Voor direct gevraagd l vlugge jongens SchoeawiiikeL Ier overname aangeüoden oei degelijk peesioo J. ELEKAN, ftabletten bij Verkoudheden en Rheumatiek chiekerk door den Z.Eerw. lieer Bar- ten, pastoor te 's-Hertogenbosch, een predicatie worden gehouden ten bate zijner nieuwe kerk aldaar. Zondagmiddag werd voor de da mes en Maandagavond voor de heeren door de Tooneelvereen. „Oefening baart kunst", onderafdeeling van de R.K. Werkliedenvereen. een uitvoering gegeven in het patronaatsgebouw. Op gevoerd werd „Arie's Offer", sociaal- dramatisch spel in 3 bedrijven en „Het Spook in de Canapé", blijspel in één bedrijf. Beide stukken werden zeer goed opgevoerd, zoodat na afloop van elk bedrijf een dankbaar applaus den spelers ten deel viel. MADE. A.s. Zondag 4 November zal ds. van Rijs in de Herv. Kerk v.m. 10 uur te Dongen een vacature vervullen. Ds. Baarslag v.m. 10 uur in de Herv. Kerk te Oosterhout, Ds. Steenhuizen v.m. 10 uur in de Herv. Kerk te Made, Ds. Prins van Wijngaarden 10 uur in de Herv. Kerk te Drimmelen. EINDHOVEN. Volgens tie Volkskr. heeft de N.V. Philips' Gloeilampenfa brieken in Tivoli onder Zes-Gehuch ten (gemeente Geldrop) gronden aan gekocht voor den bouw van duizend arbeiderswoningen. De 75.000ste inwoner van Eind hoven werd Zaterdag aangegeven en kreeg een spaarboekje met 75 en tal van andere geschenken. MEI'WS UIT flJEUSDEN Heusden, 3l Oct. 1928. Woensdagavond 8 uur zal zich voor de afdeeling Heusden van 't Nut doen hooren, de hier reeds bekende decla mator: Willem van Opstelten. Voor de pauze zal hij voordragen „Brand" van Ibsen en na de pauze eenige humo ristischs werken. Aan het Heusdensch Mannenkoor is tegen 5 Februari a s. een radio- uitzendavond aangeboden, welke uit noodiging door het bestuur welwillend is aanvaard. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. Kaatsheuvel, 30 Oct. 1928. Drankweerdag in Kaatsheuvel. Men verzoekt ons opname van 't volgend verslag Op Zondag 28 October was het een propagandadag voor onze R.K. Drank bestrijding. 's Morgens naderden alle leden ter H. Tafel en werd de eerste H. Mis opgedragen tot intentie der R.K. Drankbestrijding om den zegen van Qod over hun werk af te smee- ken. Na den middag om 4 uur was het vergadering der Maria vpreeniging, welke vergadering zeer druk bezocht werd. Toen de patronaatsdeuren ge opend werden, stroomde het volk onafgebroken naar binnen tot de ruime zaal beneden en boven tot in de hoeken gevuld was. De presidente mejuffrouw Verhiel opende de verga dering met den Christelijken groet en heette alle aanwezigen hartelijk wel kom. Na de openingsrede gaf de secre taresse mejuffrouw de Vries een be knopt maar zeer interessant verslag van het vierde Nationaal Congres van Sobriëtas te Nijmegen. Daarna kregen wij drie mooie nummertjes te hooren uitgevoerd door de zangclub „de Nachtegaal" n.I. „Avé Maria Qiöcklein" „Alpenlied" en „Vaarwel". De Nach tegaal deed haar naam eer aan. Ieder- een was vol lof over den zang. Als spreker trad op, de Zeer Eerwaarde Zeer Qeleerde Heer Dr. de Brouwer uit Tilburg, die als onderwerp had „Het Brabantsche Wezen en de Matig heid." Een daverend applaus volgde op de rede van den beroemden spre ker. De tooneelclub „Ons Vermaak" trad op met het blijspel in twee be drijven; „Jochem Stumpel als Koning Herodes". Genoemde vereeniging deed de zaal van het begin tot het einde gieren van het lachen Het was wer kelijk voor de Mariavereeniging een succesvolle dag. Een woord van dank aan den Heer P. Bisselink Directeur der Zangclub en den Heer P. van Boxtel Pianist mag hier niet achterwege blijven. Ook des avonds bij de vergadering van het Kruisverbond was de zaal geheel gevuld. De heer J. Beerens had thans de leiding, secretaris P. v. d. Boom vervulde de rol van verslag gever en wist in korte trekken het Sob'iëtas-congres van Nijmegen voor de oogen der vergadering te doen herleven. Sjreker dr de Brouwer schilderde aan de hand van authentieke docu menten uit vroegere eeuwen de ver drukking waaraan onze voorouders hier 150 jaren lang zijn ten prooi ge weest, totdat er eindelijk gelijk recht voor allen kwam; spreker besloot met eene opwekking tot den geest van matigheid en offerliefde om het erf deel onzer vaderen getrouw te bewa ren. Hierna kwam de tooneelvereeniging „Ons Vermaak" andermaal voor het voetlicht en gaf thans „Wittekind" of de Bekeering der Saksers. De opvoe ring van het stuk getuigde van ernstige studie en inleven in de betrokken rollen. Vele tafereelen grepen echt in het hart, vooral die waarbij de kinder- rollen te pas kwamen. De beide vergaderingen leverden een het belang der volwassenen verzoe ken wij nog de ouders hunne te jeug dige kinderen voortaan niet naar de vergadering te zenden. Drmikioeei'. Do propagandadag, die onze drank- weer j.l. Zondag heeft gehouden, is in alle opzichten schitterend geslaagd. Op waardige wijze werd de dag met een H. Mis en een Generale H. Com munie ingezet. Na het Lof stroomde de ruime Patronaatszaal tot in de uiter ste hoeken vol vrouwen en meisjes, die de vergadering wilden volgen. De pre sidente mej. A. Verhiel, opende met 'n welkom aan de Zeer Eerw. heeren Hoekx, Adviseur, Mgr. Völker, Pas toor, Dr. de Brouwer, spreker, en dankte voor de overgroote belangstel ling. Tn haar speech herdacht spreek ster den overleden voorvechter der Drankbestrijding Mgr. Dr. Ariëns en liet het gebeurde in het afgeloopen jaar de revue passeeren. Mej. Bertha de Vries bracht een keurig verslag uit over het vierde Nationaal Congres van Sobriëtas te Nijmegen, op 3031 Juli en 1 Aug. j.l. te Nijmegen gehouden. De Zeer Eerw. Zeergel. heer Dr. de Brouwer behandelde liet onderwerp ,.Het Brabantsche wezen en de matig heid". In schilderachtige kunstige taal, den grooten spreker eigen, behandelde hij in een geschiedkundig overzicht de historie van Brabant, vanaf den tijd der Romeinen, Brabantsch overgang tot het Christendom, zijn moeilijken tijd in de Hervorming, zijn bevrijding en emancipatie, om ten slotte weer te komen tot het nieuwe gevaar, dat het Katholiek Brabant bedreigt in zijn ge loof. Krachtig spoorde spreker allen aan bij te dragen tot behoud van Bra bant voor de Kerk, mede door het werk van het offer van de matigheid. Kapelaan Hoekx dankte Dr. de Brouwer, den grooten Brabantschen historicus, voor zijn geestdriftige rede. Het dameskoor ,,T)e Nachtegaal" zong onder leiding van den heer Bisse link op verdienstelijke wijze „Ave Maria" van Engelhart, „Alpenlied" van Abt, en „Vaarwel" van Abt. Vooral het eerste nummer voldeed uitstekend. De Tooneelvereeniging „Ons Ver maak" amuseerde de vergadering kos telijk met het blijspel: „Jochem Stum pel als Koning Herodes". Zooals steeds gaf de tooneelclub veel goeds te hoo ren en te zien. Om 7 uur 's avonds werd de verga dering van het Kruisverbond gehou den, onder leiding van haren Voorzit ter, de heer Joh. Beerens. De heer v. d. Boom, secretaris, gaf de noodige verslagen en overzichten. Dr. de Brouwer hield weer met even veel vuur zijn geestige beschouwing. De Tooneelvereeniging gaf het ge schiedkundig drama: „Wittekind, de afgodendienaar", vooraf door Kape laan Hoekx toegelicht. Ook thans slaagde de uitvoering schitterend. Een onzer Prov. bladen vraagt: zou er met dit materiaal niet. veel beter werk verricht kunnen worden wanneer de Tooneelver. voor goed van haar re petities weerde, die oude draken, waar tegen de R.K. Tooneelbond zoo krach tig stelling neemt, om een frissche geest in het tooneel in te voeren, die breke voor goed met den ouden sleur. Wij zijn het met schrijver roerend eens, ook voor onze andere Tooneel- clubs, die zich zoo gaarne vergapen aan historische prullen, waar er zoo veel beter nieuw werk te genieten' valt. Allerheiligen. Met den feestdag van Allerheiligen zal ons postkantoor en het hulppost kantoor te Loonopzand voor den post dienst gesloten zijn na 12 uur 30 min. De 2e en 3e briefpostbestelling en de 2e pakketpost vervallen dien dag. Het afhalen van brieven voor bus rechthouders is als gewoon. Voor niet- busreehthouders bestaat gelegenheid hun post in ontvangst te nemen tus- schen 18 en 19 u. 30. Missie naaikring. Zondag 11 November zal in het patronaat de tentoonstelling gehouden worden van de Missie-naaikring St. Theresia van Lisieux. Evenals voor gaande jaren zullen de bezoekers ver steld staan wat de ijverige damesschare in een jaar van vruchtbaren, opofferende arbeid heeft weten te vervaardigen. Naar men ons mededeelt overtreft de collectie die van de menige jaren. De Eerw. Paters van het Missiehuis St. Antonius alhier en de witte Paters uit Boxtel komen bovendien met een stand uit Verschillende attracties zul len bovendien gelegenheid geven on gemerkt het goede werk met een offertje te steunen. Bioscoop. Zondag a.s. draait in de bioscoop Jan van Dun het bekende filmwerk „Hannele's Hemelvaart" een werk van roerend stichtende schoonheid. Leed nu eenige weken de voorstelling aan onvoldoende lichtscherpte thans is de machine en de bediening in de volste profectie. die geen verbetering behoeft. Tooneel. Zondag a. s. treedt in „Apollo" de rederijkerskamer „Geestbeschaving" uit Oosterhout op. Na het kunstwerk dat „Vondel" in Euphonia gegeven heeft, kan nu genoten worden van 't van den heer Joh. Spoorenberg. Op gevoerd zal worden het historisch Blijspel in drie bedrijven „De Molen van Sanssouci" van Otto Harting Van het gezelschap zelf behoeven we niet te schrijven. Wie „Geestbeschaving" in 't vorig seizoen heeft zien werken, weet wat de club presteert, wie niet bij hun eerste optreden alhier tegen woordig was, heeft toen kunnen ver nemen, dat hij 't beste gemist had wat op gebied van tooneel in onze plaats ooit geboden is. Het werk van Oito Harting zelf vond in de pers een onbevooroordeeld hartelijk onthaal In Koningsberg alleen draaide de „Mo len" 52 maal In Dresden, Leipzig, Chemnitz kwam 't werk 30 maal voor 't voetlicht. In vele andere plaatsen werd 15—20 maal door hetzelfde gezelschap dit kunstwerk opgevoerd. Een enkele persstem. het nieuwste werk van Har ting verwierf stormachtigen bijval... een stuk rol historischen humor de schrijver heeft hiermede een zeer gelukkige greep gedaan. Hoe talentvol heeft hij de historische anecdote van Frederlk de Groote en zijn Molenaar voor zijn werk weten te bezigen, hoe is hij geslaagd in de schepping van zijn figuren, vooral in den persoon van den onder Frits. Niet als over winnaar uit zeer vele veldtochten heeft de auieur hem geschilderd, doch als een eenvoudig gevoelsmensch. niettemin den vorst in de verhevenstt beteekenis van het woord, den vader en eerste bedienaar tegelijk van zijn volk, die een open oog en oor en een warm hart bezit voor de nooden' van al zijn onderdanen, die te straffen weet, waar gestraft moet worden, doch die ook kan troosten en een glimlach te voorschijn tooveren, waar het voor gaat liefde te geven en dankbaarheid te toonen, die bijrol steeg tot een ware ovatie. Harting geeft een koning vol uit drukking, zoo getrouw mogelijk, vol gens de historische figuur, soms vol humor, waar de rol dit eischt. Een „Schlager" van de bovenste plank, een bijspel, af en toe met een zweempje naar de klucht. Gisterochtend is op den straat weg Cappellen—Putten een vrouw met haar zes-jarig kindje door een autobus overreden. De vrouw was op slag dood het kind is kort daarop overleden. De 75 jarige boerenarbeider J. H. L. te Diepenheim kreeg, toen hij op den deel kwam te vallen, een hevigen trap van een paard tegen het hoofd. Hij is eenige uren later over leden. KUNST EN LETTEREN. Opera Troubadour. Men deelt ons mede, dat als datum voor de opvoering van Troubadour door de Iialiaansche opera in het Concertgebouw te 's Bosch definitief 20 November is vastgesteld. LAATSTE BERICHTEN. De Graf Zeppelincp de thuisreis. Woensdagochtend of -middag kan als alles goed gaat, de Zeppelin te Friederichshafen terug zijn. Daarbij dient natuurlijk te worden in het oog gehouden, dat Eckener misschien niet dadelijk naar het einddoel de bal- lonloods aan het meer van Constanz stevent, doch eerst wat laat spele varen boven steden als Londen en Berlijn. En alles moet goed gaan Daar bestaat trouwens alle kans op, gezien het mooie succes op de uitreis. Voor zoover er thans al berichten over de Graf Zeppelin binnen zijn gaat alles wel en ontwikkelt het luchtschip, ge holpen door een frisch windje in de goede richting een formidabele snel heid, al is er op het moment alweer sprake van een gebied met slecht weer. De moord te Essen. Wolf meldt uit Essen Om 7.45 uur hedenavond is in het proces Hussmann het vonnis geveld. De beklaagde werd vrijgesproken. Na de mededeeling van het vonnis gaf de president van de rechtbank een uiteenzetting, waarin hij het standpunt der rechtbank duidelijk maakte. De rechtbank is noch van de schuld, noch van de onschuld van beklaagde over tuigd en heeft dus tot vrijspraak we gens gebrek aan bewijs bestoten. GEMENGD NIEUWS. Een 23 jarig student heeft be kend, dat hij met een medestudent „alleen van wege de sensatie" twee kantoorbedienden heeft doodgescho ten, die weigerden hun handen bij een overval op een desbetreffend bevel in de hoogte te steken. Totaal hebben de- beide studenten zeven overvallen op hun rekening. Naar uit La Louvière aan de „Nation Beige" wordt gemeld, bevond zich in den nacht van Zaterdag op Zondag omstreeks 1 uur in een her berg te Haine St. Pierre een aantal gasten, o.w. de 50 jarige Italiaan Sa- nelli Lorenzo, schoenmaker van beroep en de 26 jarige NederlanderMillenaere. Op een gegeven oogenbllk ontspon zich tusschen beide laatstgenoemden een twist over het bezoolen van een paar schoenen. De Italiaan wond zich daarbij zoodanig op, dat hij de her berg uitsnelde, naar huis rende en even later met een groot schoenma kersmes gewapend terugkwam Toen nu de Nederlander het café verliet, viel de Italiaan hem aan en bracht hem een diepe snede in den hals toe. Daarbij werd de slagader van Mille- naere doorgesneden, ten gevolge waarvan het slachtoffer binnen eenige minuten overleed. De moordenaar Een bericht uit Pontoise meldt, dat het ongeluk gebeurd is bij Gonesse, waar de auio over den kop is gesla gen en tegen een boom geslingerd uat de bestuurder, Louis Rouhart, 69 jaar oud, restaurateur te Utrecht, eenige schrammen heeft gekregenzijn vrouw geboren Sophia van de Rest, 40 jaar, op slag gedood is en zijn schoon dochter, 25 jaar oud, ernstig gewond naar een ziekenhuis werd vervoerd, waar zij is overleden. In het dorp Lislebouzon in het Fransche departementLotre et Garonne heeft men aan een zeer eigenaardig uiner aangezeten. Daar was de schoen maker Paul Desparges gestorven en Degraven'n man, die zeer positieve denkbeelden had gehad over de kunst van te leven en voor wien een goed humeur steeds boven alles was gegaan in zichzelf, en in anderen. Toen nu zijn testament geopend werd, zag men dat Desparges had bepaald, dat aan alle aanwezigen bij zijn teraardebestelling een goed diner moest worden voorgezet. Er moesten voortreffelijke wijnen worden ge serveerd, en aan het eind moest er koffie zijn met Armagnac-likeur. De schoenmaker gaf echter ook 'n reden op, waarom men zijn einde zoo blijde moest vieren. Hij zelf had, zei hij altijd getracht een vroolijk gezicht in het leven te vertoonen, en deze blijmoedigheid moest ook na zijn dood te zijnen aanzien blijven voortduren. De voorwaarde van Desparges testament werd nauwgezet nageleefd. Het geheele dorp nam aan de begrafenis deel, en des avonds was er een goed diner, dat in de beste stemming verliep. Te Steensel bij Eindhoven is de chauffeur Wouters van de Stoomwas- scherij te Steensel gistermiddag met een luxe auto tegen een boom opge reden. De schok was zoo hevig, dat een der voorwielen van de as liep, terwijl W. zelf 2 ernstige beenfracturen bekwam In bedenkelijken toestand is hij per ziekenauto naar 't ziekenhuis te Eindhoven overgebracht. Bij aan komst aldaar was hij nog niet tot bewustzijn gekomen. AGENDA'S. WAALWIJK, Woensdag 8 uur repetitie solisten Tavenu. Donderdag 6 en 8'/2 uur, Witte Bioscoop, „Marquita, de spionne". Donderdag 6 en 8'/3 uur, Flora Bios coop, „Kom je ook bij de Marine". Donderdag 8 uur. „Warta Sari" film in de Ned. Herv. Kerk. Vrijdag 7 uur repetitie Ballet Tavenu. Vrijdag 8 uur koorrepetitie Tavenu. Zaterdag 3*/a uur. Verplichte oefe ning voor de leden der korfbalclub W.E.K. Zaterdag 8 uur. „Warta Sari*—film in de Ned. Herv. Kerk. SPORT. VOETBAL. WAALWIJK. Vedehova-R. W. B. A.s. Donderdag, des nam. 2'/2 uur, speelt een elftal van de vereeniging „Vedehova" tegen R. W. B.. op het terrein van laatstgenoemde. HEUSDEN. De wedstrijd van Zondag kon niet doorgaan vanwege het slechte weer. Korfbalclub W.E.K. Verleden Zondag vergaderde onze korfbalclub WEK in de zaal van den Heer Speekenbrink. Na opening door de w. d. Voorzitter, voorlezing van de notulen en ingekomen stukken. Het bestuur werd, na de geforceerde ont slagname van den Voorzitter in de vorige vergadering, weer gecomple teerd. Waar .in het winterseizoen, de kosten van oefeningenen wedstrijden te groot zijn in verhouding van het nut daarvan, werd besloten gedurende dezen winter geen oefeningen of wed strijden meer te houden, maar de daarmee uitgespaarde gelden te ge bruiken om in het voorjaar een be roepstrainer te betalen. Het nieuwe- team, waarmede W E.K. de volgende competitie hoopt in te gaan, zal dan zeker Waalwljks eer hoog weten te houden. Nog werden eenige huishou delijke zaken besproken, waarna de de vergadering sloot. Het was een gezellig en geannimeerde vergadering. MARKTBERICHTEN. VEE EN PAARDEN. ROTTERDAM, 30 Oct. Ter Vee markt waren lieden aangevoerd 221 paarden, 20 veulens, 1848 magere run deren, 796 vette runderen, 209 vette kalveren, 677 nuchtere kalveren, 660 graskalveren 244 schapen of lammeren 343 biggen, 17 bokken of geiten, 4 overloopers. Prijzen per pond: koeien 2732 c., 4144 e., 4850 c.ossen 37 c., 40 42 c., 45—47| c.; stieren 34 c., 38 c., 4244 c.kalveren 5560 c., 6570 c., 77j—82^ cent. Prijzen per stuk van mager vee: melkkoeien 215430, kalfkoeien ƒ210 425, stieren ƒ130470, pinken ƒ100 160, graskalveren 40100, vaar zen ƒ160—220, paarden ƒ200—300, slachtpaarden ƒ100160, bitten ƒ100 170, veulens 70100, biggen 10 18, biggen per week 1.752.fok nuchtere kalveren ƒ2027.50, slacht nuchtere kalveren 815. De aanvoer van koeien en ossen op de vette markt was goed, met tame lijk en handel en de prijzen bleven vrij wel gelijk aan die van gisteren. Een prima spoelingkoe ging nog van 24 cent; boven noteering. Stieren met kleinen aanvoer, tenge volge daarvan was de handel iets beter en konden de prijzen van de vorige week dan ook ruimschoots worden be- dongen. Vette kalveren met tamelijk ruimen aanvoer, luiachtigen handel en niet prijshoudend. Vooral in de mindere soorten. Een extra best kalf werd nog tot 74 ct. boven noteering verhandeld. Op de magere markt was de aan voer van melk- en kalfkoeien wederom zeer ruim. Daar was tamelijke vraag ook voor bet buitenland, zoodat de oude prijzen gemakkelijk bedongen konden worden. ADVERTENTIëN. een bekwaam op groote schoenfabriek te Kaats heuvel. Brieven onder no. der advert, a. h. Bur. v. d. Blad, 41441 Fa. O. A. DONKERS Stoomschoenfabriek. WAALWIJK, vraagt voor spoedige In diensttreding van pl.m. 16 |aar. Wegens gebrek aan opvolger ter overname aangeboden een goed beklante Zaak, welke een zeer goed bestaan verzekert. Brieven onder No. 56573 S., aan het bur van dit blad. Een Eiken Schrijfbureau, Eiken Schrijitaiel en een Mahonie Secretaire, Alles zoo goed als nieuw. Brieven onder No. der advert. Bureau v. d. Blad. 41431 Voor een of twee heeren aangeboden op goeden stand met vrije Zit- Slaapkamer. Brieven onder No. der advert, a. h. Bureau v. d. Blad. 41444 Rechtskundig Adviseur TE 's BOSCH, Havenstraat 5 (nabij het Station.) ADVIES in alle belasting aangelegenheden. INVULLEN beschrijvingsbil- jetten. Opmaken van BEZWAAR SCHRIFTEN wegens te Sanapir»1 L« Vooral op den naam Sanapirin daar deie tabletten Wittig b<Khermd tljn tegen namaak en vervaliching Prljt 25. AO en '75 ct. Snijmeester Belasjjnlën.

Echo van het Zuiden | 1928 | | pagina 6