I Dames- en Heerenkapper Deuren- en Dindertleedim Dl) aziin Je Adelaar". Hoed of Pet Bernard Vaes P. KOESEII lp If PUROL er op „Het Anker" Dat is JE ADRES. rs. Motor' 80 luto-bandselioeien, tuto dekens. Het adres voor 1e klas Vakkundige bediening. VOOR HANDEL EN INDUSTRIE. Ie 's*Hertogenbosch Ridderstraat 7, APARTE SALONS. Het aangewezen voor Uw adres is Hooge Steenweg 14 - DENBOSCH. - (Naast ijzerhandel Van Miert.) Voordeelfger als elders. Zondags tot 12 uur geopend. werd in de school-zendingsbusjes on geveer 40.bijeengebracht. Mej. C. Kommers herdenkt Zater dag den dag dat zij 127ï jaar onafge broken in trouwen dienst is bij Mevr. v. Suijiekom-Dolk. Hel zal haar van de zijde van de familie v. S. wel niet aan blijken van waardeering ontbreken. GEERTRUIDENBERG. Zilveren Ju bileum. Op Zondag 4 November a.s. zal de heer P. Werelds den dag her denken, waarop hij voor 25 jaar in dienst dezer gemeente trad. Aanvankelijk werd de jubilaris aan gesteld als Gasbereider in de toenma- ige Gemeentelij ke-acetyleen-gasfa briek en tevens als nachtwaker. Langzamerhand werd hel aantal zij ner functies echter aanmerkelijk uit gebreid en thans fungeert Piet als: Gem. Secretarie. Als volontair te Gem. Secretarie al- Als Uw Handen ruw Zijn of gesprongen hier ,s toegelaten de heer H. Kamp. en Uw Lippen schraal en pijnluk; maar i A - vooral ook bij* brand- en snijwonden, I lieden als zoodanig werkzaam in ontvellingen en allerlei huidverwondingen j de Gem. Waspik. Het verzacht en geneest ingang van 1 Januari, den bedrijfsvorm te geven. Hierdoor vervalt de boek houding van het bureau financiën en wordt die van de gemeentewerken uitgebreider zal een voortdurend accountantsloezicht worden gevoerd. Personeelsuitbreiding zal vermoedelijk niet noodig zijn. OISTERWIJK. Het plaatselijk Dr. Scnaepmancomité alhier heeft zijne actie voor het R K. Partijbureau beëindigd en als resultaat zijner actie f2175 30 aan 't nationaal Dr. Schaep- nachtwaker, reserve-agent van politie, KI OWW{,cP* klokkenist van den Gemeentetoren,mancomtlé afgedragen. Naar den maat- Voor naar Vnghterstr. 65, DEN BOSCH. De Firma v/h A. M e i| r 1 n g te Tilburg, Willem Il-straat 59. - Telephoon 291, was en is nog steeds de zaak, bekend voor hare uitgebreide keuze Huishoudelijke en Luxe artikelen, Pendules, Lampen en Kronen, enz. enz. Zij blijft zich steeds gaarne aanbevelen FIRMA v/h A. MEIJRING. Zadelmakerij Hinthamerstraat 61, 's-Bosch. (Beerschot), Vcrsijp (Brugge), Bierna (Luik). Lavigne, die geblesseerd is, kou niet in aanmerking komen. JULIANA. Zondag a.s. is liet le elflal vrij van I 31 October overgegaan in handen van competitiewedstrijd. I de heeren Gebr. van Es uit Waspik. Juliana 2 speelt voor de compe- I Woensdagavond had de opening der titie een wedstrijd tegen H.E.C. 2 op zaak plaats, waarvoor vee! belangstel- het Julianaterrein. De eerste ontmoe-1 ling was. van stadsomproeper, afslager op de Ge meentelijke Vischmarkt, gemeente-stra tenmaker, stroomopnemer en wissel- looper van het Gemeentelijk Electrici- teitsbedrijf, lantaarnaansteker, enz. Bo vendien is Werelds nog peilopnemer bij den Rijks-Waterstaat, waarvoor hij eiken morgen een bezoek brengt aan het peilhuis aan den mond van de Don- ge, wat vooral des winters, langs de bijna onbegaanbare paden een ware prestatie is. Al deze betrekkingen vervult Piet, zonder daarover veel praat te maken met den meesten ijver en nauwgezet heid en hiermede verricht hij een be langrijk maatschappelijken arbeid, die algemeene waardeering verdient. Naar wij vernemen zal de jubilaris Zondagmiddag om 12 uur van zijn wo ning worden afgehaald en door het Gemeentebestuur op het stadhuis wor den gehuldigd. Wij twijfelen niet, of ook van andere zijden zal het dezen trouwen beambte aan belangstelling niet ontbreken. Zondag a.s. des voormiddags om 10 uur hoopt voor de Evangelisatie der Ned. Herv. Gemeente alhier in Gebouw Immanuël op te treden Ds. Hoogenraad uit Breda. Door den heer Joosen alhier werd op de Markt een nieuwe zaak geopend in sigaren, sigaretten, tabak en aan verwante artikelen. De winkel, die ge heel in modernen stijl is opgebouwd, ziet er werkelijk zeer goed uit. Ook het inwendige van de zaak wijst er op, dat de eigenaar geen moeite of kosten ontzien heeft om hel publiek datgene te bieden, wat de tegenwoordige tijd vereischt. Onze gemeente is hierdoor weer een pand rijker geworden, dat haar alle eer aan doet. Gedurende de maand October werd op het kantoor der Rijkspost spaarbank alhier ingelegd 9998.57 en terugbetaald 7930.55. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 7154. De alhier gevestigde slagerij van den heer Verhagen is met ingang van ting eindigde in gelijk spel. 11, en belooft dit nog wel een spannende wedstrijd te worden lusschen beide reserve-elftallen. Deze wedstrijd zal om 12 uur aan vangen. MADE, 31 Oct. Gisterennacht waren de heeren J. van Alphen en P. van Te- tering aan 't visschen in de Vaart on der deze gemeente. Plotseling viel van A. achterover uit het bootje en ver dween in de diepte, v. T. wist hem nog juist op tijd van den dood te redden. CAPELLE. Gedurende de maand Oc- j)e bankwerker G. Fransen raakte tober werd in de Rijkspostspaarbank I sijjpen van gereedschap met zijn op het hulpposlkantoor alhier^ inge- I vingers erlusschen, waardoor hij de legd 6408,83 en terugbetaald 7591.75. h0ppen van zjjn twee vingers verloor. Het aantal inlagen bedroeg 83, dat der Geneeskundige hulp moest worden in- terugbetalingen 41. geroepen. Voor de Ned. Herv. gemeente al. hier hoopt a.s. Zondag des voorm. half tien uur en des nam. 6 uur op te tre den Ds. A. v. Willigen. Bij beschikking van Ged. Staten dezer provincie is aan W. v. Beek, dienstplichtige der lichting 1929 dezer gemeente vrijstelling verleend wegens broederdienst. Gedurende de maand October '28 werden voor den Vleeschkeurings dienst ter secretarie dezer gemeente aangegeven 37 runderen, 86 varkens en 7 geiten. A.s. Zondag des nam. 2 uur zal voor de Ned. Herv. gem. a. d. Loon- schendijk optreden Ds. Mühlnickel uit Waalwijk. WASPIK. Evenals 't vorig jaar zal ook in den loop van den winter in het ho tel van den heer Chr. Montens alhier een biljarttournooi worden gehouden, waaraan zullen deelnemen de vereeni- gingen: Krijt op Tijd, Waspik, Ons Ge. noegen, Waalwijk, W.B.C., Waalwijk en Amusement, Waalwijk. In de afgeloopen maand werden ter gemeente-secretarie voor den Vleeschkeuringsdienst aangegeven 34 varkens en 9 runderen. RAAMSDONKSVEER. Ds. Ewoldt treedt Zondagavond om half zeven op in de Veersche Kerk; des morgens om half tien Ieesdienst in de Dorpsche Kerk. Gedurende het laatste halfjaar LOONOPZAND, 31 Oct. Door den Boerenbond alhier wordt een huishoud- cursus gesticht in een lokaal van de oude openbare school. 27 deelneemsters hebben zich aangegeven. - Door de Eerw. Fraters alhier zal er in de volgende maand avondschool worden gehouden. Jongens van 13 tot 16 jaar kunnen zich aangeven. s'-HERTOGEN BOSCH. De gemeen teraad heeft Woensdagavond den termijn voor ontruiming van 124 onbewoonbaar verklaarde woningen met een half jaar verlengd. De voorgestelde verbouwing van de Van Hoften en Kastanjepoort, be- oogende een betere verhuring van de daar gelegen woningen mogelijk te maken, werden goedgekeurd. Ter benoeming van een eersten geneesheer van het geneeskundig gesticht voor krankzinnigen Reinier van Arckel hadden regenten aanbevolen 1. J. H. M. Koenen, geneesheer aan het geneeskundig gesticht Coudewater te Rosmalen, en 2. dr. C. J. Borms, geneesheer aan Reinier van Arkel. Dr. Borms werd benoemd met 11 stemmen tegen 10 op den heer Koenen. De heeren mr. W. Ummels, C. Tilman en J. Nivard werden als regenten der godshuizen gekozen. Aangenomen werd het voorstel van B. en W. om aan den dienst van gemeentewerken, zoo mogelijk met 1 staf van één gulden per katholieken kiezer, is in deze gemeente, waar 16% stemmen op de R K. Staatspartij werden uitgebracht meer dan f 1,28 per kiezer bijeengebracht. Dinsdagavond omstreeks 9 uur is 'n brand uitgebroken in Hotel Poirters hoek Stationsstraat. Slechts'n gedeelte der boven verdieping brandde geheel uit, doordat de brandweer reeds direct ter plaatse was. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 1 Nov. 1928. Nabij de Wijksche Poort had een aanrijding plaais tusschen een luxe auto en een vrachtwagen. Doordat de auto matig reed en er met kracht geremd werd, was de materieelescha de niet groot. Als oorzaak van het ongeval wordt onoplettendheid van den voerman opgegeven. Het aantal leden van het Israëiie- tische kerkgenootschap is in de laatste jaren zoo teruggeloopen, dat besloten is tot verkoop van de Synagoge welke verkoop eerstdaags plaats heeft. Een zestal leden van onze Dam club zal zich a s. Zaterdagavond op verzoek naar Waalwijk begeven, ten einde zich daar te meten met de leden hunner zustervereniging In hotel Vcrwiei. Woensdagavond trad in Concor dia voor een talrijk opgekomen pu bliek op de hier bekende declamator Willem van Cappellen. Voor de pauze gaf hij „Brand" van Ibsen, en na de pauze „St. Nicolaasavond*. het laatste met een humoristisch karakter. Belde voordrachten wisten de hoor- ders te boeien, zoodat men den ge- achten woordkunstenaar gaarne nog maals als spreker zal zien optreden. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. De Molen van Sanssouci". We willen andermaal wijzen op den tooneelavond die „Geestbeschaving" Zondag a s. in Apollo zal geven. Van d*n tournee die de schrijver „Otto HaHing" zelf met dit werk in Duitsch- land maakte gewaagden de bladen met veel waardeering en lof over de wijze, waarop de auteur het zeer eenvoudige gegeven tot een boeiend en pakkend blijspel heeft weten om te werken. Ook Sporrenberg is naar wij verne men met de vertolking van het werk schitterend geslaagd. Trouwens zijn naam alleen is om daarvoor een waar borg. De rollen zijn als volgt verdeeld: Frederlk de Groote, Joh. de jong. De Hofmaarschalk, J Brokx. De molenaar Arnold, C. Menens. Lene, de dichter, Mevr. Ph. Simons-v. Elshout. Llze, zijn schoonzuster, Mevr. H.v. d Pas Janssen. Kablein garde grenadier, H. Simons, Heinrich Schiader, A. v. Baal. Een korporaal, C v. d Avort. Een page, Mej. J. Brandei. Een landlcoper, A. v. Raaij. SI. Cecilia. Door 't bestuur van het R.K. Par. Zangkoor „St. Cecilia", alhier is be sloten dat dit jaar het Ceciliafeest zal gevierd worden in 't patronaat. DRAISMA -wi- VALKENBURG'S LE VERTRA A ri-: LEEUWARDEN© BURGERLIJKE STAND. WAALWIJK. Geboren Lambertus G. M. z. v. P. J. Dupont en A. M. v. d. Heijden. Wilhelmus J. H. z. v. P. H. Broos en W. H. Engelen. Jan F. z. v. H. J. J. G. Charpentier en -I. J. H. van Kesscl. Adrianus H. H. z. v. M. J. Maas en W. de Hart. Overleden: Antonius Fievie 76 j. echtg. van H. A. Kersten, wed. M. A. Vissers. Lam bertus H. Pijnenburg 78 j. Huw.-Aangiften: Marinus H. A. Mulders 27 j. en Ca- tharina M. v. d. Nieuwenhuijzen 22 j. Ingekomen personen: A. v. Rijswijk van Tilburg. J. Th. Fr. Limpens van Oss. J. van Ham van Helmond. R. L. A. Geerards van 's-Bosch. H. A. T. Gerrits van Maas tricht. P. N. Roggeveen van Druten. E. M. v. Sambeek van Drunen. Vertrokken personen: A. M. v. d. Sande naar Tilburg. E. C. v. d. Sande naar Tilburg. M. A. van Hest naar Loon op Zand. W. Kremer naar Tilburg. G. W. Soij- er naar Nutli. C. G. P. Thonen naar Boxtel. J. A. van Pelt en gezin naar Eindhoven. H. J. A. van Meltvoort naar Nijmegen. K. L. Kalis naar den Haag. J. C. de Ridder en gezin naar Tiel. A. van Woensel naar. Vught. WASPIK. Over de maand October. Geboren Hendrika d.v. Francis Heesters en Johanna A. van Dongen. Adrianus Kaatsheuvel, 3 Nov. 1928 Vergadering Gemeenteraad. Vergadering van den Gemeenteraad op Zaterdag 3 November a.s. des na middags ten 3 ure in het gemeente huis alhier ter behandeling van 1. Voorloopige vaststelling der ge meenterekening over het jaar 1927. 2. Aanbieding der gemeentebegroo ting voor het dienstjaar 1929. 3. Voorstelling wijziging slachthuis- verordening (gebruik van het slacht huis) in verband met een daaromtrent van Gedeputeerde Staten ontvangen schrijven. 4 Voorstel vaststelling verordening als bedoeld in art. 4 der Bioscoopwet (nakeuring van fiuns). 5. Verzoek van de R.K. Werklieden- vereeniglng teKaalsheuvel om subsidie voor een cursus in het patronenmaken en in het schoenmaken. 6 Verzoek van het bestuur van het Wit—Gele Kruis te Loonopzand om een subsidie van f 100. 7 Verzoen van het bestuur der«1- z v- Jan de Rooij en Johanna C. de Vereeniging ter Bevordering derWit. Anna d.v. Godfried Hu ijs en Moersche Belangen in zake het geven I Adriana Timmermans. van avondonderwijs 8 Verzoek van Mej. L. Hille om ontslag als lid van de Commissie tot wering van schoolverzuim te Kaats heuvel. 9. Benoeming van een lid in die Commissie, ter voorziening in deze vacature, waarvoor worden aanbevolen de dames Krabbenden en Monchen. 10. Verzoek van de lederfabrikanten te Loonopzand in zake vermindering der Rioolbelasting. 11. Besloten vergadering. Bioscoop. Zondag zal de Bioscoop Jan v. Dun wederom doorgaan met haar voor eenige weken onderbroken winter- programma. Het bekende boeiende film werk Hannele's Hemelvaart, naar 't bekende droomspel van Qerhart Haupt- raan zal afgedraaid worden. Waar dit boeiende werk zal geexpliceerd wor den door den alom bekenden explicateur van Engelen uil Waalwijk, mogen we gerust veronderstellen dat de drukte grootzai zijn. Leonardus L z.v. Antonius Rekkers en Francijna P. van de Mosselaar. Gehuwd: Johannes van Helvert 28 jaar en Pie- ternella J. M. Akkerman 24 jaar. Amedeus C. Driessen 25 jaar en Maria L. Janssens 27 jaar. Marinus Pols 39 jaar en Paulina Schouten wed. van J. Rozenbrand 31 jaar. Overleden Johannes Gennesen wedn. van Adri ana Willemse 81 jaar. Maria van Dongen echtg. van Cornelis Tempe- i laars 81 jaar. HERPT. Over het 3e Kwartaal 1928. Geboren Wilhelmina d.v. Joh. v. Dongen- Schaap. Johanna M. L. d.v. Adr. J. Buys-Vermeulen. Anna J. H. d.v. J. de Wilt-Verhoeven. Gehuwd: Johannes Pechtold en Elisabeth van j Heeswijk. Johannes Lamb, de Wit en Maria Theod. van Sprang. GEMENGD NIEUWS. De chauffeur Wouters van de stoomwasscherij te Sieensel, die Maan dagmiddag met een luxe auto tegen een boom reed, is gisteren zonder tot bewustzijn te zijn gekomen, in het ziekenhuis te Eindhoven overleden. Naar uit Moskou wordt gemeld, zijn te Sretenck 45 mijnwerkers door een instorting in een mijn bedolven. Onmiddellijk zijn reddingspogingen in het werk gesteld. Tot nu toe werden vier dooden geborgen. - Op het landgoed Lieben bij Drossen is een 69 jarige invalide bij het betreden van een voederplaats, waar h^ voedsel voor de hei ten kwam brengen, door een hert aangevallen en gedood. in de tuchtschool te Rheindahlen bij Mtinchen—Gladbach is de vijftien jarige zoon van den leermeester Hol lander vermoord. Hij was door ver scheidene bijlslagen gedood. De dader, een zeventienjarige tuchtschooljongen, is ontkomen. Hij heeft uit de woning van den leeraar een bedrag van 500 M. en een smoking gestolen, die hij waarschijnlijk voor de vlucht heeft aangetrokken. De correspondent van de „Daily Mail" te Riga meldt, dat in Rusland een ernstige crisis dreigt. Volgens den correspondent van genoemd blad breidt de hongersnood zich uit en zouden in de Oekraïne 4,000 000 menschen met den hongersnood be dreigd worden. Te Moskou Leningrad en in de steden van de Oekraïne zou politie Ie paard de menigte moeten uiteendrijven. Het leger is geconsig neerd. Op den onbewaakten overweg bij Rande onder de gemeente Diepen veen is vanmorgen de auto van den aannemer van der Hoeven uit Voorst gegrepen door den sneltrein, die om 10 uur 43 uit Zwolle naar Deventer was vertrokkeii. De auto werd een 300 M. meegesleurd. Van der Hoeven werd ernstig gewond en is kort daar op overleden. De locomotief van den trein, die overigens weinig vertraging had, werd licht beschadigd. Op den Stationsweg te Velsen is vanochtend de 15 jarige 't Hart uit Beverwijk, leerling van de Rijks H.B S. te Velsen, onder een vrachtauto van den vleeschhouwer P. geraakt. Ernstig aan het hoofd gewond werd hij naar het St. Antonius ziekenhuis te Ijmui- den overgebracht, waar hij kort daarop is overleden. Gisteravond ongeveer half elf is te Amsterdam een uit Haarlem komend motorrijder, die een dame op zijn duo had, doordat hij in aanraking kwam met den berm van den weg, met zijn motorfiets over den kop geslagen De bestuurder en de dame werden be wusteloos opgenomen en per auto n?ar het ziekenhuis vervoerd. Een N.T.A -telegram uit Hanover (Maryland) meldt d.d. gisteren De exprestrein Baltimore—Ohio heeft op een overweg een auto aan gereden, waarbij zeven personen ge dood werden Drie inzittenden werden ver uit den wagen geslingerd, twee bleven in de puinen steken, terwijl een moeder en haar kind met het benzineseservoir van den auto aan de locomotief bleven hangen en verbrandden, toen het reser voir explodeerde. Een telegram uit Boekarest meldt, dat de Simplonexpres vannacht om uur bij het dorpje Recea. 8 K M. voor Slztina, in botsing is gekomen met een Roemeenschen sneltrein, die te laat was. Van den expres werd de slaapwagen, van den sneltrein het postrijtuig en 4 passagierswagens ver nield. Volgens de eerste berichten zijn er 50 dooden en zwaargewonden van welke er reeds 20 naar het zie kenhuis te Slabina zijn vervoerd. Een vreeselljk ongeval heeft plaats gehad in de kalkbranderij te Ubachtsberg (L), meldt „Het Volk". Op deze plaats vinden sedert langen tijd de zwervers uit den omtrek een onderdak, hetgeen door hen te meer wordt gewaardeerd, omdat de bran dende ovens een mooie kookgelegen heid bieden. Een hunner, de 45 jarige N. Godding, is echter, toen hij bezig was water voor de koffie te koken, zelf in de brandende kalk gevallen. Met vereende krachten slaagde men erin, hem uit het vuur te trekken, doch reeds was hij geheel met brandwonden overdekt. Men vervoerde hem naar het hospi taal te Heerlen, waar hij isoverledent Gisteravond is te Stettin de kleermaker Arthur Ploetz met zijn vrouw en twee kinderen, 12 en 5 jaar oud, dood gevonden. Het lijk van den man vertoonde geen uiterlijke kentee- kenen van geweld de vrouw en de beide kinderen vond men met door gesneden polsaderen. Vermoedelijk is hier van moord en zelfmoord sprake. 1 I ll|

Echo van het Zuiden | 1928 | | pagina 6