tCHO VAN HET ZUIDEN Concert Liedertalel e. en en 19 Purol SOLISTEN: I :e n TMMER 92. ZATERDAG IT NOVEMBER 1928. 51e JAARGAN leidsp e maa ROVINCIAAL nieuws. E. W. Klijberg-Pemot's Stoom 'tnfabriek aHollandiau, Waalwijk. Vertrouwen in de toekomst. an het verslag van de N.V. E. W rECJR oerg Pernot's Stoomschoenfabriek jllandia" te Waalwijk, over het ©êHjftKjaar 1927 en het eerste haltjaai - i928, ontleenèn wij het volgende ooals reeds in het Jaarverslag van (Ijn 6 aangekondigd, werden in boven 3 oemde perioden belangrijke atboe- 1928 8en noodzakelijk, in verband jfrmede aan de op 22 November tiouden vergadering van aandeel iders reorganisatievoorstellen zullen rden gedaan. echter nieuw kapitaal is kan met goed vertrou- de toeko'mst op gezonde basis den tegemoet gegaan, hetgeen 300. 300. *81.5i°°dra ^01.5ikfegen' 583.73 en dig 3E •kt res. 'or- o i O V E E F R e M N A 1 A N K G Musis Sacrum" N O V E M B E R et volgende verslag zal in verband de reorganisatie eveneens over leriode van anderhalf jaar worden lebracht. n 1. over de periode van uit 1928 tot December 1929. an de op 22 November te houden gadering van aandeelhouders zal [den voorgesteld, aan elk gewoon laatst aandeel, 'n nieuwe nominale arde toe te kennen, van f. 50- en elk Cum. Pref. Winstd. Aandeel usief de pretenties die houders deze aandeelen kunnen doen den uithoofde van achterstailiy idend. een waarde van f. 300 iviji deze stukken de titel „6 pCt. in. Pref. Winstd." zal worden vangen door .Gewoon". De oude kken zullen gratis ingewisseld rden tegen nieuwe aandeelen ot deraandeelen. Voorts wordt voorge- d, f. 178750 nieuw kapitaal uit geven. De Heer E. W. Klijberg, Directeur, de heeren Jos. J. Klijberg en L. berg, Commissarissen, hebben ver- ebt, hun uit nun functie te ontslaan. Voorgesteld zal worden, de Heer J. Klijberg tot Directeur te be— omen, terwijl ook voorstellen be fe-ide de' benoeming van nieuwe mmissarissen aan de vergadering len worden vooTgelegd. n verband met het bovenstaande is it, statutenwijziging noodzakelijk ge )jrden, welke tevens aan de vergade ig zal worden voorgelegd. Behalve art. welke betrekking hebben op wijziging in de kapitalisatie en in Directie, zullen nog eenige wijzi igen van ondergeschikt belang van actioneelen aard worden aange acht en zullen de Statuten tevens in ereenstemming worden gebracht met eischen van de nieuwe wet op de V. De winstverdeeling'wordt thans zoo- nig dat 70 pCt. van de overwinst beschikking van de Algem. verga ring van aandeelhouders komt. /oorloopig zullen na de reorgant- e zijn uitgegeven, 300 aandeelen, ot f 1000 terwijl het maatschap ijk kapitaal statutair f 1 500 000.— bedragen, verdeeld in 1500 gewone deelen van f 1000. bileum van de Zusters en de Con gatie in de Par van O. L. Vrouw. Voor de feestelijke herdenking van vengenoemde jubilea, waarover we ds vroeger schreven, heeft zich een ng van dames gevormd uit de stuursieden van't Meisjespatronaat, St. Elisabetsvereeniging en den ssienaaikring. In de eerstvolgende vergadering zal in definitief bestuur gekozen worden hoopt men tevens aan de plannen sten vorm te kunnen geven. Piano-recital Jan Verhoeven. Voor het piano—recital, dat Jan rhoeven Maandagavond gaf op noodiging van het Letterkundig mité, was de kleine zaal van tel Verwiel met een flink aanta langstelienden gevuld. Daarover gaf de voorzitter, de heer Liempt. in zijn openingswoord zijn rheugenis te kennen. Even memo rde spr. nog, dat men tengevolge n het financieel tekort verleden r, besloten had den kunstarbeid p te zetten. Van verschillende den ontving het Comité toen waar- erende getuigenissen en verzoeken ook dit jaar weer een reeks kunst- ondtfi te organiseeren. Die waar ering sprak ook uit de bereidverkla g van Mr. B. Timmermans, om een userie te geven over Chopin en zijn rken Pij de samenstelling van het pro 'am, zoo verklaarde de voorzitter, Is rekening gehouden met de ver schillende wenschen van het publiek die he.t_ Comiié gewerden. Blijvende <1n de lijn beoogt deze serie voor drachten het publiek nader te brengen tot de kunst in verschillenden vorm. Daarom heeft men gemeend goed te doen de reeks te doen openen met een piano-recital van Jan Verhoeven, waarbij de tegenstellingen getoest kunnen worden tusschen de klassieken i;n modernen. Tevens hebben we elegenheld de ons vertrouwde oude unstvormen te stellen tegenover de lieuwere. Mr. Timmermans over Chopin. Hierna begon Mr. Timmermans zijn ^/leiding o/er Chopin. Ofschoon Mr. Wtmnzrm »ns de menschelijke beschei- Senhiid had te verklaren, dat hij mb.shalve geen deskundige is, hebben wij van nem toch eene causerie ge kregen, waaruit overduidelijk bleek, dat de inleider op zijn kunstterrein alleszins bevoegd bleek. Om het beeld van Chopin scherper te kunnen ontwerpen, betrok hij in zijn voordracht, voor zoover noodig, twee andere geniën, Bach en Beet hoven. Geniën vangt men met met een woord, zoo verklaarde spr. Het is slechts mogelijk door vergelijkingen nun persoonlijkncid te benaderen. Naast Bach, de klare en Dezonkene, en Beethoven, de onstuimige, als een vuur oplaaiende, staat Ctiopln als de droomende, lantasttsche poëet. Van Chopin geldt ook„Es gletchen sïch die groszen aller zeil". Spr. gat vervolgens een korte levens schets van Cnoptri. Dat nij geboren is uit Franétti—Poolsch bloed, geett een verklarende bron van zijn veelzijdig heid. riet werk van Chopin kenmerkt zich door klank, schwung en gratie. Reeds op 8 jarigen leettlja begon het genie te cornponeeren en als hij 15 jaar is treedt hij al met succes op te Warschau. Als Choptn naar Parijs gaat wordt hij daar de gevierde artist in de salons der aristocratie. Men leert hem daar kennen ais de fantasti sche droomer en improvisator. Otschoon zijn werk rijk is aan ornament, aan de meest wonderlijke versiering, en vol is van grillige wendingen, is het Choptn nimmer te doen om enkel door uiterlijken glans te behagen. Hij is eerlijk en oprecht met een diep menschelijk gevoel. Elk werk is geboren uit een sterk innerlijke beleving. Evenals zijn karakter is ook Chopin's werk vol tegenstellingen, het paart kracht aan besluiteloosheid. Maar al is zijn karakter van een ge compliceerde structuur, zijn werk is steeds van een groote innigheid en warmte en verraadt het pathetisch en poëtisch gevoei van den componist, de verdroomde, verinnerlijkte in de muze verlorene. Hierna ontwikkelde Mr. Timmermans eenige algemeene grondgedachten over kunstgenot. Vereischte is dat de kunst- genieter passief maar ook actief is. Hij moet zich inschakelen op het gevoel en de verbeeldingswereld van den kunstenaar om dezelfde vreugde te kunnen ondergaan die de kunste naar onderging bij de schepping van het zijne, 't Is een hergenieten, een opnieuw doen herinneren. Natuurlijk spreekt de leeftijd, persoonlijke aanleg en ontwikkeling hierin ook 'n woordje mee. Tot slot gaf de geachte referent een korte analyse van de door Jan Ver hoeven uit te voeren werken van Chopin en besloot zijn interessante beschouwing met een uitspraak van Qulredo„Chopin is een groot kunste naar. omdat hij was een Godszoeker". Op deze goed doorwerkte causerie, die een juweel was van opvatting, zinsbouw en woordenkeus, volgde een dankbaar applaus. Het piano concert van Jan Verhoeven. Jan Verhoeven opende met een ballade in g moll van Chopin. Als ballade is dit werk licht van inzet en cadans. Maar spoedig wordt men ge grepen door de romantische visie van den meester. De lieflijke melodie zwelt langzaam aan en driftig stren gen de accoorden met hevig tempera ment aaneen. Na een korte, felle be wogenheid, komt er zooiets als een verklarende berusting en in de melodie hangt een zacht gedempt licht. Maar dan geeft Chopin aan zijn werk plots een onverwachte wending. Na een paar zware grondtoonen met haastige overgangen naar de hooge registers, een losspelen met 't thema, half droo- merig, stuwt de muziek snel op. Ze wordt sterk geaccentueerd, betoogend en vragend tegelijk De ballade be sluit met 't aanstormen van zware accoorden, en laat bruisend een vraag. Jan Verhoeven speelde dit werk met de rijke schakeering die 't toe komt. Als tweede nummer kregen we te hooren Chopin's phantasie f moll. Hierbij had Jan Verhoeven ruim schoots gelegenheid zijn alzijdigheid als pianist te demonstreeren, want heeft Verhoeven met den pianoreus, Alexander Brailowsky. dit gemeen.dat hij een athleet is in de kracht van zijn slag en de beheersching van zijn handen, daarnaast weet hij ook de verstilde droomerijen in deze fantasie, fijn aan te voelen. Verscheiden waren de overgangen in de fantastische pas sages. Bijzonder goed vonden we Verhoeven in het forsche grondwerk. Soeoel beheerscht waren de ver schillende thema's waaruit mooie me- Iodiën openbioelden, vooral het idyl lische slot. Een bijzonder goede vertolking gaf Verh. van Chopin's Valse in gesdur. Dit werk, eenvoudig en lief, sprak bij het gehoor gemakkelijk aan. Na Chopin kwam Verhoeven met modern werk. Om bij een debuut voor een on wennig publiek 'n Prokofieff naast Beethoven, Grundberg en Castelnuovo Fedesco naast Chopin en Bach op 't program te nemen, daartoe behoort voorzeker een dosis moed en niet minder een stutbalk v. zelfvertrouwen. In hoeverre |an Verhoeven er in geslaagd is de waardeering te wekken voor de moderne muziekrevolution- nairen, wij weten 't niet. We beleven 't dat we levende klassieken zijn ge worden en ons eigen standbeeld hebben opgericht nu we voor iets staan, dat voor ons onbevattelijk is. Gedachtig de waarschuwing van Mr. Timmermans deden we ons best ons ontvankelijk te stellen voor de „Jazz- berris" van Grundberg of een werk van Prokoiitff. Maar 't zal aan onze .onwennigheid" liggen, dat 't ons niet pakte. Als Cnopin grillig is wat moeten we dan van Giunclberg denken? Zijn „Jazzbernes" is een zeer grillig gamma van dynamische accenten en riimen-variaue's'l is gewda en onverbidaeiijkneid met eindeiuoze Hamerslagen. (Jok 't andere werk der modernen dat Vethoeven liet hooren beztt wei de donderende kractit, maar mist o t. toch de geweldige spanning van het aanrukken. Nochtans bood dhr. Verhoeven hiermede een goede gelegentield, ons een indruk te geven van wat er in de moderne muziekbeweging omgaat. En ais we gelegenheid Krijgen onzen geest te verruimen, ook met iets dat ons tegenover gesteld is, dan zijn we daar dankbaar voor. Een hartelijk, spontaan applaus viel jan Verhoeven telkens ten deel. En dat was verdiend. De heer van Liempt dankte naast Mr, Timmermans voor zijn schitterende inleiding,Jan Verhoeven voor de kunst voile uitvoering en 't auditorium voor het dankbaar gehoor. Van de gelegenheid maakte de Voorz. tevens gebruik om de ouders van Jan Verhoeven, die ook aanwezig waren, met 't succes van hun zoon geluk te wenschen. Zooals we zeiden was èr mooie belangstelling, maar toch misten we veien die we er gaarne gezien hadden, speciaal ook uit het muzikale leven onzer plaats; maar nietminderomdat hier twee Waalwijkers zulk een avond boden. „HET HOOGSTE GOED". Een groot succes voor O.O.G Een uitverkochte zaal, een rustig en dankbaar publiek, een goed stuk dat met warmte gespeeld wordt en, ten leste, een bekwame juiy, we vra gen, wat wil je nog meer. We weten van nabij, dat er van verschillende zijden den laatsten tijd aan de opvoeding van ons dilettanten- tooneel hard gewerkt wordt en daaiom hadden wij verwachtingen van de competitieuitvoering die „O.O.G." Zaterdagavond gal in de zaal „De Lindeboom". Maar laat ons direct zeggen, dat onze verwachtingen verre overtroffen zijn. Toen Zaterdagavond na het belletje van de juiy, het doek opging en we zagen daar het keurig ingericht tooneel en bekwame spelers, vroegen wij ons met verbazing af: is dat nu dezelfde vereeniging die voor twee jaar terug erg onbeholpen een „Kruisridder draak" gat? Dan is er in korten tijd hard, zeer hard gestudeerd onder ernstige leiding. We kenden de ver eeniging in zulk een prachtvorm niet meer terug. Dit waren geheel nieuwe spelers, die het oude, primitieve tooneelgebaar hadden afgelegd. Het succes dat „O.O.G." met deze eerste competitie—uitvoering heelt gehad, dankt zij niet in het minst aan het goede doorzicht van den regisseur bij de keuze van het stuk. De heer v. Engelen kent zijn spelers en heeft met „Het Hoogste Goed" een stuk gekozen dat voor de beschikbare krachten geknipt was. Thans een enkel woord over het spel en de spelers. Waar er zoo'n mooi samenspel was, is het moeilijk te zeggen wie de primus van den avond genoemd kan worden. Dat zal men van ons ook niet verlangen. Te beginnen bij de hoofdrol, de huisjes melker Jan van den Hoven, die door den regisseur gespeeld werd, daarover niets dan lof. De heer v. Engelen speelde met veel bezieling, soms wel een tikje te veel. Dit te veel deed aan 't slot ietwat aan het gedragen, be- heerschte spel verliezen. De jury ver zekerde ons. dat men in puntental zou zijn gestegen indien het slot wat minder „sterk huilerig" gespeeld was. Maar hiermede raken wij het fijne technische van het spel, en het ligt niet op den weg van een blad ais 't onze om van een dilettantenuitvoering een uitgebreid technisch en critisch verslag uit te brengen. Daarvoor heeft men een „vakblad". Zonder eenige overdrijving mogen we gerust zeggen, dat de heer v. Engelen buitengewoon goed spei heeft gegeven. Zijn mede—spelers voldeden niet minder. Een bijzonder goede vertol king gaf de heer Cuppens in de rol van Piet, de verstandige boer. Zijn spei was zeer natuurlijkstem, hou ding en gebaren voldeden zeer goed. „Piet" liet ons werkelijk genieten. Wanneer straks 't juiyrapport uitkomt zal het ons niet verwonderen als Piet het hoogste aantal punten heeit. De heer Brokken speelde de uit zonderlijke rol van Mr. Sprtnknutzen van Hcukelom op bijzondere wijze. Hij beschikt over een eigen spelvorm en veel fantasie, onontoeeiiijk voor elk speler. Over het geheel deed het spel van dezen bekwamen dilettant soms sterk denken aan beroepswerk. in goed samenspel pasten zich aan de uuloopende karakieis Bernaid en Edgard, respectievelijk gespeeld door de neeren Jos Wïjkmans en C. Dekkers. Belden gaven eenvoudig en goed spel, evenals de heer v. Breugel, die de moeilijke rol van Grootvader speelde. Een succesvol optreden was dal van het 8 jarige Mientje Beerens, die bijzonder vlot de iol van Maneijc speelde. Met Manetje als middenpunt zagen we werkeltjK heel mooie too- neelijes tusschen Jan van oen Hoven, Oom Plet en Martetje. Van de kleinere rollen mogen we nog wel even noe men die van den bediende |ack en den meubelmaker de Bruin. Resumeerenoe besluiten we, dat alle spelers, zelfs een stille kracht als van den soulfleur, de heer de Pcffer, uitnemend hebben samengewerkt waar door zoo n welverdiend resultaat kon worden bereikt. Het publiek was opgetogen over deze uitvoering. Niet minder gunsiig liet zich de jury uit. De heer Everwijn deelde na afloop mede, dat voor de uitvoering van dit stuk 63 punten konden woiden toegekend, 't Hoogste aantal te behalen punten bediaagt95, maar dan moet het spel zonder één iout zijn en gelijk staan met beroeps- spel. Dat het resultaat voor „O.O.G." heel goed is, maakte de heer Everwijn met een voorbeeld duidelijk. Toen de huidige tuoneelkampioenen van Neder land. van de vereeniging „Geestbe schaving" uit Etten, voor 'teerst aan den competitiestiijd meededen, be haalden zij 25 punten. De heer Ever wijn noemde de kern van „O.O.G." zeer goed. Hij vergeleek „O.O.G." met een ongeslepen diamant. De fijne puntjes moeten nog aangebracht worden. Zooals bekend, waren door enkele tooneeliiethebbers fraaie prijzen uit geloofd voor de beste spelers; te onderscheiden in uitspraak, rolkennis, uitbeelding en dictie. Voorts was er nog een prijs voor den speler die hel hoogste aantal punten zou behalen. De jury in deze uitspraak doende kende voor uitspraak het hoogste aantal punten toe aan den heer H. van Engelen; de jongejuffr. Mienije Beerens behaalde de meeste punten voor rolkennis. De heer Coppens behaalde twee prijzen, één voor uit beelding en één voor 't hoogst aantal punten. Jos Wijkmans ontving een prijs voor samenspel. Een prijs voor de beste vertolking van een der drie kleinste rollen viel aan W. v. d. Berg ten deel. Aan het slot van den avond, 'twas inmiddels 12 uur geworden, bracht de heer H. van Engelen een woord van dank aan de juiy, de heeren Everwijn en Theo de Witte, alsmede aan het aandachtige publiek. Spr. verklaarde dat men meer punten behaalde dan men had durven hopen. Algemeen had men op 45 punten gerekend. Spr. vertrouwde dat de spelers zich door dezen uitslag niet over het paard zullen laten tillen, maar daarin een prikkel vinden om op den ingeslagen weg voort te gaan. Zondagavond werd andermaal „Het Hoogste Goed" met veel succes opge voerd. Wederom had men een volle zaal. De belangstelling was zelfs zoo groot, dat velen teleurgesteld naar huis moesten keeren omdat men zich niet tijdig van een toegangsbewijs had voorzien. De vereeniging heeft daarom het plan opgevat om nog een derde uit voering ie geven en wel op a s. Zaterdag 8 uur. Wie de laatste opvoering van dit stuk wil zien, raden wij aan met het nemen van kaartjes beslist niet te wachten tot vlak voor de uitvoering, doch nu reeds van de gelegenheid tot plaatsbespreking gebruikte maken. Vele aanvragen om kaarten zijn al weer ingekomen. Wil men dus niet Ruwe Huid SchraIe Lippen teleurgesteld worden, dan in 't raad zaam zich spoedig van een plaatskaart te voorzien. „ZIJN JONGEN door de R.K. Paironaats—tooneelver. Kunst na Arbeid.' Onze jeugdige Palronaatstooneelciub heett wel een zcer gelukkige keuze gedaan door met een van Urosteid's succes-werken „Zijn Jongen" voor het voetlicht te komen. De eigenschappen die dezen produetieven en zeer gewiiden auteur zoo bijzonder ken merken treden ook bij dit stuk sterk op den voorgrond n.l. een voor ieder een waarneemoare leerrijke tendenz, een stuk juist passend in het raam van den tegenwoordigen tijd, een beeld uit hei hedendaagsche leven, vol waaischuwenoe voorDceiden en be- hanenswaaroige levenslessen, Kunnen wij dus het stuk zelve als een zeer gelukkige keuze toemen.wij hebben tevens ook allen lol voor de wijze waarop het door „Kunst na AiDeid voor hei voetlicht is gebraent. En dan moeien wij aliereeist ge wagen van den vooiuugang van net spelpeil, die wij over het geheel konden constateeren. Niet dat er geen zwakke plekken meer zouden zijn aan te wijzen, zeker, verschillende spelers missen nog die soepele ongedwongenheid, heoben daarvoor nog te weinig routine, doch om met zulk jeugdig spelersmateriaai waarvan de metsten nog slechts een enkele maai op de planken stonden een dergelijke opvoering daar te stellen verdient alle lot. De onvermoeide regiss. dhr. Mol heelt alle eer van zijn werk gehad en wan neer met dezelfde ambitie door hem en de spelers wordt voortgegaan en men ook bij de keuze van de nummers in dezelide richting zoekt, dan zal deze jeugdige tooneelciub nog veel succes oogbten en steeds een talrijk dankbaar publiek tot zien trekken. Behoeven wij na de uitvoerige uit eenzetting in ons nummer van j.l. Woensdag over den inhoud van het stuk niet verder uit te wijden, evenmin achten wij het gewenscht in een uitvoerige bespreking elktn speler afzonderlijk onder de loupe te nemen. Zulke jeugdige beginnelingen mag men vooral niet te veel pluimen op den hoed stekendergelijke „over het paard-tillerij" kan niet anders dan zelf ingenomenheid bij hen kweeken, ter wijl anderzijds het openlijk aantoonen van de gebreken, waartoe een critlsche bespreking der rollen onvermijdelijk leiden moet, voor deouianten ookz'n nadeelen heeft. Alle spelers zonder uitzondering waren hun rol volkomen meester en hebben deze op alleszins te loven wijze uitgebeeld, Zooals gezegd gat het geheel blijk van flmken vooruit gang in het spelpeil bij vorig maal Tooneel en grime waren uitmuntend verzorgd. Het succes met deze uit voeringen behaald is volkomen ver diend. n Vermelden wij nog dat door het Zangkoor van de St. Clemens kerk. onder leiding van den heer F. Schilders de pauzes tusschen de verschillende bedrijven met mooie 4:Stemmige koren werden gevuld, en een zeer talrijk publiek de uitvoeringen heeft bijge woond, dat hoogst voldaan was over hel gebodene. R.K. Middenstand. Dinsdagavond werden in de be stuursvergadering der R.K. Midden- standsvereeniging de bestuursfuncties verdeeld als volgt: P. Verwiel, voor zitterChr. v. Liempt, secretaris; J de Leijer, penningm.J. van Eijke lenburg, vice-voorzitter J. C. Pulles 2e secretarisR. van Mil en P. Dek kers, commissarissen. R.K. Vrouwenbond. Nogmaals willen wij de aandacht vestigen op de algemeene vergadering van den R.K. Vrouwenbond, welke morgenavond ten half acht in de groote zaal van'de R.K. Werklieden vereeniging.gehouden zal worden. Reeds maakten wij melding van de opvoering van het schitterend spel „Een Zondag in Porto—Rico" met zang en orkest, dat morgen voor de leden van den Vrouwenbond vertoond zal worden. In de candidatenlljst, welke in het vorig nummer gepubliceerd werd, is een wijziging aangebracht. Aangezien mej. Elshout van den Houdt haar candidaalsteil/ng niet heeft aangeno men, zal in haar p/aats mej. Th. van der Lee, als tegencandldaat van mej. Coehorst—Horsten, gesteld worden. N.V. Hotel de Twee Kolommen Tot gérant in het Hotel „de Twee Kolommen" is aangesteld de heer H. Robbers te Tilburg. Uitvoering. De bekende tooneelvereeniging D.V.S. te Vucht heeft het voornemen binnenkort eene opvoering te geven van het stuk „Vadertje Langbeen" in de concertzaal Musis Sacrum". Ongeval. Maandagnamiddag had ter drukkerij van de Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen een ongeluk plaats dat zeer ernstig in z'n gevolgen had kunnen zijn. Toen de chef-boekdrukker dhr. Fr. S. bezig was de rollen van een in bewe ging zijnde automatische snelpers schoon te maken, had hij daarbij het ongeluk met zijn linkerarm bekneld te raken tusschen de drukplaat en een letterrol Gelukkig liep de pers op weinig kracht, zoodat ze vanzelt stopte, waardoor grooter onheil werd voorkomen. De machine moest met alle kracht weer teruggedraaid worden om hem te bevrijden. Aanvankelijk dacht men dat de arm gebroken was, doch toen de ijlings ontboden geneesheer, Dr. Langemeijer verscheen, constateerde deze dat de arm op enkele plaatsen inwendig zwaar gekneusd was, tengevolge waar van zich ook bloeduitstortingen voor deden. De patiënt leed ontzettende pijn. Hij werd per auto naar huls vervoerd. Wij vernemen thans, dat zich na ongeval geen verdere complicaties hebben voorgedaan en dhr. S. wel veel pijn lijdt maar't overigens gotd maakt. het St. Nicolaas in den Gildenbond. Gisteren ontving het Bestuur der R. K. Werkliedenvereeniging een telegram uit Spanje van Z.H. Si. Ni colaas, waarin hij mededeelde, op Zaterdagmiddag 1 December een be zoek te zullen brengen aan het ge bouw der R.K Werkliedenvereeniging. St. Nicolaas gal den wensch te kennen, alle schoolgaande kinderen van 6—11 jaar van de leden der Werkliedenvereeniging te willen ont vangen. De jeugd kan zich dus op een aardige St. Nicolaas—attractie voor bereiden. Laf. Toen de 22—jarige K. van hier, Zondagavond per fiets uit de richting Baardwijk het Hoeketnde naderde, ontmoette hij daar 3 personen, waar van 2 op een rijwiel zaten en de andere naast z'n fiets liep. Zonder meer trok de laatste plotse ling een groot mes en bracht K. een snede toe vanaf den schouder tot ongeveer ter hoogte van de heup. Het mes ging door den regenjas, Colbert en vest en raakte op sommige plaatsen zelts de onder- kleeding, zonder nochtans tot op het lichaam door te dringen. De messen- snijder maakte zich toen haastig uit de voeten, waarop de aangevallene door een der andere nog werd aan gesproken, die hem zeide„je moet 't hem maar niet kwalijk nemen, want hij is dronken". Toen de spreker K. onderwijl meer naderde sprong deze snel op de fiets en gaf van het geval dirtct aangifte bij de politie. Wij vernemen, dat de politie deze zaak ln streng onderzoek heett. Vrachtauto tegen een lantaarnpaal gereden. De vrachtauto—bestuurder J. V. uit Tilburg, had gisteren het .ongeluk nabij 't Hoekeinne alhier met zijn auto tegen een lantaarnpaal te rijden, die totaal afbrak. De bestuurder zal de schade aan het Gem.—lichtbedrijt vergoeden. Ie Lustrum der Harmonie St. Jan. Zooals reeds vroeger in ons blad werd gemeld zou het eerste lustrum onzer jongste harmonie, dat de leden zelf reeds op hun 5e jaarvergadering eenige weken geleden ln inliemen kring herdachten, in het openbaar met eene bijzonder verzorgde lus- strumuitvoering gevierd worden. Deze lustrum—uitvoering zal as. Zondag plaats hebben en ais men het reeds verschenen programma beziet zal men kunnen constateeren dat alles in het werk gesteld is om er een bij zonderen avond van te maken, waarop voor elk wat wils geboden zal worden. Al moet er uit den aard der zaak bijzondere zorg aan het muzikale ge deelte van het programma besieed worden toch is er ook voor de noo- dige humoristische afwisseling gezord. Van het muzikale gedeelte noemen wij op de eerste plaats de speciaal voor deze gelegenheid door den di recteur, den heer J. Thijssen, gecom poneerde marsch „Laat nu de klok maar luiden" aldus genoemd wijl deze populaire melodie het hoofdthema vormt waarop deze compositie is be- werkt.Eenieder zal natuurlijk benieuwd zijn naar dezen eersteling. Verder zal de medewerking van eenige der beste krachten der alom gevierde harmonie Concordia uit Loon- opzand die enkele soli en kwartetten zullen uilvoeren, een aansporing zijn voor echte muziekliefhebbers om deze uitvoering bij te wonen. De harmonie „St. Jan" zelve heeft ook een uiterst fraai programma ingestudeerd waar op o.m. ook de concoursnummers, waarmee te Roosendaal den eersten prijs werd behaald, voorkomen. Het komische gedeeite bestaat uit een tweetai kluchten ln één bedrijf en een paar leuke komische duetten, dus hieraan is alle zorg besteed. Wat dezen avond evenwel bijzonder tot een feest—avond en lustrum viering zal stempelen is de huldiging die een comité uit de burgerij Zon dagavond aan de harmonie zal berei den als blijk van waardeering voor hetgeen „St. Jan" in haar korte be- staansperiode den ingezetenen heeft geboden en om hun medeleven met de harmonie te toonen. Alleen donateurs en genoodigden zuilen Zondag toegang hebben. Dezen maatregel moest het bestuur wel nemen pi Woensdag 14 Nov. 192S. 51e Jrg. Waalwijk, 13 Nov. 1928. WAALWIJK. >46 *>fi,flen legernuct gcgddll, lIClgCCH kt uit de gedurende 't laatste jaar r35.0/|oiiderlijk gevoerde bedrijfsadminis- lie. Laatn kedt.hsz'ckhei.l, krJjvj Dooien 30-60 co 90 ct. Tube 80 ct. Bij Apoth. en Drogisten

Echo van het Zuiden | 1928 | | pagina 5