anamrivi- Schiftster I.C. MORTIER Aanbesteding. „De Concirrenr Marktberichten 24 M li, aanbesteden Notaris van Ham verkoopen tabletten bij Griep en Influenza STIKMEESTER. Groote sorteering. Ijzerhandel WAALWIJK. Het bouwen van een woonhuis met schuur en stal. Op de groote uitvoering van Waalwljks Gemengde Zang. vereeniglng zal de gevierde zangeres Mevr. VAN IJZER- VINCENT (Amsterdam) bare medewerking verleenen. Dinsdag 8'/4 uur. Repetitie Waal wljks Gemengde Zangvereeniging, Hotel Verwiel. Donderdag 8 uur. Lezing Sjel van Dongen (met lichtbeelden), Musis Sacrum. Donderdag 7'/4 uur. Lezing over .Beinadette en Lourdes" (met licht beelden) in den Gildenbond. Ue voor 27 januari vastgestelde competi ie-wedstrijd R.W.B.—WSC. is uitgesteld en is hiervoor Picus R.W.8, vastgesteld, zoodat onze na tionaal gesireepten op 27 Januari hun laatsten uitwedstrijd reeds moeten spelen. Ter gelegenheid van het 21ste jaar feest op Zaterdag 2 Februari zal voor de leden an Donateurs van R.W.B. een bal worden gegeven. Dit bal is ook toegankelijk voor niet leden. Voor deelname aan dit bal vervoege men zich bij het bestuur. Gezien het uit muntend geslaagde bal tijdens het 20 jarig bestaan,twijfelen wij er niet aan of deze mededeeling zal ongetwijfeld met voldoening vernomen worden. RECHTSZAKEN. Twee kinderen doodgereden. Tegen M. R .chauffeur te St Oeden- rode, werd ter zake dat hij te Beriicum de knaapjes Pietje en Toontje Langen- huijzen heeft aangereden, ten gevolge waarvan de kinderen zijn overleden, 3 maanden hechtenis gtë scht. De verdediger Mr. van Leeuwen te 's Bosch pleitte vrijspraak. Op jacht naar eenden. Siond terecht: P. N. v. H., metse laar te Waalwijk, stond in hooger beroep van een vonnis van het Kan tongerecht te Waalwijk, ter zake dat hij op 19 |uni 1928 te Waalwijk in het jachtveld zich met een geladen geweer heeft bevonden, vergezeld van een hond, zonder de vereischte ver gunning te hebben. Verdachte was door den Kantonrechter veroordeeld tot f50 boete subs. 25 dagen hechte nts en verbeurd verklaring van het jachtgeweer. Verdachte beweerde niet geschoten te hebben Een geweer mocht hij hebben, want hij had een jachtacte. (Vroeger verklaarde hij het andersom) De president merkte op dat ver dachte toch wei stond te draaien. G-tuige Pulles, brigadier—titulair te Sprang—Capelle, wees op een situatiekaart aan op welk punt hij met een collega aan het Zuider afwateringskanaal verdachte in het oog hield, die onder de gemeente Waalwijk met twee andere personen zich op verboden jachtterrein bevond Een hunner sloeg naar de eenden, die telkens naar den kant kwamen. Verdachte schoot op vier eenden, waarvan er drie opvlogen. Het was moeilijk om de stroopers te bereiken, doch de politiemannen kenden ten minste van H. heel goed. Deze kon in geen geval aan een vervolging ont komen. Toen de politiemannen einde lijk verdachte in een boot bereikten, werd zijn geweer gevonden, waarvan de waarde geschat werd op f25.—. Verdachte zeide bij de aanhouding dat hij op een reiger geschoten had. De politie noemt verdachte 'n brood jager. Getuige G. v. d. Wensch, huisschil der te Amsterdam, „koude stiefbroer" van verdachte, bevond zich des tijds in Besoijen en woont thans te Amster dam, was bij de jacht van de eenden óók van de partij Hij, getuige, ver klaarde onder eede dat hij wei acht maal geschoten had, doch verdachte zeifs niet ééo keer. Getuige Toon van Hilst, 23 jaar, schoenmaker te Waalwijk, neet van verdachte, was de derde der jagers Ook deze getuige verklaarde onder eede dat alleen v. d. Wensch gescho ten had met het geweer van verdachte. De brigadier Pulles hield vol dat hij zich niet in den persoon had ver gist. Verdachte heeft geschoten. De Officier wenschte uitstel van de zaak om den politiebeambte de Ridder nog te hooren. De zaak is zoo geloo- pen dat alle licht moet worden bijge bracht om tot volle klaarheid over de verklaringen te komen. De verdere behandeling der zaak werd door de rechtbank verdaagd tot 31 Jan. a s. AGENDA'S. WAALWIJK. Zaterdag 3 uur. Olficieeie opening Wijkgebouw Groene Kruis. Zaterdag 4—5'/a uur. Gymnastiek voor de aspiranten B G V Van 5'/a— 7'/2 uur voor de leden BG.V. Zaterdag 8 uur, Witte Bioscoop, „Zeemansvuisten". Zaterdag 8 uur. Nieuwe Bioscoop, „De Indische Graitempel". Zaterdag 9 uur repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak". Zondag 12 uur. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak", Musis Sacrum. Zondag 12 uur. Repetitie Lieder tafel „Tot Bloei der Toonkunst". Zondag 6 en 8'/a uur, Witte Bioscoop, „Zeemansvutsten". Zondag 6 en 8'/2 u. Nieuwe Bioscoop, „De Indische Graftempel". Maandag 8 uur. Concert Liedertafel „Oefening en Vermaak" LAATSTE BERICHTEN. i Gemeenteraad. Vergadering van den Raad der gemeente Waalwijk, te houden op Vrijdag 25 Jan. 1929, des nam. 7 uur. Aan de orde 1. Ingekomen stukken. a. Verschillende berichten ran aan neming hunner benoeming als lid van commissiën. b. goedgekeurde raadsbesluiten tot aankoop van het eigendom van de Erven L. Verwiei en tot verkoop van grond aan A. Sanders. c. Verslag der Kookschool in v.m. Besoijen. 2. Voorstel om de electriciteits- voorziening ook uit te breiden tot de woningen van het Woningbedrijf en der Woningbouwvereenigingen. 3. Voorstel om de nieuwgebouwde Meisjesschool aan de St. Crispijnstraat over te dragen aan het Kerkbestuur der Parochie van den H. Antonius. 4. Voorstel tot vaststelling van het voorschot op de vergoeding ingevolge art. 101 der Lager-Onderwijswet 1920 voor de R.K. Meisjesschool aan de St. Crispijnstraat, over een gedeelte van het jaar 19-8. 5. Voorstel tot bepaling van den prijs van den bouwgrond langs de Baardwijksche Steeg. 6. Alsvoor van den grond, vrijgeko men door den afbraak der Gasfabriek en beschikking op de ingekomen aanvragen voor dien grond. 7. Voorstel tot verleening van een crediet voor den bouw der Bijzondere Jongensschool aan de Baardwijksche Steeg. Kamer van Koophandel, De agenda der vergadering op Donderdag 24 dezer bevat o.m.; Kort overzicht van den economi schen toestand in het district over 't afgeloopen jaar door den Voorzitter. Verkiezing voorzitter en commis sies. Ingekomen stukken. Bespreking van de wenschelijkheid om een onderzoek in te stellen naar de mogelijkheid van het door een schutsluis afsluiten van het Oude Maasje. VOETBAL. De N.V.B. heeft in verband met het ijs en de sneeuw alle voor a.s. Zondag vastgestelde wedstrijden afge last. Ook de R.K. Federatie. 4 Veldwachters doodgeschoten. Vas Dias meldt ons uit Groningen: Te Grootegast heeft vanmorgen om 8 uur een zekere Wijkstra, een anar chist, die zou worden gearresteerd, 4 veldwachters doodgeschoten. Daarop heeft hij hen den hals afgesneden, zijn huis in brand gestoken en is gevlucht. Hedenmiddag is hij in Groningen ge arresteerd. Hij leefde samen met een vrouw die haar kinderen verlaten had. De vrouw is ook gevlucht doch vanmid dag in de buurt van Grootgast aange houden. Zij zijn allebei in verzekerde bewaring gesteld. Affl. Nom'drBrabant Pa arde nfokkfrij. Hedenmorgen 11 uur vergaderde Afd. Noord-Brabant van de Nat. Ver. tot Bevordering der Paardenfokkerij in Nederland, in hotel Verwiel. Van het Hoofdbestuur was aanwe zig de Secretaris-Penningmeester, dhr. A. W. Heidema, uit den Haag. De heer A. Z. Snoek, voorzitter, opende de vergadering met een wel kom aan de aanwezigen. In aanmerking genomen de slechte weersgesteldheid vindt de voorzitter de opkomst goed. De notulen der vorige vergadering, door den secretaris, den heer D. van Buuren, voorgelezen, gaven geen aan leiding tot aanmerking en werden on veranderd vastgesteld. De rekening 1928 werd door de com missie onderzocht en in orde bevon den. De ontvangsten en uitgaven slui ten met 'n gelijk bedrag van 2318.60. Het batig saldo der rekening is 1183.76. De begrooting '29 sluit in O. en U. met 2063.76. Zonder aan- of opmer king werden de rekening- en begroo ting goedgekeurd. Als punt 4 stelde de voorz. vervol gens aan de orde de verkiezing van 'n jurylid voor de inschrijving van mer- riën, aftr. G. H. Straver te Babilo- niënbroek (niet dadelijk herkiesbaar); voorgedragen wordt D. v. Buuren te Meeuwen. Bij stemming werd dhr. D. v. Buu ren gekozen met 14 van de 16 uitge brachte stemmen. Verkiezing van een afgevaardigde en diens plaatsvervanger voor de Al- gemeene Vergadering te Den Haag. Bij eerste stemming verkreeg nie mand de meerderheid. De tweede vrije stemming had tot uitslag, dat dhr. G J SMIJNHARDT'S werd gekozen. Tot plaatsvervanger werd aangewe zen dhr. H. den Engelsen. Voorstel van het bestuur om op de Centrale keuring uit te loven een pre mie van 100.voor een in het Stam boek ingeschreven, voor het eerst in Noord-Brabant ter dekking gestelden hengst en zoo deze premie niet kan worden toegekend naar het oordeel der jury, dan 2 premiën van 50.voor 1-jarige hengsten als naar gewoonte beschikbaar te stellen. De heer 't Hooft wil de oude pre miën van 50 niet laten vervallen. De heer den Engelsen sluit zich daar bij aan. Hij wil met de toekenning er de ambitie goed in houden. De Voorz. zegt dat het Bestuur met dit voorstel is gekomen met het oog op de zwakker geworden kas. Besloten wordt de toekenning der premiën op den ouden voet te doen. Bespreking data en plaatsen der merriënkeuringen in 1929. De Voorz. zegt, dat men dit wel als naar gewoonte aan den heer Heidema kan overlaten. Bij de rondvraag vraagt dhr. Bran derhorst hoever het met de pogingen is tot gemakkelijker uitvoer van paar den. De heer Heidema antwoordt hierop dat men in vereeniging met de drie Noordelijke afdeeliugen pogingen in het werk heeft gesteld tot het verkrij gen van gunstiger voorwaarden voor uitvoer. Echter zal men eerst de her ziening van het Handelstractaat met Duitschland moeten afwachen. Moge lijk komt dit in het laatst van het jaar aan de orde. Spr. heeft echter niet veel hoop, dat de voorwaarden voor uitvoer gunsti ger zullen worden. Bij den Voorlichtingsdienst wordt alles in het werk gesteld om een be teren toestand te bevorderen. De heer Branderhorst zegt, dat het houden van werk- en tuigpaarden bijna niet meer loonend is. De fokkerij en 't ledental beweegt zich de laatste jaren in dalende lijn. Spr. meent, als men zoo doorgaat, dat de vereeniging zich dan niet zal kunnen handhaven. Daarom dringt spr. er op aan, dat aan het Hoofdbestuur een schrijven wordt gezonden, waarin ernstig wordt gevraagd alles te doèn om den bestaan, den toestand te verbeteren. De heer Heidema geeft het advies, dat dhr. Branderhorst een gedocumen teerd schrijven richt aan 't Hoofdbe stuur. Spr. zegt, dat hij over een. goede pen beschikt, sterk is in het aanvoe ren van argumenten en daarom de be langen wel goed zal kunnen verdedi gen. Verder geeft men aan den heer Bran derhorst 't advies zich ook te wenden tot den voorzitter der S.D.A.P.-fractie, dhr. Ir. Albarda, die wel bereid gevon den zal worden invloed op de regeering uit te oefenen tot verbetering van den uitvoer van paarden. De heer Branderhorst komt op een oud punt terug, n.l. de plaats van keu ring voor hengsten en tuigpaarden. Spr. vindt Gorinchem en Breda niet de aangewezen plaatsen. 'tLand van Heusden en Altena staat bovenaan wat betreft de warmbloedfokkerij. Zeven bergen gaat z.i. achteruit wat betreft de tuigpaardenf okkerijterwijl Heus den stationnair blijft. Spr. vraagt een schrijven te richten aan de Prov. Regelings-Commissie en er op aan te dringen, dat Waalwijk, als gunstig gelegen centrum, wordt aange wezen als keuringsplaats. De Voorzitter zegt, dat men in Waal wijk niet alle hengsten kan onderbren gen. Verleden jaar zou 't niet gekund hebben, als er één hengst bij was ge komen. De heer Branderhorst zegt, dat er plaats genoeg is. Spr. wil op zich ne men voor alle stallen te zorgen. Eenige leden zijn er voor dat de Cen trale keuring in Breda blijft. Men meent dat in Waalwijk niet voldoende koopers komen. De heer Brander horst bestrijdt dit op grond van de grootere belangstelling in deze omgeving voor de fokkerij. Het Land van Heusden en Altena is zes maal zoo sterk voor wat de fokkerij be treft als Zevenbergen. De heer Nelemans erkent de minder heid van de fokkers in de omgeving Zevenbergen. Maar in Zevenbergen heeft men nog nooit aangedrongen dat de premiekeuring van hengsten in Ze venbergen wordt gehouden. Spr. vindt 't jammer dat men nog niet een groo te centrale premiekeuring heeft. Ver deeldheid acht spr. niet opbouwend. De heer Branderhorst vraagt zijn voorstel in omvraag te brengen, een schrijven te richten aan de centrale re gelingscommissie om de keuringen in Waalwijk te houden. De heer 't Hooft is er tegen. Spr. heeft gehoord dat vele leden van het stam boek zullen bedanken als de centrale keuring in Waalwijk wordt gehouden. spr. als lid bedanken. Spr. zegt dat men alle egoisme aan kant moet zetten om de eenheid te bewaren. De Voorzitter zegt dat men zoo op den verkeerden weg komt. Spr. is van oordeel dat de belangstelling voor het koudbloedpaard hier onvoldoende is. De heer Branderhorst wil de conces sie geven, dat de fokkers van Heusden en Altena de xtra-vervoerkosten op zich willen nemen van Zevenbergen naar Waalwijk. De heer den Engelsen vindt het jam mer, dat de heer Branderhorst weder om op dit punt terug komt. De Voorzitter is er ook tegen. De heer Branderhorst wil zijn voor stel dan aanhouden tot de volgende vergadering, die te Zevenbergen plaats vindt. Tot slot wei den behandeld de punten der agenda van de algem. vergadering, die gehouden wordt te Den Haag op 13 Februari a.s. Waalwijk. 18 Jan. 1929 Varkens f 12—f 18. Fieren 10—11 cent. BURGERLIJKE STAND. WAALWIJK. Geboren Margaretha M. d.v. J. M. Didden en E. M. van Hooft. Hendrik z.v. H. Rijken en C. E. Goedhart. Gerarda E. d.v. P. G. Verhelst en J. A. van Engelen. Arie W. z.v. G. J. Bruijs- tens en A. de Kok. Johannes G. z.v. J. H. Brinkman en O. M, I. Bruinen berg. Elisabeth Tb. T. d.v. Ckr. J. Passier en M. van Vuuren. Adriana H. T. d.v. A. A. de Kort enH. J. M. Klijberg. Jaeoba J. d.v. M. H. A. van Helvoirt en G. Th. H. Peters. Overleden Arnölda G. van Delft, 84 j. Ma ria Kolster, 75 j., eclitg. van L. P. Dekkers. Martinus Baijens, 88 jaar, wed. van A. P. van Ree. Elisabeth Th. T. Passier, 2 dagen. Jacobus Opkorst, 2 weken. Huwelijks-aangiften Arnoldus C. Lombarts, 28 j. en M. H. Odekerken, 25 j. Lauren tins J. Moonen, 34 j. en Josephina A. Wan ten, 30 j. Ingekomen personen J, Leeflang en gez., van Tilburg. M. J. v. d. Aa en gez., van Tilburg. M. J. v. d. Velden, van Oud-Heusden. Vertrokken personen M. C. v. d. Lee, naar Brussel. A. S. C. Rombout, naar Den Haag. ADVERTENTIëN. In plaats van kaarten. ONDERTROUWD: Louis Moonen en ■^hine Wanten. Waalwijk, 17 Jan. 1929. Huwelijksvoltrekking 9 Februari a.s. Hendrik Antonie Mojitthaan Machieiia van Drunen hebben de eer U kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de vol trekking D.V. zal plaats heb ben op Donderdag 31 Januari a.s. 's Grevelduin-Capellb, 17 Januari 1929. Voor de talrijke blijken van belangstelling en van deel neming ondervonden by de ziekte en het overlijden van onzen dierbaren zoon en broeder, be tuigen wij onzen harteltjken dank. Uit aller naam FAMILIE J. v. D. BERG. Waalwijk, 18 l-'29. 41923 De uitgestelde verkoo- plng van afbraak van de Gasfabriek te Waalwijk zal plaats hebben op voorin. i0'/2 unr. Notaris SCHAAP. Door Schoenfabriek te Waal wijk wordt een prima gevraagd. Alleen zij, die volkomen met het schiften op de hoogte zijn komen in aanmerking. Hoog stukloon. Brieven onder No, der advert. o ln dankbare erkentelijkheid g X deeien de Kindpren J. SK; VESTERS-Stoelendreijer g mede, dat hunne gelittde Ouders Maandag 21 Januari den dag van hun 60-jarig 8 huwelijksfeest hopen te her- 8 denken. g Kaatsheuvel C, Vesters J. Vesters-Piggen en Kinderen. R Den Haag g Wed. C, Vesters-Verster 8 en Kinderen. 8 Kaatsheuvel q B. Vesters 8 M. Vesters-v Dalen en Kinderen. §A. v. Hal Vesters J. v. Hal. g Waalwijk g J. Vesters A. Vesters Ligtvoet g en Kinderen. Kaatsheuvel W. Brent-Vesters 8 R. Brent en Kinderen. H, Veslers. CXÏOOOOOOOeöCiCOOOOOOOOiSOO GEVRAAGD voor direct bij J. K L E IJ B E R G, Tailleur, Laageinde, Waalwijk. 41920 Schoenfabriek, uitsluitend het fijnere werk fabriceerend, VRAAGT voor directe indiensttreding, een alleszins bekwaam Alleen ervaren krachten komen in aanmerking. 41924 Brieven franco onder No. der adv. aan het Bureau van dit blad. De architect G. A. van den ElshOUT te Oosterhout, zal op Vrijdag 1 Februari 1920, des n.m om 2 uur, ten kotfiehuize van }.J BOONS Staal te Raaras- donk, namens den WelEd. Heer J. C. Schoenmakers aldaar, in perceelen of in massa: Bestek en teekening liggen in genoemd caié ter inzage en zijn tegen betaling van f 3.50 per stel verkrijgbaar ten kantore van den architect, alwaar desverlangd in lichtingen worden verstrekt. WIJ hebben steeds de beste kwaliteiten aan laagste prijzen. Levertraan Emulsie per fl 75 ct. witte per fi 70 ct. Borstsiroop per 11 25 ct. Thijmsiroop per fl. 45 ct. Verder: Katjes- en Zoutedrop, Salmiakpastiiles, Hoest- en Anijs- tabletten enz., V^gen en Vijgen- dalen. 41915 le soort zwart Vogelzaad per pond 22 cent. le soort wit Vogelzaad per pond 13 cent. le soort Hennepzaad p. p. 15 ct. le wit en zv/art zaad per pond 20 cent. le soort Lijnzaad p. p. 20 ct. Hooge gele Manskiompen 105 ct. witte 90 ct. Besotjenschestraat 77. te Kaatsheuvel, 41850 zal ten verzoeke en ten huize van Mej. de Wed. P. SPIERINGS aan den Loonschen Dijk aldaar, Woensdag 23 Jan. 1929, voorm. 10 uur, publiek h contant Let vooral op den naam Sanapirin daar deze tabletten wettia beschermd zijn tegen namaak en vervalsching Prijs 25, 40 en 75 ct. EN V T x:

Echo van het Zuiden | 1929 | | pagina 10