IP Dames- en Heerenhaooer wen- en mnnerkieeöu Magazijn „De Adelaar". voor Hoed of Pet Bernard Vaes „Het Anker r Dat is JE ADRES. H. VERHULST, .1 Het adres voor 1e klas Vakkundige bediening. VOOR HANDEL EN INDUSTRIE. te 's-Hertogenbosch - Ridderstraat 7, - APARTE SALONS. - men is met haar eenstemming advies inzake de technische herziening van de salarissen. De minister van defensie en de voorzitter van de centrale commissie voor georganiseerd overleg hebben zich met de voorstellen ver- eenigd. De geheele herziening zal. naar het blad verneemt, ongeveer 6 ton kosten. De algemeene schalen voor officie-, ren en onderofficieren zijn vastgesteld Het aangewezen adres voor Uw is Hooge Steenweg 14 - den bosch. - (Naast ijzerhandel Van Miert.) Voordeeliger als elders. Zondags tot 12 uur geopend. dachte B. die al meermalen op diefstal :G. A. A. Verhoeven. Antonia Petro- uitging, eveneens 2 jaar gevangenis-1 nel la Maria d.v. P. -LA. Snoeren en straf met aftrek van voorarrest. F. M. Lombarts. Gerarda Jo an- De verdediger, Mr. Gerrits, Denna Theresia d.v. P. Haans en J. van Bosch, betoogde o. m. dat het O. M. bij Dijk. - Petrus Josephus z.v. P. Zijl- het requisitoir geen rekening had ge houden met de verzachtende omstan digheden voor verdachte en pleitte cle mentie onder overlegging van 'n brief der echtgenoote van verdachte. De Officier repliceerde. Spr. had vr.i0f. Ueer zeker bij den eisch rekening ge- f9noo .,ooo na'houden met aangevoerde omstandig- Officieren: 2e luit 2000-230^ hedcn welke clementie vragen, toch twee dienstjarenle luit 2200-4400 h {cit dat verdachte het plan na 18 dienst;jaren; kapitein ƒ3500- 5200. na 26 dienst, majoor 4200-j 10 Jau. 1929. 5900, na 30 dienst].; luit.-kolonel 48U0 i 6400, na 42 dlenstj.kolonel ƒ6000 Doodgestoken. mans en J. M. Sprangers. Marinus Andreas z.v. P, J. van Wanrooy en C. van Wanrooy. Jacoba Nicolasina Maria d.v. H. Kleysen en C. M. IJpe- laar. Petronella Johanna Maria Theresia d.v. P, J. van Gastel en J. J. A. A. Hesselmans. Petrus Henri- cus z.v. C. P. Vloemans en. M. A. Vloe mans. Nicolaas Adrianus z.v. A. A. Aussems en M. J. Toethuis. Lamber- tus Martinus z.v. W. van Gooi en J. van Belkom. Hendrika Huberdina d.v. A. S. Dekkers en A. C. van der —64 00. na 42 dienstj.; Koionei j ouuu .Wouw —7200. na 34 dienstj.; generaal ƒ8500. De rechtbank te Den Bosch veroor- 0verli^ naar luit.-generaal ƒ9600. deelde Nicolaas Damen. geboren te Onderofficierensergeant 1000— Oploo, 26 jaar, arbeider te s Bosch, 2200. na 18 dienstj.; sergeant, met ge- gedetineerd, ter zake dat hij zonder schiktheid voor serg.-majoor ƒ1100— eenige aanleiding, onder den invloed 2400. na 20 dienstj.serg.-maj. 1300 yan drankmisbruik hij bad 30 con- —2650. na 22 dienstj.; adj.-onderoffi- aimptie's gebruikt! zijn buurman cier f1400—2950, na 26 dienstjaren. E. Thijssen heeft doodgestoken, tot o De SD.A.P. jaar gevangenisstraf. Vughtcrslr. 65, DEN BOSCH. Nieuwste dessins: Vesten, Pullovers, Chique Shawls, Slobkousen, Handschoenen, Zelf- binders, (ook luxe verpakking) Pochets, Zakdoeken. Garnituur als: Das met Pochet of Bretels met Sokophouders in ruime keuze. Heerenmodemagazijn DEN BOSCH Telefoon 851. Markt 5. beugel kunnen. Zij zal bestaan uit mevr. Laudy en de heeren mr. Dun selman en Fintgens. j Haar werkterrein zal zich beperken tot de keuring van die films, die door de centrale commissie voor boven i achtienjarigen zijn toegelaten. De keu ring naar leeftijden zal dus aan de centrale keuring worden overgelaten. De Katholieke commissie, die in Amsterdam gevestigd zal worden, heeft het plan om aldaar in de bios cooptheaters alle nieuwe films te gaan zien. Haar oordeel zal geldig zijn voor de bij de na keuringsvereeniging aan- gesloten gemeenten. De Kamerverkiezingen. Candidatuur-mr. M. P. L. Steenberghe. Er wordt medegedeeld dat door verschillende bekende personen uit nijverheid en handel pogingen worden aangewend om mr. M. P. L. Steen berghe directeur der N.V. H. van Puijenbroek's Textielmaatschappij te Goirle en lid van het dagelijksch be stuur der Algemeene R. K. Werkge versvereniging, een plaats te geven op de vrije lijst der R K. Staatspartij voor de a a. Tweede Kamerverkiezin- De S.D.A.P. heeft te Amsterdam haar Kerstcongres gehouden. Ir. Albar. da trok uit bet geschil tusschen Boli via en Paraguay een drievoudige les. Het oorlogsgevaar bestaat nog steeds.' de Volkenbond kan niet worden ge 1 mist en met ontwapening moet spoed gemaakt worden. Voor kleine landen moet men be ginnen met nationale ontwapening, om des te beter de nationale onafhanke lijkheid te» bevestigen door een politiek strijdmiddel. Met de Katholieken zal men alleen samenwerken na een geheele ommekeer van de R.K. Staatspartij. De demo craten moeten de conservatieven over winnen. Burgemeester de Vlu-gt. De Burgemeester van Amsterdam is met z'n zoon een reis maken naar Indie en zal in April terugkeeren. gen. Te Bangkok aangekomen. De PH-AEN. Volgens bij de KLM ingekomen bericht is het vliegtuig naar Indië, de PH—AEN, gistermorgen 6 45 uur plaatselijken tijd uit Akyab vertrokken en 15 15 uur pi. t. te Bangkok aangekomen. De Heer M. Krijgsman Lid der Tweede Kamer. In verband met zijn benoeming tot inspecteur van 't landbouwonderwijs zal de heer J. Wintermans moeten bedanken voor het lidmaatschap der Tweede Kamer waarvan hij sedert 1918 deel uitmaakte. Opvolger van den heer Wintermans als lid van ons parlement is de heer M. Krijgsman, wethouder van den Bosch. De Tweede Kamerverkiezingen. De R.K Kiesvereeniging te Schljndel (rijkskteskring den Bosch) heeft de volgende candidaten gesteld 1. A. N. Fleskens (voor de kwali teitszetel landbouw). 2. mr. dr. L. N. Deckers (voor den kwaliteitszetel defensie), 3 Max van Pol (voor den len vrijen zetel) 4. mr. Henri van Haastert (voor den 2den vrijen zetel). Nieuwe Salarissen bij het Leger. Dc Avondp. meldt, dat de commissie voor georganiseerd overleg bij de landmacht dezer dagen gereed geko- RECHTZAKEN. Diefstal door inklfaiming. Stonden terecht: M. B., stoelenmat- tev, gedetineerd, anders reizende in n woonwagen, en N. H. R., arbeider te Venlo, gedetineerd, ter zake dat zij in vereeniging in den nacht van 13 op 14 Nov. 1928 te Drunen, door middel van inklimming in de schoenfabriek van C. van Riel te Drunen, 42 paar schoe nen hebben ontvreemd. Voor verdachte B. was als verdedi ger aanwezig Mr. Baron van Tïugon- poth. voor verdachte K. Mr. Gerrits, beiden te 's-Boseb. i Verdachten bekenden samen naar de fabriek te zijn gegaan en door inklim- ming te zijn binnengekomen. Daar lag I een jutezak, waarin ze in bet donker j de schoenen oppakten en er van door- gingen. Ze droegen om beurten de vracht en trokken in do richting van Den Bosch. Ze werden door een agent aangehouden, wierpen hem toen den zak voor de voeten en gingen aan den haal. In den woonwagen hadden ze zamen liet plan gevormd, K. meer speciaal, omdat hij voor zijn zieke vrouw veel noodig had. Dan waren er toch wel andere middelen voor uitkomst, merk te de. Président op. Je bent immers in Limburg ook al aan den gang geweest. Getuige O. van Riel, 47 jaar, schoen fabrikant te Drunen, werd in den morgen van 14 Nov. door een knecht gewaarschuwd dat er aan de fabriek een raam was opengeschoven. Getuige bemerkte toen dat er voor een bedrag 'van ƒ160.— aan schoenwerk gestolen j Getuige M. S. Muskens, agent van j politie te Den Bosch, was op surveil- lance in den nacht voormeld. In den zeer vroegen morgen kwam hij verdach- ten tegen, die zeiden uit Kaatsheuvel te komen en naar de Bossche markt te gaan met schoenen. Wel mogelijk, dacht getuige, die verdachten voorloopig liet gaan en on gezien op korten afstand volgde om te zien of verdachten ook werkelijk naar j de markt gingen. Doch ze trokken in de richting van 't Stortje" waar de woonwagen van K. stond. Toen hield j cetuige de twee opnieuw aan en keek eerst na wat er in den zak was en ge- l bood hen daarna hem te volgen. Ver dachten hielden zich goed en antwoord den op alles behoorlijk en beleefd. Maar op een gegeven oogenblik wierp een hunner met kracht den zak getui ge naar het gelaat en gingen beiden aan den haal. Het O.M. wees o.m. op de vele bru tale nachtelijke diefstallen met inbra ken en eischte tegen verdachte K. 2 jaaig gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. De verdediger, Mr. Baron van Hu- genpoth v. Bosch) pleitte onder aanvoe ring van verzachtende omstandigheden clementie en verzocht verdachte te doen volstaan met geldboete. Uitspraak 10 Jan. 1929. Verdachten werden tegen elkaar als getuigen gehoord en voorts de andere 1 getuigen. Het O. M. eischte tegen ver- De eisch was 7 jaar. BURGERLIJKE STAND. RAAMSDONK. 1—15 December. Geboren Hendrica O. d.v Johannes Broe ders en Anna II. Heere. Petrus A. z.v. Marinus J. Vissers en Petronella A. van den Kieboom. Godefridus J. z.v. Godefridus J. Zagers en Johanna Smits. Adrianus J. z.v. Petrus Lo- dewikus en Hendrika Vissers. An- tonius P. z.v. Panlus J. Knaapen en Adriana C. Boelaars. Hendrikus A. z.v. Antonetta van Strien, wed. van Hendrieus Kanters. Cornells W. z.v. Johannes v. d. Kieboom en Johanna M. Vissers. Overleden Johanna van der Pluijm, wed. van Adriaan Broeders, 84 j. Johannes W. II. de Laat, 2 maanden. Adriana van Loon, wed. Arie H. van Dongen, 85 jaar. Ondertrouwd Adriaan H. J. Leppens, 21 j. en Ma ria A. Riool, 23 j. Trans den Hoog lander, 28 j. en Petronella van Raams- donk, 29 jaar. Ingekomen personen: Anna M. Swinkels, van Loon-op- Zand. Petronella J. G. de Borst, van. Breda. Wilhelmina A. Honcoop, van Ginneken. Petronella C. de Graaf, van Breda. Hendrika M. de Bie, van Sprang-Capelle. Alberdina Mel sen, van 's Gravemoer. Joanna W. van der Pluijm, van Dussen. Antonia van deij Beek, van Eethen. Maria A. van den Kieboom. van Don gen, Sophrinus de Weijer, van Ge- leen. Johannes Walter, van Eind hoven. Gerrit Schott, van Vrees wijk. Johannes Kommers-de Rooy en gezin, van G'berg. Gerrit 1. Slooff-Berro en gezin, van G'berg. Petrus KI ijs-Sch raven en gezin, van Ginneken. Bastiana M. Spuijbroek, van G'berg. Maria M. de Jongh, van Den Haag. Huberdina de .Tongb van Den Haag. Antonetta van den Boom, van Eindhoven. Maria A. Riool, vali Tilburg. Helena Hooy- maijersJ van G'berg. Adrianus J. Jansen, van Oosterhout. Wilhelmi na C. Baijens, van Don Haag. Ge rarda 11. Spelde, van Utrecht. fHer- manus P. Giele-Kouwélaars en gezin, van Baarn. Vertrokken personen. Simon de Jong, naar G'berg. An- tonius W. Koopmans, naar G'berg. Cornelis de Vries, naar Ermelo. Jo hanna C. v. Nijnatten, naar Gent (Bei- gig), Johannes H. de Bont-Korenian en gezin, naar G'berg. Hendrika M. de Bie, naar Capelle. Cornelia J. van Beek, naar Rotterdam. Jo hanna F. Damen, naar Tilburg. An- tonius van der Kolk, n. Papendreclit. Leonardus ML Keijzers, naar Reeu- wijk. Johannes Walter Fijneman, naar Eindhoven. Johanna M. Waij- ers, naar St. Oedenrode. Adriaan Korporaal-van de Graaf, naar Dord recht. Johanna J. van Beek, naar Zevenbergen. Norbertus B. van der Plas. naar Waspik. Overlijden Delia Gelaudi, wed. van W. van der Wouw, oud 84 j. Maria van Vught, echtgen. van Johannes Ligtvoet, oud 72 j. Arnoldus van der Heijden, echtgen. van. J. M. Pijnenburg, oud 73 jaren. Johannes Maas, oud 76 jaar. Huwelijken W. J. Kooien, 27 j., won. alhier, met A. W. Aussems, 25 j., alhier. W. B. van der Wouw, oud 20 j. alhier, met C. Boutier, 20 j., alhier. H. C. Schoenmakers, 27 j., alhier, met C. A. van Riel, 25 j., alhier. A. v. d. Horst wed. van J. M- .v Dijk, 51 j., won. te Dongen, met Antonia Spapens, 46 j., wonende alhier. Van 115 December 1928. Geboren Antonie z.v. A. H. Snoeren en L. Damen. Cornelis Johannes z.v. M. Hamers en C. M. Beerens. Antonia Huberta Wilhelmina, d.v. H. v. Box tel en W. Damen. Josephus Anto- nius Maria z.v. A. H. Frederiks en J. J. M. Mannie. Gerdina Cornelia Johanna d.v. P. Laurvsen en M. Zwaans. Adriana Cornelia Antonia d.v. J. IJpelaar en J. M. Snaphaan. Johannes Cornelis Lambertus z.v. P. A. Pijnenburg en C. J. P. Laros. Roberta Elisabeth Petronella d.v. C. A. Schoenmakers en G. M. Beunis. Henrica d.v. J. Laros en P. de Kok. - Pieternella C-ornelia d.v. C. de Kok en H. Timmers. Wilhelmus Maria z.v. J. M. Laros en M. van Rijswijk. Ge- sina Hvpolita Everdina Maria d.v. G. ,T. S. Nykamp en W. M. v. Hoorn. Antonetta Elisabeth Maria d.v. W. A. Hesselmans en J. C. van Dun. An tonetta Cornelia Maria d.v. J. L. v. d. Assem en J. M. Klijn. Cornelis z.v. C. P. Hooijmaijers en A. Sestig. Martina Johanna Josepha Lucia d.v. R. N. Brent en. W. J. Vesters. —"Pe trus z.v. P. Damen en E. Grootswa- gers. Baaye d.v. A. Tiemersma en D. Smidstra. Adrianus Nicasius Maria z.v. H. C. J. de Jong en E. Ver schuren. Cornelis Johannes Maria z.v. H. C. J. de Jong en E. Verschuren. Overleden Peter Spierings, echtgen. van W. Brokken, oud 81 j. Johanna Adria- na. Maria van Duppen, oud 3 jaren. HuwelijkenGeene. ZEd. ter sprake gebrachte punten in zake bijdrage door de S'edelijke Gods huizen aan de Diaconie der Hervorm de Gemeente, niet volledig en zelfs onjuist is geweest en meen ik, ter wille der rechtvaardigheid eenerzijds en ter voorkoming vsn het wekken van verkeerde indiukktn anderzijds, goed te doen, daarop even in het openbaar terug te kernen. Inderdaad heeft de Heer Nederlof mij gevraagd, of de cijfers der Dia conie mogen worden overgelegd, waarop ik geantwoord heb. dat mij als oud-lid van ons Armbestuur be kend is, dat zulks bij Synodaal Reg- lement op de Diaconieën verboden is Doch ik heb er dadelijk aan toe gevoegd, dat er geen enkel motief voor de Diaconie aanwezig is. om subsidie te vragen, om de eenvoudige reden, dat zij tot nog toe in de noo- den en behoeften harer Armen der Gemeente ruimschoots uit eigen mid delen kan voorzien. Het geval van den .Zwerver" is mij eveneens bekend, omdat ik, toen nog deel uitmakende van het Diaconie- bestuur, deze zaak zeil behandeld heb. Bedoelde zwerver was van huis uit Protestant, doch stond niet als lid der Hervormde Gemeente ingeschreven. Om die redenen en mede, omdat voor zulke buitengewone uitgaven geen peld disponibel is, werden op ons verzoek, niet alleen de geheele ver- plegingskosten van het R.K. Gasthuis, maar bovendien de volle begrafenis kosten van het Protestantsch kerkhof door de Stedelijke Godshuizen aan de Kerkvoogdij vergoed. Betrekkelijk subsidie Bewaarschool met het doel de salarissen van het onderwijzend personeel teverhoopen. wil ik verder niet op ingaan. Zoo goed als ieder ander lid der Vereeni ging tot instandhouding der Protes- tantsche Bewaarschool, kent de Heer Nederlof mijn standpunt in deze. Ik vertrouw, dat onze geachte af gevaardigde bij nadere overweging met den inhoud van het bovenstaande zal instemmen en wel zoo welwillend zal zijn, te gelegeneriijd en Ier plaatse zijne vergissing te erkennen. Met beleefden dank voor de ver leende plaatsruimte. Hoogachtend, J.LUCAS, Pres. Kerkv. der Nederl. Herv. Gemt. Geertruldenberg 24 Dec. 1929. WAALWTJK. Geboren Lamberdina d.v. J. J. Mandemakers en D. Ka ij sten. Theodora M. d.v. A. A. van Rijswijk en M. P. v. d. Klundert. Hendrika Fr. d.v. J- H. Kipping en A. H. van Daelen. Marianne E. d.v. J. C. van Ree en P. Holimeier. Overleden Johanna C. Dekkers, 85 j.. wed. van J. de Kort. Christianus H. Philip- part. 37 j., echtgen. van J. M. v. Kem pen. Gehuwd Leonardus C. v. Gelder, 26 j. en Francina G. v. Hilst. 24 j. Henri- cus C. de Louw, 30 j., en Anna Kroot, 24 j. Ingekomen personen A. M. Klerx, van Tilburg. M. J- van Mullem. van Alkemade. G. v. Eeten, echtgen. van M. v. Echelen, en gezin, van Duisburg. H. Brug, van MJeppel. B. L. J. H. Bitter, van Rotterdam. C. H. de Brouwer en gezin, van Heusden. F. R. Roskotli, van Oorschot. G. M. Schraver, van Waspik. A. Körner, van Oorschot. H. Couweuberg, van Hedikhuizen. Vertrokken personen A. J. Leeneu, naar Utrecht. A. A. LOONOP—ZAND. Hooimaijers, naar Dongen. B. J. 15-30 November. Vissers en gezin, naar Veldhoven. i B. A. Verhoeven en gez., n. Sprang- Geboren I Cai>elle h. M. v. Rooij en gezin, Josephus Adrianus z.v. A^»inaar Vlijmen. - A. J. van Engelen, Trommelenen K. Senge. -frGijsbertusqQ E Krieiaai.ts. n. Wilhelmus z.v. W. A. van der Lee en Amsterdam SPORT. H. E. C. Zondag jl. had de ontmoeting H.E.C, —Boxtel plaats, waarbij de onzen het niet verder dan een gelijk spel wisten tè brengen. Beide ploegen hebben zich in dezen wedstrijd geheel gegeven, zoodat het van 't begin tot het. einde een snelle wedstrijd was, waarbij H.E.C. geregeld iets meer in den aanval. Vele kansen lieten de onzen onbenut, terwijl zelfs uit twee toegekende penalty's geen doelpunten werden gemaakt. Hoewel H.E.C. veel gevaarlijker was, maakte Boxtel toch het eerste doel punt, terwijl onze linksbuiten op fraaie wijze het tegenpunt scoorde. Met dezen stand kwam het einde van dezen wedstrijd, waarin veel te forsch gespeeld werd en zoodoende fraai spel onmogelijk was. Voor Zondag a.s. staat H.E.C. een zwaardere wedstrijd te wachten. Zij krijgen dan Helmond op bezoek, welke een der kampioenscandidaten is en zich dus niet gemakkelijk zal laten ver slaan. Daarbij vertoont dit elftal zeker het mooiste spel in onze afdeeling. Het zal voor H.E.C. dan ook oppassen zijn, willen zij niet met flinke cijfers ver liezen. doch uit de gespeelde wedstrij den constatteeren wij, dat H.E.C. tegen de sterkste vereenigingen 't best speelt, zoodat Helmond haar taak zeker niet te licht zal moeten opnemen. Om de H.E.C.ers nog eens aan te sporen achten wij onnoodig, daar al len wel van den toestand op de hoogte zullen zijn. Deze wedstrijd wordt op het H.E.C.- terrein gespeeld en zal om twee uur aanvangen. C. C. Kuys. Petronella Johanna d. v. J. F. Damen en Th. A. Laros. Franciscus Petrus z.v. M. J. Schellen en G. Klijn. Leonardus Cornelis z.v. W. van der Wouw en C. Fabrie. Johannes Mjchaël z.v. M. J. Dinge- mans en J. M. van Osch. Adriana Cornelia d.v. A. Kleingeld en. M. A. L. Geibels. Antonia d.v. M. de Nijs en C. J. van Riel. Maria Cornelia d.v. H. v. d. Linden en J. van Gulik. Wilhelmina Johanna Maria d.v. P. H. Kemineren en G. A. Corler. Adriana Henrica Maria d.v. J. C. Robben en W. S. C. Voor W.S.C. is alléén een wedstrijd vastgesteld voor het tweede elftal, dat morgen op eigen terrein RW B II zal ontmoeten, aanvangende twéé uur. Waar beide partijen elkander dit sei zoen nog niet ontmoet hebben, is liet moeilijk hieromtrent iets vooraf te kun nen bepalen, vooral nu het een plaat selijke ontmoeting betreft. Het eerste elftal is door TSC in Oos terhout voor morgen uitgenoodigd voor Beleefd verzoek ik U het volgende het spelen van een wedstrijd. ij zijn in Uw blad te willen opnemen: lbenieuwd, hoe WSC zich houden za INGEZONDEN STUKKEN Geachte Redactie Bij hel lezen van het verslag der op Vrijdag 21 December alhier ge houden Raadsvergadering, moest ik tot mijn spijt constateeren, dat onze geachte afgevaardigde, de Heer H. Nederlof, betreffende een paar door tegen de leiders in deze afdeeling. WSC trof het Tweeden Kerstdag niet met het weder en was genoodzaakt de ontmoeting tegen RFC te R'dam af te lasschen. RFC heeft echter toegezegd ngder naar Waalwijk te zullen komen. t iMn T Af flr\r*ortrroi*C AlJUMTlIlS *99 (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie

Echo van het Zuiden | 1928 | | pagina 7