Ill I Dames- en Heerenkapper Deeren- en KinderkHin] magazijn „De Adelaar". ""Hoed of Pet Bernard Vaes Reclame-Verkoop Gemoltonneerdü! L zijn m „Het Anker Dat is JE ADRES. H. VERHULST, Slechts 8 dagen. 2 stuks reclame. Slechts 8 dagen Het adres voor 1e klas Vakkundige bediening. VOOR HANDEL EN INDUSTRIE. te 's-Hertogenbosch Ridderstraat 7, APARTE SALONS. Het aangewezen adres voor Uw is Hooge Steenweg 14 DEN BOSCH. - (Naast ijzerhandel Van Miert) Voordeellger als elders. Zondags tot 12 uur geopend. naar Vughterstr. 65, DEN BOSCH. Zadelmakerij r. koeseh Hinthamerstraat 61, 's-Bosch. Ontvangen een keur van Damestassch en Reisnécessaires Manicures Schrqfmappen Schooitasschen Acten- en Muziektasschen Portemonnaies Portefeuilles Sigarenkokers. Motorhandschoenen Autoplaids Nieuwste dessiifs Vesten, Pullovers. Ch que Shawls, Slobkousen, Handscnocnen, Zelf- binders, (ook luxe verpakking) Pocnets, Zakdoeken. Garnituur als Das met Pochet of Bretels met Sokophouders in ruime keuze. Heerenmodemagazijn DEN BOSCH Telefoon 851. Mark. 5 postkantoor, ingtrich> in den trein, die 9 dezer te 8.15 van Antwerpen naar Rotterdam is vertrokken, heeft bij de opening van de brievenmail van Genua station voor genoemd spoor wegposikantoor geconstateerd, dat de inhoud daarvan slechts uit oud papiei bestond, waaronder een Italiaansche courant. Bedoelde brievenmail behoorde uit sluitend brieven met aangegeven waarde uit Ned. Indië te bevatten, welke met het stoomscnip Johan de Wltt te Genua zijn aangebracht. Nog van Antwerpen uit kon de italiaansche post-administatie telegra fisch met de vermissing in kennis wor den gesteld. Ook verder heeft de Ne- deriandsche postdienst de voor een dergelijk geval noodige maatregelen getrt fLn. Van den Italiaanschen dienst kwam bereids telegrafisch bericht in, dat de verzending van den postzak uit Genua op regelmatige wijze heeft plaats ge had. Wij hebben dezer dagen gemeld, dat j.l in Zuid Frankrijk een boeren gezin, vader, moeder, twee kinderen en een knecht, geheel is uitgemoord De moordenaars zijn gepakt en heb ben bekend. Het zijn twee jongens van 18 jaar. Uit Rheinhausen wordt aan de bladen gemeld, dat in schacht 1 van de mijn Dierga.dt door gassen zeven man om het leven zijn gekomen. Gisteren waren onder deskundige leiding maatregelen genomen om een uitgebroken brand te blusschen. Daar bij had men ook nagegaan of zich gassen hadden ontwikkeld. In een schacht die ver van den brandhaard verwijderd lag en waar zich onder normale omstandigheden geen gassen ontwikkelen, raakten thans verscheidene mijnwerkers be wusteloos. Bij het bergingswerk bleek, dat vier hunner reeds overleden waren. Voorts werden verschillende man schappen van de reddingsbrigade, hoewel zij gasmaskers droegen bewus teloos en drie hunner zijn kort daar< p overleden. Drie andere zijn met ern stige vergiftigingsverschijnselen naar O ze overgroot© voorraden in wintergoederen en het feit dat wij door onzen gecombineerden inkoop DEGELIJKE KWALITEITEN hebben gekocht voor abnormaal LAGE PRIJZEN, doet ons besluiten SLECHTS 8 DAGEN een Reclame-week te organiseeren voor gemoltonneerd. Gemoltonneerde Directoire 8 verschillende kleuren met zi|den streepje. Lengte 30 35 40 45 50 55 - 60 65 70 75 c M', Prijs p. 1 si .8 47 56 66 75 84 91 lOS 114 128 ct. 2 st. 58 - 78 98 118 138 - 158 178 198 2l8 - 238 ct. Bijpassende Onderjurken in verhouding. Gemoltonneerde Heeren Borstrokken en Broeken. P/ijs per 1 siuks 1 49 1 59 - 1 74 1 89 2 10 2 60 - 2,75 2 2 75 - 2 95 - 3 25 - 3 55 - 3 95 - 4 95 Jeager met wol gemengde Heeren Borstrokken en Broeken Pr ijs per 1 stuks 1 09 1 19 1 29 2 T95 - 2Ï5~ - 2 30 Jongens Borstrokken en Broeken maat 2 3 4. Prijs per 1 stuks 72 82 92 - 5 mooie 25 kwaliteit. 1.34 - 1.54 - l 74 COMBINATIE HOMO-BONUS, 206 ZAKEN IN NEDERLAND. n het ziekenhuis overgebracht. Verder gevaar bestaat er op het oogenblik niet. Gistermorgen was de 34 jarige betonwerker P. de R. bezig in den liftkoker van pand i7 aan de Boomp jes te Rotterdam. Plotseling zag hij, dat de lift naar beneden kwam Hoe wel hij luidkeels schreeuwde, merkten die van den lift gebruik maakten, niet op dat iemand op den bodem van den liftkoker stond en die dus verpletterd dreigde te worden De R. trachtte nog uit den koker te klim men, maar het was te laat Hij is mei zijn hoofd tusschen de lift en den vloer van de parterre verdieping bekneld geraakt Ernstig gewond is hij in het ziekenhuis aan den Cool- singel ter verpleging opgenomen. Als de lift in den ondersten stand staat, is er nog een speling van 40 c M. tusschen den bodem en den vloer van den liftkoker. Als De R plat was gaan liggen, zou er niets gebeurd zijn. Wo.ff meldt uit Llchienfeld In Thüringen, dat gisteravond op de spoorlijn M'Chelan Lichtenfeld het lijk van den verzekeringsagent Loefel uit Michelan is gevonden. Vermoedelijk ts de verzekeringsagent aan twee ste ken in den hals gestorven men neemt aan dat hij overvallen en van zijn geld beroofd is. Om aan zelfmoord te doen gelooven, had men het lijk op de rails gelegd. De officier van justitie uit Koburg heeft zich naar Michelan begeven om een onderzoek in te stellen. Op een militair schietterrein bij Miinchen zijn gisteren bij een oefe ning met handgranaten één officier gedood en twee soldaten gewond. Een vliegtuig van de lijn Keu len Berlijn is oij Letzlingen in den kreits Gardelegen bij een noodlanding in brand gevlogen. Van de vier inzit- tenden is er siechis één. een passa gier, den dood ontkomen. Tegen 6 uur gistermiddag zagen de bewoners van Letzlingen een vlieg tuig op ongeveer J00 M. hoogte voor bijgaan, waarvan de motor een onge woon gedruisch maakte. Plotseling helde het toestel voorover en sloeg toen tegen den grond. De schroei brak. Het toestel maakte nog een sprong van 50 M waatbij het ver scheidene boomen omtrok en bleet toen brandend op den grond liggen. Dadelijk snelden voorbijgangers ter hulp. Een van de passagiers, de heer Hermann uit Onligs, scheen vrijwel ongedeerd, doch was van den schrik zoo goed als zijn bezinning kwijt en stamelde maar niets anders dan „ik weet van niets, ik weet van niets" Van den tweeden passagier vond mer het lijk op korten afstand van hei toestel. Cö r, de vlieger, en zijn me canicien. waren op hun zitplaatsen in de vlammen omgekomen, Het ter rein werd afgezet en de post, die niet door de vlammen vernield was in veiligheid gebracht. De overlevende passagier werd naar het ziekenhuis van Gardelegen overgebracht waar bleek, dat hij er inderdaad met eenige geringe kwet suren aan armen en handen en aan het hoofd af was gekomen. Omtrent de oorzaak van het onge luk tast men nog in het duister. Het toestel was een Junkers met drie motoren, van hetzelfde lype als de Hermann Koehl en de Deutschland. die eenigen tijd geleden eveneens verbrand zijn. Woensdagavond kwam een 12 jarige jongen. Sterk genaamd, die omstreeks 9uur op zijn rijwiel de boerderij Nieuwgelegen op den Amstel dijk passeerde het café Oud Kalfje binnenloopen met demededeeling dat er een auto in den Amstel lag. De eigenaar van Oud Kalfje, de heer van Wilpen, die eerst de politie waar schuwde, trok er, vergezeld van zijn compagnon en den jongen Sterk on middellijk met dreggen op uit Na 4 a 5 minuten waren zij bij de plaats waar de auio te water lag. Met een fietslantaarn trachite men tn de duister nis eenig zicht te verkiijgen. Men kon slechts de kap zien van de auto, die recht in het watei stond. RedcUngs pogingen konden op dat oogenblik geen succes hebben, maar gelukkig kwam spoedig de reddingswagen van de brandweer, die op het alarm van de politie direct was uitgerukt. Nu werd met schijnwerpers het Amstel- water verlicht, Het gelukte de brandweer binnen betrekkelijk korten lijd de auto op den wal te krijgen. De inzittenden waren er echter utl verdwenen. Het eenigt- wat men vond was een oveihemo waarop bloedvlekken voorkwamen. Hoe de inzittenden uit de auto, waar van verschillende ruiten gebrokei waren, gekomen zijn, was niet dadelijk vast te stellen. Verondersteld wordi dat zij er in geslaagd zijn, door hei Inslaan van ruiten, uit de auto te kruipen en zwemmende den wal te bereiken. Een en ander wordt in ver band gebracht met mededeelingen, die door een chauff ur van een autobur- van den dienst Oudekerk-Amsterdam werden gedaan. Deze chauffeur had een auio, waarin naar zijn zeggen vermoedelijk drie personen hebber gezeten, die niet nuchter bleken \t zijn omstreeks 9 uur op den Amstel dijk zien passeeren. Het had zijn aandacht getrokken dat de auto over den weg sllngerd» en daarom had hij. ten einde de slinge renden wagen zonder ongelukken te laten passeeren, zijn autobus zoo ver mogelijk naar den berm van den weg doen uithalen. Daarna moet het ongeluk gebeurd zijn. De politie houdt rekening met de mogelijkheid, dat de inzittenden bij het te water raken van den auto ver dronken zijn en in verband hiermede bleven eenige politiemannen op de plaats waar het ongeluk is gebturd dreggen Zooals gemeld, bestaat er echter Wil reden voor de veronderstelling dat de verongelukte passagiers zich hebben weten te redden en evenals een dezer dagen op den Haarlemmer- weg is geschied een veilig heenkomen hebben gezocht, zonder zich verder om de auto te bekommeren. Dit laatste fs later uitgekomen Volgens een bericht van de „Pic colo" uit Trient, hebben in de gemeen te Bronzolo. vier arbeiders den dood gevonden bij een zweefbaanongeval. De wagen, waarin zij zich bevonden stiet bij het vertrek tegen een met materialen geladen wagen, tengevolge waarvan de kabel bezweek en de ar beiders een 12-tal meters in de diepte stortten. Drie hunner waren op slag dood, de vierde was stervende, toen hij naar het ziekenhuis werd overge bracht. Te Grozlanenfeld in de Kreis Rum is een 30-jarige herbergierster door een 35-jarigen werklooze uit Bles ten in Lotharingen vermoord. De werklooze had de vrouw een kleinig heid gevraagd en had toen brood en koffie van haar gekregen. Plotseling overviel hij de vrouw en bracht haar met een zeis twee sneden in den hals toe, welke den dood tengevolge had den. De dader werd in den loop van den avond gearresteerd. De vrouw laat 'n man met vijf kinderen na. Bandieten zijn des nachts een al leenstaand huis te Palisse binnenge drongen, bewoond door een stillevend, oud echtpaar. De vrouw, die 75 jaar oud was, staken zij terstond een mes in het hart. De man, een 81-jarige grijsaard, gaven zij eerst een paar flinke klappen, waarna zij van hem eischten te zeggen, waar hij zijn geld geborgen had. Toen hij dit weigerde, hebben zij zijn voeten boven een bran dend komfoor geroosterd. De ongeluk kige zwichtte toen, zoodat de schurken met. het geld konden verdwijnen. Men heeft nog niet kunnen vaststel len, wie de daders zijn. De toestand van den gemartelden grijsaard is zeer ernstig. De te Roehlingshausen wonende mijnwerkers-weduwe Buderus kreeg bericht, dat haar beide zoons, die in de kalimijnen te Strassfurt werkten, bedolven werden en slechts als lijken konden worden geborgen. De vrouw, die ongeveer een jaar ge leden, bij een mijnongeluk haar man verloor, schrok bij de nieuwe jobstij ding dermate, dat zij ziek werd en spoedig stierf. In een dorp bij Metz heeft zich Dinsdagavond een vreeselijk drama afgespeeld. Een Poolsche arbeider geraakte met een koopman in twist en verwondde den koopman en diens vrouw met re volverschoten. Na zijn terugkomst in zijn woning schoot de Pool zijn beide kinderen en zijn vrouw dood en pleeg de toen zelfmoord. In de zakenwijk van de stad Jon kers bij New-York is op klaarlichten dag 'n gepantserde auto, die geld van een Bank overbracht onder geleide van de politie, door roovers overvallen. De roovers, die zich in twee auto's be vonden, wisten de gepantserde auto tot staan te brengen, braken het pant ser open en haalden 1.040.000 dollar uit de auto. Een agent en een bewaker die in de gepantserde auto zaten, wer den gewond. De roovers ontkwamen. Tusschen twee vijandige groepen van textielarbeiders in Bombay heeft een treffen plaats gehad. De menigte wierp met steenen en flesscben naar de inmiddels ten tooneele verschenen politie, die eerst met den wapenstok dreigde en daarna van haar revolvers gebruik maakte. Er werden 2 perso nen gedood en 25 gewond, waaronder 2 politie-beambten. In het Allgauer plaatsje Stein gaden heeft in een looierij een hevige explosie plaats gehad. De vensters van het gebouw werden verbrijzeld en liet overige gedeelte werd zwaar be schadigd. Een persoon werd gedood eu twee anderen bekwamen kwetsuren. De procuratiehouder v. O. te Rotterdam is Dinsdag overgebracht naar het huis van bewaring. Hij is daar, naar de commissaris in de 3e afdeeliug, de heer S. Dijkstra, die het onderzoek in deze zaak leidt, heeft meegedeeld, opgesloten, niet alleen we gens de aan den dag gekomen malver saties, maar ook, omdat hij ervan wordt verdacht, te zijn betrokken ge weest bij den moord. De aanwijzingen tegen v. O., welke dit vermoeden wet tigen, zijn. gisteren weer sterker gewor den. Over den aard van deze aanwij zingen mag, in het belang van het on derzoek, niets worden gepubliceerd. Het verdere onderzoek betreffende de malversaties is nu in handen gekomen van den rechter-commissaris, mr. A. Huygenhet onderzoek in de gerucht makende moordzaak wordt in hoofd zaak door commissaris S. Dijkstra en den inspecteur van den justitieelen dienst in de derde af deeling, den heer L. Hermans, voortgezet. Uit den aard van de zaak mo gen over de aanwijzingen, welke de politie het verband doen leggen tus schen den moord en de malversaties. I nog geen uitgebreide publicaiies worden gedaan Ten aanzien van een van deze aanwijzingen kan evenwel thans iets naders worden gemeld. Eenigen tijd *óór den moord was het den nu vermoorden directeur van de firma De Haas opgevallen, dat de afdeeling sponzen een klein verlies opleverde, hoewel hij meende, dat er juist winst gemaakt moest zijn. Al eerder had hij de wenschelijkheid besproken, eens een accountantson derzoek te laten instellen. De kosten hadden hem evenwel tot nu toe af geschrikt. Toen echter een van zijn kennis sen, die tot dusver employé op een accountantskantoor was gtweest, op l November zelfstandig ging weiken, beeft hij hem, mede in verband met het geleden verlies, verzocht, de boeken eens te komen nazien Deze accountant zou dan tevens nagaan, in hoeverre een reorganisatie van de administratie mogelijk zou zijn. De accountant is met zijn onder zoek begonnen met de boeken betref fende de afdeeling sponzen In het bijzonder en de afdeeling verkoop in het algemeen. Daarbij kwamen wel enkele kleine tekorten van fl.en 50 cent voor den dag, maar dit wekte nog geen argwaan. Daarna zou de accountant beginnen met de kas. Aan dit onder zoek was liij juist toegekomen op den Woensdad vóór den moord, om uur 's middags. Het spreekt vanzelf, dat de nu opgesloten procuratiehou der toen begrepen heeft, dat zijn malversaties aan het licht zouden komen, en de politie meent, mede op grond van tal van andere aanwlj- zingen, over welke nu nog niets ge* oubliceerd kon worden, dat er samen hang moet bestaan tusschen het tijd stip, waarop de malversaties aan het licht moesten komen, en den moord op den directeur, den heer P. C Lans, Hen men zoo kennelijk uit den weg heeft willen ruimen. Hierbij kan nog worden opgemerkt, dat de procuratiehouder v. O. niet meer de vrije beschikking over zijn aandeelen had. Volgens het Algemeen Politie blad verzoekt de commissaris van politie te Tilburg, als verdacht van oplichting, de opsporing, aanhouding en voorgeleiding van Lambertus Teunissen, geboren te 's Gravenhage 27 Februari 1892, reiziger, vroeger wonende te Tilburg. Hij was daar in het bezit van een rijbewijs ten name van M. J. P. Don ders, drie chèques op de incassobank te Tilburg, en een telegram van de Bas en Co. te Amsterdam, inhoudende, dat hij aldaar een krediet kon krijgen van f 15.000. Vermoed wordt, dat hij door mid del van deze documenten zal trachten gelden machtig te worden. De chèques en het telegram zijn echter waarde loos. BURGERLIJKE STAND. WAALWIJK. GeborenMartha M. d.v. J. J. de Ronde en M. J. Simons. Johannes P. z.v. J. M. van Beijnen en J. van der Sanden. Petronella M. d.v. G. Bas en N. Herman. Hendrikus J. W. z.v. II. A. van der Eerden en Th. M. Kolster. Wilhelmina G. L. d.v. G. H. Philippart en J. M. van Kempen. Cornelis H. z.v. G. Rombouts en F. P. Beerens. Gerben J. N. z.v. G. J. de Vries en J, S. Olijhoek. Huwel.-aang.Leonardus C. v. Gel der 26 j. en Francina G. v. Hilst 24 j. Iggekomen personen: J. J. v. Leeuw arden van Den Haag. N. Kroot en gezin, van Drunen. P. J. Harks van Loonopzand. W. H. v. Giers- bergen van Drnnen. G. H. Jansen en gezin van Andel. Vertrokken personen: N. Th. Chr. Jansen en gezin naar Tilburg. E. J. v. d. Sanden naar Vught. W. J. de Vaan naar Hedikhuijzen. M. W. Meijer naar Rotterdam. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. Kaatsheuvel 15 Dec. 1928. Jong Gazellen vereeniging In 't patronaat alhier is opgericht een Jonggezellen vereeniging, die ten doel heeft de jongens boven de 18 jiar, die niet meer tot hei Patronaat oehooren in gezellige wekelijksche njeenkomsten te vereenfgen. Ook jongens, die niet op 't patronaat ge weest zijn, kunnen tot deze vereeni- jlng toetreden. Als reuniedag is be- oaald de Dinsdagavond, terwijl als 2e 'fije avond de Donderdag is aange wezen. Barak concours. Het barak-concours door Herwon nen Levenskracht in de bovenzaal v d R K. Gildenbond georganiseerd heeft tot heden een druk verloop De vastgestelde avonden worden druk bezocht, terwijl daarnaast nog ver schillendeavonden door verenigingen bezet werden Maandag j.l. was de kegelclub .Houdt de Plark" Woens dagavond „Amoenitas" aanwezig om dO'»r deelname blijk te geven van ap preciatie vnor 't goede doel vanH.L. Biscoop commissie. Door B. en W. is een bioscoop- 1I1UIJUUIJU „UU UUII 9

Echo van het Zuiden | 1928 | | pagina 7