SCHUBERT-CONCERT Grooie JaarlijMie „De Concnrrenf RADIO. DEMONSTRATIE TH. LÖWENTHAL Notaris Jansen Philips Radio-Toestellen Edison Bel Toestellen Maandag 4 Februari, zaal Musis Sacrum NotariS JANSEN ROUWBRIEVEN Winterteenen B verkoopen verkoopen Let op het luiste adres! afgelast en heeft Dr. Borms de Vlaam sche Leeuwenvlag met nationalen stok van de auto, waarmede hij wordt rondgevoerd, laten afnemen. De gruwelijke jeuk ver dwijnt onmiddellijk met AKKER's KLOOSTERBALSEM, zuivert - verzacht geneest VfjGeen goad zoo goed* N.F, Schoenen Lederjaarïewrs te Amsterdam. Op Donderdag 31 Jan. a.s. des nam te 2'/a uur. wordi een buiten- gewoone aigemeene vergadering van de N. V. Schoen- en Lederjaarbeurs te Amsterdam in h t gebouw der Industriëele Club, Vijgendam aldaar gehouden rnet de volgende agenda Noiulen der vorige vergadering. Voorstel van de firma L. Wolft te Meppel tot ontbinding der N.V. (Het Bestuur heeft na rijp beraad be sloten dti voorstel te ondersteunen) Bij aanneming var, bovengenoemd voorstel indien zulks door de verga dering wordt gewenscht Benoeming eener commissie tot liquidatie. V. v, d. S Conflict bij de Hevea opgelost Hedenmorgen heeft opnieuw een conferentie plaats gehad tusschen de Hevea-fabrieken en vertegenwoordigers van het stakende personeel. Het resul taat van deze conferente, die van haiftwaalf tot vier uur duurde Is dai er waarschijnlijk een oplossing is gevonden, zoodat de mogelijkheid bestaat dat het werk Maandag wordt hervat. Morgen vindt echter nog een nieuwe conferentie plaats. DRUNEN. Daartoe uitgenoodigd door de Plaatselijke Afdeeling van den N. C. B. werd in de zaal der Meisjes Concregatie voor de leden dier vereeniging en andere belang stellenden een lezing gehouden door den Heer F. C. Koene, ambtenaar bij den Plantenkundige dienst, vergezeld van. den Heer van Dorp, assistant- ambtenaar, Na opening werd vervolgens 'twoord gegeven aan den Heer Koene. In 'n zeer duidelijke voor een ieder bevattelijke rede scnetste spreker na een uiteen zetting over doel en werking van den dienst, wat, hoe en wanneer, de verschillende ziekten en schadelijke insecten bestreden moeten worden. Na een theoretische beschouwing over diverse chemische middelen in afweer-, vang- en ontsmettings middelen, ging spreker tet een nadere beschouwing der diverse ziekten over. Allereerst kwam de bladluis aan de beurt met de daarmee in verband staande honing- en zoetdauw. Omtrent bloedluis die een voor looper van kanker is en die de appelboomen in haar geheel en de perenboomen meer aar. de wortels aantast werd ontraden deze met petroleum te bestrijden, zooals dit vaak geschiedt, wel kan voor ouderen met benzine de verdelging ter hand worden genomen. De gewone bespuiting met een 8 pCt. carboleumoplossing is voor deze bestrijding onvoldoende. In samen werking met den Directeur der Land bouwschool had spreker dezen zomer zeer goede resultaten bereikt met gewone koolteer en beval deze wijze dan ook gerust aan. Omtrent de trekmade of kleine wintervlieg deeld spreker mede dat de plaag hiervan zoo groot kan zijn, dat tuinen die een gemiddelde op brengst van f300 hadden terug liepen tot f120 en dat in Uden b.v. waar gemiddeld voor f 150 000 aan kersen wordt geveild bij het optreden van de ziekte de aanvoer terug liep tot f50.000 Tot bestrijding hiervan beval spreker aan, van 1 Oct. lijmbanden om de vruchtboomen te leggen en zoo dit verzuimd wordt in den winter een 8 pCt. carboleumbespuiting te geven Mocht ook dit achterwege gelaten zijn dan kan in den zomer met Parijschgroen of beter nog met Uraniagroen bespoten worden. Carboleumbespuiting kan van al deze ziekten van half December tot half Maart geschieden met als beste tijd de maand Februari, Bespuitingen moeten bij droog niet vorstig weer plaats hebben. Ook moet worden nagegaan of de hagen geen stapel, plaatsen zijn van verschillende schade lijke insecten, zooals dit vaak het geval is. Na deze diverse chemische middelen beval spreker nog aan het verwijderen van dood en ziek hout. De cultuur wisseling of wisselbouw b.v. voor knolvoet bij kool en vooral het sparen van nuttige insecten, als kleine liefheerbeestjes enz. Om dan weer speciaal te wijzen op het groote nut der vogels bij onze insectenbestrijding. In verband hiermede beval spreker aan het plaatsen van nesthokjes waarvan door de vogels een dankbaar gebruik wordt gemaakt. WA*LWI.IKS DOOR QFJVIFNQDR Z ANGV^REENiaiNQ. Soliste: Mevr. VaN IJZER-VINCENT, Amsterdam. Mej. A. GRAGTMANS, Waalwijk, Klavier-concert. Q. GERRITSEN, Oisterwijk. Ie Rang f 1.60. Entiée: 2e Rang f 1.00. (Alles inbeg'epen Donateurs hebben op vertoon hunner kaarten vrije toegang met ééne dame. Plaatsbespreking van Zaterdag 2 Februari tot 4 Februari 12 uur v m. bij Fa. WED TH. C PULLES. Sigarenmagazijn. Een hartelijk app aus volgde op de zoo uitgebreide uiteenzetting die nog gevolgd werd door een demonstratie van door spreker verzamelde ziekte verschijnselen. DRUNEN. Dezer dagen hielden verscniilciide vereentgingen haar jaar- igkschen teerdag. De naudbuogschut- lei ij „Ue Wcts' Zonen* bi] Oen beer H. Pullesüe Wit, de handboog schutter!] „Concordia" bij den beer Th. Ehnout en de gyinnasttckvereent- ging „St H. J." in 't Patronaat. Dat het er gezellig toeging en aan niets ontbrak, behoeft met vermeid. GEERTRUIDENBERG. Zondag avond hait zes zat voor de Evangeli satie der Ned. Herv. Gemeente alhier in gebouw „Emunuëi* optreden Us. Steenhuizen uit Made. Donderdagavond trad voor de vereeniging Geloot en Wetenschap alhier op de bekende declamator Ür. Albert Vogel uit Den Haag. De zaal was stampvol. De gevierde kunste naar droeg eenige gedeelten voor van Lucifer van Vondel en tot slot „Het Wonderkind." Aan het einde had hij een geest driitig applaus in ontvangst te nemen terwijl de Voorzitter eenige hartelijke dankwoorden sprak. NIEUWE UITGAVE. .De Wandelaar". Bij den uitgever A. K. Schoonder- beek te Laren (Gooi) verscheen, onder redactie van Rinke Tolman, het eerste nummer van „De Wan delaar", een maandschrift, dat gewijd is aan natuurwaardeering, natuurbe scherming, heemschut, geologie en folklore. Onder de paar dozijn mede werkers zijn er vele met klinkende namen. Na het inleidend woord van redac tie en uitgever is het Johan de Meester, die het eerst aan het woord komt. In een fijn-geestig causerietje „Wandelen" toont hij de geneugten aan van dezen tak van sport en signaleert hij het fietsersgevaar in ons land, waar, vol gens de uitspraak van Charles Benoist ie hollandais est un aminal a bicy- clette". A. B. Wigman schetst den winter- wandelaar als „homo sylvaticus". Prof. dr. A. van Veldhuizen leidt ons naar het Zandgat of den IJzeren Man te Vries Zuidlaren. De heemschutter Henri Polak heft een „Gooischen klaagzang" aan en stelt o a. in zijn betoog vast, dat het Gooische schoon met rasse schreden zijn ondergang tegemoet gaat. Naar bizonder landschappelijk sehoon voert ons J. B. Bernink. Houtvester M. de Koning neemt ons, als het nieuwe jaar zijn intrede heeft gedaan mee op een wandeling door de bosschen, waar vogel en zoogdier op boeiende wijze blijk geven van hun presentie.Het stille wintersche greidegebied in Friesland is het, van welks Januari-weelde Ds. R. j. de Stoppelaar geestdriftig vertelt. Op een genoegelijke wijze kout Prof. dr. E. van Everdingen over ouderwetsche winters Met Prof. dr. van Baren maken de lezers een geologische wandeling langs het strand. Tenslotte wijdt Ds. J. I. van Schaick woorden van waardeering aan het bekende natuur historische verzamel werk „De tooi der getijden". Een redactioneel sluitstukje vult een deel van de laatste der 32 pagina's, die behalve een afwisselenden tekst een keur van vele verrassende illu- stratiën brengen: natuurfoto's en penteekeningen. Het geheel is keurig uitgevoerd, zooals we dat van dezen uitgever ge woon zijn. Ons Handelsonderwijs." De R.K. vereeniging van Leeraren tot bevordering van het Handelson derwijs heeft een eigen orgaan uitge geven, onder redactie van J. Brands, Tilburg, W. van den Heuvel, Eind hoven. Arn. Panie, Ginneken. In het voorwoord lezen we o.a. Hoe de Redactie-Commissie zich haar taak voorstelt? Ziehier: Elke 3 maanden verschijnt een aflevering met als inhoud de opgaven der in die periode afgenomen examens. Zij is ook voornemens de eventueele uit werkingen hiervan zooveel mogelijk in het volgend nummer te plaatsen. Bovendien heeft het Bestuur nu een geschikte omroeper om thee te deelen, wat van belang is. Is dat alles? Neen dat is niet alles Aan LJ, lezer, het verder antwoord op die vraag. Bij onze eerste uitgave moesten we ons reeds beperken, laat dat zoo blijven. Dwingt de Redactie haar eenmaal gestelden omvang van het blad te wijzigen dwingt haar tot den maatregel, het 3-maandelijksch tijdschrift te veranderen in 'n maan- delijksche uitgave. AGENDA'S. WAALWIJK. Zaterdag 451/» uur. Gymnastiek voor de aspiranten B G V. Van 5'/a— 7'/a uur voor de 1 den BG.V. Zaterdag 8 uur, Witte Bioscoop, „Vtedeshelden". Zaterdag 8 uur, Nieuwe Bioscoop, „De wandelende Jood". Zaterdag 8 uur. Bestuursvergadering Liedertafel „Oefening en Vermaak". Zaterdag8'/i uur repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak". Zondag 12 uur. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak", Musis Sacrum. Zondag 12 uur. Repetitie Lieder tafel „Tot Bloei der Toonkunst". Zondag 6 uur. Opening Concert zaal „De Nieuwe Bioscoop". Zondag 6 en 8'/2 uur, Witte Bioscoop, „Vredeshelden". Maandag 7'/2 uur. Gymnastlek- uiivoering in den R K. Gildenbond. Maandag 8 uur, Nieuwe Bioscoop, „De wandelende Jood". Dinsdag 8'/4 uur. Repetitie Waai- wijks Gemengde Zangvereeniging, Hotel Verwiel. VLIJMEN. Zondag 7 uur Winteruitvoering „Rozenjacht" in de zaai van A. M v d. Ven. BURGERLIJKE STAND. WAALWIJK. Geboren Adrianus A. z.v. H. Kouters en E. M. Klijberg. Overleden Paulus de Ruiter, 81 j., wed. van G. van Delft. Maria J. van Ertrijck, 74 j., ecbtg. van A. Pennings. Jo hanna van Geenen, 72 j., wed. van A. Timmermans. Huiberdina van den Dungen, 56 j., echtg. van Th. Leijtens. Gehuwd Gerardus L. de Leijer, 32 j. en An- tonia H. van der Eerden, 32 jaar. Ingekomen personen J. Willink, wed. van G. Havelaar, van Sprang-Capelle. A. M. Oomen, van Alkemade. G. Platzbacker, van Roerdorf. P. W. v. d. Hout, van Katwijk. A. A. Smolders, van Hel der. Vertrokken personen M. Rombouts, naar Roosendaal en Nispen. J. J. Sulsters en echtgen., naar Tilburg. F. Smink, naar En schede. C. P. M. Gelsing, naar 's Bosch. P. L. A. de Vries en echtg. naar Eindhoven. C. J. Vervuurden, naar 's Bosch. A. W. van Berkom, naar Oss. J. Beekmans en gezin, naar Tilburg. A. R. E. Rietjens, naar Antwerpen. H. Lammers en gezin naar Arnhem. LOON—OP—ZAND. Van 116 Januari. Geboren Cornells Petrus Maria z.v. A. J. Pe ters en I. C. Robben. Joannes Hen- ricus z.v. J. Kemmeren. en C. Wage- mans. Adriaan Willem Joseph z.v. H. J. P. Gubbens en G. G. v. d. Waren- burg. Christina Johanna Cornelia d.v. C. van Dijk en J. Damen. Me- ehelina Ida Maria d.v. H. W. A. Smals en H. F. M. A. van der Venne. Ja- coba Maria Johanna d.v. H. P. Schoen, makers en C. M. J. Cornelissen. Adriana Wilhelmina Petronella d.v. J, Broeders en J. G. Kops. Petrus Jo hannes z.v. Chr. Th. Fabrie en H. Mui- zelaar. Peter Henricus z.v. W. H. Mikkers en. C. H. A. Jacobs. Joseph Alphons Desiré Matheus z.v. J. P. M. Vercauteren en J. G. A. Hamers. Adrianus Cornells z.v. J. P. Bink en C. M. van Oers. Johannes Petrus Maria z.v. P. A. van Beers en, C. J. M. Bertens. Adrianus Carolus Maria z.v. W. C. Th. Brands en G. A. M Ansems., Overleden Maria Cornelia van der Steen, oud j 66 jaren. Anna Maria van Aart, wed. van Adr. Rombouts, oud 78 ja ren. Hendrik van Beek, oud 76 ja ren. Johanna Versteeg, wed. van G. Zwart, oud 84 jaren. Gehuwd Geene. HERPT. Over 4e kwartaal 1928. Geboren Gijsberdina J. M. d.v. A. J. van Ho ven-Goedhart. Johanna M. d.v. J. A. van den Mosselaar-van der Staak. - Hendrina Joha. d.v. J. A. Verhoe ven-de Wilt. Johannes M. z.v. G. van Baardwijk-van Ingen. 1 Levenloos aangegeven Overleden Carolina v. d. Pluijm, 61 jaar, echtg. vaii L. de Wilt. Clasina Maria de Wilt, 77 jaar, wed. van Mart. H. Pru ijs. Gehuwd A. J. Buijs, 25 j. en Pa. M. E. M. de Wilt,25 jaar. UITSPRAKEN KANTONGERECHT WAALWIJK, van 24 Jan. 1929. N. W. te Waalwijk, overtr. prov. pol. regit., ƒ3 of 1 week tuchtschool. - J. B. te Drunen, overtr. mot. en rijw. wet, ƒ2 of 2 dagen. J. M. te Vlijmen; W. N. te Sprang-Capelle; J. K. te NieuwkuikJ. v. A. te 's Bosch •Jv. E.J. d. H.W. L. en HvG te Waalwijk; J. S. te Rotterdam; J. M. te 's Gravenmoer en P. v. D. te Was pik, overtr. alsv., ieder 3 of 2 dagen. C. K. te Waalwijk, overtr. alsvoor, 1 of 1 dag. J. v. L. te Wjjk; P. v. S. te Drunen; overtr. alsv., ieder 5 of 3 dagen. J. p. te Sprang-Capelle, straatschenderij, 3 of 2 dagen. G. K. te Vlijmen, overtr. alsv., 15 of 10 dagen. J. v. G. en J. S. te Waalwijk, overtr. alsvoor, ieder 5 of 3 dagen. C. S. te Tilburg, overtr. mot. en rijw. regit., 10 of 5 dagen. G. v. S. te Waalwijk, overtr. alsv., 1 of 1 dag. L. S. te Waalwijk en W. v. B. te Sprang-Capelle, overtr. alsv., ieder ƒ5 of 3 dagen. A. K. te Kaatsheuvel, overtr. arbeidswet, 2x./2 of 2x2 da gen. M. P. te Waalwijk, overtr. als voor, 4x2 of 4x2 dagen. G. V. te Kaatsheuvel, overtr. alsvoor, 2xƒ5 of 2x3 dagen. E. S., zonder beken de woon. of verblijfplaats, overtr als voor, 2xƒ3 of 2x2 dagen. A. B. te Kaatsheuvel, jachtdelict ƒ50 of 25 dagen. C. d. G. te Sprang-Capelle; M. v. B. te Kaatsheuvel; W. M. te Waspik, overtr. veldpol., ieder 5 of 3 dagen. M. E. te Drunen, overtr. prov. pol. regit., ƒ3 of 2 dagen. M. d. H. te Herpt, overtr. alsvoor, ƒ0.50 of 1 dag. - W. V. te Wijk, overtr. mollen wet, 3 of 2 dagen. G. G. te Tilburg; G. v. Z.; zwervende, overtr. pol. verord., ieder 3 of 2 dagen. L AATSTE~BERICHTEN. Dr. W. Royaards. f Dr. Willem Ryoaards is hedennacht te Menton overleden. Hij bereikte den leeftijd van 63 jaar. ADVERTENTTëN. te Waalwijk, zal op Maandag 4 Febr. 1929 v.m. 10 uur precies 41958 Voor het Waterschap van Baardwijk. 30 koopen Iepenboomen langs de Spoorlijn en 5 koopen Snoeisel. Voor het Oud—Mannenhuis. 10 koopen eiken Schaarhout en 1 koop Am. eik. Deze laatste koopen in het café Pijnenburg, aan de Halte. te Waalwijk, zal namens de Heeren TIMMER- MANS qq. aldaar op Vasten avond Maandag 11 Fe bruari 1929, v.m. 10 uur 100 koopen masten sparren op de Heihoef nabij Bergzicht, 4 koopen snoeiling en 13 koopen masten pinnen. 13 koopen schaarhout op ach terste Hoeven achter het Var. kensbosch en 4 koopen op het Gehucht (deze laatste vooraf te gaan zien)3 koopen snoeisel. 40 koopen staken. Zie verspreide biljetten. 41959 WIJ bebben steeds de beste kwaliteiten aan laagste prijzen. Levertraan Emulsie per fl. 75 ct. witte per fi. 70 ct. Borstsiroop per fl 25 ct. Thijmsiroop per fl. 45 ct. Verder: Katjes- en Zoutedrop, Salmiakpastilles, Hoest- en Anijs- tabletten enz., Vflgen en Vijgen dalen. 41915 le soort zwart Vogelzaad per pond 22 cent. le soort wit Vogelzaad per pond 13 cent. 1 e soort Hennepzaad p. p. 15 ct. le wit en zwart zaad per pond 20 cent. le soort Lijnzaad p. p. 20 ct. Hooge gele Mansklompen 105 ct. witte 90 ct. Besoijenschestraat 77. Abonneert U op dit blad. TERMIJNBETALING. CONTANT. Vraagt zonder eenige verplichting uwerzijds van onze voor geheele Wisselstroomvoeding, of onze voor Annodevoeding. Ruilt uw GRAMOPHOON of SALONKAST hij ons in of laat ze pas klaar maken voor Radio-versterking. BETALING NAAR EIGEN KEUZE. 41918 Aanbevelend. in mooie modellen en goed verzorgd, worden direct geleverd WAALWIJKSCHE STOOMDRUKKERIJ ANT00N TIELEN. «wMUWBMBBawaMnBurwatcMMKti

Echo van het Zuiden | 1929 | | pagina 10