„MAMMIE". WITTE BIOSCOOP - WAALWIJK. uur Zaterdag 8 uur Zondag 6 en 8 No. 97. Woensdag 5 Dec. '28. 51e Jrg. TWEEDE BLAD. PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 4 Dec. 1928. St. Ntcolaas De kinderen zullen vanmiddag ge nieten. Om hall drie begint de pret in Musis. St. Nicolaas zal in hoogsi eigen persoon met zijn Pieterman de kinderschaar met een bezoek vereeren. Bij zijn binnenkomst worden een paar liedjes gezongen en daarna begint de fiim, die pracht—nummers bevat, als „Het land van lekker eten", „Bébé en het spook", .Het tooverboek van Kareltje", .De vlugge behanger". Na afljop wordt den kinderen een aardige versnapering bereid. Als een bewijs van sympathie mogen we vermelden dat de K.E.M.L en de Witte Bioscoop voor dit kinderfeest gratis de stoelen afstonden, terwijl ze door een ander weer gratis worden gebracht en teruggehaald. De collecte in de afd. Waalwijk heeft opgebracht ruim f 230. een respectabel bedrag zeer zeker, terwijl het aantal pakjes, maar vooral dt Inhoud de verwachting verre heeli overtroffen. Een woord van dank is zeker niet misplaatst, speciaal aan de dames van Waalwijks Belang en hare helpsters, die zich dagen lang zooveel moeite gegeven hebben om alles aan te koopen, te sorteeren, in te pakken enz Zij hebben daarmee een mooi werk gedaan, niet minder de ijverige dames-collectrices in de verschillende wijken. Er zijn dit jaar werkelijk zeer mooie geschenken gegeven. Zoo gaf een schoenfabrikant 6 paar nieuwe kinder schoentjes, een ander belangstellende gaf een heele kist met nieuw speel goed, een derde weer een partij nieuwe kinderkleedjes; in 't kort, er is wer kelijk veel goeds gegeven, waarmede men velen kan bedenken, p>.m. een 90 lal gezinnen. Voor deze laatsten zijn genomen degenen, die volgens het Burgerlijk Armbestuur, Vincentius, Elisabeth, de Diaconie enz. daarvoor in aanmerking komen, o 1 een goede maatstaf, terwijl stille armen eveneens zijn bedacht. St. Ntcolaas in den Gildenbond. In weerwil van de hevige stormen en 't hooge water, heeft St. Nicolaas toch nog kans gezien met „de stoom boot uit Spanje" te komen Zaterdag namiddag arriveerde Z.H. alhier en bracht een bezoek aan den Gildenbond, waar in de groote zaal de kinderen van de leden der R.K. Werklieden- vereeniging in spanning zaten te wachten. Toen St N.colaas met zijn eeuwig trouwe zwarte Piet verscheen in de pracht van zijn bisschoppelijk gewaad, werd hij daar door den heer Fr. Passier hartelijk welkom geheeten. Voor de kinderen begon nu een hoogst gezellig uurtje. Een aardige attractie was een leuke kinderfilm en ten slotte steeg nog de pret, toen de geschenken werden uitgereikt. Daar- tusschendoor werden liedjes gezongen en had St. Nicolaas gelegenheid tot de kleuters een vermanend woord te spreken. Voor de jeugd was het een recht prettige middag, waarbij door vele kinderharten oprecht werd genoten. In de St Clemensparochie is j 1. Zaterdagmiddag onder groote belang, stelling der ingezetenen, vooral natuur lijk van de jeugd, het St. Nicolaas feest gevierd. Vanaf hel Hoekelnde maakte St. Nicolaas, vergezeld van zijn beide zwarte knechts en omstuwd door een groote kinderschaar, een tocht door v.m. Baardwijk. De harmonie St. Jan luisterde den stoet met haar vroo- lijke tonen op, terwijl de heeren— comitéleden ondertusschen een collecte hielden en pakjes in ontvangst namen. Zoowel de collecte als de pakjes- inzameling brachten flink wat voor de armen bij elkaar, zoodat de ver schillende behoeftige gezinnen goed bedacht kunnen worden, temeer waar ook de collecte door enkele dames van het comiié eenige dagen tevoren langs de huizen gehouden, geheel aan dit doel ten goede komt. Na zijn rondgang bracht St. Nicolaas een bezoek aan het Patronaatsgt-bouw. waar honderden kinderen reeds met spanning op de komst van Z.H. zaten te wachten Nadat enkele liedjes door de kleinen waren gezongen en zij door St. Nicolaas waren tóegesproken, werd aan ieder kind een pakje uitgereikt, in elk waarvan zich een drietal ver- rassingen bevond. Dat het comité in staat wis om, zonder het vo »r de armen besteedde bedrag daarvoor aan te spreken, zoo'n menigte cadeauijes aan de kinderen uit te reiken, was vooral te danken aan de milde bij dragen die het comité in allerlei vorm mocht ontvangen van de navolgende fi ma's: N.V. Zeepfabriek „'t Anker" v/ti. Gebr Dobbelmann te Nijmegen, Singer Mij. te Amsterdam. Anton Hunink te Deventer, HaaHemsche SMonueepfabriek Klaverblad" te Haarlem. H. L. v Mol—Pauwpls te Nleuwkuik en H. Driessen Zn. te Aalten. Na de uitdeeling aan de kinderen werden nog een groot aantal artikelen verloot, waarvoor zoowel onder de kleinen als onder de oudere aanwezi gen groote animo bestond en waar door eveneens voor de armen een aardige duit in het zakje kwam. Het is alzoo voor de behoeitigen, voor de kleinen en voor de grooten een mooie dag geweest, waarvoor een woord van dank zeker toekomt aan het dames— en heerencomiié. Rectificatie. in ons vorig raadsverslag komt niet duidelijk uit ot al dan niet tot aankoop van huts en grond van dhr. Kleikxts besloten. Dit besluit is echter wei genomen. Voorts merken wij op, dat het voorstel tot hei verleenen van een subsidie ad f 4000 voor verbouwing der St. Antoniuskeik, is uitgegaan van de meerderheid in B. en W. De heer Th. Bakkers Chef-boekhouder. Zooals reeds uit uns raadsverslag bleek, is de neer Tn Bakkers, commies ter secretarie alhier, benoemd tot Chci Boekhouder der gecentraliseerde gcmecnte bediijveri, welke lunette hij 1 Jan. a.s. zal aanvaarden. In aan- mei king genomen den jeugdigen teefujd van den heer Baktceis, is du een zeci mooie promotie. Maar hem wordt daarmede een verantwoordelijke en zware taak op de schouders gelegd. Immers komt hij ntet in een besiaand bediijf, maar woidt hem de leiding in handen gegeven van tets nieuws, dat nij zeil eerst zal moeten inrichten. Zooals B. en W. in hun prae advies echter deden opmerken is de heer Bakkers een betrouwbare en alleszins bevoegde werkkracht, geheel voor zijn nieuwe uitgehreide taak berekend. Zijn werklust, zijn ontwikkeling en studie ijver zijn ons daarvoor een waarborg. De heer Bakkers is nu ongeveer 10 jaar in gemeente-dienst, waarin hij zich door studie en ijver in zulk 'n konen tijd heeft weten op ie weiken. In Mei 1918 kwam hij. 17 jaar oud, als senrtjver aan 't distributie oureau alhier; in Febr. 1919 volgde zijn aanstelling als ambtenaar tei secretarie 3e klasse. Na met gunstig gevolg het voorbereidend examen te hebben afgelegd, behaalde hij in 1921 net diploma candidaat gemeente secretaris. Nu eenige jaren geleden liet hij zich aar. de R K. Leergangen te Tilburg inschrijven en volgde het college „Gemeente Financiën". Atge ioopen zomer legde hij ook hiervoor met gunstig gevolg examen af Wij feliciieeren den heer Bakkers en meenen ook de gemeente met deze keuze te mo^en gelukwenschen. Ky nologen—vereeniglng. De Kyoologen vereenigifg Waal wijk en Omsirtken hield gisteravond eene algemeene vergadering in hotel „de Twee Kolommen". Na een hartelijk welkomstwoord, speciaal aan de nieuwe leden, werden de prijzen uitgereikt die door de leden behaald waren op de iaatsie tentoon stelling te Waalwijk dd 8 October en ook de prijzen die beschikbaar zijn gesteld voor die leden die op de tentoonstelling in 's Bosch en Breda een prijs verwierven. De diploma's en medailles werden zeer geroemd. De voorzitter, de heer W. Eibers- herinnerde aan de schitterend geslaag, de tentoonstelling, uitmuntend door inzending, regeling en bezoek, al mogen de fi ïancieele resultaten, ten gevolge der zeer groote kosten, niet dienovereenkomstig zijn. Het comité hoopt echter in staat te zijn dit tekort nog zooveel mogelijk te dekken Van verschillende zijden werd warme hulde gebracht aan de emeninte wijze waarop de heer W. Broek het secre tariaat dezer tentoonstelling heeft ver zorgd, en dat ten zeerste wtrd ge apprecieerd zoowel door vereeniging, comité, als de inzenders. Besloten werd hem daarvoor een stoffelijk bewijs van dankbaarheid aan te bieden, wat hem zal worden uitgereikt op de volgende algemeene vergadering in Januari, waar de eind afrekening der tentoonstelling volgt en het eerste lustrum zal worden herdacht. Medegedeeld werd dal de heer'Sjef van Dongen zich bereid heeft verklaard op een nader te bepalen datum een lezing te komen houden voor het Waalwijksche publiek over .zijn taak in de Poolstreken Veemarkt. Maandagavond werd door den Edel- achtbaren Heer Burgemeester Moonen, ten Raadhuize geïnstalleerd de Com missie van Advies betreffende berstel der veemarkten. Aanwezig waren de heeren J. v. Loon, J. P. IJpelaar, A. v. Veldhoven, W. Schilders, A. v. Hui ten, Jos. Loeff, W. Klerkx, W. Kuijs- ten en Arn. v. d. Broek. Als adviseur en secretaris werden aan de commissie toegevoegd de hee ren M. A. J. v. Liempt en J. Thijssen. Aan den heer Loeff werd het voor zitterschap opgedragen. Vedehova. Op Donderdag 13 Dec as des avonds 7'/a uur 1° Hotel Verwlel, zal „Vedehova" haar 4e lezing doen geven van de Singer—Mij., welke wederom wordt gegeven door den heer Boosman. Directeur der Mij. De lezing vangt ditmaal vroeger aan, opdat belangstellenden uit andere plaats n na afloop nog per trein of autobus naar hunne woonplaats kun nen terugkeeren. 't Onderwerp dat de heer Boosman dezen avond zal behandelen, is voor de schoenmakerij wel interessant en kan worden aangegeven als „De moderne stikzaal". Hierbij wordt gelegenheid geboden tot het stellen van vragen. Vadertje Langbeen. Zooals reeds aangekondigd komt de tooneelvereeniging D.V.S. uit 's Bosch a.s. Zondag met bovengenoemd stuk in Musis voor 't voetlicht. „Vadertje Langbeen" is een vroolijke geschiede nis in 4 bedrijven naar jean Webster, door Jaap v. d. Poll. Voor eenige aren had het gezelschap v. d. Horst en Musch „Vadertje Langbeen" op 't repertoire en met succes. Men oor- deele zelf naar eenige persuittreksels Opr. Haarl. Courant; „Deovervolle zaal amuseerde zich, naar het applaus te oordeelen, uitstekend. Het fijne, humoristische gegeven, waarin toch vaak zooveel weemoed doorklinkt, was mooi opgevat en weergegeven." Avondpost: „Het talrijk opgekomen publiek heeft veel en hartelijk gelachen, heeft medegeleefd met Jerusha en haar „Vadertje". Het Vaderland, Henri Borel: „Het publiek liet telkenmale halen, 2ÓÓ was het ingenomen met dit lieve stuk Het is 'n echt familiestuk, waarbij jong en oud van harte genieten kunnen. Voor het dankbaar gestemde publiek waren alle factoren, om onder de bekoring te komen, aanwezig. Een vondelingen gesticht waar de liefdevolle spreuken aan den wand in schrille tegenstelling zijn met de liefdelooze behandeling, die de verpleegden ond.'rgaan; een pittig vondelingetje, Jerusha Abbott, dat wegens haar zeer origineele bru taliteit wordt weggejaagd, maar geluk kig een geheimen beschermer vindt, die natuurlijk in den loop van den avond verliefd wordt op z'n gunste- lingetje en een slot, waarbij die liefde bekroond wordt door het gewenschte engagement." Waar ons van het Bossche gezel schap de beste resencles werden ver strekt, mogen we Zondag in Musis een amusante avond tegemoet zien. Het bal zal niet doorgaan. v. d. Pluijm keurig versierd en maakte met de vele lustige zangers een pret tlgen indruk. Aan 't pracht matriaal bleek, dat er een goede en practische vereenigings geest onder de leden is, Bij de klasse-prijzen die uit geld bestonden, was er voor de vrouwen der leden ook voor een verrassing gezorgd. Wij geven hieronder den uitslag van de keuring. Klasse I eigen teelt '28. Ie prijs W. Raaijmakers, Waalwijk met 213 punten, 2e pr, M. Govers, Kaatsheuvel 205 punten. 3e pr. W. Netten, Kaatsheuvel 204 punten. Klasse II eigen teelt '28. Ie pr. Jos. Pijnenburg. Tilburg 108 punten. 2e pr. M. Wellens, Kaatsheuvel 102 punten. 3e pr. Th. van Rijswijk, Kaatsheu vel 99 punten. 4e pr. |os van Wanrooij, Kaatsheu vel 93 punten. Klasse III. 1 vogel, eigen teelt '28. Ie pr. W. Netten, Kaatsheuvel 60 punten. 2e pr. W. Raaijmakers, Waalwijk 48 punten De wisselprljzer. vielen als volgt Zilveren beker; klasse I 4 vogels, eigen teelt, W Raaijmakers Waalwijk. Zilveren vogel; klasse II 2 vogels, eigen teelt, Jos. Pijnenburg. Zilveren lauwerkranskl. Ill 1 vogel, eigen teelt, W. Netten. Zilveren medaille op standaard: open klasse 2 vogels.Jos Pijnenburg. Hoogste aantal inzendingen: le pr. W. Raaijmakers, met 10 vogels. 2e pr. A. v. d. Pluijm (bij loling) met 8 vogels. t 3e pr. Th. van Rijswijk, Kaatsheu vel 48 punten. 4e pr. A Priems (bij loting) Kaats heuvel 42 punten Klasse IV 2 vogels open klasse, ie pr. Jos Pijnenburg. Tilburg (bij loting) 123 punten. 2e pr Th. v. Rijswijk, Kaatsheuvel 123 punten. 3e pr, A. v. d. Pluijm, Waalwijk 111 punten. 4e pr, W. Raaijmakers, Waalwijk 105 punten. 9e N. v. Voort. 10e A. v. Ravensteljn. 11e Th. v. Helvoirt. Comp.wedstrijd Biljarten. Uitslag van den comp.wedstrijd tusschen de biljartclubs Ons Genoegen en W.B.C. bij den heer Alb. Kemper man alhier. Ons Genoegen. W.B.C. le Drietal. F. Staats 79 F. Schoelitz 100 J. de Graaff 100 F. Slaats 92 D. v. Weert 100 H. Klijn 90 2e Drietal. 100 jos Slaats G. Slaats lOOJos Slaats 47 A. v. Oudheusden 100 C. v. Berkel 84 J. Klerks 84 |.v. d. Hoven 100 Hoogste serie G. Slaats 22. Biljarten. In het café „'t Vosje" had j.l. Zaterdag een vriendschappelijke bil jartwedstrijd plaats tusschen de aldaar gevestigde vereeniglng Ons Genoegen en Volhouden uit Sprang. De uitslag was als volgt: Volhouden. Stokkerman 100 v. Ammerooij 92 Haverhals 90 Elshout 69 J. Krol 60 Maljers 46 Ons Genoegen. W. Pullens 31 M. v. Mterlo 100 L. v. d. Geld 100 Fr. de Vries 100 M. Pullens 100 J. Leijtens 100 bren^n wij U den geweldigen Schlager Een filmverhaal aangrijpend, eenvoudig en teeder. De zelfopoffering eener moeder, film overtreft verre de reeds vroeger ons vertoonde film „MOEDER". Niemand verzuime dit prachtwerk te gaan zien 1 Beneden 16 laar geen toegang. Deze door 41686 Lederfabrlek „de Amstel Naar wij vernemen zal de heer Siegfried Gompen, tot dan directeur der Handel-Maatschappij M. L. Rosenberg Lederhandel Amsterdam- Waalwijk, met 1 Januari a.s. wederom intreden in de lederfabrlek „de Amstel" der firma L. S. Gompen, Amsterdam- Waalwijk. Tooneelvereeniging G.S Onder 't beschermheerschap van dhr. J. W. van Heesbeen heeft zich uit het personeel der Waalwijksche Chroomlederfabriek v/h. Van Dooren- de Gretff een tooneelvereeniging ge vormd „Gezellig Samenzijn". Denaam duidt reeds alles aan; inderdaad be oogt men door 't geven van enkele uitvoeringen zoo nu en dan gezellig samen te zijn, waardoor de onderlinge band kan worden versterkt. Dit was ook 't doel van de eerste uitvoering, die Zateidagavond in de zaal van den heer P. v. Daelen werd gegeven voor de leden, donateurs en genoodigden. Op het program stonden een achttal komische voordrachten, die naar best vermogen voor 't voetlicht werden gebracht. 't Geheel mag uitstekend geslaagd heeten. Kanarietentoonstelling. Zondag 2 December j I. hield de Eers e Waalwijksche Kanarievereeni- ging gevestigd bij A. van der Pluijm aan de Haven, eer.e onderlinge ten toonstelling met zangwedstrijd, die zeer goed geslaagd mag heeten. Er waren ongeveer 100 vogels geplaatst In verschillende klassen. Voor kanarie fokkers en liefhebbers was een gang naar deze tentoonstelling wel de moeite waard. Als keurmeester fungeerde een alles- zins bevoegd man, n.l. dhr Th. van Lieshout uit Tilburg, gediplomeerd keurmeester van den Nederlandschen Bond. De zaal waarin de vogels waren tentoongesteld was door den heer Klasse V 1 vogel open klasse, le pr. Jac. van Wanrooij, Kaats heuvel 69 punten (bij loting) 2e pr. C. van de Wiel, Waalwijk 69 punten. 3e pr. W. Raaijmakers, Waalwijk 66 punten. 4e pr. A. Priems, Kaatsheuvel 54 punten. 5e A. v. d. Pluijm, Waalwijk 51 punten. le pr. meesterzanger, eigen teelt, (bij loting) Jos. Pijnenburg. 2e pr. W. Netten. Meesterzanger van de geheele ten toonstelling Jus van Wanrooij. In caié „'t Centrum" werd j.l. Zondag eveneens een onderlinge kanarie—tentoonstelling gehouden, waarvoor voortdurend flinke belang stelling was Door 't uitstekend materiaal dat ter expositie was Ingezonden, kon er van concurrentie gesproken worden en was de belangstelling zeer begrijpelijk. Als keurmeester trad op de heer C. Haans uit Tilburg, bekend deskundige, die de volgende prijzen toekende Klas eigen teelt 2 vogels. le prijs J. M. Kuis. 2e A. J. v. Ginneken. Klas eigen teelt 1 vogel. le prijs Th. v. Mier. 2e A. P. v. Ginneken. 3e A. v. Ravensteijn. Open Klas 1 vogel, le prijs H. Bruurmljn. 2e P. Schoondermark. 3e Th. v Mier. 4e A. Klerx 5e A. P. v. Ginneken. Huishoudelijke prijzen. le prijs H. Bruurmijn. 2e P Schoondermark. 3e Th. v. Mier. 4e A. Klerx. 5e A. P. v. Ginneken. 6e M Kuis. 7e F. Berkelmans. 8e A. J. v. Ginneken. 457 531 De serieprijs (een kislje sigaren) welke door Ons Genoegen voor deze gelegenheid was ten beste gegeven, weid gewonnen door dhr. Slokker- mans van Volhouden. Dezen prijs was dan ook ten vollejverdiend, want met niet minder dan 31 caramboles wist deze kranige speler hierop beslag te leggen. Hierbij zij nog vermeld dat hij de partij in 8 beurten uit speelde. Desniettemin wist „Ons Genoegen" toch schitterend te winnen. De wedstrijd had een spannend doch aangenaam verloop en naafloop werd onder de leden der belde ver- eenlglngen nog menig zangnummertje ten beste gegeven. Geldersche Credietvereeniging. De heer D. G. R. Lackamp, die gedu rende pl.m. 10 jaren optrad als direc teur der Geldersche Credietvereeniging te Waalwijk, is met ingang van 1 Fe bruari overgeplaatst naar Doetinchem. De heer Lackamp had niet alleen in zijn functie de achting van zijn cliën ten, maar eveneens van de ingezetenen onzer plaats, temeer waar hij zich be ijverde voor talrijke andere zaken, spe ciaal charitatieve en muzikale; terwijl de Waalwijksche Zwemvereeniging in hem een zeer actief president verliest. Het ga hem wel in zijne nieuwe standplaats. Als zijn opvolger alhier is benoemd de heer Gruppeiaar uit Doetinchem. ÜkUfsEN Maandagmiddag overleed plotseling de echigenoote van onzen gemeenteveldwachter dc Kiieger. Zij had nog pas met smaak gegeten en stierf even later zonder eenig voor teeken. Donderdagavond wordt in onze gemeente een Tridium geopend met een plechtig lof en predicatie. A. s. Zondag des avonds om 5 uur sluiting. SPRANG-CAPELLE. (V.m. Sprang). Onze oud-dorpsger.oot, de heer |ac. Haverhais jzn thans onderwijzer aan de OL school te Rossum, is met in gang van 1 Jan. a.s. benoemd tot hoofd aan de O L. school te Buren. De heer H. v. d. Kolk, alhier heeft bedankt als ouderling bij de Ned Herv. kerk, zoodat er twee va catures waren, waarin thans is voor zien bij de gehouden verkiezing van de heeren A. Smits en Jac. v. d. Schans. Aan het Hulppostkantoor alhier werd gedurende de maand November 1928 voor de Rijkspostspaarbank ingelegd f 5049.70, terugbetaald f 1543,53. Bij zijn vertrek naar Katwijk aan Zee werd den heer P. Bezemer door de kinderen der Chr. school alhier een aardig aandenken aangeboden in den vorm van een eikenhouten cou rantenhanger en een inktstel. De kinderen werden door hun ver trekkende» onderwijzer getracteerd op versnaperingen. De heer A Kool, vroeger hoofd aan de Chr. school alhier en thans te Woerden, is benoemd tot hoofd aan de ^nieuw te openen Chr. school te Arnhem. CAPELLE. Gedurende de maand November werden ter gemeentesecre tarie voor den Vleeschkeurirgsdienst aangegeven 34 runderen, 84 varkens en 6 geiten In de een dezer dagen gehou den vergadering van de onlangs op gerichte landbouwvereenlging voor Sprang Capelle e.o. zijn tot leden van het definitief bestuur gekozen de heerenH. Boer, C. L de Rooij, A. A. Michael, A. v. d Poorte, A. P. Snijders, J. Zwart en J. Kuysten. De collecten, tijdens den dank stond voor het gewas, door Ds. A. v Willigen in de Ned. Herv. kerk alhier gehouden, hebben respectie velijk opgebracht f91.en f65. Gedurende de maand November werd in de Rijkspostspaarbank op het hulppostkantoor alhier ingelegd f5506,01 en terugbetaald f4891,17.

Echo van het Zuiden | 1928 | | pagina 5