DE ECHO VAN MET ZUfDEM .Richard Hudnut" „Houbigant ARTIKELEN Marktberichten. De alleenverkoop voor Waalwijk No. 88. Zaterdag 3 Nov. '28. 51e Jrg. van de en PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 2 Nov. 1928. Nachttelefoon. Wij hebben reeds meermalen ge wezen op het feit dat van de nacht en Zondag—telefoon druk gebruik gemaakt wordt, maar dat het getal dergenen, die hiervoor bijdragen ge ring is, alias, dat velen van dit groote gemak profiteeren ten koste van anderen. Men begrijpt toch dat zulks niet gaat, dat is zeer oneerlijk en onbil lijk en men zal mede—oorzaak wor den, dat deze dienst die van groot belang geacht kan worden, eerlang weer zal verdwijnen, als gemeente en Kamer van Koophandel hun bijdragen stopzetten, waar belangstellenden voor een groot deel niets er voor over hebben. Ten overvloede is een bij drage van velen noodig, om den functionaris tenminste een ietwat menschwaardig bestaan te geven, al heeft de gemeenteraad het prijzens waardig besluit genomen, hem een paar gulden meer te geven. De Kamer van Koophandel heeft opnieuw circulaires met inteekenbil- jet rondgezonden. We vertrouwen dat de vele aangeslotenen, die van de nacht— of Zondag—telefoon genieten, ook zullen bijdragen. Een paar dub beltjes per week zal dat toch wel waard zijn. Wij zouden in overweging geven de voornaamste verbruikers niet be talers eens persoonlijk mondeling of schriftelijk te bewerken. Dat moet o.i. resultaat hebben 1 Jubileum. De parochie van O. L. Vrouw, zal 't volgend jaar vlaggen te kort komen 1 Allereerst herdenkt men 't 40 jarig priesterfeest van pastoor Buijs, ver volgens het 50 jarig bestaan van het klooster en ten slotte 't 75 jarig be staan van de Congregatie. Binnenkort zullen zich wel de noo dige Comité's vormen, om de organi seering der feesten ter hand te nemen. 40—jarig priesterfeest Pastoor Buijs. In verband met het feit, dat de Zeereerw. Heer J. Th. Buijs, Pastoor der Parochie H. Maria Onbl. Ontvan gen alhier, in Juni van het volgend jaar het 40 jarig jubileum zijner H. Priesterwijding hoopt te herdenken, heeft zich in genoemde Parochie een comité gevormd met het doel de pa rochianen in de gelegenheid te stellen den Herder der Parochie bij die ge legenheid een huldeblijk aan te bie den in den vorm van een bijdrage in een te stichten fonds voor plaatsing van een nieuw Orgel in de Parochie kerk. Het comité, waarvan het Bestuur samengesteld is uit de heeren P. H. Broos voorziter, Fr. Rox onder-voor zitter, Andr. van Hilst jr., secretaris en W. de Qraaff penningmeester, heeft besloten de Parochianen b.v. weke lijks en maandelijks te bezoeken om giften voor het beoogde doel in ont vangst te nemen. R.K, Vrouwenbond. Op Donderdag 15 Nov. zal in de groote zaal van de R K. Werklieden- vereeniging voor de leden van den R.K. Vrouwenbond een schitterende tooneel—uitvoering gegeven worden van: „Een Zondag in Porto—Rico". Tevens zal op dezen avond de Bestuursverkiezing plaatshebben, we gens periodiek aftreden vanmej.Coe- horst—Horsten (par. St. Antonius), mej. v. d. Meijs (par. O, L. Vrouw), en mej. Rubbens (par. St. Jan). Behalve door het Bestuur, kunnen ook door de leden candidaten gesteld worden. Het voorstel moet door tien leden onderteekend zijn en 8 dagen voor de verkiezing bij de secretaresse (mej. Rubbens) worden ingediend. „CHANG". De Witte Bioscoop geeft Zaterdag en Zondag de beroemde film „Chang". De bedoeling van deze film is een beeld te geven van het leven der wilde die ren in hun natuurstaat en den strijd van de inboorlingen met deze gevaar lijke vijanden. Het is geen gewone natuuropname, doch een zeer sensationeel gegeven, waar spanning in zit van het begin tot het einde. is bij COR. VAN DE WIEL, Dameskapper WAALWIJK. (Naast het Postkantoor.) 41461 treden Prof. Franz. Valentin Damian, concertzanger te Weenen en Prof. Vic tor Graef. Ongetwijfeld zullen velen hier dit bijzonder concert willen bijwonen. Bij genoegzame deelname zal daar toe een'extra bus van Waalwijk naar den Bosch en omgekeerd loopen. Men gelieve voor deelname zich op te geven voor 7 November a.s. bij den heer Kees Vcrwiel. St. Elizabethsvereeniging Parochie Maria Onbev. Ontv. Dezer dagen heeft Mevr. de Wed. Verwiel-Stierhout afscheid genomen als Presidente der St. Elizabethsver. welke functie zij vanaf de oprichtiüg 17 Oct. 1919 bekleedde. DeZeerEerw. heer Directeur der Vereeniging bracht haar op de laatste vergadering, Dins dag j.l., een woord van hulde en dank voor al wat zij gedurende die jaren voor de vereeniging gedaan heeft en 'l geen onder haar bestuur is tot stand gekomen. Het zal 2eer moeilijk zijn voor haar een waardige opvolgster te vinden, zoodat haar vertrek een groot verlies voor deze Vereeniging is. De ZeerEerw. heer Pastoor sprak de hoop uit dat het Mevr. Verwiel-Stierhout in haar nieuwe woonplaats wel moge gaan. Wit-Gele Kruis. De liefdadigheidsuitvoering door D.V.S.V. heeft financieel ook goede resultaten opgeleverd. Wij vernemen dat, na aftrek van alle kosten, aan het Bestuur van 'I Wit- Gele Kruis een bedrag van f 111.30 kon worden afgedragen. De Visschers van Catania. In ons vorig bericht spraken wij abusievelijk van de operette van bo- vengenoemden naam. Het doet ons genoegen er van be vriende zijde op attent gemaakt te zijn, dat het prachtige werk van den grooten componist Maillart,. niet een operette is, maar wel degelijk den naam opera verdient en niet tot de lichtere muziekwetken is te rangschik ken. Het lyrisch karakter valt zeer zeker dadelijk in het oog en het werk wordt muzikaal zeer hoog aangeslagen. Na de „De Huzaren van Villard" is de opera „De Visschers van Catania" de beste compositie van den meester Maillart. Rijkspostspaarbank. Aan het postkantoor Waalwijk en de daaronder ressorteerende hulppost kantoren werd gedurende de maand October '28 ingelegd f 54690,06 en terugbetaald f 72971,93. 25 jarig bestaan. Heden herdacht de Mij. „Groningen" Paarden- en Veeverzekering, Directie Leopold te Utrecht, het feit dat zij voor 25 jaar te Groningen werd op gericht. Door Inspecteurs en Personeel wer den een gedenkplaat en bloemen aan de directie aangeboden. Schennis der eerbaarheid. Gisterenmorgen werd door de politie tegen Q. op de markt proces-verbaal opgemaakt wegens schennis der open bare eerbaarheid. Nieuwe zaak. In een nieuw pand, waaraan de laatste hand wordt gelegd, dat zeer gunstig gelegen is tegenover het St. Antoniusplein, opent dhr. P. Klerkx a.s. Woensdag een slagerij. Het mag gezegd worden, dat de winkel een aanwinst is voor de omgeving. De inrichting is hygiënisch en voldoet aan de eischen van onzen tijd. De winkel is voorzien van een ingebouwde koel cel en heeft met een vrijen hoek 't voordeel, dat 't licht van beide zijden kan binnenvallen. Door een correcte bediening en 't leveren van goede waar zal dhr. Klerkx wel spoedig zijn ingeburgerd. Wij wenschen hem gaarne alle succes. Politiecursus. Door den Inspecteur van politie al hier is een cursus begonnen ter ver- Het is een wonder hoe de operateurs krijging van het politie-diploma. Wij er in hebben kunnen slagen deze le vensgevaarlijke opnamen te maken. Liefhebbers van de natuur kunnen van deze film genieten, waarin de schitterende tropische landschappen met hun weelderigen plantengroei ge regeld bewonderd kunnen worden. Schübert-Concert in 's-Bosch. 13 November a.s. wordt in het Con certgebouw te 's Bosch door Bosch Mannenkoor, een Schubert-Concert ge geven, waarbij als solisten zullen op- vernemen, dat er nog enkele Candida- ten bij den cursus geplaatst kunnen worden. Inlichtingen hieromtrent verstrekt meer genoemden Inspecteur. R.K. Tooneelvereeniging „Ons Onderling Genoegen 't HOOGSTE GOED. Op Zaterdag 10 en Zondag 11 Nov. a.s. zal de R.K. Tooneelvereeniging „O.O.G.", gevestigd in de zaal van caté P. van Darten ainier, haai eerste winteruitvoenng geven. De eerste avond, Zaterdag 10 Nov., is tevens de reeds druk besproken wedstrijd- uitvoering voor de competitie van den Ned. R.K. Tooneelbond, en zullen de juryleden van den Ned. R.K. T. B. de capaciteiten van leider en spelers van „O.O.G." onder de loupe nemen. Geruimen tijd reeds is er gestudeerd en met veel toewijding nebben de spelers zich geprepareerd orn zich als jeugdige dilettanten door scherp toe ziende hoogst kundige menschen te laten toetsen. Als wedstrijdstuk koos „O.O.G." hetdrtebedrijvigetooneelspel ,'tHoogste Goed"van den Arnhenschen regisseur Louis Haver. We meenen dat dit een goede keus is, omdat hei stuk niet al te zwaar is en toch wel weer genoeg vraagi van de spelers om als geheel goed tot zijn recht te komen. t Hoogste Goed" is een tooneelspel dat beoogt te zijn een ernstige waar schuwing tegen de gemengde huwe lijken. In de eerste twee bedrijven leven we in den familiekring van den van gewone afkomst zijnden rijken par venu Jan van den Hoogen. Alles in zijn persoon en omgeving blaakt van uiterlijke praal en kortzichtigheid. Hij heett twee zoons, Edgar en Bernard, terwijl z'n vrouw gestorven is. Als 't stuk aanvangt is Edgar de oudste pas getrouwd met een rijk protestantsch meisje met veel geld en eenigemuzi kale begaafdheid ais pianiste. Bernard de jongste is studeerend en heeft liefde opgeval voor een degelijk Roomsch meisje van gewone burgermenschen Edgar is de lieveling van z'n vader terwijl Bernard door zijn z.g. „dwaze" liefde bij z'n vader eentgszins in ongenade is gevallen. Oogenschijnlijk is Edgar gelukkig, overal wordt h( geprezen, terwijl tevens alles wordt aangewend om Bernard van z'n liefde voor het naaistertje af te brengen Grootvader, welke bij de familie v. d Hoogen inwoont, de stille zwijgzame oude man met zijn rijke ondervinding uit eigen huwelijk, ziet dit alles mei leede oogen aait. Mei Piet van den Hoogen, Jan's broer een fjinken en degelijken Roomschen boer, laten deze twee niets onbeproefd om Jan van z'n foutieve en dwaze handelwijze at te brengen. Jan heeft een huisvriend zich noemende Mr. Sprinkhuizen van Heukelom. Een exentriek mensch, die hem zooveel mogelijk geld aftroggelt en hem sterkt in zijn dwaalbegrippen Het is tenslotte de boer Piet v. d Hoogen welke Sprinkhuizen ontmas kerd als een oplichter en een laag sujet. Men slaagt er zoodoende in jan z'n oogen te openen. Hij maakt enkele fouten goed en Bernard krijgt toestemming voor een verkeering met het meisje dat hij zich koos. Het derde bedrijf, dat 10 jaar later speelt, ver plaatst ons in den familiekring van Bernard op den 8sten verjaardag van zijn oudste dochtertje.'Op heerlijke wijze komt in dit bedrijf tot uiting het waarachtige geluk van «Bernard en tot slot het ongelukkige huwelijks leven van den oudsten zoon Edgar In een vlaag van verdriet maakt Edgar dezen avond al zijn leed aan zijn vader bekend en als hij hem zelfs voor alles aansprakelijk stelt is Jan v. d. Hoogen een geheel ander mensch geworden in zijn levensopvatting en hebben allen geleerd dat er meer noodig is dan geld voor een gelukkig huwelijk. In tegenstelling met veel andere tooneelspelen heeft dit stuk een schit terend slot. Haver heeft prachtige karakters in dit werk geteekend en de geheele handeling is vol afwisse ling, een aaneenschakeling van natuur lijk leven. Daar dit de eerste maal is dat er in Waalwijk een tooneelwedstrijd— uitvoering van den Ned. R.K. Tooneel bond plaats heeft, meenen we goed te doen hierover enkele bijzonderheden te geven. De jury, welke de uitvoering zal beoordeelen, wordt door 't hoofd bestuur van den bond benoemd. Zij beoordeelt alles, letterlijk alles, zoowel het spel in z'n bijzonderheden als de aankleeding, opvatting, stukkeuze en de sfeer waarin gespeeld wordt. Op elk foutje, zelfs het kleinste, wordt aanmerking gemaakt, terwijl zij het resultaat vastleggen in punten en later in een uitvoerig rapport. Zoo geven zij punten voor uitspraak, rolkennis, gelaatsmimiek, gebaar, uitbeelding, typeering, opvatting van eiken speler persoonlijk. Het hoogste aantal voor elke categorie is 10. Dit wordt alleen gegeven als het gepresteerde gelijk staat met beroepsspel. Tevens ont vangt de leider punten voor regie algemeenen indruk en stukkeuze, voor de„ beide eerste ten hoogste 10, voor de keuze ten hoogste 5 punten, op dezelfde voorwaarde als de spelers. Onder keuze van het stuk wordt niet in hoofdzaak gelet op de waarde als stuk, doch vooral in hoeverre de keuze te roemen is in overeenstemming met de beschikbare krachten. Alles bijeen genomen kan men be grijpen dat „O.O.G." voor een zware taak staat en haar puntenaantal niet direct zoo gunstig zal zijn. Zij willen echter door kundige menschen op hunne fouten worden gewezen om daaruit leering te trekken. Wij willen hopen dat alle spelers zich Zaterdag geheel en al zullen kunnen geven en door de aanwezigheid der „hooge gasten" niet zullen lijden aan planken koorts, dat zij tevens gespaard zullen blijven voor kleine ongelukjes tijdens hun spel, immers het minste kan noodlottig worden. Om den ijver en den strijdlust der spelers op te wek ken, zijn door enkele tooneelliefheb- bers fraaie prijzen uitgeloofd voor die spelers welke zich op de wedstrijd- uitvoering het meest onderscheiden. Zoo is er een prijs voor hem welke de hoogste punten ontvangt voor uit spraak, een voor rolkennis, een voor uitbeelding, een voor dictie en een prijs voor den speler die het hoogsi .aantal punten in het geheel behaalt. Deze prijzen zullen worden geëtaleerd in het sigarenmagazijn van den heer H. van Engelen. Ook op Zondag 11 November wordt het stuk nogmaals opgevoerd. Beide avonden aanvang 8 uur precies. Tooneelvereenigingen welke de uitvoeringen in clubverband bezoeken met minstens acht leden, ontvangen 20 pCt. reductie mits van tevoren is aangevraagd. De uitslag van de wedstrijd—uitvoering wordt Zaterdagavond direct na afloop der uitvoering door de jury bekend ge maakt, alsmede aan welke spelers de personeele prijzen zijn toegekend en zal men dus direct weten hoeveel punten „O.O.G." in totaal behaald heeft. De volgende week zullen de namen der juiyleden in dit blad ge publiceerd worden. Laten we hopen dat vele tooneelliefhebbers Zaterdag en Zondag zullen opkomen om het jeugdige „O.O.G." in dit prachtige tooneelstuk aan het werk te zien en dat de O.O.G'ers er in mogen slagen de eer van Waalwijk In deze prachtige competitie hoog te houden. WEET GIJ??? dat de eerste pagina van de „Saturday Evening post" 59.800 dollar per 26 plaatsingen kost, waarom het dus he«l wat goedkooper is de voorkeur aan ons blad te geven indien U iets te adverteeren hebt en dat volgens een expert 80 pCt. van de advertenties in de Engelsche bladen voor de dames bestemd zijn en dat het meeste geld uitgegeven wordt door de vrouwen tusschen den leertijd van 30 en 40 jaar? en dat haring net zoo voedzaam is als zalm en tevens een goed voorbehoed middel is tegen verkoudheid? en dat er over de geheele wereld on geveer 90.000,000 radioluistervinken zijn en dat vele Engelsche fabrikanten die bij de Britsche Regeering om bescher mende maatregelen hadden gevraagd, teleurgesteld zijn, omdat de regeering meent hieraan niet te moeten voldoen, aangezien er geen abnormale importen aangetoond werden en dat U uw zilver wanneer het dof begint te worden, in aardappelwater moet leggen, waarna het er weer als nieuw uitziet? en dat U vlekken in zwart goed weg kunt krijgen met een schijfje rauwe aardappel en dat melaatschheid een ziekte is van zeer ouden datum en voor het eerst werd gesignaleerd (in 345 vóórChristus) in Klein-Azië en zich later uitbreidde over geheel Europa, ja zelfs tot in Amerika en dat er menschen zijn, die meenen al in den zadel te zitten, wanneer ze pas den voet in den stijgbeugel hebben. Bezoekster doen, arme man Gevangene gaon uitzitte. In de cel. Kan ik irts voor je Ja, me 12 jaoren Promotie G. de Vries. Gisteren slaagde de heer G. J. de Vries, Directeur der Hoogere Handels school alhier, (cum laude) voor 't doctoraal examen Sociale Aardrijks kunde. Wij feliciteeren den heer de Vries met deze schitterende promotie en niet minder onze Handelsschool, die daardoor haar goede reputatie op een nog hoogere trede brengt. EINDHOVEN. Donderdag is het twaalf en een half jarig bestaan van de R K. Openbare Leeszaal alhier gevierd met een plechtige mis. Om 12 uur was er een feestvergadering in de leeszaal, waarbij de heer dr. Knippenberg, voorzitter der R. K. Leeszaal te Helmond, de feestrede hield. A.s. Zaterdag zal de heet D. J.van de Ven, uit Arnhem, de bekende folklorist, te dezer gelegenheid eene lezing met lichtbeelden houden, over Brabantsche zeden en gewoonten, terwijl tevens eene tentoonstelling wordt geopend op het gebied van Irtterkuside, geschiedenis. ui kunst, in Kampen en Portland. De burge meester van Eindhoven, de heer A. VeiOijk, zal de tentoonstelling dan off deel openen. Waalwijk. 2 Nov 1928. i/ark«>ns 1 10 1 14 Eieren 111 /2 13 cent. Natuurlijke historie. Hier ziet ge het geraamte van een zoogdier en van wat voor een zoog dier, Pietje Een dood, meester. Dappere kerel. „De volgende", riep de tandarts bij de wachtkamer. Een heer treedt energiek naar voren. „Twee kiezen en drie wortels. Alles eruit en geen narcose. En alles direct achter elkaar". De tandarts'. „Bravo! Dat is nog's moed. Wil U maar plaats nemen". „Ik!" zei de man. „'t Gaat niet om mij, maar om mijn vrouw, die daar aan komt" AGENDA'S. WAALWIJK. Zaterdag 4—5'/a uur. Gymnastiek voor de aspiranten B.G.V. Van 5'/a— 7uur voor de leden B.G.V. Zaterdag 8 uur. „Warta Sari"—film In de Ned. Herv. Kerk. Zaterdag 8 uur, Flora Bioscoop, „Schuldig". Zaterdag 8 uur, Witte Bioscoop, „Chang". Zaterdag 9 uur. Bestuursvergadering Liedertafel' „Oefening en Vermaak". Zondag 12 uur. Repetitie Lieder tafel „Tot Bloei der Toonkunst". Zondag 12 uur. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak", Musis Sacrum. Zondag 6 en 81/2 uur. Flora Bioscoop, „Schuldig". Zondag 6 en 8'/a uur, Witte Bioscoop, „Chang". Troef. „Man, je ooren worden met den dag grooter". „Ja, vrouw, wat zou er een pracht- ezel kunnen groeien uit mijn ooren en jouw verstand." Even lachen. Ik had niet gedacht, dat mijn stem die zaal zou vullen. Integendeel, ik dacht dat zij ze zou doen ontruimen Hij had genoeg gedaan. Juist toen de bewakers zijn klant wegleidden, hield de advocaat hem staande en schudde dan pas veroor deelde de hand. „Het spijt mij, dat ik niet meer voor je heb kunnen doen, kerel", sprak bij verontschuldigend. „Ik dank U, mijnheer", antwoordde de gevangene beleefd. „Is vijf jaar niet genoeg?" Het vacantie-vraagstuk. „U geeft uw bedienden ieder jaar twee weken vacanlie, niet waar mijn heer Jansen", vroeg een zakenvriend. „Een maand", bromde de als streng bekend staande handelsman. „Een maand „Ja. Twee weken, die ik met vacantie ga en de twee weken van hun eigen vacantie". Wat zullen we Zendag eten Magere Groentesoep. l'/4 L. water, '/j lepel zout, verschillende groenten als 9percie- en snijboonen, worteltjes, stukje bloemkool, selderie, knolselderie peterselie, üO Gr. rijst of vermecelli (kopje) l'/a 2 lepels boter. Maak alle groenten behalve de peter selie schoon, wasch ze en hak ze fijn. Smoor ze op een zacht vuur met de boter in een ijzeren pan tot de groenten geheel gaar zijn en hun smaak aan de boter hebben afgegeven. Voeg het water en het zout toe, evenals de ge- wasschen rijst of vermicelli (vermicelli geeft aan de soep een gele smakelijke kleur) en laat zoo de soep nog 1 a 1 Va uur zachtjes koken. Roer er vlak voor 99 99l i i

Echo van het Zuiden | 1928 | | pagina 9