De NI Philips' GloeilampeniaDriehen te jongstn- en aankomende WASCHMACHINES WRINGMACHINES eenige mannelijke en vrouwelijke WAALWIJK. - op de dien avond door den heer K. de Vries, Alg. Secretaris van Volks onderwijs te houden radio-rede over .Volksonderwijs en Ons Volksonder wijs" een algemeene ledenvergadering, die niet druk bezocht was. Ongeveer 8 uur opende de voor zitter, de heer E. Colet de vergade ring en heette de aanwezigen welkom. Aangezien de secretaris, in verband met drukke werkzaamheden, niet aan wezig kon zijn, worden de notulen, benevens het verslag van den toe stand en de werkzaamheden der afd., aangehouden, Door den penningmees. ter den heer Q A S. de Bas werd vervolgens verslaguitgebrachtomtrent den fiiantieelen toestand der veree- niging, waarna de heeren W. de Roon en A. Spierings de boeken en be scheiden van den penningmeester controleerden, uit welk onderzoek bleek, dat deze in orde waren en de kas sloot met een batig saldo. Na afhandeling dezer huishoudelijke zaken werden de aanwezigen in de gelegenheid gesteld de Volksonderwljs- radio rede te beluisteren, waarna de vergadering op de gebruikelijke wijze door den voorzitter gesloten werd. De Capelsche ijsclub heeft j.l. Zaterdag haar aan den Winterdijk gelegen baan opengesteld. Tot bestuursleden der postdui venvereniging, „de Luchtvaart", ge vestigd bi] Mej. Wed. A. v. d. Haart alhier, zijn gekozen de heeren H. Dek kers, A. van Moergestel, A. Versteeg, M. Mesch en W. Vos. Onder leiding van Ds. A. van Willigen, Ned. Herv. predikant alhier, hield de Hervormde jongelingsveree- niging op ger. grondslag „Immanuël" j.l. Donderdagavond in de Ned, Herv. Kerk te dezer plaatse haar jaarverga dering, die door een groot aantal be langstellenden, waaronder afgevaar digden van Jongelingsvereenigingen uil de omliggende gemeenten, werd bijgewoond. Nadat deze bijeenkomst te 7 uur door den leider op de gebruikelijke wijze was geopend, werden door secretaris en penningmeester de jaar verslagen, waaruit een opgewekte toon sprak, uitgebracht, Na afhande ling van het huishoudelijke gedeelte werd de avond verder gevuld met in leidingen en voordrachten, welke door de aanwezigen met de meeste belang stelling gevolgd werden en de afge vaardigden van de jongelingsvereeni gingen uit de naburige plaatsen com plimenteerden in welgekozen woorden de in jaarvergadering bijeen zijnde Zustervereeniging. Ongeveer 11 uur werd deze bijeen komst met een toepasselijk woord v. d leider en dankgebed gesloten, waarna ieder hoogstvoldaan huiswaarts keerde In verband met de door de Ge mengde Zangvereeniging .'t Roze- knopje" te geven uitvoering op Maan dag 4 Febr. a.s. te Raamsdonksveer, zal de uitvoering voor leden en dona teurs der vereeniging alhier op 13 Febr. e.k. gegeven worden. Onze dorpsgenoot Haverhals, thans onderwijzer te Rossum, heeft zijn benoeming tot hoofd der O. L. School te Buren aangenomen en zal 1 Febr. e.k. aldaar in functie treden. SPRANG CAPELLE. (Vm. Sprang). A.s. Donderdagavond 7 uur hoopt in de Ned. Herv. Kerk alhier op te treden Ds. J. Ronge van Hoog Blokland, he roepen predikant alhier. Onder leiding van haar Voorzitter den lieer G. Klootwijk, kwam j.l. Zater dagavond „Patrimoniums Hulpkas" in de zaal van den Chr. Volksbond in 20e Jaarvergadering bijeen. De Voorzitter opende op gebruikelij ke wijze en sprak vervolgens 'n woord van welkom en overdacht de daden des Heeren; hij wees er op hoe de vereeni ging klein was begonnen en thans uit gegroeid was tot een fonds niet bijna 100 leden. Door den penningmeester, dhr. P. J. de Rooij Mzn., werd verslag gedaan van den finantieelen toestand der kas. Bij ziekte, ongeval en geneeskundige behandeling werd over het afgeloopen boekjaar 1055.95 uitgekeerd. Bij monde van het lid J. Varossieau bracht de Commissie verslag uit, waar uit bleek dat de boeken in orde waren bevonden. De heer P. W. de Rooij Mzn. werd met bijna algemeene stemmen tot be stuurslid herkozen. Bij de behandeling van het punt Be- stuursmededeelingen, werden deze met algeheele goedkuring aanvaard. Op voorstel van 't lid Adr. de Koon werd een collecte gehouden voor de na bestaanden der helden van de zee aan den Hoek van Holland, welke 8,15 opbracht. Na een woord van dank door den Voorzitter en het zingen van Psalm 68 vers 10 sloot één der leden met dank zegging. WASPIK. Zondagavond werd in de concertzaal van den heer Chr. Montens de tweede groote winteruitvoering ge geven met medewerking van den ka- Een goed Radio-toestel is geen tref, als het er maar één is van de N. S. F De Prijs van het N. S. F. 4 Radio ontvangtoestel, in clusief 4 Philips' lampen bedraagt voor 4 Volt's accu F. 225.- voor Wisselstroom F. 260.- N.V. Nederlandsche Seintoestellen Fabriek HILVERSUM rakter-humorist Jos. de Winter uit Bre da en de cabaretière Cobie van der Velden uit Rotterdam. Pianist was de heer I. Mannheim. De verschillende dramatische- en komische scènes wer den op verdienstelijke wijze uitgevoerd. In deze gemeente zijn wederom twee gevallen van besmettelijke ziekte Dyphteritus geconstateerd. Een kind dat op last van Dr. Wijffels naar het Ziekenhuis te Raamsdonksveer werd vervoerd, is onderweg aan die ziekte bezweken. A.s. Zondag 3 Februari zal voor de dames en op Maandag 4 Februari voor de leden en donateurs, door de Tooneel- vereeniging „O.B.K." van de R.K. Werk lieden vereeniging in lief. Patronaatsge bouw een uitvoering worden gegeven. Opgevoerd wordt hel drama in drie bedrijven „Onder de Jacobijnenmuts" en de klucht in één bedrijf „De Moord". De echtgenoote van C. d. W. had het ongeluk door de gladheid te vallen en haar been te breken. Maandagmiddag botsten tenge volge der gladheid nabij de R. K. Kerk twee auto's tegen elkander. De auto's werden ernstig beschadigd, persoonlij ke ongelukken kwamen niet voor. RAAMSDONK. In het gezin van H. V. is roodvonk geconstateerd hij een 11 jarig dochtertje. Op 30 Januari, n.m. 6 uur, wordt in café P. Heere een algemeene verga dering gehouden van de leden der pluimveevereeniging. Door den heer van Alphen zal voor de kippenhouders een lezing worden gehouden. De tram welke 21,15 uit Breda vertrekt, kwam gisteravond met 2 uur oponthoud alhier aan. Nabij de Donge- brug was een as gebroken. Over het lange wachten in de ijskast in reizigerstaai schijnt men hiermede het vervoermiddel der Zuiderstoom- tramwegmij. te bedoelen dat intus- schen tot eenige ontstemming bij de passagiers aanleiding gaf, zullen we maar niets meer zeggen. kaelftuvü RAAMSDONKSVEER. Gedurende het afgeloopen boekjaar werd voor het Ziekenhuisfonds ontvangen, f 1124.35, zoodat dit fonds steeg tot f 19.487.08 Tot gedeleegerden inzake ruil en verkoop van Kerkelijke gronden werden gekozen de heeren J. v. Gent, W. D. Knaap, D. Konings Azn., J. A. Lankhuijzen en L. v. d. Made. Tot commies bij de Dir. Bel. en Acc. werd benoemd dhr. Schmidt. Naar wij vernemen zal de Gem. Zangvereen. „Het Rozenknopje* uit Capelle in de Vereenigingszaal van dhr. de Reijer op 't Veer een uitvoe ring geven op 4 Febr. a.s. MADE. De werkman M,werkzaam op de scheepswerf van dhc Nederlof te Geertruidenberg, kwam met zijn hand bekneld tusschen een blok en een ijzeren balk, waardoor hij zich ernstig verwondde en zich direct onder geneeskundige behandeling moest stellen. In de Maandag gehouden ver gadering van den N.B. Chr. Boeren bond afd. Made, werden als bestuurs leden herkozen de heeren J. Vermeu len en M. Horrevoets, terwijl de heer Jac. Prinsen tot nieuw bestuurslid werd gekozen. Door den penn. werd een kort verslag uitgebracht. Besloten werd maatregelen te treffen tot het oprichten van een slachthuis voor noodslachting. Getracht zal worden om een afdeeling te stichten van den Jongen Boerenstand. NIEUWKUIJK. In bet café Th. van der Geld hield bet Kringtoestuur van het Musschcngilde „De Langstraat c.a." haar jaarlijksche bijeenkomst. Als naar gewoonte waren ook ditmaal wederom alle afdeelingen vertegenwoordigd. Door den Voorzitter, den heer Th. v. Bokhoven uit Herpt, Werd de vergade ring geopend met een welkom en een Zalig Nieuwjaar tot de leden. Hierna werd door den Secretaris 't jaarverslag uitgebracht. Ingeleverd werden door de afdeelin gen: Drunen 1629 musschen, 57 kraai en, met 27 leden; Haarsteeg 662 mus schen, 35 kraaien, met 36 leden; Nieuw- kuijk 1039 musschen, 73 kraaien, met 26 leden; Herpt 867 musschen, 37 kraai en, met 17 leden; Vlijmen 1334 mus schen, 24 kraaien, met 50 leden Els- hout 927 musschen, 58 kraaien, met 21 ledden Totaal dus 6458 musschen, 284 kraaien, met 167 leden. Voor eieren en andere vogels werd geen premie gegeven, terwijl voor huis- musschen 3 cent en voor kraaien en eksters- 10 cent premie werd betaald. Voor 1928 werd 'n bedrag van 222,14 aan premie uitgekeerd. De secretaris gaf een overzicht der vereeniging vanaf de oprichting van den kring, n.l. 31 Aug. 1924 tot op he den. Hieruit bleek, dat in totaal waren ingeleverd 31,503 musschen en 1105 kraaien en eksters, voor een totaal be drag va n1055.59. Men besloot de pre mie te laten zooals thans. Na nog enke le besprekingen van huishoudelijk be lang, sloot de voorzitter op de gebrui kelijke wijze deze vergadering. In café de Bont hield Zaterdag de liedertafel „Oefening baart kunst", haar jaarlijksche teerdag. In café v. d. Geld was het potverteeren van de al daar gevestigde spaarvereeniging en in café Brok teerde het Kruisbooggezel schap. Het ging er overal gezellig naar toe en den avond werd onder een ge noeglijk samenzijn gesleten. De heer Hub. van Engelen, op de lijst aangewezen als opvolger in den raad ter Vervulling van de vacature ontstaan door 't overlijden van het raadslid Jan van Son, heeft deze be noeming aanvaard. - Er schijnt weer wat levendigheid in den handel van pastinaken te ko men. Door opkoopers wordt hier thans weer tot 25 per 10(10 K.G. geboden. - De heer A. S. ving verleden week 3 bunzings. Daar de huid dezer dieren des winters duur betaalt wordt, is dit wel een buitenkansje. LOON OP ZAND. Het groote ope rette—soirée in de zaal van Concordia door het Waalwijks Revuegezelschap is schitterend geslaagd. Het rijke pro gramma bestond uit: 1. .Roosje", een operette, 2, ,'t Misverstand", 3. „De Directeur", een tragi—comedie, 4 „No. 66", een operette en 5. een Verrassingsnummer. Alles liep vlot van stapel, vooral de nummers 1 en 4 munten uit Èn tooneel, èn costumes, èn voordacht èn zang was overheerlijk Het gezelschap draagt terecht den naam van „Kunstgenot". Het geheel was kunst. Het overtalrijke publiek, dat bij elk nummer hartelp applaudiseerde was hoogst tevreden, terwijl de heer v. d. Wildenberg, bij afwezigheid van den president, terecht een welgemeend woord van dank bracht aan Waalwijks hoogstaand gezelschap. LOON-OP-ZAND. Gisteravond gaf 't Waalwijksch Revue-Gezelschap „On derling Kunstgenot" een groot Operette Soirée in de zaal van „Concordia" hij den heer Jac. Coomans alhier. Het was voor de talrijk aanwezigen een avond waarlijk vol kunstgenot Niet alleen om de met smaak gekozen nummers, maar meer nog om de prach tige voordracht en den heerlijken zang In iedere operette ligt eene belofte voor genieten, die tot vervulling komt wan neer èn de zang èn de voordracht èn de uitbeelding lot hun recht komen Zoo was het hier. No. 1 van het programma „Roosje" operette in 1 acte van Ludwig André gaf reeds dadelijk aan de toehoorder de grootste voldoening. Daarna kwa men nog „Een misverstand", „De Di recteur" en eene operette van J. Offen bach, met als slot een aardig „Verras singsnummer." De Tragi-Comedie „De Directeur' was van deze laatste nummers wel het eigenaardigst om zijn inhoud, i Een woord van dank zij gebracht aan alle medewerkenden, een woord van hulde bovendien aan de hoofdpersonen de heeren Tom Bur nihil je, Jef de Bont Jan Sars, M. v. d. Heijden en de dames Mevr. Verdurmen-Bdternians en Mej A. Kooien. Hun tooneelspel kwam dat van beroeps-tooneeMten vaak zeer na bij. Mr. P. Smit, Arnhem met het onder werp „Rothenburg ob der Taüber". Een prachtige serie lichtbeelden zal de schoonheid eener oude Beiersche stad vertoonen. De heer Vrooiijk, Ambtenaar der Posterijen fe Oss, is hier tijdelijk werkzaam gesteld ten Postkantore als verv. Ambtenaar. Van de werf van de fa. De Haan en Oerlemans liep te water het stalen kanaalschip „Jeanne",gebouwd voor den heer F. Wanpooter te Ant werpen. De afmetingen zijn 58 M. bij 6 60 M terwijl het laadvermogen 600 ton bedraagt. Het is ingericht met twee laadruimen, voor-en achter onder. achterkajuit, terwijl een anker ermotor is opgesteld voor het snel- ieffen der ankers Tevens werd de del voor een dito sc! ip gelegd voor Ned rekening. De Ring van Jongelingsvereeni gingen „Heusden en Altena" hoopt Febr e.k, haar jaarvergadering te louden in de consistorie der Ned. derv Kerk alhier. De heerTabakvan iet Verbond zal zich o.a op deze vergadering doen hooren. Dinsdagmiddag werd door de Heusdensche IJsclub een wedstrijd gehouden voor hare leden op de Stadsgracht, waaraan door zeer velen werd deelgenomen, terwijl een belang stellend publiek aanwezig was. Zoo eenigszins mogelijk zal ook nog een sfeest worden georganiseerd, waaraan alle kinderen mogen deelnemen. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 29 Jan. '29. Donderdag 31 Jan. zalin Concordia voor 't Nut als spreker optreden RECHTSZAKEN. t anrijdinr/. Voor liet Kantongerecht te Den Bosch stond terecht A. S. S., landbou wer te Ahnkerk, verdacht van over treding der Motoren Rij wiel wet, waarbij een aanrijding werd veroor zaakt. Verdachte beweerde verblind te zijn geworden door', het licht van een ander motorrijtuig. Dan had u moeten stoppen, aldus de Kantonrechter. De autobestuurders hebben het al tijd gedaan, mokte verdachte. De aangeredene had zich door den wagen laten meesleepen om niet ver morzeld te worden, ingevolge de toe stand van het oogenblik. Verdachte werd veroordeeld tot 40 boete en blijft, voorts aansprakelijk voor schadevergoeding ten bedrage van 25;-^- voor doktersrekening, enz. E en rey worde aanval. De behandeling werd voortgezet van de strafzaak wegens mishandeling te gen G. v. W., 48 jaar. arbeider te Veen. Deze zaak werd eenige weken geleden uitgesteld voor nader onderzoek. Verdachte, woedend omdat D. Gr. Vos te Veen. door tonnen langs een zijweg te rollen, het pad vernielde, kwam met een geopend mes op hem af, duwde hem tegen een muur cn stak hem achter het oor. Volgens verklaring van A. van den Hout, rijksveldwachter te Veen. staat verdachte zeer gunstig hekend. Als getuigen werden voorts gehoord K. Verheek, vrouw Verheek-Sonne veld en .T. Vos, allen te Veen. Toen de lamilie Vos naa r buiten kwam stuiven om zoon en broer te ontzetten, riep verdachte, terwijl hij zijn tegenstander moest loslaten; „Je- bent me nu ontsnapt, maar er aan moet je". Vermits verdachte niet ongunstig he kend staat, werd door lief O.M. een elementen eisch gesteld: 2 maanden gevangenisstraf voorwaardelijk. Uitspraak conform den eisch. Jaloezie. K. v. B„ 24 j.. hakker te 's Bosch, had reeds 4 jaar verkeering met hot meisje 1). B. te Woudricliem, met. wie hij lie* ernstig meende. Doch de vrijage was uitgeraakt en het, meisje nam spoedig een anderen vrijer in den persoon van Du ijzer te Woudricliem. Dit ver droot den vroegere niinnakr die het paar kwam molesteeren en tenslotte den verver Duijzer met een mes te lijf ging. Wegens deze mishandeling store' van B. terecht. De wachtmeester der marechaussee te Woudricliem verklaarde o.m dat verdachte het de familie en he' paar telkens lastig maakt, zelfs nog slechts een week geleden. Het. O.M. vermaande verdachte ver standig te zijnanders vergaat het hem nog minder goed. Verdachte begon er hij te schreien. Het O.M. eischte een clemente straf 3 maanden gevangenisstraf voorwaar delijk en onder bepaling dat verdachte zich verder niet meer met liet meisje in kwestie bemoeien zal, noch met Duijzer. Uitspraak 2 maanden gevangenis straf v o or wa ar delij k GEMENGD NIEUWS. Eergisteren is bij de politie te Amsterdam kennis gegeven dat er ca. 2 uur een man op het buiten IJ tusschen Oranjesluizen en vlieglocds door het ijs is gezakt en verdronken. Bij pogingen om iets van dien man te vinden, zakte een man door het ijs; hij werd door een metgezel gered. Op de Nieuwe Meer te Amster dam is een meisje bij het schaatsen rijden in een wak gereden en ver dronken. Zondagmiddag zijn nabij de Rietbrug aan de Noordervaart te Ne- derweert vier personen door het ijs gezakt. Drie van hen werden gered, doch het 8 jarig zoontje van den heer B. is verdronken. Gisieravnd is te Alt Stralau, een buitenwijk van Berlijn, brand uitge broken in een houtfabriek. De brand weer kon niet voorkomen, dat een deel van het gebouw instortte. Dit gebeurde zoo onverwachts, dat niet alle brandweerlieden zich op lijd uit de voeten konden maken. Drie brand weerlieden en drie burgers zijn zwaar gewond onder het brandende puin vandaan gehaald. In den nacht van Zondag op Maandag is te Law^lde een 67 jarige rentenier op eenige schreden van zijn huis doodgevroren. Terugkomend van een gezelllgen avond, was hij bij een heftigen sneeuwstorm in de dikke sneeuw blijven steken. Het heeft nog heel wat zoeken gekost, voor men het lijk, dat geheel ondergesneeuwd was, had gevonden. ADVERTENTIëN. vraagt wegens uitbreiding leeftijd 14-20 jaar. Voor flinke werkers goede vooruitzichten. Gelegenheid tot persoonlijke aanmelding te 's-Hertogen- bosch op Vrijdag 1 Februari,'s avonds van 7 15-9,30 in Hotel „NOORD BRABANT", Markt 45. NERGENS BETER, NERGENS GOEDKOOPER ALS BIJ WRINGERS met 5 jaar Garantie WASCHMACHINES volle Garantie KOMT ZIEN. Mi ft. 12.00 ft. 32.00 RADIO

Echo van het Zuiden | 1929 | | pagina 3