IÉ ECHO VAN HET ZUIQEN DELFT'S ROEM Het lijn de slechtste vruchten niet, waaraan de wespen knagen» DELFTS ROEM voor tafel en keuken 80 ct. per pond. \o. 96. Zaterdag 1 Dec. '28. 51e Jrg. DERDE BLAD. BINNENLAND. De heer Kuijpers jubileert. Heden herdenkt de heer Kuijpeis bet feit, dat hij voor 25 jaren benoemd werd tot Directeur van de Maasbode. Wat de heer Kuijpers gedurende deze 25 jaren voor de Katholieke perswereld heeft gedaan, is niet te benaderen. Hij is de man geweest die het dagblad van bescheiden om vang heeft gemaakt tot het grootste Katholieke dagblad van Nederland, met avonden ochtend—editie en zoodanig geoutilleerd, dat het een vergelijking met het best ingerichte grootste dagblad van Nederland kan doorstaan. Onafgebroken heeft de heer Kuijpers aan zijn ideaal gewerkt, daarbij door een goede staf van medewerkers ter zijde gestaan. Het zal voor hem en de Maasbode vandaag een feestdag zijn. Belasting betalen op de postkantoren. Met ingang van 1 Januari 1929 wordt de gelegenheid geopend om ook op de postkantoren, welke thans nog niet voor den belastingsdienst zijn opengesteld, de verschuldigde belas ting te voldoen. Gedurende den geheelen duur der openstelling van de kantoren, doch niet voor 9 uur, kan men terecht voor betaling van grond-, personeele-, inkomsten-, vermogen, en dividend en tantièmebelasting. De dienst strekt zich uit tot alle post-, post- en tele graaf-, bij-, wijk- en hulpkantoren, de poststations en -agentschappen, met uitzondering van de wijkkantoren Veemarkt, Diamantbeurs. Gerzon en de Bijenkorf te Amsterdam en de Bijenkorf te 's-Gravenhage. Het hoofd postkantoor te Utrecht is voor dezen dienst slechts geopend gedurende de uren, dat het in hetzelfde gebouw gevestigde belastingkantoor voor het publiek gesloten is. Op Zon- en feestdagen, 1 Januari en 31 Augustus zijn de kantoren der posterijen voor dezen dienst gesloten. Het Nederl.—Belgisch Verdrag. Het ligt in de bedoeling, zooals we schreven, versnaperingen en verras singen uit te reiken. Mochten er win keliers zijn, die voor dit goede doel iets over hebben, dan zal dat zeer dankbaar worden aanvaard. Adres bij den Secretaris van „W. B." De St. Nlcolaascollecte wordt Zaterdagmiddag door eenige dames in de St. Antoniusparochie gehouden. Wij bevelen deze ook daar gaarne aan. Ze is tot dusverre goed geslaagd. Zooals bekendneemtv.m. Besoijen niet deel aan de georganiseerde col Iecte en wat daarmee in verband staat. In v.m. Baardwijk wordt het kin derfeest gevierd Zaterdagmiddag a.s. in 't Patronaatsgebouw, nadat St. Nicolaas met muziek begeleid van den Hoek is afgehaald. Denzelfden middag organiseert het bestuur van den R.K. Gildenbond een St. Nicolaasfeest voor de kinderen der leden in 't Bondsgebouw. Vadertje Langbeen. Zooals reeds vroeger aangekondigd komt Zondag 9 December a.s. des avonds 8 uur in „Musis Sacrum" de tooneelclub „D. V. S." uit 's Bosch met het tooneelstuk .Vadertje Lang been", een bekend werk, dat vroeger ook met groot succes door „Het Schouwtooneel" op zijn repertoire werd gehouden. De vereeniging „D. V. S." geeft daarvan een uitnemende vertolking getuigen de recensies in de Bossche en Zaltbommelsche bladen. Zoo lezen wij in 't Huisgezin Wij zagen dit stuk reeds eenige malen door „Het Schouwtooneel" voor 't voetlicht gebracht, maar toch blijft het ook bij herhaling eene aangename ontspanning, dit onschuldig en vrien- delijk stuk op de planken te zien. De tooneelclub „D. V. S, heeft, voor Wij maken het publiek er op attent, dat het bekende merk DELFT'S ROEM in Waal wijk uitsluitend verkrijgbaar is bij P. Brekelmans, Besoijenschesteeg 9. J. v. d. Lee, Grootestraat. Alleen inkoopen in deze winkels waarborgen U echtheid. De Fabrikante, Ieen geheel bezette zaal van „Vadertje Langbeen" met een passende en wel verzorgde decoromlijsting een geheel goede vertolking gegeven. Na ieder bedrijf werden de too- neelüsten door 't talrijke publiek uide toegejuicht. Den velen tooneelliefhebbers van Waalwijk en omgeving staat dus iets goeds te wachten. Voor nadere bijzonderheden ver wijzen wij naar de publicaties. Een B.T.A.-telegram uit Brussel meldt d.d. heden De „Indépendance Beige" verneemt, dat het Belgisch gouvernenent een voor Nederland bestemde nota voor bereidt, waarin zeer nauwkeurig de Belgische inzichten inzake de oplos sing der tusschen beide landen aan hangig zijnde probleemen zullen wor den weergegeven. KATHOLIEKE ILLUSTRATIE. De Katholieke Illustratie bevat deze week de volgende interessante foto's; Ondergang van de „Vestris". De torens der Haarlemsche Kathedraal voltooid. Sint Nicolaas te Volendam. Een prachtige serie foto's „Hoe speel goed gemaakt wordt". Noodlanding van een militair vliegtuig in het Oosterpark te Amsterdam. Koninklijk bezoek aan Gorinchem. Slipjacht te Amersfoort. Het schandelp Obregon proces te Mexico. Begrafenis der bemanning van de reddingsboot Rye (Engeland). Nederland vanuit de lucht Zwolle, serie foto's van de gestrande Malraö boven Ameland. Tekst: De slapende Boeddha, roman door F J. A. L. Cordens: Ode aan Sint Nicolaas, door Maks: Een ont zettende nacht, tekst en teekeningen door Herman Moerkerk. De plaats vervanger van St. Nicolaas, door H. B. van der Sande. De Heilige der Armen, door Jos Tijlaard vanBalvern Een geheele jeugdpagina en een speciale bladzijde voor ontspanning (w.o. dammen, schaken, puzzles, radiorubriek, postzegelrubriek, enz Naar de gestrande Malmö boven Ameland. Dokter Sweens. Naar wij vernemen is de heer P.J M. Sweens, arts alhier In 't Zieken- huis te 's-Bosch opgenomen en wordt hij vervangen door Dr. Wiemer. Zeker zullen z'n patiënten en alle ingezetenen den geachten geneesheer gaarne een volledig herstel en spoe dige thuiskomst toewenschen. Wijkgebouw. Men deelt aan de Prov. Ct. mede dat tot magazijnhouder en concierge van het Wijkgebouw van 't Groene Kruis dat in den loop van januari zou geopend worden* is aangesteld de heer Verduijn—Gouda, alhier. Zuster Richarda. De Eerw. Zuster Maria Richarda van de Dochters van O. L. Vrouw van 't H. Hart in de St. Antonius parochie vertrekt 20 December a.s. naar de Missie van Poerworedjo (Java N.-I.). tuien PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 1 Dec. 1928. St. Nicolaas. Het bestuur van Waalwijks Belang is er natuurlijk in geslaagd, ondanks den In ons vorig nummer vermelden tegenvaller, ook de kinderen van oud- Waalwijk een St. Nicolaas-feestje te bereiden. De zaai „Musis Sacrum" werd voor dit doel beschikbaar gesteld, en al is deze zaal niet zoo groot en de in richting wat moeilijker, 't zal toch wel lukken. Het St. Nicolaasfeest voor de kleinen heeft plaats op Woensdagmiddag 5 December, des namiddags ten half drie uur, en de zaal is toegankelijk voor kinderen van 5—12 jaar. St. Nicolaas met z'n knecht zal dit kinderfeest bezoeken, de kinderen zullen liedjes zingen, er zal een mooie kinderfilm vertoond worden, er zullen versnaperingen worden uitgedeeld en verrassingen bereid, kortom het zal er feest zijn. Wij wijzen er nogmaals uitdrukke lijk op, dat met het oog op de plaats ruimte en den aard van 't feest, alleen kinderen van 5—12 jaar uit oud- Waalwijk worden toegelaten. Verkoop Hooiland. Het perceel hooiland over de Hooi- gracht, van de erven A. P.J.v. Etten, werd Donderdagvoorm. door Notaris Schaap in Hotel Verwiel geveild en bij toeslag verkocht aan de Diaconie der Ned. Herv. Kerk alhier voor f 2200.- Nieuwe zaken. Het pand in de Grootestraat waarin voor kort nog een Kapperszaak was gevestigd van G. v. d. Wiel is thans omgebouwd tot een slagerswinkel, die Donderdagavond door den heer W. van Schijndel Hubzn. onder groote belangstelling werd geopend. De winkel is ruim en ziet er zeer hygië nisch uit. naar de eischen des tijds. Het geheel maakt een goeden indruk. Als dhr. v. Schijndel voor goede kwaliteit vleesch zorgt en een nette bediening, en daarvoor zal hij zich zeer zeker beijveren, dan twijfelen we niet of hij zal zich spoedig hebben ingeburgerd. Wij wenschen hem gaarne alle succes met zijn nieuwe zaak. Zooals uit de in dit nummer voor komende advertentie blijkt, zal heden avond in het pand waarin vroeger gevestigd was de fa. v. Leeuwen— Frijda, worden geopend een filiaal van de bekende E. H.W. O. Wasch— machine Mij. Behalve in Wachmachines wordt ook handel gedreven in huishoude lijke en andere artikelen, zooals kin derwagens, naaimachines, rijwielen, fornuizen enz. De fa. heeft een speciaal huurkoop— systeem. Kanarie—tentoonstellingen. In vervolg op ons vroeger bericht en de desbetreffende advertentie ves- i tigen wij nogmaals de aandacht op de Kanarie—tentoonstelling, die Zaterdag en Zondag in café A. v. d. Pluijm, aan de Haven wordt gehouden. in het café „Het Centrum" van den heer Massuger Stationsstraat, wordt Zondag ook een Kanarie—tentoon stelling gehouden. Aangezien onze plaats en omgeving veel liefhebbers dezer vogels telt twijfelen wij niet of hel bezoek aan deze expositie zal ook hier niets te wenschen overlaten. Voor de uren van openstelling zie men achterstaande advertentie. Water. De polders achter onze gemeente staan nog geheel onder, ai zakt 't water langzaam, De verbinding met de Klei is nog verbroken, al gaat men te voet en des noods per fiets over de Wester— havenkade naar Drongelen. Het gat te Geertruidenberg is met krachtige hulp der militairen gestopt en door 't zakken van 't water is de toestand aan den Oosterhoutschen weg verbeterd. Er is echter heel wat schade geleden en zeer veel te her stellen. R.K. Politiebond. De afd. Waalwijk en omstreken van den R.K, Politiebond St. Michael bestond 27 dezer 10 jaar. Dit feit werd in politiekringen den volgende dag feestelijk herdacht. Des morgens werd in de kerk van St. Jan een H. Mis opgedragen. De feestavond werd gehouden in 't ge zellig zaaltje van den heer A. v. d. Pluijm aan de Haves. Ongeveer 25 politiemannen vereenigden zich met hun vrouwen aan den wel verzorgde feesttafel, waaraan dhr. v. d. Pluijm met de hem bekenden ijver niets liet ontbreken. Na afloop van den maaltijd werd de avond met zang en voordrachten gezellig doorgebracht, 80 jaar. Donderdag 6 December wordt Gose- winus van Delft, beter bekend als „de Spin" 80 jaar. Waarom we dat hier zoo vermelden? Omdat wij hem beschouwen als de verpersoonlijking van 't oude, echte, haast uitgestorven schoenmakersras, dat vroeger rond den werkstoel zijn vroolijke liedjes zong, dat 's avonds zong in dammen en straten, dat vol was van leuke zetten en goede grap pen, leutige menschen voor zichzelf en voor anderen, zooals de a.s. jubilaris ook nu nog op hoogen ouder- dom is. al hebben de omstandigheden z'n werkstoel opgeruimd en daardoor voor een goed deel het inkomen voor hem en zijn gezin. Wij zijn er van overtuigd dat velen het op prijs zullen stellen hierdoor de gelegenheid te hebben van Delft en zijn vrouw, die voor eenige maanden 80 jaar werd, een recht prettige dag te bezorgen, wat wij oprecht hopen. Biljarten. Hedenavond zal de strijd op het groene laken weer een aanvang nemen. Zooals vorig jaar zal zich een strijd ontspinnen tusschen de (we kunnen haast zeggen) de vier sterkste biljart clubs uit den omtrek. Bij de opening reeds zal het er geducht spannen. In het café Kemper man ontmoeten elkander hedenavond „Ons Genoegen" en de „W. B. C." (v. Berkel). Twee oude bekenden die beide reeds dikwijls zegevierend uit den strijd kwamen. De W. B. C. heeft nog een versterking ondergaan, zoodat de opstelling er als volgt uit zal zien „Hotel de Twee Kolommen" en de „W.B.C." (gevestigd bij A. v. Berkel) was als volgt De Twee Kolommen. J. Spijkerman 75 Sjef Moonen M. Klljn J. Beerens P. v. Eeten Th. Bakkers 59 75 69 75 70 423 door W.B.C. M. Vuchts 34 B. Hornes 75 M. de Folter 58 P. Dankaart 75 A.v. Berkel 7j J. Vrijhoeven 75 390 „Hotel de Twee hunne hoogstaande prestaties, Tegen Woensdag a.s. wordteen Sinterklaasfeest georganiseerd voorde schooljeugd Het Ned. Tooneelgezel- schap (joh. Bakker) zal o.m, een voor stelling geven in „'t Wapen van Amsterdam", waarbij alle leerlingen gratis aanwezig mogen zijn. De Heusdensche Damvereeniging V. D. is voornemens tegen 't eind der volgende maand een nederlaag wed strijd en vierkamp Ie organiseeren, waaraan men hoopt, dat één of meer spelers van naam zullen deelnemen. De heer C. van Everdingen. res. 2e luitenant der huzaren, is bij Kon. besluit met ingang van 11 Dec. be vordert tot res. Ie luitenant. As. Dinsdagavond zal in „De Gouden Leeuw" de verloting worden gehouden ten bate van de Heusdensche anfare, Tot notabelen bij de Ned Herv. Gemeente werden herkozen de aftr. unctionnarissen B. Stap en J. v.Wijk. Voortdurend wordt in de Maas nog was geconstateerd, zoodat het water nagenoeg van dijk tot dijk staat, erwijl men er grooten last van onder vindt aan de losplaatsen, daar die geheel ondergeloopen zijn. Tot voorzitter der commissie van toezicht op het lager onderwijs werd in die commissie gekozen de heer P. Maassen. Gewonnen Kolommen" met 33 punten. Verkeer scon trole. De Gedeputeerde Staten van Noord- Brabant hebben in het Provinciaal blad de volgende bekendmaking ge plaatst 1. Dat in de provincie een verkeers controleur is aangesteld, die ingevolge het bepaalde in artikel 34 der Motor en Rijwielwet en in artikel 13 der Wet Openbare Vervoermiddelen is belast met het toezicht op de naleving van en met de opsporing der overtredingen van de voorschriften, welke in die wetten en in de tot uitvoering daar van uitgevaardigde algemeene maat regelen van bestuur zijn gegeven, en van de voorwaarden, welke in de door Gedeputeerde Staten krachtens de Wet Openbare Vervoermiddelen verleende vergunningen en, in de door of namens dat college of door of namens den Mi nister van Waterstaat krachtens de Motor- en Rijwielwet of het Motor- en Rij wiel reglement verleende ontheffin gen zijn opgelegd. 2. Dat die verkeerscoutroleur ter uitoefening van de controle is toege rust met een verkeersstaf ter lengte van 40 c.M., welke opvolgend met gele eu zwarte banden is gekleurd, en is bekroond door een staanden leeuw in goud. 3. Dat die ambtenaar tot het con- stateeren van de overtredingen, be doeld sub 1 aan het verkeerspubliek op den weg door het tijdig omhoog hef fen van den verkeersstaf zal doen blij ken, dat hij het door hem aan te wijzen verkéer wenscht te zien tot staan ge bracht. De hier bedoelde verkeersstaf is vervaardigd in de Koninklijke School voor Kunst, Techniek en Ambacht te 's-Hertogenbosch. WIJK. In de laatst gehouden Raads vergadering werd besloten met meer derheid van stemmen den heer Sluijmers, Gem. Ontvanger en Secre taris dezer gemeente, oneervol ontslag uit zijne betrekking te verleenen. EINDHOVEN. Het ligt in de bedoeling geen nieuwen gasdirecteur meer aan te stellen omdat 't betrek ken van gas van de mijnen binnen 2'/s jaar verzekerd is. Ir. Oosterholt zal vermoedelijk met de leiding belast worden. De gemeente heeft de tuinen van hotel Royal aan 't Stationsplein voor f 110 000 gekocht om daar een modern autobusstation met perrons in te richten. Voorts za! er een fiet- senbewaarplaats worden gebouwd terwijl 'n deel van den tuin bestemd zal worden voor autoparkeerplaats. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. Kaatsheuvel, 1 Dec. 1928 DRAISMA -v/vh VALKENBURG'S LEVERTRAAN*: LEEUWARDENS Ons Genoegen, Kemperman 1. Fr. Slaats. 2. Th. v. Weert. 3. j. de Graaff. 4. G. Slaats. 5. A. Klerks. W. B. C. v. Berkel 1. Fr. Schoelitz. 2. Herm. Klein. 3. Fr. Slaats. 4. Sjef Slaats. 5 J. v. d. Hoven. NIEUWS UIT HEUSDEN. 6. A.v Oudheusden. 6. C. v. Berkel Voor de vele biljartliefhebbers een mooie gelegenheid om eens te komen genieten. Aanvang ten 8 uur, Biljartwedstrijd. De uitslag van den j,l. Woensdag avond In hotel de Twee Kolommen gespeelden biljartwedstrijd tusschen de 2e zestallen van de biljartclub Heusden, 29 Nov. 1928. In het R K. Verenigingsgebouw gaf de Fanfare der H. Familie haar eerste groot Winterconcert met mede werking der tooneelvereenigigg „Kunst en Vermaak". Wist de eerste succes te behalen met haar achttal zeer ver dienstelijk gespeelde muzieknummers, de laatste had het niet minder met haar viertal komische scènes. Na afloop bracht de Hoogeerw. Heer Deken aan alle medewerkers hulde en dank voor St. Nicolaas. Door 't schrikkelijk slechte weer is de 2e rondroute van St. Nicolaas Zondag j.l. niet doorgegaan. Om het geheele Westelijk gedeelte der gemeen- te niet teleur te stellen, doch vooral om de kinderen niet voor een tegen valler te plaatsen heeft St. Nicolaas besloten de uitgestelde rondwandeling Zondag 2 December te houden. De Kon. Erk. Harm. Apollo zal de route meemaken. Het comité hoopt, dat de collectanten niet tevergeefs een beroep zullen doen op uwe milddadigheid. Om evenals vorige jaren een totale gezinnen met ongeveer 300 kinderen op St. Nicolaasdag te kunnen beden ken is heel wat noodig. We herinne ren er nogmaals aan. dat ook giften in natura zeer dankbaar aanvaard worden. Winkelweek. De winkelweek der Kaatsh. Winke- liersvereeniging trekt veel belangstel ling. Ondanks het ongunstige weer dat bijna dag aan dag een rondwan deling langs de keurig verlichte etalages voorgezellig maakt, heerschte er voortdurend een ongekende drukte voor de winkelramen. Druk is men bezig met het zoeken naar de etalage out door den winkeliers daar in ver borgen. Dat dit werk niet overal meevalt, kan men hooren als men hier en daar eens zijn ooren te luisteren egt. Tooneel. De tooneelvereeniging „Onderling Kunstgenot" geelt Zondag 23 Dec. in de zaal van de heer Joh Smit een groote tooneel avond. O K. is met ernst bezig gebleven het tooneelspel te beoefenen. Als regisseur treedt er momenteel op de heer v. Engelen uit Waalwijk, iemand die op dit gebied zijn sporen verdiend heeft, 't Doet ons genoegen te mogen vernemen, dat ook de keuze van 't nummer dit maal een gelukkige geweest is. In studie is ge nomen „De Waterduivel" van Jan Grosfeld een pakkend tooneelspel in drie bedrijven, 't Zal ons aangenaam zijn nog eens nader op dit werk te mogen terugkomen. Hoenderclub. De Hoenderclub „Kaatsheuvel" hield Donderdagavond een algemeene ver gadering in de Apollozaal Na opening en voorlezing de notulen besloten tot het houden van een excussie naar de groote tentoonstelling van Avicultura in Januari. Een voorbespreking werd gehouden aan over de mogelijkheid het volgende seizoen ter viering van het le lustrum de vereeniging een tentoonstelling te organiseeren. Nog maals zal getracht worden te komen tot de oprichting van een afdeeling konijnen fokkers. Het bestuur roept de liefhebbers ter plaatse op zich hiertoe op te geven bij de Secretaris der club de heer H. v. Woensel. Uitvoering. Zondag a.s. om 5 uur zal in de zaal van den heer Th. v. Boxtel de tweede Winteruitvoering gegeven worden. Waar het populaire Duo Jean en Lucle uit Gent het publiek zal vermaken, behoeft 't geen betoog dat hier veel belangstelling zijn zal. Overal waar deze artisten>ptreden trekken zij volle zalen. SPORT. H.E.C. Na 14 dagen vrij te zijn geweest is voor Zondag a.s. wederom een competitie—wedstrijd vastgesteld en wel de wedstrijd HEC I—TAC I uit Tilburg. Moesten de onzen in Tilburg tegen genoemde vereeniging met 3—2 het

Echo van het Zuiden | 1928 | | pagina 9