DE Ei! Ill IE! lil Concert Lieflertaiei SOLISTEN: NA AFLOOP BAL. „musis SACRUM" ■■■■■■UUHH EEN GOEDE PUP TABAK 0 F H 1 N V No. 8. Zaterdag 19 J au '29. 52e Jrg. DERDE BLAD. PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, IB Jan. 2929^ De ziekteverzekering in de Nederl. Schoen- en Lederindustrie. Wij lezen in de R K. Werkgever: Op initiatief der Federatie van Ned Schoenfabrikanten is in eene op 7 Jan. j.l. ie Tilburg gehouden druk bezochte vergadering van Schoenfabrikanten besloten tot oprichting eener Bedrijfs vereniging tot uitvoering der ziekte verzekering in de Nederl. Schoen en Lederindustrie. De uitvoering der verzekering zal zooveel mogelijk geschieden door de fabrieksziekenkassen, op dezeiidewijze als dit reeds vanaf 1 Juli 1927 het geval is in da Waalwijksche Schoenindustrie, die eveneens tot de Bedrijfsvereeniging is toegetreden. De fabrieksziekenkassen, waar zij nog niet bestaan, zulien met ingang van 1 Febr. a.s worden opgericht. De toetreding tot deze Bedrijfs vereeniging staat open voor Schoen fabrikanten en Lederfabrikanten, voor zoover georganiseerd in de Federatie van Nederlandsche Schoenfabrikanten en de Federatie van Vereenigingen van Nederlandsche Lederfabrikanten. Het ziekengeld zal bedragen 70 pCt van het gemiddeld verdiende loon gedurende 26 weken per jaar. Werk gever en werknemer zullen ieder voor de helft de premie betalen. De bedoeling van een en ander is, den grondslag te leggen voor eene uitvoering der ziekteverzekering als bedoeld in het jongste Wetsontwerp, zoodat, zoodra de Ziektewet in wer king zal treden, met wijziging van ondergeschikten aard de bestaande organisatie kan worden gecontinueerd. K. v. K. te Tilburg. In de 14 dezer gehouden vergade ring der Kamer van Koophandel te Tilburg, heeft de algemeene voorzitter, de heer Fr. van Spaendorck, uit deze functie ontslag genomen In zijn plaats werd tot algemeen voorzitter gekozen de heer Jos. de Pont, schoenfabrikant. Christ. Jongelingenver een. „Immanuel". Woensdag 16 Jan. trad op uitnoodi- ging voor bovengenoemde vereeniging in de Ned. Herv. Kerk te v m. Besoijen op de WelEerw. heer Ds M Ottevan- ger van Papendrecht, Na een inleidend woord deed ZEerw. dit naar Ezechiël 37 vers 3 en 4. Door spr. werden hierbij de navolgende gedachten nader toegelicht: 1. Een schrikkelijk gezicht. 2. Een wonderlijk bevel. 3. Een heerlijke uitkomst. De boeiende rede werd met groote aandacht der aanwezigen gevolgd. Liedertafel Oefening en Vermaak". Wij vestigen nogmaals de aandacht op het in dit nummer geannonceerde Januari—concert der Liedertafel op a.s. Maandag 21 Januari. Wederom zullen twee prima solisten, zooals wij die van Oefening en Ver maak gewoon zijn, hunne medewer king verleenen, een bewijs dat het bestuur van ons mannenkoor moeite noch kosten ontziet om zijn abonné's en het verdere kunstminnend publiek zooveel en zoo goed mogelijk aan te bieden. Wij moeten dit streven ten zeerste waardeeren en de vereeniging, die straks 70 jaar „de Waalwijksche Liedertafel" zijn zal, daarom zoowel moreel als finantieel steunen. Komt daarom a.s. Maandag naar Musis Sacrum. Plaatsbespreking is als gewoonlijk in Musis Sacrum Zondag 20 Januari. Een gezellig bal zal wederom den avond bestuiten. Gemeenteraadsvergadering. De gemeenteraad van Waalwijk zal eene openbare vergadering houden op Vrijdag 25 Januari a.s. Kamer van Koophandel voor de Langstraat. De Kamer van Koophandel voorde Langstraat zal eene vergadering hou den op Donderdag 24 Januari a.s. Voor Agenda zie men onder „Laatste Berichten". Schilderijen-tentoonstelling. Vanaf Dinsdag tot Zaterdag zal in Musis Sacrum eene belangrijke schil derijen-tentoonstelling worden gehou den. Auto—ongeval. Den heer J. B alhier trof 1.1. Dins dag te Kaatsheuvel een auto-ongeval, dat nog zeer goed is afgeloopen. Door een van de tegenovergestelde richting komende auto, die wel krachtig remde, maar door de gladheid toch met groote vaart vooruitschoof, werd hij bij een draai met groote kracht in de flank aangereden, waardoor beide auto's zwaar beschadigd werden. Persoonlijke ongelukken kwamen gelukkig niet voor. Ontwikkelingsavonden. Het programma der ontwikkelings avonden voor de leden der R.K. Werkliedenvereeniging luidt als volgt 1. Donderdag 24 |an. Lezing over „Bernadette en Lourdes" (met licht- beelden) door den Voorzitter van den G i R M A A K 41887 WAALWIJK. U A R I ilHBIIBBIËBl Slechts 3 dagen duurt onzen uitverkoop. Heerenpetten 75 cent en f 1 00 Zaterdag, Zondag en Maandag. Profieert van deze Reclame-aanbieding. Tevenseengroote partij Kir derbioekjes vanaf f 1.50. Heerenpantalons vanaf f 2.30. Aanbevelend. J. VERAA, Stationsstraat 15, Waalwijk. (Adv.) 2. uonücrdag 7 Fcbiuail „Ueaan kunstschatten zoo rrjtce NorDertijner- abdij te Qrtmbeigen, na acht eeuwen van naar bestaan" (met Ucntbeeldeii) door den ZeerEerw. Zeergei. Heer Dr, H. van Heesch, Prior ie Grim bergen bij Brussel. 3. Donderdag 21 Febr. .Lourdes* (2e deel, met lichtbeelden) door den I Voorzitter van den Ltiocesanen Bond I A. v. Rijen, Tilburg. 4. Donderdag 7 Maart. „Detriomf var» het H. Sacrament" (met licni- Deelden) door den ZeerEerw. Heer A. Scheistraete, Priester van het H. Sacrament te Nijmegen, Brakkenstetn. De jdariijksche Uitvoering van Waaiwilks Gemengde Zangvereemgtng heelt 4 FEBKUaKI a.s. plaats Liedertujei „lot bloeiaer loonKunst". Morgen, Zondagavond gaat onze Liederiatel „Tot bloei der Toonkunst" in Kaatsheuvel een concert geven met medewerking van de Kon. Harm, „Euphonta" aldaar. Er staan vetschtilende mooie koor werken door de Iredertatel en prach tige muzieknummers door Euphonia op het program, terwijl ook het be kende groote koorwerk met accom pagnement „Hollanas Glorie" van R. Hoi zal worden uitgevoerd door de zangers van Tot Bloei der Toonkunst mei koperbegeleidrrig van Euphonia. Wegens familieomstandigheden is de directeur den heer L. v. Cromvoirt verhinderd te dirrgeerenen zal de 2e directeur de heer Chr. Thijssen den dirigeerstok zwaaien. Gezten de goede voorbereiding bij beide gezelschappen m«<g 'n bijzonder mooie muziekavond worden ver wacht. Harmonie St. Jan. Door een drietal muzikanten van St. Jan zal worden deelgenomen aan het solistenconcours te Eindhoven op Zondag 27 Januari. Wij wenschen de jeugdige onder nemende muzikanten het beste succes. Biljarten. Heden Zaterdag zai de 6e compe titiewedstrijd gespeeld worden in het Hotel van den heer Montens te Was pik tusschen de vereeniging K.O.T. aldaar en de W B.C. uit Waalwijk. De vorige maal kreeg K O T. een gevoelige nederlaag te stikken, doch ze hebben reeds bewijzen geleverd, dat ze beter kunnen, zoodat ze nu wel ernstig besloten zuilen hebben, dit óok te toonen. De W.B.C zal intusschen haar uiterste best doen om haar mooien v-oorsprong op de andere vereenigin gen te benouden. Aan beide vereenigingen veel suc ces voor heden avond. Verloting. In de zaal van den heer J. v. Dun te Kaatsheuvel had Woensdagavond de trekking plaats van de verloting ten bate van de Eerste Loon-op-Zandsche Politiehonden dresseerclub. De .eerste prijs viel ten deel aan den heer J. de Leijer te Loonopzand, op lot no. 99J en de 2e prijs aan den heer A. Schilders W-aalwijk, op no. 465. Vergadering Postmannen. De afd. St. Jan, Waalwijk en om- streken van den Nederl K. K Bond van Post-, Telegraaf- en Telefoon personeel .St. Petrus" komt Zondag middag te 4 uur in de zaai van De Korenbeurs, van den heer C. Snijders, in algemeene jaarvergadering bijeen. Behalve verschillende huishoudelijke zaken zal het bondsbestuurslid de heer Waterborg spreken over: „Wat deed de Bond St. Petrus en wat deed de R K Centrale. Alle R K. Post-, Telegraaf - en Telefoonmannen worden uitgenoodlgd. Inlevering Rijksgoederen. De na-lnleverlng van Rijksgoederen van dienstplichtigen die op 1 October 1928 naar de aanvullingsreserve zijn overgegaan, zal plaats hebben in het Te Waspik op 22 Februari voor de gemeentenWaspik, Loon-op-Zand, Sprang-Capelle, Raamsdonk, Dussen, Werkendam, Almkerk, Andel c.a Gtesen, Waalwijk, Drunen en Oud- heusden. Te 's-Hertogenbosch Stadhuis, in gang Ridderstraat, op 25 Februari voor de gemeenten 's Hertogenbosch, Haaren. Helvoirt, Vught, Rosmalen, St. Michiels-Gestei, Vlijmen, Engelen, Hedikhuizen. Esch en Boxtel. Wielrijders past op Met volkomen instemming ne men wij onderstaande over uit het „Kanton Oosterhout" van 1.1. Zondag, Sedert de rijksweg tusschen Breda- Geertruidenberg op zulk een schit terende wtjze is verbeterd, schijnen de wielrijders niet meer te weterr, dat er een fietspad langs dien weg ligt, doch rijden zij parmant over den nieuwen weg, daardoor een groot gevaar opleverend voor de passeerende auto's, terwijl zij hun eigen leven in de waagschaal stellen. Ongeacht het waarschuwend getoe- ter van achieroprijdende auto's, geeft men er den brui van uit te wijken, waardoor hei niet kan uitblijven, of ongelukken moeten daardoor ontstaan. Laat men toch voorzichtig zijn en voorkomen, dat er geen menschen- levens te Ioor gaan Blijkens de notulen der vergadering van afdeelirrg V (Noord Brabant) van den A N W.B. te Eindhoven gehouden, welke notulen voorkomen in No. 52 van „de Kampioen" het orgaan van den A.N W.B., heeft de heer C A. Mar tens, consul te Oosterhout.de aandacht op dit euvel gevestigd en gewezen op het misbruik, hetwelk door wiel rijders van de nieuw aangelegde wegen wordt gemaakt. Men verwaarloost zoo lezen wij daar het fietspad, doch rijdt in reeksen van 3 en 4 op één rij over den nieuwen weg, daardoor eene groote belemmering vormend voor het auto verkeer. En zoo gaat het haast overal. Ongelukken kunnen niet uitblijven en reeds heeft zich dientengevolge een ongeluk met doodelijken afloop voorgedaan. Door den heer Mertens werd aan den A N W B. in overweging gegeven een wetsbepaling uit te lokken, waar door wielrijders genoodzaakt zouden worden op de fietspaden ,te blijven. Voorts werd door hem gewezen op den slechten toestand van het fietspad Breda—Oosterhout—Geertruidenberg, hetwelk noodzakelijke verbetering be hoeft. SPRANG-CAPELLE (V.m. Sprang). A.s. Zondag des voormiddags halt tien en des namiddags half zes hoopt in de Geref. Kerk alhier op te treden D. Schuurman, Emeritus predikant van 's Gravenhage. In de Ned. Herv. Kerk hoopt a.s. Zondagmiddag 2 uur op te treden Ds. Schlemper van Waalwijk, CAPELLE. Voor de Ned. Herv. ge meente alhier hoopt a.s. Zondag des voorm. half tien en des avonds zes uur op te treden Ds. A. v. Willigen Tot tijdelijk onderwijzeres aan de O.L. School te Vrijhoeve Capelle is benoemd Mej. J. Cové alhier A.s. Maandag 21 dezer houdt de koleninkoopvereeniging van den Chr Besturenbond des avonds half acht in het vergaderlokaal in de Nieuw- straat alhier haar jaarvergadering.De agenda vermeldt: I Opening, 2. No tulen, 3. Ingekomen stukken, 4. Jaar- verslagen, 5 Bestuursverkiezing, 6. Bespreking kolenbestelling, 7. Rond vraag, 8. Sluiting. A.s Zondag des nam. 2 uur hoopt in de Ned. Herv. Kerk a.d. Loonschen- dijk op te treden Ds. Bolkensteijn uit 's Gravenmoer. Aan Mej B. Timmermans is op haar verzoek eervol ontslag verleend uit haar betrekking van onderwijzeres bij het O.L Onderwijs in de gemeente Sprang—Capelle. Het aantal Inwoners der gemeente Sorang—Capelle bedroeg 31 Dec. 1.1. 4925. Naar wij vernemen zal de ge mengde zangvereeniging „'t Roze- knopje" eind dezer maand onder leiding van den heer A. Snijers een uitvoering geven in de zaal van den heer L. F. v. Dongen alhier. J.l. Woensdag 16 dezer voorde leden en hunne introducé's en Don derdag d.a.v. voor niet-leden gaf het muziekgezelschap „Kunst ra Arbeid" in de zaai van den heer L. F. van Dongen alhier een in alle opzichten Ongeveer half acht werden de aan wezigen door den voorzitter der ver eeniging, den heer J Michael, welkom geheeten, waarna onder leiding van den directeur, den hetr A. Christ, met de afwerking van het welverzorgde programma begonnen werd De ver schillende nummers werden goed uitgevoerd en gaven blijk, dat er met ijver en toewijding gestudeerd wordt door de werkende leden. Ieder num mer wérd beloond met een welver diend applaus. Het duo Goffa uit Antwerpen, dat hiervoor uitgenoodigd was, verleende met een uitgebreid programma zijn medewerking Dit duo heeft mede een belangrijk aandeel gehad in hei succes van deze uitvoering. De heer en Mevr. Goffa hebben er slag van om met hun zang en spe! en vooral met hun grap pig komische voordrachten het pu bliek in een vroolijke stemming te brengen. Nadat het programma was afge werkt dankte de voorzitter allen, die aan het welslagen van deze uit voering hadden medegewtrkt,waarna de heer J. Kraak namens de aanwezi gen de werkende leden van Kunstna Arbeid met hun directeur en het duo Goffa in een kort woord dank bracht voor de gezellige uurtjes, die zij het publiek bezorgd hadden. WASPIK. Gisterenmiddag ongeveer twee uur brak brand uit indestoom- hooiper erij en hakselfabriek der firma Boezer n van Dongen voorheen Jo hannes Vermeulen en Zoon. In een ommez n tijds stond het geheele complex tot aan den nok gevuld met hooi in lichte laaien, zoodat toen de brandweer ter plaatse kwam er aan blusschen niet te denken viel. De brandweer, daarbij geassisteerd door die der naburige gemeente Sprang— Capelle hield de omliggende gebou wen, het woonhuis van den heer Boe zer en het woonhuis van den heer van den Born nat, zoodat voor uitbreiding geen gevaar bestond. De oorzaak van den brand is on bekend, de schade Is zeer aanzienlijk Op het terrein van den brand wa ren aanwezig de waarnemend Burge meester de heer E. J. Rubbens en de gemeente-secretaris de heer B. van Schijndel. terwijl de rijks en gemeente politie voor behoorlijke afzetting van het terrein zorgde. Verzekering dekt de schade. RAAMSDONK. De Zondag, Maan dag en Dinsdag j.l. gehouden lief dadigheidsbazar ten bate van het Wit—Gele Kruis bracht f1600 op. In hotel „De Witte Leeuw" van dhr. W. G. de Reijer, werd deze week de nieuw aangebouwde tooneelzaai geopend. De avond werd opgeluisterd door het Zangkoor en de harmonie „De Eendracht". De ruime zaal met 'n stemmig interieur, zal ongetwijfeld veel kunnen bijdragen tot bevordering der gezelligheid en het verenigings leven op het Veer. Tot bate van de Vereeniging voor Protestantsche belangen wordt op 29. 30 en 31 Jan. a.s. een lief- dadigheidsbazar gehouden met loterij. RAAMSDONKSVEER. Wegens ver laagde leerlingenschaal zal aan de MULO—afdeeling der Christ. Schooi een leerling bij benoemd worden en ook een aan de Lagere School. Zondagmorgen om half tien zal er in de Dorpsche Herv. Kerk Iees- dienst zijn en om 2 uur treedt in de Veersche Kerk op Ds. v. Willigen van Capelle. In de plaats van dhr. Berkhof, die den dienst wegens ongesteldheid verliet, werd tot haltebewaker Keizers- dijk benoemd dhr. V. Schoten uit Tegelen. De scholier J. kwam zoodanig te vallen door de gladheid dat inroe ping van geneeskundige hulp nood zakelijk bleek. Naar wij vernamen werd dhr Nollen van 't Veer benoemd tot onderwijzer aan de Dorpsche R.K. School. ff, MDOP 5Q-55-40-50ct.p.& N.V.DOUWE EGBERTS TABAKS-FABRiEKEM MADE. Door de bewoners van de Dreef alhier is aan het gemeente bestuur een adres gericht met het verzoek om betere waterafvoer aldaar. Hieraan zal door het gemeentebestuur volgens opgemaakt plan van den heer Roovers worden voldaan. Onze dorpsgenoot dhr. A. v. d. Zande behaalde op de tentoonstelling der Oosterhoutsche Pluimvee— en Konijnententoonstelling, gehouden in Hotel Koppelpaarden aldaar, met zijn W.W oude haan twee le prijzen, terwijl zijn inzending W L. hen twee maal een Z.E V. behaalde. LOONOPZAND. Op den 13 dezer was het voor de leden der R.C Kies vereeniging algemeene verg. bij den Heer Coomans. De Heer Prins uit Tilburg was zoo welwillend eene spreekbeurt te houden, terwijl mede- aanwezig was de Heer Karei de Beer, bestuurslid v.d. kieskring Tilburg. In eene duidelijke rede zette de spreker uiten waarom de katholieken zich bij de kiesvereeniglng moeten aansluiten, zoomede besprak hij de candidaatstelling voor de aanstaande verkiezing voor de 2e Kamer De vergadering was goed bezocht, waarbij ook de Parochie „de Moer" die met deze Parochie tot ééne kies- vereeniging thans is samengevoegd vertegenwoordigd was. Er werden geene candidaten gesteld. Op het einde werd door den Voor zitter de Heer H. v. d. Wildenberg nog medegedeeld, dal decollecie voor het Dr. Schaapmansfonds heeft opge bracht ruim f 157 en de vereeniging thans in beide Parochies pl.m 555 leden telt. Na den spreker en de overigen te hebben dank gebracht, werd deze goed geslaagde vergadering gesloten. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. Kaatsheuvel, 18 Jan. '29. Diamanten Bruiloft. In ons Tweede Blad geven wij een foto van het diamanten Echtpaar. De heer Johannes Vesters werd ge boren 28 Febr. 1845 te Drunen, mej. Hendrien Stoelendreijer 26 Mei 1848 te Sprang. Beiden genieten nog een goede gezondheid, alleen de jubilaris is een weinig doof en aan de linker zijde eenigszins verlamd. Het feest wordt 21 Jan. gevierd. Om 9 uur heeft de H. Mis plaats in de Parochiekerk. Daarna wordt het feest voortgezet in de woning van den oudsten zoon de heer Chr. Ves ters van de firma Vesters—Roesten- berg. De buuricommissle zorgt voor eere- boog, gevelversiering en feestverlich ting Een gevormde harmonie uit de Verlengde Hoofdstraat zai dien dag de geachte oudjes met muziek huldigen, en „Bel Canto* brengt om 7 uur aan het diamanten echtpaar een serenade. SPORT. Afkeuren voetbalterreinen in onze plaats. Door de N.V.B.—consuls In onze plaats zal in het vervolg bij afkeuring van een terrein der, in onze plaats gevestigde N V.B. vereenigingen, hier van publiciteit worden gegeven in het Sigarenmagazijn der Firma Wed. Th. C. Pulles, alhier. Deze bepaling geldt n.i. voor de vereenigingen Baardwijk, H E C., R.W B. en W.S C. Belanghebbenden, resp. leden, etc kunnen derhalve in het vervolg Zondagmorgen vanaf circa acht uur, aan bovenvermeld adres zich op de hoogte stellen, of dien dag al dan niet een wedstrijd doorgang zal vinden. R W.B. Met toestemming van B. enW. de. zer gemeente heeft R.W B. een loterij uitgeschreven, waarvan de baten be steed zullen worden voor een af doende verbetering van de omheining van het terrein. Het is een feit, dat tijdens de wedstrijden vooral op den dijk heel wat gratis kijkers hun vaste plaats hebben, zeer ten nadeele van de clubkas. Wij hopen nu in de ge legenheid te komen een schutting ie MelDffroaw ELIZE DE HAAS. De Heer IAN VAN DDGGENDM. 21 s vl 'y HKffeg HBbEbSMI

Echo van het Zuiden | 1929 | | pagina 9