dat de groote zaal der vereeniging Maandagavond propvol loopt. Eervol ontslag. Wegens vertrek naar Rotterdam is tegen half Januari eervol ontslag aan gevraagd door mej. Y. Homburg als hoofd der Chr. Bewaarschool te v.m. Besoijen. Mej. Homburg was alhier bijna 11 jaar .werkzaam en heeft voor deze bewaarschool vele verdiensten gekend. Zij heeft er werkelijk door hare goede zorgen iets bijzonders van weten te maken. Daarom is haar deze mooie promotie naar Rotterdam dubbel ge gund, al zal men haar hier noode missen. Warta Sari—film. In aansluiting op hetgeen inzake in ons vorig nummer werd gezegd kunnen we thans nog meedeelen, dat 'levendige belangstelling bestaat voor de vertooning der Warta SaH—film in de Ned. Herv. kerk. De muzikale medewerking is toe gezegd door de heeren Both, v.m. Besoijen en H. Kuijsten Wzn., te Waalwijk. Men raadplege nog de reclame- biljetten, die op verschillende plaatsen zullen worden aangeplakt of voorge hangen. Zeer aan te bevelen is vóórkoop van kaarten. Deze zijn verkrijgbaar te Waalwijk bij H. Kuijsten Wzn Putstraat 104. te v.m. Baardwijk bij Abr. v. Her wijnen, te v.m. Besoijen bij van Driel, Westeinde. Federatie van Leerlooiers. Vrijdag en Zaterdag as. houdt de internationale federatie van leer looiers, gevestigd te Londen, haar bestuursvergadering in Den Haag. Vrijdagavond biedt de federatie van vereenigingen van Nederlandsche leer- fabrikanten aan haar buitenlandsche gasten een maaltijd aan. Voor Christus' Koningschap. Voor 't feest van Christus Koning schap, dat 28 Oct. gevierd wordt, zullen op initiatief van den R. K. Vrouwenbond Vandaag en morgen in alle parochies bloempjes ten verkoop worden aangeboden. De opbrengst van den bloempjes verkoop komt ten bate van een goed doel. Patronaats-Gymnastiek- Vereeniging P. G. V. In de St. Clemens—parochie is opgericht eene Patronaats-Gymnastiek Vereeniging P. G. V. Er zijn bereids toegetreden 17 leden boven 18 jaren en 29 daar beneden, dus in totaal 46 leden. De oefeningen zullen reeds a.s. Woensdag beginnen. Fabrieksarbeiders A.s. Dinsdag 30 October zal de af- deeling Baardwijk van den Néd. R.K. Fabrieks-arbeidersbond, ten half acht eene groote propaganda—verga dering houden, met als spreker de heer F. van Brussel, lid van't Hoofd bestuur. Toegang voor allen. „De visschers van Cataniau. Wij bezochten deze week de repe tities van T.A.V.E.N.U. en konden constateeren dat met de studie van bovengenoemde operette reeds be langrijke vorderingen worden gemaakt. De solisten en koristen zijn thans reeds zoover gevorderd dat zij hunne partijen machtig zijn en alle aandacht kan worden besteed aan het spel. TAVENU heeft met deze operette een zeer goede keus gedaan. Het werk munt uit door prachtige soli, duo's, kwartetten en koren en de tekst biedt ruim gelegenheid een vurig en vlot spel te ontwikkelen. Binnenkort komen wij op het werk terug en zullen tegen den tijd der uitvoeringen (einde November) de geschiedenis in zijn geheel doen volgen. Schoenen. De invoer van schoenen bedroeg in September 1928 317 845 paar ad f 690 869 tegen 283,214 paar ad f 554 784 in Augustus '28 en 221 737 paar ad f 5l0.989t in September '27 De uitvoer bedroeg in September '28 60 022 paar ad f 371.292, tegen 57.220 paar ad f 321 970 in Aug. '28 en 50.104 paar ad f 253 021 in Sept. 1927. Duitsche schoenen im- en expert. Er is in Augustus in den Duitschen buitenlandschen schoenhandel een sterke invoervermindering aan den dag getreden, terwijl de uitvoer eindelijk weer eens een stijgende tendenz toonde. De uitvoer geeft zelfs een overschot van bijna een kwart millioen Mark boven den invoer. De Augustus- invoer is de geringste van dit jaar. De volgende cijfers geven den in- en uitvoer weer in paren: Invoer, Juli '28 Aug. '27 257.330 245.650 Uitvoer. juli '28 Aug. '27 120710 168.580 Tegenover deze Augustus—ontwik keling van den Duitschen buitenland schen schoenhandel staan de voor dat land minder gunstige resultaten van de afgeloopen acht maanden van dit jaar. In deze periode kwamen 3.5 millioen paar buitenlandsche schoenen aan de Duitsche markt, tegenover 2.04 millioen paar gedurende hetzelfde tijd perk van 1927. Dit is een toename van 70 pCt. De Duitsche export van schoenen staat in genoemde acht maanden 45 000 paar ten achter bij het vorige jaar. Onderstaande tabel laat een en ander in vergelijking met 1927, zien: Invoer. Uitvoer. Jan./Aug. Jan/Aug. Jan Aug. Jan. Aug. 1928 1927 1928 1927 3,504.6442.035 300 1 370 270 1 415.730 (V. v. d. S.) Het Dr. Schaepmanfonds. Wij zijn in de gelegenheid gesteld, omtrent den stand voor het Dr. Schaep- manfonds in de Statenkieskringen, die den Rijkskieskring 's Hertogen bosch vormen, de volgende gegevens mee te deelen Aangesloten Kieskring Heusden 18 kiesvereenigingen. Afgedragen werd door de R.K. Kies- vereeniging te Heusden f 154.75. Kessel f 1075, Maren f 40, Waalwijk f 1035. Nog niets lieten van zich hooren 12 kiesvereenigingen. De kiesvereenigin gen te Alem en Haarsteeg hebben propaganda—materiaal aangevraagd. Radio—avond. De Chr. jongelings- en meisjesvereeni- ging te v.m. Besoijen had j.l. Maandag het genoegen in het gebouw voor Chr. Belangen alhier een Radio—ontvang- avond bij te wonen, uitgezonden door den Ring van J. v. en M. v. opG.G. te Rotterdam. Het uitgebreide programma van zang, muziek, declamatie en twee be kende sprekers Ds Remme van Am sterdam en Ds. van Grieken van Rotterdam met hunne onderwerpen „Opgang, en „Vergaren is Bewaren" werd door middel van een radiotoestel welwillend afgestaan door den heer Aug. '28 194.170 Aug. '28 168 100 A. A. Faro, duidelijk ontvangen, en mag door de vereen, op een goede propaganda avond voor de J. v. en M. v. teruggezien worden. Ongeval. Donderdagmorgen had de drukker K., werkzaam op onze drukkerij, het ongeluk met z'n middenvinger der linkerhand tusschen den degel en den inleg van een auto—degelpers te ge raken, zoodat de nagel en de top van dien vinger werden afgeklemd. Schoenindustrie. Vergadering landelijke bedrijfsgroep voor Schoenmakers op Zaterdag 27 October 1928, namiddags half drie te 's Bosch, Gebouw R.K. Werklieden vereeniging. 1 Opening, 2 Goedkeuring notulen der 1.1. gehouden vergadering van de bedrijfsgroep schoenmakers, 3 Verkie zing van vijf leden af te vaardigen voor den Raad van Bedrijven. Een en ander overeenkomstig art. 14 van het huishoudelijk reglement, 4 Behande ling van den stand der bespreking over de z.g. loonregeling, aangeboden door de federatie van schoenfabri kanten, naar aanleiding het door ons in den tijd aangeboden contract, 5 Rondvraag en sluiting. Rijksvakschool. I Aan het verslag over het schooljaar 1927/1928 van de rijksschool voor leerlooiers en schoenmakers ontleenen wij het volgende: Het aantal leerlingen dat gedurende het afgeloopen jaar daar de aan of vanwege de school gegeven cursussen volgden bedroeg 512, n.l. voor de dagcursussen a. Looierij 6, b. Machi nale Schoenmakerij 35, c. Wandel cursussen Hand-en Maatschoenmakerij 86, cursussen in Warenkennis 92, cursussen in Onderwerkmaken 109, d. Winteravondcursussen Mach. Schoen makerij afd. mannen 146, afd. vrouwen 25, e. Looierijafd. 13. DagschoolDe looierijcursus telde 6 leerlingen, waarvan 1 (werkloos) echter spoedig wederom werk kreeg en vertrok, terwijl een ander, die den cursus vanaf Januari 1927 volgde, met Kerstmis examen deed en de school verliet. Van de 4 overige leerlingen verwierven er drie het diploma. Zij kwamen respectievelijk uit: Waalwijk Dongen en Oosterhout (2), terwijl hun leeftijd varieerde van 17—23 jaar. Gefabriceerd werden behalve het leder noodig voor de machinale schoenmakerijafdeeling ook verdere technische ledersoorten. Aan het eind van het cursusjaar werd een tentoonstelling gehouden van het gefabriceerde leder, die den looiers toonde, dat er aan ons instituut werkelijk heel wat te leeren is. Ook dit jaar was het bezoek van deze tentoonstelling uit .looierskringen te gering. Toch krijgen wij ook uit 't grooter aantal inschrijvingen voor den nieuwen cursus wel den indruk, dat 't belang van vakonderwijs ook in looierskringen meer en meer wordt ingezien. Machinale Schoenmakerij: Deze afd is verdeeld in twee jaarcursussen. A. BovenwerkafdeelingDeze afd. trok 21 leerlingen, waarvan 13 Neder landers en 8 buitenlanders: 1 leerling volgde een gedeelte van den cursus. Van de overblijvenden verwierven er 19 het diploma. De leeftijd varieerde van pl.m, 17—30 jaar. De leerlingen kwamen uit: Rotterdam 1, Dongen 2, Kaatsheuvel 5. Waalwijk 5 en verder uit Duitschland 6, Tsjecho-Slowakije 1, Zweden 1. B. OnderwerkafdeelingDeze afd. werd gevolgd door 14 leerlingen en wel door 10 Nederlanders en 4 buiten landers, 5 volgden slechts 'n gedeelte van den cursus. Aan het einde van den cursus werd aan 6 Nederlanders en twee buitenlanders het diploma uitgereikt. Deze leerlingen kwamen uit: Waalwijk 3, 's-Bosch 1, Kaats heuvel 2, Dongen 1, Tilburg 1, Heereveen 1, Schalkhaar 1 en verder Duitschland 1, Zwitserland 2, België 1. De leeltijd varieerde tusschen 17—30 jaar. Te betreuren valt hier nog altijd dat verschillende fabrikanten meenen ons niet toe te kunnen laten en daardoor niet de gewenschte mede werking verleenen aan de vorming van zoo veelzijdig mogelijk ont wikkelde krachten voor de industrie. Biljarten. Zaterdagavond ten 8 uur zal de bekende professor de biljart Sollén, spelen in de „Korenbeurs" te Waal wijk. Als zijn partner zal optredende heer Frans Slaats, alhier. Aan belangstelling zal het zeker niet ontbreken. Biljart—tournooi. Zaterdag 20 October had de biljart wedstrijd voor het tournooi plaats tusschen de biljart—club .Ons Ge noegen gevestigd bij den heer Kem perman. Ie afdeeling. heusden 100 285 294 Zondag 1.1. had de sluilings— wedstrijd plaats tusschen „Ons Ge noegen* gevestigd bij den heer Treffers te Vrijhoeve—Capelle. Ie afdeeling. Ons Amusement. Trots 100 Reus 100 v. d. Linden i00 v. Ons Genoegen Capelle. d. Schans 62 Oversteeg Treffers 300 2e afdeeling. v. d. Ven Verhagen v. Heijst 100 100 91 Treffers Pullens de jong 55 100 217 96 74 84 254 Oct. had de eind— het Barak- en Ameri- Ons Amusement. Reus 34 v. d. Linden 38 Ons Genoegen. Trots v. d. Ven Verhagen v. Heijst 58 Fr. Slaats v. Weert de Graaff 130 2e afdeeling. 100 J. Slaats 94 Klerkx 91 v. Oud- 291 Maandag 22 wedstrijd van kaansch en Seriespel plaats. De uitslag is als volgt: Seriespel Fr. Slaats 51. Amerikaansch spel J. v. Delft Drunen. Barakspel Elshout te Kaatsheuvel. Voor het tournooi „Ons Genoegen" Kemperman le prijs, „W. B. C." van Berkel 2e prijs. Sociëteit Casino. De bekende sociëteit „Casino" te 's-Bosch bestaat vandaag 100 jaar. Te dezer gelegenheid is een Gedenkschrift uitgegeven van de hand van Jhr. Mr. A. F. O. van Sasse van Ysselt. Aan 't slot geeft 't aardige boekje een volledige lijst van bestuursleden vanaf 1828. Het programma der feestelijke her denking luidt als volgt Vrijdag 26 Oct. van 3—5 uur recep tie des avonds 8 uur Groote Jubileum- Tooneeluitvoering „De Treinduivel". Zaterdag 27 October ten 8'/a uur Groote Dansavond. Zondag 28 Oct. 2 uur Groot Kin derfeest. Strassburgercircus. Zooals uit de in dit nummer voor komende advertentie blijkt, staat het wereld beroemd circus „Strassburger" voor 'n drietal dagen zijn groote tenten op in Gorinchem, en wel voor 30 en 31 Oct. en 1 November a.s. De groote gala-premiere is op Dinsdag 30 Oct. des avonds 8 uur. Naast de gewone avondvoorstelling wordt Woensdagmiddag 2 uur ook nog een familie—voorstelling gegeven. De voorverkoop van kaarten is vanaf heden begonnen bij J. G. de Goey, Langendijk B 197, Gorinchem. Een aanbeveling te schrijven voor dit reuzen—circus, met 'n wereldver maardheid, ïs wei overbodig. In de naaste omgeving waar het circus reeds geweest is, zooals den Bosch, Tilburg e.a. steden, ging er maar één roep: schitterend, overweldigend. In het geweldige circus wordt er tegelijk in 3 manege's gewerkt en in totaal niet minder dan 100 nummers uitgevoerd. Men biedt alles wat het publiek maar wenschen kan. Het Strassburger-circus reist met een completen dierentuin, kortom, deze onderneming overtreft alles wat men tot nog toe op dit gebied gebo den heeft. Provinciale Staten. P.N.E.M. Weg Waalwijk Tilburg. 100 100 100 300 94 100 in van By de opening van de jongste najaarszit- ting <ler Provinciale Stateh werd het nieuw benoemde lid A. A. J. M. Loonen geïnstal leerd. Ingekomen is o.a. adliaesi betuiging van het Gemeentebestuur van Waalwijk en Til burg. de K. v. K. te Tilburg en Waalwijk4 en Kaatsheuvels Belang, aan het adres van de K. v. K. voor de Langstraat te Waalwijk, inzake den weg TilburgWaalwijk, waarin verzocht wordt de verbetering tot. stand te doen komen in 3 jaar. Nadat verschillende subsidie-aanvragen behandeld zijn, stelt de Voorzitter aan de orde een brief van Ged. Staten ten geleide van een nota van de Directie der N.V. PNEM, betreffende d<> voorgenoom uitbrei ding van liet bedrijf en de financieering daarvan. De Commissie stelt voor Ged. Staten te verzoeken op de vergadering van de aan deelhouders der N.V. de PNEM, er voor te waken, dat aldaar geene besluiten tot uitbreiding liarer werken worden genomen, zonder dat te voren de Staten in de gele genheid zijn geweest, zich over de rentabi liteit daarvan uit te spreken en. dat tot zoo lang. en als geen dividend door de P.N.E.M. aan hare aandeelhouders wordt uitgekeerd, over den post van uitgaaf no. 157 der be grooting 1929 niet zal worden beschikt. Ged. Staten zyn van oordeel, dat voor de Staten geen aanleiding bestaat, het door de Commissie van Raporteurs voorgesteld verzoek tot het college te richten. Het lid Mannaerts merkt op, dat de ver schillende antwoorden niet getuigen van veel welwillendheid. Hij zou gaarne vernemen, hoe de verhou ding der Provincie tot de PNEM is. Er is wel eens gezegd, dat de Provincie er niets mee te maken heeft, maar ze is toch de eenige aandeelhoudster en obligatiehoud ster. Wij zijn dus toch wel gerechtigd de zaken van de PNEM hier te Inspreken. Rr mag wel eenige klaarheid komen. Spr. heeft hooren verluiden, dat de PNEM in de kunstzijde-industrie een der grootste afnemers zal verliezen. Hij merkt op. dat gegevens, welke aan de Staten niet gegeven werden, wel ver strekt zyn aan een redacteur van de 's Her- togenbossche Courant. Sprekers critiejc gaat slechts tegen de wijze waarop de kwestie behandeld Ls en de weinige coulance, welke aan den dag ge legd is. Het lid Jhr. Mr. Van Sasse van Ysselt had ook gaarne voorstellen verbonden ge zien aan de mededeelingcn van Ged. Staten. Zy zeggen dat de uitbreiding kan meevallen en ook kan tegenvallen. Daarover dienen de Staten toch behoor lijk ingelicht te zijn. Destijds is ons het mes

Echo van het Zuiden | 1928 | | pagina 9